Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Dzien dobry..... :-) Zaxczne od poczatku... W domu amm pobojowisko- przywiezlismy z Daniilozeczko, posciel, wozek, fotelik do samochodu, komode-przewijak a wsyzstko lezy gdzie popadnie i jest w czesciach- ratunku!!!!!! Moje nozki wygladaly cudnie przez pierwsze 10 min po przebudzeniu. Teraz siedze przy kompie i czytam,a stopy nabieraja tylko objetosci. Na sniadanie zjem chyba ryzowe danie- risi frutti, mam nadzieje, ze pomoze ;-) be_B gratuluje chlopczyka- niesamowita historia z tym lekarzem :-) 🌼 Jestem pewna jednak ze i tak bedziesz sczzesliwa mamusia! Aga2424, jeszcze sie nie przywitalysmy! Nie przejmuj sie kilogramami, po porodzie jakos sobie bedziemy doradzac i w tej kwestii, a jak bedziemy karmic piersia to i te 20 kg szybko zniknie! Evvik, dzieki za zdjecia, 🌼mam nadzieje, ze doszly, bo jesczze nie sprawdzilam poczty... Roxelka, z ogromna przyjemnoscia przeczytalam nowine o Twojej kuzynce, mam nadzieje, ze i nasze porody nie beda zbyt dlugie i ciezkie :-) Äska74- czy ta przepuklina to cos powaznego???? Boli Cie? Moze obejdzie sie jednak bez cesarki? A jesli nawet, to mysl pozytywnie!!!! Livmar, pisalas ze Twoj brzuch faluje i co chwila zmienia ksztalty. Wczoraj, jak sie polozylam do lozka, obok pepka z prawej strony wyrosla mi taaaaaka gora, ze myslalam, ze mi zaraz jakis \"Alien\" wyskoczy przez pepek! :-D J akurat tez przy tym byl i sie porechotalismy za smiechu jak zaby :-D :-D :-D Kpiotrowicz- mi ciagle brakuje drobiazgow: nozyczki do paznokci, szczotke do wlosow maluszka itd...\' A co do lozeczka, to ja mam zamiar miec ze szczebelkami i oslonke na wysok. mniej wiecej 20 cm, wtedy i powietrze dochodzi i swiatlo, a maluszek jest bezpieczny- nie wsadzi ani raczek ani glowki pomiedzy te szczebelki :-) Donn, dzieki za troske, Co do wod plodowych, o ktorych pisalas, to ja w szkole rodz. tez sluchalam swojej poloznej, ktora poinformowala, ze to nic jesli wody odejda, bo w macicy nowe wody plodowe sa wytwarzane przez caly czas, wiec tym nie powinnismy sie w ogole martwic. natura jest wspaniala! :-) Bernatka130, jesli sie niepokoisz- to normalne, czasem najdzie mnie, ze musze TERAZ poczuc kopniaczek, a jesli nie poczuje to cos na pewno nie tak.... zachowuje sie co najmniej dziwnie ;-) nMaluszek kopie oczywiscie potem, ale nie na zawolanie :-p A zabobony to juz chyba norma :-D Stokrotka_26, czkawki dziecko dostaje podczas kiedy cwiczy swoje poluca i polyka wody plodowe- to zupelnie normalne :-) A ja to nawet lubie, bo twedy wiem, gdzie lezy glowka, dzieki temu wiem, ze maly ciagle zmienia jeszcze pozycje, albo ze raz czy dwa glowka lezala w dole :-D Czkawka u Maxa- to moj taki osobisty radar! Kati75, te problemy z rekoma, to jeden z koncowych objawow ciazy i zanika po porodzie :-) Maggiem, mi maz tez kaze lezec jak mam skurcze, zabawne jest jednak to, ze nawet jak tylko leze, to skurcze lapia. Wczoraj caly wieczor, nie mowiac o bolach miesiaczkowych... Jestem pewna na 100% ze urodze przed 9 sierpnia. Annaa20Co do seksu w ostatnim miesiacu, to sperma zawiera hormon, ktory moze wywolac porod, dlatego lepiej uzywac kondomu, jesli nie spieszy nam sie zostac rodzicami ;-) Stokrotka_26 Mi tez macica sewuje poranny trening, to juz blisko dziewczynki i tylko czekac az bole sie pojawia i nie puszcza az do chwili kiedy male ujrzy swiatlo dzienne!!!!! Mi zostalo 40dni rowniotko :-) Mam nadzieje, ze dalej bedzie nas przybywac- mamy tu fantastyczne towarzystwo na topiku a za niektorymi to juz tesknie, bo Was nie bylo tyle czasu!!! Doris, wracasz juz do nas???? Buziaczki dla Was i babelkow :-D 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkk
CZY MIALYSCIE NA POCZATKU CIAZY TAKIE BIAŁE PLAMIENIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn, co do znieczulania, to w planach mam metode TENS. Nie wiem czy dostepna w Polsce. To elektryczny urzad. Na plecach mocujesz elektrody a potem sterujesz intensywnosc pradu, ktory stymuluje wydzielanie endorfin w organizmie i niweluje bol- skutecznosc 100% a zero chemii :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od kliku dni biorę dodatkowo witaminę B, bo znowu zajady w kąciakch ust zaczęły mi się robić. Feminatal został mi jeszcze na 6 dni i chyba już nie będę kupować nowego opakowania. Jeśli chodzi o rzeczy dla dziecka, to łóżeczko zamówię przez internet bo wychodzi taniej niż u mnie w mieście o ok 70 zł z materacem: http://www.allegro.pl/item112139986_hurtowo_lozeczko_radek_ii_teak_szuflada_materac.html Wózek zamówię Tako Voyager (również taniej): http://www.allegro.pl/item112663491_tako_city_voyager_niesamowite_kolory_okazja.html tylko w kolorze bordowym lub fioletowym. Fotelik samochodowy chyba taki (oczywiście taniej): http://www.allegro.pl/item113078928_nowe_0_18_globtroter_plus_miekkie_zaluzje_hit_.html Oglądaliśmy też używane, ale chyba kupimy nowy tak by był dla następnego dziecka. Wszystko to zamówię raczej w drugiej połowie lipca. Jeśli chodzi o stopy to najbardziej dokuczają mi wieczorem, brzuch mam twardy z rana. Mama twierdzi, że się obniżył a to znaczy, że niedługo poród (za ok tygodnie). Za tydzień idę do lekarza więc się wszystkiego wypytam. Mam spakowane już 2 torby - jedną dla siebie a drugą dla dziecka. Jest to w moim przypadku o wiele mniej rzeczy niż u innych. W swojej przychodni mam wywieszkę, gdzie jest napisane co zabrać do porodu i odbioru noworodka. -------------------------------------------- Do szpitala/porodu należy zabrać: 1) dokumenty: - karta ciąży, - książeczka RUM, - dowód osobisty, - legitymacja ubezpieczeniowa, - ostatnie wyniki badań laboratoryjnych, - wyniki: grupy krwi, WR, Hbs, - wypisy ze szpitala; 2) przybory: - toaletowe, - ręczniki, - 3 koszule nocne (bawełniane rozpinane z przodu), - szlafrok, - papcie wsuwane (nowe), - klapki pod prysznic, - golarka jednorazowa lub żyletka, - pieluchy Bella (2 opakowania), - sztućce, - szklanka, - niegazowana woda mineralna, - karta telefonczna chipowa, - zegarek z sekundnikiem. Rzeczy do odbioru noworodka ze szpitala: - koszulka bawełniana lub body, - rozpinany kaftanik, - śpiochy bawełniane, - pajacyk lub komplet: sweterek + śpiochy/spodenki, - małe skarpetki, - 1 czapeczka bawełniana cieńka, - 1 czapeczka cieplejsza, - 1 pielucha typu Pampers, - 2 szt. pieluch tetrowych, - rożek, kocyk lub śpiworek. W/w wyprane w proszku do prania dla niemowląt. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadłam cyfrę "2" przy tym jak brzuch się obniża, czyli, że ze ok 2 tygodnie poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę się zginać za dużo do komputera, bo dziecko mi się spina/wypina i brzuch mnie boli oraz plecy, więc wystarczy mojego stukania w klawiaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2424
Witam cie plusia rowniez bardzo cieplutko.Napiszcie mi kochane dziewczynki gdzie moge nabyc te wklady poporodowe bo w majteczki jednorazowe sie juz zaopatrzylam.Ja do torby spakowalam 3 komplety ubranek dla malenstwa,4 pieluszki tetrowe (z tego co sie orientuje u mnie sie w szpitalu zostawia 3),okolo30 pieluszek jednorazowych,golarke,sztucce,kubeczek,2 reczniki jeden wiekszy drugi mniejszy,wkladki laktacyjne,kapcie,klapki pod prysznic,majtki jednorazowe ale nie wiem jak u was ale podobno u mnie w szpitalu niepozwalaja ich uzywac trzeba przed obchodem sie ich pozbywac,staniczek do karmienia,2 koszule dla siebie,szlafrok,pasta do zebow,szczoteczka,plyn do higieny intymnej,szampon,smoczek,butelka wody i juz sama niepamietam wiem ze musze spakowac jeszcze dokumenty,aparat to dam rodzicom niech mi doniosa,musze zabrac telefon i ladowarke,mp3 ale musze cos najpierw na nia wgrac a i rozek tez chyba dam rodzica zeby przywiezli bo niebede sie miala jak zabrac a niebede jak rumun na targ szla (bez obrazy).Ide dzisiaj do lekarza znowu stane na wage i pewnie o malo mnie z butow niewyrwie,troche sie boje tej wizyty bo jak bylam 12 czerwaca to mi zalecil wiecej odpoczywania bo mi sie szyjka obnizyla ale naszczescie rozwarcie sie nierobilo ciekawa jestem co mi dzisiaj powie jednak mam nadzieje ze wszystko wporzadku bedzie. tati78 dzieki bardzo za informacje pewnie wszystko wyjdzie w praniu a jakby co to zawsze sie moge tu z toba skontaktowac imie Aga wiek 24 lat termin porodu 03.08.2006 miejscowosc Radom waga lepiej niemowic plec dziecka chlopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie smoczek chyba też wzme na wszelki wypadek, tylko mi powiedzcie co z nim wcześniej zrobić ??? ugotować go czy tylko wsadzić do wrzątki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livmar>> łóżeczko mam takie samo tylko bez szuflady :) kolor też ten sam.... wózek fajniutki tylko ciężki ale jak nie musisz nosić to spoko ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bernatka 130
Ech - no to mnie lekarka załatwiła - zastanawiam się co orbić - nie dość, że remontują przychodnię - tzn. te jej cześć gdzie przyjmuje ginekolog, to jeszcze mój lekarz prowadzący idzie na urlop w terminie od 2 tyg przed planowanym moim porodem. zastanawiams ię co ze mną zrobi - tzn. gdzyby tylko pani doktor szła na urlop to pewnie by mnie przekazała do innego lekarza z tej przychodni - w 2 tygodnie bym mu dużo czasu nie pozajmowała - ale jeżeli zamykają całą przychodnię to gzie ja się podzieje? Hmm zostanę bez lekarza do porodu, albo mam do szpitala jeżdzić już tylko (cholernie daleko od mojego miejsca zmaieszkania), czy do innej przychodni będa przeniesione pcjętki ciężarne - nikt nic w tej poradni nie wie - nawet odkąłdnego terminu tego remontu nikt nie zna - nie rejestrują już po prostu długoterminowych pacjętek przed 20 sierpnia. Kaplica normalnie Prócz takich "rewelacji" to nic nowwego mi lekarz nie powiedział - nie "pruje" się dalej ale leki mam brać nadal i leżeć nadal, nadal nie chce dziecko równiez pokazać dokąłdnie swojej płci -w ięc niespodzianka może być - bo niby nie wygląda na chłopczyka ale czy na dziewczynkę to też nie można powiedzieć, nadal siedzi na pupie i raczej sie nie odwróci - czyli nadal raczej cesarka. Nowa jest tylko waga dziecka - waży 2568 - czyli gigantem nie będzie:) Ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia23
Czesc brzuchatki mam dla Was pytanie co to jest TABTUM ROSA i ksiazeczka RUM? bo duzo z Was pisze ze zabiera to ze soba do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia23
TANTUM ROSA I KSIAZECZKA RUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki pod waszym wpływem zaczęłam pakować torbe do szpitala. Listę ściągnęłam od livmar :-) powieszę w widocznym miejscu, żeby w razie co mąż miał gotowca :-) basiu tantnum rosa to saszetki z proszkiem, który służy do podmywania krocza po porodzie, łagodzi ból i stany zapalne, można kupić w aptece. Proszek rozpuszcza sie w około 1/2 l wody. książeczka RUM to książeczjka z którą chodzisz do lekarza, tam gdzie on wpisuje porady i recepty. Umówiłam się do kardiologa i okulisty na piątek. Nie wiem czy uwierzycie ale badanie okulistyczne jest ... bezpłatne!!! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny brzuchatki:)bylam wlasnie u mojej pani doktor i troche sie zmartwilam:moje malenstwo jak na 33 tydz wazy za malo:(wazy tak jak na 31 tydz 2200 i sie zadreczam teraz,ze to moja wina bo na poczatku przytylam duzo,poszlo mi w pupe i nogi i teraz sie ograniczalam z jedzeniem zeby nie wygladac jak wieloryb:( pocieszcie mnie troche bo naprawde sie martwie...a ile waza wasze malenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej agula - nie martw się - w 32 tygodniu moja dzidzia ważyła 1960 g, a teraz w 35 waży 2586 (ha wcześniej mi się pomyliło - teraz patrzę na dzisiejsze USG. Nie gigant to jest a dzieci różną mają wagę. Teściowa mi powiedziała, że jak się urodził mój mąż to wżył 2850 - i był donoszony i super zdrowy - a teraz to prawie 90 kg kawał chłopa:). Jak wszystko inne ok to ja bym się wagą nie przejmowała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przelepione z jakiegos innego forum - cytat;) Dane tutaj wpisane podaje za Kalendarzem Ciąży (Ciąża tydzień po tygodniu) i częściowo z gazety \'Ciąża bez lęku tydzień 5 - zarodek ma długość 2 mm (jak pestka jabłka) tydzień 6 - długość od czubka głowy do krzyża około 2-4 mm (połowa paznokcia małego palca). WOrek owodniowy ma pojemność ok. 2-3 ml tydzień 7 - długość 5-13 mm (wielkość pastylki). Waga 0,8 g tydzień 8 - długość 14-20 mm (ziarnko fasoli). Waga 3g tydzień 9 - długość 22-30 mm (truskawka). Waga 4g tydzień 10 - długość 31-42 mm (śliwka węgierka). Waga 5g (tyle co ząbek czosnku) tydzień 11 - długość 44-60 mm (jak kurze jajo). Waga 8g (płaska łyżeczka cukru) tydzień 12 - długość ok. 61 mm. Waga 9-13g (tyle, ile cukierek) tydzień 13 - długość 65-78 mm (jak brzoskwinia) . Waga 14-20g ( tyle co dorodna rzodkiewka) tydzień 14 - długość 80-103 mm (pomarańcza). Waga 25g (to waga moreli) tydzień 15 - długość 93-113 mm. Waga 50g (tyle co kromka chleba) tydzień 16 - długość 108-116mm. Waga 80g (tyle, co poł kubeczka jogurtu) tydzień 17 - długość 11-12 cm (tyle co nasza dłoń). Waga 100g tydzień 18 - długość 12,5-14 cm (a wyprostowane 25 cm). Waga 150g (to waga kolby kukurydzy) tydzień 19 - długość 13-15 cm. Waga 200g tydzień 20 - długość 14-15 cm. Waga 260g (jak dojrzałe awokado) tydzień 21 - długość ok. 18 cm (jak duży banan). Waga 300g (jak 2 nektarynki) tydzień 22 - długość ok. 19 cm. Waga 350g (trzy gruszki) tydzień 23 - długość ok. 20 cm. Waga 450g tydzień 24 - długość ok. 21 cm. Waga 530g tydzień 25 - długość ok. 22 cm. Waga 700g tydzień 26 - długość ok. 23 cm. Waga 850g tydzień 27 - długość ok. 24 cm. Waga 1000g tydzień 28 - długość ok. 25 cm. Waga 1100g tydzień 29 - długość ok. 26 cm (z wyprostowanymi nóżkami, ok. 37 cm). Waga 1250g tydzień 30 - długość ok. 27 cm. Waga 1400g tydzień 31 - długość ok. 28 cm Waga 1600g tydzień 32 - długość ok. 29 cm(z wyprostowanymi nóżkami 41 cm). . Waga 1800g tydzień 33 - długość ok. 30 cm. Waga 2000g tydzień 34 - długość ok. 32 cm. Waga 2250g tydzień 35 - długość ok. 33 cm (z wyprostowanymi nóżkami - 45 cm). Waga 2550g tydzień 36 - długość ok. 33 cm. Waga 2750g tydzień 37 - długość ok. 35 cm (z wyprostowanymi nózkami - 47 cm). Waga 2950g tydzień 38 - długość ok. 35 cm. Waga 3100g tydzień 39 - długość ok. 36 cm. Waga 3250g tydzień 40 - długość z wyprostowanymi nóżkami ok. 48-51 cm. Waga 3500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia23
Oliwia13 dziekuje za wytlumaczenie o to co prosilam.Buzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula nie zamartwiaj się, moja koleżanka w 33 tyg była u gina, maluch ważył około 1500 gram. Doktor powiedział, że to niezbyt wiele ale, że mieści się w normie, teraz była w 36 dzieciątko rośnie proporcjonalnie, po prostu nie jest olbrzymem. A poza tym usg często wskazują wagę niedokładnie. U mojego lekarza granica błędu może być nawet do 500 gram, więc ja nawet o wagę malucha nie pytam, bo dla mnie w tym wypadku to bez sensu. Wiem, że ważne jest to czy dziecko rośnie z tygodnia na tydzień a nie dokładnie wymiary same w sobie. Więc uszy do góry, jeśli zaniedbałaś troszkę odżywianie to pojedz teraz wysokobiałkowe potrawy, do tego owoce i warzywka, żeby sobie samopoczucie poprawić. Trzymaj się cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernatka i Oliwia dziekuje wam bardzo,po prostu teraz mniej jem bo jest goraco a poza tym malenstwo lezy pupka na mojej watrobie i jak zjem to mnie tak gniecie,ze ani stac ani lezec a o siedzeniu nie ma mowy:(wiec jem tyle,ze malo ale najadam sie i nie chodze glodna...ale wedlug Bernatki tabelki wszysto jest w normie to nie bede sie martwic:)jeszcze raz dziekuje i dobrej nocki zycze wam i lokatorom brzuszkowym🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula-kruszyna - a to sie zdziwilam .... dzis bylam na usg i powiem Ci .... NIE DOGODZIMY LEKARZOM :) Moja mała waży 2400 i lekarz powiedzial ze jest duza i wyglada jakby byla o tydzien starsza (moja ciaza to 33 tyg i 3 dni). A Ty masz termin taki jak ja, Twoje dzicko waży 2200 i mówią że za mało :) A hak im w smak - będa ludzi denerwować!! Mamy normalnie rozwijajace sie,zdrowie dzieci :) A wiesz, ze co lekarz, to zdanie .... Buziaki i dobrej nocy :))) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczorek!wiecei ze u lipcóweczek 5 maluszków juz sie urodziło!!!!! oh niedługo i u nas sie zacznie:) ❤️ 🌼 Jutro po raz pierwszy i ostatni w tym roku jade nad morze:)juz nie moge sie doczekac!zycze wam miłego jutrzejszego dzionka i buzaiki! dobrze ze mam ogromny ogrodowy parasol to nie bedzie mi az tak goraco nad orzem:)hihih buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczeta czemu debatujecie nad waga Waszych dzieci przeciez to waga szacowana z 15% odstepstwem od normy w jedna lub druga strone wiec nie ma sie co martwic. Przyklad moja znajoma w 38tyg uslyszala ze dziecko malutkie bo 2900 wazy.Dwa tygodnie pozniej urodziola sliczna coreczke i tu nie uwiezycie waga 4850. Gigant!!! Tak nie pomylilam sie i nie uwierzylabym zebym na wlasne oczy nie widziala.Lekarz na to ze mala szczupla i dluga i z mierzenia brzusia i glowki wychodzila wlasnie ta waga wiec nie ma sie czym przejmowac jak urodzimy to dopiero dowiemy sie ile warza nasze pociechy Donn ja smoczka nie biore. Moja polozna mowila ze na poczatku lepiej palca swojego do ssania dac i nie przyzwyczajac do smoczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się za Wami Wszystkimi stęskniłam!!!!!:) W zeszłym tygodnieu byłam tylko jeden dzień w Krakowie i jeszcze do tego popsuł mi się samochód - a jechałam sama, więc utknełam 80km od Krakowa w jakiejś strasznej wsi i przez dwie godziny czekałam, aż przyjedzie po mnie mąż i mnie zabierze do domu:( zdążyłam tylko do lekarza dotrzeć i nawet nic nie zdążyłam do Was napisać. Teraz jestem tylko dwa dni - to znaczy jutro znowu wyjeżdżam na wieś - i tam zostanę do niedzieli, a może jeszcze cały następny tydzień - ale to jednak 100km od Krakowa i już się zaczynam bać,że w razie porodu nie zdąże dojechać:( więc może już w niedziele wrócę - poza tym nie mam jeszcze nic popranego dla dziecka, a z tego co czytam to kilka dni też na to trzeba przeznaczyć. Przeczytałam praktycznie wszystko co napisałyście, ale mi się wszystko wymieszało... Mam tyle rzeczy do pozołatwiania przez te dwa dni, że nie wiem czy mam szanse zdążyć. Przede wszystkim witam Nowe Mamusie🌼🌼🌼 Cieszę się, że u Wszystkich poza naprawdę drobnymi problemami, jak duża waga czy obrzęki nic poważnego się nie dzieje:) Moja malutka w zeszłym tygodniu postanowiła się odwrócić - zakotłowało się i teraz zamiast kopniaków w pęcherz dostaję je w wątrobę, żebra, a czasem dół miednicy i już przestałam wyczuwać główkę w dnie miednicy - teraz tam wypina się pupka:) Potwierdziła lekarka na USG, więc koniec marudzenia i teraz czekam spokojnie na naturalny poród. Agula-Kruszyna - podaje jeszcze jeden link z wagami maluszków-według tej tabeli u Ciebie też wszystko w porządku - http://www.babycenter.com/general/pregnancy/1290794.html Czytałam też, że martwicie się tym, że dzieci kopią po prawej stronie bardziej - a to właśnie powód do szczęścia a nie zmartwień - bo dziecko prócz tego,że prawidłowo ustawia się główką do dołu to jeszcze preferuje położenie kręgosłupa(plecków) po jednej ze stron i większości przypadków jest to właśnie lewa strona:) takie ułożenie i położenie malucha określa się wtedy jako pozycję I - uważaną za najbardziej prawidłową. Oczywiście pleckami dziecko może się odwracać w lewo i prawo wielokrotnie i dopiero tuż przed porodem się tak naprawdę układa, ale to że już wcześniej preferuje np. lewą stronę to pewnie się tak też ułoży. Oczywiście położnie kręgosłupa po prawej absolutnie nie jest jakąś nieprawidłowością - po prostu zdaża się znacznie rzadziej. Co do sexu przed porodem to faktycznie nasienie męskie zawiera pewną ilość prostaglandyn - a one wpływają na rozwieranie szyjki i mogą troszkę przyspieszyć poród dodatkowo podczas orgazmu wytwarza się duża ilość oksytocyny - która wywołuje i nasila skurcze macicy- spotkałam się z opiniami, że przez 6 tygodni ostatnich trzeba bardziej uważać - czyli tak jak pisałyście albo prezerwatywa, albo wstrzymać się, albo znaleźć jakieś inne \"formy\" przyjemności - ale to zabrzmiało:) Ale moim zdaniem jeśli szyjka nie ma tendencji do skracania się, albo rozwierania to nie wierzę, że może to wywołać poród - tak, że moim zdaniem uważać muszą kobietki z zagrożeniem przedwczesnym porodem. Od 38tygodnia (skonczonego) można już szaleć na całego - bo wtedy to nawet przyspieszenie porodu wskazane. Kończę nudzić, bo musze sobie zrobić listę co mam dziś załatwić:( i zabieram się ostro do pracy:) Miłego dnia dla Wszystkich!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. :) Oj cięzko mi jest Was zapamiętac. :) Za późno do Was wpadłam.;) Rzadko sie odzywam, bo jeszcze się turlam do pracy , pozakanczać i przekazać sprawy- i przez to mało czasu i siły. Co do mojej przepukliny Pusiu- nie przeszkadza ona w tej chwili , ani nie boli, ale jest ryzyko, że może mi \"uwieznąc\" (medyczne okreslenie) a wtedy może byc kiepsko ze mną. I żeby wykluczyć ryzyko uwiezniecia w trakcie parcia najprawdopodobniej bede miała cc. To tyle u mnie. :) Widze, że Liwmar- chyba 1 z nas się rozwiąze. :) No ja już też rzeczy dla siebie mam spakowane - jesszcze muszę spakować rzeczy dla Niuni. :) I za tydzien idę na usg- i już się doczekać nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!! hej doris >>> fajnie że do nas zajżałaś :D ja też mam wieś 100km od krakowa ale już tam nie jeżdże ostatno byłam 2 tyg temu, troche droga mnie męczy... a pozatym nie chciałabym z tamtąd do porodu jechać .... dzisiaj sie wybieram do lekarza, zabaczymy co u malutkiej słychać....i znowu to ważenie, ale co tam już nie długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Doris wrocila 🌼 ale przygody z tym samochodem ... Wczoraj wywolalam zdjecia i widze jaka duzia ze mnie dziewczynka ;-) Brzusio wyglada na 8 miesiac jak nie wiem co! A tu juz zaraz 9 sie zacznie!!!!! mam takiego jakiegos fisia ze urodze 10 dni wczesniej ;-) , a jesli tak, to juz za 4 tyg.!!!! Dzis zabieram sie do prania, bo choc juz wiele poprane, to dokupilo sie troszke nowych rzeczy, a te wiadomo pralki na oczy jesczze nie widzialy... Pisalam, ze mamy +36\'C od 2 dni a parno jak w tureckiej lazni :-D Co do wagi maluszka to ja nie mam zielonego pojecia ile moje wazy, a tym samym mam jeden problem mniej :-) Bernatka130, wg mojej tabelki wagi, to w 31 tyg. dzidziunia ma 1800gram, wiec Twoje dziecko wcale za malo nie wazy!!! Moje ponoc wazy juz 2600 i ma 45 cm od stopek do glowki- calkiem spore malenstwo. Zreszta teraz bedzie najszybciej przybierac na wadze: 227 - 340 gram na tydzien....Wyglada wiec na to, ze zrobie sie calkiem okragla :-D Jesli chodzi o wklady poporodowe, Aga2424, to ja mam zamiar stosowac najwiekszy rozmiar podpasek Libresse (te cieniutkie na noc z 5 kropelkami) Moja polozna powiedziala, ze te w zupelnosci wystarcza. Wciaz mysle co z tym smoczkiem???? Dawac czy nie- oto jest pytanie? Slyszalam i za i przeciw, teraz jestem sklonna dawac, ale tylko na noc... ale sama nie mam 100% pewnosci.... Ktos z Was moze mnie przekona jeszcze? Co do apetytu, to calkiem mi gdzies przepadl, pije za to bardzo duzo. Nie moge jadac ciezkostrawnych potraw, jesli juz to cos lekkiego i niesmazonego. Ale owocow tez jakos ostatnio zbyt wiele nie jem... Pedze na sniadanie. Cos musze w koncu jednak zjesc..... Wczoraj przyszedl nowy katalog odziezowy do domu i juz sie rozmazylam, w czym bede chodzic na spacery z Maxiem do parku- jak schudne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__________0000000 _____________00000 00 _______0000000000 0000_______0000000 00000 0 _____000000000000 000000__0000000000 00000 000 ___00000000000000 0000000000000000__ _____ 00000 __000000000000000 0000000000000000__ _____ __0000 _0000000000000000 000000000000000000 _____ ___0000 _0000000000000000 000000000000000000 000__ ___0000 00000000000000000 000000000000000000 00000 ___00000 00000000000000000 000000000000000000 00000 0_000000 00000000000000000 000000000000000000 00000 00000000 00000000000000000 000000000000000000 00000 00000000 _0000000000000000 000000000000000000 00000 0000000 __000000000000000 000000000000000000 00000 000000 ____0000000000000 000000000000000000 00000 0000 ______00000000000 000000000000000000 00000 00 _________00000000 000000000000000000 0000 ____________00000 000000000000000000 0 ______________000 00000000000000000 _________________ 000000000000000 _________________ __0000000000 _________________ ____000000 _________________ ______00 odpatrzyłam od czerwcówek, ale sie chyba nie obrażą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×