Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

_insomnia chyba zlego meila napisalas bo przyszedl mi meldunek ze nie istnieje. wyslij mi meila jakiegokolwiek np z twoimi zdjeciami aja Ci wtedy odesle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
hej kobietki mam do was pytanie jestem w 5 miesiacu - zaczelam dopoiero , w sumie to 3 dzien 18 tygodnia a ja wciaz nie czuje ruchow dzidzi:( to moja pierwsza ciaza i sie bardzo martwie , pozatym mam taki twardawy brzuch a szczegolnie po jedzeniu, dodam ze mecza mnie strasznie zaparcia i cokolowiek zjem moj brzuchol sie potraja, dotad z dzidzia bylo wszytsko ok i mam nadzieje ze jest tak nadal, pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2424
a czy ja tez moge dostac zdjecia.Prosze. :) moj e-mail to: aguska_03@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia23
Agata26 Ja juz nie pamietam dokladnie jak to bylo z ruchami i kiedy w ktorym miesiacu sie zaczynaja ale w 5mies juz powinny byc.Jak lekarz mowi ze wszystko jest ok to nie masz sie co martwic lakarz sam zapyta czy masz ruchy itd.mysle ze moze masz ruchy ale takie leciutkie ktorych nie odczuwasz.Ja tak mam odczuwam tylko silne kopniaki a takie slabe ruchy na poczatku wogole ich nie czulam i lekarz mowil ze mam sie nie martwic tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia23
Agata2424 zdjecia juz wyslalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa299
dzieki wszystkim dziewczynom za foto:)i prosze o zdjecia- szczegolnie od tych ,ktorych nie widziałam w ogole spakowałam torbe-kurde-najwiecej miejsca zajmuja te podkłady poporodowe-ja wziełam od razu 2 opakowania:) wiecie cos na temat waznosci legitymacji ubezpieczeniowej?ostatnio wyczytałam ze wg nowych przepisow wazna jest 1 m-c!!! czas ucieka...jeszcze troche i zaczniemy sie rozdwajac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Agata26 każda kobieta odczuwa inaczej ruchy i w innym czasie sie pojawiają,,,u mnie pojawiły sie w 20 tygodnu a wiem ze nawet w 22 i 23 sie zaczynają pojawiać,,,nie masz sie czym przejmować,,,,cierpliwie czekaj a sie doczekasz, ja tez sie martwiłam bo duzo mam na forum juz czóło mocne ruchy a ja nie,,,,ale sie pojawiły i to jest najważniejsze, słuchaj lekarza on wie najlepiej czy z dzidziusiem jest wszystko dobrze...życze ci powodzenia no i żebyś w koncu poczuła brykające maleństwo,,, pozdrawiam wszystkie mamy i uciekam do wrocławia bo mam dzisiaj egzamin z psychiatrii i psychopatologii, mam nadzieje ze z tego goraca sama nie popadne w cięzki psychiczny stan depresyjny:):):) buziaki 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris- mogłabym zostać u mamy ,ale teraz musiałabym znów wszystkie rzeczy dla maluszka przewozić ze Słubic do Międzyrzecza, a wiesz mi jest tego trochę. W domu u mamy mam psa , to nie wiem jaki to miałoby wpływ na dziecko-noworodka.Nie chciałabym też samego męża zostawiać . Wszystko sie pomerdało, żyć mi się nie chce, bo jak . Ale mam swoją dzidzię i to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Justa29 - książeczka jest ważna 2 miesiące - tzn musi być ppodbita albo w danym miesiącu albo w poprzednim - to wygląda tak że jak masz podbita powiedzmy 2 majt to ważna jest do 2 lipca itp(przynajmiej tak mi położna wpisała w komputer jak przy ostatniej wizycie to kontrolowali - zdziwiłam się trochę ogłoszeniem w przychodni na którym pisze że miesiąc ale mąż zadzwonił do rzecznika praw pacjenta (on tak lubi sobie podzwonic i się wywiedziec u źródła - jak się fgo zostawi samego w domu to dzwoni do infolinii proszku (z opakowania birze nr:) żeby się podowiadywać o pranie a nie do mnie:) i pan tam powiedział, że 2 mies od daty piecztątki. Chyba się zdecydwoałam ostatecznie na miejsce porodu - tzn. cesarskiego cięcia - na Ujastku sobie urodzę - mąż dziś zadzwonił i dowiedział się, że nalezy się zgłosić na 2 tyg. przed planowanym terminem porodu, żeby się umówić na termin cesarki. Fajnie - ok 25 lipca bedę wiedzieć na pewno kiedy na świat przyjdzie moje dziecko:)))) I dają znieczólenie podpajęczynówkowe - wiecie co to za jedno - o zewnątrzoponowym czytałam dużo - o tym pajęczynówkowym prawie zero - musze się podszkolić. Wybieramy się z TŻ na dni otwarte szpitala pooglądac oddział i dowiedzieć się wszystkiego u źródła. Trochę mi lżej bo lubię wiedzieć co gdzie i kiedy no i bałam się, że z ta cesarką to tak że jak się zacznie akcja porodowa to oni mnie pod nóż narkoza (odwrotna kolejność;) i tyle. Przykro mi że niektóre z Was mają takie problemy i to na tak krótko przed rozwiązaniem kiedy (z autopsji mi to wynika) wiele rzeczy dotyka boleśniej - naweet drobiazgi nie mówiąc już o takich poważnych problemach jak wasze. trzymam za wszystkie kciuki Ha i upominam się o zdjęcia (jeżeli oczywiście można:) puszczyk@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbym miała podbijać lgitymację ubezpieczeniową co miesiąc, to nawet na rok by mi nie wystarczyła, gdyż mam w niej tylko 10 pozycji na pieczątki. Poza tym sama sobie podbijam, bo mamy z mężem swoją firmę. Dowiadywaliśmy się kiedyś, że nawet nie trzeba podbijać, bo ważna jest z ostatnim dowodem wpłaty na ZUS, tylko komu chciałoby się jeszcze nosić te dowody wpłaty. Płacimy składki przez internet a nie wszędzie respektują elektroniczne dowody wpłaty, które są również prawomocnymi dokumentami. Błędne koło. Wyobrażam sobie jak by kogoś mogła wziąść cholera, jeśli wyciągnęłabym pieczątkę z kieszeni i podbiła sobie w książeczce ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatki to znow ja...czytam i czytam,smuce jak jakas ma problemy,ciesze,jak innym sie udaje i sa usmiechniete:)ale dziewczyny paniczny lek mnie dopadl :od paru dni caly czas mysle czy z malenstwem wszystko w porzadku?czy urodzi sie zdrowe?jeszcze w poniedzialek lekarka powiedziala,ze za malo wazy jak na 33 tydz ciazy i normalnie spac nie moge...maz daleko i nie ma z kim porozmawiac...macie tez czasem takie czarne mysli?tak bym chciala juz zeby byl sierpien i moglabym urodzic bo okropnie sie boje o dzidziusia...mam robione usg na kazdej wizycie,pomiary ok,serduszko bije miarowo,raczki i nozki wierzgaja a ja mam czarne mysli...pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniła moja siostra i okazało się, że ze względu na problemy zdrowotne dzieciaka wyjeżdżamy na wieś dopiero w piątek wieczorem - więc po co ja się tak ze wszysktim spieszyłam i cały wczorajszy dzień jak głupia biegałam:( Agata26 - jeśli to pierwsza Twoja ciąża to powinnaś czuć ruchy od 20tygodnia ciąży (ale od 20liczonego przez lekarzy - czyli tak naprawdę od skonczonego 20tygodnia) - więc nie masz się czym martwić,bo masz jeszcze czas!!! Z resztą bardzo prawdopodobne, że po prostu nie umiesz jeszcze tych ruchów rozpoznać i tylko dlatego ich nie odczuwasz. Jeśli na USG wszystko dobrze to nie myśl o tym tyle, tylko spokojnie odczekaj 2 tygodnie - nawet się nie obejrzysz a już Ci maleństwo skopie wnętrzności:) To naprawdę bardzo indywidualna sprawa - i zależy od wielu parametrów - np. od grubości tkanki tłuszczowej, od wielkości dziecka, od ułożenia dziecka, od ułożenia łożyska itp. Nie zamartwiaj się!!!! Roxelka - cieszę się, że malutka się postanowiła obrócić:) jak widać jednak większość maluchów prędzej czy później prawidłowo się układa. Musisz jeszcze tylko poczekać jak się ostatecznie łożysko ułoży - ale miejmy nadzieje, że się podniesie i będziesz mogła naturalnie urodzić. Agula-Kruszyna - mnie też takie czarne myśli nachodzą i jak czytam, że ktoś urodził to mu zazdroszczę - nie tyle tego, że poród ma za sobą, ale właśnie tego, że już ma pewność, że z dzieckiem wszystko dobrze...Masą ciała dziecka się nie zamartwiaj to indywidualne i dzieci rosną skokowo, więc może Twoje maleństwo właśnie teraz przyspieszy, a z tego co czytam na forum to każdy lekarz ma inne zdanie - ważne żeby te parametry pomiarów główki, brzuszka i nóżki się w miarę zgadzały co do terminu - nie powinno być między nimy większej różnicy niż 2 tygodnie. Czasem myślę, że dawniej było lepiej jak ciążę prowadzono bez tak częstych kontroli USG - nie było takiego porównywania, zamartwiania -po prostu pod sam koniec ciąży oceniano jak dziecko leży i mniej więcej ile waży i to wszystkim wystarczało. Biorąc pod uwagę czas trwania ciąży to już naprawdę zbliżamy się do końcówki i już niedługo zobaczymy nasze maleństwa i mam nadzieję rozwieje to wszelkie nasze wątpliwośći. A mam pytanie do Krakowianek - czy któraś z Was kupiła tą oliwkę z oliwek dla dzieci? i jeśli tak to gdzie to mogę zakupić - bo już w trzech aptekach wywalili na mnie gały i kazali mi iść do sklepu spożywczego:) ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2424
Dzieki dziewczyny za zdjecia ja tez wam swoje odeslalam. U mnie wszystko jest ok dzidzia lezy glowka w dol i mam nadzieje ze juz tak zostanie czasem bardzo dokucza ale to b.dobrze musi wkoncu mamusia wiedziec ze u dzidzi wszystko wporzadku. Pozdrawiam was wszystkie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie!Na początku ślę słowa otuchy dla ani-blondi!!!!! Trzymaj sie cieplutko i bądż dobrej myśli!!!!! Ja dzis czuje sie FatalniEEE.mimo ze siedze w domu i chodze tylko na balkonik sie wietrzyc bo te upały to dla mnie zbyt gorąca pora:( mam zawroty głowy cięzko mi sie oddycha jak szłam siusiu to tak jakos dziwnie w pipuni mnie zakłuło,tak jak by cos mi tam zleciało...ale nie mam żadnych palmien!brzuszek mnie pobolewa tak lekko jak bym okres miąła dostac.te bóle nie sa naszczescie intensywne i nie wystepuja czesto!!!! Jesli gorzej sie poczuje to pojade do lekarza!mam nadzieje ze nie zaczne rodzic,bo mego ukkchanego nie ma,jest w delegacji i wroci poznoooo:)hihi no nic ide wziasc prysznic bo sie lepie calusienka!!!!mam nadzieje ze mi inie.trzymajcie sie buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:-) widze ze u was wszystko ok:-) ja sie juz mecze, powaznie, coraz bardziej czuje ciezar brzucha, upaly daja mi popalic:-( z jednej strony chce zeby juz bylo po wszystkim, z drugiej chce nacieszyc sie jeszcze beztroskim zyciem przyszlej mamy, potem bede przeciez \" na zadanie\":-D ROXELKO!!!!!!! dzieki kochana za ta informacje, nawet nie masz pojecia jak sie zagotowalam, co za , no co za glupia baba!!!!!!!!!!!!!na szczescie nawet nie wykupilam tych tabletek, nie omieszkam jednak wypomniec jej jak bardzo sie przestraszylam!!!! wiesz, zgubil mi sie twoj mail:-( mialam do ciebie cos napisac:-) podasz go tu na forum jeszcze raz? uffff....troche sie mecze w te upaly...nienawiedze lata w miescie...koncze prace w nastepna srode:-) nie moge sie doczekac:-) pozdrawiam was wszystkie:-) tati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga2424
Kochane moje napiszcie mi dokladnie o co chodzi z ta opieka ktora maz co poniektorych z was na was bierze co? z kad? od kogo? poprostu wszystko !!!Dzieki z gory. Normalnie cierpie na bezsennosc w dzien przysypiam a w nocy buszuje przed tv lub w internecie,zasypiam kolo 1, 2 w nocy i spie do 10 czasem 11 szok wszystko mi sie poprzestawialo oby dzidzia nie utrzymala tych nawykow mamusi z ostatnich 2 miesiecy bo bedzie ciezko.Im blizej rozwiazania tym bardziej mi brakuje meza ,dzis znowu z nim gadalam przez telefon :( Ja chce go juz w domku miec przy sobie a tu jeszcze tyle miesiecy zanim bedziemy juz nastale dzien w dzien razem (wiem pewnie mi sie jeszcze to uprzykrzy ale na dzien dzisiejszy teskni mi sie jak nie wiem co).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor wsyzstkim!!!! Troszke pozno, ale komu w takie upaly bedzie sie chcialo pocic w klawiature za dnia? ;-) Livmar, dzieki za zdjecia, wyslalam Ci swoje ostatnie rowniez. Doris, jak ogladalam mecz z Niemcami i Wlochami, to dostalam ataku smiechu :-D Wlosi tak sie pozytywnie naladowali po pierwszym golu, ze biegli do drugiej bramki jak kroliki na bateryjkach Duracell :-D To bylo mile zakonczenie dnia po troche placzliwym popoludniu... Doris, Agula-kruszyna, mnie to w ogole wystarczy zobaczyc jakas reklame z dziecmi urodzonymi z syndromem np Downa i juz cala sie trzese jak osika i modle sie zeby moje dziecko bylo zdrowe- nic innego sie nie liczy!!!!!! Co do otwartych dni na porodowce, to tu maja przerwe wakacyjna, wiec zal, ze nie moge tak jak Roxelka sobie pozwiedzac i sie oswoic... Donn, Ty chyba Skarbie w 9 miesiac juz weszlas tydzien temu, bo u mnie jutro sie zaczyna :-) Oliwia13- biedactwo, dotrwaj, wytrzymaj jeszcze troszke.... Jak tylko male sie urodzi, poczujesz sie duzo lepiej. Ja do tej pory nie narzekalam na nic, a teraz zgaga, opuchlizna, zmeczenie i zawroty glowy to juz codziennosc.... I jesczze tak przez miesiac- o mamunku!!!!! Agata26, ja ruchy poczulam wprawdzie w 18 tyg. ale moje znajome, tez w ciazy (pierwszy raz w ciazy) poczuly je dopiero w 22 tyg. wiec to bardzo indywidualna sprawa. Cierpliwosci... Agata_27, jak ja Ci serdecznie wspolczuje! Co za czlowiek z tej tesciowej....Kotku, Ty powinnas wypoczywac, lezec (wtedy dziecko dotlenione jest najlepiej) a nie szorowac podloge na kolanach pod konic ciazy- czy to sredniowiecze jakies??? Ja ledwie dotkne sie do zelazka, omdlewam, ledwie popiore klade sie z powrotem do lozka, a maz tylko: idz, odpocznij, nie prasuj, nie zmywaj, nie pierz :-D Tylko ze jakbym sie go posluchala, to szybko bysmy brudem zarosli :-P Zmykam juz, bo stopy daja o sobie znac. Zapowiadaja pogorszenie pogody od jutra- nie mge sie doczekac!!!!!!! :-D Dobrej nocki, spijcie slodko! Buzka,pa. 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 30
Bernatka 130 podpjaczynówkowe to to samo co zewnatrzoponowe, własnie uswiadomil mi to lekarz z Ujastka. Tez sie tam wybieram, napisalam maila do Ciebie...jak mozesz kliknij na moje gg.7744485 PS. znow nie wiem jakiemam haslo, ale udzielalam sie tu kiedys, teraz tylko czesto czytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2424 ja tylko wiem ze maz ma prawo do 2 tygodniowej opieki nad zona po porodzie. Placone jest wyzej niz chorobowe. Wiecej niestety nie wiem. Moze ktos cos jeszcze na ten temat napisze. Moze to dziwne, ale jak moje malenstwo jak przeciaga sie w brzuchu lub zywo sie kreci to niekiedy slychac jak mu w kosteczkach strzela! Az mnie wtedy strach ogarnia. Powiedzialam lekarzowi - usmiechal sie i 14 mam przyjsc na usg. Moze to dziecko to ma po mnie, bo jak bylam mała to tez czesto mi tak strzelalo w kosciach nog. A moze nie jestem sama i ktos tez takie cos zaobserwowal? Dla wszyskich, ktore musza sie borykac z problemami 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 trzymajcie sie dziewczyny 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! :) bernatka>> z tym znieczuleniem jest tak jak pisze zuzia , mówiła nam o tym pani anastazjolog w szkole rodzenia... tylko ono jest lepsze do cc bo działa odrazu całkowicie znosi ból ale nie znosi czucia :) także sie nie należy przejmować że czujesz że cie dotykają bo bólu nie czujesz nic a nic... acha i z tego co mówiła pani doktor jest chyba troche mocniejsze niż zewnątrzoponowe :) co do tej opieki dla męża to wystawia ją normalnie ginekolog, ale to podobno zależy gdzie do gina sie chodzi, jak państwowo to niechętnie wystawiają, mówią ze tylko po cc i jest ono płatne tak jak chorobowe, z tego co wiem :) ale głowy za to nie dam :D jutro przyjeżdżają do mnie rodzice z bratem..... pomogą mi okna umyć i firanki pozmieniać... bo trzeba domek troche przygotować dla maluszka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Mamy :) Upał dzis niemilosierny, ciezko mi wysiedziec w pracy te 8 godzin, no ale jeszcze tylko do 14 lipca :). Jesli chodzi o opiekę nad zona po porodzie, to przysługuje sie sie 14 dni i płatne 80% wynagrodzenia, wiec tak jak zwykle chorobowe. No i nasi mezusiowei dostaja jeszzcze dodatkowo 2 dniu urlopu okolicznosciowego, zeby zdazyli sie zdrowo upic przed naszym powrotem ze szpitala :) heheh Postanowilam ze przez weekend spakuje torbe, dla siebie, dzidzi i męza, bo po pracy umieram w domu i szukam jakiegos chlodnego miejsca zeby polezec :) Pytanko! czy zauwazylyscie ze puchniecie na twarzy???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna>> na twarzy narazie nie ale ręce i nogi to i owszem..... u mnie torba już spakowana, łącznie z wodą mineralną :) i nawet fajne klapki mi sie udało kupić więc chyba będzie już wszystko, mąż sie śmieje że jak mnie z taką torbą zobaczą to zwątpią..... bo jest troszke duża... nawet bardzo duża... właśnie wylałam na siebie pół jogurtu ......... fajnie nie ma co........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie i dzidziusie.... ja dzisiaj czuje sie jak bym była tu tylko w połowie...w nocy czesto sie budziłam a nad ranem nie mogłam spać troche mnie meczy kaszel i wogóle jestem nie do zycia nic mi sie nie chce teraz na chwilke wstałam zeby zobaczyć co u was i chyba znowu pójde polezeć,,, nigdy nie czułam sie tak bez sensu,,,nic mi niby nie jest a czuje sie okropnie nie wiem czy to od niewyspania czy coś sie zapowiada ciekawszego... pozdrawiam was serdecznie i ide dalej w objecia morfeusza o ile go znajde w łóżku:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obraczke zdjelam wczoraj z obawy, zeby nie trzeba bylo jej przecinac! Jutro ma padac, ale juz teraz wieje troszke wiaterek i jest to ogromna ulga ufffffff.....Nozki tez jakies normalniejsze. Kotunia 🌼 i 👄 na poprawienie humorku. Te chandry w nastroju to chyba jednak normalne.... hormony-wiadomo... Dzis zaczyna mi sie 9 miesiac i jestem cala w skowronkach :-D Niesamowite!!!! jeszcze troszke i bedziemy finiszowac :-) Zycze Wam fantastycznego samopoczucia i chlodnego wiaterku ;-) Buziaczki. 👄 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia23
Czesc brzuchatki,u Nas sloneczko piecze wiec siedze w domowym cieniu.Zakupy juz mam zrobione dla maluszka i dla mnie wiec juz niedlugo zabiore sie do pakowania torby do szpitala.Mam jeszcze troche czasu ale wole to miec wczesniej zrobione.Buziaki dla Was wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia23
Imie Basia wiek 23 TC 34 miejscowosc Wyry termin porodu 20.08.2006 waga +14 kg plec corcia Paulinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia>> jak chcesz mieć stopke tak jak my to najpierw zrób sie na czarno, czyli zastrzeż sobie nika hasłem, w prefencjach i wtych samych preferencjach masz stopke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×