Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Ja tylko na chwilke, Basia_26, mi sie wydaje ze to nie ma znaczenia, a jednak mam odrobine watpliwosci co do gotowych dan, a to z dwoch powodow: - w ubieglym roku dziecko jadlo obiadek ze sloiczka i sie pocielo szklem, ktorych kawalki wlasnie byly w tym obiadku i niania ktora pilnowala dziecka sama byla w szoku... Firma Nestle, zeby bylo ciekawiej... Jak widac takie rzeczy MOGA, choc nie msuza sie zdarzyc. -drugi powod jest taki, ze znamy osobiscie malca, ktoremu mama serwowala wylacznie dania ze sloiczkow i dziecko za nic w swiecie nieb chcialo potem jesc \"normalnie\" czyli domowych posilkow... ciekawe dlaczego Mysle, ze gotowe posilki mozna dawac sporadycznie (poza soczkami i deserkami, czy jogurcikami), zeby dziecku \"nie wypaczyc\" smaku... co o tym myslicie? Buzka dla wsyzstkich :-) Gdzie jestes Ekinio? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia_26, z tymi patyczkami to moze chodzi o to zeby przypadkiem nie zapchac \"miodu\" ;-) jeszcze bardziej, a moze zeby nie uszkodzic dziecku bebenkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z daleka Anglia, Maxio tez sie czasem podrapie, ale raczej z tylu glowy i to raczej takie bezwiedne drapanie... A moze ciemienisuzka Twemu dziecku sie wraca? Sprobuj nasmarowac glowke oliwka dziecieca i po paru godz. wyczesac, a potem szamponem i splukac, moze pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Diann - ale masz ślicznego synusia, słodki Basia_26 - patyczków nie można wkładać głęboko do uszu ale ja czyszcze patyczkami tylko delikatnie i nie głęboko. Ja jak narazie to Adze wprowadziłam deserki ze słoiczków ale od jutra sama będę jej robić, wydaje mi się że lepiej samemu robić, przynajniej będe wiedziała co tam daje i ile (chociaż teraz to wszędzie jest chemia i w warzywach kupionych w sprawdzonym sklepie pewnie też). Słoiczki to wygoda więc pewnie od czasu do czasu dostanie też słoiczek jak nie będę miała czasu robić ale ide na wychowawczy to mam nadzieje że znajde czas. Stokrotka - pałąk chicco bardzo fajny. Zastanawiem się jak to jest z tymi mlekami, ja Adze daje Bebilon1 (niedługo 2) i tam pisze że 1 porcja to 150ml wody +mleko w proszku a w nanie powyżej 4 miesiąca daje się nawet 210ml wody+mleko w proszku, ciekawe czemu Bebilonu dziecko ma mniej pić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musicie mi wybaczyć że na raty pisze ale coś dzisiaj zapominam co miałam napisać, mam nadzieje że nie kazecie mi pisać wierszyków bo ja antytalencie pisarskie jestem - hihi, a wujka-chrzestnego poete mam :) Donn - ja Adze dodawałam do mleka kaszke ryżową ale już nie daje bo coś za dużo przybrała ostatnio, a jeszcze niedawno się mnartwiłam że za mało przybiera nawet w szpitalu byłyśmy z tego powodu a teraz przez 1,5miesiąca przybrała coś ok. 1,8kg (tyle co ostatnio przez 3 miesiące) - ciekawe co pediatra na to powie Stokrotka - ja sprzątam bardzo często w niedziele, przed porodem praktycznie w każdą (w tygodniu do późna pracowałam a w soboty zakupy, także niedziela na porządki) Kotunia - ja do tej pory prałam Agi ciuszki w Dzidziusiu (ale słabo prał, jakieś żółtawe ciuszki były) ale ostatnie pranie wyprałam w proszku jakim piore nasze ciuchy - wizir sensitiv rumiankowy. Aga dostała na ciele jakichś krostek i teraz już nie wiem czy od proszku czy od marchewki, wydaje mi się że jednak od marchewki bo krostki też ma na buźce- na szczeście niewiele. Prasuje zawsze bielizne (body, pajace) a spodnie i bluzy to miała już ubrane kilka razy niewyprasowane i nic jej nie było bo nie miały bezpośredniego kontaktu ze skórą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
******************************************************** ***************************** NICK...IMIĘ DZIECKA....M-C...KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE...ZĄBKI ******************************************************** *************************** 1.agata_27....Szymon.........5..........2900/51....... 77 00Kg/70cm... 2.annaa20 ......Wiktoria......5...........3150/51..........6890g/?.... 3.gorcia_27....Maciej..........5.......2950g/54cm....... 6500/72cm.... 4.Kotunia......Aleksander......5.......3050g/54cm...... ..8kg/78cm.... 5.justa29......Patryk..........5.........3470/54cm.. ...7200/ok71cm... 6.Donn.........Aurora..........5......3190/56cm...... ok.7kg/70cm... 7.Blondi-ania...Jakub..........5.......3460g/59cm... .8300g/ok72cm... 8.Bernatka130......Bruno.....5.......2820/54cm.........7 000/66cm.... 9.Livmar 10.Justynka307....Igor.......5 .....2800g/50cm.........6560g/63cm... 11.Agula30 12.Aga2424......Miłosz.........4......3400/57........... .. .6600/....... 13.Jagna25......Marta..........4.......3040g/56cm....... .5700/... 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....4,5......3460/58 cm........8000/72 cm... 15.edusia……….Nelly............4......3 ,540/53cm..........7000/71cm... 16.Kika27......Natalia..........5......3300/52cm........ ..6430/65cm... 17.BE_B.........Michaś..........4......4550g/59cm...... .8230g/68cm... 18.Evvik.........Bartuś..........4.......3090/53 cm........6260/58cm... 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika.....4,5.....2750g/52cm.......61 00g/61cm... 22.Diann.........Michaś.......4.......3350g/57cm......ok 8kg/70cm... 22.zuza29.......Pawełek.... .4......3440g/55cm........ok8kg/70cm... 23.Roxelka.....Vanessa.....4........2730g/48cm... 5 800/68cm...2 ząbki 24.Doris.........Alicja..........4.......3460g/57cm..... ....6550/66cm... 25.Katienka...Weronika.......4.......3300/56cm........6 900g/65cm... 26.agula-kruszyna...Kasia ....4....... 2970g/51cm......7 kg / 70cm... 27.ali32.........Szymon..........4...................... ........6100/64cm.. 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN......4,5....4860g/56cm.......8,7 5g/67cm... 30.joanka...Marcelina........4.......3150g/58cm......... .4500g....... 31.Oliwia13 Piotr .......4,5..........3270/59cm..........6965g/69... 32.Plusia....Maximilian.........4.......3475g/53cm...... .7410g/65cm... 33.agulka28....Kacperek......4,.....3490g/54cm........82 00 g/70cm... 34.Kasia 35.Kpiotrowicz..Gabrysia.....4........4100/58cm...... ...5600/?? 36.Basia23.....Paulinka........4.......3400g/56cm...... .6400g/65cm... 37.ToYaB....Staś........4.......3400g/55cm.......7 kg/65cm...1 ząbek 38.marsjanka..Agnieszka.5...3000g/50cm........6000?..... .............. 39.padlinka.........Emilka.......4......3260g/59cm..... ...5700/61cm... 40.z daleka A.....Kacperek.....4......2940g..................6500.... 41.ekinio.........Ksenia..........4.....3160g/53cm...... .....ok 6000g... 42.Lonta.........Beatka.........4......4150g/58cm.. .........8000g.. 43.agajacek......Roksana......4......3200g/54cm.......61 40g/68cm.. Tabelke wklejam żeby sie nie zgubiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvik >> ale Bartuś super wygląda :) a jakie minki robi... Kotunia>> no mówiłam już z Alka prawdziwy amamnt te włosy te oczy do telenoweli go jakiejś zatrudną jak nic :) oliwia>> popatrze na te ćwiczenia... bo mój brzuch to masakra... dziewczyny może jakąś fajną diete sobie obmyślimy.. jakieś przepisy na niskokaloryczne jedzonko ??? :) Diann>> :D no to ja tak: licencjat z zarządzania firmą .. magister z zarządzania kadrami :)... a praca najpierw kierownik w banku potem windykator w innym baku a od stycznia bezrobotna jestem :).. i tak sie zastanawiam co by tu teraz... bo banków mam po dziurki w nosie :).... Stokrotka >> ja też kupie jakąś fajną spacerówke ale musi być lekka bo moja 14 kg wazy a 8 schodów do windy musze nosić z Aurorą w środku :) diann>> to ty gotować potrafisz no to ciebie trzeba pomęczyć o te przepisy :D Bernatka>> no to żałuje :P 🌻 doris>> no pięknie... :D w takim razie jesteś zrehabilitowana :P... ToYaB >> no to masz małego gryzonia :) katienka >> też bym chciała wiedzieć co to za praca :)... tez taką chce .. Plusiu>> nowe jedzonka Aurusi to jarzynowa z królikiem... ze słoika... najpierw dawałam słoiki potem gotowałam.. a teraz mięsa ze sklepu sie boje dać i znowu słoiki ... Plusia to ty sie strasznie musisz męczyć jak czytasz moje wpisy.. bo ja czasem jak coś napisze to paść można i dopiero jak wyśle to to widze.. a Max to jakiś taki duży sie zrobił... i ćwiczy chodzenie.. :) Aurora też sie targa z ucho i drapie po głowie :) to chyba wszytkie maluchy tak mają Basia 23>> Auruś też uwielbia na klawiaturze pisać zawsze mi tak wszystko poprzestawia że szok... justa>> a to Patryczek niezły jest :)... co sie chłopak będzie sam bawił... Aurora lubi czytać książyki a jak coś robie to wszędzie ją ze sobą biore albo rozkładam koc i daje zabawki ... puszczam karuzele ale wtedy leży na naszym łóżku bo jak jest w łóżeczku i puszcze karuzele to zaraz łapie zabawki i wszystko chce rozwalić...wogóle to cały czas tylkopatrzy co by tu zbroić..:P z daleka >> w mojej nowej wsi tam gdzie sie mam przeprowadzić mam stadnine za płotem i mam zamiar sie tam wybrać :) Basia26>> moża patyczkami ale nie wolno ich do ucha wkładać..żeby nie uszkodzić marsjanka >> ja daje Aurorze 4xpo 210 czyli wychodzi 250.. ale ona nie zawsze tyle zje.. nieraz wszystko a nieraz z 70 i koniec.. wcześniej zjadała wszystko .. zupy dostaje 150 i to daje zamiast jednego posiłu.. wieczorem nie chce mleka wypić to zagęszczam i daje łyżką ... Auruśka sie nóżki nauczyła łąpać i strasznie sie jej to podoba... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze nie napisałam że za godzine będe stara :) a raczej za 3 godziny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a napiszcie mi jeszcze jak to jest z tymi zupami z mięsem.. trzeba je dawać codziennie... czy np raz z mięskiem a raz warzywka same??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia_26 a w jakich latach chodzilas bo ja wlasnie tam skonczylam szkole:) Moze sie znamy i nawet nie wiemy? Jesli chodzi o sloiczki to sa niby bezpieczniejsze bo przyrzadzone z produktow ekologicznych i niby dopasowane do dzieci,pod specjalna kontrola.Niestety duzo slyszalam ze przepisy czesto sa lamane i tak do konca nie sa takie super.Dobrze jest robic samemu tylko warunkiem jest zeby z warzyw z uprawy ekologicznej(niestety trudno takie dostac)jesli ktos mieszka na wsi moze sam uprawiac w ogrodku.Te z duzych sklepow sa strasznie faszerowne chemia(nawozy,opryski itp)Tylko co dzisiaj jest zdrowe?:( Plusia moj maly nie mial wogole ciemieniuchy.Robie mu czesto oliwka a mimo to skora jest w tym miejscu sucha. Jednak widac, ze on to drapie celowo,czesto jak sie rozlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn a co to za wies? Teraz mieszkasz w Krakowie?To pewnie gdzies blisko?To Ty sie zapoznasz z konikami, ludzmi tam jezdzacymi a jak bede w Polsce to Cie odwiedze i razem wybierzemy sie na przejazdzke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z daleka>> :) wieś niecałe 12 km od Krakowa :) no to jesteśmy umówione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn, a juz myslalam ze Ty po tego krolika na polowanie chodzisz :-P Max jak Aurorcia bawi sie stopami, jak tylko zdejme mu spodnie, albo rajstopki przy przewijaniu, normalnie nie ma lepszej zabawki :-) Dzis jak go kapalismy to tez sie lapal za stopki i bylo troche plaskow w wodzie, az cud ze kamery nie zachlapalo, tak woda pryskala na boki od tych maxiowych akrobacji :-)) Donn, to Tobie cwiczenia nie potrzebne, jak tyle kilogramow taszczysz codziennie, wow!!!! :-)) A co do brzuszka, to jak masz duzo miejsca w domu kup se hulaj-hop. Ja bym kupila, ale jakbym zaczela tym krecic to pozbijalabym wsyzstko dookola :-P Diann, czekam na niskokaloryczne jedzonko, tzn przepisy, propozycje i takie tam ;-) Stokrotnie dziekuje za zdjecia cudnych pociech! Wszystkie bez wyjatku, Bartusie, Alusie i inne milusie ;-)) sa przesliczne! ❤️ Z daleka Anglia, ja tez kocham konie... tak od wycieczki do Janowa Podlaskiego- nigdy nie zapomne pierwszego kontaktu z tymi wspanialymi zwierzetami. Pamietam, ze jak mnie zostawila moja wielka milosc to probowalam zrobic cos milego w swoim zyciu dla siebie i zaczelam brac lekcje jazdy konnej, ale byla jesien i zimno, i dlugo nie pouczylam sie... Tu w Szwecji moze sprobuje, bo prawie kazdy zyjacy na wsi Szwed ma stajnie :-)) i wystarczy wybrac sie za miasto jakies 10km... zaczekam do wiosny ;-) Co do zabaw z dzieckiem, to ja roznie: -macham i klaszcze swoimi rekoma i Maxia -spiewam to co znam i wymyslam bzdurne piosenki i teksty, ktore nic nie znacza ale fajnie dzwiecza... Cwicze z Maxiem wsyzstkie polskie spolgloski i samogloski w ten sposob np: bu bu ba bo be bo bu, zi zo ze ro gu fe, mi mi mo mu si sze sza, fi fi fe fo fa fu.... itd :-)) :-)) :-)) Jesmu sie to cholernie podoba! :-)) -czytamy ksiazeczki, a raczej ogladamy, a ja czasem pokazuje palcem i komentuje... - macham grzechotkami, podrzucam kolorowe klocki z materialu -daje gryzaczek lub -ulubiona maskotke -klade na kolorowym materacu i bawie sie razem z Maxiem (ucze go pzrewracac sie z boku na bok, klade go na brzuszku itp) -palcem wskazujacym wodze po nosie buzi, raczkach i td i nazywam co jest co -sadzam Maxa na kolanach i podskakujemy :-) -zmieniam pozycje Maxa w lozeczku a tym samym stymuluje jego mozg (bo on sie zastanawia co sie zmnienilo jak lezy w nogach lozka...) -laskocze moje malenstwo, a ten rechocze na calego! Cos w tym stylu, mam jeszcze mase innych, ale juz nie pamietam, bo sie bawie z Maxem zazwyczaj spontanicznie... Zmykam, Spijcie dobrze, a Ty Donn, snij slodko! 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziś jestem troszkę smutna. Zaczynam powoli kapitulować z karmieniem, Kuba tak się wydziera przy cycu, ze nie mam sił na karmienie. Po mału przechodzimy na butlę, próbuję go jeszcze przystawiać w dzień, ale jest coraz gorzej-zostaje juz tylko nocne karmienie-przy tym się nie wydziera. Waży już prawie 9 kilo-Maciek wazył tyle jak miał ponad rok :O, więc wydaje mi się, że moje mleko jest dla małego zbyt mało kaloryczne. Pocieszam się jednak, ze karmiłam go jak długo się dało, obym jeszcze na te nocne karmienia miała pokarm. Co do zabaw to na Kubusia najlepiej działa..... noszenie na rękach :( przez ten tydzień niania tak mi małego rozbestwiła, że nie daję sobie rady. Niestety musze dopilnować remanentu w firmie, bo od 2 tygodni mamy nową pracownicę, więc nie mam wyjścia. Nawet Marek zauważył dziś, że mały się nam rozwrzeszczał ;) Dziewczyny jakie ilości mleczka zjadają wasze brzdące? Kuba zjada nawet 210 ml mleka za jednym razem zastanawiam się czy to nie za dużo. Słoiczek 150 ml zupki to też trochę mało dla niego, a kaszki na noc zjada co najmniej 180 ml :O nie wiem, co o tym myśleć. Na razie mamuśki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HMMMM doczytałam w międzyczasie i jeśli Aurora zjada podobne ilości to chyba nie mam się co martwic;) Ciekawa jestem jak inne dzieciątka jedzą. Co do słoiczków to ja mam całkiem dobre o nich zdanie tym bardziej, że musiałabym mieć własne gospodarstwo, że by miec pewność co do tego, ze moje dziecko jada zdrowo. Z doswiadczenia na starszym synku jednak wiem, ze jak dziecko spróbuje normalnej, domowej zupy to słoiczka juz nigdy nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! wszystkiego najlepszego w nowym roku ,wlasnie wczoraj wrocilismy z polski ,boze co to byl za urlop !!! ja chora ,nela chora ,obie mialysmy zapalenie oskrzeli,nelcia nawet brala zastrzyki zamiast antybiotyku bo miala jeszcze do tego biegunke,okropne swieta i nowy rok tez!!!! nie wiem co tam u was bo ostatnio czytalam na 274 a tu juz tyle zaleglosci ,nie wiem jak ja to nadrobie........... blondi moja nela wazy 8,400 i pani doktor powiedziala ze absolutnie zadnej flachy nie dawac bo sie utuczy, sloiczkow tez jej zadnych nie daje bo mi tez nie kazala ,zreszta samym cycem chce ja karmic jeszcze z miesiac i pozniej zaczne jej juz cos dawac..... jejku jak moje dziecko sie balo sylwestrowych wystrzalow ,musialam jej uszy zatykac bo plakala nelcia tez sie bawi swoimi nozkami ,i trzeba jej cos wymyslac zawsze nowego bo jej sie szybko wszystko nudzi,jak jest cos na stole i jej zabawka to oczywiscie siega po to cos a nie po jej zabawke,nie chce jej sie juz lezec ,dlatego sadzam ja i dookola niej full poduch ,ze ledwo co ja widac,ale ona i tak szczesliwa :) pozdrawiam wszystkie mamuski i wasze pociechy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn - jeszcze raz Sto Lat:) Diann - ja robilam licencjat z administracji, uzupełniające z profilaktyki społecznej i resocjalizacji. Pracuje w Instytucie Psychologii PAN - wykonuje prace administracyjne wiec mozna powiedziec ze w zawodzie;) Ja daje Gabrysi jedzenie ze sloiczkow z 2 powodow. Nie znam miejsca gdzie moglabym kupic dobre warzywa a tym bardziej mieso ktore juz niedlugo zacznie jesc. Po drugie jesli chodzi o owoce to w polsce na tym etapie sa tylko jablka (z tego co moga jesc nasze maluchy) a w sloiczkach zjedza tez inne pysznosci.... Jest jeszcze 3 powod - troche mniej wazny - nie chce mi sie gotowac;) Moja kolezanka gotuje dla malucha duze porcje i mrozi w sloiczkach opisujac co w nich jest. Maluch ma codziennie cos innego do jedzenia a ona martwi sie gotowaniem tylko kilka razy w miesiacu. Pomysl mysle dobry pozostaje tylklo problem gdzie robic zakupy? Ja pociagne na sloiczkach do momentu az mala bedzie mogla jesc bardziej normalne rzeczy - pieczywo, zwyklejsza zupe itp - wtedy bedzie jadla z nami;) Gabi je codziennie deserek, zupke i kaszke. Wszystko z lyzeczki a do tego kilka razy mleko (chyba duzo czesciej od waszych maluchow ale mniejsze porcje). Ja prasuje Gabrysi wszystko. Odpuszcze sobie teraz tylko tetre (ale tej i tak malo uzywamy;) ) - lubie jej ubranka jak sa miekkie;) A i poprasowac tez troche lubie .... podrzucajcie mi jak chcecie;) W co bawimy sie z mala .... D. gra jej na gitarze i spiewa - uwielbia to i spiewa z nim. Sa piosenki - to niesamowite - ktorych nie lubi i placze;) Ja spiewam, robie samolocik, rozsmieszam, robie \"hap hap hap\" i caluje w brzuszek;), bawie sie w bara bara tryk (na tryk nasze glowy sie dotykaja a Gabi az piszczy z zachwytu;), robimy czesc - to wychodzi coraz lepiej;), Gabi buja sie w foteliku (to najlepszy zakup ostatnich miesiecy!), bawi sie maskotkami z lozeczku, odkrywa mate edukacyjna i ostatni prezent od dziadkow -zestaw gimnastyczny chicco;) Uszom czyszcze tylko malzowiny patyczkiem w kremie - tylko wtedy sie czyszcza;) Dziewczyny ktore podaja bebilon pepti - jak przechodzilyscie na 2? Stopniowo czy od razu podalyscie nowy pokarm? A te podajace zwykle mleko jak zrobilyscie? Ja za kilka tyg sprobuje dac malej zwykle mleko. Pediatra powiedziala ze sluzowka dziecka regeneruje sie 3 mies i wtedy mozna sprobowac - jesli dalej bedzie uczulenie to juz niestety nie bedzie pila zwyklego mleka. Poczekam troche dluzej bo ostatnio brala antybiotyk i boje sie czy znow sie nie oslabila. Padlinka i Ekino - meldowac sie!! Kiedy idziemy na piwko? Stesknilam sie za Wami:) Ps. Jednak dobrze ze poszlam do pracy - przynajmniej na razie jak siedzi z nia darek jestem zupelnie spokojna i mam poczucie ze przez 2 dni mam kawaleg swiata tylko dla siebie;) Zobaczymy co bedzie jak bedize trzeba zatrudnic opiekunke;) Ps 2 Wykupujemy w tym tyg wycieczke na lato na krete - ale sie ciesze:) a najbarciej z 25% znizki za to ze decydujemy sie juz teraz;) ps 3 Wlasnie sobie uswiadomilam ze mieszkacie w roznych fajnych miejscach;) chcialabym wyjechac z mala w jakies spokojne miejsce w licpu - moze mazury albo jeszcze cos innego? Tak zeby byly drzewa i spokoj;) Mozecie cos polecic? A moze ktorac tez bedzie miala pracujacego meza i bedzie chciala sie podlaczyc do mnie pod wczasy pod grusza?:) Buziaki musze uciekac bo Gabi wola mnie \"yyyyyyyyyy\";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma_kasztana
jestem mama chlopaczka w wieku waszych pociech i mam pytanie do mam synusiow czy dzialacie cos aby zapobiec stulejce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Z dalka Anglia... chodziam do tej szkoły w latach 1999-2001 Donn... wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :) Dominika kończy dzisiaj 5 miesięcy. Ale ten czas szybko leci :) ******************************************************** ***************************** NICK...IMIĘ DZIECKA....M-C...KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE...ZĄBKI ******************************************************** *************************** 1.agata_27....Szymon.........5..........2900/51....... 77 00Kg/70cm... 2.annaa20 ......Wiktoria......5...........3150/51..........6890g/?.... 3.gorcia_27....Maciej..........5.......2950g/54cm....... 6500/72cm.... 4.Kotunia......Aleksander......5.......3050g/54cm...... ..8kg/78cm.... 5.justa29......Patryk..........5.........3470/54cm.. ...7200/ok71cm... 6.Donn.........Aurora..........5......3190/56cm...... ok.7kg/70cm... 7.Blondi-ania...Jakub..........5.......3460g/59cm... .8300g/ok72cm... 8.Bernatka130......Bruno.....5.......2820/54cm.........7 000/66cm.... 9.Livmar 10.Justynka307....Igor.......5 .....2800g/50cm.........6560g/63cm... 11.Agula30 12.Aga2424......Miłosz.........4......3400/57........... .. .6600/....... 13.Jagna25......Marta..........4.......3040g/56cm....... .5700/... 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....4,5......3460/58 cm........8000/72 cm... 15.edusia……….Nelly............4......3 ,540/53cm..........7000/71cm... 16.Kika27......Natalia..........5......3300/52cm........ ..6430/65cm... 17.BE_B.........Michaś..........4......4550g/59cm...... .8230g/68cm... 18.Evvik.........Bartuś..........4.......3090/53 cm........6260/58cm... 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika.....5.....2750g/52cm....ok.6500g/ok.63cm 22.Diann.........Michaś.......4.......3350g/57cm......ok 8kg/70cm... 22.zuza29.......Pawełek.... .4......3440g/55cm........ok8kg/70cm... 23.Roxelka.....Vanessa.....4........2730g/48cm... 5 800/68cm...2 ząbki 24.Doris.........Alicja..........4.......3460g/57cm..... ....6550/66cm... 25.Katienka...Weronika.......4.......3300/56cm........6 900g/65cm... 26.agula-kruszyna...Kasia ....4....... 2970g/51cm......7 kg / 70cm... 27.ali32.........Szymon..........4...................... ........6100/64cm.. 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN......4,5....4860g/56cm.......8,7 5g/67cm... 30.joanka...Marcelina........4.......3150g/58cm......... .4500g....... 31.Oliwia13 Piotr .......4,5..........3270/59cm..........6965g/69... 32.Plusia....Maximilian.........4.......3475g/53cm...... .7410g/65cm... 33.agulka28....Kacperek......4,.....3490g/54cm........82 00 g/70cm... 34.Kasia 35.Kpiotrowicz..Gabrysia.....4........4100/58cm...... ...5600/?? 36.Basia23.....Paulinka........4.......3400g/56cm...... .6400g/65cm... 37.ToYaB....Staś........4.......3400g/55cm.......7 kg/65cm...1 ząbek 38.marsjanka..Agnieszka.5...3000g/50cm........6000?..... .............. 39.padlinka.........Emilka.......4......3260g/59cm..... ...5700/61cm... 40.z daleka A.....Kacperek.....4......2940g..................6500.... 41.ekinio.........Ksenia..........4.....3160g/53cm...... .....ok 6000g... 42.Lonta.........Beatka.........4......4150g/58cm.. .........8000g.. 43.agajacek......Roksana......4......3200g/54cm.......61 40g/68cm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia, Kpiorowicz, Kika>> ❤️ Kika>> w takim razie nie moge sie na ciebie doczekać to kiedy będziesz :P ?? Aurora właśnie obgryzła uszy krowie i usneła to ją chyba nakarmie bo przynajmniej zje ... a potem lecimy na zakupy bo musze jej czapke kupić.. pajaca do spania.. kupie jej też kubek niekapek niech sie uczy z kubeczka pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn, sto lat! Odnośnie mojej pracy. Z wykształcenia jestem muzykiem, niedługo skończę drugie studia, które w pewien sposób wyznaczają mi specjalizację. W tym zawodzie pracuję sporadycznie, od zlecenia do zlecenia i dobrze, bo stałą pracę muzyk mojej specjalności może mieć tylko w szkole jako nauczyciel, a ja już to kiedyś przerobiłam i mówię z całą stanowczością: NIGDY WIĘCEJ i wszystko, tylko nie to. Natomiast na stałe (umowa o pracę i takie tam) pracuję w teatrze i uwielbiam swoją pracę. Kiedyś prawie z niej nie wychodziłam, ale jak już wspomniałam, dziecko trochę zmieniło moją hierarchię i teraz rodzina jest na pierwszym planie, a praca to jednak tylko praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa29 a telewizor??Wiem ze dzieci male nie powinny patrzec na TV ale jak ja siedze przed TV i mam mala przy sobie to ozna do niej gadac i gadac a ona jak zahipnotyzowana patrzy na telewizor. Diann teraz widze ze Twoje malenstwo podobne do Bartusia od Evvik:) Ja dziennie daje kaszke obiadek i deserek.A dlaczego nie mozna czyscic uszek patyczkami ????Pewnie dlatego zeby za gleboko nie wlozyc ale Ja mam takie patyczki z ogranicznikiem i nie ma sie o co bac. Z daleka anglia Ja tez skonczylam studium medyczne na wydziale opiekubka dziecieca:) Basia_26Ja podaje sloiczki i wydaje mi sie ze to super sprawa ale jak tylko zrobia mi kuchnie do konca to bede robila sama zupki. DONN Wszystkiego naj naj Zdrowia szczescia pomaranczy niech Ci maz nago tanczy niech Ci ciala nie zaluje i bez przerwy adoruje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
******************************************************** ***************************** NICK...IMIĘ DZIECKA....M-C...KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE...ZĄBKI ******************************************************** *************************** 1.agata_27....Szymon.........5..........2900/51....... 77 00Kg/70cm... 2.annaa20 ......Wiktoria......5...........3150/51..........6890g/?.... 3.gorcia_27....Maciej..........5.......2950g/54cm....... 6500/72cm.... 4.Kotunia......Aleksander......5.......3050g/54cm...... ..8kg/78cm.... 5.justa29......Patryk..........5.........3470/54cm.. ...7200/ok71cm... 6.Donn.........Aurora..........5......3190/56cm...... ok.7kg/70cm... 7.Blondi-ania...Jakub..........5.......3460g/59cm... .8300g/ok72cm... 8.Bernatka130......Bruno.....5.......2820/54cm.........7 000/66cm.... 9.Livmar 10.Justynka307....Igor.......5 .....2800g/50cm.........6560g/63cm... 11.Agula30 12.Aga2424......Miłosz.........4......3400/57........... .. .6600/....... 13.Jagna25......Marta..........4.......3040g/56cm....... .5700/... 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....4,5......3460/58 cm........8000/72 cm... 15.edusia……….Nelly............4......3 ,540/53cm..........7000/71cm... 16.Kika27......Natalia..........5......3300/52cm........ ..6430/65cm... 17.BE_B.........Michaś......5.....4550g/59cm...... .8430g/71cm..2 ząbki. 18.Evvik.........Bartuś..........4.......3090/53 cm........6260/58cm... 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika.....5.....2750g/52cm....ok.6500 g/ok.63cm 22.Diann.........Michaś.......4.......3350g/57cm......ok 8kg/70cm... 22.zuza29.......Pawełek.... .4......3440g/55cm........ok8kg/70cm... 23.Roxelka.....Vanessa.....4........2730g/48cm... 5 800/68cm...2 ząbki 24.Doris.........Alicja..........4.......3460g/57cm..... ....6550/66cm... 25.Katienka...Weronika.......4.......3300/56cm........6 900g/65cm... 26.agula-kruszyna...Kasia ....4....... 2970g/51cm......7 kg / 70cm... 27.ali32.........Szymon..........4...................... ........6100/64cm.. 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN......4,5....4860g/56cm.......8,7 5g/67cm... 30.joanka...Marcelina........4.......3150g/58cm......... .4500g....... 31.Oliwia13 Piotr .......4,5..........3270/59cm..........6965g/69... 32.Plusia....Maximilian.........4.......3475g/53cm...... .7410g/65cm... 33.agulka28....Kacperek......4,.....3490g/54cm........82 00 g/70cm... 34.Kasia 35.Kpiotrowicz..Gabrysia.....4........4100/58cm...... ...5600/?? 36.Basia23.....Paulinka........4.......3400g/56cm...... .6400g/65cm... 37.ToYaB....Staś........4.......3400g/55cm.......7 kg/65cm...1 ząbek 38.marsjanka..Agnieszka.5...3000g/50cm........6000?..... .............. 39.padlinka.........Emilka.......4......3260g/59cm..... ...5700/61cm... 40.z daleka A.....Kacperek.....4......2940g..................6500.... 41.ekinio.........Ksenia..........4.....3160g/53cm...... .....ok 6000g... 42.Lonta.........Beatka.........4......4150g/58cm.. .........8000g.. 43.agajacek......Roksana......4......3200g/54cm.......61 40g/68cm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wczoraj dziadek znalazł MIchałkowi jeden ząbek, dziś babcia drugi :-). Synek rośnie nam szybciutko. Jest mądry i kochany. Stópkę ma o rozmiarze 18 :-). A propo tabelki to przydałoby się z nią coś zrobić by się tak nie rozjeżdzała. Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie było mnie od sb i już tyle stron zapiszanych, zaraz sobie poczytam zdążyłam Plusia 😘 zdjęcia Maxa i J zobaczyć - superowe te Twoje chłopaki a my właśnie wróciłyśmy z ćwiczeń, już sie troszeczke przestawiłam, jak to mówią praktyka czyni mistrza, Ksenia świetnie sobie radzi i asymertia jest prawie niewidoczna ale pewnie jeszcze miesiąc bedziemy chodziły, bo \"dojść do doskonałości\" pozdrawiam i \"ściskam na placek\" wszystkie maluchy i ich mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick Imię dziecka G/cm w dniu narodzin Wiek w m-c G/cm aktualne Ząbki Agata_27 Szymon 2900/51 5 7700/70 Annaa20 Wiktoria 3150/51 5 6890/? Gorcia_27 Maciej 2950/54 5 6500/72 Kotunia Aleksander 3050/54 5 8000/78 Justa29 Patryk 3470/54 5 7200/71 Donn Aurora 3190/56 5 7000/70 Blondi-ania Jakub 3460/59 5 8300 Bernatka130 Bruno 2820/54 5 7000/66 Livmar Justynka307 Igor 2800/50 5 6560/63 Agula30 Aga2424 Miłosz 3400/57 5 6600/? Jagna25 Marta 3040/56 5 5700/? Stokrotka_26 Wojtuś 3460/58 5 8000/72 Edusia Nelly 3540/53 5 7000/71 Kika27 Natalia 3300/52 5 6430/65 Be_B Michaś 4550/59 5 8430/71 2 Evvik Bartuś 3090/53 5 6260/58 Maggiem Basia_26 Dominika 2750/52 5 6500/63 Diann Michaś 3350/57 4 8000/70 Zuza29 Pawełek 3440/55 4 8000/70 Roxelka Vanessa 2730/48 4 5800/68 2 Doris Alicja 3460/57 4 6550/66 Katienka Weronika 3300/56 4 6900/65 Agula-kruszyna Kasia 2970/51 4 7000/70 Ali32 Szymon 4 6100/64 Tati78 Kati75 Maximilian 4860/56 4,5 8750/67 Joanka Marcelina 3150/58 4 4500/? Oliwia13 Piotr 3270/59 4,5 6965/69 Plusia Maximilian 3475/53 4 7410/65 Agulka28 Kacperek 3490/54 4 8200/70 Kasia Kpiotrowicz Gabrysia 4100/58 4 5600/? Basia23 Paulinka 3400/56 4 6400/65 ToYaB Staś 3400/55 4 7000/65 1 Marsjanka Agnieszka 3000/50 5 6000/? Padlinka Emilka 3260/59 4 5700/61 Z daleka A Kacperek 2940 4 6500/? Ekinio Ksenia 3160/53 4 6000/? Lonta Beatka 4150/58 4 8000/? Agajacek Roksana 3200/54 4 6140/68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próbowałam coś zrobić z tabelką ale nie wyszło, widocznie musi być rozjechane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn – sto lat 🌻😘 🌻😘 🌻😘🌻 Anna20 u nas to samo było po soczku jabłkowym podałam za dużo o tym Donn mnie uświadomiła i tez 6 kupek Ksenia zrobiła >>Fotelik mam w kolorze czaro czerwonym, innych kolorów nie wiedziałam na „żywo” tylko w necie >>Ksenia jeszcze nie wie gdzie ma uszka dopiero się tego uczy, bo ona prawie że najmłodsza z kafe jest ;-) >>Ubranka wszystkie piorę ale prasowanie grr … tylko jak do lekarza idę albo na ćwiczenia lub jak mam gości, no że niby potrafię się zorganizować – a wcale tak nie jest!!! Diann – he he – ja jestem po technikum rolniczym – Z daleka Anglia widzę że jesteśmy koleżankami po fachu ;-) prace pisałam o koniach ale że to było wieki temu wiec nawet pamiątki nie mam, później administracja, studium informatycznym( tu poszłam za mężem) i mam licencjata kierunek informatyka-ekonomiczna, obecnie pracuje na recepcji w przychodni okulistycznej, ale pewnie prędko tam nie wrócę, albo w ogóle, wcześniej przez kilka lat pracowałam w sklepie z ciuszkami dziecięcymi i moja mam twierdzi że mam wypaczony gust, dlatego jak coś od niej dostaje dla Kseni to mam zakładać jak jadę do rodziców na wieś ;-), a w domu nie muszę tego nosić (słowa mojej mamy), Diann a komentarzami to się nie przejmuj – my swoje wiemy 😘 tworzycie super rodzinkę, za to Cię kochana doceniam i podziwiam Plusia ;-) już jestem, co do ortografii to na pewno u mnie jest mnóstwo błędów!!! Sama wiem i czasem mi wstyd jak później się czytam – wybacz polonistką nigdy nie byłam raczej ścisły umysł jestem, brawo dla Maxa, bo Ksenia na ćwiczeniach dziś przewracała się na brzuszek pierwszy raz ale nie sama tylko z pomocą pani Ani ;-) Basia_26 dziękuję za fotki, wcale a wcale się nie zmieniasz, roczek nam przybył – wierzyć się nie chce, że jeszcze rok i zmiana kodu mnie czeka, jak te lata szybko lecą!!! Justa29 – Ksenia jak nie śpi(a śpi w dzień ok. 4-5h) to buszuje na macie aż wszystkie zabawki w górze fruwają i tak godzinę potrafi albo dłużej, rano zabieram ją do łazienki – by doprowadzić się do stanu przyzwoitości, leży na leżaczku i się bawi zabawkami, oczywiście ćwiczymy sobie to, co nam pani rehabilitanta pokazuje, ubieranie i rozbieranie dziecka też może być zabawą, Ksenia uwielbia bawić się swoimi rajstopkami jak nie są do końca ściągnięte, no i tańczy z tatą jak gra TV „jaka to melodia”, na dobranoc tata czyta książeczkę – to dobry nawyk Evvik – a mój mail to masz? Bo ja zdjęć nie dostałam Blond-ania –ja tez się łącze z Tobą – bo to u mnie już 4 kryzys laktacyjny!!! Mam coraz mniej mleka, i piwo jedynie mi pomaga w niewielkich ilościach, ale ono znów niedobre dla Kseni, dokarmiam ją mlekiem Enfamil, Donn kiedyś pytałaś o nie w czym ono takie dobre? w składzie ma mleko sojowe – może dlatego lekarz mi je poleciła, ach i pewnie dlatego śmierdzi!!! A taka dawka mleka to stanowczo z duża, można żołądek rozciągnąć dziecku dawką 210ml, ja jak Ksenia zjadła 170ml na raz to ochrzan dostałam, Edusia – zdrówka życzę Tobie i Nelci🌻 Kpiotrowicz – skarbie już niedługo powtórzymy spotkanie obiecuje😘 w wakacje zapraszam na Tarchomin bo ja będę na wychowawczym a u nas jest gdzie spacerować i robią nowy prak, a jak chcesz to i teraz zapraszam na herbatkę i na spacer Padlinka 😘 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×