Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

dodalam pare fotek :P ja juz daje pawelkowi sok z jablek, pije i pije jakby sie upic mial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia a jaki ten sok dajesz? Rozcienczasz taki zwykly \"dorosły\" czy kupujesz te dladzieci? Jesli tak, to te tez tzrzeba rozcienczac? Ja zielona jestem ;) Czytam o tych szczepieniach i przerazona jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula-kruszyna, nie boj sie o te szczepienia. Reakcja na nie oczywiscie zawsze bedzie sprawa indywidualna, ale to co Tty mozesz dac wlasnemu dziecku to przytulic, pocieszyc, mnostwo ciepla i uwagi po samej szczepionce. Ja i J zrobilismy tak z naszym Maxiem i nasz synek usmiecha sie dalej do wsyzstkiego co sie rusza jak i przed szczepionka :-) Nie dajmy sie zwariowac... Diann, mi tez kark odpada, w ogole J nagral mnie na video i sobie popatrzylam na siebie z boku. Zalamka, chodze jakbym miala garb na plecach i worek z kielbasa na brzuchu :-P Musze pomyslec o posturze, bo z eleganckiej wysportowanej kobitki zamieniam sie w przygarbionego kobieciora-potwora :-P :-P Nie mam na nic sily ani ochoty. Nie mam nawet motywacji, zeby zrobic obiad. W sklepie na szczescie zrobilam zakupy i kupilam mase polgotowych produktow wiec jakos kolejny tydzien chyba przezyje- ale ogolnie to widze ze katastrofa. Triche mnie deprecha dobija, to wsyzstko... Dobrej nocki 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia nie wiem czy doczytalas - nie chodzi o to, ze dziecko sie wystraszylo tylko o to, ze szczeionka odra-świnka-różczka czesto wywołuje niepożądane objawy.... wiele dzieci zapada po nich na autyzm.... poczytajcie sobie - ja wczoraj pogrzebalam w necie na roznych stronach o wynikach badań dot. tej szczepionki i wzbudzilo to we mnie nieprzyjemne uczucia.... Cale szczescie te szczepionke podaje sie dopiero w 12-13 m.z. wiec mam jeszcze troche czasu do zastanowienia sie nad nia:) Buziaki gorace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ kpiotrowicz jak w 12 miesiacu??kurcze a nie chodzi o wczesniejsza ta DTP?ja juz nie wiem co myslec o tym...tak zle i tak niedobrze...u nas halny jak diabli wieje nie wiadomo jak wozek ustawic bo ze wszystkich stron wiec ze spaceru nici ..:(a jak tak siedze w domu to zaczynam łapac takie doły,ze masakra...Diann u mnie to samo-nawet zab,ktoty byl wynerwiony wieki temu boli(chociaz nie powinien!!!),Plusia a z ta Twoja postura to mni rozbawilas,ale niestety u mnie to tez-opona po traktorze na brzuchu!!!a u was dzie wczyny (zwlaszcza te po cc) jak brzuch???pozdrawiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ale masakra się do mnie przyplątała - mam wirusowe zapalenie oka (jakies rogówkowo-spojówkowe - nazywa isę połacinie i jest straszne) niby nic tylko gorzej widze lae nie mogę prawie dziecka tykać bo ten wirus zjadliwy jak cholera. Poszłam do okulisty i poczułam sie jak trędowata :) Bo ona na początku nie usłyszała chyba, że ja nie przyszłam dobrac okularow tylko z bólem oka - pousadzała mnie na tych urządzeniach a na ostatnim na którym sie patrzy na powiększone oko w ostrym świetle zobaczyła.... no ja nie wiem co podobno plamki jakieś - kazałą mi usiaść gdzie indziej i zaczeła dezynfekowac cały sprzęt - dopiero potem mi wytłumaczyła dlaczego - normalnie siedziałam i sie dziwnie czułłam - jak ktoś po mnie wszystko myje z wyraźnym przestrachem i lekką paniką :( Ale oczywiście, że rozumię - siędzie potem kto brodę i czoło położy i już ma wirusa - nie mogę męża całować w policzek nawet a przed kazdym dotknięciem bruna ręce myć i nie zbliżac do twarzy (jak to powiedzial okulista - dziecko najwyżej w pięte mozna pocałowac i to pod warunkiem, że nie wkłada ich do buzi, i najlepiej potem ja umyć - straszne:( Dobrze przynajmiej, że ot był początek bo zaniedbane nie dość że wszystkichi wszystko by araziło to podobno mogło doprowadzić do stałego ograniczenia widzenia - straszne bo w dniu badania na tym zainfekowanym oku miałam - 6 dioptrii a normalnie mam - 2 błeeeeeeeeeeeeee Co do opony po cc - ja nie mam juz opony ja nie iwem dla czego ale zostało mi równoierne rozłożenie tkanki tłuszczowej tylko po prostu jest jej dużo :( - przytyłam w ciazy 15 kg zostało mi ok 5 ale wszystkie rzeczy sprzed ciąży szczerzą się na mnie potępieńczo bo nosiłam się przy ciele a teraz wejde w nie owszema le wyglądam wtedy jak chłopek z michelina albo parowka w przyciasnawym flaku - tradycyjne \"bo ja nie mam co na siebie włożyć\" w moim przypadku to czysta prawda a najgorsze, że po ciąży zostały mi szersze biodra i musze wymienieć też większość bielizny bo pije - ech w życiu nie będę już taka szczupła jak przed ciążą - przestałąm w to wierzyć - a najśmieszniejsze, że ja twierdziłam przed ciążę że jestem grubawa - a teraz patrze nas woje zdjecia i zastanawiam się gdzie ja oczy miałam :))) Ściskam wszystkie.....hm Was (niefortunna wpadka językowa;) i dzieciaczki (oczywiście z dala od twarzy;) Diann - powiedz ty mi czy Michaś załąpał szybko mechanizm jezdzenia z lyżeczki - bo w przypadku Bruna mam wrażenie, że nigdy do tego nie dojdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernatka130, moje Ty Biedactwo! Zycze Ci mnostwo mnostwo zdrowia, tak zebys, jak juz ten paskudny wirus sobie pojdzie precz, mogla calowac swoja pocieche gdzie chcesz i ile chcesz!!! Wyobrazam sobie ze musisz czuc sie strasznie...Wracaj nam szybko do zdrowka!!!! 🌼 No to chyba jednak mi umknelo cos z tym autyzmem. To potworne! Mam nadzieje,ze ktos sie tym na powaznie zajmie i albo zabroni albo wyjasni... w Szwecji zadne szczepionki nie sa oobawiazkowe, ale rada jest taka, ze jak wszyscy zaczna rezygnowac ze szczepienia, to choroby powroca a leczenia sie nie da zagwarantwoac... Latwiej zapobiegac niz leczyc ponoc... ale jesli to prawda z tymi sczepionkami to wlos sie jezy na glowie! Mi wczoraj poznym wieczorem zrobil sie kolejny zastoj pokarmu w piersi, tym razem kolo pachy. Spac poszlam dopiero ok. 3.00 nad ranem, bo znow bralam goracy prysznic, cieple oklady i pompka... Maxia- moje niewinnie spiace noca dziecko- tez wybudzilam ze snu, byleby mi te chora piers oproznil, bo co jak co ale on potrafi to najlepiej. Dzis juz jest o niebo lepiej, ale czuje ze juz nigdu nie bede spokojna o swoje piersi - ile karmie... Max nie zrobil kupki od 4 dni- to jego zyciowy rekord ;-) Troskze kupki bylo, ale ja mam na mysli te jego slynne, ktore wyplywaja poza brzegi pieluszki, jak tylko sie te jeziorko otworzy :-)) No nic zmykam. musimy kupic pieluszki, a wiec pojechac do jednego z tych ogromnych sklepow, w ktorych kupowanie zajmuje 3 min, a stanie w kolejce kolejne 20.... No ale moze cos milego jescze sie wydarzy dzisiaj, w koncu to niedziela :-)) Buzka dla wsyzstkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Ja Maćkowi też rozcieńczam soczek jabłkowy pół na pół ale narazie podaję mu tylko 3 łyzeczki. Bardzo mu smakuje. Co do szczepień to wczoraj mi szwagierka, która jest pielęgniarką mówiła coś u szczepnince, że ponoć jakaś \"wadliwa\" i że mają ją wycofać. Ale że byłyśmy na imprezie to nie za bardzo było jak pogadać. Jutro się z nią umówiłąm to będę wiedzieć więcej co to za szczepionka, bo w środę mam kolejny termin szczepienia. Ale naprawdę po tych wypowiedziach to się boję. Maciek jest teraz taki żywy że nie wyobrażam sobie żeby te szczepionki tak go \"uwsteczniły\". Napiszę Wam jutro co i jak z tymi szczepionkami. Dzisiaj siedzimy sami bo maż obsługuje II turę wyborów. Miłęgo wieczorku i przespanej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nierozsadna
Jak wygląda brzuszek w 16-17 tc u kobiety "przy kości"? Jest już zaokrąglony? Twardszy niż zwykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nierozsadna-to zalezy od ciazy...u mnie w pierwszej nie bylo nic widac a w drugiej juz tak...a jezeli chodzi o twardosc to u mnie juz byl inny brzuch wlasnie twardszy...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pliszka
witajcie dziewczyny! jestem czerwcówka 2007 i zajrzalam tu do was poniewaz pomyslalam ze może macie na zbyciu i chcecie niedrogo odsprzedac ubrania ciążowe, sczegolnie interesuja mnie sztruksy lub inne wygodne spodnie ciążowe z pasem, ewentualnie jakies bawelniane bluzeczki lub welniane sukienki - byle nie ogrodniczki. moj rozmiar to 36/38 lub s/m, 171 cm wzrostu. bede wdzieczna za ewentualne maile i zdjęcia a tymczasem spróbuje jeszcze na innych topikach, poki sie cos nie znajdzie pozdrawiam serdecznie. moj adres: bea771@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mojej małej w miejscu sutka zrobiła się taka ropna krostka ala pryszcz czy to normalne czy powinnam się tym martwić? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baia u mnie nic takiego nie bylo,ale ja bym poszla do lekarza z mala bo przeciez nie wiadomo z czego to sie wzielo a nadodatek w miejscu sutka...:(nie zaszkodzi wizyta u lekarza a bedziesz spokojniejsza...napisz co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
********************************************************************************* NICK....IMIĘ DZIECKA....TYDZ/M-C....KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE *********************************************************************************** 1.agata_27....Szymon......14/3...........2900/51..........6150g/62cm 2.annaa20 3.gorcia_27....Maciej.......16/3 ......2950g/54cm....ok5000g/66 cm 4.Kotunia......Aleksander....16/3.......3050g/54cm...... 6600g/70cm 5.justa29......Patryk.........3,5 m-ca.....3470/54cm......6500g/67cm 6.Donn.........Aurora..........4.........3190/56cm.......5700g/ok65cm 7.Blondi-ania...Jakub..........3..........3460g/59cm.....7130g/ok68cm 8.Bernatka130......Bruno.....16/3......2820/54cm..........6400/63cm 9.Livmar 10.Justynka307....Igor..3,5 m-ca.....2800g/50cm........6560g/63cm 11.Agula30 12.Aga2424......Miłosz.....14/ ..........3400/57............6600/........ 13.Jagna25......Marta.....12/2..........3040g/56cm.....5700/ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....3,5.........3460/58 cm........7100/67 cm 15.edusia……….Nelly………….3,5…………..3,540/53cm……….7000/71cm 16.Kika27......Natalia........11/2........3300/52cm.........4800/60cm 17.BE_B.........Michaś.......12/2........4550g/59cm.......7970g/66cm 18.Evvik.........Bartuś.......10/2.........3090/53 cm........6260/58cm 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika......3.........2750g/52cm......5300g/61cm 22.Diann.........Michaś.......14/3.........3350g/57cm.....6100g/65cm 22.zuza29.......Pawełek.... .9/2.........3440g/55cm......5900g/61cm 23.Roxelka......Vanessa.....13/3.........2730g/48cm......5400/62cm 24.Doris.........Alicja.........10/3........3460g/57cm....ok5100/65cm 25.Katienka....Weronika.....14/3........3300/56cm.......6205g/65cm 26.agula-kruszyna...Kasia ....3........... 2970g/51cm.....5640g/62cm 27.ali32 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN....3,1m-ca....4860g/56cm.......7700g/64cm 30.joanka...Marcelina........12/2....3150g/58cm...........4500g 31.Oliwia13 32.Plusia....Maximilian.......13/3......3475g/53cm........6880g/64cm 33.agulka28....Kacperek....12/2,5....3490g/54cm........6500g/62cm 34.Kasia 35.Kpiotrowicz..Gabrysia....2,5.........4100/58cm.......5600/?? 36.Basia23.....Paulinka......10/2.......3400g/56cm........5600g/63cm 37.ToYaB....Staś..............10/2.........3400g/55cm........6 kg/62cm 38.marsjanka 39.padlinka.......Emilka.........6..........3260g/59cm.............4700g 40.z daleka A.....Kacperek.....3...........2940g...................5840g 41.ekinio.........Ksenia.......11/2,5......3160g/53cm............5360g 42.Lonta.........Beatka........8............4150g/58cm............ mała zmiana w tabelce bo Aurus kończy właśnie 4 miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati75,Bernatka 🌼 Co do noska to Ja wyciagam koziczki rogiem od pieluch,wszystkie wychodza bez opory:P A co do kupek to moja Paulinka sie poprawila.Zawsze byla 1 kupka na tydzien a teraz jest codziennie lub co 2 dzien:)chyba jelitka sie poprawily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo u nas coraz lepiej zla passa mija na szczescie. Najpiekniejsze to to ze Maxiu nie ma juz kolek!!!! Niestety w nocy sie jeszcze meczy i nic go nie uspokaja tylko cycu mamusi ale boje sie zeby sie nie przyzwyczail bo bedzie zle. W sobote bylismy pierwszy raz na basenie maluszek bal sie troszke ale w kolku do plywania czul sie jak ryba w wodzie wiec bedziemy co tydzien praktykowac Co do szczepien to ja szczepie przeciw wszystkiemu co trzeba bo moje zdanie ze lepiej zapobiegac niz leczyc to fakt ze przebyta choroba uodparnia najbardziej ale nie chcialabym zeby moje dziecko przechodzilo np. zapalenie opon mozgowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się już niestety nie załapię bo dzisiaj mi się kończy macierzyński :( od jutra do 5 grudnia urlop wypoczynkowy i od 6 grudnia na wychowawczy... a tak bym chciała wrócić do pracy bo już w domu głupawy dostaję ale niestety nie mam małej z kim zostawić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati75 - ciesze sie że u Ciebie jest juz lepiej moim zdaniem tez lepiej jest zapobiegać niż leczyć wiec szczepie Ksenie narazie tą szczepionką 5w1 Agula-kruszyna - SUPER ylko czy my sie załapiemy na to bo mi jeszcze niecałe 4 tyg zostały a zanim wejdzie w życie to chyba miesiąc musi minąć????????????? ja jeszcze nie czytałam żednych wiadomości, Basia_26 powiedz mi jak to jest bo ja tez za ok 4 tyg kończe macierzyński jak sie uda to za 6 tyg - później mam 35 dni zaległego urlopu i na wychowawczy - kiedy i gdzie mam zgłosić że chce iść na wychowawczy?? pozdrawiam właśnie piszcie coś bo zostało nas coraz mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Bleeeee - ja to już chyba nigdy nie napiszę nic pozytywnego - bo jak nie urok to za przeproszeniem sraczka - oko się poprawia -a le jeszcze 2 tygodnie antybiotyk, zakaz noszenia szkieł kontaktowych do końca roku i póki nie zejdzie infekcja całkowicie muszę chodzić w za słabych okularach - ale ok nie łzawi oko i nie boli. Natomiast od samego poniedziałku zero dobrych wiadomości. Poszliśmy z brunem do ortopedy bo na pierwszym USG napisał lekarz, żeby jeszcze raz skontrolowac w 4 miesiącu. Bioderka okazały się ok (choc i tak muszę zrobić drugie USG - oczywiście prywatnie bo z NFZ na ten rok limit sie wyczerpał - pal ich licho - pójdę) natomiast pani doktor nie spodobała sie główka bruna a konkretnie jej ułożenie zbadała powykręcała i zdiagnozowała u dziecka kręcz (czy kręt - hmm ni edokładnie wiem) szyjny - tzn. lubi patrzeć w jedną stronę a w drugą ma wyraźny opór - mięsień ma pewne ograniczenie - podobno może to być spowodowane jakimiś nieprawidłowościami przy porodzie albo wynika później - ale z jakiego powodu później to nie wiem. Naprawia się to rehabilitacją. Ok tylko w naszym przypadku to 2 poradnia rehabilitacyjna ponieważ w innej leczymy asymetrię (metodą uciskową) a w drugiej ten kręt/kręcz/skręt (inną metodą bo uciskową się tego schorzenia nie rehabilituje bo nie jest skuteczna - każda z tych przychodni nie popiera metod tej drugiej a moje dziecko ma gimnastyke od urodzenia jak ta lala a ja zwariuje i dostanę do głowy chodząc w jednym tygodniu do jednej poradni w drugim do drugiej i przeplatając to wizytami kontrolnymi raz u neurologa raz u ortopedy.Ratuuuuuuuuuunku - po prostu po dzisiejszym dniu mam dosyć - dobrze hcociaż że bruno to na prawdę grzeczny anioł bo inaczej już na wstępie kariery Matki Polki trafiłabym do wariatkowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bemnatka trzymaj sie aniołku:) U mnie kiepsko. Wczoraj po tej kłótni z mama o szczepionke zadzwonilam do niej. Jezu ile sie nasluchalam. Od ojca ze poswiecila nam tyle zycia i zdrowia po urodzeniu gabrysi (????????) a ja jej pisze takiego smsa (przypomne: zeby decyzje dot zycia i wychowania Gabi zostawia nam i zeby nie komentowala ze jak zwykle musze miec swoje zdanie i ze chcemy dla malej jak najlepiej). Za to moja mama: jakbym chciala dla Gabi jak najlepiej to karmilabym ja piersia ale ja ZAWSZE patrze na to ,zeby mi bylo wygodniej. Ze jestem z ludzmi jak popieraja moje zdanie a jak nie to sie od nich odwracam (???), ze od roku dziwnie sie zachowuje i ona duzo znosila ale teraz przesadzilam. jak zapytalam co takiego robilam nie potrafila mi powiedziec. Ize ona nie bedzie cedzila slow jak ze mna rozmawia ale ja nie powinnam jej pisac takiego (tylko nie wiem jakiego) sms-a. Ich duzo jeszcze tego bylo. Deprecha mnie lapie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski :) bernatka>> biedaczku ale ty masz z tymi rehabilitacjami...:) nie wiem ale wydaje mi sie że ci wszyscy lekarze troche przesadzają ... jakoś nie wierze w służbe zdrowia wcale a wcale :)... ja też robiłam usg stawów biodrowych 2 razy i 2 razy prywatnie bo inaczej można zapomnieć.... kpiotrowicz>> nie daj sie kochana wpędzać w poczucie winy.... to twoje dziecko... i ty wiesz co dla niego najlepsze... a nie twoja mama... ona już miała swoją szanse... a z tym karmieniem piersią do grubo przesadziła... !!!!!!!!!!!!!!!! co do szczepionek to ja do tej pory byłam za tym żeby szczepić na co sie da.... ale jak czytam o tych skutkach ubocznych.... to już sama nie wiem... wychodzi a to że najlepiej szczepić tylko tymi podstawowymi.. i to jeszcze nie wszystkimi.... no i mój mąż bardzo sie boi tych szczepionek... bo u niego w rodzinie był taki przypadek że zaszczepili dziecko i sie rozchorowało... teraz dziewczyna jest starsza odemnie a zachowuje sie jakby miała 5 lat.... kupiłam już oczywiście szczepionke na pneumokoki... za jedyne 278zł i chyba nią nie zaszczepie... wyczytałam ostatnio że trzeba ją trzymać w temperaturze od 2-8 stopni... a pani w aptece mi kazała w lodówce no to trzymałam w lodówce tylko że tam było prawie 10 stopni no i nie wiem czy ona sie wogóle jeszcze nadaje... diann, oliwia>> ja też mam ostatnio takie dni że normalnie nie mam siły mogła bym spać cały czas mam nandzieje że mi to przejdzie... diann>> włosy to mi tak wypadają że chyba niedługo będe łysa :(... ćwiczenia dalej robie.. chociaż zdażył mi sie jeden dzień przerwy... no ale trudno... waże teraz mniej niż przed ciążą i wszystko by było super gdzyby nie ten brzych.... no i poszłam na to solarium... 2 razy w piątek 7 minut a w sobote 9minut no i oczywiście troche sie przypiekłam... za chwile ide z Aurusią do lekarki na kontrole ale nie będe jej jeszcze szczepić bo nadal jej ten katar do końca nie przeszedł... zmieniłam jej mleko na NAN 2 .... i zobaczymy co będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia26> jak mała ??? byłaś z nią u lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
********************************************************************************* NICK....IMIĘ DZIECKA....TYDZ/M-C....KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE *********************************************************************************** 1.agata_27....Szymon......14/3...........2900/51..........6150g/62cm 2.annaa20 3.gorcia_27....Maciej.......16/3 ......2950g/54cm....ok5000g/66 cm 4.Kotunia......Aleksander....18/4.......3050g/54cm...... 6600g/70cm 5.justa29......Patryk.........3,5 m-ca.....3470/54cm......6500g/67cm 6.Donn.........Aurora..........4.........3190/56cm.......5700g/ok65cm 7.Blondi-ania...Jakub..........3..........3460g/59cm.....7130g/ok68cm 8.Bernatka130......Bruno.....16/3......2820/54cm..........6400/63cm 9.Livmar 10.Justynka307....Igor..3,5 m-ca.....2800g/50cm.........6560g/63cm 11.Agula30 12.Aga2424......Miłosz.....14/ ..........3400/57............6600/........ 13.Jagna25......Marta.....12/2..........3040g/56cm.....5700/ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....3,5.........3460/58 cm........7100/67 cm 15.edusia……….Nelly………….3,5…………..3,540/53cm……...….7000/71cm 16.Kika27......Natalia........11/2........3300/52cm..........4800/60cm 17.BE_B.........Michaś.......12/2........4550g/59cm.......7970g/66cm 18.Evvik.........Bartuś.......10/2.........3090/53 cm........6260/58cm 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika......3.........2750g/52cm........5300g/61cm 22.Diann.........Michaś.......14/3.........3350g/57cm.....6100g/65cm 22.zuza29.......Pawełek.... .9/2.........3440g/55cm......5900g/61cm 23.Roxelka......Vanessa.....13/3.........2730g/48cm.......5400/62cm 24.Doris.........Alicja.........10/3........3460g/57cm....ok5100/65cm 25.Katienka....Weronika.....14/3........3300/56cm.......6205g/65cm 26.agula-kruszyna...Kasia ....3........... 2970g/51cm.....5640g/62cm 27.ali32 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN....3,1m-ca....4860g/56cm.......7700g/64cm 30.joanka...Marcelina........12/2....3150g/58cm...........4500g 31.Oliwia13 32.Plusia....Maximilian.......13/3......3475g/53cm.........6880g/64cm 33.agulka28....Kacperek....12/2,5....3490g/54cm........6500g/62cm 34.Kasia 35.Kpiotrowicz..Gabrysia....2,5.........4100/58cm.........5600/?? 36.Basia23.....Paulinka......10/2.......3400g/56cm........5600g/63cm 37.ToYaB....Staś..............10/2.........3400g/55cm........6 kg/62cm 38.marsjanka 39.padlinka.......Emilka.........6..........3260g/59cm.............4700g 40.z daleka A.....Kacperek.....3...........2940g...................5840g 41.ekinio.........Ksenia.......11/2,5......3160g/53cm............5360g 42.Lonta.........Beatka........8............4150g/58cm............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy i słodkosci małe... Alek trzy dni temu skończył 4 miesiące:)rośnie jak na drożdzach, odnosi głowe sam,,,jak by chciał sie podnieść albo usiąść:) co do soczków to ja na początku rozrabiałam z wodą,,,ze dwa razy teraz już podaje kilkanaście łyżeczek nierozcienczonego,,,z hipp lub gerbera, Alkowi smakją,,,a miny takie szczela ze mamy z niego ubaw, dostaje tez owoce, ktore uwielbia, potrafi zjesc nawet 2/3 sloiczka,,,,uwielbia jałuszka z wszystkimi dodatkai:) z gruszką ,,,winogronami lub owocami leśnymi,,, wydłuzył mu sie czas spania,,,śpi od 20 do 6 lub 7 rano,,,,taki duży zuch:) Ja juz jestem na urlopie wypoczynkowym,,bo urlop macierzynski sie juz dla mnie skończył,,,do 18 grudnia mam wiec urlop a potem wychowawczy,,,tyle tylko ze ten urlop mam w firmie w ktorej pracowałam do porodu,,,a w lipcu zaczeliśmy z mężem prowadzić swoją firme,,,,i tu nikt wolnego mi nie a,,,,ale jestem na swoim wiec moge sobie na wiele pozwolić,,,mąż i a pracujemy na pół etatu,,,a połowe czasu spedzamy z Auśkiem i z tego jestesy wszyscy bardzo zadowoleni, ąż bo moze pobyć z synem a ja moge troche popracować, u nas od wczoraj jest bardzo gesta mgła wiec racze ze spacerku to nici, ae moze juto sie wybierzemy, ja dzisiaj ide na zakupy musze znaleść sobie jakąś kreacje na andrzejki które mamy w sobote,,,została przelożone z zeszłego tygodnia ze wzgledu na załobe narodową. Moje drogie paie dzisiaj mamy 1 rocznice naszego forum...ktoś dokladnie rok temu sprawił to ze mamy gdzie sie spotykać,,,wiec skladam wam wszystkim słodkie zyczenia z okazji pierwszej rocznicy:) no a ja też już mam pierwszą rocznice,,,,odkąd pojawil sie synuś( rok temu zaszłam w ciąże) nasze najwieksze szczęście,,, wiec dzisiaj z Aluśiem wzniesiemy toast soczkiem marchwiowym z okazji podwójnej pierwszej rocznicy,,,,BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn, Agula-Kruszyna... u lekarza nie byłam bo wszyscy (mama, teściowa, mąż) mówią mi że to nic takiego i mam się nie martwić bo to tylko taki mały biały punkcik, który powinien jej zejść. Poczekam jeszcze kilka dni, jak jej to nie zejdzie to pójdę do lekarza. Może robię błąd i powinnam od razu z tym iść ale wszyscy twierdzą że przesadzam i że jestem przewrażliwiona :( I kogo tu słuchać?! Ekinio... po skończonym urlopie macierzyńskim wybierasz zaległy urlop wypoczynkowy (za który pracodawca musi Ci zapłacić) no i potem zaczyna się wychowawczy. Żeby go dostać to musisz tylko najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego złożyć do pracodawcy podanie z prośbą o udzielenie urlopu wychowawczego z podaniem dat od kiedy do kiedy (a najlepiej złóż to jeszcze jak Ci się będzie kończył macierzyński). To tylko tyle formalności, no chyba że masz szansę by dostać płatny wychowawczy to wtedy musisz złożyć jeszcze cały plik papierków do MOPRu. Diann... i co z tym spacerkiem? ;-) Ja w Piekarach praktycznie nikogo nie znam bo w styczniu dopiero będzie rok jak tu mieszkam. Dziewczyny, które podawałyście swoim dzieciaczkom mleko Bebilon, zmieniacie je na inne po tej aferze z Bebilonem Pepti??? Moja mała jest teraz na Bebilonie i bardzo dobrze go toleruje (smakuje jej, odpowiednio przybiera na wadze, itp.), wcześniej dostawała Nan1 ale po miesiącu nie chciała go pić i strasznie po nim wymiotowała. Gdyby się okazało że z tymi wszystkimi Bebilonami coś jest nie tak to nie wiedziałabym na jakie mleko zmienić bo Bebiko też jest przecież produkowane przez Nutricie (tak jak bebilon). Co do szczepionek to ja szczepię ją tymi darmowymi. Włosy też mi wypadają całymi garściami... macie na to jakiś przepis? Do ćwiczeń dalej nie umiem się zmobilizować (straszny leń ze mnie) ale może dzisiaj wybiorę się na aerobik (zajęcia w grupie bardziej mobilizują) :) no i w końcu jakaś odskocznia od codzienności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia Moja Gabi jest na Bebilonie i nie bede go zmieniac. Tylko 1 dziecko sie rozchorowalo a w dodatku nie wiadomo czy po tym... przeciez to nie byl maluszczek karmiony tylko mlekiem... Wiecej mysle mozna zaszkodzic jak bedziemy dzieciom co rusz podawac nowe mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez jestesmy na bebilonie i nie bedziemy go zmieniac bo to najlepsze mleko z tych modyfikowanych....u kuzynki dziecko na nanie -wymiotowalo a po bebiku dosytala takich zatwardzen ze biedna w szpitalu wyladowala...nie dajmy sie paranoii...Basia a ja bym z ta krostka to poszla do lekarza...nie wiem,czy przesadzasz czy nie ale nie lecisz tak sobie bo cos Ci sie ubzdurało...lepiej bym to sprawdziła,niz pozniej miala zal o to,ze nie dopilnowalam...nooo to juz rok jak piszemy do siebie...u nas taka mala rocznica dzis-...rowno rok temu postaralismy sie aby ktos po cichutku zamieszkal pod miom sercem...moja Kasia najdrozsza...pozdrawiam wszystkie mamy i stawiac sie jak do apelu i pisac,pisac,pisac..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
********************************************************************************* NICK....IMIĘ DZIECKA....TYDZ/M-C....KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE *********************************************************************************** 1.agata_27....Szymon......14/3...........2900/51..........6150g/62cm 2.annaa20 3.gorcia_27....Maciej.......16/3 ......2950g/54cm....ok5000g/66 cm 4.Kotunia......Aleksander....18/4.......3050g/54cm...... 6600g/70cm 5.justa29......Patryk.........3,5 m-ca.....3470/54cm......6500g/67cm 6.Donn.........Aurora..........4.........3190/56cm.......6400g/64cm 7.Blondi-ania...Jakub..........3..........3460g/59cm.....7130g/ok68cm 8.Bernatka130......Bruno.....16/3......2820/54cm..........6400/63cm 9.Livmar 10.Justynka307....Igor..3,5 m-ca.....2800g/50cm.........6560g/63cm 11.Agula30 12.Aga2424......Miłosz.....14/ ..........3400/57............6600/........ 13.Jagna25......Marta.....12/2..........3040g/56cm.....5700/ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....3,5.........3460/58 cm........7100/67 cm 15.edusia……….Nelly………….3,5…………..3,540/53cm……...….7000/71cm 16.Kika27......Natalia........11/2........3300/52cm..........4800/60cm 17.BE_B.........Michaś.......12/2........4550g/59cm.......7970g/66cm 18.Evvik.........Bartuś.......10/2.........3090/53 cm........6260/58cm 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika......3.........2750g/52cm........5300g/61cm 22.Diann.........Michaś.......14/3.........3350g/57cm.....6100g/65cm 22.zuza29.......Pawełek.... .9/2.........3440g/55cm......5900g/61cm 23.Roxelka......Vanessa.....13/3.........2730g/48cm.......5400/62cm 24.Doris.........Alicja.........10/3........3460g/57cm....ok5100/65cm 25.Katienka....Weronika.....14/3........3300/56cm.......6205g/65cm 26.agula-kruszyna...Kasia ....3........... 2970g/51cm.....5640g/62cm 27.ali32 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN....3,1m-ca....4860g/56cm.......7700g/64cm 30.joanka...Marcelina........12/2....3150g/58cm...........4500g 31.Oliwia13 32.Plusia....Maximilian.......13/3......3475g/53cm.........6880g/64cm 33.agulka28....Kacperek....12/2,5....3490g/54cm........6500g/62cm 34.Kasia 35.Kpiotrowicz..Gabrysia....2,5.........4100/58cm.........5600/?? 36.Basia23.....Paulinka......10/2.......3400g/56cm........5600g/63cm 37.ToYaB....Staś..............10/2.........3400g/55cm........6 kg/62cm 38.marsjanka 39.padlinka.......Emilka.........6..........3260g/59cm.............4700g 40.z daleka A.....Kacperek.....3...........2940g...................5840g 41.ekinio.........Ksenia.......11/2,5......3160g/53cm............5360g 42.Lonta.........Beatka........8............4150g/58cm............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×