Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

annaa20 ...ok hehe .. to wiek chyba która to, no ja to wychowałam sie na redzie..:) , a to blisko mamy zeby na spacer umowic sie , czesto jestem przy realu bo moja siostra w smyku pracuje , wiec ja odwiedzam czesto...:) pozdr.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn>> ja tez szukam takiego wyrka dla Maciula bo jak ostatnio spaliśmy u mojej mamy w trójkę to się kompletnie nie wyspałam. Bo mały spał w poprzek i na nic się zdało poprawianie go. Także na wakacyjny wyjazd łóżeczko jest niezbedne bo inaczej urlop bedzie do kitu.Jak zdecydujesz się na jakiś to daj znać Pozdrawiam buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benka26 witaj Kpiotrowicz trzymamy kciuki oby wszystko było dobrze 😘 Dziekuje za zdjęcia Patryk super wyglada na ty zdjęciu w sepii, a z Maciusia kto robi teletubisia?!!! Kacperek uroczy i też ma cycki jak Ksenia :P, Szymek różnież uroczy :), Jagna25 🌻 do Ciebie dużo zdrowia i czekamy na fotosy Martuni Oliwia13 narazie odeszła mi ochotan na drugie, Ksenia daje w kość i to ostro wiec napewno poczekamy, bo @ juz jest wiec i humorek troszeczke sie poprawił, ciekawe tylko na jak długo? bo mój K ma gorączke i uparł sie że pójdzie do pracy i znów mnie zdenerwował, i cały ranek ryczałam, ze o nas niedba i że ma nas głęboko w poważaniu skoro niechce iść do lekarza! godzine temu temp. przekroczyła 38.8 to dopiero lekarza poleciał, mam nadzieje że dostanie zwolnienie na te kilka dni bo urlopik juz tuż tuż Kpiotrowicz, Donn i jak tu niemieć depresji! Ksenia zjadła felge od długopisu siostrzeńca 2h ryczała i marudziła, do póki kopy niezrobiła, wczoraj mucha ją ugryzła w samochodzie też 20 min mi ryczała przez sen i niebyłam w stanie jej uspokoić, wieczorna kąpiel też ryk bo mama musi być przy kąpieli, a przeważnie K ją kąpie, do tego mąż uparty jak baran niechce słuchać sie żony i gdyby nie mój płacz to by w pracy siedział i jeszcze służbowe telefony odbiera!!! normalnie krew mnie zalewa, Edusia przepraszam kochana że sie nieodezwałam na mail-a postaram sie w tym tyg napisać wszystko jeszcze raz 😘 Annaa20 ja dopiero teraz mogę kawusie wypić ... może po niej sie lepiej poczuje Roxelka ty to masz cierpliwość, mi by sie dawno skończyła! gratulujemy ząbka Bernatka a ty z czego chcesz sie odchudzać? sto lat dla wszystkich skarbów które skończyły 10 i 11 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio>>> to tak na pocieszenie ... moja Auruśka tylko dzisiaj degustowała szampon do włosów.. i chleb w sklepie tyle że chleb był w folii :D... drze sie jak znikam i straszna przytulańska sie zrobiła.. pół dnia potrafi sie przyklejać i krzyczeć mama mama mama !!!! i co chwila każe sie brać na ręce i przytulać :D... a wczoraj dorwała mój telefon i jak ją goniłam to jeszcze go w buźce trzymała... niestety telefon tego nieprzeżył.. i od wczoraj nie mam kontaktu ze światem :P.... ehhhh to nie tylko twoja Ksenia łobuz... a pamiętasz jak chciałaś żeby Ksenia robiła już to co Aurora???.. :D :D :D :D buziolki dla wszystki misiów co kończą 10 111 miesięcy 👄... my jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Donn, Ekinio... do pocieszenia dodam że moja Dominika taka sama rozrabiaka. Wszędzie jej pełno a jak się jej na cos nie pozwoli to wielki ryk i histeria. Jak wychodzę do drugiego pokoju albo łazienki też ryk i histeria. Ma małą dupę pełną złości. Mnie już momentami cierpliwości brakuje i czuję się strasznie bezsilna. Babcia mojego męża stwierdziła, że Dominika miała być chłopakiem bo taka rozrabiaka z niej. A na \"pocieszenie\" dodała, że jej córka, czyli moja teściowa była taka sama. Tak więc już teraz wiem po kim moja córcia ma taki charakterek. Witam nową mamusię na forum. Dziękuję za zdjęcia. Wszystkie dzieciaczki przeurocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernatka>> ty byłaś ostatnio w galerii centrum czy tam jest jakiś sklep dla dzieci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Roxelka - jej - no to po raz kolejny trzymam kciuki, żeby niania okazala ise ok - mam nadzieje, ż ekonieczność trzymania kciuków jest ostatni raz i tym razem to będzie to - zreszta - hehe za taką kase to ja moge pilnowac dziecka - tylko nienawidze prasować;) Donn - te conieco to raczej na stałe - bo to na takiej szynie, ale się łatwo montuje i demontuje - tak więc jak kto ma takie hobby i lubi wpinac i wypinać to tez sie nada, nie poci się w nim brunek zbytnio - tenmodel przynajmiej który mamy jest z takiego materiału trochę jak siedzenia smochodoew plus troche jakby polar - nie spocił się jeszcze mały \"na mokro\" a jeździliśmy już jak było gorąco; ja pisałam o Galerii centrum - jeeeeeeeeeej juz mi się mylą galerie - byłam w Kazimierz Jagna - ech bidulko - trzymam kciuki za trzymanie dyscypliny dietowo ćwiczeniowej - mam nadzieję, że wszystko to da efekty:) Ja płacę opiekunce 5 zł. za godzine - ale to po znajomości - to moja koleżanka. ekinio - no jak to z czego odchudzać? - z przyzwyczajenia - całe życie sie odchudzam (bez efektu bo całe życie wyglądam tak samo;) - no może przed samą ciążą miałam okes wzlotów i miałam mniej kilogramów i więcej mięśni - normalnie laska;) czasem -jak kiedys pisałam -mam okresy chęci godzenia się ze swoim ciałem -a le aktualnie ot nie jest ten okres:) Jeju - piszecie o dzieciach przylepach, które chcą do mamy - matko jedyna ja to bym tak chciała - bo jak narazie to moje dziecko zachowuje się jak podrzutek kukułczy - nie lubi byc za bardzo przytulane bo cały świat ciekawy czeka więc kopie się mamę w klatkę piersiową i zwiewa jak tylko wije się w bólach (tak to czasem wygląda - po prostu się o mnie zapiera i odpycha) radość na mój widok okazuje tylko kiedy wracam z pracy i kiedy budzi się rano i chce, żeby ktoś go wyciągnął z łóżeczka - pójdzie z każdym i do każdego - ech - już spisuje w kajeciku notatki dla psychologa kiedy moje oziębłe emocjonalnie dziecko będzie siedzieć na jakiejś kozetce i tłumaczyc że ono nie jest złe i wcale nie wyrywa skrzydełek muszkon - to tylko odreagowanie na to, że matka goniła je po mieszkaniu i chciała przytulac zazdrosna o to, ż einne dzieci na forum przytulają się do mam - ech - każdy jego całus zamienia się w gryzienie w ramie - dziś myśłałam, że ise przytula a on tylko zobaczył moja komórkę na poduszce i chial sięgnąć;) nie bede tu wchodzić i czytac bo potem susze głowe mężowi, że nasze dziecko mało je mało mało umie - on od razu twierdzi, że wpędzam go w poczucie winy i oskarżam, że ot przez niego - i hihi wyjdzie na to, że kłócimy się ze soba dlatego, że czytam forum:))) Dzięki za zdjęcia - kubuś rozebrany do jedzenia i Kubus zasnięty w foteliku to moje ulubione - sobie chyba tego Kubusia, który zasnął przy jedzeniu wydrukuje i nad komputerem powiesze - w ogole chyba sobie niektóre takie moje ulubione zdjęcia wszystkich \"naszych\" dzieciaczków podrukuje i przykleje - bo niektóych nie mam serca kasować z poczty nawet - se wydrukuje i se bede mogła patrzeć:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochaniutkie! :-) Wreszcie nadrobilam lekture, ale sie dzialo! Pobyt mamy to byla najlepsza rzecz jaka mogla mi sie przytrafic, bo mnie to jakos tak strasznie pokrzepilo i na duchu podnioslo i ogolnie czulam ze zaden psycholog mojej mamy by nie zastapil :-) Pogadalysmy sobie o wszystkim pomiedzy ziemia i niebiem czym czasem przyprawialam J o zazdrosc, no ale juz mu minelo i ma mnie tylko dla siebie ;-) U mnie rewolucja: przestalam karmic w nocy! Czyt Wy macie w ogole pojecie, jaka ja bylam nienormalna bez mojej dawki snu? Od kilku dni budze sie z usmiechem na twarzy, bo mi dziecko sie \"naprawilo\" :-)) Ale pierwsza noc bez cycka to byla istna tortura dla calej trojki, ale sie nie poddalam!!! Bylo warto, bo bywalo ze Max potrafil tak jak Wikunia zbudzic sie w nocy i przez trzy godz. ani oka nie zmruzyc... a wiski piski i histeria w nocnym wydaniu minely... W dzien zdarza sie Maxiowi, ze mnie i J przyprawia o tinnitus, czyli gluchote, takie decybele u nas sie dzieja... W zwiazku z tym ze czuje sie lepiej, mam o wiele lepszy kontakt z Maxem a fakt, ze mnie obsciskuje i obcalowuje jak najety tylko mnie do tego maluszka jeszcze bardziej przywiazuje. Ja nie wiem co to byla za milosc wczesniejsza do Maxia, bo teraz to juz oszalalam totalnie na punkcie tego malego czlowieka :-)) Maxio jest najdrozsza istota na Ziemi! Nawet jak mi glowe odwraca w czasie obiadkow itd. Co ja nie kombinuje. Caly zestaw zabawek a ostatnio nawet plastikowy wieszak asystowali przy obiedzie, byleby zawartosc talerza wyladowala w buzi Maxia. Ja to ostatnio duzo z domu wychodze i codziennie do parku na hustawke :-)) tzn husta sie Maxio ;-) wiec ide na latwizne i podaje gotowe obiadki na talerzykach. Max wie ze sa ze sloiczkow, ale on nie gardzi ani domowymi ani \"kupnymi\" obiadkami, wiec jestem mu wdzieczna. Ogolnie dziecko moje je duzo mieska i ryb.Kaszki ryzowe dostaje po obudzeniu i przed pojsciem spac. Ostatnio zaczelsimy wprowadzac tez owoce, zarowno w sloiczkach jak i surowe np. brzoskwinie, melon itp. Truskawek nie daje, bo tu szwedzkie sa jakas trucizna opryskiwane, blee. Karmie piersia 2, czasem 3 razy dziennie ale zastanawiam sie czy juz nie pzrestac, bo z tym nastawianiem piersi to jak z przystawianiem rewolweru do glowy w rosyjskiej ruletce. Nigdy nie wiadomo, kiedy Maxiowi przyjdzie ochota wbic sie swoimi cudnymi ostrymi zabkami w moj sutek, grrr... Jak Maxiowi sie cos nie podoba to w kolko mowi: \"nanananana\", to pewnie po dunsku, bo \"naj\" (w wymowie) znaczy: \"nie\". Od 2 tyg. czuje sie ze kazdy poranek to niedziela. I ja i J czujemy sie szczesliwi, a Maxio tylko nas zaraza swoim perlistym smiechem :-)) Nie mialam pojecia ze kiedykolwiek to napisze, ale czuje sie spelniona! A sa rozne sposoby, bo to poczuc, niektorym mamom trzeba np pracy, dla mnie wystarczy sen i swieze powietrze plus kawka z przesympatycznymi dziewczynami. Ciagle sie jeszcze stresuje (glownie z winy Maxa) co to wszystkie kable pcha do buzi itp ale i nad tym zaczynam juz panowac ;-) Usypianie zajmuje nam cala wiecznosc, ale zwykle nie przeszkadza mi jak Max walkuje po lozku przez poltora godziny, tuli sie do mnie i razem sie smiejemy. Zazwyczaj jest bowiem tak, ze klade sie obok niego (lulania juz nie lubi) i go przytulam, okrywam kolderka i mowie mu cieple slowa, jaki jest kochany i sliczny, a on robi sie spiacy. Przez przezroczysty smoczek widac jak sie moje malenstwo usmiecha :-)) Maxio raczkuje na potege, jeszcze tylko do lazienki i do kuchni go nie wpuszczam, bo nie zdazylam zabezpieczyc tego i owego. Max uwielbia bawic sie pilka. Rzucamy do siebie nawzajem , a ostatnio nauczyl sie nawet swiadomie wreczac i wypuszczac przedmioty z wlasnej raczki w moja :-) A to juz nie byle badyle, ale on zawsze mial manualne zdolnosci. U nas lato, ale ani opalenizny naturalnej ani sztucznej nie mam i opalacze tylko kurz zbieraja w szafie :-( Mial byc dzis piknik i chcialam sie troche na slonku opalic, to musial spac deszcz, a niech to! Przeczytalam wszysciutenko od deski do deski i jeszcze popisze ale jutro. Nie odzywalam sie bo musialam sie upewnic ze sie Maxio od nocnego karmienia odzwyczail... a sama tez wczesnie do spac chodzilam, dzien z kolei zajety itd... Duze buziaki dla wsyzstkich, szok, jest nas juz 48? Jeszcze jakies dwie sierpniowki i bedzie okragla 50-tka! Jak nas czytacie, to sie szybko wpisujcie ;-) Dobranoc sliczne moje! ❤️ 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was w ten paskudny poranek... zimno jak w pistopadzie...wrrr Ja takze zapraszm na galerie mojego brzdaca.. link na dole ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten deszczowy poranek MAM PROBLEM!!!!!!!!! MOŻE COŚ PORADZICIE!!!!!!!!!! Nie mogę dobrać smoczka do podawania synkowi kaszki. Mleko podaję Małemu 2 razy dziennie, do tego wieczorem i rano kaszę. Problem polega na tym, że smoczki mają za mały otwór do kaszek (karmię Aventą). W końcu sami powiększyliśmy otwór w smoczku i kilka dni było ok, ale teraz dziura zrobiła się tak duża, że leci za mocno i mały się krztusi. Może znacie jakieś firmy, które mają oryginalne smoczki do podawania kaszki. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magiem... witam, ja uzywam smoczka aventa 3 przepływowego, ze w jednym smoczku sa trzy przeplywy 1 do herbatki,2 do mleka i 3. do kaszki.... jestem zadowolona, tylko uprzedzam jezeli dajesz kaszke nestle , to chyba zaden smoczek nie bedzie paasowal, bo te kaszki sa za geste, polecam bobowita..:) jest jeszcze smoczekcanpola, typowy do kaszki , na opakowaniu jest napisane kaszka, ale u mnie sie nie sprawdził,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia zazdroszcze ci ...........tych przespanych nocek,ja nie moge Nelci oduczyc ,wyje jak nie wiem co ,moze bym i wytrzymala te jej wycie tyle ze boje sie ze mnie ktos poda do Jugendamtu chyba po polsku do opieki spolecznej albo co,bo juz sasiadka sie pytala co my robimy temu naszemu dziecku ze ono tak placze i tylko czekac jak zapukaja do drzwi a potem to juz caly problem ,beda mnie wysylac do psychologa robic testy itd....... moja kolezanka tak miala ,po tych wszytskich maltretowaniach dzieci w niemczech wszystko sie tak nasililo a to za sprawa telewizji gdzie ciagle trabia by nie ignorowac placzu dzieci itd,czekam tylko na wyjazd do polski bo tam mala na wsi moze sobie ryczec ile wlezie hahahhaah :) Ekinio Ksenia to jak krolewna przy tym towarzystwie chlopakow :) Blondi chlopaki super ,wydaje mi sie ze sa do siebie podobni,wymazany kubus wyglada slodko........:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggiem>>avent trójprzepływowy...do kaszek....do herbatki mam avent nr 4...taki z 4 dziurkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek,dzis zdarzył sie CUDDD moja córcia spała do 8.40!!!!!A zasneła o 22,spała prawie 11h!!!!! Jestesm w duzym szokuuuuu:) Bernatko i Plusiu tak lubie czytac wasze postu,zawsze tak milej mi sie robi na serdeuszku:) Plusiu gratulacje z okazji odstawienia Maxia od nocnego karmienia!!!!!Cieszę sie razem z Wam:) Dziekuje za zdjecia, Kubus i Macius ktorzy zasneli po jedzeniu bardzo mi sie podobaja!!!!A Ksenia jak już duża i piękna!!!!Królewna:) Donn dobrze ze na[pisałas o tym ciagłym przytulaniu bo juz myslałam ze to mojej Wiki tak sie poprzestawiało!!!!On ciagle od jakiegos czasu tylko mama i mama i na rcazki a jak jej nie wezame to placze i raczkuje za mna i jak mnie dopadnie to wspina sie na mnie,uwiesi sie nogi i mama mama! Ja mam nielada problem,otóz moje dziecko nie chce nosic butów!!!!!!!!!!!1 Buty to wróg nr 1! Jak tylko jej załoze to rykjest na maxa,jakbym ja lałą,albo jakies robale na nogi włozyła!!!Nie wiem co robic?Na poczatku myslałam zeby jej nie zmuszac bo sie zrazi ze przyjdzie taki dzien ze sama zechce nosuc buciki.ale teraz kiedy od 3 miesiecy Wiki wstaje,chodzi przy meblach,boje sie ze pewnego dnia sama pojdzie i co wtedy,po dworzu na bosaka biegac nie bedzie!!!!!! Jak widze na zdjeciach jak np Ksenia ładnie stoi w bucikach i jak w nich ładnie stawia kroki to tak mi smutno bo ten moj krasnal to zazwyczaj chodzi na palcach jak stoi to na całych stopach a jak ja wezme za raczki do chodzenia to albo nie chce i siada albo chodzi tak smiesznie pkracznie na palcach i chwije sie czasem na boki a butach to juz w ogole pokracznie chodzi bo nie moze w nich na palcah chodzic i sie złosci!!!!!!Nie wiem co robic?Moja przyjacioplka uwaza ze ja za malo cwicze z nia chodzenia za raczki dlatego tak kiepsko jej idzie!Przy meblach smiga jak wariat!chodzi w okolo stolo w zdluz segmentu wchodzi na fotele umie z nich zejsc,a za raczki nie chce chodzic!Czy to moja wina ze za raczki idzie jej tak kiepsko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dzieki za ponowne przyjęcie! Od kilku dni moja mała zaczęła zmieniać swoje zachowanie, nie ma szans zeby zasnęła beze mnie, mąz w ogole nie wchodzi w rachube, nawet jak juz widze, ze przysypia i wołam go zeby mnie na chwile zastapił, to jak tylko zorientuje się, ze wyszłam z łózka to dostaje ataku histeri i płaczu, wiec usypianie niestey nalezy tylko i wyłącznie do moich obowiązków, co jest nielada wyczynem biorac pod uwagę to, ze przed zasnieciem 80 razy stajr na glowie, przewraca sie, sciaga wszystko, co znajduje sie w jej zasięgu. Dzis rano kolejne moje zaskoczenie, zawsze jak przychodziła moja niania, mała szalala z radosci i nawet mnie nie zauwazała, a tu psikus jak tylko zgubilam sie z pola widzenia.... ryk. Byłam w szoku, wiec wniosek jest jeden, juz nie bedzie czułych pozegnan z rana, a pozostana ciche ucieczki. :) Żeby pocieszyc niektore z Was, moja Marta tez niezle rozrabia, tak długo nie potrafila raczkowac i nie bylo probemu, a od tygodnia jak zorientowała sie jak to latwo sie samemu przemieszczec... gehenna hihihi ucieka i wstaje przy wszystkich mozliwich meblach a ostatnio juz meble nie sa potrzebne, bo przeciez wystarczy ściana... he.. w dodatku ściany są bardzo dobre i smaczne bo liże je namietnie, nie mowiąc juz o wycieraniu sie do kompletu wypoczynkowego ... Dlatego też przewiduje remont generalny za jakies 2 lata :). Wczoraj Marta delektowała sie telefonem komorkowym mojej niani, i doprowadziła do jego destrukcji :>, tak tak ze wszystkich zabawek najlepsze sa telefony, piloty i zegarki (tiii taa, juz umie powiedziec), i jedzenie papieru, musze chowac wszystkie moje gazety, bo jak tylko dorwie sie do jakiejs dazety od razu musze wybierac jej ugryzione strony z buzi :) no nic wracam do pracy, bo jak sie kolezanki zorientuja ze nie zajmuje sie robota ... bedzie zle :) hihih pozdrowionka A własnie, wybiera sie któres z was na wakacje za granice? My planujemy Włochy i wlasnie dzis jade małej załatwic paszport :) Maggiem --- do papek bardzo fajne sa smoczki NUKa, rozmiar L na prawde polecam, tyle że bedziesz musiala sobie kupic butelke, o do AVENTU nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane:) tak to jest z tymi zaleglosciami, ze jak sie juz porobia nie ma kiedy nadrobic i robia sie jescze wieksze chcialabym pisac cos wiecej ale jak zwykle nie mam czasu ...mam 2 godz do przyjscia tesciowej do dzieci i trzeba ogarnac, obiad przygotowac jakis i takie tam... ale pochwale moja emilke: wczoraj pirwszy raz bylo siusiu na nocnik a dzis kupka :) ale dalej nie chce pelzac byle do wyplaty i zadzwonie po rehabilitantke znowu... strasznie was przepeaszam ze tak na chwile tylko wpadam dzieki za zdjecia i dla wszystkich wieokie pozdroienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NICK...IMIĘ DZIECKA....M-C..KG/CM-UR...KG/CM AKTUALNE......ZĄBKI ******************************************************** **************************** 1.Agata_27....Szymon.......11..........2900/51........98 00gr/75cm..5 2.Annaa20 ......Wiktoria....11..........3150/51.............9800g/? ...6 3.Gorcia_27....Maciej.......10.......2950g/54cm....... 9200/82cm...4 4.Kotunia.....Aleksander....10......3050g/54cm.......10, 3kg/85cm...6 5.Justa29......Patryk........10.......3470/54cm.....10 ,200/76cm....5 6.Donn.........Aurora........10.......3190/56cm........ .9000/74cm...8 7.Blondi-ania...Jakub........10...3460g/59cm........12 ,2 kg/88cm...5 8.Bernatka130......Bruno...10.......2820/54cm........ 9500/74cm...5 9.Livmar.....Izabelka.........10........3230/53cm...... ...7600/69cm... 10.Justynka307....Igor.......10......2800g/50cm.......6 560g/63cm... 11.Agula30.......Martyna....10......3060g/55cm........ 8460/?........2 12.Aga2424......Miłosz.......10......3400/57.......... ....10kg/........8 13.Moniap31.....Jaś.........10.......3680g/56cm......ok .9000/70cm... 14.Jagna25......Marta........10.......3040g/56cm....... ..9700/.......5 15.Stokrotka_26 Wojtuś.....10......3460/58 cm........1020/76 cm.. 3 16.Edusia……….Nelly..........10....... 3540/53cm..........7000/71cm... 17.Kika27......Natalia.........10....3300/52cm......... ..7800/71cm..2 18.BE_B.......Michaś........9.......4550g/59cm........9 130g/72cm...2 19.Evvik.........Bartuś........9.......3090/53 cm..........8950/71cm..3 20.Maggiem...Marcelek......9........2260/50cm .. .....1000/74-80....6 21.Basia_26....Dominika....10.....2750g/52cm..........82 00/75cm..2 22.Diann.........Michaś.......9.......3350g/57cm........ ...8kg/70cm... 23.Zuza29.......Pawełek.... .9......3440g/55cm.........8100/74cm...7 24.Roxelka.....Vanessa..... 10......2730g/48cm......... 7300/80cm...5 25.Doris........Alicja.........9.......3460g/57cm...... ...8230/74cm...4 26.Katienka...Weronika.....9.....3300/56cm.........8620 g /72cm...4 27.Agula-kruszyna...Kasia....10....2970g/51cm.........9. 5kg/80cm..4 28.Ali32.........Szymon..........9...................... .......6680/66cm... 29.Tati 30.Kati75...Maximilian.....10....4860g/56cm.........1300 0g/76cm....8 31.Joanka...Marcelina........9.......3150g/58cm......... ......4500g... 32.Oliwia13.....Piotr.........9.....3270/59cm........... .7800/72cm...2 33.Plusia....Maximilian........9......3475g/53cm......9 815g/74cm... 2 34.Agulka28....Kacperek.....9...3490g/54cm.........8300 g/71cm....2 35.Kasia 30..Jakub...........9.......4820g/58cm.........9820/...... ..4 36.Kpiotrowicz..Gabrysia....9.......4100/58cm.........85 00/72cm...2 37.Basia24.....Paulinka.......9.....3400g/56cm........93 00g/75cm...2 38.ToYaB.........Staś.........9......3400g/55cm.......90 00 g/70cm...6 39.marsjanka..Agnieszka.....9......3000g/50cm......9000 g/70cm...5 40.padlinka.........Emilka......9....3260g/59cm....... 8350/71cm....7 41.z daleka A.....Kacperek....9....2940g.................8830........... 4 42.ekinio.........Ksenia........9.....3160g/53cm....... 9300g/75.......1 43.Lonta.........Beatka......9......4150g/58cm.......... ..10kg........2 44.agajacek......Roksana......9......3200g/54cm.......61 40g/68cm... 45.Sierp.06.....Zuzia.........9.....3665/56cm.......... .7000g........... 46.Pati85......Oliwia...........9......3200/55cm........ .....?..../..?..... 47.Milka102...Karolinka........10....2950/54cm........70 00g/73......6 48. banka26...Dawid......11.........3350/54 cm........11 100/79......7 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia --- zazdrosze Ci, ja od urodzenia Marty nie przespalam ani jednej nocki i myślę ze w najbliższym okresie nie zapowiada się zadna zmiana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedna prosba, możę któras przesłac mi aktualna listę wszystkich maili, bo tak sie sklada, ze przez przypadek wyczyscila mi sie cala skrzynka i nie mam ani jednego kontaktu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagna, wyslalam Ci tabelke z mailami :-) Jakby czegos brakowalo, to moze Donn podrzuci, bo ona to zawsze ma wsyzstko w perfekcyjnym porzadku ;-) Wiesz, jak Ci sie Martusia tak budzi po nocach, to moze warto piojsc do kregarza? U nas synek sasiadki caly pierwszy roczek budzil sie po nocach i plakal, a potem sie okazalo ze wystarczylo cos tam w karku jakis krag nastawic i odtad dziecko spi jak aniolek :-)) Bernatka, a jak Twoja dieta, co Ty jesz, oprocz tego ze slodkie frykasy, ktore tlumaczysz brakiem czasu (Ty lobuzie!) ;-) Postaram sie wyslac jakies fajne fotki do Twojej kolekcji ;-) Banka26, jeszcze sie nie zdazylam przywitac! 🖐️ i witaj na forum... Maggiem, ja Ci slonka wysylam! A mzoe te kaszke to zacznij dawac po prostu lyzeczka np, pol godz przed zasnieciem dziecka? Edusia, aniele, no co Ty! Nikt Cie nie zacznie ciagac po zadnych urzedach! Chyba masz prawo zrobic wszystko w sojej mocy zeby i Ty i Twoja Nelcia spaly wreszcie normalnie po nocach! Brak snu, albo takie ciagle wybudzanie to koszmar! Sprobuj odstawic mala od piersi, ja wiem ze bedzie darla sie w nieboglosy, ale najgorsza bedzie peirwsza noc. Ja oczekiwalam, ze bede walczyc z tym kilka nocek, a tu juz po pierwszej przeprawie cisza jak makiem zasial!!! Sprobuj, a noz sie okaze ze tez sie uda w ciagu jednej nocy! jakby co to przeciez mozesz zawsze porozmawiac z sasiadami i uprzedzic, jakby co. Tak mi sie wydaje najmadrzej, zeby nie bylo glupich domyslow, co Ty na to? Co do ciagania za wlosy innych dzieci czy trezpania ich raczka, to Maxa repertuar jest dosc skromny, wczesniej mu sie czesciej zdarzalo. No ale i jemu pewnie przyjdzie wkrotce ochota na wyciaganie cudzym dzieciom smoczka z buzi :-P Donn, my kupilismy juz nowy fotelik 3 tyg. temu i nie bardzo jestem zadowolona bo jak tylko zaczynamy jechac to Max zasypia, a glowka mu leci gwaltownie w przod przy kazdym lekkim zahamowaniu czy zakrecie... Sama zobacz co mamy: http://www.akta.se/images/bilstolar/nytt/stora/cosmic1.gif Wysle potem zdjecia... Donn, jak sytuacja z mezem, poprawilo sie troszke? Mam nadzieje,z e ochota na rozwod minela, bo mi zdecydowanie tak :-)) A co do tego opalania, to dziura ozonowa czasem jest bardzo duza i promieniowanie mzoe byc w pewne dni wieksze niz w inne. Ja wiem ze goraco, ale ubieram Maxa w dlugi rekaw w pzrewiewne body itd, bo tak kaza. Do 3 roku zycia trzeba chronic maluchy przed sloncem, bo tylko tak zapobiegniemy ryzyku raka skory, ktore wzrasta az o 50% w zyciu doroslym, jesli dziecko bylo wystawiane na slonce we wczesnym dziecinstwie- tyle badania naukowe.... (slonce 30 lat temu a dzis to juz nie to samo...) Annaa20, wiesz co Skarbie, Ty sie nie zamartwiaj tymi butami! Niech sie dziecko wybiega, czy wychodzi narazie bez butow, niektorym dzieciom moze nie odpowiada chodzenie w obuwiu, dopoki czuja ze nie opanowaly tej umiejetnosci na tyle by poczuc sie bezpiecznie. Jak ja naloze buty Maxiowi, to ten automatycznie zaczyna miec problemy z raczkowaniem... Nie martw sie! Ty absolutnie nic nie robisz zle. Jestes super mamusia (starcza Cie za dwoch i za tate i za mame ;-) ) Padlinka, Sliczna moja! Az milo Cie czytac ze jestes taka zajeta, bo to znaczy,z e nier masz czasu na smuty :-) Brawa dla Emilki! Ja robie pranie. Wlasnie wzielam relaksujacy prysznic, bo mi sie dzien jakos tak nerwowo zaczal... No a widok piersi w lustrze humoru mi nie poprawil :-P Mam wrazenie ze piersi mi sie \"przeniosly\" o dwa pietra nizej :-P a ja tu chcialam karmic 2 lata!!!! Chyba sie jednaknad tym jeszcze gleboko zastanowie... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie czyli wszedzie pogoda jednakowa. Ciekawe kto ukradł lato....?????? ;) U nas dzisiaj noc z przygodami. Macio obudził się o 23 i nie miał zamiaru dalej leżkować w swoim łóżeczku tylko z rodzicami i już. Każde przeniesienie z powrotem do lóżeczka kończyło się krzykiem jakby go coś w tyłek parzyło . Także jestem dzisiaj niewyspana i musze się napić koniecznie kawy ;) Proponuję rozpuszczalną z mleczkiem i cukrem kto się pisze ???? U nas mama jest ajka jak położyć do spania a tak to tylko wyciąga rączki do taty ;) I mam problem z noszeniem z głowy. Maciuś uwielbia zabawy w łazience, zwłaszcza wkładać głowę do prali i kosza na brudną bielizne. Także do Kseni, Aurory i innych rozrabiaków Maćiulka moge dopisać. Dziękujemy za wszystkie fotki. Dzieciaki są przesłodkie, i aż się wierzyć nie chce ze jeszcze rok temu grzecznie \"siedziały\" pod naszymi serduszkami. Buziaki dla wszystkich i miłego dzionku życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagna! Sliczna mama i corunia!!! A tata jaki sympatyczny! Super rodzina :-) A banki to moj Maxio sam robi ze sliny , hi, hi.... mam nawet na filmie :-)) Ja zaraz ide po kawke ale bez mleczka... A pogode aldna to mzoe Szwecja ukradla ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka, z Was dziewczynek tez laleczki cudne 🌼 Dzieki za zdjecia, ja zaraz juz wysle pare najnowszych od siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wreszcie Was zbombardowalam zdjeciami ;-) Sorry, jesli Wam zapchalam skrzynke, hi, hi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak szybko bo Aurusia próbuja mi tu wszystko pościągać.. spryciara jedna :) annaa>> koleżanka absolutnie nie ma racji... nie wolno dzieci prowadzać jeśli jeszcze nie są do tego gotowe... będziesz widzieć kiedy Wiki sama zechce... i przechlapane będzie wtedy :P... buty nie są jej wogóle potrzebne jeśli nie stawia jeszcze pewnie nóżek i chodzi na paluszkach... najzdrowiej dla niej jeśli będzie chodziła boso... plusia>> a to sie uśmiałam z tego uporzątkowania... no naprawde chciała bym żeby tak było.. bardzo bym chciała :D padlinka>> nie no to tylko już moje dziecko nie sika do nocnika czy co :D... gratulacje dla dzielnej Emilki :) jagna >> wszędzie trąbią że ważne żeby dziecko samo zasypiało w swoim łóżeczku i wtedy przesypia całą noc... że ważna jakieś tam rytuały i takie tam... tylko co zrobić jak dziecko zrezygnowało z samodzielnego zasypiania i drze sie niemiłosiernie ???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn, masz calkowita racje z tym spaniem, jak nam sie Maxisko rozdarlo w nocy, czy jak nie chcialoz zanac, to skutkowalo tylko spanie w lozku rodzicow :-) Kilka nocek w ten sposob, a potem maluch sie uspokoil i znow spal u siebie. Czasem warto zlamac zasady, zeby pomoc dziecku... Kati75, a Twoj Max to z Wami spi, czy juz we wlasnym lozeczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn, plusia ---- słyszałam i czytałam o tych rytuałach, kapanie, jedzienie i spanko, wiec jak zaczelam karmic butla, to mała zasypiala juz na karmieniu, polozona do lozeczka spala jakies 1,5 godziny i tak regularnie co godzinke pobudka zeby przyrtulic i odlozyc do łożeczka.... po dłuzszym czsie wymiekalam i bralam ja do siebie, bo w pracy nie moglam normalnie funkcjonowac, teraz po kapieli i wypiciu butli, zapomnij ze zasnie swiruje jnie chce lezec w lozeczku tylko wstaje i ryczy, wiec zabieram ja i usypiam u siebie w lozku i odkladam do lozeczka, wiec przespi 3 godziny i znowyu pobudka, przytule ja i zasnie na jakas godzine ale potem zawsze kolo 3 nad ranem stoi w swoim lozeczku i ryczy (bo placzem nie mozna tego nazwac) i zapomnij ze zasnie u siebie, musi isc do mnie i kropka. Raz stwierdzilam ze nie wezne jej i pozwolilam sie wyplakac, ryczala bite 1,5 godziny potem zasnela i i tak po godzinie byla obudzona....... wiec nie mam słów hihi :) i chyba tak ja napisala Plusia wybiore sie do lekarza, moze faktycznie cos jest nie tak... a moze po prostu ona taka jest, bo dodam ze w dzien spi w sumie jakies 30 min i to wszystko, na noc zasypia kolo 22 ze swoimi przerwami spi (jesli tak mozna powiedziec do góra 7 rano) fajnie nie :) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna>> Aurora też stoi i ryczy więc zasypia na naszym łóżku potem ją odkładamy i śpi już do rana... ale zdaża sie też tak że ryczy w nocy i bierzemy ją do siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×