Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Kamilla7- mogę sobie tylko wyobrażać na razie twoje wielkie szczęście:-) Tak bardzo chciałabym przeżywać to co ty teraz!:-) Teraz liczę na ten okres godowy w górach, że okaże się owocny;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.........05.06..........TSH,Tf3, Tf4,ATPO, morf.,aTG,toxo, CMV,róż,HBS,antyHCV 100krocia......................24....Rybnik.......05.06.........TSH, T3,T4,ATPO Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........17. 05.....ogólne, TSH Agapka.....Emilka....22........Płock...........około 23,06.....tsh,cytologia,toxo,cytomegalia,rózyczka,grupa krwi,morfologia,antyfosfolipidy Moluś..........Joanna.....29....Koło.............?.................? Kamilkaaaa26.........Ania.......małopolska.........27.05.........cytologia gosia80......gosia......26......różnie......różyczka,gr.krwi,cytologia Mila1970....Emilia......36......Gdańsk...?.............? greta78....karolina.....27destin(floryda).....sierpien06.....jeszcze zadne TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN Rosa...........Bozena.....28....Rybnik................\"x\"...........12.06 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk.............10...........27.06 darka..........daria.......29....Malbork.................0...........01.06 Niikola........Marzena...26.....południePL.............0.............. ?.. --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS J_A_N_A...Joanna...23....ZielonaGóra....19.....3/4listopad......?.....6 G*O*S*I*K....Gosia......28......Olsztyn........Styczen 07.................5 Miama.......Lidia......26......południe PL....8.....styczeń 07....?......2 Aleksandra.............28.......londyn.........?.......styczen 07?....... macham łapka na dzień dobry ;0 kobietki które kobiły badanka fT3 i fT4---chiałam sie zapyyac czy jka mam TSH badzo dobre to czy potrzeba robić jeszczefT3 i fT4 ...bo jak zapytałam lekarki czy powinnam zrobić jeszcze jkieś hormony to powiedziła ze nie...ale wole ise upewnic...ak wy robiłyście ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agapka, ja robiłam ft3 i ft4 dlatego, że kiedyś chorowałam na tarczycę. Jeśli nie chorowałaś i masz fsh dobre to myślę, że nie musisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapa- ja robiłam jeszcze FT4 jednocześnie z TSH, laborantka mówiła że jak cos jest nie tak to samo TSH nie zawsze pokaże więc radzi zrobić od razu FT4. Mówiła że na FT3 szkoda pieniędzy i nie poleca tego badanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, będziesz przeżywac to co ja, zobaczysz! Zabraniam wątpić w to! A okres godowy w górach przyniesie owoce, za co mocno trzymam kciuki! Tylko ja doradzałabym abyś nie skupiała się na tym. Potraktuj ten wyjazd jako czas który możecie z mężem poświęcić tylko sobie i czerpcie przyjemność z czsu spędzonego razem no i oczywiście z przytulanek :D. Nie rozmyślaj o dzidzi... postaraj się zostawić to przez chilę gdzieś poza swoim obaszerem myślowym!I będzie dobrze... :) ! Agapka- ja robiłam te badania, bo lekarze podejrzewali u mnie powiększenie tarczycy, którego nie mam. Poza tym moja mama całkowicie przypadkiem odkryła że jest chora na tarczyczę. Jeśli mogę Ci coś poradzić to zrób te badania, bo mnie 5 lekarzy mówiło, ze TSH w 90% dobrze kobietom i nie należy się nim sugerować. U mojej mamy mardzo źle wyszły anty-TPO dlatego ja je robiłam, u mnie jest ok. Zrobisz jak uważasz, zresztą specjalistą nie jestem .... podejrzewam, że wyjda Ci dobrze, ale może mimo wszystko warto skontrolować.👄 oki, lecę na uczelnię! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla7- własnie to niemyślenie jest najtrudniejsze i silniejsze ode mnie. Nie ma dnia żebym o tym nie myślała, nie zastanawiała się nie liczyła itp. Staram sie walczyć ze swoją psychiką ale to jest cholernie trudne. U ciebie wszystko ułożyło sie idealnie... mam nadzieję że i u mnie tez się poukłada jak najszybciej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik ja za Ciebie trzymam mocno kciuki, już dawno mówiłam że przydałby Ci się wyjazd, gdzie odpoczniesz, zajmiesz się myśleniem o przyjemnościach i nawet nie będziesz wiedzieć kiedy Ci się uda. Bo wierzę ze Ci się uda. wiem jak bardzo chcesz być na naszym miejscu i zobaczysz, wskoczysz do naszej tabelki. Czego Ci z całego serca życzę. Kamilla obiecuję że koniec z alarmami, straszyć już nie będę. Na 100%. Pozadrawiam Was wszystkie. A gdzie się podziała Aleksandra??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama- tzrymaj kciuki! Zrobię wszystko żeby jak najszybciej znaleźć się w tej tabelce dla Vipów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane dzikuje za odpowiedz ...co do moejej tarczycy...to ja jak bylam młodasz(szkoła podstawow) leczyłma sie na tarczyce,ale juz dokałdnie nie paietam na co) mwoiłąm to swojej gini,ale nic nie mówiła o dodatkowych badaniach na fT4..hyymmmmm.....chyba iednak zrobie to badanko...bede spokojniesza a powiedzcie mi jeszze o co chodzi z tym TPO....??? a i ile kosztuje fT4....bo mowicie ze fT3 nie warto robić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym FT3 to tylko opinia jednej laborantki, także nie wiem dokładnie. U mnie i FT3 i FT 4 kosztuje po 18 zł każde. A z tym TPO to ja nie oriętuję się nie robiłam, ale u nas kosztuje 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapko: aTPO są to antyciała przeciwko peroksydazie tarczycowej. Mi te badanie zlecił lekarz endokrynolog, bo kiedyś miałam chorą terczycę, ale teraz wszystko wydaje się być w porządku. Powiedział, że jak wynik nie będzie w normie, to może być coś źle w ciąży Niedobór hormonów tarczycy w istotnym stopniu zmniejsza płodność. W łagodnej niedoczynności tarczycy ciąża jest możliwa, ale wiąże się z ryzykiem poronienia i porodu przedwczesnego. Ponadto niedobór hormonów tarczycy matki może mieć niekorzystny wpływ na funkcję rozwijającej się tarczycy dziecka i co najważniejsze na rozwój jego centralnego układu nerwowego. Niedoczynność tarczycy (wysokie TSH) sprzyja pośrednio nadprodukcji prolaktyny, co dodatkowo niekorzystnie wpływa na płodność. Nadczynność tarczycy nie upośledza w sposób istotny płodności, ale jeśli jest bardzo nasilona to wywołuje problemy. Nadmiar hormonów tarczycy może blokować receptory estrogenowe sprawiając, że estrogeny działają w organizmie mniej efektywnie (np. na endometrium). Nadczynność może prowadzić też do komplikacji w ciąży (nadciśnienie, stan przedrzucawkowy, zmiany w układzie sercowo naczyniowym). Uwagi: Najczęstszą przyczyną zaburzeń funkcji tarczycy u młodych kobiet są choroby o podłożu autoimmunologicznym. Sposobem wykluczenia albo potwierdzenia tej przyczyny są badania na obecność przeciwciał antymikrosomalnych, inaczej antyperoksydazowych (a-TPO) oraz antytyreoglobulinowych (a-TG). W ciąży i w czasie stymulacji owulacji (głównie gonadotropinami) wzrasta zapotrzebowanie na hormony tarczycy dlatego, że pod wpływem wysokich stężeń estrogenów zmniejsza się ich biologiczna dostępność tzn. potrzeba więcej T4 i T3 dla utrzymania dostatecznego poziomu fT4 i fT3. W związku z tym często trzeba zmodyfikować dawkę leku u osób z niedoczynnością tarczycy, a subkliniczną niedoczynność należy uważnie obserwować. W okresie ciąży czynność tarczycy jest pobudzana przez obecność gonadotropiny kosmówkowej (HCG). Jest to mechanizm który utrzymuje produkcję hormonów na poziomie pokrywającym zwiększone zapotrzebowanie. Prowadzi to do przejściowego obniżenia poziomu TSH we wczesnej ciąży. Ale ten sam mechanizm nasila, zwłaszcza we wczesnej ciąży, nadczynność tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla, Ty robiłaś tyle tych badań, napisz na co. Czym się różni IgG od IgM w tokxoplazmozie i różyczce? robi się IgG i IgM, czy wystarczy jedno z nich? Co to jest cmv, hbs, anthcv ? Po co to badać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.........05.06..........TSH,Tf3, Tf4,ATPO, morf.,aTG,toxo, CMV,róż,HBS,antyHCV 100krocia......................24....Rybnik.......05.06.........TSH, T3,T4,ATPO Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........29-30. 06.....ogólne, TSH Agapka.....Emilka....22........Płock...........około 23,06.....tsh,cytologia,toxo,cytomegalia,rózyczka,grupa krwi,morfologia,antyfosfolipidy Moluś..........Joanna.....29....Koło.............?.................? Kamilkaaaa26.........Ania.......małopolska.........27.05.........cytologia gosia80......gosia......26......różnie......różyczka,gr.krwi,cytologia Mila1970....Emilia......36......Gdańsk...?.............? greta78....karolina.....27destin(floryda).....sierpien06.....jeszcze zadne TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN Rosa...........Bozena.....28....Rybnik................\"x\"...........12.06 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk.............10...........27.06 darka..........daria.......29....Malbork.................0...........01.06 Niikola........Marzena...26.....południePL.............0.............. ?.. --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS J_A_N_A...Joanna...23....ZielonaGóra....19.....3/4listopad......?.....6 G*O*S*I*K....Gosia......28......Olsztyn........Styczen 07.................5 Miama.......Lidia......26......południe PL....8.....styczeń 07....?......2 Aleksandra.............28.......londyn.........?.......styczen 07?.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim! u mnie pojawiła sie @ i to z takim bólem że myslalam ze nie wyrobię, a bylam w podrozy samochodem akurat jechalam wiec 100 na godz.ogólnie.. nie jestem w ciąży (jeszcze sie nie staramy ale byla mala szansa ze przypadkowo bede), nie wiem jak sie do tego zabrac. tzn.wiem ze mozna by badac temperaturke i śłuz ale wydaje mi sie to takie męczące. albo kupic sobie jakies urządzenie do badania dni płodnych, tylko co jesli mam nieregularne @?? kamilla - ale sie ciesze Twoim szczesciem!!! to musi byc cudowne uczucie, dzieki za ten czas we wspolnej tabelce:-) bądź zdrowa, i wszystkie dziewczyny też!! moi znajomi maja małą curunię - tez bym taką chciala, nosi tkie male spineczki we włoskach, ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia80...ja mierzylam temperature codziennie rano zanim wstalam z lozka-mialam taki specjalny dopochwowy-ktory trzyma sie tylko 1 min. wiec problemu zbytnio nie bylo...potem w pracy juz zapisywalam temperature w takim specjalnym programie-za raz podam ci linka jakbys chciala i sam rysowal sie wykres i pisal ci kiedy mialas dni plodne i owulacje...! ja to nawet dokladnie wiem ktorego dnia poczelismy nasza dzidzie..:) to nie jest az takie klopotliwe-mozna sie przyzwyczaic- a badanie sluzu-zawsze zauwaszysz jakis na bieliznie-szukaj tego przezroczystego i ciagnacego-i wtedy dzialaj-ja tak wlasnie zrobilam! Zycze powodzenia a tu jest link jakbys chciala sie tam zarejestrowac-to jest za darmo-problem ze po angielsku.. http://www.fertilityfriend.com/ttc2/login.php Wczoraj znowu rozmyslalam o wakacjach i tak z ciekawosci sprawdzilam ofert biur podrozy i znalazlam ten hotel na Kubie w ktorym sie zakochalalm no i oczywiscie musimy tam jechac w lipcu-sprawdzcie same... http://tgv.sax.softvoyage.com/cgi-bin/resultsforftgv.cgi to jest druga oferta od gory room: platinum...Wczoraj tak cichutkow wspoamnialam o tym mojemu chlopakowi a on...\"dobra nie ma sparwy-pojedziemy gdziekolwiek chcesz...\" a juz mialam gadke przygotowana jak tam pieknie i najwazniejsze...ze moze tam grac w golfa-a on sie od razu zgodzil...Mysle ze bardziej tam odpoczniemy i wszystko jest zorganizowane...tylko obawiam sie tych upalow-najwyszej bede lezala pod palemka..:D wracam do nudow-czyli mojej pracy buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualniam również TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.........05.06..........TSH,Tf3, Tf4,ATPO, morf.,aTG,toxo, CMV,róż,HBS,antyHCV 100krocia......................24....Rybnik.......05.06.........TSH, T3,T4,ATPO Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........29-30. 06.....ogólne, TSH Agapka.....Emilka....22........Płock...........około 23,06.....tsh,cytologia,toxo,cytomegalia,rózyczka,grupa krwi,morfologia,antyfosfolipidy Moluś..........Joanna.....29....Koło.............?.................? Kamilkaaaa26.........Ania.......małopolska.........27.05.........cytologia gosia80......gosia......26......różnie......różyczka,gr.krwi,cytologia Mila1970....Emilia......36......Gdańsk...?.............? greta78....karolina.....27destin(floryda).....sierpien06.....jeszcze zadne TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN Rosa...........Bozena.....28....Rybnik................\"x\"...........12.06 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk.............10...........27.06 darka..........daria.......29....Malbork.................0...........01.06 Niikola........Marzena...26.....południePL.............0.............. ?.. --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS J_A_N_A...Joanna...23....ZielonaGóra....19.....3/4listopad......?.....6 G*O*S*I*K....Gosia......28......Olsztyn........Styczen 07.................5 Miama.......Lidia......26......południe PL....9.....styczeń 07....?......2 Aleksandra.............28.......londyn.........?.......styczen 07?.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) Właśnie jestem po obiadku.... ale BYLIŚMY głodni :) Gosia80- buziaki dla Ciebie:) Kiedy ropoczynasz starnka? ja nie mierzyłąm temp. Ale miałam dość wyraźne uczucie \"płodnego śluzu\" i ból owulacyjny, także w tych dniach kochalismy się z Mężulkiem i są owoce.... Dziewczyny az trudno mi w to uwoerzyć.....nadal. Pytanko do zaciążonych; co dobrego jecie w ciągu dnia, jak się odżywiacie? Jakie Wam teraz towrzysza dolegliwości? Może to się Wam wydać śmieszne, ale chodziłam dziśz ropiętym zamkiem u spodni (ale dla innych to nie było widoczne), bo cisną mnie w brzuszek.... Nie chcę go gnieść :) 👄 bużka dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilka...ja jem to na co mam ochote-czyli duzo warzyw i owocow-a poza tym codziennie rano pije swiezo wycisniety sok z jablek i marchwi...no i biore Materne wieczorem...czasami zdarza mi sie zjesc cos niezrowego-jak wczoraj paczke chipsow...:/ trzymaj sie cieplo-duzo spaceruj-przebywaj na sloncu(tylko nie przesadzaj) ostatanio wyczytalam ze slonce pomaga w przyswajalnosci calciumdla dziecka(przez vitamine D-ktora jest w sloncu)...wiec dlatego wybieram sie na ta Cube..;) Ja spodnie juz od dawna mam porozpinane-albo nosze te na gumki. ktorych nie trzeba zapinac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Gosia:) Na wizycie u gina pogadam o odżywianiu się... Staram sie odżywiać zdrowo, ale chcę dokładnie wiedzieć co należy w dziennej dawce dostarczyć organizmowi. Tak bardzo chaiłabym być już po tej wizycie... :D Nie mogę się doczekać! Aha, co do jedzenia to nie mogę patrzeć na słodycze.... niedobrze mi na sam widok!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Miama widziałam, że założyłaś topic dla lasek rodzących z poczatkiem roku 2007, jesli nie będziesz mieć nic przeciwko to może dołącze się po wizycie u gina.... co prawda termin prawdopodobnie mam na luty, ale topic lutowy cosik nie funkcjonuje ;) Tylko nie myślcie kochane, że Was opuszczę .... o nie, .... nie pozbędziecie się mni tak łatwo!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam tak samo! na widok slodyczy a szczegolnie czekoladowych wyrobow mi niedobrze...a jak u ciebie z kawa-mi na sam zapach robi sie niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilla polecam Ci książkę "Dieta przyszłej matki" takich angielskobrzmiących autorów ale w konsultacji lekarzy profesorow z polski, ja ją mam bo juz teraz mnie to ciekawi, chociaż to moze głupie.. staram sie juz lepiej odzywiac! jak skonczy sie miesiączka (dzisiaj straszny ból) to zaczynamy, bo mysle ze tak łatwo nie pojdzie. to znaczy mysle ze to wyjdzie samo (w praniu) czy staramy sie juz czy nie.. ja po dzisiejszym bolu @ juz wiecej nie chce tylko chce byc w ciąży, mam 26 lat - dla mnie to odpowiedni czas. w sumie to po slubie (3 miesiace temu) zaczelam na powaznie myslec o dzidziusiu - teraz wszystko legalnie (hi, hi), juz w zyciu robilismy pare testow ciazowych i zawsze byl stres a tak teraz mysle ze jakby wtedy sie okazala ciąża to mielibysmy teraz kilkuletniego brzdąca i mowiac brzydko mielibysmy z glowy..i staralibysmy sie pewnie o drugiego:-) a tak, pożegnam @ i sie zobaczy.. całuski kamilla, dużo słonka:-) dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta78
uaktualniam:) TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.........05.06..........TSH,Tf3, Tf4,ATPO, morf.,aTG,toxo, CMV,róż,HBS,antyHCV 100krocia......................24....Rybnik.......05.06.........TSH, T3,T4,ATPO Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........29-30. 06.....ogólne, TSH Agapka.....Emilka....22........Płock...........około 23,06.....tsh,cytologia,toxo,cytomegalia,rózyczka,grupa krwi,morfologia,antyfosfolipidy Moluś..........Joanna.....29....Koło.............?.................? Kamilkaaaa26.........Ania.......małopolska.........27.05.........cytologia gosia80......gosia......26......różnie......różyczka,gr.krwi,cytologia Mila1970....Emilia......36......Gdańsk...?.............? greta78....karolina.....27destin(floryda)......ok.01.07.......jeszcze zadne TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN Rosa...........Bozena.....28....Rybnik................"x"...........12.06 Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk.............10...........27.06 darka..........daria.......29....Malbork.................0...........01.06 Niikola........Marzena...26.....południePL.............0.............. ?.. --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS J_A_N_A...Joanna...23....ZielonaGóra....19.....3/4listopad......?.....6 G*O*S*I*K....Gosia......28......Olsztyn........Styczen 07.................5 Miama.......Lidia......26......południe PL....9.....styczeń 07....?......2 Aleksandra.............28.......londyn.........?.......styczen 07?.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, co do kawy to nie maiąłm okazji sprawdzić, bo piję sporadycznie. Za to codziennie pije herbatkę z cytrynką, która teraz będe starać sie zastapić woda mineralna i sokami. Co do tych słodyczy to dokładnie to samo; czekolada mnie obrzydza! :) Gosia80- dzięki za radę :) mam zamiar zaopatrzyć się w jakieś książki dot ciąży! A co do tego, że już teraz interesujesz się odżywianiem to BARDZO DOBRE i MĄDRE!!! Tak trzymaj! Ja trzymam kciuki, aby ta @ była twoją ostatnią :) Ja byłam przekonana, że nam starnka zajmą z rok albo i dłużej.... A co robisz, pracujesz czy uczysz się jeszcze gdzieś?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta78
kamila7-dlaczego nie zmienilas jeszcze tabelki????dalej przesiadaj sie do lozy dla vipow,niech nas tam juz ubywa:) dziewczyny napiszcie kogo najbardziej chcialybyscie miec syneczka czy coronie????i ile dzieci w planie ogolnym??:) ja chcialabym miec pierwsza dziewczynke potem chlopca po jakis 3 latach a potem troche dluzsza przerwa i znowu coreczke:)to taki moj plan idealny jak sytuacja finansowa bedzie na tyle dobra i stabilna by moc cieszyc sie rodzina a nie martwic o jutro powiem wam jeszcze,ze jak was tak czytam to umieram z ciekawosci jak sie to u mnie rozegra bo ja tez jak wiekszosc z was wyobraam sobie,ze "pstryk" i juz bedzie za pierwszym razem a wcale tak byc nie musi bo zycie weryfikuje te nasze wyobrazenia i potem zostaje zdziwiona mina:) dzieki wam przynajmniej wiem zeby w panike nie wpadac po pierwszych nieudanych probach i za to wam dziekuje ,mimo wszystko jednak mam cicha nadzieje,ze moze jednak:) sciskam wszystkich i przesylam pozytywne wibracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaaa26
Kamilla masz rację, nie wolno mi nawet tak myśleć. Ale to dlatego, że wszystko co złe zaczeło sie na mnie teraz zwalac. Dziewczyny czy którac z was szczepiła sie na zapelnie wątroby typu B? Ja ma taki zamiar, ale są rózne opinie: jedni twierdzą ze wystarczy przyjąć dwie dawki (w miesięcznym odstępie) szczepionki i mozna od razu starac sie o dzidzię, a 3 dawkę przyjąć po urodzeniu. A spotkałam się też z taka opinią że po drugiej dawce trzeba odczekać 2 do 3 miesiecy. Wiecie moze cos na ten teat. Dzisiaj jak zapytałam o to lekarza ogólnego to nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja-jesli moglabym to zaplanowac- jesli jedno to dziewczynke, jesli dwoje to chlopak i potem dziewczynka, a jak troje to chlopak, dziewczynka i dziewczynka...piekne plany.......zobaczymy co z tego wyjdzie-wlasnie wrocilam z lunchu-mialam ochote na jakas zupke kwasna-ale nic dobrego nie bylo ...wiec kupilam kilka ogorkow swiezych, pol kilo czeresni i mango...wlasnie koncze czeresnie i zabieram sie za mango...!-ogorki juz zjadlam..:) tak sobie wmawiam ze owoce iw arzywa sa zdrowe i niewazne ile ich jem...wczesniej jeszcze wsunelam jablko i dwie brzoskwinie...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×