Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

hej dziewczyny - znalazlam wasz topik przypadkiem . ja rowniez planuje dzieciatko ale tym razem sie strasznie boje bo moje dwie poprzednie ciaze zakonczyly sie poronieniem niestety . juz sama nie wiem co robic aby tym razem sie udalo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alborada1983
Dziewczyny moje nbadanie krwi sa w normie oprocz zmian w ilosci WBC (generalnie jest podwyzszone w ciazy), zwiekszenie liczby garnulocytow ale to tez tak chyba ma byc Ale martwi mnie inna sprawa Otoz pani dr kazala mi powtorzyc za tydzien usg bo to z 13.02 nie wykazywalo akcji serca.... Boje sie ze nie ono nie bije:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jana po oksydocynie to skurcze chyba bardziej bolesne ?? Ile godzin rodziłas?? Moluś kliklam niech rosnie :) julietta 🌼 alborada puki co sie nie martw - ktory to tydzien Ci juz idzie?? Olawd - narazie planujecie czy juz sie staracie?? Kurcze niech ta wiosna szybciej przychodzi - depreche łapie od tej paskudnej szarej pogody :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słyszałyście o takich przypadkach kiedy będąc w ciąży miało się okres? bo moja mama tak miała i nie wiem czy takie coś jest dziedziczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julietta84 - to z pewnoscia nie jest dziedziczne ani to nic normalnego, musiała byc jakas nieprawidlowosc. Jak sie jest w ciazy to nie ma sie prawdziwej @, to musialo byc jakies plamienie silne, moze ciaza zagrozona byla..? Dobrze ze wszystko sie dobrze skoczylo! mini- skurcze miałam bardzo czeste i mocne :( Rodziłam 12 godzin. Moluś - kliknelam link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
wg daty ostatniej @ to 6ty ale radiolog stwierdzil ze na podstawie wielkosci pecherza 7my.. ciocia mojej kolezanki miala okres bedac w ciazy i nie wiedziala ze jest Brala antybiotyki i poronila niestety Moja znajoma miala w ciazy okres przez 3mce!! a slyszalam o przypadku ze kobieta miala @ przez 6 mcy!!! Tak wogle to czytalam ze "kobieta ktora jest w ciazy moze o tym nie wiedziec bo pojawia sie jeszcze jedna miesiaczka ktora moze byc krotsza lub mniej obfita"( to z gazety) Aga 79 co u Ciebie?odezwij sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też dużo słyszałam i czytałam na temat tych @ w ciąży, ponoć właśnie jeszcze jedna miesiączka jest z rozpędu :) ale to chyba indywidualnie u każdego przebiega, ja mam jeszcze nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alborada1983, nie martw się na zapas. Ciąża jest jeszcze\" młoda\" i temu nie widać serduszka. Ja na Usg pierwszym widziałam tylkoczarny kształt fasolki a na 2-gim \"oczko\" i ciałko żółte. Za to na trzecim małego człowieczka :) Moluś też kliknełam na drzewko :) Julietta84 słyszałam, że można mieć okres a raczej coś okresopodobne tak jak napisała J_A_N_A. A co do porodu to chyba jednak szpital, tylko zastanawiam się nad znieczuleniem? Co sądzicie o z.z.o.? A może jest jakieś inne dobre mniej inwazyjne? Dłonie dziś mi spuchły jest na to jakas rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zaprzeczam, ze mozna, jednak nie jest to normalne, ale raczej wskazowka ze cos jest nie tak. A zbyt czesto czyta sie tu na kafe o tej @ w ciazy, tak jakby niemal kazda ciezarna ja miala i moznaby przyjac ze to standard... Menstruacja — fizjologiczne zjawisko polegające na cyklicznym złuszczaniu się nabłonka macicy (endometrium) pod wpływem charakterystycznych zmian stężenia hormonów płciowych (estrogenu i progesteronu), wynikających z układów wzajemnych sprzężeń zwrotnych między gonadami, przednim płatem przysadki mózgowej i podwzgórzem. (...) W drugiej fazie cyklu miesięcznego, pod wpływem działania progesteronu, w głąb endometrium wrastają tzw. tętnice spiralne. W momencie zaprzestania wytwarzania progesteronu przez ciałko żółte dochodzi do ich skurczu, co powoduje niedokrwienie i złuszczenie się nabłonka. Spadek stężenia progesteronu jest sygnałem oznaczającym brak zagnieżdżenia się zarodka w jamie macicy. W ciąży, pod wpływem gonadotropiny kosmówkowej, dochodzi do przekształcenia się ciałka żółtego w ciałko żółte ciążowe, które jest warunkiem utrzymania i rozwoju płodu w pierwszych 4 miesiącach. Ja to rozumeim tak ze jak sie ma @ w ciazy to cos nie tak jest z hormonami... Z reszta lekarzem nie jestem, ale z wszelkimi plamieniami w ciazy trzeba do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :D jestem po najeździe - miałam u siebie dzieciaki brata - na pizzę i colę nie mogę już patrzeć :o :p i cieszę siecisza- ale narobili mi zamieszania :) a potem jak dojechał mój Brat ... się działo :) ale dochodzę do siebie Bobs też - przyzwyczajony jest do spokojniejszego trybu - dzispół dnai odsypiał :p pozdrawiam ciepło zmykam \"do pracy\" :D buziaqi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze poproszę o podlanie mojego ;-) http://lidiamat.posadzdrzewo.pl Ponoć ta moja ciotka co to urodziłaby kuzyna do wc miała @ przez 5 miesięcy... i dlatego nie wiedziała, że to tak zaawansowana ciąża. Chyba że tam było coś nie tak. Mini ja miałam oksytocynę - rzeczywiście skurcze są bardziej bolesne. Tzn moje były okropne przez cały czas trwania porodu, a po oksytocynie wzmogły się nie do wytrzymania. U nas ciut lepiej, Emilka odkaszluje, ja też czuję się coraz lepiej. Całusiątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama - podlane :) No to super, to lepiej żeby ten okres nie był w trakcie ciąży, trudno będziemy próbować aż do skutku :( nie wiedziałam że będę miała takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Julietta. Powodzonka życzę, na pewno się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
Miama też podlałam :) Julietta84 głowa do góry, a wstrętną @ trzeba przegonić. Jak długo się starasz? alborada1983 pewnie ciążą była jeszcze za młoda i dlatego nie bło widać serduszka, moze lekarz nie miał też za dobrego usg.Nie martw się na zapas. Powtórz usg tak jak zalecał lekarz. olawd; a robiłaś jakieś badanka, wiesz co było przyczyną? Ja tez jedna ciążę poroniłam :( a teraz nie mogę coś w nią zajść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julietta zrob sobie test ciązowy - po co masz gdybac. Owszem okres w ciązy jest mozliwy ale mało prawdopodobny . Ach nie zazdroszcze 🌼 Jana no no 12 godzin - Kurcze coraz bardziej zaczynam sie tego bac . och jak chcialabym wiedziec jak boli taki skurcz zeby moc sobie to chociaz wyobrazic ... Miama no wlasnie słyszalam ze po oksydocynie skurcze duzo bardziej bolą . A u Ciebie jak długo trwal porod?? Kurcze wkroczyłam w ostatni trymestr i niestety przepowiednie z wszystkich gazet sie sprawdziły :( zaczynam sie bac !!! Miama ale masz juz duze drzewko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini - Skurcz mi w bólu przypomina troche ból nerki (jak sie ma mocną kolke nerkową). Bardzo podobne tylko kilka razy mocniejsze. Nic bardziej podobnego nie umiem wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze zycie sie jak dotad ze mna dosc lagodnie obeszło bo nie mialam ani kolki nerkowej ,ani zlaman zadnych i zwichniec wiec tak naprawde nie wiem jak to jest czuc silny bol - zastanawiam sie czy dam rade to wytrzymac Ale z drugiej strony do dentysty chodze bez znieczulenia a tabletki przeciwbolowe bardzo zadko zazywam - bo nie lubie tak czy tak nie ominie mnie to - i tak wole rodzic silami natury niz mie cesarke - he he jej boje sie jeszcze bardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze zycie sie jak dotad ze mna dosc lagodnie obeszło bo nie mialam ani kolki nerkowej ,ani zlaman zadnych i zwichniec wiec tak naprawde nie wiem jak to jest czuc silny bol - zastanawiam sie czy dam rade to wytrzymac Ale z drugiej strony do dentysty chodze bez znieczulenia a tabletki przeciwbolowe bardzo zadko zazywam - bo nie lubie tak czy tak nie ominie mnie to - i tak wole rodzic silami natury niz mie cesarke - he he jej boje sie jeszcze bardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnio Kamilka my się staramy od 2 tygodni :P więc chyba nie ma co panikować hmm? :) Miama - dzięki Mini również dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi, a może mniej tych gazet czytaj ;) strachem pogarszasz poród ... Mi wody odeszły na króciótko przed samym porodem, już prawie pełne rozwarcie miałam ... mysle, ze im później odchodzą tym lepiej ale na to już wpływu nie mamy Moge Ci tylko tak lekkiego porodu jak mój życzyć ... skurcze co prawda zaczęly mi sie w nocy, takie co kilkanaście minut nad ranem zaczeło boleć mocno - krzyżowe :o ale DO WYTRZYMANIA, po 9 tej rano były co 3-5 minut - pojechalismy do szpitala , o 10:30 skończyła siepapierologia, o 13 miałam już Bobsa :D (boli mocno, ale wyobrazałam sobie ten b ól inaczej ... jest jak taki silny ale niekłujacy ból nerek, albo miesiaczkwę (silne) reki Meża do ściskania nei polecam - dłonie wilgotnieją i siewyslizgują:) - polecam barierkę łożka :D) julietta - pierwsze koty za płoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Dziewczyny moze sie orientujecie kiedy NAPEWNO slychac juz serce maluszka ? Czy jak zrobie usg w 7 tyg to juz na 100 % powinno je byc slychac? Czy ma znaczenie sprzet na ktorym wykonywane jest badanie? Moze macie jakies doswiadczenia w tej kwestii? z gory dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem tylko się nie odzywałam bo kiepsko się czuję i nie zaglądam do kompa :( Niedobrze mi cały czas, nie mam apetytu, na nic nie mam ochoty, na siłę muszę jedzenie wpychać, już czasem płaczę bo nie daję rady... Boję się że dzidzi mogę zaszkodzić... Jestem na zwolnieniu do końca miesiąca. Niby wszystko jest ok, usg, badania, żeby jeszcze apetyt mi wrócił! Alborada nie martw się na następny usg na pewno już serduszko będzie biło, może teraz jeszcze jest za wcześnie. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada - jakość sprzętu ma znaczenie, nie martw sie, pewnie jeszcze za wczesnie zeby było widac. Ja widziałam na USG jakoś w 10 tygodniu chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, Jana ma rację - sprzęt ma znaczenie Bobsa serducho było niewidoczne w gabinecie mojego ginekologa, następnego dnia w szpitalu biło jak dzwon :) a raczej dzwoneczek ;) 13 lutego - Alborada - który to był tc, który jest teraz ? pozdrawiam, marzę o spaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
13.02 wg ostatniej @ byl 5 tydzien ale p. radiolog stwierdzil ze wg wielkosci pecherza to byl 6 tydzien i skoro 6ty to powinno juz bic serce. Ja planuje zrobic usg w nastepnym tygodniu tj wg daty ostatniej @ w 7 t.c Dziewczyny moze to za wczesnie jeszcze???? Robic czy poczekac jeszcze tydzien? Aga Ty slyszalas juz bicie serduszka swojej dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×