Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Gość alborada1983
Dziewczyny na usg sprzed tygodnia mam napisane FHR (+/-) FHR okresla bicie serduszka dziecka Co to znaczy ze jest (+/-)??? moz ektoras z Was wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada pomyślałam, że może zechcesz poczytać... Bóle brzucha w ciąży. Grooźne, niegroźne... Od chwili, gdy będziesz podejrzewać ze jesteś w ciąży, zaczniesz wsłuchiwać się w swój organizm z niespotykaną dotąd intensywnością. Będziesz analizować wszystkie sygnały, jakie twój organizm będzie ci wysyłał, będziesz zastanawiać się, co jest normalnym objawem ciąży, a co wymaga fachowej interwencji. Jednym z najbardziej niepokojących „doznań ciążowych” jest ból brzucha. Jaki ból jest fizjologiczny, a jaki potrzebuje konsultacji z lekarzem? O tym właśnie będzie artykuł. Okres ciąży podzielę na trymestry i dla nich opiszę dolegliwości bólowe brzucha. I trymestr Pierwsze dni i tygodnie ciąży to intensywny rozwój i wzrost Twojego dziecka. Cały twój organizm reaguje na obecność tej małej istotki w twoim brzuchu, a szczególnie domek dziecka – macica. Staje się ona przytulnym mieszkaniem na całe 9 miesięcy. Ale żeby maluszkowi było wygodnie, musi rosnąć razem z nim. I ty to czujesz! Rosnąca macica rozciąga trzymające ją więzadła, zaczyna uciskać na inne narządy leżące w pobliżu, np. pęcherz moczowy. Teraz centrum twojego organizmu jest właśnie tutaj – w dole brzucha. To tutaj, pod wpływem zmian hormonalnych, dopływa najwięcej krwi, przez co narządy są obrzmiałe i bardzo tkliwe. Możesz mieć wrażenie pełności w jamie brzusznej; uczucie „ciągnięcia”, szczególnie w pachwinach, lekkie skurcze macicy – podobne jak na miesiączkę, ale raczej bezbolesne. Objawy napięcia przedmiesiączkowego i ciąży są bardzo podobne – a to dlatego, że w obu przypadkach wzrasta gwałtownie poziom gestagenów, odpowiedzialnych za skurcze macicy, złe samopoczucie, bolące piersi, rozdrażnienie. Mogą też pojawić się bóle niezwiązane z ciążą, np. zapalenie wyrostka robaczkowego, zaburzenia jelitowe, kolka nerkowa, co wymaga wizyty u specjalisty. Jak wiadomo, w pierwszym trymestrze jest duże ryzyko poronienia, płód jest bardzo czuły na wszelkie czynniki zewnętrzne. Dlatego nie wolno bagatelizować pewnych sygnałów wysyłanych przez organizm. Jeśli bóle mają charakter bolesnych regularnych skurczy, należy udać się do ginekologa, który zdiagnozuje przyczynę dolegliwości i w miarę możliwości zastosuje leczenie. Każde krwawienie czy plamienie w ciąży, nawet jeśli nie towarzyszy mu ból, wymaga konsultacji lekarskiej! To może być objawem zagrażającego poronienia! II trymestr Macica coraz szybciej się rozciąga i w efekcie możesz czuć bóle w podbrzuszu, a także bóle pleców. Wzrost macicy jest uwarunkowany wzrostem znajdującego się w niej płodu. Rozciągnięciu ulegają również więzadła macicy. To rozciąganie w niektórych przypadkach może wiązać się z występowaniem okresowego, czasami dość silnego bólu. W drugiej połowie ciąży mogą pojawić się niegroźne bóle związane z ruchami płodu odczuwane jako „wiercenie się dziecka” czy „bolesne kopnięcia”. Niektóre dolegliwości mogą być niestety sygnałem niebezpieczeństwa straty ciąży i wymagają szybkiej porady lekarskiej. Jeśli bóle są coraz silniejsze, regularne, brzuch twardnieje, udaj się natychmiast do lekarza! Takie dolegliwości mogą oznaczać odklejanie się łożyska, co wiąże się z niedotlenieniem, a nawet śmiercią płodu! Lepiej jest „dmuchać na zimne”! III trymestr Mogą pojawić się skurcze macicy, zazwyczaj bezbolesne, trwające 20 – 30 sekund (macica twardnieje a potem wraca do normy). Są to tzw. Skurcze Braxtona – Hicksa. Jest to całkowicie normalne. Dziecko jest coraz większe i silniejsze, ma coraz mniej miejsca, wiec jego ruchy odczuwasz boleśniej. W 7 i 8 miesiącu skurcze przepowiadające (Braxtona – Hicksa) są silniejsze i coraz częstsze, możesz je odczuwać kilka razy w tygodniu. Gdy czujesz bóle (skurczowe lub tępe, nasilające się) w dole brzucha, może to świadczyć o odklejeniu się łożyska. Jeśli dolegliwości niepokoją cię, powinnaś jak najszybciej powiedzieć o nich ginekologowi. On zdecyduje, czy ból jest sygnałem do niepokoju, czy też wystarczy podanie leków rozkurczowych. Jest to niezmiernie ważne, szczególnie w przypadkach ciąży niedonoszonej, gdyż w większości przypadków pozwoli zapobiec urodzeniu się dziecka nieprzygotowanego do samodzielnego życia pozamacicznego. W 9 miesiącu ciąży skurcze stają się bolesne, dłuższe i zdecydowanie częstsze. Macica intensywnie trenuje przed godziną „0”. Regularne, trwające kilka godzin bóle, których częstotliwość i siła wzrasta z każdym skurczem i nie da się ich zwalczyć domowymi metodami, są oznaką rozpoczynającego się porodu. Kilka dni, a czasami kilka godzin przed porodem odchodzi tzw. czop śluzowy, który może być podbarwiony niewielką ilością krwi. Jest to normalne. Jeśli jednak zauważysz krwawienie z dróg rodnych, któremu towarzyszą bóle i twardnienie macicy, udaj się do szpitala – to może, ale nie musi świadczyć o odklejaniu się łożyska, czasami rozwierająca się szyjka macicy jest przyczyną plamienia. Wszelkie informacje zawarte w powyższym tekście, mają charakter informacyjny. Jak widać, nie każdy ból brzucha w ciąży oznacza, że dzieje się coś złego. Jednak, jeśli coś cię niepokoi, zgłoś się do lekarza. Natychmiastowej pomocy wymaga sytuacja, w której bólom podbrzusza towarzyszy plamienie lub krwawienie z dróg rodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czwartkowo :) Pierwszy raz od kąd jestem w ciązy przespałam całą noc bez wstawania - ale luksus! i mam ochotę na kafelate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czwartkowo :) Pierwszy raz od kąd jestem w ciązy przespałam całą noc bez wstawania - ale luksus! i mam ochotę na kafelate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Miama dzieki serdeczne:) Jak sie dzis czujesz Ty i córcia? Mam nadzieje ze juz lepiej Aga co mialas napisane przy FHR na ostatnim usg i w ktorym tyg je robilas? Ja niepokoje sie ze FHR (+,-) oznacza ze nie bylo bicia serca Bo taki mialam wynik. Moze pozostale dziewczyny sie orientuja jak to jest? Asik25 co u Ciebie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini - ja bym nie chciała rodzic w domu, przy porodzie jest tyle krwi... a jakby coś nie tak było z dzieckiem to lepiej byc w szpitalu, dziecko od razu pod respirator czy coś... a w domu? Dla mnie by to było zbyt ryzykowne. A mam stracha bo wiem ze moze byc roznie, bo moje dziecko nie mogło sie urodzic bo było okrecone pepowina i trzy położne na raz były przy mnie jak rodziłam :( I wszystko było ok, ale jakby nie było...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik kurna! Wkurza mnie ciągle przychodząca wstretna @ !!!😠 ja chodze od kilku dni wzdęta jak balon! Aż wczoraj kobita w sklepie wypaliła do mnie z tekstem \" o widze ,ze pani się spodziewa\" Kuźwa tak mnie zatkało, że nie wiedziłam co powiedzieć. A potem się poryczałam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też sobie drzewko posadziłam a co ! :) www.asia_maciek.posadzdrzewo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś podlałam, podlejcie znów moje http://lidiamat.posadzdrzewo.pl/ Asiczku buziak wielki! Alborada szukałam moich zdjęć USG, ja nie miałam oznaczanego bicia serduszka na tych zdjęciach, było sprawdzane na bieżąco, ale nie nanoszone na zdjęcie. Nie potrafię Ci pomóc, ale wydaje mi się, że wszystko jest w porządku, przecież gdyby było cos nie tak, lekarka na pewno by Ci powiedziała. Gdyby nie było bicia serca, to już byś dawno o tym wiedziałam szukam po necie i znalazłam tyle Karta przebiegu ciąży Jest prowadzona przez lekarza począwszy od pierwszej lub drugiej wizyty ciężarnej. O przebiegu ciąży informują umieszczone na dokumencie następujące oznaczenia: RR ciśnienie krwi b.z. bez zmian (termin używany głównie przy badaniu moczu) Hb poziom hemoglobiny (białko krwi ) Fe poziom żelaza ASP lub FHR akcja serca płodu - badana jest zwykle od 14 tygodnia ciąży. Ruchy płodu wyczuwane zazwyczaj od 16 - 20 tygodnia ciąży. Poł. podł. gł. położenie podłużne główkowe, oznacza, że płód ułożony jest w macicy główką w dół ( prawidłowe w ostatnim trymestrze ciąży) Poł. mied. położenie miednicowe, oznacza, że płód ułożony jest w macicy głową do góry Część przodująca płodu ustalona oznacza, że główka płodu (lub pośladki) przyparta jest do wchodu miednicy,czyli ,że płód jest gotowy do porodu Wysokość dna macicy pomiar wysokości dna macicy w cm, mierzony od szczytu kości łonowej do wyrostka mieczykowatego mostka klatki piersiowej , informuje o wzroście macicy a pośrednio o prawidłowości rozwoju ciąży. PTP lub TP przewidywany termin porodu TNW termin następnej wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
u nie też @....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My się kiedyś zemścimy na tych wrednych @... To tylko kwestia czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś podlałam, podlejcie znów moje http://lidiamat.posadzdrzewo.pl/ Asiczku buziak wielki! Alborada szukałam moich zdjęć USG, ja nie miałam oznaczanego bicia serduszka na tych zdjęciach, było sprawdzane na bieżąco, ale nie nanoszone na zdjęcie. Nie potrafię Ci pomóc, ale wydaje mi się, że wszystko jest w porządku, przecież gdyby było cos nie tak, lekarka na pewno by Ci powiedziała. Gdyby nie było bicia serca, to już byś dawno o tym wiedziałam szukam po necie i znalazłam tyle Karta przebiegu ciąży Jest prowadzona przez lekarza począwszy od pierwszej lub drugiej wizyty ciężarnej. O przebiegu ciąży informują umieszczone na dokumencie następujące oznaczenia: RR ciśnienie krwi b.z. bez zmian (termin używany głównie przy badaniu moczu) Hb poziom hemoglobiny (białko krwi ) Fe poziom żelaza ASP lub FHR akcja serca płodu - badana jest zwykle od 14 tygodnia ciąży. Ruchy płodu wyczuwane zazwyczaj od 16 - 20 tygodnia ciąży. Poł. podł. gł. położenie podłużne główkowe, oznacza, że płód ułożony jest w macicy główką w dół ( prawidłowe w ostatnim trymestrze ciąży) Poł. mied. położenie miednicowe, oznacza, że płód ułożony jest w macicy głową do góry Część przodująca płodu ustalona oznacza, że główka płodu (lub pośladki) przyparta jest do wchodu miednicy,czyli ,że płód jest gotowy do porodu Wysokość dna macicy pomiar wysokości dna macicy w cm, mierzony od szczytu kości łonowej do wyrostka mieczykowatego mostka klatki piersiowej , informuje o wzroście macicy a pośrednio o prawidłowości rozwoju ciąży. PTP lub TP przewidywany termin porodu TNW termin następnej wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANA - wiem wiem ze porod w domu niesie za soba ryzyko. Ale z drugiej strony porod to nie zabieg - tysiace kobiet rodzi bez lekarzy .. Ja na porod w domu sie nie zdecydowalam bo chetnej połoznej u mnie w miescie nie mozna znalesc .. A tak dla przykladu moja mama urodziła w raz w domu - fakt nie z wyboru a z koniecznosci - po prostu zanim sie objezała moj brat był na swiecie . A moj tato odebral porod :D Ach jak ja bym tak własnie chciała ;) Dziewczyny pamietajcie zemsta na wrednej @ bedzie słodka - i to jak!!! Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini ale moze byc zabieigem jak np mocno sie w srodku porozrywasz albo jak nagle sie okaże ze potrzebne jest cięcie cesarskie (wowczas to juz operacja). Duzo kobiet rodzi bez lekarzy ale jaka wowczas jest umieralnosc nowordoków? Moja babcie tez rodziły w domu. I wszyscy zdrowi. Ale jedni sa zdrowi a inni nie... ale oczywiscie to powinna byc wolna wola rodzacych. I powinno sie im umozliwic rodzenie w domu, jesli tego chca. Moja babcia rodzila wujka tak szybko ze prawie urodzila do ubikacji (serio!!) Bylo to o tyle niebezpieczne ze to byl wc taki wiejski, czyli dół w ziemi. Swoją drogą to chyba jej brakowalo wyobraźni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja sie nie upieram ze w domu najlepiej - bo rzeczywiscie chyba lepiej miec jakies zaplecze medyczne :) Tylko jak zobaczyłam tą hale produkcyjna - bo inaczej porodowki nie mozna nazwac to mina mi nieco zrzedła .. I co tu robic?? A moja mama tez prawie ze w kibelku urodzila - ja nie wiem co ona nie czula ze rodzi he he - powinna była sie od razu domyslec bo to jej 5 dziecko bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie chodzi mi o to ze prawie parła a wstydziła sie do miski tylko leciala do wc... Ale wiece, ze w ostatniej fazie porodu to ja tez myslalam ze musze do wc :p teraz jak pomysle o tym to mi glupio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafe sie zacina ale fakt ze porodówki wygladaja obskurnie :( tylko ze podczas porodu mnie to srednio obchodzilo bo z bólu odplywalam a Dolargan nawet sprawil ze niewiele pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jana no to prawda ze wtedy pewnie i tak mi wszystko jedno bedzie he he .. A Tobie chyba podawali oksydocyne skoro dzieciak był pepowina owieniety ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jana no to prawda ze wtedy pewnie i tak mi wszystko jedno bedzie he he .. A Tobie chyba podawali oksydocyne skoro dzieciak był pepowina owieniety ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, gdzies okolo 6 godziny porodu zaczeli dawac oksydocyne bo nie chcialo sie rozwarcie zrobic...A poród sie zaczal odejsciem wod, i skurcze mialam silne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtrącając sie powiem, że moja ciotka też prawie urodziła do kibelka mojego kuzyna, ale to było prawie 40 lat temu. Tylko to było jej 1 dziecko, a ona nie wiedziała że jest w tak zaawansowanej ciąży. JANA ja też myśłałam że muszę do wc, choć z bólu wytrzymać nie mogłam i mówiłam do położnej że chcę do wc a ona zaczęła się śmiać, że to właśnie tak odczuwam jak powinnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Czytam Was i czytam i wszystko mnie przeraża :) Nie pisałam wcześniej bo jestem mocno przeziębiona, dziś musiałam wziąć urlop. W niedzielę robię test :) Co najlepsze jest na bolące gardło? nie chce brać \"normalnych\" tabletek, gdyż boję się że mogą zaszkodzić.. P.S Jeśli któraś jest z okolic katowic to mam namiary na dobrego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
juoiette 84 to podaj te namiary :) na przeziębienie: najlepiej połóż się do łóżka i wygrzewaj, dużo pij: herbatka z miodem i cytrynką, syrop z cebuli, czosnek, czyli wszytsko co naturalne. A jak nie pomoze to idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
sorrki julietta84 miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno płukanie gardła wodą z solą ale dla mnie to nie do zorbieia :) Cześć w ogole! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilka podaje linka do strony gabinetów w których przyjmują świetni lekarze www.salus.pl Tj w Siemianowicach Śl. Najbardziej polecanym jest sam Ordynator Bartosz Kniażewski. Chodząc do niego na wizyty przy porodzie jest on sam + dostaje się osobną sale tylko dla siebie :) Oczywiście są to wizyty prywatne, ale myślę że na zdrowiu nie ma co oszczędzać, ja na pewno do niego pójdę :) Właśnie piję herbatę z miodem lipowym i cytryną, czosnku nie mogę ze względu na wątrobę. Kamilka skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×