Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Hej...dawno mnie nie było :) A czy posiadanie kota w domu może źle wpływać na przebieg ciąży? strasznie się boje bo czytałam o jakiejś toksoplazmozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julietta84 z tymi kotami to tak jest, że najniebezpieczniejsze są małe kotki (kilkudniowe) wówczas mogą być zarażone toxoplazmozą od kotki. Toxo jest na futerkach, bezpośrednie zagrożenie znika gdy kotka je wyliże. Ja mam kota od wakacji i robiłam badania na toxopl. dla spokoju lepiej zrobić. Ale tą chorobą nie zarazimy się tylko od kota. To także nie myte owoce i warzywa, brudne ręce i zabawy w piaskownicy lub ogródku gdzie zarażony kot się załatwiał. Badanie jest płatne, płaciłam 70zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn - dziękuję Ci. A gdzie robi się takie badania, i czy robi się je wtedy kiedy będę w ciąży czy teraz kiedy \"próbujemy\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej zrobić teraz przed ciążą. Ja poprosiłam lekarkę o skierowanie na toxo w czasie comiesięcznej wizyty. Dostaniesz skierowanie do miejsca gdzie wykonują te badanie. Toxo robią w specjalistycznym laboratorium, ja musiałam jechać ok. 50km bo w moim mieście nie pobierają krwi na toxo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn rozumiem, że po to skierowanie muszę udać się do gina? u nas terminy są masakryczne, czeka się na wizytę 3 miesiące:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn ależ fajnie że piszesz... Czyli za Tobą już prawie połowa, ale super Lepiej się żyje bez mdłości, co? Ja też je miewałam, ale nawet były do wytrzymania prawie zawsze. No i nie wymiotowałam. A zgaga, cóż, kolejna towarzyszka do końca ciąży. Nie zazdroszczę. Ta macica też mnie bolała długo długo przed porodem, właśnie te wiązadła, czasem pobolewało i potem mijało. Da się przeżyć. Kochana powodzenia życzę. masz jakieś fotki brzuszka? W ogóle jakoś ciążowo się zrobiło, mam nadzieję że teraz wszystkie forumowiczki będą z fasolkami, to kwestia czasu. Słyszycie mnie dziewczynki? Dogonicie, spokojnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Kolezanka mi powiedziala ze prz pierwszej ciazy wiele kobiet boli brzuch bo macica sie powieksza ze ona tez przez to przechodzila, przez 3 mce nie mogla wrecz chodzic i brala tylko no-spe Wiec mzoe nie ma powodow do obaw;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada a jak Ty się czujesz? Leki łykasz? A czy nerwy na wodzy? U nas przeziębienie trwa, ja kicham na cały świat, Emilka na szczęście cały czas w lepszej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałam swoją 1 cm fasolkę z bijącym serduszkiem na usg, cudowne przeżycie! Wszystko jest ok, ciąża rozwija się prawidłowo. Mój mąż też był przy badaniu i widział nasze przyszłe maleństwo :) Karyn witaj! Cieszę się ze mdłości ci odpuściły i wyniki ok. Mnie mdłości trzymały \"tylko\" tydzień ale od rana do wieczora, koszmar. Teraz już jest ok, czase mi niedobrze no i apetyt szwankuje bo nie mam na nic ochoty. Julietta ja badania na toxo robiłam bezpłatnie w Lublinie w szpitalu na Biernackiego, tylko trzeba mnieć skierowanie od lekarza np. rodzinnego. Ale myśle że prawie w każdym mieście można zrobić w ramach NFZ takie badanie, trzeba tylko poszukać gdzie. Miama zdrówka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julietta84 to może spróbuj zadzwonić do swojego lekarza rodzinnego i może wystawi Ci na toxo. Ja te skierowanie dostałam razem z badaniami ogólnymi(krew i mocz). Naprawde aż 3 m-ce czekasz na wizyte? Koszmar! Miama nareszczie mogę usiąść przed kompa, bo przez ostatnie miesiące nie bardzo mogłam normalnie funkcjonowac. Brzusio mam mały :( prawie wogóle mi nie urósł. JUz się nie doczekam kiedy będzie wielki wtedy go obfotografujemi i prześle foty :) Ale czas leci ja mam już prawie półmetek! A niedawno był 1 miesiąc .... Aga79 cudowne uczucie no nie? Mi USG rekompensuje wszystkie niedogodności. Codziennie mogłabym chodzić i oglądać dzidzię, mojemu mężowi tak się spodobało, żę chodzi ze mną na każde badanie i nie mogę się od niego odpędzić , hihi. Dziś jedziemy zdawać papiery do pracy (mąż zmienia pracę). Trzymajcie kciuki, żeby się zakwalfikował! Idę go budzić , pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn- fajnie że się odezwałaś:-) Faktycznie jak ten czas leci! Już półmetek!:-) A wiecie czy będzie chłopczyk czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiku jeszcze nie wiemy, mam nadzieję że w tym miesiącu się dowiemy. Mi się wydaje, że to chłpoczyk, a mężuś mówi, że dziewczynka. Muszę się z nim założyć, gorzej jak przegram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Miama dzeki brzuch badal boli Dzis rano wymiotowalam Jutro mam miec robione badania krwi Aga79 ja jestem z Chełma a czytam ze Ty robilas badania w Lbn Tam tez chodzisz do gin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada mieszkam koło Lublina, w Świdniku i tu też chodzę do gina. Właśnie w czwartek się wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Aga to widze ze my z tych samych stron:) Ps gdzie planujesz rodzic? w Świdniku czy w Lublinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Odebrałam wyniki męża i wszystko OK :D Pozdrawiam Laseczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada planuję rodzić w Świdniku, chyba nic się nie zmieni. Moluś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Aga a masz jeszcze jakiekolwiek doledliwosci ciazowe? Bolesnosc piersi itp? Kiedy teraz bedziesz robic usg tzn w ktorym tyg? Ja "siedze" w necie czytam o ciazach zagrozonych i az mnie ciarki przechodza chyba jestem przewrazliwiona Teraz mnie mniej boli brzuch ale nie wiem jak bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś - rewelka :) U nas taKIE piękne słonko, aż chce się żyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie dziewczynki macie. Karyn to rzeczywiście musicie się założyć, zobaczymy kto wygra... Alborada daj znać jak wyniki. To dobry znak, skoro wymiotujesz, powiem Ci. U nas źle, ciągle kaszlemy, ja prawie nie mówię, mam taką chrypę cholerną, kaszel powoli przeradza się w mokry, Emilka dobrze tylko też kaszle, zwłaszcza jak idzie spać, nie byłam u lekarza narazie jeszcze i poczekam, co będzie do jutra, pojutrza ewentualnie. Mam syrop drosetux na kaszel, ibufen i sanosvit, to jej daję i czekam. Temperatury nie ma, ani katarku. Tylko to gardełko. klikniecie mi w drzewko? http://lidiamat.posadzdrzewo.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada mam dolegliwości, piersi bolą mnie cały czas także już sie do tego \"przyzwyczaiłam\", mdłości też są tzn. niedobrze mi jest bardzo często, nie mam apetytu, na nic ochoty, no i zmęczona jestem bardziej. Następne usg nie wiem kiedy, na razie w czwartek ide do gina to pewnie mi wszystko co trzeba \"zaplanuje\". Miama w dalszym ciągu duuużo zdrówka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada mam dolegliwości, piersi bolą mnie cały czas także już sie do tego "przyzwyczaiłam", mdłości też są tzn. niedobrze mi jest bardzo często, nie mam apetytu, na nic ochoty, no i zmęczona jestem bardziej. Następne usg nie wiem kiedy, na razie w czwartek ide do gina to pewnie mi wszystko co trzeba "zaplanuje". Miama w dalszym ciągu duuużo zdrówka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Miama mi na kaszel najbardziej mucosolvan pomagal ale ja mialam kaszel "mokry" Ja dzis rano nie wymiotowalam mdlosci tez znikome i.. bardziej mnie to niepokoi niz cieszy Tak nagle by ustapily??? Wczoraj praie nie moglam chodzic tak mnie ten brzuch boli Chcialabym zrobic usg i upewnic sie ze jest wszystko dobrze ale robilam tydzien temu wiec to za wczesnie Doktor kazaal przyjsc na usg w 10-14 tyg wiec jeszcze conajmniej 3 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wczoraj na szkole rodzenia zwiedzalismy porodówke - pól nocy nie spalam :( Ja chce rodzic w domku :(:(:( Pozdrowienia dla wszystkich !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×