Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Może niedokładnie napisałam, nie chce zebys mnie źle zrozumiała - nie zadreczaj sie myślą że winą był Ibuprom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga79 to super że apetyt Ci wrócił! I nie martw się tym, że nie masz apetytu, później wszystko nadrobisz (ja jestem teraz maszynką do jedzenia, hihi i przez miesiąc przybyło mi 2,5kg a przez 5 m-cy przytyłam 4kg) Daj znać jak wyniki i wizyta :) Lattina raczej małoprawdopodobne by ibyprom wywołam poronienie, przez 2 tyg zarodek jest chroniony. Byc może była to jakas wada i natura sama zdecydowała. Dziś spuchły mi dłonie i stopy. Idę położyć nogę wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina- witaj! Kamilkaaa- brałam clostilbegyt przez 3 cykle... oczywiście bez efektu. Alborada- co u ciebie? Dawno się nie odzywałaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina nie przestraszyłaś mnie tylko po prostu tak jakoś mnie twoja wiadomość zastanowiła... Na pewno nastęnym razem ci się uda i wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki! Ja odpókać na razie nie chorowałam i nie miałam aż takich dolegliwości żeby były konieczne jakieś leki. Zobaczymy jak to dalej będzie. Karyn wspólczuję spuchniętych nóg no i dłoni, rzeczywiście chyba najlepszym sposobem na to jest odpoczynek z nogami wyżej. Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u gina, zapisał mi żelazo 2xdziennie bo mam niską hemoglobinę i żebym brałam witaminy (ja kupiłam Centrum Materna), poza tym mam trochę zaparcia i dał mi ziołowe tabletki Boldaloin, wzięłam jedną na razie ale nie wiem czy je dalej będę brała, jakoś tak wolałabym nie brać żadnych leków. A może któraś z was miała podobne \"problemy\"? Poza tym to wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina Karyn ma rację - przez 2 tygodnie zarodek ma możliwość odbudowania zniszczonych komórek, więc ja też szczerze wątpię, że to lek był powodem poronienia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama, Karyn, dziękuję za pocieszenie... widocznie zarodek był za słaby.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Asiczku nie odzywalam sie bo.... bylam tydzien czasu w szpitalu:( Oczywiscie na patologii ciazy bo w 7 tyg zaczelam krwawic. zrobili mi tam usg ale okazalo sie ze ciaza jest zywa i bije dziecku serduszko wiec stwierdzili ze ciaze da sie jeszcze uratowac Dali leki- duphaston, luteina, rutinoscorbin i kazali lezec Te 7 dni w szpitalu i ta niepewnosc byly dla mnie koszmarem Wczoraj zrobili mi kontrolne usg i okazalo sie ze dziecko udalo sie uratowac wiec wrocilam do domu Malenstwo rozwija sie prawidlowo a serduszko mu bije 170 min:) Malo brakowalo.... Prawdopodobnie byl w macicy jakis krwiaczek ale udalo sie zapanowac nad sytuacja Najadlam sie strachu i teraz bede lezec ile sie da i uwazac na siebie bardziej niz zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga79 czy te centrum jest przeznaczone dla kobiet w ciąży? Lekarz Ci je przepisał? Bo lepiej jest brać te witaminki dla kobiet w ciązy, mają trochę lepszy skład niż \"zwykłe\" wit. (np. prenatal lub feminatal n) A na zaparcia spróbuj suszone śliwki. Ja jadłam przed snaem 6-7 i efekt murowany :) Lattina następnym razem będzie już ok :) trzymam kciuki! Alborada1983 to cudownie, że wszystko skończyło się szczęśliwie!! Takie sytuacje dają do myślenia jak kruche i ulotne jest to wszystko. Najgorsze jest to, że nie mamy wpływu na rozwój naszych dzieci i wszystko dzieje się samo i możemy tylko czekać. Tak teraz wieje, że zwiało mojego kotka z parapetu, brrr co za pogoda! Zupełnie jakby Emma wróciła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy Wy brałyście w czasie pustych przebiegów ;-) witaminy dla ciężarnych? Pytałam lekarza, powiedział, żeby nie brać (oprócz kwasu foliowego), ale wiecie jak to jest... trzeba zebrać różne opinie...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada- no to kamień z serca... bo już się zaczęłam martwić. Ciesze się że jesteś z dobrymi wiadomościami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina- ja słyszałam żeby brać tylko kwas foliowy i to nawet do 3 m-ca ciąży. Żeby nie spieszyć się z dodatkowymi witaminami nawet tymi dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lattina lekarz ma rację lepiej nie brać tych witamin przed. Ja brałam tylko kwas foliowy. A w czasie pierwszej wizyty dostałam witaminy i gin powiedziała, że mogę odstawić kwas bo w tych witaminach które mi przepisała jest maksymalna dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada, trzymam kciuki i życze zdróka i spokoju 🌻 Asik, Karyn - dziękuję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
moja pani dr powiedziala zebym brala kwas foliowy ale nic nie wspominala o witaminach Ja tak sobie mysle ze najlepszym rozwiazaniem jest urozmaicona dieta pelna witamin Takie zawarte w pozywieniu sa najlepiej przyswajalne Ja sie tego trzymam A kwas foliowy biore oczywiscie Aga na niska HGB to polecam: zółtka jajek, czerwone mieso, watrobke, szpinak, buraczki no i kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada całe szczęście, że wszystko jest już w porządku! Uważaj na siebie i odpoczywaj. Karyn ja biorę Centrum Materna specjalnie dla kobiet w ciąży przepisany przez gina oczywiście, kwasu foliowego już nie będę brała bo w witaminach jest max dawka, no i teraz żelazo mi przepisał bo niska hemoglobina. A śliweczki jem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki! Ja będąc w ciąży grzecznie podkarmiałam się witaminkami, jak Gin zalecał i wykarmiłam 3980g bobaska. TAk więc :-D Teraz EMilka waży bardzo dobrze, na dzień dzisiejszy mając 14 miesięcy ma 10kg200g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama jak ten czas szybko leci! Emilka już taka duża, a niedawno byłaś z nią w ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O prosze :) Ale duża jest juz Emilka :) Moja Justyś ma przeszło 16 miesiecy a wazy 9200 g i ma 80cm tylko. Malutki ludzik z niej. A w ciąży btałam Prenatal Classic. Jak je sie zestaw witamin to juz nie kwas foliowy, bo jest w witaminkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
Asiczku to mam kilka pytań odnośnie tego lostilbegyt. Bo mój gin jakoś nieiwele powedział i tak w ogóle się zastanawiam czy jest sens go btrać. Powiedz mi jak często miałaś robione usg w trakcie jego zażywania? Mi gin mówił że mam przyjść 3 dni od zakończenia zażywania clo (czyli w 13 dc) i chyba tyle. Przynajmniej nic więcej nie mówił. A clo mam brać od 5-10 dc 1 tabletkę dziennie. Nie wiem co robić :( A mój gin to chyba wymaga niestety zmiany. Bo po ednym usg to chyba ciężko stwierdzić że nie ma owulacji. Zresztą widział mój tylk jeden jajnik, bo lewego nib y nie widział przy pustym pęcherzu. Czy miałaś robione usg brzuszne czy dopochwowe? Czy usg robiłas na NFZ czy cały czas prywtanie chodziłaś? Alborada kochana całe szczęście ż juz wszystko dobrze. Dbaj teraz o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARYN rzeczywiście EMI urosła, dzisiaj ma 14 miesięcy, nawet nie wiem kiedy to przeleciało. Łapię się na tym że zaczynam tęsknić za brzuszkiem. ;-) JANA Justysia drobinka, ale pewnie taka jej natura. A jak Ci teraz je? Emilka ładnie je nawet, chociaż ostatnio bywa że nie ma czasu. ALe w tym wieku to ponoć normalne. Jednak gdy jest głodna, zaraz daje mi znać i nie ma rady - jedzonko musi być. Najlepsze są chlebuś, mięsko, albo jabłuszko, bananek. Jednak mała jest tak ruchliwa, że w momencie wszystko spali. Waz idealnie jak na swój wiek, patrzyłam na siatkę centylową. Wzrostowo może centymetr niższa niż JUSTYSIA. CAŁUSKI Dla brzszków i przyszłych mamuś, dla staraczek i mamusiek z dzieciaczkami. POZDrÓWKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha z okazji naszego święta składam wszystkim kobietom życzenia radości, szczęścia, spełnienia marzeń i dobrego seksu dziś wieczorem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D witam zaszalelismy - wczoraj wypad bez Bobsa - zakupy :) dziś już dzień jak co dzień tyle że Bobs przeszczęśliwy, kupiliśmy mu spacerówkę .... dla Niedźwiadka :D wyrywa dziewczynkom wózki, w sklepach z zabawkami dostaje oczopląsu , zainwestowaliśmy zatem w spełnienie marzeń Synka :D ta jest granatowa, taka chłopięca :p misie wywożone- spią teraz, sam wożący również zasnął ;) jak będzie chciał - może ją i an spacer brać- ja tam nie mam homofobicznych wizji i nie widzę nic zdrożnego w tym, że chłopcy bawią się dziewczyńskimi zabawkami , to jest wiek na takie zainteresowania z racji swięta :p lub i (to mi siez dniem kobiet kojarzy - u mojej mamy w pracy Kobiety tak były 8-go marca obdarowywane ... lata temu) buziaqi dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko !!! I jak po święcie babek? Mój Mąż się postarał. Piękna róża z głową jak moja pięść! Perfumy i Malibu ! :) W tygodniu ide na Lejdis, na pokaz tańca towarzyskiego i do teściowej na imieniny. Mąż oczywiście ma to gdzieś i nie myśli o prezencie. Jak powiedziałam, że kupie jej dyzodorant albo mydło \"biały jeleń\" ;) to się obruszył ;) W sobote na tvn będzie sposób na teściową :) Channah to Bober szczęśliwy :) Czekan na @ Musze jeszcze wykupić tablety. Ale kasy na nie idzie... :-o 👄 i pamiętajcie http://asia_maciek.posadzdrzewo.pl/ dzia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś - podlane :) Channah - tez chyba kupie Justyni spacerówke albo głebi wózek zabawke :) Na razie lale wozi na jeżdziku-samohodziku :) i lubi ciężarówki i autka :D Miama - Justynia je całkiem ładnie. Nie wmuszam w nią nic, je jak chce, ma apetyt i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! JANA Emilka też je ile chce, uważam, że nie powinno się w dziecko wciskać na siłę, bo efekt jest odwrotny. No chyba że dziecko wcale nie je, to wtedy jak najbardziej. Moluś podlane, teraz o moje poproszę http://lidiamat.posadzdrzewo.pl/ U mnie dzień kobiet kiepsko minął - mąż poszedł po najmniejszej linii oporu, dając mi kasę na prezent - tak jakbyśmy wspólnoty majątkowej nie mieli. Wkurzyłam się na niego bardzo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilkaaaa- ja brałam clo jakoś od 3 do 7 dc, a później usg tak od 12- 13dc aż do osiągnięcia przez jajko dominujące wielkości 18-20mm i wtedy zastrzyk pregnylu i dalej usg do pęknięcia jajka. Prof niby kazał codziennie od tego 12-13dc do pojawienia się ciałka żółtego (po pęknięciu) ale nie do końca wyszło idealnie tak jak planował, bo robiła mi miejscowa gin w gabinecie prywatnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Wczorajszy dzien to byl koszmar! Caly dzien mdlosci a wieczorem po 20 wymioty pare serii. Dzis rano o godz 5 kolejne wymioty:( A w nocy wstawalam bo tez mnie mdlilo i jakos dziwnie bolal brzuch i kregoslup ledzwiowy az sie obudzilam (???) Pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszle mamusie:) Aga jak z Twoimi mdlosciami? Kiedy kolejne usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×