Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Alborada no jesteś! Współczuję niemiłych przeżyć, kurde nieźle musiał cię uderzyć ten bratanek, łobuz jeden no... Ja nie wiem jak bym się zachowała po takiej sprawie, nie powinno wogóle dojść do czegoś takiego. Trzymaj się cieplutko, odpoczywaj sobie i odzywaj częściej, a ruchy dzidzi na pewno niebawem poczujesz! Ja dziś byłam u gina, zbadał mnie, słuchałam serduszka :) Dzidzia jest ułożona nisko po prawej stronie brzucha - tak jak czuję ruchy :)Dostałam skierowanie na usg na koniec maja. Lekarz zaznaczył żeby ocenić szyjkę macicy bo coś mówił że niby zamknięta ale wyżej trzeba ocenić, nie wiem ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok... Dla wszystkich buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greta- fajnie że jesteś:-) Zaczynam 12 tydzień ciąży. Wielka, przeogromna radość miesza się trochę z lękiem czy wszystko jest w porządku, bo do wizyty tak daleko... Niby nic mi nie dolega niepokojącego, ale tak bym chciała usłyszeć potwierdzenie że wszystko jest dobrze. Trochę się zaokrąglam, już kilka osób mi powiedziało że "poprawiłam się" na buzi, no i piersi oczywiście:-) Brzuch jest też troszkę większy objętościowo chociaż nie wygląda jakoś szczególnie ciążowo tylko jakbym się objadła:-) Chyba wybiorę się niedługo do jakiegoś fryzjera to zrobię jakieś fotki i wam prześlę. Aga- jedziemy do Dźwirzyna, to jest koło Kołobrzegu:-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM, Ostatnio nie mam siły na pisanie... dopada mnie jakaś depresja... Justysia coraz większa ale dalej niewiele mówi. Nie umie na nocnik, ale za to całkiem sprawnie samodzielnie je. Mam tez problem z ubieraniem ją bo wszystko chce robić sama. Ma juz ponad 1,5 roku. Czasem bardzo chce miec drugie dziecko a czasem przeraża mnie ta mysl... ze nie dam rady...Znów nieprzespane noce, znów kwękanie itp... Justysia wkracza teraz w ten trudny okres wypróbowywania granic tego co jej wolno co czasem doprowadza mnie do granic wytrzymałości. Musi tez wszystko sprawdzic, dotknąć, wrzucic do wanny (no bo jak np ma sie dowiedziec jak sie poodbija w wannie piłka i jaki wyda odgłos?) Lubie chodzic z nią po dworze bo na spacerach jest bardzo grzeczna. Chodzi za rączke i jest spokojna. Lubi piaskownice. Z charakteru jest nieśmiała i wstydliwa. Jak obcy ją zagadują zaczyna płakać... Moze jak pojdzie do przedszkola (chyba musze juz zaczac sie rozglądac) to troche sie oswoi z innymi ludzmi. Kiedys wydawalo mi sie ze bedzie coraz łatwiej a jest coraz trudniej. Moze jak dziecko bedzie bardziej samodzielne (4-5 lat?) to troche odsapne... Asiku -wiem jakie to frustrujące czekac na kolejne USG :) Ja kiedys nie wytrzymałam (bylo to w 18tyg ciazy) i poszlam prywatnie pod byle pretekstem. Ale jak wszystko jest OK, to naprawde nie ma po co :) Zaczynasz teraz drugi trymestr - ten najfajniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku :) Gretko-witaj :) pewnie,że cie pamiętam,poprosze o jakies Wasze foty na maila,kiedys przysyłałas takie sliczne! super,że bedziecie się starać o następne maleństwo! wszystkiego dobrego dla Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik cieszę się że wszystko ok i się zaokrąglasz. Ja też nie mogę doczekać się USG, szczególnie że lekarz ma ocenić szyjkę macicy bo mój gin zaznaczył to z wykrzyknikiem na skierowaniu, trochę się zastanawiam co to może znaczyć no ale zobaczymy. W Dźwirzynie byłam, fajnie tam jest. Jana na pewno niedługo jak Justysia jeszcze podrośnie i będzie coraz bardziej samodzielna to odetchniesz sobie, no i pewnie jeszcze zachce ci się drugiej dzidzi :) W każdym razie nie dawaj się, wszystko będzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama faktycznie dosc mocno uderzyl - obiema raczkami Nawet sie nie spodziewalam ze 4 letnie dziecko moze miec tyle sily .. Asiczku to juz 12 tyg..:) alez ten czas leci Aga a czy Twoj gin badal Cie ginekologicznie ostatnio? Wiem ze standardowo nalezy ocenic stan szyjki ale moze ma to tez jakis zwiazek z tym ze dzidzia jest nisko ulozona??? Nie wiem naprawde Ps czuje w brzuchu takie jakby \'łaskotanie\' ale to napewno nie sa kopniaczki takie jak u Ciebie:( Wiec na 100 % nie jestem pewna czy to wlasnie sa ruchy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada, wczoraj na wizycie gin badał mnie właśnie ginekologicznie. Najpierw jak słuchał serduszka to ja pytałam czy dzidzia nie jest za nisko ale powiedział, że nie bo może być tak ułożona po prostu. Dopiero przy badaniu szyjki macicy stwierdził, że trzeba usg zrobić wcześniej i ocenić szyjkę, ale nie mówił dokładnie o co chodzi, a ja w sumie nie zapytałam... na pewno coś z zamknięciem szyjki. A to twoje łaskotanie to może jednak dzidzia, ja przez parę dni nie byłam pewna czy to ruchy rzeczywiście, a potem to już dokładnej daty kiedy się zaczęły nie mogłam sobie przypomnieć, ale przyjęłam 1 maja bo tak pamiętam że były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do koloru oczu to nawet o tym nie myślę, ale może na najbliższym usg będzie widać czy chłopczyk czy dziewczynk a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga szkoda ze lekarz nie powiedzial Ci o co chodzi dokladnie z ta szyjka. Ale jesli np bylaby skrocona lub zaczela sie rozwierac to widac by to bylo podczas badania gin. i Twoj lekarz zalecilby Ci pewnie leki rozkurczowe i lezenie Wiec moze nie ma co sie martwic na zapas Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olimpya
No nie wiem, ja bym na Twoim miejscu poszła po poradę do innego ginekologa. Lekarz też człowiek i może się pomylić, a w takich sprawach nie ma co ryzykować. Pewnie to nic takiego, ale lepiej się upewnić :) U nas już na usg widać, że będzie córa :D Okazało się, że mogę mieć jakieś upośledzenie przyswajania kwasu foliowego i zamiast normalnego biorę feminatal z metafoliną. Coby dmuchać na zimno. A poza tym weszłam już w fazę, kiedy czuję się super z ciążą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada pewnie masz rację że nie ma się co martwić na zapas, ale kurde mogłam się zapytać coś dokładniej. Zawsze układam sobie tyle pytań przed wizytą a potem jakoś wszystko mi wylatuje z głowy. Być może już we wtorek będę mieć usg jak się da przyspieszyć a jak nie to 27 dopiero. Olimpya myślę że ze zmianą lekarza to przesada, jakby się coś działo naprawde złego to jeszcze w ten sam dzień bym miała usg. Gratulacje córy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi55 już tak krótko masz do porodu... ale zleciało szybko. Czy nastawiasz się na poród naturalny czy cesarka>? Mój dzidziuś narazie ułożenie pośladkowe, ale jeszcze na trochę czasu może sie odwróci. I wtedy naturalny ze znieczuleniem, bo chyba bez znieczulenia się nieodważe. A imiona różne mi się podoba Klaudia, Magdalena, Kaja. Mężowi : Marta. Ja: Patryk, Tomek, Rafał. Mężowi: Sebastian. I nadal nie wiemy jakie wybrać. Alborada1983 uważaj na siebie i trzymaj się jak najdalej od bratanka. A ruchy poczujesz niedługo :) bo właśnie zaczyna się od łaskotania. J_A_N_A nie daj się depresji, pamiętaj, że dni już nie wrócą i ciesz się każdą chwilką z córeczką bo teraz będzie z każdym dniem coraz bardziej samodzielna aż któregoś dnia wyfrunie z gniazdka... Trzy dni temu dzwonili do mnie, że dostałam się na trzytygodniowy kurs, który ma się zacząć po 20 maja. Nie wiem czy przyjąć propozyzję, bo skończy się jakieś 2 tyg. przed miom terminem. Czuje się dobrze i pewnie dałabym radę ale mam trochę obaw, że go nie skończe i wyląduje na porodówce... Nie wiem co robić, chciałabym iść na ten kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja tez jutro robie usg Zrobie takie 4D i nagram sobie na plytke:) Juz sie nie moge doczekac !!! A powiedz mi; czy Ty czesto czujesz ruchy dziecka w ciagu dnia? Karyn masz racje trzeba sie trzymac jak najdalej od małego łobuza;) Trzymam kciuki za Twoje malenstwo Zobaczysz niedlugo sie obróci:) Zazdrosze ze juz tak niewiele ci zostalo :) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada koniecznie daj znać jak po usg! Super że będziesz mieć takie 4D, ja tylko zwykłe. Ale mam nadzieję, że też jutro się uda bo już się nie mogę doczekać! A ruchy czuję kilka razy w ciągu dnia, chyba najwięcej po jedzeniu i częściej wieczorem, raz tylko przez chwilkę a raz dłużej się wierci. Karyn no rzeczywiście z tym kursem też bym się zastanawiała, niby można jechać ale z drugiej strony blisko do porodu, hmm nie wiem. No ale fajnie bo już niedługo maluszek będzie w twoich ramionach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alboarada1983
Aga w razie czego nie przemeczaj sie Odpoczywaj Napisz koniecznie jak wyniki usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olimpya
Dzięki :) Czy ja wiem, czy przesada... Ale jeśli masz przeczucie, że gin jest w porządku, to dobrze :) Byle się tam dobrze przebadać i być spokojnym. Przeważnie jest więcej stresu, niż to potrzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpya mam nadzieję że mój lekarz jest ok, póki co nie mam żadnych zastrzeżeń w dodatku że to b. dobry znajomy moich teściów (m.in. dlatego sie na niego zdecydowałam). Ale masz rację, przeważnie jest więcej stresu niż tego wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alborada daj znać jak po usg, ciekawa jestem bardzo co słychac w twoim brzuszku :) A ja jednak będę mieć usg w niedzielę 25 maja. Kopniaczki mojej dzidzi coraz wyraźniejsze, wczoraj prawie cały dzień się wierciła :) Mąż po raz pierwszy poczuł ruchy w poniedziałek. Mini jak tam u ciebie? Borys szykuje sie do \"wyjścia\" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ne udalo mi sie na usg 3D uchwycic buzi synka( bo to jest ON :) poniewaz mam łożysko na przedniej scianie i nie bylo widac Ale zwykle 2 D nagralam sobie na plytke i caly czas siedze i ogladam \"wygibasy\" mojego niunia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny 16 maja o 11,50 urodził sie Borysek Wazył 3350 i miał 60 cm ( mówiłąm ze strasznie kopie mnie po żebrach :D ) byliśmy w szpitalu do srody bo małemu znalezli jakąs bakterie z wymazu z uszka i czekalismy na wyniki wymazu krwi - Jeszcze dzis mam dzwonic w sprawie tych wyników . Uczymy sie powoli siebie i swoich zwyczajów - dzis pierwszy raz dał mi pospac w nocy :D nie wiedzialam ze 4 godziny snu dadza mi az tyle szczescią fajnie ze jest juz ta moja kuleczka ze mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karyn rodziłam naturalnie i bez zneczulenia., nie bylo tak zle z tym ze dosc szybko urodziłam bo o 1 zaczely mi sie skórcze przed 6 bylam na porodówce około 8 czy 9 podali mi oksydocyne a przed 12 mały juz byl na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini - WIELKIE GRATULACJE!!!!!!!! Pierwsze dni po porodzie są zawsze trudne bo trzeba sie przyzwyczaic do nowego trybu zycia, ale nie martw sie, dasz rade :) U nas jest dobrze, juz nie kloce sie z mezem i z Justysią w trójke milo spedzamy razem długi weekend :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini wielkie gratulacje. Duży Borysek, fajnie Wam poszło. Daj znać jak bakteria. Alborada super, czyli teraz pora na chłopców, nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah robiłam te twoje ciasteczka. Wyszły pycha, tylko ciut za słodkie, następnym razem dam połowę cukru mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi55 gratulacje! Faktycznie szybko poszło :) masz już swoje szczęscie przy sobie :) Alborada fajnie, że poznałaś płeć. Nasze maleństwo nie chce się pokazać. Czekam do następnego razu może zobaczymy kim jest. Ile płaciłaś z 3D? Aga79 super, że mocniej kopie :) u nas jest tak, że jak tylko mąż przyłoży rękę do brzucha to dzidzuś się chowa i \"siedzi\" bez ruchu. Zawsze jak bardzo mocno kopie to wołam \"rękę która leczy\" i mam chwilę spokoju :) Na kurs się dostalam, ale zrezygnowałam, bo konieć przewidziany na początek lipci i musiałabym dojeżdzać codziennie 100km w dwie str. szkoda :( może następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini tak myślałam że pewnie rodzisz bo się długo nie odzywałaś :) WIELKIE GRATULACJE!!! Cieszę się że wszystko odbyło się bezproblemowo! W końcu poznałaś małego lokatora swojego brzuszka! Życzę Wam wszystkiego naj naj, zdrówka przede wszystkim i dużo sił dla mamusi :) Alborada cieszę się że usg udane i znasz już płeć! Mam nadzieję że poza tym wszystko w normie, napisz jak jest ułożony, ile ma długości i ile waży jak wiesz. Ja usg w niedzielę mam, już nie mogę się doczekać! Może też się uda płeć rozpoznać. Jana super że rodzinka szczęśliwa i wszystko wróciło do normy. Miama smaka mi tymi ciasteczkami narobiłaś, chyba i ja w końcu upiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno dzidzius zdrowy jak rybka :) Mial 300 gr ( to byl 19 tyg), co do wymiarow to jest wiekszy niz na swoj wiek Aga napisz koniecznie ja Towj usg Trzymam kciuki zebys tez mogla poznac plec Ja od poczatku ciazy mowilam o moim dzidziusiu ze jest to chlopiec Mialam taki silne przeczucie i sie sprawdzilo:) W Chelmie usg 3 D kosztuje 100 zl (razem z nagraniem na plytke i usg 2 D ) Ja zaplacilam 70 zl bo to 3 D nie wyszlo Czyli za usg 2 D -50 zl + 20 zl za nagranie na plytke Nie musialam miec wlasnej plyty bo dr dal swoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już po usg. Wszystko w porządku, lekarz sprawdzał po kolei organy wewnętrzne nerki, serce, kość udową, kręgosłup, główkę, mózg itp. Serduszko pięknie bije 140/min. Wszystkie wymiary w normie jak na mój 21 tc. Niestety płci nie poznaliśmy no ale trudno, ważne, że dzidzia zdrowa! Może na następnym usg (wtedy to już zapytam wprost). Z szyjką macicy też jest ok, ma 30 mm i jest zamknięta także nie na powodów do niepokoju. Dzidzia waży 392 g. Cieszę się że wszystko jest w porządku. W czwartek mam kolejną wizytę u mojego gina więc może coś jeszcze dopowie. Alborada a ty zapytałaś o płeć czy lekarz sam cię zapytał czy chcesz wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini czekamy na pierwsze zdjęcia Twojego synka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×