Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość mizou
oczywiście jestem Świadkiem Jehowy, ale głosząc rozmawiam z ludźmi na wioskach, w mieście i to odnich się dowiaduje, że księża są przenoszeni, zresztą w TV ja osobiście nie słyszałem o usunięciu księdza, tylko o przeniesieniu na inną parafie ... to jest tak, gospodarz źle zarządza domem, todaje mu się nowy do zarządzania, czy trzeba go tego zarządzania nauczyć. A jeśli chodzi o księży, biskupów itd. to co sądzicie o słowach zapisanych w 1 Tymoteusza 3: 1 - 7 ... czekam na komentarze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahah
Nicki Anno a czy to nie WAsz kolegoa (nazwijmy to "pa fachu" nie zaczal wytykac bledy czy nadal do tego nie dazy? Czy nie widzicie a moze nie chcecie tego zobaczyc. . To Mizou a czy nie to samo tyczy sie do Waszych zwierzchnkow np. w Brooklinie i wszedzie na calym siecie. POMYSL:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm to chyba ty zaczełaś o dobrowolnych datkach. ale mniejsza o to kto zaczął, proponuje tylko to skończyć. bo takie wytykanie nic nie wnosi. znam księdza, który poszedł do burdelu prostytutki na droge cnoty namawiać - poszedł wieczorem wrócił rano. ale czy należy od razu przyklejac kolejną łatkę całej religii? czy temu człowiekowi który chyba nie bardzo miał na uwadze zasady jakie przyjął. tak samo niektórzy wytykają nam błędy pojedyńczych osób, przyklejająć łatkę całej organizacji. myśle że to nie ma sensu. zarówno w jedna jak i drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
Nie, nie tyczy się ... u nas pod tym względem jest wolny wybór ... jeżeli ma Cie kusić pociąg seksualny i ma to być Twoją przeszkodą w służbie, to rada jest taka aby się ożenić, ale jeżeli swoje życie chcesz poświęcić na służbe i jesteś w stanie ten pociąg opanować to nie musiszsię żenić ... natomiast celibat jest zakazem ... i dalej błędnie się wypowiadasz ponieważ zwierzchnikiem każdego świadka jest Jezus ... nikt z moich braci nie jest moim zwierzchnikiem ... Jezeli chodzi o to kto zaczął to Ty to zrobiłeś, ja mówie Ci jak u "nas" jest a Ty mi wpierasz ze jest inaczej ... skad mozesz wiedzieć jeśli nie sprawdziłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizou ---> Fakt... ksieza sa przenoszeni na parafie... Zwlaszzca jak toczy sie jakies postepowanie sledcze w ich sprawie... Trudno wtedy kokogolwiek znalezc... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
Kłotnie nie mają sensu, a jeżeli chodzi o religie, to i tak w dniu sądu Bożego wyjdzie na jaw która była prawdziwa, i ktosię Bogu podobał ... na razie Bibliamówi o tym, że wśród takich osób ma być miłość, mają nasladować Jezusa i poznawać Pismo Święte gdyż od tego zależy życie wieczne, ajeszcze do tego Jezus nakazał głosić dobrą nowinę o królestwie ... Jak na razienie widzeinnej religii oprócz Świadków Jehowy która to robi ... prowadzeteż sensowne życie, iznam jego sens ... mi to do szczęścia wystarcza a stosowanie się do bożych rad zapewniami ochronę ... Może się wypowiecie jak wasze religie się odnoszą do tych spraw? A przestaniecie wytykać błedy, które w 99 % są wyssane z palca, usłyszane od kolegi koleżanki innego kolegi który słyszał, lub wyczytane na stronach odstępców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahah
hmmm. ciekawe rzczy mówisz czyzby wladze w Brooklinie uwazal za Jezusa. Przeczytalam wasze wypowiedzi i mowicie ze jestescie atakowani i oczerniani przez katolikow a czy Wy nie oczerniacie. Slyszalm z ust pewnego SJ ze na corocznych pielgrzymkach do sanktuarium Marujnego w Czestochowie wszyscy na potego ze soba "kopuluja" tak to dokladnie nazwala. Ze Ze chlopcy wspolzyja z dziewczetami ze jest tam wielkie pijanstwo i burdel. A papiezu (wtedy byl jeszcze Jan Paweł II) tez nie wyrazala sie zbyt pochlebie i rzucala oszczerstwa wobec niego. Wiec prosze sami nie robcie tego co Wam nie mile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahah
a czy nie uwazasz ze np pielgrzymka do Sanktuarjum Maryjnego. Z piesnia na ustach chwalaca, slawiaca Boga to nie jest gloszenie wiary. Wy uwarzacie ze WY i tylko wy robicie to dobrze a skad Wy to mozecie wiedziec. Ja rowniez staram sie zyc zgodznie z nauka Boza ale chyba robi to kazdy czlowiek wierzacy i kochajacy Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MY oczerniamy? nie to TA OSOBA oczerniła. a tak na marginesie. jeżeli SJ coś powie to \"jak on tak śmiał! jak mogł powiedzieć że katolik zachowuje sie niemoralnie w czasie pielgrzymiki? \" a czy katolik nierobi tego samego? nawet na tym forum ktoś napisał że wczasie pamiatki gasimy światło i urządzamy wielka orgie - każdy z każdym jak popadnie. \"mieszanie krwi\" ten pogląd był baardzo popularny. ale jezeli powie to katolik to jest wszystko ok? nie. myśle ze ani świadek ani katolik nie powinien zniżać sie do takiego poziomu. chociaz to już nie jest poziom - to podziemie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
Jezeli mam rozmawiac o pielgrzymkach to potwierdze ta wiadomosc, bo moja klasa była teraz na pielgrzymce , 1/3 nie byla w stanie wyjsc z autobusu bo juz byli tak pijani, a opowiadali mi tez co sie działo w toaletach. Jak nie wierzysz to moge nagrać Ci ich wypowiedzi ... W Brooklynie jest tylko biuro główne Ś.J. które koordynuje całą działalnością, bo byłoby raczej nie możliwe abyśmy głosili w ponad 230 krajach gdyby to nie było zorganizowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
co do głoszenia to czy Jezus chodził z pielgrzymką gdzieś i śpiewał razemz tłumami, czy rozmawiał przy każdej możliwej sytuacji, i czy swoim apostołom kazał chodzić z pielgrzymkączy od miasta do miasta i od odmu do domu? Czy nauczanie, i chrzczenie polega na chodzenie na pielgrzymkę? Jawiem że to ogólnie wydaje się dobre, ale czy to ma uzasadnienie w Biblii i jest zgodne z tym czego od nas chce Bóg. Jezus mówi że nie każdy kto mówi do niegoPanie!Panie! wejdzie do królestwa niebios ale ten kto wykonuje wole Jego ojca. a zeby czynić czyjąs wole trzeba najpierw ja poznać ... jest ona w biblii ... może należałoby ją najpierw przestudiowac i tonie raz ... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahah
hmmm mówisz o tym ze Twoja klasa byla a czy to nie sa wybryki mlodziezy nie pochwalam ich ale czy SJ nie robia podobnnie i pija nie mow bo nie uwierze. W czaasie studiow znalam dziewczywczyny SJ ktore lubily imprezy i to zakrapiane i wogole byly bardzo rozrywkowe. Jedna nawet ostatnio spotkalam w sklepie, ma faceta mieszka z nim facet nie wiem czy jest SJ (bez slubu) Widzisz tu jedni mowia ze jezeli jednoska to robi nie mozna mowic ze ogol to robi a TY mizou nadal swoje. Kazdy chwali Boga, katolicy nie musze chodzic od domu do domu gdyz np: w Polsce wiara ta jest powszechna. Wyjezdzaja na misje kaplani, zakonnicy i ludzie swieccy. Tam glosza wiare. Poznaja ludzi z Bogiem, pokazuja im jak wielka miloscia jest Bog. Nam zwyklym ludziom pozostaje np: chalic Boga chodzac na pilgrzymki, chalic Boga w dobrych uczynkach dna codziennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
ale czy Bóg tego od was wymaga? skad wiesz ze w ten sposób masz chwalić Boga? Z Biblii? Ja rozumiem, są jednostki, u nas najczęściej jezeli wychodzi na jaw niechrześcijańskie postępowanie to takie osoby są wykluczane z organizacji, a potem się mówi że Ś.J to i tamto ... ja tez znam katolików którzy ogólnie są dobrzy i postępują ok i takich, których nie nazwałbym ludźmi, widząc ich zachowanie. Nie mówmy o jednostkach, nieczepiajmy się szczegółów, ale uzasadniajmy swoją nadzieję na podstawie Biblii ... bo o tej księdze powinniśmy się uczyć jak najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahah
mizou odnosze wrazenie ze czasami czytasz bez rozumienia, albo jestes jeszcze za mlody by zrozumiec. I tu nie chodzi o to kto lepiej wypelnia wole Boza, bo nie nam to oceniac, Ty nie potrafisz zrozumiec ze ktos moze miec inne zdanie niz Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahah
Mizou jest w pismie jest tylko trzeba zaglebic sie poczytac, samemu wglebic sie a nie pod dyktando kogos. Powiedz mi Mizizou czy Pan Jezus wpychal sie na sile do domu, wkladal noge miedzy drzwi by go sluchali a to jest czesta praktyka SJ. Wy mówice ze wszystko czerpiecie z Pisma Św. a ja jestem troche innego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mizou: twierdzisz, ze SJ to jedyna prawdziwa religia, ktora sie Bogu podoba i nie widzisz innej, ktora postepuje zgodnie z Pismem sw.? Ja tam widze jeszcze katolikow i protestantow... Te religie rowniez staraja sie nasladowac Jezusa, poznawac Pismo sw i glosic Dobra Nowine. Tyle tylko, ze SJ sie tym afiszuja i uzywaja do celow werbunkowych. Wycieczki twojej klasy nie skomentuje, bo wyglada mi to raczej na wycieczke szkolna, niz na pielgrzymke. Pewnie malo kto z tej klasy dobrowolnie by sie udal na prawdziwa pielgrzymke. Mowisz, ze Pan Jezus nie chodzil na pielgrzymki? To chyba nie za bardzo sie przylozyles (wlasciwie jakiej plci ty jestes, bo nie wiem, jak sie do ciebie zwracac?) do studiowania Pisma sw., ktorym sie tak chlubisz. To nie wiesz, ze Pan Jezus szedl co roku z pielgrzymka do Jerozolimy na swieto Paschy? I ze jako 12-latek sie na takiej pielgrzymce zgubil w tlumie? Wiec myslisz, ze Jezus nie pochwalal takich praktyk? Po drugie, Pismo sw. raczej pisze o tym, ze Jezus wiekszosc czasu przemawial do tlumow, a nie prowadzil misje od drzwi do drzwi. To prawda, ze wyslal swoich uczniow w swiat w parach i kazal nawracac ludzi, ale nie byla to jedyna forma ewangelizacji! U was niestety ograniczacie sie najwyrazniej tylko do tego. Jesli chcesz wiedziec, to rowniez w KK prowadzone sa ewangelizacje od drzwi do drzwi (sama w takiej bralam udzial), ale wykorzystuje sie tez inne formy dotarcia do ludzi- np. happeningi, koncerty chrzescijanskie, nauczanie, akcje charytatywne, misje, pomoc wszelkiego rodzaju.... Jest wiele mozliwosci ewangelizowania, bo tez i ludzie sa rozni i na rozny sposob mozna do nich dotrzec. Wiec nie oceniaj innych religii, dlatego, ze ewangelizuja na rozne sposoby i nie kopiuja was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p84
troche nie rozumiem, wielu rzeczy w P.Ś. opisanych z dzisiejszych czasow nie ma, nie rozumiem swiadkow dlaczego nie przyjmujecie prezentow w urodziny ? bo ? ktos tak sobie wymyslil i powiedzial ze to jest zle? :D z tego co wiem 3 krolowie w dniu narodzin Chrystusa przyniesli mu dary ( swego rodzaju prezenty bo jak mozna nazwac zloto, kadzilo i mirre? ) a ze w biblii nie ma tego opisanego ze swietowali itp i ze nie ma opisanego zeby nasladowac to znaczy ze jest zle i ze nie mona tego zwyczaju obchodzic ? tak samo z samochodami, internet itp. itd.........- nigdzie o tym w Pismie nie ma wzmianki ;> sa to dziela szatana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
Ja tak szybko napisze bo nie mamczasu : czy wśród protestantów widać miłość, czy wśród katolików widać miłość? Pyt. retoryczne ... (na pewno w irlandii było widac) W biblii o urodzinach są 2 wzmianki : jedne to były Faraona kiedy zginął kucharz, a drugie Heroda kiedy ścieli głowe Janowi Chrzcicielowi ... fajne imprezki ... prezenty można dawać kiedy się chce, ale takie nie śą wymuszone konkretnym dniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że prezenty (bo to były prezenty) podarowane przez trzech króli były z jakiejś konkretnej okazji, czyli narodzin Jezusa, a nie tak zupełnie bez niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poirytowana
Jesli mowa o wystepkach SJ to nie kazecie generalizowac, ale gdy mowa o urodzinach jest to generalizowane na podstawie 2 przypadkow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróćmy może do nieba i do tych 144 tys. wybranych przeznaczonych do życia w niebie. Dla mnie jest jasne, że ci wybrani będą kiedyś mieli lepiej, niż ci co pozostaną na ziemi, bo przecież będę razem z Jezusem. Czy to nie oznacza właśnie równych i równiejszych? Czy wszyscy Świadkowie Jehowy nie woleliby pójść do nieba i tam królować z Jezusem zamiast pozostać na zawsze tu, w raju na ziemi? Ja bym wolała, Wy nie? A to oznacza, że skoro teraz staracie się żyć wg przykazań bożych, to zostaniecie potraktowani niesprawiedliwie, bo czym od nich się różnicie? Czy Jezus nie odkupił wszystkich jednakowo? Czy jednych bardziej, a drugich mniej? Nie rozumiem. Zresztą ci wybrani już tu i teraz są traktowani inaczej, bo tylko im wolno spożywać emblematy. Skąd wiadomo już teraz kto pójdzie do nieba, a kto nie? Skąd wiadomo, że ktoś ma „niebiańskie powołanie”?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
co do urodzin, po pierwsze trzejkrólowie szukali Jezusa, anie przyszli mu dac prezenty na urodziny, a po drugie Herod kazał im powiedziec gdzie jest Jezus zebygo zgładzić. Po drugie czy Jezus obchodził urodziny? Czy obchodził inne święto oprucz święta pamiątki? Może tez przypomnę że Jezus wprost powiedział do przywódców religijnych, że zgubiła ich TRADYCJA, a czym są inne, niebiblijne święta. Jeżeli chodzi o powołanie niebiańskie i ziemskie. Do nieba współkrulować z Jezusem idą osoby, które podobnie jak on okazały się wierne do śmierci, idą tam po to,abywraz z Jezusem pomagać mu rządzić, ale to nie są takie rządy jak teraz, zresztąJezus swoim życiempokazał jaki będzie dla ludzi. Osoby te niejako się wyrzekają życia na ziemi w raju ( ponieważ do takiego życia zostaliśmy przygotowani, o niebie nie było żadnej mowy) po to aby pomagać Jezusowi i nam. Jeżeli chodzi o powołanie te te osoby są przekonane o tym,że pójdą do nieba za pośrenictwem ducha świętego. Ja wole żyć na ziemi w raju ... Ale jeżeli wam to wszystko tak bardzo nie pasuje, to ja prosze o przedstawienie waszej nadziei na podstawie Biblii ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p84
"co do urodzin, po pierwsze trzejkrólowie szukali Jezusa, anie przyszli mu dac prezenty na urodziny, a po drugie Herod kazał im powiedziec gdzie jest Jezus zebygo zgładzić. Po drugie czy Jezus obchodził urodziny? Czy obchodził inne święto oprucz święta pamiątki? Może tez przypomnę że Jezus wprost powiedział do przywódców religijnych, że zgubiła ich TRADYCJA, a czym są inne, niebiblijne święta. " o matko... a te dary wzieli sobie przypadkowo? :DD a co ma Herod do darow bo nie rozumiem ? Jestescie poprostu smieszni Biblia to jedna wielka metafora i mozna ja tlumaczyc na wiele sposobow wy macie jeden i trzymacie sie go i nie dopuszczacie do siebie ze moze byc inaczej, tylko u was jest prawda :D a jak wesele, imprezka itp i pewnie tez jakies prezenty byly a ze nie ma tego opisanego to juz zakaz, TRADYCJA jest zgubna ? to dlaczego obchodzicie pamiatke ? :D tez stala sie juz tradycja i zwyczajem :D i nie rzucaj mi cytatami, w taki sposob dzialacie macie wyuczone, niektore z nich te, ktore wydaja sie wam najwazniejsze a do nich macie opracowane "przemowy". Ogolnie gdyby nie ta transfuzja krwi i te smieszne zakazy to ludzie moze mieliby inne zdanie o was. Ale najbardziej zbieracie manto jak po raz kolejny w domu nawiedzacie kogos. Czy nie widzicie na drzwiach kreda wypisanych symboli ? napewno wiecie co to oznacza i ze jest to zle i ze stosuja to w KK. Gdy podziekuje sie wam ladnie to przychodzicie nastepny raz i nastepny raz i nastepny az czlowiek nie wytrzymuje i musi po was pojechac, a pozniej moze macie zal itp "oh jak oni nas potraktowali...tacy wlasnie sa katolicy" - text z zycia wziety :DD zmiencie taktyke pozyskiwania ludzi bo ta raczej tylko odstrasza i zniecheca- zaraz napiszecie ze apostolowie chodzili po domach ;D to jak jestescie tacy figo fago i wszystko na wzor apostolow to sory ale przeinaczacie bo w wiekszosci to chodza kobiety odpicowane a nie mezczyzni hah :D - wciagajace jest to forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
Mat. 24:14 - "ta dobra nowina ma być głoszona na świadectwo wszystkim narodom, a potem nadejdzie koniec" Wysłuchują nas szczere osoby, które bóg pociąga, a reszczie ludzi, którzy nie chcą słuchać głosimy na "świadectwo" ... zeby potem nikt nie mógł powiedzieć podczas dnia sądu Bożego, że on nie wiedział, że trzeba było robić tak i tak ... sam Jezus mówi, że nie każdy kto mówi do niego Panie, apnie wejdzie do królestwa niebios ale ten ktowykonuje wolę Jego ojca ... A ja cały czas mówie że zobaczymy podczas sądu Bożego, która religia jest prawdziwa ... Pamiątka nie jest tradycją, nie odbiega od tego co jest napisane w Biblii i przynajmniej wiemy skąd to się wzięło, jaki ma sens, rozmyślamy nad sensem okupu złożonego przez Jezusa ... Natomiast Wielkanoc - skąd te zajączki? jajeczka? Koszyczki? Czy Jezus tak robił??? Niewydaje mi się ... może chodził na zakupy? Fajnie mieć święto, ale warto jeszcze wiedziec po co i w jakim celu, i czy Bóg chce żeby takie święto ochodzic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizuo a czy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizuo a czy
Jezus korzystal z netu, czy jezdzil autem czy latral samolotem., powiedz mi gdzie to jest w bibli opisane. Korzystasz z netu jezdzisz autem, latasz samolotem (nie wiem czy leciales ale gdybys mial okazje napewno bys polecial) mysle zenie postepujesz wedlug scisle przykazna bibli, chociaz tym tak tu sie chlubisz. Anna i Nicka staraly sie ukazac innego SJ dobrego pelnego milosci i dobroci czlowieka, Ty przedstawiasz zupelnie innego pelnego buty, hardosci, przemadrzalosci(czy taki czlowiek podoba sie Bogu) ktory obraz przedstawia prawdziwego SJ, zaczynalam wierzyc w ten obraz ktory przedstawily ANNa i Nick, chociaz zycie pokazywalo zupelnie co innego. Ty mnie z bledu wyprowadziles. Pan Jezus powiedzial poznacie ich po oowocach. Czy jestes dobrym owocem? SJ nie potrafia sluchac, maja glowe pelna cytatow jezeli rozmowa nie idzie po ich mysli to albo sawluja sie ucieczko (umawiajac sie na nastepny raz, gdy podlucza sie troche) lub nazywaja ?"odszczepiencem , odstepca lub podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizuo a czy
Mizuo czy czlowiek ktory non stop mowi ze zyje wedlug biblii i postepuje wedlug niej napewno tak postepuje. Pan Jezus kiedys powedzial na arcykaplanow i uczonych w Pismie, "pobielane groby" gdyz robili wszystko na pokaz, chwalili sie tym. ZASTANOW SIE NAD TYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
Ja przedstawiam świadka pełnego hardości? Tłumacze jak rozumieją niektóre sprawy ś.J. i cały czas słysze jakieś zarzuty ... odpisuje na zarzuty i znowu ... Ja tez mam zarzuty, ale jakja je przedstawiam to jestem hardy i zarozumiały ... czy to nie jest ucieczka przed odparciem moich zarzutów ? Tez zauważyłem ze wszyscy sa chetni do rozmowy, ale przy drzwiach tego nie widze ? Nie leciałem jeszcze samolotem, korzystam z internetu i inncyh zdobyczy cywilizacji, ale korzystam z umiarem, internet nie staje sie moim Bogiem, TV tez ... wszystko jest dobre jezeli człowiek potrafi z tego korzystac z umiarem ... Ja dalej czekam na wyjaśnienie dotyczące np. świat... nie na kolejne zarzuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizou
pobielane groby :D fajny temat ... Faryzeusze zwykłych ludzi uwazali za "lud ziemi", pomiatali nimi, nosili długie szaty z frędzlami i przeróżnymi ozdobami, nosili w takich pudełaczkach zwoje pism na czole, stali na rogach ulic i głośno się modlili na pokaz ... japrzyznam ze widze podobieństwo między tymi a obecnymi przywódcami religijnymi. Zapraszam na zebranie, u nas wszyscy są ubrani w garnitury, żaden brat nie wyróżnia się swoim strojem ... czy Jezus wyróżniał się swoim strojem? tak jak kapłani, otóż nie, wyróżniał się tylko tym comówił, ale nie chodził tez w łachmanach, a wskazuje nato fakt iż o jego szaty żołnierze rzucali losy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizuo a czy
wlasnie mizuo pamietaj wszystko z umiarem. Poczytaj swoje wypowiedzi ale od tak, zobaczysz ile w nich hardosci, puchy, przekonania ze jestes lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×