Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

przecież w tym fragmencie z KR nie ma nic o aniołach tylko o synach Bożych a oni nie są akurat aniołami :o) \"Synowie Boga widząc ze córki człowiecze są piękne bralije sobie za żony, wszystkie jakie im sie tylko podobały\" \"Gdy synowie Boga zbliżały sie do córek człoweiczych, te im rodziły\" pisałam wczesniej też. Ale uważam że ci synowie Boga nie byli aniołami tylko chodziło właśnie o synów narodu wybranego przez Boga na ten czas tzn potomków 3 syna Adama i Ewy. Oni zostali nazwani synami Boga właśnie dlatego że go chwalili i wyznawali. Niewiasty jako potomkowie Kaina nie zostały przez Boga odrzucone przez występ swego pradziada. Oni nie poznali Boga dlatego zostali nazwani córkami człoweiczymi. Myślę ze tutaj akurat nie chodzi o aniołów. Zresztą przecież nawet teraz mówi się Bóg Ojciec. Jezus kiedy prosili go aby pokazał im jak sie mają modlić, mówił \" Ojcze Nasz....\" Czyli Ci co wierzą w Jezusa i Boga są dziećmi Boga, więc można by ich nazwać synami i córkami Bożymi, a przeciez nie są aniołami:o) Tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W drugim Liście Piotra 2:4-6, apostoł w podobny sposób porównuje aniołów z dni Noego do mieszkańców Sodomy i Gomory: \'Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy ich do otchłani, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd; Również starożytnego świata nie oszczędził, lecz ocalił jedynie ośmioro wraz z Noem, zwiastunem sprawiedliwości, zesławszy potop na świat bezbożnych; Miasta Sodomę Gomorę spalił do cna i na zagładę skazał jako przykład dla tych, którzy by mieli wieść życie bezbożne...\' W obydwu przypadkach ich grzechem był wynaturzony seks. a ja myślę - właśnie na to. Tzn mi się wydaje że tam jest odpowiedź na to dlaczego Bóg tak postąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamulista pani
"a ja mysle"u mnie np.w judy 6 pod tym wersetem jest odnosnik do rodz6,1 i do 2piotra2;4 i to wlasnie o nich pisze Juda ze to ci synowie Bozy czyli aniolowie."Aniolow zas,ktorzy nie zachowali zakreslonego dla nich okregu,lecz opuscili wlasne mieszkanie,trzyma w WIECZNYCH PETACH w ciemnicy na wielki sad.Natomiast w piotra2,4 pisze"Bog bowiem nie oszczedzil aniolow ,ktorzy zgrzeszyli,lecz straciwszy do OTCHLANI ,umiescil ich w mrocznych lochach,aby byli zachowani na sad"i w piotra jest tez odnosnik pod wersetem do rodz6,1-4. Takze w piotra3;19,20 sa osnosniki do 2piotra2,4 i do 1Moj.Czyli niema watpliwosci ze w rodz 6 tymi synami Bozymi byli nieposluszni aniolowie! Zwroc tez uwage na miejsce gdzie sie ci aniolowie albo demony znajdowali? biblia nazywa je wieczne pety,otchlan albo wiezienie Spojrz na Apokalise20,2,3 tam pisze ze szatan bedzie tez wrzcony do OTCHLANI a w 7 wersecie pisze ze szatan "wypuszczony zostanie z wiezienia" z tego wynika ze szatan dolaczy do swoich aniolow do otchlani ,wiezienia.Wiemy juz ze to o demonach jest mowa w 1piotra3;19 jest mowa to do nich Jezus przyszedl po swoim zmrtwychwstaniu i glosil im,ale co mogl im glosic?mysle ze masz racje "a ja mysle"niewatpliwie to ze zwyciezyl smierc jak rowniez jak napisalas to ze zostalo im juz niewiele czasu gdyz w Apokalipsie pisze o wojnie w niebie12;9-13."i zrzucony zostal ogromny smok,waz starodawny,zwany diablem i szatanem,ktory zwodzi caly swiat,zrzucony zostal na ziemie,zrzuceni tez zostali z nim jego anilowie." 12"dlatego weselcie sie niebiosa,i wy ktorzy w nich mieszkacie,lecz biada ziemi i morzu,gdyz zstapil do was diabel palajacy wielkim gniewem,BO WIE IZ CZASU MA NIEWIELE",ale to sa tylko nasze spekulacje,jednakze bardzo mozliwe bo cozby innego mogl im obwieszczac jak nie ich osadzenie i unicestwienie.dalej Pokalipsa mowi o calkowitym zniszczeniu szatana i jego polecznikow przez wrzucenie ich do "jeziora ognia" symbolizujacego wieczne zniszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamulista pani
aha a odnosnie tego o czym mowila aga ze ci zli aniolowie postepowali niegodziwie a ludzie zostali za to zniszczeni.To nie calkeim tak w ew.Mat.24,37-39 Jezus mowi,o tym ze ludzie w tamtych czasach nie zwazali na Boga byli zajeci swoimi sprawami,ponadto szydzili z oredzia Noego,2piotra;1-7,dlatego spotkala ich taka kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamulista dokładnie - Ci tzw synowie Boży czy to potomkowie Seta czy jak mówicie aniołowie bratali się córkami człowieczymi i odeszli od Boga i grzeszyli, dlatego spotkała ich kara. Mam do Was trochę inne pytanie a ja myślę - gdzieś pisałas że jak narazie szukasz ale napewno nie wybierzesz katolicyzmu tylko coś innego. Możesz mi powiedzieć dlaczego jesteś tak nastawiona do katolicyzmu, tzn jakie masz przesłanki że to napewno nie będzie ta wiara.? zamulista - do Ciebie też mam identyczne pytanie? Tyle że Ty nie szukasz, ale chyba znalazłaś. Jeśli możecie do odpowiedzcie pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamulista---> wyobraz sobie, ze specjalnie na potrzeby tego forum znalazlam sobie wulgate w internecie, zeby sprawdzac, jak naprawde pewne teksty brzmia po lacinie- bo juz mam dosc walki o slowka. Jesli chcesz mnie sprawdzic, podaje linka: http://www.vatican.va/archive/bible/nova_vulgata/documents/nova-vulgata_novum-testamentum_lt.html A teraz do rzeczy: 1) Jud: upadli aniolowie oczekuja w ciemnosci, spetani na sad ostateczny 2) 2 P 2,4- wulgata (czyli przeklad lacinski) podaje, ze aniolowie zostali stwaceni do TARTARU, nie zas do Otchlani, jak podajesz. (Moge wiedziec, jaka biblia sie poslugujesz?). A wiec ten fragment podaje to samo, co Jud, gdyz tartar jest miejscem przekletym. Co do odnosnikow, to bardzo bym sie ich nie trzymala- tzn. nie sa one zadnymi dowodami, bo to co w twojej biblii jest komentowane przez porownania z danymi fragmentami, jest subiektywna interpretacja. W mojej biblii odnosniki sa zupelnie inne. 3) Ap 20,2-3- w twojej biblii jest mowa o tym, ze diabel bedzie wrzucony do otchlani.... coz, w oryginle jest slowo ABYSSUM, co oznacza po prostu PIEKLO (sprawdzone w neutralnym slowniku) Coz wiec udowodnilas w swoim poscie? Tylko tyle, ze twoja biblia jest nieprawidlowo przetlumaczona. W przytoczonych przez ciebie cytatach upadli aniolowie (diably) znajduja sie bez wyjatku w piekle/gehennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czy waszym zdaniem we fragmencie \"Synowie Boga widząc ze córki człowiecze są piękne bralije sobie za żony, wszystkie jakie im sie tylko podobały\" \"Gdy synowie Boga zbliżały sie do córek człoweiczych, te im rodziły\" Kim są Ci synowie Boży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle---> dluga jest twoja lista przeciwko wierze katolickiej. Pozwol, ze ustosunkuje sie do najbardziej oczywistych punktow: 1) nie czujesz wiezi z KK, gdyz nie zadalas sobie zapewne wiekszego trudu, zeby te wiez poczuc. Ja k mozna czuc wiez z czyms, w czym sie nie ma udzialu? 2) chrzczenie malych dzieci- Jezus nie jest tutaj wlasciwym przykladem, gdyz: - u Zydow nie bylo tradycji chrzczenia- wiec Jezus niejako dolaczyl sie do nowego nurtu- jego rodzice na pewno by go ochrzcili, gdyby Zydzi w ogole cos takiego praktykowali - Jezus nie ochrzcil sie na odpuszczenia grzechow- Jego chrzest mial inne znaczenie niz nasz obecny - Zwroc raczej uwage na Dz, w ktorych sa opisane pierwsze praktyki chrztu, chrzczono cale domy- czyli takze dzieci! - chrzest w KK jest tylko pierwszym etapem inicjacji chrzescijanskiej- dopiero osoba wybierzmowana moze sie uwazac za dojrzalego katolika (tak jak u SJ osoba po chrzcie) 3) Ja tez nie jestem za klepaniem modlitw. Jednakze nawet Jezus nauczyl nas klepac \"Ojcze nasz\". Na spotkaniach modlitewnych zaangazowanych katolikow malo jest klepania- wiekszosc modlitw kazdy formuluje sam, od serca. A swoja droga- w jakiej religii nie ma wspolnych modlitw, ktore kazdy zna na pamiec??? 4) NIe zrozumialam tez, jakie to holdy przyjmuje papiez. Ja takie zwyczaje znam z tradycji polskiej- zwykle klekalo sie przed dobrodziejem, czesto ojcem i calowalo sie go w reke. Ale czy to byly jakies holdy? Mysle, ze to raczej wyraz wdziecznosci i milosci. Zauwaz, ze calowanie papieza w pierscien i klekanie przed nim nie nalezy do etykiety. Robia to tylko ci, ktorzy maja taka potrzebe serca. Bo przeciez nikt nie narzuci nikomu, zeby odczuwal wdziecznosc czy milosc. 5) Mowisz, ze katolicy nie uznaja imienia Bozego, jakie ty wyznajesz. Nie rozumiem. Katolicy uznaja imie Jahwe. Czy chodzi ci wiec o imie Jehowa???? 6) Nie wierzysz w pieklo.... coz, jak tu w nie nie wierzyc, skoro biblia przed nim ostrzega? A swoja droga- to nie Bog skazuje ludzi na pieklo- oni sami sie na nie skazuja, odwracajac sie od Boga. Jeslibys miala oceniac po owocach, to niestety musialabys zostac ateistka. Nie ma religii doskonalej, bo i ludzie sa niedoskonali. A co tak naprawde poznamy po owocach? Prawdziwosc proroctw i prorokow. Czyli wiarygodnosc konkretnych osob i ich przeslania. Powiem ci szczerze, ze posrod katolikow widze zarowno wilki w owczej skorze, jak i prawdziwych prorokow Panskich. I jestem pewna, ze jest tak w kazdej religii. Czy zatem degeneraci maja przesadzic o prawdziwosci danej religii? W Polsce najwiecej zlego slyszy sie o KK- a to z bardzo prostej przyczyny. Bo 90% polakow deklaruje przynaleznosc do KK. Czyli co by zlego sie nie stalo, w wiekszosci przypadkow bedzie autorstwa katolika. Jakze by inaczej, skoro wyznawcow innych wyznan mozna na palcach policzyc? A- jak wiadomo- media naglasniaja wszystkie skandale, o dobrych sprawach natomiast milcza. Ja np. nigdy nie widzialam we wiadomosciach wielkiego spotkania modlitewnego z uzdrowieniami. Dlaczego? Bo to nudne i nikt tego nie chce ogladac! Jesli bys mieszkala w Skandynawii, slyszalabys wiele zlego na temat protestantow, bo sa oni tam w wiekszosci. Mieszkajac w Polsce slyszysz ciagle narzekanie na KK. Wszystko wiec zalezy od srodowiska, w jakim sie zyje. Moje pytanie jest takie: skad czerpiesz wiedze na temat owocow, jakie katolicy wydaja? Czy nie czasem z telewizji, mediow? Czy nie uogolniasz czasem, oceniajac po prostu swoich sasiadow, ktorzy katolikami sa w wiekszosci przypadkow tylko na papierze? Jak wiesz, mieszkam w Niemczech. Tutaj spojrzenie na wyznania jest zupelnie inne. Nie ma nagonki na KK, bo stanowi on dokladna przeciwwage do kosciola protestanckiego. Do tego dochodzi islam. W takim spoleczenstwie dochodzi sie do zdrowego dystansu. Wiele o religii nie mowi sie w mediach- w zwiazku z czym kazdy moze sie sam przekonac, jakie dane wyznania sa- bez zadnego wplywu z zewnatrz. Piszesz, ze KK ma monopol na wiare... Monopol to on moze ma- w Polsce :P Ale na serio- choc widze wiele czarnych owiec w KK, od Kosciola tego na pewno nie odejde, bo: 1) czarne owce sa wszedzie- wiec tego nigdzie nie unikne 2) za wiele cudow widzialam w ramach KK, zeby sie od tego odwrocic i udawac, ze tego nie bylo (m. in. uzdrowienie w mojej wlasnej wspolnocie modlitewnej) 3) KK jest religia zapoczatkowana przez Jezusa- wszystkio inne to odlamy reformatorskie lub heretyckie. Tak wiec KK faktycznie posiada depozyt wiary. A! Nie wzielam sobie tej calej listy do siebie :) Przynajmniej wiem, z czym kojarzysz KK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamulista pani
A to cos nowego!To ja nie wiedzialam ,ze ta protestancka Boblia to tez odstepcza?????Ciekawa jestem Aga czy na tych spotkaniach ekumeninych powiedzialas protestantom ,ze ich biblia nadaje sie na smietnik????????????i ze powinni korzytac tylko z Towjej??????????czyli juz dwie biblie sa nie dobre, swiadkow i protestantow.Zanotowalam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamulista pani
aha i jeszcze jedno mnie ciekawi,dlaczego tak bardzo Ci zalezy by nawrocic "a ja mysle".Zarzucacie swiadkom ,ze chodza do ludzi wierzacych i probuja ich nawracac, tymczasem wy tez takie praktyki uskuteczniacie,ale dlaczego to robicie?przeciez "a ja mysle" wierzy w Boga i to nawet bardzo ,bardziej niz nie jeden katolik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamulista chyba się zabardzo rozpędziłaś. Nikt nikogo nie nawraca. Mnie zaciekawiło jakie są motywy a ja myślę i to tyle, szczerze mówiąc, kilka z tych punktów odbieram inaczej niż a ja myślę. zamulista naprawde nieodbieraj wszystkich wypowidzi jako atak katolików. Ja uważam że to jest tak jeśli katolik napisze swoje odczucia do Biblii to Ty jako protestantka go zanegujesz bo wg Was jest to inaczej. Gdy Ty napiszesz cos to katolik może się również wypowiedziec bo u niego jest inaczej. Ja myslę że a ja myślę nie trzeba nawracać bo ona wierzy w Boga. Co do klepania modliw to ja jestem przeciw i kiedyś pytałam księdza czy to tak trzeba wyklepać Ojcze Nasz Zdrowaś Marjo i Wierzę w Boga i koniec. Na to ksiądz mi odpowiedział że taka \"modlitwa\" gdzie wyklepie się np: Ojcze Nasz jak wierszyk lub regółke jest nic nie warta. Owszem można zreszta jak Jezus mówił odmówić Ojcze Nasz, ale na zasadzie rozmowy. Ksiądz powiedział mi jeszcze że dobrze się jest modlić własnymi słowami, bo modlitwa to nie jest wyklepanie regułki i koniec tylko jest to romowa z Bogiem. Ja odbieram Chrzest dzieci, jako zmazanie grzechu pierworodnego i połęczenie się już takiego małego szkraba z Bogiem, aby to dziecko rosnąc było niiejako lepiej związane z Bogiem, dopełnieniem Chrztu Św jest również wychowanie przez rodziców, poznawanie Boga. Ducha Św jako 3 osobą w trójcy interpretuje na podstawie tego co powiedział Jezus Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego\" (Mt 28, 19) Co do samego imienia Boga \"Jahwe\' to rzeczywiście żadko jest wymiane jako Jahwe raczej mówi sie poprsotu Bóg, ale to nie znaczy że katolicy nie wyznają tego imienia. Mi osobiście chociaż jestem katiliczką nie podoba się takie stpniowanie od księdza do biskupa. Dlatego wolę zakony gdzie nie ma czgoś takiego. Co do całowania pierścienia to też mi się to nie podoba. Chociaż kiedys mówiło się do matki Pani Matko, i klękało i całowało się w rękę na znak szacunku. Może to się od tego wywodzi. Mi chociaż jestem katoliczką wiele rzeczy się niepodoba. Ale wychodzę z założenia że to są tylko ludzi, niektórzy wstępują do duchowieństwa tylko dla łatwego życia, a nie z połowania. Ztąd te różne przekręty o których ostatnio głośno było. Ale uważam że tak jest wszędzie tylko że u nas w kraju 90% deklaruje przynalezność do kościoła rzymsko-katolickiego, jest możliwość pojawienia się większej ilości duchownych nie na swoim miejscu, protestantyzm stanowi 1,6% to naturalnie jest mniej takich osób jak powyrzej. Powodzenia w poszukiwaniach a ja myślę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamulista---> ja tutaj nikogo nie nawracam- ja sie tylko ustosunkowalam do posta \"a ja mysle\", gdyz stwierdzilam, ze pewne rzeczy widzi w niewlasciwym swietle, badz ich nie rozumie. Uwierz mi, ze nikogo nie da sie nawrocic na sile- a \"a ja mysle\" nie jest glupia i ma swoj rozum, zeby zdecydowac, co jest dla niej najlepsze. Nikt nie ma na to wplywu, tylko ona sama. Widzisz, na spotkaniach ekumenicznych nie musze zadnemu protestantowi mowic, ze ma zle tlumaczona biblie, gdyz Niemcy juz od dawna uzywaja tylko wspolnego tlumaczenia ekumenicznego (zaakceptowanego przez katolikow i protestantow). Polsce tez by sie to przydalo. Wiec- masz racje- kazdy chcrzescijanin powinien korzystac z wydania ekumenicznego (podobnego, jakie ja posiadam). Nie twierdze wcale, ze tlumaczenie protestanckie jest z gruntu zle. Ale skoro staramy sie tutaj na forum dokladnie wyjasnic, gdzie konkretnie te upadle anioly przebywaja, to mysle, ze trzeba po prostu wrocic do zrodel. Mysle, ze Wulgata jest bardzo dobrym zrodlem, zeby to uscislic- jest w sumie uzywana nie tylko przez katolikow, ale i tez przez inne wyznania chrzescijanskie. Przy okazji wyszlo, ze akurat twoj przeklad jest niedokladny- to sie czasami zdarza (notabene- dlatego jest tyle przekladow Tysiaclatki, gdyz pewne tlumaczenia byly niedokladne, wiec trzeba bylo wydac nowy naklad). Zachecam cie do korzystania z biblii internetowej, gdzie mozna sobie porownac rozne tlumaczenia. http://www.biblia.net.pl/biblia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle---> nie chcialam cie moim postem zdenerwowac. Daleko mi tez od nawracania Ciebie i wmawiania, ze to my mamy racje. Ja tylko dyskutuje. Nie chce, zeby ta dyskusja zrobila sie nieprzyjemna, zeby wybuchly glupie klotnie- bo to bez sensu na topiku, na ktorym rozmawiamy o Bogu. A teraz do twoich postow: 1) Mysle, ze dobrze by ci zrobil pobyt w jakims poganskim kraju z mniejszoscia katolicka. Dopiero wtedy bys zobaczyla, co to znaczy byc prawdziwym katolikiem. To, co widzisz w Polsce, to niestety jedno wielkie nieporozumienie. Ludzie twierdza, ze sa katolikami, tylko dlatego, ze figuruja w ksiegach parafialnych. A tak naprawde sprawa wiary niewiele ich obchodzi. Wiesz, ja takich ludzi nie traktuje jako reprezentantow mojej wiary. Dla mie to jest po prostu zart, co ci ludzie soba przedstawiaja... Mysle, ze gdybys poznala ludzie prawdziwie zaangazowanych w wierze, dowiedzialabys sie, co to tak naprawde znaczy byc katolikiem. Ludzie, o ktorych pisze, zrzeszeni sa w licznych wspolnotach dzialajacych pod patronatem KK. Pisalam ci o nich.... 2) Mam nadzieje, ze znajdziesz kiedys religie, ktora bedzie tobie odpowiadala. Mam tylko prosbe- nie wybieraj ze wzgledu na ludzi, ale ze wzgledu na nauke, jaka dana religia glosi. Wiem, ze to jest oczywiste, ale czasami mozna szybko o tym zapomniec. Moze sie bowiem zdarzyc, ze spotkasz grupe ludzi, ktorzy beda zyc przykladnie wg Slowa Bozego, moze stwierdzisz, ze to oni wydaja ten dobry owowc i zapragniesz sie do nich przylaczyc..... Ale wlasnie takie historie slyszy sie od ludzi, ktorzy zostali wciagnieci do sekt: Zyczliwi wyznawcy, milosc blizniego, przykladne zycie (czyli wspaniale owoce!!!).... A potem sie okazuje, ze ta cala religia ma takie dziwne nakazy, zakazy, interpretuje Pismo sw. dla wlasnych potrzeb itd.... Dlatego prosze cie bardzo, zebys bardzo rozumowo podeszla do sprawy wyboru religii i nie dala sie nikomu przekabacic. Obiecaj mi, ze decyzje podejmiesz sama- w zgodzie ze swoim sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz kilka slow do modlitwy: 1) Ojcze nasz nie jest jedyna modlitwa dana nam od Boga. Pobozni Zydzi i za nimi chrzescijanie klepali 150 psalmow. Zydzi klepali (do tej pory to robia) dodatkowo slowa Pisma sw.- np. Sz´ma Izrael. Chrzescijanie do tej pory recytuja slowa Kantykow (Maryi, Zachariasza, Symeona, trzech mlodziencow oraz innych kantykow nowotestamentalnych). 2) Niejedna gleboko wierzaca babcia wymodlila przez wytrwale klepanie Zdrowasiek niejedna laske. Liczy sie bowiem intencja modlitwy, a nie slowa, jakich sie uzywa. 3) Pewnie, ze najlepiej modlic sie wlasnymi slowami- kazdy ksiadz ci to powie i do tego zacheci. Ale co zrobic, jesli ktos nie jest do tego zdolny, bo np. slow mu w danej chwili brakuje (mam czasami takie chwile)? 4) Piszesz, ze w KK jest MNOSTWO modlitw wykutych na blache. Ja znam chyba cale 4.... 5) Powolujesz sie na fragment- \"nie badzcie gadatliwi jak poganie\"- tylko ze tam nie ma ani slowa o tym, ze Bog ma cos przeciwko modlitwom wyuczonym na pamiec! Jedyne, co Mu sie nie podoba, to gadatliwosc jak u pogan. A dlaczego? Jaka byla modlitwa pogan? Na pewno nie wykuta na pamiec! Poganie traktowali modlitwe jako srodek platniczy- czyli im wiecej mowili do bostwa, tym wiecej sie spodziewali wzamian. Jezus wyraznie powiedzial, ze Bog wie, czego nam trzeba, a wiec nasza modlitwa ma byc po prostu bezinteresowana- nie ma byc srodkiem platniczym, tylko rozmowa z Bogiem wyplywajaca z wiary, a nie z interesownosci. I tyle. To jest cala wymowa tego fragmentu. Ani slowa o tym, ze modlitwa wyuczona jest gorsza od mowionej spontanicznie. Bo wszystko zalezy od nastawienia serca. Co do imienia Bozego. Mysle, ze chrzescijanie pozostaja w tradycji zydowskiej nie wypowiadajac za czesto imienia Bozego. W mysl przykazania: \"nie bedziesz bral Imienia Pana Boga swego na daremno\" juz Zydzi nie poslugiwali sie Imieniem JHWH. Najczesciej zastepowali to Imie przez pojecie ADONAI, czyli Pan. W biblii hebrajskiej wystepowanie Imienia JHWH mozna policzyc na palcach! JHWH to Imie swiete- dla zydow bylo zbyt swiete, zeby zwykly czlowiek mial prawo, odwage je wypowiadac. Ja osobiscie podczas modlitwy uzywam slowa BOG- mysle, ze jest dosc trafne :) Co do papieza i calowania go w reke: Masz racje- najpierw trzeba czcic Boga, potem rodzicow. Tak wlasnie robimy. Papiez jest dla nas ojcem duchowym. jest niejako ojcem naszej wiary- przewodnikiem w wierze, tym ktory nas wychowuje. Dlatego nazywamy go Ojcem. W chrzescijanstwie to dosc popularny termin. Wielu moich znajomych ma swoich ojcow duchowych badz matki duchowe. Sa to osoby bardzo doswiadczone w wierze, z glebokim zyciem modlitewnym, madroscia zyciowa, ktorzy sa w stanie prowadzic dusze innych (doradzic w sprawach wiary, naprowadzic na wlasciwa droge, odpowiedziec na trudne pytania itd.). Ojcem lub matka duchowa moze byc osoba duchowna, ale rowniez swiecka. Wszystko zalezy od glebokosci wiary. Dlatego rowniez papiez jest naszym ojcem duchowym. W zwiazku z tym- jako ojcu- okazujemy mu odpowiedni szacunek. Czy jestes pewna, ze Jezus nie chcial, zeby okazywac mu czesc? A przypominasz sobie, jak Maria umyla mu nogi olejkiem i wytarla je wlosami? Jezus nie zaprotestowal..... Widze, ze malo wiesz o posludze papieza, skoro piszesz, ze odbieranie czci jest sensem jego poslugi... To tyle odpowiedzi na teraz. :) Pozdrawiam wszystkich na topiku! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamulista pani
alez aga Ojcze nasz jest modlitwa wzorcowa.Chrzescijanie nie mieli jej klepac przy byle okazji jak wiersza wykutego na pamiec bo inaczej ta modlitwa tracila by na znaczeniu.Co do psalmow no to nie wiem czy czytanie bibli mozna uwazac za klepanie.Co innego czytanie bibli a co innego rozmawianie z Bogiem przez wierszyki wykute na pamiec. Co do tego iz niejedna babcia wymodlila jakas laske to bym sie gleboko zastanowila czy aby to nie bylo zrzadzenie losu ,w zyciu tak bywa ze trafiaja nam sie dobre rzeczy i zle,dlaczego musisz od razu przypisywac jakiejs babci ktorej akorat sie w czyms poszczescilo ze byla to odpowidz na jej zdrowaski?????rownie dobrze mogl to byc przypadek,bo dlaczego nie powiesz o tym ze te same babcie klepaly wiele modlitw i Bog ich nie wysluchal,tak sie chyb tez zdarza???czyli przypadki chodza po ludziach. mowisz ze moze zabraknac czasu na modlitwe?jak to mozliwe? nasze modlitwy nie musza trwac pol dnia moze to rowniez dobrze byc wspomnienie w danej sytuacji do boga takie krociutkie kilka slow,Bog wie dobrze co mamay na mysli. Mowisz ze znasz tylko 4modlitwy wykute na pamiec?a nigdy rozanca nie odmawiasz?a nie uzywasz modlitewnika jako przykladna katoliczka? intencje do marii panny, do najswietszego serca jezusa, litanie wszelkiego kalibru,ktorych odmawianie zajmuje przynajmniej pol dnia i z ktorych nic nie wynika jak tylko to ze jezyk staje kolkiem. Piszesz ze w biblii nie ma ani slowa o tym ze Bog ma cos przeciwko modlitwom wyuczonym na pamiec?????bo po co ma pisac jesli juz jest napisane "ze mamy nie byc gadatliwi jak poganie"dla mnie jest to jasne ,a dla ciebie nie?piszesz ze poganie traktowali modlitwe jako srodek platniczy?a katolicy to jak ja traktuja inaczej???a ile trzeba zaplacic ksiedzu zeby pomodlil sie za jakas zmarla dusze???????????????albo w intencji kogos???nie slyszalas o tym????????????praktyki powszechnie uzywane w kosciele kat. Co do imienia bozego to masz racje zydzi odeszli od uzywania imienia Bozego gdyz za kazdym wymienionym imieniem Boga musili sie przebierac ,myc i to bylo dla nich uciazliwe,gdyz w bibli bylo imie Boze wymienione prawie 7tys razy awiec zydzi wpadli na pomysl zeby sobie ulatwic ze lepiej bedzie jak nie beda go uzywali wcale i dopasowali ten werset o nienaduzywaniu tego imienia do swoich potrzeb.Jednak czy to bylo sluszne zastepowanie swietego imienia bozego na pan?co w rezultacie sie stalo z tym imieniem?ludzie go nie znali i nie uzwali wcale a jesli juz to tylko przy jakiejs szczegolnej okazji.Tymczasem cala biblia trabi jak wazne jest uswiecenie tego imienia! a jak ma ktokolwiek je wywyzszac i uswiecac jesli jego nie wymienia???????????tylko stale mowi Bog albo pan co wcale az tak wiele nie oznacza bo przeciez przez per pan mowimy do kogos kogo wcale nie znamy, uzywamy tegoz tytulu na codzien do zwyklych ludzi albo bog coz to za tytul skoro ludzi takze nazywano bogami?????????? w waszym katolickim przekladzie pierszym to imie jest wymienione prawie 7tys razy ale juz w nastepnych waszych przekladach pismo swiete jest poprawione i uzywa sie go bardzo zadko ,nie pamietam dokladnie z 5razy albo cos,czasami pod marginesem pisze ze slowa te odnosily sie do Jahwe np "aleluja"pod marginesem stoi jak wol ze tam pisze ze to slowo oznacza"chwalcie Jah"a katolicy co mowia ???? ze aleluja oznacza chwalcie pana?????????????????czyli z tego wniosek ze nie czytaja podmarginesow:) Co do papierza to wybacz ale ludzie go poprostu czcza!!!! stal sie on w polsce przynajmniej bostwem katolickim i pliss nie sciemniaj ze jest inaczej!zreszta nie dlugo wejdzie w poczet swietych a jak wiemy do swietych takze katolicy sie modla!!!!czyli do papierza modlic beda sie takze!!!! piszesz czy jestes pewna ze Jezus nie chcial zeby okazywac mu czesc?ze nie protestowal jak maria umyla mu nogi i wytarla je olejkiem????? alez kochana ty mieszasz strasznie, my musimy NALEZNA czesc oddac jezusowi dlatego w liscie pawla do Filipian 2:9-11jest napisane:"dlatego Bog wielce go wywyzszyl i obdarzyl go imieniam,ktore jest ponad wszelkie imie. Aby na imie Jezus zginelo sie wszelkie kolano na niebie i na ziemi,i pod ziemia. I aby wszelki jezyk wyznawal, ze Jezus jest Panem,KU CHWALE BOGA OJCA"to tyle na dzis!pozdrawiam rowniez wszystkich na topiku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamulista---> mimo iz starasz sie pokazac, jak bardzo katolicy nie maja racji, w gruncie rzeczy wiele rzeczy interpretujemy podobnie. Piszesz np. ze \"Ojcze nasz\" nie powinno sie klepac. W 100% zgadzam sie z toba! Takze modlitwa psalmami i kantykami nie powinna byc klepana. Swieta racja!!! To co napisalam o klepaniu bylo odpowiedzia na posta \"a ja mysle\". Chyba sie ze mna zgodzisz, ze modlenie sie gotowymi modlitwami nie musi byc takie zle, jesli modli sie sercem? I tyczy sie to zarowno \"Ojcze nasz\", jak kazdej innej modlitwy. Modlitwa wyklepana jest nic nie warta. Ale takie \"Ojcze nasz\" wypowiedziane z wiara jest wiecej warte w oczach Boga, niz cala salwa modlitw spontanicznych (samodzielnie sformulowanych), jesli nie sa one wyrazem prawdziwej wiary! Mysle, ze w tym punkcie jestesmy zgodne? Watpisz, ze pobozne babcie wiele wyprosily u Boga? Piszesz, ze to moze przypadki? W tym momencie zupelnie nie rozumiem twojej wiary- czy ty nie wierzysz w to, ze mozna u Boga wyprosic wiele lask? Czy jesli sie o cos modlilas i Bog cie wyslucha, to tez mowisz, ze to tylko przypadek??? Znam wiele historii, w ktorych rozni ludzie wypraszali u Boga fantastyczne rzeczy- ja w takie przypadki nie wierze.... Nie pisalam, ze moze zabraknac czasu na modlitwe. Pisalam zaledwie, ze czasami moze zabraknac odpowiednich slow. Mi w takich chwilach pomaga rozaniec (ktory sklada sie tylko i wylacznie z \"Ojcze nasz\" i \"Zdrowas Maryjo\"). Jest to jedna z najglebszych modlitw kontemplacyjnych, jakie znam. Dla twojej wiadomosci- nie uzywam modlitewnika, gdyz jest on przeznaczony dla osob, ktore nie potrafia sie modlic swoimi wlasnymi slowami. Ja potrafie formulowac moje mysli, dlatego mi modlitewnik nie jest potrzebny. Ale uzywam brewiarza, ktory sklada sie glownie z psalmow, czytan biblijnych. Co do fragmentu o gadatliwosci pogan- mam ta interpretacje od egzegetow, ktorzy znaja sie na tym, co pisza- m.in. dlatego, ze maja solidna wiedze historyczna, ktorej tobie brakuje. Gadatliwosc nie oznaczala u pogan klepania formulek. Poinformuj sie po prostu na jakims forum historycznym, ok? Co do placenia ksiezom za ich posluge- Pismo sw. wyraznie mowi, ze kazdy robotnik powinien byc oplacony za swoja prace- nie pamietam tego cytatu, ale chodzilo o zapewnienie apostolom oraz przewodnikom wspolnot ich bytu. Na zachodzie kazdy katolik placi podatki na kosciol (porownywalne z dziesiecina, ale o wieeeele nizsze). W Polsce sa inne zwyczaje- ludzie rzucaja po zlotowce na tace i przyjelo sie skladanie wiekszych ofiar przy innych okazjach. A takich okazji w zyciu czlowieka nie jest wiele. Z czego, wg ciebie, maja utrzymywac sie przewodnicy wspolnot? Bo zauwaz, ze ksieza pracuja dla wspolnot na pelny etat. To nie jest tak, ze poprowadza jedno spotkanie w tygodniu, poswieca kilka godzin dla wiernych.... Nie- oni pracuja caly tydzien! Parafia ma obowiazek ich utrzymac. Inna sprawa- mysle, ze to kwestia indywidualna, jak chce uswiecac Imie Boze. Ty myslisz, ze trzeba je ciagle wymawiac. Ok. Inni mysla, ze uswiecenie polega na wypowiadaniu w szczegolnych okazjach, albo w ogole. Kto ma racje? Nie mam pojecia. Nie wiem, czy biblia podaj, jak konkretnie Imie Boze ma byc uswiecone. To stwiedzenie, ze PAN mowimy do nieznajomych na dobre mnie rozbawilo.... Przeciez nikt nie zwraca sie do Boga jak do pana Kowalskiego! Nie widzisz roznicy??? Pan pochodzi od panowac- czyli jest ekwiwalentem slowa KROL, Wladca... A ze ludzi nazywano bogami? Pamietasz, ze na Imie Jezusa ma sie zgiac kazde kolano? A jesli ci teraz powiem, ze imie Jezus jest dosc popularne w krajach latynoamerykanskich i czesto uzywane? Czy nie powinnam uzywac tego imienia na okreslenie Jezusa Chrystusa? Wedlug twojej logiki, powinnam nazywac Jezusa inaczej, bo przeciez tylu jest mezczyzn, ktorzy sie tak nazywaja.... Ja nazywa Boga Bogiem, bo to odzwierciedla Jego nature. Jest On Bogiem bez wzgledu na to, kogo jeszcze tak sie nazywa, czy nazywalo. Chyba nie doczytalas, ze ja jestem pewna, ze Jezus CHCIAL, zeby okazywano mu czesc. Doczytaj sobie. :) Co do papieZa- coz... stal sie idolem wielu- nie tylko katolikow. Wystarczylo spojrzec jakie wyznania byly reprezentowane na jego pogrzebie. Albo jakie wyznania przybywaly na spotkania z nim... Tak! Papiez byl idolem dla milionow ludzi! Byl szanowany jak Dalaj Lama w Tybecie, Matka Teresa w Kalkucie albo inne wielkie postaci historii. Tego nikt nie zaprzecza! Czy Jego wina jest to, ze byl katolikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dovbear
AGA1979----->"Co do papieza i calowania go w reke: Masz racje- najpierw trzeba czcic Boga, potem rodzicow. Tak wlasnie robimy. Papiez jest dla nas ojcem duchowym. jest niejako ojcem naszej wiary- przewodnikiem w wierze, tym ktory nas wychowuje. Dlatego nazywamy go Ojcem. " Wybacz ,ale ja uwazam ,ze duchowny jest duchownym,tak samo grzesznym!!! Rodzic to rodzic,ten dzieki ktoremu zyjemy(ktory nas wychowal). Papierz jest pasterzem,powinien byc kims na wzor Jezusa"w czynach i postepowaniu". Jezus nie chcial by Go czczic i nie wierze,ze wolą Jezusa i Boga bylo bysmy wywyzszali jakiegokolwiek czlowieka,ponad wszystkich ludzi. Najwiekszym ze wszystkich byl Jezus!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze jak przeczytasz kilka postow w gore (nawet na tej samej stronie), dojdziesz do wniosku, ze sie mylisz twierdzac, ze Jezus nie chcial, zeby go czcic. Wystarczy przypomniec sobie historie Marii, ktora umyla mu nogi.... Polecam ten fragmencik- dla otwarcia oczu. Twierdzisz, ze Jezus nie chcial, aby wywyzszac kogos z ludzi? Szkoda, ze sam wywyzszal niektorych apostolow wzgledem innych (mial swoich ulubiencow) oraz wybral (niedoskonalego) Piotra na przewodnika chrzescijan. Coz... Tak to juz jest, ze osoby na swieczniku sa juz niejako z urzedu bardziej wywyzszone od innych- tak to widac z zewnatrz. W rzeczywistosci jednak sa oni slugami tych wszystkich, nad ktorymi stoja. Wiem o czym mowie, bo polowe mojego zycia mialam roznych ludzi pod soba. Narobilam sie dla nich jak glupia, podczas gdy oni po prostu korzystali z tego, co ja dla nich przygotowywalam. Pewnie, ze od czasu do czasu uczcili mnie jako ich \"szefowa\", ale w porownaniu do tej calej harowki dla nich, to bylo zupelnie nieproporcjonalne. Zapoznaj sie z zadaniami papieza, to moze odnajdziesz analogie... Jeden z tytulow papieza to "Sluga slug Bozych"- czyli najnizszy z wszystkich- i kazdy kto kiedykolwiek mial kilku ludzi pod soba wie, jak bardzo prawdziwy jest ten tytul. A! I jest roznica w oddawaniu czci i okazywaniu szacunku. Katolicy czcza Jezusa, papiezowi oddaja nalezny mu szacunek. Do stalych uczestnikow dyskusji: NIe bedzie mnie przez nastepnie 2 tygodnie za czesto, bo sie bronie-nie wyciagajcie wnioskow, ze mi mowe odebralo lub nie chce wam na cos odpowiedziec! Tak wiec bardziej skomplikowane tematy zostawiam sobie na pozniej. Pozdrawiam was wszystkie bardzo serdecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamulista pani
"a ja mysle"wszystko u mnie tak jak obiecalam!tylko z jednodniowym opoznieniem!:) w niedziele wybieram sie pierwszy raz na zebranie!ufff bedzie ciezko,ale jestem mimo to szczesliwa i to baaaaaardzo!:) nie moge teraz na gg bo Norbi przyjechal i okupuje swoj komputer.Ja mam swoj "poket PC"malutki komputerek taki jak dlon "duzy" i nie moge niestety zainstalowac gg bo ma zbyt mala pojemnosc,ale zawsze moge zadzwonic,powiedz tylko slowo a stanie sie!to jest moj e-meil adres: marzenusik36@wp.pl. napisz do mnie jeszcze dzis prosze,to bede miala twoj adres.pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, zamulista----> czyzbys poszla na jakies zebranie wsponoty wyznaniowej? Podziel sie z nami tu na forum co to za wyznanie i jakie wrazenia! (To nie jest nic podchwytliwego z mojej strony- pytam ze zwyklej zyczliwosci i z ciekawosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamulista pani
A czesc Aga! Zaspokoje Twoja ciekawosc.Wybieram sie Na zebranie wspolnoty Swiadkow Jehowy! Musze przyznac,ze bardzo mi pomogl ten topik w zrozumieniu gdzie jest prawda.Dziekuje wszystkim za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę - skoro piszesz że z SJ jestes związana od dziecka to wzasadzi enie dziwie Ci się, że jest Ci ona bliższa i ją bardziej rozumiesz. Podobnie jest z katolikami. Chociaż mi osobiście wiele spraw związanych z SJ się nie podoba dlatego nigdy bym nie wybrala tej wiary. Wzasadzie to właśnie dzięki temu tematowi moja wiara się umocniła. Co do tego że napisałaś że pewnie gdybyś wybrała KK nie było by \"takiego mówienia\", wiesz co mi się wydaje że gdyby na tym temacie była przewarzajaca ilość SJ a ktoś by wybrał KK to głosy by były identyczne. W każdym razie powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo
"A moze to juz tak musi byc,ze jak chcesz byc KK to masz nienawidziec i gnebic SJ" o sory ale kto ta "wojenke" zaczal w swoich ksiazeczkach ? nagonki na katolikow i inne wyznania chrzescijanskie i nie tylko ? czytalem wiec wiem, jedyna sluszna wiaro ;xxx heh GL na przyszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo
tak na marginesie, co zrobicie jak w najblizszym czasie nie bedzie "wyzwolenia" itp. czytaj gloszonego przez sj konca swiata ? :D nastapi kolejne przesuniecie konca swiata? kolejne "juz niedlugo" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym końcem świata to właśnie nie rozumiem dlaczego ŚJ próbują go ustalić? Skoro \'niby\' postępują wg Biblii Mateusza 24,3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata? Mateusza 24,27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Mateusza 24,30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą. Mateusza 24,31 Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego. Mateusza 24,37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Mateusza 24,38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, Mateusza 24,39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Mateusza 24,42 Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. Mateusza 24,43 A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Mateusza 24,44 Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. ----------------------------------- Marka 13,32 Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. Marka 13,35 Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. ------------------------ Łukasza 21,27 Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. Łukasza 21,28 A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. ----------------------------- Jana 14,28 Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. Czyli nie znacie dnia ani godziny kiedy Syn Człowieczy przyjdzie i nastąpi koniec świata, więc dlaczego ktoś powołując się na Biblie próbuje ustalić ten koniec świata dzień i rok?? Mamy czuwać i oczekiwać bo może się to zdarzyć dzisiaj, ale tego nie wiemy i nie będziemy wiedzieć aż przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam że obliczają wg czegoś tam że Jezus ma przyjsć na świata a jak on przyjdzie tzn Koniec świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×