Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość Magdziiiia
A to te twoje uzasadnienie! http://www.piotrandryszczak.pl/po_armagedonie.html Nic dodac nic ujac.NIE palam nienawiscia do swiadkow,raczej probuje was oswiecic gdyz na 100% wiem ,ze jestescie wprowadzani w blad pod przykrywka Biblii.A szkoda byscie marnowali czas i wysilali sie dla utopijnej ideologii Straznicy.Bog nie ma na ziemi swojej organizacji stworzonej przez ludzki system.Bog ma natomiast ludzi ,ktorzy niezaleznie w jakich denominacjach sa ,kochaja Go i okazuja nieklamana milosc wszytkim ludziom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iscar
Czy to prawda że jak SJ namówią kogoś na swoją religię to są zbawieni..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magdzia
nie prosiłam o linki tylko o Twoje uzasadnienie - i małe wytłumaczenie nie jestem świadkiem Jehowy cytat magdzia:-------------------------------- Nic dodac nic ujac.NIE palam nienawiscia do swiadkow,raczej probuje was oswiecic gdyz na 100% wiem ,ze jestescie wprowadzani w blad pod przykrywka Biblii.A szkoda byscie marnowali czas i wysilali sie dla utopijnej ideologii Straznicy.Bog nie ma na ziemi swojej organizacji stworzonej przez ludzki system.Bog ma natomiast ludzi ,ktorzy niezaleznie w jakich denominacjach sa ,kochaja Go i okazuja nieklamana milosc wszytkim ludziom .----------------------------------------------- ja prosze o uzasadnienie skąd to wiesz ? na podstawie wiarygodnych materiałow a nie linków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łamią prawo........
Każdy kto sie zetknął z literaturą świadkow Jehowy, zauważył, że większość artykułów jest opatrzona ilustracjami. To nie jest przypadek ani chęć uatrakcyjnienia treści. To celowe działanie. Wiele ilustracji zawiera w sobie tzw przekaz podprogowy. Oglądający ilustracje nie zauważa, ze ilustrator zręcznie umiescil na rysunkach elementy, ktore nie mają z treścią i ilustracja nic współnego. On tego nie widzi, ale jego mózg te elementy rejestruje. W ilustracjach świadkow Jehowy, są przemycane najczęście: liczba 666, rogi i glowa kozła, jakaś wykrzywiona gęba, slowem cos co ma się kojarzyc ze zlem, szatanem i budzić strach. Przekaz podprogowy jest w Polsce prawnie zakazany poniewaz bez zgody i wiedzy odbiorcy wprowadza do naszego mozgu pewne informacje, ktore skutkuja tym, ze postepujemy tak jak chce tego inicjator tego przekazu. Jest to najzwyklejsza w swiecie manipulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie intereduje co innego
Otóż,czytałam ,że świadkowie jehowy nie moga pić alkoholu oraz ze maja się wyróznić wśród innych śmiertelników swoja dobrocią itp. Niestety ja znam osobę,notabene baaardzo dobrze,która jest świadkiem już chyba 40 lat.Ale gorszej i wredniejszej osoby świat nie widział!!!Kipi nienawiścia,sieje zło wszędzie gdzie sie pojawi a na dodatem chleje alkohol zawsze kiedy nadarzy się okazja.dodam,że osoba ta ma juz jakies zasługi w zborze,no bo przez tyla lat tam się udziela. I co wy na to swaidkowie?czy macie jakies restrykcje dotyczace waszych członków?? Interesuje mnie to,bo chciałabym wiedzieć czy osoba ta zachowuje sie w ten sposób ,ze wy o tym wiecie czy ma dwa oblicza i u was gra swiętą a normalnie to jest wredna osobą czyniącą innym wiele zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziiiia
Do Do magdziiia.Co mam sie z Toba spotkac i przed nos pokazac Ci fragmenty straznic,gdzie wszytko to pisze o czym mowilam?Podaje Ci linka gdzie mozesz sobie przeczytac owe fragmenty,ale Ty chyba sobie nawet trudu nie zadalas by tam zerknac chociaz:Wiec o czym my mowimy? Jak bede moiwla wlasnymi slowami to uczepisz sie ,ze zle interpretuje pewne slowa,wiec zajrzyj sobie laskawie na ta strone co podalam i sie odczep. A ja dalej czekam na wyjasnienie daty 607 pne.Skad ja wzielo cialo kierownicze? Co do przekazu podprogowego to tez bardzo interesujace,ze tak skrupulatna praca zdolnych braci maluje te obrazki i nie dostrzega, ze w tle przedstawia sie demony?Doprawdy dziwne! Ciekawe co chca tym zasugerowac ludziom ogladajacych je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle jesli cos tutaj wklejasz to wklejaj z mądrego źródła a nie źródła ludzi nietolerancyjnych , pałających nienawiścią Z mądrego czyli pochodzącego od Świadków Jehowy, mamy rozumieć? Wszystkie inne sa głupie? No to są dopiero wyżyny tolerancji. A o belce w oku słyszałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Data zburzenia Światyni Jerozolimskiej to nie jest jedyna data sfałszowana przez Świadkow Jehowy. Sfałszowano o 20 lat wszystkie daty, ktore maja z rokiem 607 p.n.e jakikolwiek związek. I tak sfałszowano datę bitwy pod Karkemisz pomiędzy wojskami egipskiego faraona Necho, a wojskami babilońsklimi pod wodza nastepcy tronu Nabuchodonozora. Wg Świadkiow Jehowy byl to rok 625 p.n.e. faktycznie bitwa ta miała miejsce 20 lat później - w 605 r.p.n.e. Wg SJ Nabuchodonozor został wladcą Babilonu w 624 r.p.n.e, faktycznie stalo sie to w 604 r.p.n.e. Sfałszowano lata panowania krola Jehojakima. Przy tym fałszowaniu Świadkowie Jehowy sami zapędzili sie w kozi róg pisząc w jednej ze swoich publikacji: \"\"W trzecim roku krolowania Jehojakima, krola Judy, Nabukadneccar, KRÓL BABILONU przybył podJerozolimę i zaczął ja oblegać\" (Dan. 1:1). W trzecim roku całego panowania Jehojakima, ktory w sumie sprawował władzę od roku 628 do 618 r. p. n. e. Nabukadneccar NIE BYŁ JESZCZE KROLEM BABILONU tylko następcą tronu.\" Jak widac Biblia swoje, a Swiadkowie Jehowy swoje. Ja tam jednak wierzę Biblii, a nie Świadkom Jehowy. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magdzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magdzia
Magdzia ---> tak , proszę o Twoje uzasadnienie , zrozum , że linki które tutaj podajesz nie są wiarygodne ( przynajmniej dla mnie , chyba ze Ty opierasz na nich swoją wiedzę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magdzia
natomiast co do Ulki... hm... cyt ulki-- Z mądrego czyli pochodzącego od Świadków Jehowy, mamy rozumieć? Wszystkie inne sa głupie? No to są dopiero wyżyny tolerancji. A o belce w oku słyszałaś?---- ja nie napisałam powyższych słow wiec nie przyklejaj ich do mnie nie wiesz co to mądre źródło ? to takie które jest poparte naukowo ,nie pochodzące ze źródła przeciwników tak samo poniższy link który wkleiłas ulko pochodzi ze strony oczerniającej świadków Jehowy a to żaden argument a nawet tragedia ( nazywając to delikatnie ) , że korzystasz z " czegos " takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Magdzia
i jeszcze jedno ... co do "zmian " w swojej wierze nie bede sie rozpisywac , bo mysle ze dobrze wiesz ile sfałszowali katolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziiiia
Do do magdziiia.Ty mnie prosilas bym podala uzasadnienie odnosnie tego opowiadania jaka to wizje maja swiadkowie jehowy po armagedonie,jak to uprztaja ziemie z trupow i zajmuja domy innych. Podam Ci jeszcze raz linka do strony ,na ktorej to odnajdziesz fragmenty ze straznic ,ktore o tym wlasnie samym pisaly.Wiec zajrzyj tam w koncu laskawie i poczytaj troche.Nie moge Ci tej tresci w calosci skopiowac i tu wstawic bo za duzo tego jest.hihihi i co ty chcesz? jakichs naukowych uzasadnien?chyba ty jestes jakas psycholka,a co ma nauka wspolnego z tym co jakies podrzedne sekty wypisuja w swoich zaklamanych publikacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziiiia
http://www.piotrandryszczak.pl/po_armagedonie.html o to ten link poczytaj, przekonasz sie.Najgorsza bronia dla SJ sa ich wlasne publikacje.Aha i skoncz atakowac KK bo mnie to nie dotyczy i nie obchodzi,Ulke pewnie tez nie ,Ja nie jestem katoliczka tak dla uscislenia.Nie jestem w zadnej religii bo swiadkowie jehowy zrobili mi mlyn z muzgu za to wlasnie mam zal do tych sekciarzy,ze mnie totalnie wyjalowili,wybebeszyli ze wszytkiego,lacznie z wiara w Boga,o ktora dzis musze walczyc by ja podtrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak samo poniższy link który wkleiłas ulko pochodzi ze strony oczerniającej świadków Jehowy a to żaden argument a nawet tragedia ( nazywając to delikatnie ) , że korzystasz z " czegos " takiego Do do madziia Masz rację. To tragedia korzystać z czegos takiego. Bo ja zadnego linka nie wklejałam. Przytoczylam to co przeczytałam w takiej malej, jak Ty to okreslilaś, tragicznej książęczce. A jej tytuł: ;PILNIE ZWAŻAJ NA PROROCTWA DANIELA" Jesli nie wiesz kto jest wydawca tej tragicznej literatury to Ci powiem: STRAŻNICA - TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE. A material zaczerpnęłam ze strony 31-32 tegoz tragicznego czegoś. :D:D:D Sami sie juz gubicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie intereduje co innego
dlacczego nikt nie odpisze na mojego posta?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do m agdzia
cyt magdzia --- chyba ty jestes jakas psycholka,a co ma nauka wspolnego z tym co jakies podrzedne sekty wypisuja w swoich zaklamanych publikacjach?------ ok jestem psycholka - niech tak pozostanie ( to chyba twoja miłosc do bliźniego ) niestety nie rozumiesz moich pytań a szkoda ja nie jestem świadkiem Jehowy! pytam tylko dlaczego nazywacie " ich " sektą , dlaczego tyle nienawisci do ulki.... nie mam " strażnic " wiec tam nie zajrze , ale poszukam i poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomarańczy wyżej Nic nie mowilam o Strażnicach i nie polecałam Ci ich literatury. Jesli nie jestes Świadkiem Jehowy to jesteś ich zainteresowaną, na najlepszej drodze do tego aby zostac ich wyznawczynią. Ze szczerego serca Ci radzę - nie rób tego. Sprawdzaj wszystko, nie polegaj jedynie na literaturze Świadków Jehowy. Pismo Świete mowi aby badać wszystko. Zacznij od Rzym. 10:13. Biblia nakazuje aby dla zbawienia wzywać imienia Pańskiego czyli imienia Jezusa. Świadkowie Jehowy zmienili ten werset. W ich przekladzie jest \"imienia Jehowy\". Pomysl czy wzywasz tego, ktorego powinnaś. Tu nie chodzi o to czy Świadkowie Jehowy to sekta czy nie. Nikt nie zadba o Twoje zbawienie. Musisz sama to zrobić. Zastanów sie dobrze i dogłębnie nad \"niewolnikiem wiernym i roztropnym\", ktory u Świadkow Jehowy jest rzekomo kanałem łączącym Świadków z Bogiem Jehową. Jeśli to jest prawda to co z zapewnieniem Jezusa, że nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przez Niego (Jezusa). Jezus powiedział wyraźnie, że nie ma żadnego innego pośrednika miedzy ludźmi a Bogiem tylko on sam. Kto klamie? Jezus czy rzekomy niewolnik wierny i roztropny? W końcu czy gdziekolwiek w Biblii napisano, ze niewolnik wierny i roztropny jest pośrednikiem, że jemu będzie przekazywane coraz to nowsze światlo? I dlaczego jest tak duzo tego nowego światla i nowego zrozumienia? czy Jehowa celowo wprowadza w błąd niewolnika, zmieniając co rusz zdanie? Pomysl nad tym. Opieraj sie na Biblii, a nie na strażnicowej interpretacji Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magdzia
cyt ulki--- 10:20 [zgłoś do usunięcia] _ulka_ do pomarańczy wyżej Nic nie mowilam o Strażnicach i nie polecałam Ci ich literatury. Jesli nie jestes Świadkiem Jehowy to jesteś ich zainteresowaną, na najlepszej drodze do tego aby zostac ich wyznawczynią.--- ulka dobrze sie czujesz ? ty wypowiadasz sie za mnie ? znasz moje mysli ? plany ? a moze prorokiem jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magdzia
a co do pośrednika ... to tyle na ile wiem to śj mówią własnie ze posrednikiem miedzy nimi a Jehowa jest Jezus jedno co mnie zastanawia to , to kim jest papież ? posrednikem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulka dobrze sie czujesz ? ty wypowiadasz sie za mnie ? znasz moje mysli ? plany ? a moze prorokiem jestes ? Najlepszą obroną jest atak. I kto to pisze? Osoba, ktora przeciwnikom wyznania Świadkow Jehowy zarzuca nienawiść. A o belce w oku slyszałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[zgłoś do usunięcia] do magdzia a co do pośrednika ... to tyle na ile wiem to śj mówią własnie ze posrednikiem miedzy nimi a Jehowa jest Jezus No i nic nie wiesz. Posrednikiem między Świadkami Jehowy a Jehową wg stanowiska Strażnicy jest niewolnik wierny i roztropny. I nic to, ze wg Biblii jeszcze nie wiadomo kto nim jest, bo to dopiero oznajmi Jezus kiedy przyjdzie ponownie. Nie tylko oznajmi, ale ukaże niewolnika złego, a nagrodzi dobrego. Pisałam do Ciebie życzliwie. Jak mi odpowidzialaś?Więc jeśli komus zarzucisz znow nienawiśc to najpierw sama zapanuj nad nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie jestem świadkiem Jehowy! pytam tylko dlaczego nazywacie " ich " sektą , dlaczego tyle nienawisci Zeby nazwac organizacje religijna sekta to ona musi spełniac kilka warunków. Podstawowe warunki to destrukcyjny wplyw na czlonkow organizacji, wyodrębnienie sie tej organizacji z innej organizacji religijnej, no i guru, ktory jest okreslany jako ktos wyjatkowy, o wyjatkowych cechach i traktowany z naboznością. Organizacja Świadkow Jehowy spełnia wszystkie te warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magdzia
ulka ty chyba prowadzisz monolog nie cierpię !!! gdy ktos narzuca mi swoje zdanie , gdy ktos mi cos wmawia , gdy nazywa mnie kims kim nie jestem !!!!! i przestan z tą belką kobieto bo robi sie ........ jaki atak kobieto ? jesli ktos tutaj atakuje to tylko ty !!! a co do pośrednika - to pytałam świadka Jehowy ( jest świadkiem około 20 lat) i powiedział wyraxnie ze jest tylko jeden pośrednik między człowiekiem a Bogiem i jest nim Jezus bez sensu ta " rozmowa " wiec 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotrertre
katolicy tez posiadają cechy sekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do do magdzia No i czego sie wściekasz kobieto? Nie jesteś SJ i dobrze. Jesteś - tez dobrze. Mnie tam rybka. Zadajesz pytania, a potem wmawiadsz, że prowadzę monolog. Nie zauważylas, ze wklejam twoje wypowiedzi i do nich sie ustosunkowuję? Ale dobrze. Koniec dyskusji bo widac, ze bardzo cie ona stresuje. Zresztą nie tylko moje wypowiedzi wyprowadzaja cie z rownowagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem ciekawa.....
dlaczego mo, nikt nie odpowie jak to jest z członkami śj. Otóz znam baaardzo dobrze dwie osoby i prawie obie to osoby na pograniczu alkoholizmu.A jedna z nich jest tak szczególnie wredna,że nie mieliście do czynienia z człowiekiem gorszego gatunku.Skłóca ludzi i relacje miedzy nimi.Mało tego....sieje nienawiść między matką a dziećmi...i co wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×