Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

””””Otóż nie Scorpionie. Znaja Pismo Świete całościowo, ale traktują wybiórczo i tlumacza tak jak chce Straznica. Przeciez jeden z prezesow nawet stwierdzil, że Straznica moze istniec bez Biblii, więcej Biblia nie jest nieodzowna. natomiast Strażnica jest bezwzglednie konieczna. Przyklad wybiorczego traktowania Biblii mamy chociażby w slowach Jezusa o innych owcach(J,10:16-20) Wg sJ zostaly one wypowiedziane przez Jezusa do apostołów i mial na mysli tych chrześcijan, ktorzy nie maja obietnicy zycia niebiańskiego. Pierwszymi owcami wg sJ jest 144 000 namaszczonych. Tymczasem na te slowa oburzylo sie częśc Zydow, a więc to do nich Jezus przemawiał i innymi owcami nazwał tych, ktorzy jeszcze w niego nie uwierzyli i ktore on musi przyprowadzic i wtedy bedzie jedna owczarnia i jeden pasterz. Wg s J beda dwie owczarnie. Jak widac sJ posluguja sie tu tylko jednym wersetem, na dalsze, dotyczące tego samego problemu nie zwracaja uwagi.”””” Źle mnie zrozumiałeś albo nie do końca ja się jasno wyraziłem. Znają całościowo, ale wybiórczo znają jego sens. O taką właśnie znajomość mi chodziło. Wiem, że Russell tak napisał. Dokładnie. ŚJ gubią sens całych wypowiedzi, a akcentują wersety lub ich części z których można błędnie odczytać prawdziwy sens Słów Bożych... Ja zauważyłem, że łatwo wpaść w pułapkę słowną w Biblii. Szukasz wersetów w których są podobne słowa lub frazy i porównujesz czy jeden ma coś wspólnego z drugim. Często ma, ale zdarza się, że takie porównania i wyciąganie pochopnych wniosków prowadzi do herezji. Już samo wyłuskanie wersetu i nadanie mu znaczenia jest błędem. Są wersety, gdzie sens jest. Są też, które bez kontekstu ukazują naukę sprzeczną z prawdziwym przesłaniem Słów Bożych. Przeraża mnie rzucanie przez ŚJ wersetami lub ich częściami, które niby potwierdzają ich naukę czy jakieś wnioski, lecz po przeanalizowaniu kontekstu i zrozumieniu do kogo były kierowane te słowa, okazuje się że mają one trochę inne lub nawet odwrotne znaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kim był Russell? Wolnomularz 33 stopnia wtajemniczenia. Na jakiej podstawie można to stwierdzić?: 1. Karty członkowskie Russella do Masonic Knight Templar (templariuszy) znajdują się w Loży Matce – Niebieskiej Loży w Dublinie w Irlandii. Loża ta należy do Grand Lodge Pensylwanii. Odkrył to Fritz Springmeier, który napisał książkę „The Watchtower & the Masons”. Russell był także członkiem Rytu Szkockiego. W rejestrze książki „Occult Theocracy” wśród Rothschildów, Jacoba Schiffa i innych prominentnych wolnomularzy został również przywołany Charles Taze Russell – jako znaczący członek Loży. Nie ulega więc wątpliwości, że Russell był wolnomularzem i to wysoko postawionym. 2. W 1852 wokół Pittsburga były 52 Loże wolnomularskie. W Pittsburgu urodził się Russell. W 1956 roku Loża Allegheny przeniosła się na Water Street, boczną ulicę Federal Street, gdzie ojciec Russella miał swój sklep. W sali wolnomularzy przy Water Street zbierały się dwie Loże: Loża Allegheny nr 223 i Loża Jefferson nr 288. 3. Wielu prezbiterian jednocześnie należało do Loży masońskiej. Russell był na początku prezbiterianinem. 4. Wolnomularski znak skrzydeł Amona-Ra, egipskiego boga słońca, stanowi szczególny atrybut Russella. Russell często używał tego emblematu w swoich pismach, rozprawach i książkach. Umieszczony np. na Wykładach Pisma Świętego. Kto wśród wolnomularzy używa symbolu skrzydeł Amona-Ra? Albert Churchward, wolnomularz 33-go stopnia, utrzymuje on w swojej książce „Signs and Symbols of Primordal Man. The Evolution of religious Doctrines from the Eschatology of the Ancient Egyptians (London 1913, s. 86), że symbol skrzydeł boga słońca był używany i rozumiany tylko prze wolnomularzy najwyższych stopni. Należy wziąć pod uwagę, że wolnomularze mogą używać znaków i symboli, które odpowiadają ich stopniowi. Wtajemniczenie w 33 stopień według wolnomularzy powinno się nadawać prezydentom, sławnym duszpasterzom i innym osobistościom. 5. Według „Strażnicy” z 1 grudnia 1916 roku (wydanie angielskie), ostatnie słowa Ch. T. Russella przed śmiercią brzmiały: „Proszę, pochowajcie mnie w rzymskiej todze”. Dla człowieka niewtajemniczonego jest to całkiem niezrozumiałe: umierający, który wydaje ostatnie tchnienie, nie ma innego pragnienia, jak tylko zostać spowitym w rzymską togę. Dla znawców jest to jednak wyraźna wskazówka, ponieważ toga, tunika i wiele innych antycznych szat, należą do strojów używanych na różnych stopniach amerykańskiego wolnomularstwa. 6. Podczas jego niezliczonych przemówień zawsze towarzyszył mu emblemat przedstawiający krzyż i koronę. Emblemat ten pojawia się również z lewej strony, u góry karty tytułowej „Strażnicy” i innych pism pastora. Chodzi tu o oznakę wolnomularskiego zakonu templariuszy (zwanego także „Rycerzami Świątyni”. Zaskakuje barwa krzyża: zawsze czerwona. Krzyż Russella również był czerwony. Wszystkie kolorowe wydania nadzwyczajne „Strażnicy:” zamieszczą czerwony krzyż. 7. W prawym górnym rogu strony tytułowej „Strażnicy” znajdujemy drugi dowód rzeczowy: symbol największej obediencji zakonu templariuszy w Stanach Zjednoczonych Grand Encampment. 8. Innym elementem godnym uwagi jest wschód słońca, który pojawia się na stronach tytułowych pierwszych publikacji Russella i „Strażnicy”. Jego symbolika wywodzi się z wolnomularstwa. 9. Nauka piramidologii jest bardzo popularna wśród wolnomularzy. Russell prowadził szczegółowe studia nad symboliką piramidy. 10. Russell w książkach i kazaniach stale używa typowych wolnomularskich wyrażeń takich jak „Wielki Budowniczy Wszechświata”, „Porządek”, „Wielki Mistrz”, „Światło”, „Kapłaństwo”. 11. Russell zarządził, żeby na jego grobie została wzniesiona wolnomularska piramida. Tablica nagrobkowa został ustawiona nieopodal, żeby zmylić prawdziwe miejsce pochówku pod piramidą. 12. Ceremonie spalenia jego ciała i pochówku odbywały się zgodnie z rytem Czerwonego Krzyża. 13. Grób Russella stoi niedaleko świątyni masońskiej. 14. Badacze Pisma Świętego, zanim mogli dysponować własnymi pomieszczeniami, najczęściej spotykali się w lokalach należących do wolnomularzy. „Strażnica” z 1 sierpnia 1994 roku (wyd. niem.) podaje, że Badacze Pisma Świętego w nowojorskiej centrali, przynajmniej do 1926 roku, regularnie spotykali się w wolnomularskiej świątyni w Brooklynie!!! W roczniku Świadków Jehowy z 1993 roku została umieszczona informacja, że w Dani w latach 1912-1943 zebrania odbywały się w Odd Fellow Palaeet. Tymczasem organizacja Odd Fellows stanowi silną gałąź wolnomularstwa. 15. Hiram-Abif był najzręczniejszym mistrzem murarskim. Król Salomon uczynił go nadzorcą nad robotnikami przy budowie świątyni jerozolimskiej. Hiram-Abif jest dla wolnomularzy mesjaszem. Russell w swoim kazaniu „Tęsknota wszystkich narodów” również identyfikował Hirama z mesjaszem. W innym kazaniu Russell zapewnia, że religia wolnomularska oparta jest na Biblii. To tylko "wierzchołek góry lodowej"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masoni (wolnomularstwo) i Świadkowie Jehowy Ideologia wolnomularstwa jest bardzo podobna do ideologii Ch. T. Russella oraz z nauką Towarzystwa Strażnica. (Z czasem niektóre nauki zaprzestano propagować np. o piramidzie itp. Ale nie zmienia to faktu, że pomimo zmiany nauk lub kształtujących się różnic Towarzystwo Strażnica „rękami” Świadków Jehowy niszczy chrześcijaństwo. Cel priorytetowy to zniszczenie chrześcijaństwa.) 1. Obie organizacje przeczą podstawowym prawdom wiary chrześcijańskim. 2. Obie utrzymują, że zbawienie duszy można osiągnąć tylko przez pracę, natomiast „narodzenie się na nowo” (z wiary) nie jest potrzebne. 3. Obie mają swoją własną Biblię i uważają, że Pismo Święte zostało zredagowane szyfrem. Swoich członków nauczają, że tajemnice Pisma Świętego są znane tylko wtajemniczonym członkom. Russell napisał w „Bible Examiner” z października 1876 roku na str. 27: „Pisma są jak świątynia (określenie wolnomularskie!) i aby je wyjawić, potrzeba klucza”. 4. Obie zbierają się w salach wolnomularzy (w Polsce jest inaczej, bo masoni nie mają oficjalnych sal zebrań). 5. Obie opierają się na symbolice liczb, piramidzie i starożytnym Egipcie. 6. Obie wierzą, że Bóg kazał wybudować wielką piramidę. Według nich piramida przedstawia kościół. 7. Obie stawiają na równi Hirama-Abifa z Mesjaszem. 8. Obie zaprzeczają bóstwu Chrystusa, uznając, że jest On tylko człowiekiem. Poza tym przeczą temu, że jest On pośrednikiem chrześcijan. Albert Pike wyjaśnił w swoim sztandarowym dziele „Morals and Dogma of the Ancient and Accepted Rite of Scottish Freemasonary” (Richmond 1921, wznowienie w 1966), że za pozwoleniem Najwyższej Murarskiej Rady zostało obwieszczone, jakoby Jezus był człowiekiem, a Jego historia stanowi wymyślone ożywienie pewnej starej legendy. Inni pisarze Loży porównują Chrystusa do Izis. 9. Obie oczekują Nowego Porządku Światowego i Rządu Światowego. 10. Obie identyfikują Kościół katolicki z Wielkim Babilonem. Uderza ich antykatolicka postawa. Według francuskiego „Grand Orient” („Wielki Wschód”) misja francuskiej masonerii zakłada wojnę przeciw Kościołowi katolickiemu. Osiągnięciem XX wieku miał być koniec Kościoła katolickiego. Tego samego uczą Świadkowie Jehowy. Ataki są prowadzone z ogromną nienawiścią do papiestwa i do wszystkiego, co jest z nim związane. 11. Obie posługują się określeniem „Wielki Budowniczy”, którego Russell często używał w swoich pismach. Wolnomularstwo identyfikuje bowiem Wielkiego Budowniczego ze Stwórcą wszechświata. „Bóg” rzadko pojawia się na ich ustach, a imię Chrystus – w ogóle. 12. Obie posługują się kalendarzem żydowskim. Zamiast powiedzieć „przed” lub „po narodzeniu Chrystusa”, mówią „przed” lub „w czasie naszej ery”. 13. Obie zawsze podkreślają, że rozumieją Objawienie, a słowu „Światło” przypisują wielkie znaczenie. 14. Obie uczą także, że można krzywoprzysięgać, aby ochronić „braci”. Twierdzą również, że nie należy mówić prawdy takim osobom, które nie zasługują na to, by ją poznać. 15. „Obie traktują kłamstwo jako strategię wojenną”. 16. Obie są przekonane o wyższości białej rasy. Russell wzywał Badaczy Pisma Świętego, by nie marnowali czasopism i książek dla czarnych, ponieważ są oni gorzej wykształceni i nie będą mogli wyciągnąć z pism żadnej korzyści. Loże w większości Stanów USA nie przyjmują Murzynów. Nie można zatem ignorować szczególnych związków Towarzystwa Strażnica z wolnomularstwem. W „Newsletter from a Christian Misnistry” z lipca 1992 roku czytamy: „Ruch Nowego Porządku Światowego ma swoich ludzi infiltrowanych do Towarzystwa Strażnica. Zajmują oni wszystkie kluczowe stanowiska. Ciało Kierownicze Świadków Jehowy ma organizację, którą samo nie kieruje. Natheer Salih, ochroniarz Freda Franza, należał do zespołu ludzi podziemia i odgrywał w Towarzystwie Strażnica kluczową rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
607 p.n.e -Biblijne dowody !!! Wszystkich szczerych poszukiwaczy prawdy zapraszam na moją prywatną stronę www.zderzak.yoyo.pl na której przedstawiam biblijne dowody na to ,że w 607 rok p.n.e Jeruzalem zostało doszczętnie zniszczone. Przekłady Biblii którymi się posłużyłam to: BT- Biblia Tysiąclecia,BW -Biblia Warszawska, BG - Biblia Gdańska. Przedstawiam Państwu wersety które poruszają daną PRAWDĘ jak chociażby tą o PIEKLE,roku 607 p.n.e , czy 1914 n.e. Na przykład:czym jest PIEKŁO? Teolog Pinnock nadmienia: „Przyznając, że jest ona nieprzyjemna, mają nadzieję (chrześcijanie )dowieść niezachwianej wierności wobec Pisma Świętego, jak również pewnego rodzaju heroizmu, wierzą bowiem w tak straszną prawdę jedynie dlatego, że mówi o niej Biblia. Zapraszam Cię Drogi Internauto abyś sam odszukał w swoim egzemplarzu Biblii podane niżej wersety i je rozważył .Jeśli Biblii nie posiadasz proszę skorzystaj z jakiegoś przekładu Biblii on-line.Więcej na stronie www.zderzak.yoyo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziomekkk
Kocham RYDZYKA !!! dla mnie zadna inna wiara jak w Rydzyka nie istnieje, wszystko inne to KPINY !!!! RYDZYK JEST MOIM BOGIEM !!! oddaje mu z kazdej wyplaty polowe i jest mi z tym swietnie, bo wiem ze przeznaczy te pieniadze na szczytne cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczaaa86
Ziomek ? Dla tego pederasty pierdolonego dajesz ? ja bym mu kurwa nawet grosza nie dała KOniobijcowi jebanemu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziomekkk
taaaak :) On jest moim światlem w zyciu, myslalem nad tym aby przepisac na niego moj dom, mysle ze bardziej sie przyda ks. Tadeuszowi niz moim dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuloogula
Temat zamarl ,a szkoda bo warty odswiezenia.Tym bardziej,ze swiadkowie sa szkodliwa sekta,ktora burzy przyjaznie,rozdziela rodziny,dziala destrukcyjnie na czlonkow tejze sekty.I na nic zdaje sie tlumaczenie,ze maja wyprany muzg,oni mysla ,ze to wszyscy inni maja wyprany muzg przez ten swiat ,a oni sa oczyszczeni i uswiadomieni. Gdzie jest wasz nadchodzacy z kazdym nowym dniem ,od poczatku powstania tej sekty,armagedon?Caly czas Niewolnik ponagla was zbilzajacym sie czasem konca,ktory nie nadchodzi o ironio.Cz dzis tez stooicie w przede dniu dnia Jehowy?przeciez czasu owego nikt nie zna wiec jak mozecie wyznaczac ten czas na przeddzien zbizajacej sie za glady? Cz tak bedzie wygladac obiecany przez waszego Niewolnika zapoiwiedziany raj ? czyt.tutaj. http://brooklyn.org.pl/pamocalabh.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74 anglia
świadkowie Jehowy?po 1 primo każdy jest nauczony krytykować,po 2 większość ludzi nie zna a ublizaja i popieraja innych,3 żeby cokolwiek powiedziec i stwierdzic cos o kimś trzeba go chyba najpierw poznać.wystarczy wziąć Biblię i broszurke od świadków pod tytułem czego wymaga od nas Bóg i wszystkiego sie dowiecie,te śmieszne pseudonimy byłam świadkiem ,i żałosna jesteś w tym co piszesz co ma wyjazd za grnice z Twoja wiarą ?pisze jak wół w piśmie że niesamym chlebem człowiek żyje i mamy nie opuszczać zebrań,pppppowiem tak niemodliłas sie nie jestes pokorna i nie masz swojego zdania,czy biblia nie mówi aby zaufać Bogu całym swym sercem?czy człowiek musi zobaczyć by uwierzyć?uczniowie Jezusa widzieli a i tak nie uwierzyli.nie jestem śWIADKIEM ALE ZNAM ICH OBYCZAJE I ZNAM BIBLIę ja wierzę że istnieje Bóg o imieniu Jehowa NAWET SPILBERG W filmie Jndiana jones poszukiwacze zaginionej arki uzył w filmie Bożego imienia Jehowa,zreszta coraz częściej słyszy sie juz w kosciołach o Jehowie ale czy to cos da?kościół padnie tak jak wielcy władcy,kto tera mówi o hitlerze kto mowi o leninie,stalinie itd. a słowo o Jezusie wciąż żywe każdy naród je zna i słyszał i wciąż o nim mówi.....wiem jedno że słowo Boże jest żywe Jehowa jest jedynym prawdziwym Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74 anglia
zuloogulo widać jakie masz pojecie o życiu opierasz sie na włsnym zrozumieniu i dogmatach,jeśli chodzi o armagedon to ja ci powiem a nie jestem świadkiem że o tym tylko wie sam Jehowa , Noe tez nie wiedział kiedy bedzie potop Budował arke przez dziesiatki lat kobieto troche historii,jak Pismo podaje nadejdą dni ciezkie i okropne do zniesienia pod koniec tego systemu rzeczy,nie masz pojecia o życiu i podporządkowaniu podejrzewam że jesteś młoda i zbutowana osobą nie wiedzącą czego tak naprawde chce od życia, jeśli masz jakiekolwiek problemy z żuć je na rząd który rządzi nie na Boga jego imie,on nam dał wolna wole a My niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać i podporządkować się,Bog dał nam zasady tak jak rodzic chce by dziecko było posłuszne tak Bóg własnie dał nam Biblie mape życia byśmy byli podporządkowani i nie opierali się na własnym zrozumieniu.....weż poczytaj pismo historie od potopu o ludziach Bogobojnych i lojalnych wobec zasad, oczywiscie my nie jestesmy jako ludzie doskonali kazdy ma wady kazdy tkwi w grzechu ale jest wyjscie by uniknąć śmierci i by życ wiecznie jak to miał Bóg w pierwotnym zamierzeniu taże jak masz możliwość zaczepić śWIADKóW warto z nimi porozmawiać .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILL
taaaak Krisu ;) Pogadałbym sobie trochę ale z roku na rok coraz bardziej mi się nie chce ;) POczytaj sobie : www.watchtower.org.pl/forum/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nora-111
Ciekawe informacje na temat 607 roku znalazłam na stronie www.news.xon.pl. Myslę , że warto się z nimi zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ze...
do skorpiona... ciut sie zagalopowales z tymi porownaniami... niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rthz nl
Świadkowie jehowy są podludźmi, gorszym gatunkiem, tych śmieci, tą parszywą sektę powinno się tępić. Takie jest moje, subtelnie wyrażone zdanie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windscreen
a Ty co? faszysta? na czym opierasz te wysublimowane wywody? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisu74
ciągle o tej krwi że świadek to to swiadek tamto,posłuchajcie czy nie lepiej wziąć i najpierw poznać Boga Jego imie Jego zamierzenia co do ludzi i ziemi co nakazał ludziom co mu sie podoba a co nie co wolno a co nie?to jest najprostszy sposób chyba by zapoznać sie najpierw i dopiero oceniać,Swiadków oczerniali oczerniają i bedą oczerniać gdyż jest tak napisane w piśmie,dlaczego nikt nie pisze o innych wiarach?każdy rodzic chyba nigdy nie che zle dla swojego dziecka prawda?i nie raz nakauje swemu dziecku aby nie robiło tego czy tamtego bo to jest złe,tak samo Bóg dał nakazy ludziom aby byli mu podporządkowani i Swiadkowie własnie są,niektórzy pisza że byłem świadkiem itd. tacy ludzie którzy byli świadkami i odeszli z własnej woli to tylko dla tego że są tchórzami i wolą być podporzadkowani temu systemowi rzeczy czyli szatanowi ci co zostali wykluczeni to wiedza że maja do czynienia z wielka siłą .każdy woli iść drogą łatwą,cieżko jest bowiem isc wąską drogą,powiedzcie mi co z tego że Jezus był sprawiał cuda wskrzeszał umarłych dawał pokarm itd jak widząc co czynił uczniowie jego nie wszyscy uwierzyli?w to co czynił i robił dla innych o czym głosił nikt nie uwierzył....poczytajcie biblie zachęcam wiem ze wielu z Was nabija sie robi żarty ale tak w głebi serca potrzebuje pomocy i ma pragnienie rozmawiac z kims kogo niewidzi,bowiem każda dusza żyjąca należą do Boga Jehowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do krisu 74
nie ma co z nimi dyskutować , to tylko ludzie , jest osoba która zna nasze serca .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windscreen
kilka slow wyjasniajacych wszystko. masz rację, nie łatwo jest kroczyć wąską scieżką, a brama do nieba jest wąska. potzreba odwagi żeby robić to czego wymaga Jehowa....wszyscy Ci, którzy myślą, ze są wolni i robią to co chcą, niczym si enie pzrejmują tak naprawde sa uwiezienie i to jest ciekawa pułapk pzrygotowana przez Szatana.... niestety.... choć sam nie jestem Świadkiem to widze co sie dzieje na tym świecie, do czego to prowadzi. ... jestem za słaby zeby pzreciwstawić się tym wszystkim pokusom ale mam nadzieje, ze pewnego dnia bede mógł powiedzieć: jestem Świadkiem Jehowy. pozdrawiam. "prawi posiądą ziemię"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
No coś się ruszyło.... 1. Prosze bez takiego mentorskiego tonu drodzy Swiadkowie. Nie ma cie żadnego ani moralnego ani naukowego prawa aby pouczac innych jak małe dzieci. przyjmijcie do wiadomości ,że jesteśmy na jednym poziomie ludzkim. Bez tego zadnych rozmów nie będzie. 2. Jesli chodzi o wypowiedź krisu74: -Zamierzenie Boga względm ludzi i to czego Bóg od nas chce to zawiera sie to w dwóch zdaniach: Będziesz miłował pana Boga swego z całego serac duszy i sił swoich a bliźniego swego jak siebie samego. kropka. To znają prawie wszyscy. Natomiast trudno to się wprowadza w czyn i nad tym powinni pracować chrzescijanie aby te słowa nie były tylko na papierze. - Nie atakuje sie tylko SjJ są strony przeciwko każdej rekligi w internecie gdzie sie nierzadko pluje jadem tak ,że aż wstyd tego czytać. Natomiast ten watek dotyczy SJ wiec tu sie o nich pisze (nie moge zrozumieć jak ten prosty fakt do kogoś nie dociera) n-iektórzy pisza że byłem świadkiem itd. tacy ludzie którzy byli świadkami i odeszli z własnej woli to tylko dla tego że są tchórzami i wolą być podporzadkowani temu systemowi rzeczy czyli szatanowi ci co zostali wykluczeni to wiedza że maja do czynienia z wielka siłą .każdy woli iść drogą łatwą,cieżko jest bowiem isc wąską drogą. To jest publiczne zniesłąwianie ludzi, których nie znasz i nie masz pojęcia co przeszli, jakie był ich motywy. 3. Do windscreena: Dlaczego chcesz zostac SJ? myslisz ,że jak będziesz nim to będziesz miał łątwiej, opierac sie wszelkim pokusom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o madry artur powrócił
a ty myślisz , że możesz kogos pouczac ? nikt cie nie poucza , to ty wciskasz ludziom kit do głowy niech każdy wierzy w to co uważa za słuszne a ty za wszelką cenę chcesz wszystkich uszczęsliwic a może poprostu to ty jestes bardzo nieszcześliwy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Nie tym tonem, bo nie jestes moim kolegą. i żadnego kitu nie wciskam, a jesli to robie to mi udowodnij I mógłbyś sie chociaz przedstawić ,zamiast zacząc od krzyków i mędrkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o madry artur powrócił
znam cie człowieczku marny od dłuższego czasu - cale szczęscie ze nie czytam Twoich bzdur niczego nie będe udowadniac bo to ty musiałbys zrobic to pierwszy - ale nie rób tego hi hi sprawa wiary jest sprawą indywidualną a ty chcesz coś udowodnic o czym masz zielone pojęcie tak długo cie nie było , szkoda ze wróciłes 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windscreen
do Artura: nie sadze, ze bedzie mi latwiej opierac sie pokusom gdy zostane ŚJ( jesli wogole zostane kiedys bo jakos slabo widze siebie "podporzadkowanego" do wszystkich nakazów Boga, do wszystkiego co napisane w Biblii...momo to chcialbym moc byc jednym z Nich. mysle( po delikatnym pzreanalizowaniu tego co robia), ze najwiekszy odsetek szczerze wierzacych i probujacych robic to czego chce sam Bóg jest wlasnie w organizacji ŚJ. oczywiscie jak wszedzie, u Nich tez sa czarne owce(ktore to wlasnie sie przytacza probujac cos zarzucic ŚJ).... chcetnie z Toba pogadam, moze zmienie zdanie na Ich temat. masz jakies konkretne argumenty przemawiajace o o tym ze idea wiary ŚJ opiera sie na czyms innym niz Biblia? z tego co ja zdazylem sie zorietowac to raczej KK omija i zmieniaja niewygodne fakty zawarte w tej Świętej Księdze.... a przeciez "przeklęty ten co coś w piśmie zmieni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Gdybym był złosliwy to bym powiedział ,że koronym argumentem są wypowiedzi niektórych osób będących SJ podczas tej dyskusji. ich agresywna postawa, pouczanie innych, obrażanie ludzi itd. Takiego zachowania w Bibli nie ma, nikt sie tak nie zachowywał wsród aposotołów. A je sli chodzi o zarzuty to mam ich całkiem sporo, a najlepiej bedzie zacząc od poczatku. Powiedz mi windscreen tak na poczatek czy studiujesz ze Sj jakąś ksiazkę czy spotykasz sie regularnie z nimi, co juz od nich czytałes....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windscreen
mam kilku znajomych ŚJ i zaden z nich nie jest agresywny tymbardziej jestem zdziwiony tym co piszesz i wlasciwie nie wierze ze Ci ktorzy tutaj podaja sie za Świoadkow sa nimi naprawde. nigdy nikt sie do mnienie "rzucal" kiedy zadawalem pytania.nie wierze we wszystko co ludzie mi mowia i raczej zawsze wymagam wiarygodnego argumentu swiadczacego o tym, ze maja racje... zawsze mieli cos na poparcie swojej odpowiedzi(jakis cytat znaczy)...mialem kiedys kilka straznic w rekach... kilka ksiazek tez widzialem ale nie studiuje z Nimi niczego i nie spotykam sie regularnie.... byl okres ze czesto zagladalem do Biblii i szukalem, pytalem(czesto pzrez mejla) ŚJ jak Oni to tlumacza... zacynamy iwec dyskusje? od czego zaczniemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
A ilu dokładnie znasz SJ osobiscie, tak aby sprawdzic czy aby na pewno zachowują się cały czas tak jak podczas rozmów z tobą? Ilu znasz Sj o któych naprawdę możesz głową zaręczyć ,ze to uczciwi ludzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windscreen
nie wiem, nie bede liczyl ale kilku dobrze znam... bylem tez kilka razy na zebraniach i nigdy nikt tam nikogo nie obrazal ani tez nie probowal demonizowa KK(jak twierdza niektorzy na tym forum). wydaje mi sie, ze trzezwo patrze na swiat, nie jestem przekonany do KK ani do ŚJ(choc sklanial bym sie ku tej wlasnie wierze), ani tez do zadnej innej religii wiec moge dyskutowac obiektywnie. wiec jak? przytaczasz te zarzuty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Na zebraniach sie nie demonizuje KK robi sie to w Strażnicach. Poza tym musiałbyś na bardzo wielu aby to zobaczyć. Dużo tu tez zalezy od lokalnego zboru. Ale ,zeby były konkrety: Czy znasz traktat : Kres fałszywej religi jest bliski: SJ rozprowadzali go w zeszłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windscreen
mam conieco o tym temacie wlasnie przed soba. co w zwiazku z tym? ..tak na marginesie: czy interesujesz sie wiara ŚJ tylko czy moze jestes "ogolnym znawca religii". jestes katolikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziiiia
Ten czy raczej ta!windscreen to Swiadek Jehowy na 100%,Takich wyjasnien nie udziela osoba zainteresowana.Ona czy on mowi jak typowy swiadek ,ktory systematycznie chodzi na zebrania.Ma juz ustalone poglady wbite mu przez towarzystwo,jesli ktos tego nie wiedzi to znaczy ,ze zbyt slabo poznal swiadkow: Mnie tylko jedno zastanawia dlaczego SJ tutaj piszacy tak bardzo boja sie przyznac,ze sa swiadkami?stale udaja zainteresowanych ,albo ich sympatykow,zalosne! Chociaz ja znam odpowiedz na to pytanie dlaczego tak sie dzieje,gdyz maja odgorny zakaz wchodzenia na strony gdzie moga wypowidac sie wykluczeni i odstepcy,poza tym maja chronic swoj umysl przed postepnymi naukami rzekomego szatana i swiata jemu podleglego.Tak im wpojono i tego sie trzymaja,ajednak ciekawosc bierze gore,poza tym wchodzac tu maja nadzieje natrafic tu ludzi ,ktorzy wlasnie sa na zakrecie zyciowym i szukaja pociechy,bo do nich tylko tacy przychodza sa latwym lupem dla wszelkiego rodzaju podstepnych sekt. Wiem wiem zaraz pewnie odezwiesz sie obrazona,ze Ty nie jestes w sekcie,zeby podac definicje sekty itd.wiec czykam na Twoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×