Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość lek med
koleżanka bo nie mierzyła temperatury-i przed spodziewana miesiączką mogła mieć owulację,pereła bo dała sobie SIEDEM DNI NA POCZĄTKU CYKLU mają c jajeczkowania około 13 dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli kolezanka zaszla w ciaze to chyba nie powinno byc okresu? to w takim razie nie bylo pelnej obserwacji cyklu, jak stwierdzila Madi30, czyli ze miesiaczka miala jeszcze nie przyjsc, ze nie bylo miezrenia temperatury tylko zalozenie "ja zawsze mam miesiaczke tego dnia cyklu". Dobrze to interpretuje babki? Przepraszam jesli pisze od rzeczy, zdenerwowalam sie ta sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i w przypadku perely plemniczki po prostu sobie poczekaly, przezyly i sie doczekaly....... czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtedy mi to zwisało :p bo wyszło samo, niezależnie od jakiejś metody, której zresztą nie stosowałam, spojrzałam tylko później w jakąś rozpiskę. Później, zaznaczam ;) Niemniej... od pierwszego dnia cyklu 6 dni i tydzień żywotności plemników=13 dni, czyli moja owulacja. Potem dni płodne...a przed okresem też można wpaść, jak to na przykładzie pewnej Kasi wiem... p.s. lekkomyslność była, wpadka jak najbardziej, a córcia śliczna :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lek med - ano właśnie!!! Więc skoro temp już wzrosła, to nie jest możliwe, że nie było jajeczkowania. Bardzoi często zdarza się, że ktoś źle coś zinterpretuje, niedkładnie obserwuje siebie i stąd potem łubudu na metodę. A okazuje się, że został po prostu popełniony gdzieś błąd... Dlatego osoby typu Aga, która zaszła w ciążę w 21 dniu cyklu oraz osoba, która zaszła 2 dni przed miesiączką nie są wiarygodne, bo po prostu nie zaobserwowały choćby tego wzostu temp, cvo mogłaoby świadczyć o przebytym jejeczkowaniu tylko ZAŁOŻYŁY błędnie, że ono sie już odbyło. Ja nadal myślę, że jak się dokładnie obserwuje i ostatecznie pozna siebie, to metoda jest naprawdę skuteczna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
pereła! i o to chodzi ;-)))) gratulacje (tylko mnie nie ochrzańcie ze kazdemu nieplanowanego dzidziusia życzę-odniosłam to sytuacji pereły-sama mam dwie sliczne córcie w ten sposób-nie moge powiedzieć ze metoda zawiodła choc ja stosowałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madi30 dzieki... Po prostu trzeba dojsc do perfekcyjnosci przy interpretacji tego wszystkiego. Ja teraz jeszcze bardziej sie boje ze popelnie jakis blad... Perela, czyli przyznajesz sie do popelnionego bledu i wycofujesz stwierdzenie, ze metody naturalne sa nieskuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Frezyjko! upieram się przy nazewnicwie bo to ważne-to nie był błąd raczej zaniedbanie ,jeżeli chcemy uniknąć ciąży to musimy stosować reguły matody b,dokładnie-bląd to byłby pomiaru lub interpretacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to co to za metoda
oświećcie mnie bo nie rozumiem. Najpierw miesiączka, zakładam ze seksu się nie uprawia. Potem mozliwa płodność, skoro perela wpadła 1 dnia po miesiaczce, wiec kolejne przed owulacją są tym bardziej niepewne. Potem są dni płodne, to mniej wiecej połowa cyklu. Potem mają być nieplodne, a potem miesiaczka, ale dziewczyny wpadają też tuż przed miesiączka. No to zostaje te pare nieplodnych dni między końcem płodnych a możliwie płodnymi tuż przed miesiączką? E tam, to prawie wcale kochać sie nie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to co to za metoda - to nie tak... nie bylo pelnej obserwacji cyklu... lek med, wyjasnij jej... ja nie umiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Frezyjka nie chciałabym abys to tak odbierała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do no to zo to za metoda - czytaj uważniej to co tu piszemy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
praca u postaw to wyzwanie ale mnie obowiązki wzywają -wpadnę tu jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lek med - nie przejmuj sie tak mocno. Naprawde bylam Ci po prostu wdzieczna, ze mnie poprawilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to co to za metoda
mnie sie to nie podoba. Obliczać wszystko z zegarkiem i termometrem w ręku... a każde głupie przeziębienie albo podróż albo stres może coś poprzesuwać... jakieś to mało spontaniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
jak sie otwiera to wykasowac w pasku to co jest po html-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufffffff, ale sie przez chwile goraco zrobilo na forum. Perelko ale mi napedzilas strachu. No coz, ale wyglada na to, ze wyjasnilysmy to i wszystko jest ok. Znaczy - stosowac metody naturalne, jak najbardziej, tylko sie na tym znac. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano ano
to dobra metoda, w kontekscie dorobienia tysiaka lub (moze) i dwoch warto ja stosowac, jednym slowem oplaca sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
nie chce się wciągac w dyskusje ale napisz która metoda daje spontana bez wyrzeczeń i bez obj ubocznych -albo nie NIE PISZ nie o tym tu miało być -pewnie sie pokłocimy i tyle-uwierz na słowo-ta metoda częto okazuje się byc bardzo dobrą w każdynm względzie-atrakcyjności współżycia równiez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do no to co to za metoda - no jasne, spontan i nic więcej. Życie nie polega tylko na samych przyjemnościach ;-) A serio - ktoś już kiedyś nadmienił, że metody naturalne lepsze są raczej dla osób będących w stałych związkach, niż dla osób nieregularnie uprawiających seks. Może o to Ci chodziło? My z mężem jakoś na brak spontanu nie narzekamy... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko żeby się na tym znać, to trzeba je stosowac i obserwować u siebie, a więc uczmy się na własnych błędach dziewczyny - po trójce dzieci dojdziecie do perfekcji... przypominam, że metod naturalnych WHO nie zalicza do metod antykoncepcji, własnie dlatego, ze są nieskuteczne, a organizm kobiety to nie zegarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W czasie studjów się na tę metodę nie zdecyduję - choć chiałabym bardzo, bo wiara, bo zdrowie. Niestety w czasie studjów ma się życie bardzo rozregulowane i ...nie wiem co jeszcze..po prostu strach, że jednak się wpadnie. Lek med (praca u podstaw, jak łądnie to nazwałaś:P niech będzie, widać lekarzem jesteś z powołania-chwali Ci się:)) Jeżeli masz chwilkę. Czy dobrze rozumiem: Naturalne planowanie płci dziecka : plemniki z chromosomem X mają większą żywotność?Prędkość poruszania się to druga sprawa. Boję się o antykoncepcje w czasie kiedy się nie staram(studia), bo 1 mam hiperprl i nie mogę raczej stosować NPR (stres by mnie zjadł, czy czasem nie jestem w nieplanowanej ciąży na studiach),a z drugiej strony biorąc tabletki antykoncepcyjne mam obawy, że w ten sposób obniżam sobie w jakiś spoób płodność...Obawy czy wogóle będę mogła zajść w ciążę...Dla jasności nie zażywam narazie tabletek anty, leczę sie a zabezpieczenie to prezerwatywa niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **pytanko**
Jeszcze raz wrócę do kwestii, gdy organizm dwa razy w jednym cyklu szykuje się do owulacji. Co z temperaturą, gdy za tą pierwszą próbą do owulacji nie doszło, choć były objawy że się szykuje? Rośnie czy nie??? Mam na myśli sytuację: jest śluz płodny, ale z jakiegoś powodu jajeczkowanie się nie odbywa. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje Juleczka, ale po czesci. Owszem - metody naturalne to nie antykoncepcja. To naturalne planowanie. Kiedy tak, a kiedy nie... Pomocy, ja nie chce sie uczyc na bledach! Ale chce stosowac ta metode bardzo. Co z tym fantem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
SŁOŃK faktycznie z powołania- A jak leczysz swoją hip...prl?a castagnusa próbowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×