Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość gonia 23
Mam takie pytanie .Czy od owulacji do okresu mija zawsze 14 dni czy to jest reguła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
reguła to 12-16 dni(a i od tego bywaja wyjątki choc juz raczej patologiczne)faktycznie najcześciej jest to 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lek med dziękuję za konsultację. Jeśli chodzi o temperaturę 17 dnia to jest jeszcze wyższa od poprzednich czyli 36,6 a śluzu już nie ma :-), choć i w tych kilku poprzednich dniach były śladowe ilości. Frezyjko zawzięłam się bardzo mocno i będę mierzyć temperaturę, będę stosować MOT, bo mam silną motywację. Jestem raczej z tych upartych ;-) Mam nadzieję, że będzie nas więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komi
Ja stosuje te metody, dokladnie stosunek przerywany. Trwa juz to od roku i narazie (tfu ftu) nic strasznego sie nie wydarzyło i oby tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, witam znowu,wymiana wiadomości z poprzedniej strony a dotyczącej nieregularnych miesiączek, albo tych tzw. bezowulacyjnych trochę mnie przestraszyła! Wydawało mi się, że MOT nadaje się dla każdej z nas, takich które mają wszystko podręcznikowo, i takich które mają cykle różnej długości, bo MOT opiera się na ich dwufazowości i ustalenia momentu owulacji, bądź tego co nią być powinno, a nie jest, bo organizm nie produkuje jajeczka! I teraz mam zgryz! Bo co w sytuacji, kiedy miesiączki są nieregularne i jest podejrzenie miesiączkowania bezowulacyjnego (co chyba nie jest tożsame z policystycznymi jajnikami, prawda?) Wydawało mi się, że to nie ma znaczenia, bo organizm zachowuje się tak samo, i nigdy nie wiadomo, kiedy owulacja będzie udana a kiedy nie, i MOT można stosować z równym powodzeniem jako \"antykoncepcję\" jak i jako poszukiwanie dni potencjalnie płodnych, kiedy są trudności z zajściem w ciążę, właśnie z powodu \"niepełnej\"owulacji...Zdaje mi się, że tu lek med potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lek med tzn., że trzeba czekać na cztery temperatury wyzsze od tych niższych? Niektóre materiały mówią, że wystarczy trzy, ale je myślę, że początkujący powinni poczekać na tę czwartą wyższą temperaturę. Odnośnie śluzu to mam jeszcze trudności z jego dokładnym określeniem i dopasowaniem do typu śluzu płodnego czy niepłodnego. Ktoś tu wcześniej opisywał typy śluzu, czy jeśli śluz ma chociaż jeden objaw śluzu płodnego tzn., że trzeba go traktować jako płodny? Tu wydaje mi się, że doświadczenie rozwiąże ten problem. Na razie muszę sie opierac przede wszystkim na tempce + obserwacja śluzu bez jego interpretacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peewna dama
lek med lub inne forumowiczki powtarzam zapytanie bo widze ,ze niedlugo zgine w oceanie innych odpowiedzi i zapytan... Gdzie mozna kupic aparat BIOSELF.Jak moze pomoc wykorzystanie tego urzadzenia w metodzie NPR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines.aaa
http://www.bioself.pl/info.html tutaj info o bioselfie. Mozna kupic w aptekach i przez internet. Generalnie opinie nie sa zachwycajace. Trzeba miec raczej regularne cykle. Lepszy ale wiele drozszy jest ladycomp. Ale o tym juz bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
trzy wystarcza pod warunkiem ze trzecia jest o 0,2 stopnia wyższa od sześciu poprzedzajacych zwyżkę-u Ciebie tak nie b7yło więc czekamy na czwarta która musi być wyższa (od tych sześciu)ale juz niekoniecznie o 2 kreski-wtedy juz wieczorem mamy niepłodność poowulacyjną. Bioself -specjalisci wogóle go niepolecają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peewna dama
nie moge!! jakie astronomizne ceny!! ten bioself to ok 400zl a reszta powyzej 1000zl!! pewnie to dopiero wchodzi i dlatego takie ceny!! zajzyjcie same http://www.metodynaturalne.pl/planowanie+rodziny.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewna damo - dokladnie, niestety drogie to i wlasnie dlatego ja wole poki co swoje mierzenie temp. i obserwowanie sluzu oraz wykresy i tabelki mojego meza. Uwaga, uwaga! Malinka - dzis rano zmierzylam temperature! Hehe - wielki powrot frezyjki do codziennego mierzenia temperatury. Jak Ci to teraz napisalam to tym bardziej musze sie tego trzymac, zeby byc slowna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tussia
A ja powtórzę pytanie bo chyba umknęło!! :) Wklejam: Mam pytanie :) Czy u Was w drugiej fazie cyklu (poowulacyjnej) śluz zawsze jest jednorodny tzn. niezmienny przez cały ten czas? Bo u mnie niby ma cechy "klasyczne" (lepki, gęsty itd.) ale są momenty gdy się lekko zmienia, tak jakby miał przejść w jakiś inny stan. Nie mówię tu oczywiście o śluzie tuż przed pojawieniem się miesiączki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tussia, ja mam problemy z okresleniem jakosci sluzu. Czasami mam wrazenie, ze ma niektore cechy plodnego a niektore nieplodnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm dziewczynki mam problem... Do owulacji temperaturkę miałam 36,38 pi razy oko. W 9. dniu nieco spadła, a w 10. wzrosła do 36,61. W sumie 2 proste krechy nie licząc tego spadku w 9.dniu. Owulacja mniej więcej w 10 dniu mi pasuje, bo z reguły mam cykle 24-dniowe. Już myślałam że będzie idealnie, ale... 5. dnia po owulacji (po poprzednim skoku) temperatura znów mi skoczyła - do 36,85, i teraz nie układa się ona w tak prostej linii, są pewne oscylacje, tam między 36,68-36,87. Co sie dzieje? 2-krotny skok? Jakies dziwne... P.S. Dodam, że cykle mam regularne, 23-24 dni, odkąd mi się wyregulowały (po szaleństwie hormonów w wieku lat nastu) nie miałam cyklu 29-dniowego, na który wskazywałby skok temperatury w 15 dniu... Czy ktoś spróbuje mi to wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frezyjko trzymam za Ciebie kciuki- uda Ci się na pewno. Ja ustaliłam sobie stałą godzinę (5.30), ponieważ pracuję na zmiany ta godzina jest odpowiednia zarówno dla porannych godzin pracy, jak i tych popołudniowych, bo przecież zawsze można iść dalej spać, co zazwyczaj przychodzi mi bez trudu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko 5.30!!! dla mnie to srodek nocy choć wstaje przed 7. całe szczęście że z lady-compem nie muszę mierzyć tmki tak wcześnie (mam limit czasowy na dokonanie tego dość długi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzusta, a co powiesz na 4:30? Ja to dopiero ma problem, bo czasami wstaje i o tej godzinie. Chyba wiec bede musiala codziennie nastawiac sobie na 4:30 i potem ewentualnie ponownie zasypiac. Kwestia przyzwyczajenia... Malinka, dzieki za wsparcie. Zuzza, ja nie potrafie Ci pomoc. Moze lek med :-) Pewna dama, kilka stron wczesniej, nie pamietam niestety dokladnie gdzie ktos podal adres do opisu zmian sluzu, moze Ci sie przyda. Jesli jestes zainteresowana badz laskawa przejrzec poprzednie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
zuza! to normalne nie musi byc jak od linijki-to zalezy od aktywności ciałka żółtego-moze tak byc!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lek med - mogę wysłać Tobie moją kartę obserwacji na maila do obejrzenia- zeskanuję albo schematycznie namaluję - bo do pewnego momentu było jak w morde strzelił jak od linijki, potem skoczyło jeszcze w górę i na tym wyższym poziomie sobie oscyluje. A mnie ciekawią nie tyle te oscylacje (są w sumie na każdym przykładowym wykresie), co ten drugi skok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
jasne -aannkkaa1970@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
do Jessiki-i potem mówia ze metody naturalne są nieskuteczne.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj uważniej
Dane są obliczane według reguły Holta. Pamiętaj jednak, że ta metoda, nie wspomagana - jest jedną z najmniej skutecznych metod antykoncepcyjnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
CZYTAM UWAZNIE-ale -mój boże -jakaż to metoda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm moze to i skuteczna metoda ale miesiaczka musi byc naprawde stabilna i regularna.dlatego lepiej niech stosuja ja kobiety dojrzalsze;) my,nastolatki jeszcze z gumkami:) pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie jest to metoda dla mlodych dziewczynek, bo te tak naprawde zamiast uprawiac seks powinny zajrzec do zeszytu i ksiazki. Seks to nie tylko przyjemnosc, to rowniez odpowiedzialnosc za ewentualne poczecie dziecka. A stosowanie metod naturalnych rzeczywiscie wymaga posiadania nie tylko duzej wiedzy, a rowniez pewnej dojrzalosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×