Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Dzięki :-). A jak to jest z odrastaniem mięśniakow po operacji. Podobno często się to zdarza. Strasznie się boję. A jeśli często - to w jakim czasie to mniej więcej następuje? (wiem, że jesteś pediatrą, ale może masz jakąś wiedzę na ten temat). Jeśli tak, to będę wdzięczna za info. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
zrób po prostu usg i się martw na zapas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usg już robiłam. Po prostu żyję ze świadomością, że ta tykająca bomba może odrosnąć i strasznie się tego boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totalnie zrażona
Wpisałam się tu parę stron temu, miałam znaleźć wykres, ale nie znalazłam, chyba wyrzuciłam, to było jednak dość dawno temu. Znalazłam tylko stary kalendarzyk, gdzie zapisałam podstawowe daty, pomiary i obserwacje przed wizytą u gina. Zaszłam w ciążę w ósmym dniu podwyższonej temp. Obserwacje śluzu nie odbiegały od tych w poprzednich miesiącach. Wszystko wskazywało na niepłodność poowulacyjną. Nie wiem dlaczego tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z zapytaniem do lek med
Do lek med - co myślisz o wypowiedzi totalnie zrazonej? Bo mi się to wydaje trochę naciągane, że w 8 dniu podwyżonej tem. o ile wczesniej nie było współżycia mogła zajść w ciążę? Chyba, że żle wyznaczyła linie graniczną i np. to nie były podwyższone temp. nie zwracała uwagę na śluz, szczyt itp. Bardzo mnie to zaintrygowało. lek med proszę o refleksję ma ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
mam dystans do tej wypowiedzi.Zrażona podaje dane na podstawie zxapisków które naniosła z kart obserwacji do kalendarzyka przed wizytą u gin.Jakoś nie widzę tego ze przerysowała czy naniosła wszystkie pomiary (bo i po co jakby chciała omówić z lek.wykres to by go zabrała tak mysle).Biorę pod uwagę ....hym nieścisłosci czy niedokladnośc tego przekazu.Ale oczywiście jest to maja spekulacja.(żeby kogoś nie urazić).Chciałbym zobaczyć WYKRES .Nie pamiętam dokładnie ale czy "zaciązenie" nie było wynikiem wcześniejszego współżycia? Naprawdę trudno mi wyrokować. Chciałabym zobaczyc wykres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja od nowego cyklu zaczynam wszystko wyliczac, do tej pory wspolzyjac opieralam sie tylko na obserwacji śluzu ale boje sie i teraz juz bede robic wykresy i wszystko jak trzeba - badanie szyjki i temp. mam nadzieje ze jakos sie z tym wszystkim polapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ósmym dniu podwyższonej tempki nie da się zajść w ciążę. Podwyższenie temperatury to \"skutek uboczny\" wydzielania progesteronu. Nie ma fizycznej możliwości, by doszło w tym czasie do owulacji (prohgesteron blokuje wzrost i pękanie pęcherzyków). Dodatkowo - GDYBY NAWET doszło do pęknięcia pęcherzyka po tym jak zaczyna się wydzielać progesteron - do ciąży nie dojdzie, bo jajeczko nie będzie w stanie się zagnieździć.Być może tempka była podwyższona (np przeziębienie_ ale na pewno nie był to 8my dzień podwyższonej tempoeratury w rozumieniu NPR. Jak już napisałam - jest to niemożliwe.Poza tym - temperatura rośnie po owulacji - nie ma dwóch owulacji w jednym cyklu - jest to kolejny dowód na to, że się NIE DA.totalnie zrażona - myślę, że błąd mógł leżeć w błędnej interpretacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neska5
do Ewelki69 Dobrze zamierzasz robić mierząc temperaturę. W ten sposób będzie Ci łatwiej określić początek fazy III poowulacyjnej, odbytą owulację. Na początku to trochę uciążliwe, ale przyzwyczaysz się szybko.Ja już tera nawet bez zegarka przebudzam się w porze mierzenia temp-organizm się do tego sam przyzwyczaił jakby. Tylko pamieaj o mierzeniu: - o tej samej porze (tj. godzinie) -tym samym termometrem -w tym samym miejscu (usta, pochwa bądź odbyt) -notowaniu tempek zakłóconych (np. z powodu alkoholu wypitego poprzedniego wieczoru, złego sampoczucia, żle przespanej nocy, choroby-przeziębienia itd). Wtedy tych temp. nie bierz pod uwage w interpretowaniu wykresów. Ewelka życzę wytrwałości i jestem otwarta na wymianę doświadczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą fazą niepłodności względnej i śluzem, to też nie ma co przesadzać - kiedy macie cykle z ostatnich 6-12 miesięcy i wiadomo, że owulacja nie wystąpiła wcześniej nigdy niż np.16 dnia, to ja bym się nie przejmowała każdym śluzem, tylko śluzem płodnym. Zwłaszcza, że wiele kobiet ma przez cały cykl stałą, niezmieniającą się wydzielinę. Tyle tylko, że trzeba mieć doświadczenie wynikające ze statystyki własnych cykli i znajomości tego, czy jest się kobietą z natury suchą czy mokrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiiiga
ja mam pytanie do pani lekarz!!ostatnia miesiaczke mialam 15 wrzesnia potem odstawilam tabl no i teraz nie dostalam okresu.(od momentu odstawienia nie wspolzylam), czy sa jakies szanse ze moglabym byc w ciazy???Bylam dzis u ginekologa zrobil mi usg i pytal sie czy robilam test ciazowy?? potem powiedzial ze wszystko wskazuje na to ze niedlugo powinnam dostac okres. Czy mam powody ze by sie martwic ciaza??Chyba jak bym byla to by mi to dzis powiedzial?? a i kazal mi za tydzien przyjsc do kontroli.Co mam o tym wszystkim myslec???Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiiiga
prosze niech mi ktos odpisze!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
mysle ze hormony rozpieprzyły Ci cykl.Notabene to krwawienie z 15.09.nie było miesiączką tylko krwawieniem z odstwienia.Poczekaj spokojnie.To czasem trwa dłuzej.Zasadniczo po 3-6 miesiącach po odstwieniu hormonów jest niepokojące.U 5% cykle nie wracają.Ku przestrodze. Co do I fazyi obserwacji cyklu mam takie zdanie jak Paniwonka..Tylko ze wtedy index pearla rośnie z 0,2 do nawet 9 a to już różnica.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiiiga
pani lekarz!! czyli jest mozliwa ciaza czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
jasne ze nie mozna jej wykluczyć.Hormony nie dają 100% pewności przecież wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiiiga
tak wiem.A mniej wiecej ile procent moze skazywac ze jestem w ciazy?? Bylam u lekarza zrobil usg i powiedzial ze powinnam dostac okres.Chyba jak bym byla w ciazy to juz by to wiedzial???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
chyyyyba tak.Mówię Ci -poczekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niiiiga
tylko ze ja sie bardzo stresuje tym.Od mojego ostatniego stosunku minelo 5.5 tyg wiec mysle ze cos by tam widzial na usg jak bym byla w ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
tak- 6 tydzień widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totalnie zrażona
Pisałam już - wykresy miałam idealne, śmiałam się że można je spokojnie do podręczników pakować. Obejrzyj sobie byle który wykres wzorcowy, różnice w temp od wykresów wzorcowych miewałam maleńkie, rzędu 0,1 st C. Do lekarza nie zabrałam wykresu, co innego miałam wtedy w głowie, roztrzęsiona, zapłakana i nie obchodziło mnie specjalnie dlaczego to się stało, tylko to że się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niiiiga
o czym ty teraz pisalas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery xyz
NIe mam czasu czytac tylu str czy mogl by mi ktos napisac o mierzeniu temp? tzn chodzi mi o termometr jak? za ile? gdzie mierzyc? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery xyz
dzieki wiem, przeraszam moze kiedys przeczytam czzalosc. szukalam dzis w googlach ... i jakos nie bardzo cokolwiek moglam znalesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deedee__
Ktory dzien uznac za poczatek cyklu, gdy miesiaczka rozpoczyna sie delikatnym plamieniem przez 1,2 dni, doslownie kilka kropelek jasnej krwi na wkladce? Dopiero 3 dnia zaczyna sie normalne silniejsze krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
ten pierwszy dzień "podkrwawiania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się. W każdym źródle jest informacja o tym, że plamienie zalicza się do starego cyklu a nocy cykl liczy się dopiero od krwawienia. Plamienie od miesiączki pomoże odróżnić konieczność użycia wkładki bądź już podpaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jansee
WIDZE ZE JEST TUTAJ NA TYM FPRUM STALE OBECNY 'LEK MED' WIEC JA MIALABYM PYTANIE TROCHE ODCHODZACE OD TEMATU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jansee
WIDZE ZE JEST TUTAJ NA TYM FPRUM STALE OBECNY 'LEK MED' WIEC JA MIALABYM PYTANIE TROCHE ODCHODZACE OD TEMATU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salamandra0000
Ja stosuje metodę naturalną od około 3 lat, dzieci jeszcze nie mam choć ostatnio było gorąco. Okres spóźnił mi się 10 dni, a cykle mam bardzo regularne. Być może nawet byłam w ciąży, bo miałam różne wskazujące na to objawy. Co do tabletek to zrujnowały mi organizm. Nie wiem czemu tak mało się o tym mówi jak one szkodzą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×