Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość lek med
do nekty! to moze prosze na swój topik? :-) nie udzielac sie na naszym! haha.Zdecydowanie nie ma dwóch jajeczkowań w jednym cyklu!i nie ma inaczej choc nie jestem ginekologiem-moze byc przesunięte nawet nałozyc się(okresem płodnym )na miesiączkę ale jak JUZ JEDNO JEST W CYKLU TO DRUGIE JEST HAMOWANE I NIE MA INACZEJ I NIKT TAKIEGO DRUGIEGIO NIE ZAOBSERWOWAŁ.moze byc rozpoczynające sie jajeczkowanie i coś (np stres)moze je przerwać i do jajeczkowania nie dojdzie-będzie drugie jak się "zbierze" ale to dlatego ze poprzednie nie doszło do skutku-to gin mogł mieć na mysli-dokonane jajeczkowanie mozna rozpoznać tylko na podstawie dwóch objawów -wzrostu temp.lub ciąży ;-).drugiego NIE MA tak jaknie zdażyło się zeby kobieta w ciąży zaszła w drugą ciążę na TEJ samej zasadzie-dokonana owulacja hamuje następną (progesteron) pozdrawiam.400 pln za jaki zabieg?jaką metodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frezyjko... ja nie jestem zadnym ekspertem w dziedzinie NPR ale jestem za nia cala soba. nigdy nie stosowalam antykoncepcji, mam jedno dziecko, poczete zaraz po slubie, potem w kolejna ciaze zaszlam po roku i 4 m-cach od porodu, ciaze poronilam i zgodnie z zdecydowana koniecznoscia (medyczne wskazania) musialam przynajmniej pol roku nie zachodzic w kolejna ciaze. wtedy, z pewnymi oporami, ale zaczelam sie uczyc NPR i stosowalam ja z powodzeniem od zabiegu w kwietniu do pazdziernika. Od pazdziernika zas staramy sie o kolejne dziecko wiec juz nie mierze temp. (nie chce mi sie zwyczajnie juz, jak i tak chcemy dziecka) ale badam dalej szyjke macicy i sluz. Po nawet paru miesiacach stosowania NPR mozna z duza pewnoscia przypuszczac kiedy mamy plodne dni, nawet bez mierzenia temperatury. Oswoilam sie dzieki NPR ze swoja kobiecoscia i poczulam ze maz bierze wspolnie ze mna pelna odpowiedzialnosc za ewentualne nowe zycie. Poczulam ze nie jestem mezowi potrzebna tylko do seksu, ale ze mozna sie piescic i calowac nie koniecznie konczac pieszczoty stosunkiem plciowym, czyli uczylismy sie czulosci...To duzo dla mnie znaczylo... Oczywiscie, sa minusy... jeslli np. mialam stanowczy zakaz zachodzenia w ciaze pol roku, dla pewnosci nie kochalismy sie w miesiacu kolo 8 -10 dnni plus @, ale mam cykle 28 dniowe wiec zawsze cos zostalo jeszcze ;-) no i to poranne mierzenie temp...brrrr, tego nie lubie, bo mam bardzo mocny sen i nawet lekkie ockniecie sie nad ranem na mierzenie bylo dla mnie osobiscie trudne. Ale cos za cos... Jesli chodzi o jej skutecznosc znam bardzo wiele osob stosujacych NPR i \"wpadek\" nie ma wiele. A znam i takei ktore po kilkanascie lat nawet w ten sposob kontrolowaly poczecia. Tylko bardzo warzne jest zeby nie byla to tylko metoda termiczna ae i badanie szyjki i obserwacja sluzu..Tylko metody kojarzone daja duza pewnosc! Pozdrawiam i zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Padlinko ! piszesz "mój onkolog?"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
rozumiem sory-zawodowa ciekawość-ja jednak onkologicznie miałam gorzej ,dzieki za głos na forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertaa
400 zl za leczenie nadzerki metoda wymrazania.Czy to duzo? Myslalam ze jestes lekarzem ginekologiem...chyba trudno jest odpowiedziec na moje dotyczace kobiecych chorob pytania nie bedac praktykujacym ginekologiem:) Zreszta nie powinnam zasmiecac tego topiku wypowiedziami o swoich chorobach bo slozy on do czegos innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
moze głupio zabrzmi ale na NPR znam sie lepiej od ginekologa (przeciętnego praktykujacego) a o innych zagadnieniach tez sporo-w końcu jesteśmy wszy=scy po medycynie-zależy tylko jak sie dalej rozwijamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertaa
czy 400 to duzo za wymrozenie nadzerki?jaka cena jest do przyjecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nasivin
Padlinko, zobaczylam sobie zdjecia, do ktorych link znalazlam w twojej "stopce". masz swietna rodzinke!!!! Twoja coreczka jest slodziutka, ty jestes bardzo ladna dziewczyna, a twoj maz wyglada na fajnego faceta (no i jest przystojny ;) ). Gratuluje rodzinki! Powiedz tylko, masz drugie dziecko? jestes w ciazy? Bo juz sie pogubilam :) Mam pytanie do lek med: w ktoryms z porzednich postow napisalas: "moze byc przesunięte (jajeczkowanie) nawet nałozyc się(okresem płodnym )na miesiączkę". Czy to znaczy,ze miesiaczka nie jest okresem "bezpiecznym"? Ze w czasie miesiaczki mozna zajsc w ciaze? Torche sie przerazilam,gdy to przeczytalam,bo miesiaczka wydawala mi sie zawsze 100% bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anyżówka
lek med - jezeli podwojne jajeczkowanie jest tak calkowicie niemozliwe, to wyjasnij mi prosze pewne tajemnicze zjawisko: bliznięta dwujajowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwaga na lek med
Lek med jest pediatrą w dodatku czerpie kłamliwą wiedzę na temat antykoncepcji z tej wyjątkowo głupiej strony npr.profile...piszą tam np. że prezerwatywa nie chroni przed HIV bo ma w sobie mikropory ...większej bzdury nie czytałam w jak żyję.A co do NPR to tak jak jedna z dziewczyn powiedziała,jest to metoda dla kobiet które w zasadzie nie planują dziecka,ale jakby się zdażyło to nie było by tragedi,a więc dla kobiet pozostających w stałych związkach i prowadzących w miarę regularny tryb życia.Natomiast oczywiste jest to ,że dla młodej dziewczyny,która uprawia seks nieregularnie i spontanicznie ważna jest pewność danej metody i druga myślę ogromnie ważna rzecz w tych czasach ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.Dlatego ja nie neguję NPR ale uważam ,że każdy powinien zastanowić się czego tak na prawdę oczekuje od danej metody,dobrać ją do stanu zdrowia itp. Natomiast to co głosi lek med np. na temacie o spiralach jest nie do przyjęcia,jak można zakładać że NPR jest jedyną słuszną metodą i skuteczną w każdym przypadku,przecież to śmieszne... A no i jeszcze jeśli chodzi o podwójną owulację, to mój ginekolog też to potwierdził ale powiedział,że zdarza się to czasami, powiedział,że bliźniaki dwujajowe nie są często w tym samym wieku właśnie przez to ,ale jest to kwestia zaburzeń hormonalnych. Pozdrawiam wszystkich i życzę żeby każdy w miarę możliwości znalazł metodę ,która da mu komfort i pewność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
oj czemu maja na mnie uwazac ,przeciez ja nikomu niczym nie groze-nie przesadzaj prosze- są większe przestępstwa niz propagowanie NRP prawda?????? Bliźnięta dwujajowe sa z podwójnej owulacji ALE DOKŁADNIE W TYM SAMYM CZASIE-dojrzewaja dwa jajeczka(lub więcej) ,miesiączka niekoniecznie jest okresem w całości bezpłodnym-przy krótkim cyklu moze o nią "zahaczyć "okres płodny.I WAŻNE-MIESIĄCZKA prawdziwa to ta która jest krwawieniem po owulacji czyli poprzedzona wzrostem temp. wprzeciwnym razie moze być krwawieniem śródcyklicznym-najczęsćiej w momencie płodności-wtedy mozna zajść w ciąże w pierwszym dniu krwawienia (stąd niesłuszne poglady) dotyczy to szczególnie kobiet z nieregularnymi cyklami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
do uwaga na....TWOJ GINEKOLOG POWIEDZIAŁ ZE BLIŹNIAKI NIE ŚA CZASEM WTYM SAMYM WIEKU?????????????ZMIEN GINEKOLOGA!!!!!!!!(mogą się różnic wagą ale nie wiekiem ciążowym na BogA!herezje!) swojej wiedzy nie czerpię tylko z w/w strony choć ją polecam -wiedze posiadam z kursu NPR W RAMACH STIUDIÓW PODYPOLOMOWYCH na które wczęszczam-.Prezerwatywa nie chroni na 100% przed HIV i czemu tak jest nie do końca wiadomo byc moze przyczyna jest inna(ostatnio są inne sugestie) NPR jest METODĄ NAJLEPSZĄ POD WIELOMA WZGLĘDAMI i godną przynajmniej przemyslenia,adresowaną jednak DO OKREŚLONEGO TYPU LUDZI-i bardziej o światopogląd tu chodzi niż o regularnośc cyklu-ZROZUM TO I ZAAKCEPTUJ! A JA NIKOMU SPIRALI Z MACICY NIE WYCIĄGAM ANI PREZERWATYW NIE ZABIERAM-SKĄD WIĘC TA NAGONKA! myślałam ze to forum i mam prawo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
małe pytanie- a Ty skąd czerpiesz swoją NIEKŁAMLIWą WIEDZĘ????naPISZ moze porzucę moje kłamnliwe źródła i tez poszerzą horyzonty-gratuluję pewności siebie i tego co sama wiesz.Dajesz na to gwarancję?\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Prezerwatywa nie daje pełnej ochrony przed Hiv - wciskają ludziom kit w reklamach aby wiecej gum schodziło z półek i aby interes się kręcił...w gumie faktycznie mogą byc mikropory - to wcale nie jest bajka; metody naturalne są najskuteczniejsze gdy się robi wszystko tak jak trzeba a już na pewno są najprzyjaźniejsze kobiecemu organizmowi.Współżycie to nie jest zabawa więc spontaniczny seks przedmałżeński z byle kim nie powinien wchodzić w rachubę. ABSTYNENCJA SEKSUALNA - tylko to Wam da 100% pewności przed \"kataklizmem\" jakim jest dziecko... Kończąca biologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już wiem
lek. med.>>>piszesz nieprawdę. Żałosne to trochę, bo Ty własnie powinnaś mieć nieco większą wiedzę niż my...Kilka miesięcy temu znalazłam w necie artykuł z czasopisma medycznego, opublikowany przez kanadyjskich uczonych, którzy potwierdzili, że co prawda niezwykle rzadko ale dochodzi do dodatkowej owulacji w cyklu. Nie potrafią stwierdzić dlaczego i co ją wywołuje ale na jakąś tam liczbę obserwowanych (badanych) kobiet jedna z nich zachodziła w ciążę ponieważ uwalniało się dodatkowe jajeczko w tym samym cyklu...Przykro mi ale nie pamiętam już strony gdzie znalazłam te informację. Ktoś kto będzie szukał na pewno znajdzie coś na ten temat. Do szukania informacji na ten temat zmusiła mnie zaistniała sytuacja. tzn. po roku stosowania NPR zaszłam w ciążę, jestem na 99,9% pewna, że nie było śluzu owulacyjnego, nie miałam objawów owulacji a mimio to do niej doszło (w 30 tym dniu cyklu kiedy zwykle dostawałam miesiączkę) i wtedy poczęło się nasze dziecko. Do tej pory nie bardzo wiem jakim cudem. Dlatego też uważam że ta metoda, owszem, jest świetna ale tylko dla osób dla których ewentualna ciąża nie stanowi problemu. Ja kiedy urodzę dziecko nie wrócę do tej metody bo nie chcę za rok, dwa mieć następnego dziecka. Pomyślę o niej za 3, 4 lata, kiedy będę planowała następną dzidzię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
żałosne jest to ze podpierasz sie argumentami z NIEWIADOMO-SKAD-WZIĘTYCH-artykułow mających doprowadzać w rezultacie do promowania spiral i hormonów (celowa robota)kobiety czytając takie informacje będa sie bały zaufać NPR.A dodatkowa owulacja nie występuje tak w drugiej połowie cyklu jak i w ciązy z tych samych przyczyn.Rozumiem ze Ciebie zawiodła prawidłowa obserwacja i mierzenie temperatury???/czy tylko stosujesz obliczenia zakładające ze 30 dzień jest niepłodny?kalendarzy małżeński odkładamy do lamusa nie mieszajmy pojęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetest thing by now

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetest thing by now
Dlaczego dyskusja na te tematy zawsze sprowadza się do szerzenia informacji na temat spisku dziejowego,że to te złe koncerny farmaceutyczne i producenci gumek(ps.skoro gumki nie chronią przed HIV to dlaczego w powszechnym użyciu są lateksowe rękawiczki???) chcą wszystkich truć i wyciągać kasę...bez przesady naprawdę dla jednego NPR to świetna metoda a dla innych jak widać nie,więc dlaczego od razu wypisujecie takie rzeczy,to jest jakaś chora sprawa,że istnieją dwa środowiska które tylko się obrzucają błotem każdy wybiera to co chce,nie ma 100% metody,każda niesie ze sobą różne skutki uboczne,ale trzeba mieć umysł szeroko otwarty i wybrać to co uważamy za stosowne.Ja do NPR nic nie mam ale uważam że w moim przypadku się nie sprawdza,po prostu nie spełnia moich oczekiwań.(no ale zawsze znajdą się osoby które za wszelką cenę chcą kogoś przekonać do czegoś co mu nie pasuje patrz popisowy numer w wykonaniu lek med w temacie o spiralach ,żałosne) A co do podwójnej owulacji w jednym cyklu to cóż już od kilku lekarzy słyszałam takie opinie,że jest to możliwe,no ale jak widać lek med z tego tylko tytułu ,że ukończyła kurs NPR ma monopol na wiedzę o fizjologi kobiecego organizmu,ja myślę,że są to rzeczy które nie były jak do tej pory dostatecznie zbadane i czas pokarze jak to jest,w końcu od niedawna znamy np strukturę DNA,więc wcale bym się nie zdziwiła gdyby wyszły takie rewelacje,co z resztą potwierdzają niektóre dziewczyny wpisujęce się powyżej.Tak czy owak sprawa antykoncepcji czy jak kto woli planowania rodziny jest sprawą ważną i nie zależnie od tego jaką kto wybiera metodę,ważne ,że podchodzi do tego odpowiedzialnie i poważnie,bo o to chyba chodzi każdej z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
Sweetest thing --> nic dodać, nic ująć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odżo
witam serdecznie:) stosowalam jakies 7 lat temu metody naturalne a raczej metode polegajaca na obserwacji wlasnego sluzu w poszczegolnych fazach cyklu.Doszlam do perfekcji w tym i przez dwa lata(uwazam ze i tak to dlugo) bylo zawsze bezpiecznie, chodzilam w tym czasie do szkoly wieczorowej ,ale nie bylo w zasazdzie stresu , problemow , z chlopakiem ukladalo sie super.Skonczylam szkole , poszlam do pracy i przyszly nerwy i wtedy moja metoda zawiodla pomimo zdyscyplinowania w czasie obserwacji .Moja coreczka ma juz teraz 7 lat:) Pozniej stosowalam tabletki , niedawno je odstawilam z powodu stanow depresyjnych i mysle zeby wrocic do mojej metody:), boje sie bo nie planuje drugiego dziecka , wtedy bylam mlodsza i jako tych obaw wogole nie bylo.Moze sie jednak skusze? :) pozdrawiam wszytkie forumianki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
gumnki NIE DO KOŃCA chronią przed aids podobnie jak i rękawiczki NIE DO KONCA chronią przed chorobami (wszystko zalezy od stopnia narazenia).skoro tak strannie sledzisz moje wypowiedzi to chyba mozna z nich przeczytać ze nikogo nie molestuję jeżeli chodzi o moje przekonania ,jeżeli bywam ...niezbyt miła to conajwyżej w opdowiedzi na stwierdzenia ze moja wiedza jest 'żałosna,kłamliwa z głupich źródeł"to cytaty-powiedz mi na jakiej podstawie tak mnie oceniasz??????? co do lekarzy-w tym moich znajomych w tym ginekologów-wielu przyznaje ze ta temat metod naturalny ma bardzo mgliste pojęcie-chociazby dlatego ze ten temat jest po macoszemu traktowany-ZARÓWNO NA STUDIACH JAK I W TRAKCIE KSZTAŁCENIA SPECJALIZACYJNEGO i tyle WIEM! Natomiast co do tego co przyszłośc pokaŻe to jestem pewna ze w niedalekiej przyszłości po pierwsze nastąpi duzy zwrot ku matodom naturalnym a po drugie po tych kilkudzie=sięciu latach szeroko stopsowanej antykoncepcji więcej bedziemy wiedzieli o jej skutkach-sporo można juz w tej chwili poczytać np na naszej kafetrii-nie sądzisz??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga27
Do Lek med: to, czego Ci najbardziej brakuje, jak i niestety wielu lekarzom, to choć trochę pokory wobec natury, która naprawdę potrafi być zaskakująca! Przecież mimo wielkiego postępu w naszej wiedzy wciąż więcej o niej nie wiemy, niż wiemy i ŻADEN lekarz nie może powiedzieć słowa "na pewno wiadomo". I jeszcze jeden powszechny błąd lekarzy, to zakładanie, że pacjentki nie umieją czytać i same docierać do interesujących je informacji. I doprawdy nie muszą to byc informacje wzięte z kobiecych czasopism, wcale nie jest trudno choćby za pomocą Internetu dotrzec do poważnych publikacji naukowych które dla śdenio inteligentnej i wykształconej osoby są równie zrozumiałe, jak dla Was. Wielkim błędem propagatorów NPR jest przekonywanie o bardzo wysokiej skuteczności tej metody. Nikt przy tym nie wspomina, przy ilu kontaktrach seksualnych w miesiącu jest ona tak skuteczna - przy trzech, czy pięciu? Bo żeby zbliżyć się do tych obiecywanych choćby 99% trzebaby zachowywać czujnośc (czyt. abstynencję) przez większość cyklu. Przecież to jasne, że abstynencja jest najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną, tylko chyba nie o to tu chodzi... Oczywiście i ja nie neguję wartości NPR, to może być naprawdę dobra metoda, ale tylko dla niektórych, mnie też służyła dobrych kilka lat, ale to było w innym okresie mojego życia i teraz po prostu nie mogę sobie na nią pozwolić. Na szczęście mam kilka innych do wyboru. Popieram gorąco sweetest thing by now, juz wiem i kilka innych równie rozsądnych dziewcząt. Nie ma nic gorszego, jak brak tolerancji i fanatyzm, obojętnie, czego by nie dotyczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już wiem
To w takim razie może szanowana PANI DOKTOR wytłumaczy mi jakim cudem jestem teraz w szóstym miesiącu ciąży???CO?Niepokalane poczęcie? :O I proszę mnie nie obrażać sugerując, że skoro zaszłam w ciążę to pewno stosowałam kalendarzek, ble, ble, ble, metodę z lamusa.... sugerując że muszę być jakąś idiotką, która ...ups źle policzyła sobie coś...Nie pani jedna jest tu osobą wykształcaną, nie pani jedna skończyła studia. Skoro napisałam, że przez rok stosowałam ten sposób planowania rodziny to znaczy, że wiem na ten temat wszystko to, co wiedzieć powinnam,( nawet dokształcałam się u osób takich mądrych osób :O jak Pani, po studium w tymże temacie , które teraz nie potrafią powiedzieć mi jak to się stało, że jestem w ciązy). Nie napędzam żadnego biznesu koncernom antykoncepcyjnym bo guzik mnie obchodzi czy ktoś ma ochotę się truć, czy też nie. Wolny kraj, wolni ludzie, niech każdy robi co chce! Ja chcę wiedzieć dlaczego, skoro ta metoda jest tak pewna, jestem w ciąży??? Jak wspomniałam wyżej nie miałam objawów owulacji, nic nie wskazywało owulacji, więc???????????? Jak mi pani to wyjaśni???? Przepraszam,że się może nieco uniosłam ale drażnią mnie wypowiedzi lek. med. która wydaje się mieć wiedzę Boga. Więcej szacunku wobec natury, jak napisał już ktoś wcześniej... Ja sama stosowałam tę metodę i byłam bardzo zadowolona ale ZAWIODŁAM się, pomimo iż nic nie zrobiłam źle dlatego uważam, że takie gwarantowanie,że to najlepsza, najskuteczniejsza itp. metoda, jest żałosne...A chyba mam prawo być rozczarowana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już wiem
sweetest thing by now , aga 27 zgadzam się z Wami w 100%. To co mnie drażni to właśnie to, że ktoś usiłuje przekonać mnie na siłę do czegoś, na czym się zawiodłam....to wszystko. I chociaż ja wcale nie neguję tej metody, uważam, że ma wysoką skuteczność JEDNAK nie daje 100% pewności. Za swoje przekonania jestem "wrzucana" do worka z tymi, którzy wolą spirale, tabletki, zakłamanie i całą machinę antykoncepcyjną, czy tak jakoś... Czuję się NIEZROZUMIANA( chociażby przez lek. med.) Jesteśmy dorosłymi kobietami i każda z nas sama wie, co dla niej jest najlepsze!Pozdrawiam wszystkie forumowiczki razem z moim dzidziusiem, nieplanowanym ale kochanym!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
jeszcze raz pytam czy mierzyłaś temperature? przecież chyba moze sz odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
jeszcze raz pytam czy mierzyłaś temperature? przecież chyba moze sz odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
teraz mi napisz gdzie napisałam ze nrp daje 100% pewności w całym cyklu,w KTÓRYM MIEJSCU PRÓBOWAŁAM KOGOKOLWIEK PRZEKONAĆ O TYM.i jescze pokaz mi gdzie napisałam ze jest to METODA NAJSKUTECZNIEJSZA-bo ze najlepsza z wielu powodów to dla mnie jasne -mysle że nie jesteś obłudna i nie napiszesz ze sądzisz inaczej.Natomiast przy zarzucaniu MI BRAKU POKORY WOBEC NATURY to juz sie doprawdy ubawiłam setnie-o braku pokory wobec natury wpisz na topiku o aborcji ewentualnie w klubie mirenowiczek-a mi o tym nie pisz ok??chyba ze tylko tak sie wymądrzasz zeby mi dokopać ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
do juz wiem-raz jeszcze -myslę ze sama zdajesz sobie sprawę ze na niepokalane poczecie nie masz szans chcesz nam wmówić ze zaszłaś w ciąże bez stosunku???? ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetest thing by now
Oj lek med i znowu ta samo gatka z cyklu " ja przecież nic nie mówiłam,ale wiem nalepiej,że..." Straszne są takie osoby które myślą,że jak już one coś wiedzą to jest to wiedza absolutna jedyna i słuszna a reszta to głupota,nic dziwnego ,że ciężko się z Tobą dyskutuje...ale cóż.No i sama sobie zaprzeczasz skoro twierdzisz,że NPR jest najlepsze ,a z drugiej strony mówisz,że nie oskuteczność tu chodziu, to przepraszam ,że tak spytam po co się stosuje NPR, pigułki ,spirale itp? Chyba po to żeby była skuteczna,ja tego bynajmniej nie robię dlatego ,że mi się nudzi... No znowu poza tym wychodzi Twój bezgraniczny fanatyzm,że wszyskie inne matody to już są wczesnoporonne i w ogóle be... po co kogoś umoralniać na siłę, dla Ciebie prezerwatywa ma może też działanie wczesnoporonne ,jesteś katoliczką, nie uznajesz tego i nie używasz,ale na litość, nie każdy jest w tym kraju katolikiem, nie każdy myśli tak jak Ty i dla mnie na przykład nie jest to ważne i nie mam z tego powodu wyżutów sumienia bo mam inny światopogląd niż Ty,powiesz penie zaraz ,że gorszy,ale co mi tam to wolny kraj!!!Nie dajcie się dziewczyny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×