Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malwinka24

Mamusie z zespolem policystycznych jajnikow

Polecane posty

Dodam ze w badaniu USG prawy jajnik wyszedl mi lekko powiększony. Lewy idealny Czy mam sie zacząć martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna niewiem czy masz sie martwic ja miałam za duża prolaktynke wiec ja zbili i jakos zaszłam i troche objawów innych. zycze Ci dobrego lekarza bo o takiego ze świecą pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dracenka nie strasz mnie tymi studentami! A z tym wiaderkiem to serio? To będą niezłe jaja :) A jak było u Ciebie z depilacją, też nie kazała na miesiąc przed? To mnie chyba najbardziej dobija. A jeśli chodzi jeszcze o tych studentów, to chyba mam prawo nie zgodzić się na ich obecność w trakcie badań? No bo raczej nie chciałabym, żeby jakaś grupka oglądała mnie taką owłosioną. A kiedy Ty się wybierasz na Polną? Ja jadę 22 maja, o 7:00 mam być na izbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dracenka nie strasz mnie tymi studentami! A z tym wiaderkiem to serio? To będą niezłe jaja :) A jak było u Ciebie z depilacją, też nie kazała na miesiąc przed? To mnie chyba najbardziej dobija. A jeśli chodzi jeszcze o tych studentów, to chyba mam prawo nie zgodzić się na ich obecność w trakcie badań? No bo raczej nie chciałabym, żeby jakaś grupka oglądała mnie taką owłosioną. A kiedy Ty się wybierasz na Polną? Ja jadę 22 maja, o 7:00 mam być na izbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dracenka dziekuje za odpowiedz.a jeszcze jedno mam pytanko po co to przeswietlenie?lekarz powiedziala ze badania beda robic w nocy czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaśmin
WITAM. od 2 lat staram sie o dzidziusia i nic mam 34 lata dwie już prawie panny i strasznie marze o maleństwie,ale nie jest mi dane .niby badania w normie-androstendion,toksoplazmoza,na tarczyce robiłam -wyszło ok.,progresteron w normie,byłam ostatnio na wyczyszczeniu (miałam nieregularne i obfite miesiączki) po badaniu wyszło że mam polipy proste???a dziś lekarka jak mnie badała powiedziała że mam jajniki policystyczne i dość znacznie powiekszoną macice? czy któraś wie jak mam rozumieć -jajniki poicystyczne ?? czy to nie jest za pózno na planowanie maleństwa??przepisała mi od 16 dnia cyklu do 25 tabletki duphaston -ile one kosztują???może któraś z was doradzi co moge i jakie jeszcze badania zrobić??nawet byłam u ojca Grzegorza w Rychwałdzie ....?? i nic ...może już jestem za stara???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dracenka
mala wawa, markotka, ja mialam badania w dzien. to przeswietlenie glowy to na przysadke, ona wytwarza jakies hormony. z tym wiaderkiem to serio! a co do studentow, nie wiem czy mozesz sie nie zgodzic, bo to jest klinika przy akademii medycznej, wiec oni sie tam ucza. jak ja lezalam pierwszy raz, to profesorowa przyprowadzila trzech na wizyte poranna i normalnie robila im egzamin z naszych przypadkow. nie chcialam byc w skorze tego, ktory nie byl przygotowany.... a przy badaniach to bywalo nawet 15 osob. ale ja sie nie stresowalam, powiedzialam sobie, ze przeciez oni musza sie gdzies nauczyc. wszsystko da sie wytrzymac. bedzie dobrze, dziewczyny. ja jade na wizyte za tydzien, ale moze mnie polozy potem, bo cos mi sie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaśmin
powiedzcie mi dziewczyny jak można nie przybierać na wadze gdy ma się PCO?teraz jak czytam te wszystkie wypowiedzi wasze to już teraz wiem skąd mam te dolegliwości:--- nadwaga (u 70 % chorych) - nadmierne owłosienie - wypadające włosy z głowy - przebarwienia na ciele (pod pachami , na twarzy, między nogami) - nadmierna potliwość - bolesne miesiączki -nieregularne miesiączki - łamiące sie paznkokcie -nagłe przybranie na wadze -wzdęcia -bóle głowy (wysoki poziom prolaktyny) -brak owulacji - senność poposiłkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dracenka a nikt nie pytał Cię o zdanie jak przychodziło na badanie 15 osób? A jak było z depilacją? W sumie, to rozumiem, że studenci gdzieś muszą się nauczyć, ale jak ja mam przez miesiąc nóg nie depilować, to nie wyobrażam sobie, żeby mnie tylu ludzi oglądało taką owłosioną! Przeraża mnie to! Yaśmin ja mam pco od wielu lat i nie tyję. Mam 170cm wzrostu i ważę 57 kg. A jeżeli chodzi o wiek, to faktycznie z pco może być teraz trudno. Nie oznacza to, że nie masz szans, bo na pewno masz. Trzeba być dobrej myśli. A policystyczne jajniki, to takie na których odkłada się duża ilość drobnych pęcherzyków (torbieli). Jajniki wyglądają jak ser żółty z dużą ilością dziur. A leczenie jak najbardziej trafne, a czy drogie, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika 22
a teraz dowcip na poprZAKLAD Pewnego dnia pewna starsza dama przyszla do Deutsche Bank z torba pelna pieniedzy. Podeszla do stanowiska i poprosila o prywatna rozmowe z prezesem banku, gdyz chciala otworzyc konto, a "prosze zrozumiec, chodzi o wielka sume pieniedzy".. Po dlugotrwalych dyskusjach pozwolono starszej pani spotkac sie z prezesem, bo w koncu nasz klient - nasz pan. Prezes spytal o kwote jaka starsza pani zamierzala wplacic. Ona zas odpowiedziala, ze chodzi o 50 milionów EUR. Po czym otworzyla torbe, zeby go przekonac, iz tak jest w rzeczywistsci. Naturalnie zaciekawiony prezes pyta o pochodzenie tych pieniedzy. "Szanowna pani, jestem zaskoczony iloscia pieniedzy, jaka ma pani przy sobie! Jak pani tego dokonala?" Klientka na to: "Calkiem prosto. Zakladam sie". "Zaklada sie pani? - pyta prezes - Ale o co?". Starsza pani odpowiada: Cóz, o wszystko co mozliwe. Na przyklad moge sie z panem zalozyc o 25.000 EUR, ze panskie jaja sa kwadratowe!" Prezes zasmial sie glosno i powiedzial: "Przeciez to smieszne! W ten sposób nie moglaby pani nigdy tak duzo zarobic." "Cóz, przeciez powiedzialam, ze w ten sposób zarobilam moje pieniadze. Bylby pan gotowy zalozyc sie ze mna" "Alez oczywiscie - odpowiedzial prezes (w koncu szlo o kupe pieniedzy). zakladam sie, o 25.000 EUR, ze moje jaja nie sa kwadratowe." Starsza pani odpowiada: "Zaklad stoi, ale poniewaz stawka sa duze pieniadze, czy moge przyjsc jutro o 10.00 razem z moim prawnikiem, zeby sprawdzic naocznie i przy swiadku?" "Jasne", prezes wykazal zrozumienie. Cala noc byl prezes niesamowicie nerwowy i spedzil wiele godzin na sprawdzeniu, czy jego jaja znajduja sie w swojej dotychczasowej formie. Z jednej i drugiej strony. W koncu przy pomocy glupiego testu osiagnal 100- procentowa pewnosc. Wygra ten zaklad. Nastepnego ranka o 10.00 przyszla starsza dama ze swoim prawnikiem do banku. Przedstawila sobie obu panów i powtórzyla, iz chodzi o zaklad,którego stawka jest 25.000 EUR. Prezes zaakceptowal zaklad, iz jego jaja nie sa kwadratowe. W celu przekonania sie o tym fakcie, poprosila go dama o opuszczenie spodni. Prezes opuscil spodnie. Starsza pani nachylila sie, spojrzala uwaznie i spytala ostroznie, czy moze dotknac jaj. Zauwazcie, ze chodzi 25.000 EUR. "No dobrze - odpowiedzial prezes. - 25.000 EUR sa tego warte i moge zrozumiec, ze chce sie pani do konca przekonac." Starsza pani ponownie sie nachylila i wziela "pileczki" w swoje dlonie. Wtedy zauwaza prezes, ze prawnik zaczyna uderzac glowa w sciane. Prezes pyta wiec kobiete: "Co sie stalo z tym pani prawnikiem?" Na to ona: "Nic, zalozylam sie z nim tylko o 100.000 EUR, ze dzisiaj o godz. 10.00 bede trzymala w dloniach jaja prezesa Deutsche Bank". [Beata Walinska] Pamietajcie: Pochodzenie tego dowcipu jest nieznane, ale przyniesie on kazdemu szczescie, pod warunkiem, ze zostanie on dalej przekazany. Osobie, która tego nie uczyni, dotknie pech. A wiec, nie przechowuj tego dowcipu dla siebie. Jedyne, co mozesz zrobic, to przeslac go 5 znajomym osobom, którym zyczysz szczescia. Zobaczysz, co stanie sie w ciagu 4 nastepnych dni, jesli nie przerwiesz tego lancucha.awę humoru:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
duphaston kosztuje ok 40 zł za opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ GORLA!!gratuluje ci ze sie udalo zajsc w ciaze.ja mam tez pco mialam isc jutro do szpitala na badania aby potwierdzic oraz dalej sie leczyc.niestety dzis zadzwoniono do mnie ze szpitala ze nie beda mieli mnie gdzie polozyc a wiec zapraszaja mnie w nastepnym cyklu.troche sie zalamalam bo chcialam miec to juz za soba ale coz musze czekac miesiac.biore duphaston tylko i nie wiem czy przy nim mam duze szanse ale wierze ze mi sie uda miec dzidziusia i zrobie wszystko aby tego dokonac.zycze rowniez wszystkim kobietkom ktore sie staraja nie traccie nadzieji trzymam za was kciuki pozdrawiam serdecznie i zycze wesolych swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki co u Was, czemu nic nie piszecie? Kurcze zaczynam się trochę martwić, bo ostatni okres miałam 2 lutego (po odstawieniu tabletek) i od tamtego czasu cisza. Od dwóch tygodni pobolewają mnie jajniki, takie lekkie ukłucia. Nie wiem co o tym myśleć. Zdarzały mi się już takie długie przerwy, a nawet dłuższe, ale wtedy jajniki wcale nie dawały żadnych oznak. Nie wiem czy powinnam się wybrać może do jakiegoś ginka, czy może mam się nie martwić i czekać spokojnie do 22 maja (pobyt w szpitalu)? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej markotka ja mialkam @ przed swietami skonczyl mi sie w piatek wywolany duphastonem i musze ci powiedziec ze ja tez od kilku dniu odczuwam uklocia w dole brzucha i pobolewa jest to intensywne i tez nie wiem co o tym myslec.w sobote zaczynam nowe opakowanie duphastonu bo takze szykuje sie do szpitala a wiec nie jestes sama.sama tez nie wiem co otym myslec co zrobic mysle o tescie ale nie wiem czy go robic czy aby nie jestem przewrazliwiona.a ty jak myslisz robimy tesciki czy czekamy na szpital?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaśmin
witam kochaniutkie, wcześniej opisywałam moją sytuacje , i teraz nie wiem co mam robic jestem juz prawie miesiąc od wyczyszczenia, i miałam dostać miesiączke na poczatku tamtego tygodnia i echo nic nie dostaje dupahston już leży kupiony w szafce a okresu jak nie ma tak nie ma ,wiem że to dopiero w 16 dniu cyklu go mam wziąc . Ale teraz nie wiem czy czekac wytrwale na ten ok. czy jechać do mojej lekarki . I czy jak go już wezme po skonczeniu 10 tabletek dostane normalnie ok.jak wy miałyście ?- no chyba że będzie cud i polece po test :)- czytajać tu ten topik cuda się zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj jaśmyn ja biore duphaston przez 10 dni i dostaje normalnie @ a wiec nie martw sie nigdy mi sie nie zdarzylo nie dostac @ po duphastonie.mam nadzieje ze cud przytrafi sie nam juz niedlugo.ja nie dopuszczam takiej mysli ze nigdy nie bede miec wlasnych dzieci wrecz przeciwnie jestem przekonana ze bede je miec za mala pomoca ale bede miec.a wiec badzmy dobrej mysli.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yaśmin
dzieki mala_wawa to poczekam do tego ok.moze go w końcu dostane ?! tak bardzo chce wziąć już ten duphaston.... napewno zdarzy sie ten upragniony cud zycze ci z całego serducha :) a jak już tobie sie przytrafi to następna będe ja. gorąco cie pozdrawiam .papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YAŚMIN ja juz jutro zaczynam brac duphaston i jak dostane @ to ide do szpitala na badania.nie wiem jakie leki ty bralas i jak dlugo sie leczysz bo ja dopiero od roku i jestem na duphastonie ciagle ale mam nadzieje ze cos sie ruszy u mnie.zastanawiam sie nad laparoskopia z tego co czytalam to bardzo pomaga uregulowac wszystko i co najwazniejsze pojawia sie fasolka bez problemow.ja takze trzymam za ciebie kciuki zycze fasolki i informuj co u ciebie.zycze nam obu oraz wszystkim forumowiczkom dwoch kreseczek:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_wawa to razem jesteśmy w kropce, tyle że ja już robiłam test, a nawet 2! I niestety nic :( Także pewnie nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać. Martwi mnie jedynie ból brzucha. Chciałabym pójść do jakiegoś lekarza na USG, ale nawet nie mam za bardzo gdzie, a na prywatne nie mam teraz kaski. A w ajkim szpitalu Ty jesteś leczona? Ja wybieram się dopiero pierwszy raz i trochę się boję, bo mne tu dracenka nastraszyła studentami, a ja ie chcę, żeby jakaś \"banda\" oglądała mnie nagą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, zapomniałam jeszcze, wiecie może kobietki czy po laparo albo resekcji klinowej ustępują objawy hirsutyzmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markotka ja jestem z wawy a do szpitala ide na karowa.nie martw sie tym bolem brzucha mnie bolal 3 tygodnie poszlam do gina i powiedzial mi ze to do @ i go donstane.wrocilam do domu zmoczylam recznik w bardzo cieplej wodzie i robilam kilka okladow na brzuch ale ulga byla no i dostalam po chwili @.pisze ci to bo mowilas ze test wyszedl negatywnie.ja jeszcze nie robilam ale jedno mnie zastanawia bo zaczal mnie bolec 2 dni po @ od wczoraj biore duphaston i nadal boli i nie wiem co w tej sytuacji zrobic.czy test czy zobaczyc co bedzie po skonczeniu opakowania.jestem w kropce a wy co myslicie dziewczynki?aha i czesto boli mnie glowa nie wiem czemu to tez mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_wawa to może zrób teścik tak dla pewności? Podobno w ciąż często boli głowa, ale nie nakręcam Cię :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARKOTKA troche sie boje zrobic test aby sie nie rozczarowac wciaz boli mnie brzuch ostatnio jak wracalam autobusem pozno to wsiedli kibice wystraszylam sie bo duzo ich bylo brzuch bardziej mnie zabolal nie wiem co to oznacza.zastanawiam sie co zrobic jestem pelna niepokoju ale chyba zdecyduje sie na test.dziekuje za to ze podtrzymujesz mnie na duchu.co u ciebie? zycze ci aby wszystko poszlo po twojej mysli i sciskam cie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jak sie mierzy temperature i gdzie oraz jaka powinna byc jestem w tym zielona bo nigdy tego nie robilam prosze napiszcie gdzies wyczytalam ze mozna zmierzyc w buzi wyszla mi 37.3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_wawa jeśli chodzi o mierzenie temperaturki, to trzeba mierzyć rano, zaraz po przebudzeniu, ale zanim jeszcze wstaniesz z łóżka. Trzeba mierzyć zawsze o tej samej godzinie i wtym samym miejscu czyli: usta lub pochwa. Na początku ciąży często jest podwyższona od 36,8 do 37 i kilku kresek. A te bóle brzuszka, to nie wiem. A kiedy byłaś ostatnio u lekarza? U mnie po staremu, miesiączki nadal nie widać i nie zapowiada się. Czasem pobolewają mnie jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markotka ma wielki problem pomozcie mi bo od wczoraj chodze jak struta wczoraj zrobilam test wyszly dwie kreseczki:) problem polega na tym ze ta druga kreska jest slaba i pojawila sie nad ta dobrze widoczna i sa blisko siebie to wychodzi ze ta slaba pojawila sie nad kreska c. w aptece babka nie umiala odczytac wyniku dzis zrobilam ponownie test i wyszed negatywnie.nie wiem co mam o tym myslec bardzo bola mnie brodawki a ostatni okres mialam przy duphastonie w sumie 3 dni bo na 4 ledwo co lecialo.jutro mam isc do lekarza.powiedzcie czy taki test cos znaczy??? jestem cala zestresowana trzese sie z nerwow boje sie ze to znowu falszywy alarm.pomozcie;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_wawa i co, wyjaśniło się coś? Troszkę czasu mnie nie było i dopiero dzisiaj przeczytałam. Trzymam kciuki! Ja też miałam kiedyś podobną sytuację, wyszła druga wyraźna a w ciąży niestety nie byłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×