Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malwinka24

Mamusie z zespolem policystycznych jajnikow

Polecane posty

Gość pafnucy100
witam Was dziewczyny! dawno mnie nie było, ale powiększyłam grono zafasolkowanych, jestem w 11 tc.!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dzien dobry serdeczneie gratuluje pafnucy100 ciesze sie ze ci sie udalo.mam male pytanko bromek zaczelam brac od 15dc (akurat mi sie tak zlozylo) a teraz jestem 31dc i na @ sie narazie nie apowiada.czy ja wogole ja dostane?? zaczynam sie troche martwic myslalam ze teraz bede ja miec regularnie a tu nic.czasem brzuch mnie poboli i to wszystko.po bromku czuje sie swietnie zadnych dolegliwosci.pomozcie bo zamysle sie na smierc. goja26 jak tam kruszynka sie rozwija???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ciąży nie jesteś??? --- 3 testy super czułe ciążowe za 5.99 wysyłka 24 h www.sklep.starania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
watpie abym byla.ostatnia @ (07.07)dostalam bez wspomagaczy a od 15dc biore bromek myslalam ze ureguluje mi sie a tu jest 32dc i nic.dziewczyny powiedzcie czy bromek reguluje @?bo juz sama nie wiem czy czekac czy do ginka isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki pomylilam date ostatnia @ mialam 07.sierpnia boli mnie brzuch jak do @ a 33dc. pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam obecne i przyszłe mamy :) Ja o PCO u siebie dowiedzialam się 1,5 miesiąca temu. Mam 33 lata. Byłam w ciąży w ubiegłym roku - niestety dzieciątko urodziło się za wcześnie. Teraz dowiedzieliśmy się, że ja mam PCO a mój mąż malo plemników w ruchu progresywnym (większość kręci się wokół własnej osi). Postawiono nam diagnozę - in vitro. Brzmi to dla mnie jak wyrok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja26
do mala_wawa Sorki że się nie oddzywałam ale dopiero wróciłam ze szpitala.Zostałam tak nastraszona że myślałam że umrę.Nie miałam pojęcia że twardy brzuch może prowadzić do poronienia.Ledwie weszłam na oddział i zostałam zgrnięta na USG ( o godz.20).lekarz chciał zobaczyć czy moje maleństwo wogóle jeszcze żyje... Na szczęście skakało jak zwariowane(pewnie udzieliły mu się moje nerwy bo pół dnia przeryczałam). Skończyło się na obserwacji i strachu. Nie wiesz może co oznacza gdy w moczu znajduje się białko? Bo mam do powtórzenia to badanie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do goja26 nie szkodzi ze sie nie odzywalas najwazniejsze z dzieckiem wszytsko wporzadku.jak sie czujesz?ja jestem w 44dc i nadal @ jak nie ma tak nie widac.test robilam ale wyszedl negatywnie.zastanawiam sie co robic nie wiem czy bromek reguluje czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja26
do mala_wawa Z tego co wiem to podobno reguluje,powinnaś iść do lekarza bo skoro test wyszedł negatywnie to nie ma co czekać. Przynajmniej będziesz wiedziała o co chodzi. Mam nadzieję że wszystko będzie ok i u mnie i u Ciebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisabell
Witam. Dziś wyszłam ze szpitala z diagnozą PCO, a dodam, że mam jeszcze niedoczynność tarczycy, zresztą od tego się zaczęlo. Bo może jakbym nie miała tego wcześniej zdiagnozowanego to nie wiem czy któremukolwiek lekarzowi przyszłoby na myśl wysłać mnie do endo? Bo jak poszłam do gina i mówie że dziś jest 43 dc a ja nie mam @ to on mi mówi że może zmiany klimatu albo stresy (no ogólnie mnie olał troche) dopiero jak mu powiedziałam że jestem pod stała opieką endo to się jakoś potoczyło.I szczerze powiem, a w zasadzie napiszę, że przestraszyłam się dopiero po przeczytaniu tego forum (a czytałam od samego początku do końca). Lekarz stwierdził, że to PCO i tyle. Przepisał Diane 35 i Metformax i jak przyjdzie wypis to mam się zgłosić do endokrynologa. Porobili mi mnóstwo badań (wszystko na NFZ) i jak juz byli pewni ze to własnie TO wypuścili mnie do domku. Mam 22 lata i jeszcze aż tak konkretnie o ciąży nie myśle (w planach jest, ale w bliżej nie określonej przyszłości) i dobrze bo powiedziano mi że leczenie będzie trwało 1,5 roku może troche dłużej. A jak farmakologicznie się nie uda to jest jeszcze jakaś metoda nakłuwania pęcherzyków (nie mam pojęcia czy to to samo co laparoskopia). No i na koniec lekarz mnie pocieszył, bo powiedział, że wyglada na to że szybko mi to wykryli i powinno być dobrze. Tylko, że problem jest taki, że ja niestety i tak panikuje. Wiem że Wasze wypowiedzi nie mają na celu straszenia nikogo ale niestety jak się czyta taki zapis powiedziałabym nawet dramatycznych walk o dzidzie to jednak działa na psychike. Bardzo serdecznie Was wszystkie pozdrawiam i życzę powodzenia. Kurcze jakie to nie sprawiedliwe ze jedni chca i nie mogą, a inni nie chcą i mają!!! ps ktoś się pytał co to jest oligomenhorea czy cos takie go bo może nazwe przekręciłam. To jest po prostu łacińska nazwa bardzo skąpych miesiączek lub nawet ich zaniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja26
Do Lisabell Faktycznie wszystko TO brzmi strasznie, ale niestety jest prawdziwe.I nawet jak w końcu się uda po paru latach to i tak idzie to wszystko "pod górkę".Zgadza się - to nie sprawiedliwe, ale nic na to nie poradzimy.Musimy się leczyć i czekać.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisabell nakłuwanie jajników polega na tym, że się je trochę odkorowywuje w trakcie laparoskopii. Przy PCOS jajeczka się nie wydostają i osiadają na jajniku i wygląda to trochę jak kora (jak się widzi w laparoskopii) bo na USG można zobaczyć tyko drobne pęcherzyki, za to skuteczność metody jest duża, a laparoskopia darmowa a i jeszcze mam prośbę, przeczytałam ostatnio, że miesiączka u kobiet które zachorowały na PCOS rozpoczyna się wcześniej niż u kobiet, któe nigdy nie chorowały, możecie wypełnić kliknięceiem ankietę po prawej stronie na http://www.storktest.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patooo
Ja mam pcos , dowiedzialam sie o tym ok 6 miesiecy temu.Ale choruje od ok 8 lat:/ Mam core , ma 3,5 roku.NIe leczylam sie przed zajsciem w ciaze, mialam fuksa:) udalo sie za pierwszym razem!!Teraz zaczynam myslec o nastepnym dziecku bo boje sie ze pozniej moge sie juz nie doczekac. Zajscie w ciaze jest mozliwe i donoszenie jej , to nie jest wyrok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisabell
Goja26, Patoo dzięki za dodanie otuchy! Zaczynam sie przyzwyczajać do myśli, żę może będzie trochę trudniej ale nie znaczy to, że się nie uda. Czekam ze zniecierpliwieniem na wizytę u endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja26
Właśnie jestem po wizycie kontrolnej.Moja dzidzia ma już 19 tyg. i mam ndzieję że będzie już dobrze.Pozdrawiam i życzę wytrwałości bo naprawdę warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pafnucy100
mala_wawa i co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baster
cześć dziewczyny jestem nwa na tym forum.Od niedawna mam stwierdzone PCO.był to bla mnie wielki cios,bardzo chce mieć dziecko i myślałam ze nie bedzie z tym problemu,a tu nagle dowiaduje się ze będą z tym problemy.Lekarz zapisał mi Lutenyl na wywołanie okresu,no i martwie sie bo jestem juz 8 dzień po ostatniej tabletce,a okresu nie ma.Czy któraś z Was brała takze Lutenyl i kiedy powinno sie dostać okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baster
Cześć dziewczyny.to znowu ja.Szkoda,że nikt mi nie odpowiedział,ale może poprostu nikt nie znał odpowiedzi.Na szczęście dostałam dziś plamienie,tylko pojawił sie kolejny problem.Na 6 dzień cyklu mam zacząć brać clorybergyt i nie wiem czy to dzisiejsze plamienie mam traktować jako pierwszy dzień cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baster
pomyliłam nazwe clostilbegyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ja
jak kiedys pytalam lekarza czy plamienie traktowac jako pierwszy dzień cyklu, to powiedział, że musi byc świeża krew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baster
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz.Trochę boję się tego miesiąca.Podobno po tym leku clostilbegyt człowiek bardzo żle się czuje,a ja nie moge sobie pozwolić na złe samopoczucie w pracy.Dodatkowo boję się że one nie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzycielka 25
Cześć dziewczyny!Trafiłam dziś an forum. Fajnie, że jest miejsce gdzie można się wymieniać opiniami, a także sie wzajemnie wspierać. U mnie PCO wykryto jakies 7 lat temu. Przez 5 lat ralłam Diane 35, jakiś czas brałam Estrofem i Provere a także Androcur. Po odstawieniu lekarstw wszysto wracało;( W czerwcu trafiłam do Kliniki w Poznaniu. Tam bylam na 3-dniowych badaniach i powiedziano mi, że wszystko wskazuje na operacje (resekcje chyba). Oczywiśćie mam się zgłosić na wizyte ale jeszcze tam nie dotarłam. Ni wukrywam boję się, no i niestety brakowało mi czasu.Może mi ktoś odpowiedzieć czy przy PCo towrzyszy wam trądzik i hirsutyzm??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja26
do Marzycielka25 Tak, Twoje objawy są normalne przy naszej przypadlości.Różni je tylko stopień- jest wyszczególniony w wypisie z Polnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja26
Do baster Mi lekarz powiedział że plamienie to jest pierwszy dzień cyklu.Clo nie u wszystkich powoduje złe samopoczucie.Ja czułam się po nim dobrze,choć wziełam tylko jeden cykl.Nie wiem co by było gdybym brała go dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzycielka 25
Dziękuję Goja 26:) Na wypisie mam 3 stopien hirsutyzmu no i tradzik. Jestem umowiona na wizyte pod koniec listopada do pani profesor, boję się pozostałych wyników. Wstępne wyniki byly dosyć dobre, nawet testosteron byl w normie, co mnie zdziwiło. Może było to spowodowane pozostaościami tabletek w moim organizmie?? Acha najbardziej zaniepokoiły lekarzy moje jajniki (typowe cechy PCO). Trądzik wciaż mi się nasila i z mierzenia PTC nie wychodzi mi prwidłowy wykres. Mam jeszcze pytanko:czy ktos z was wie jak trafic na kosmonautow do pani profesor(nie znam Poznania a na mapie nie mogę znależć) Pozdrawiam Was wszystkie i życzę wytrwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzycielka 25
Jeszcze jedno mi się pytanie nasunęło Czy po tych zabiegach jajników bierze sie jeszcze jakies leki hormonalne, czy wszystko samo sie unormuje. Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki chciala bym was pocieszyc... w lutym stwierdzono u mnie polic.jajnikow- to byl dla mnie wyrok-lekarz pow.ze jestem bezplodna-dzis jestem w 8 miesiacu ciazy - miesiac po stwierdzeniu zaszlam w ciaze - swietnie trafione leki , dobra kontrola lekarska-usg-owulacja i za prawdopod.miesiac bede mama Michalka:) zycze powodzonka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja26
do Marzycielka25 Nie mam pojęcia czy bierze się jakieś leki.Dziewczyna z którą rozmawiałam a była 2 dni po zabiegu twierdziła że PCO już się nie odnowi.A z kolei była salę obok mnie druga, której po zabiegu odnowiło się.Na pocieszenie było tylko to że była w 6 miesiącu ciąży. Na oddziale byłam w kwietniu i podobnie jak koleżanka od maja jestem w ciąży.Wyniki miałam kiepskie.Testosteron w górnej granicy normy,hormon luteinizujący zbyt wysoki no i USG typowe dla PCO. Teraz mam tylko nadzieję że donoszę moje maleństwo.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do liczenia terminu miesiaczki liczymy OD PIERWSZEO DNIA KRWAWIENIA a nie plamienia PCOS jest ciężkim schorzeniem, ale genialne efekty daje dieta, a jakie macie BMI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×