Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maadziulka

tabletki antykoncepcyjne a przerwa

Polecane posty

Gość heidi86
Hej! Ja również mam problem...tyle jest różnych opinii na temat brania tabletek i robienia przerw...biore tabletki już ponad 1,5 roku i zastanawiam się nad zrobieniem sobie przerwy...ciągle sie boję że po odstawiniu nie bede mogła miec dzieci albo miała problemy z zajściem w ciążę...może i przesadzam bo niby teraz tabletki maja mało hormonów ale jednak to duża dawka jakby sie na to nie patrzyło. Z drugiej strony to chyba najlepsza forma antykoncepcji. Nie wiem sama, chcaiłabym wiedzieć co wy o tym myslicie, bo moja pani gin która zreszta raczej zmienie ze przesadzam...tylko tu chodzi o moje zdrowie...bede wdzięczna za jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania198603
Dziewczyny! brałam tabletki przez rok i odstawiłam je przez miesiąc ich nie brałam, nie dostałam miesiączki, czy jest możliwość, zajścia w ciąże? Jeżeli kochałam się bez zabaezpoieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika88
mam pytanie dosyc istotne!tabletki bralam ponad rok yasmin ...po zerwaniu z moim chlopakiem przestalam brac!minely 2 miesiace,zamierzam wspolzyc z moim nowym chlopakiem...i bardzo bym chcialabym sie zabezpieczyc i znow brac...tylko nie wiem czy po 2 miesiacach przerwy moge je brac znowu...pomozcie JAK NAJSZYBCIEJ !!!!!!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chiqquita
do aldonki_s prosze napisz mi jak tu zagladniesz kiedys jaki to super nowoczesny gienek tez z wykladow miedzynarodowych bo ja kogos szukam pozadnego, czy zna ktos fajnego w szczecinie z nfz - babka najlepiej prosze poradzcie pozdraiwam was;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula86
...wracając do tematu co do miesiączki po przerwie w braniu tabletek...brałam cilest przez 4 lata z czego w zeszłym roku miałam miesięczną przerwę i teraz ponownie odłożyłam tabletki na miesiąc,okres powinnam w zasadzie ostać juz 14 dni temu...zaczełam się denerwowac poniewaz poprzednim razem jak mialam przerwe nie spóźniał mi sie tak bardzo...ale zrobilam 10 dni temu test ciążowy i wyszedł negatywny...z czego sie cięsze...ale zastanawiam sie czy nie powinnam powtórzyć testu ponieważ okresu nadal nie mam i panikuje trochę...?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanko, bo co post to inna wypowiedz:) Biore tabletki antykoncpecyjne juz 6 lat, co jakis czas mam robione badania sa ok, wiec lekarz mowil ze mam brac bez robienia jakis tam przerw....lecz ostatnio z pewnego powodu powiedzial ze mam odstawic chociaz namiesiac zobaczyc jak bedzie... myslicie ze warto na miesiac odstawiac??? moze lepiej na dwa??? piszecie tez ze minimum na 3 miesiace sie odstawia, dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie lekarz powiedział że też by się przerwa przydała, bo Cilesty biore juz przeszło 2 lata bez żadnych przerw, ale powiedział że przepisał by mi plastry gdzieś na dwa miesiące, żeby nie ryzykować w razie czego no i też się zastanawiam, bo tabletki sprawdzone, a z plastrami słyszałam że różnie bywa, bo mogą się odklejać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odginekologaaaaaaa
na ile ta przerwa sie przydaje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybaśnik
Dziewczyny, ja jeszcze nigdy nie brałam tabletek i teraz zaczynam. Powiedzcie o co chodzi z tymi przerwami. Mam rozumieć, ze bierzecie tabletkidzień za dniem przez np. 2 lata? To znaczy 2 lata nie macie miesiączki. Czy pod hasłem przerwa mam rozumieć więcej niż te kilka dni na kwrawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybaśka
Dziewczyny, ja jeszcze nigdy nie brałam tabletek i teraz zaczynam. Powiedzcie o co chodzi z tymi przerwami. Mam rozumieć, ze bierzecie tabletki dzień za dniem przez np. 2 lata? To znaczy 2 lata nie macie miesiączki? Czy pod hasłem przerwa mam rozumieć więcej niż te kilka dni na kwrawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro zaczynasz to takie zupelnie podstawowe informacje o tabletkach wypadaloby miec. tabletki bierzesz przez 21 dni, pozniej masz 7 dniowa przerwe, nastepuje krwawienie i znowu bierzesz nastepne opakowanie 21 latbeletek...... no a ze branie tabletek jakichkolwiek obciaza watrobe to powinno sie robic przerwy! po np 2 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierzmowaniePPPPP
a nogi tez obciaza??? miesiac przerwy dla nog wystarczy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bioblio
Cześć!!! Ja biorę tabsy od 6 lat Microgynon21. I na ostatniej wizycie pani ginekolog powiedziała, że przydałaby sie przerwa przynajmniej 3 miesięczna. Powodem tej przerwy był bul piersi. Jej diagnoza jest taka, że to od hormonów. Postanowiłam (na razie) że za 3 miesiące zrobię przerwę, ale już na samą myśl o tym łapę stresa bo jestem uzależniona psychicznie od tych tabletek. Dają mi ogromne poczucie bezpieczeństwa, nie wyobrażam sobie tych trzech miesięcy beż tabletek. Zastanawiam się też jaką wtedy antykoncepcje stosować, żeby wszystko było ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam z chłopakiem i chyba abstynencja nie jest możliwa:) ale musze uważać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odginekologaaaaaaa
oj mozliwa...moze fakt nie 3 miesiace...ale chociaz w czasie dni plodnych nie kochajcie sie... obserwuj swoj sluz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róza37
witam serdecznie ja bralam tabletki przez 14 lat najpierw rigewidon i czulam sie po nich swietnie ale ze wzgledu na to ze skonczylam 35 lat lekarz mi zapisal novinette i tez nie nazekam, nigdy nie robilam przerwy bo mi nie kazal ale teraz sama sobie zrobilam zeby organizm troszke odpoczal chcialam na miesiac ale tu czytam to chyba zrobie sobie conajmniej 3 miesiace przerwy , tylko nie wiem jak potem zaczac brac czy pierwszego czy piatego dnia cyklu bo jak bralam pierwsze opakowanie to juz nie pamietam.Moze ktos podpowie kiedy zaczynac wspomne jescze ze nie biore tydzien i brzuch mnie pobolewa jak przy miesiaczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róza37
witam serdecznie ja bralam tabletki przez 14 lat najpierw rigewidon i czulam sie po nich swietnie ale ze wzgledu na to ze skonczylam 35 lat lekarz mi zapisal novinette i tez nie nazekam, nigdy nie robilam przerwy bo mi nie kazal ale teraz sama sobie zrobilam zeby organizm troszke odpoczal chcialam na miesiac ale tu czytam to chyba zrobie sobie conajmniej 3 miesiace przerwy , tylko nie wiem jak potem zaczac brac czy pierwszego czy piatego dnia cyklu bo jak bralam pierwsze opakowanie to juz nie pamietam.Moze ktos podpowie kiedy zaczynac wspomne jescze ze nie biore tydzien i brzuch mnie pobolewa jak przy miesiaczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noctua
Róża37-jeśli będziesz chciała zacząć brać na nowo tabletki po przerwie od ich brania to w 1 dzień cyklu.Można też 5 dnia cyklu, ale trzeba się potem dodatkowo zabezpieczać jeszcze 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róza37
wielkie dzieki za odpowiedz ciekawe jakie bede miala samopoczucie bez tabletek bo po tylu latach organizm sie przyzwyczail ale mam nadziej ze bedzie ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agsss
Wczoraj wziełam z kolejnego opakowania cilestu pierwsza tabletke BEZ 7dniowej przerwy i dzis dostałam albo okres albo plamienia :( bez sensu miało nie byc okresu przecie. To moje 3 opakowanie ktore zaczęłam brać, zadnej tabletki nie pominęłam wiec nie wiem co się stało !! Coś namieszałam :( Albo organizm mi fiksuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Subiektywa
Ja biorę tabletki Yasminelle półtora roku. Teraz zrobiłam sobie miesięczna przerwę, bo chce się przebadać i sprawdzić w jakim stanie jest moja wątroba. Powiem wam, że nie mam okresu od tego czasu......taka byłam zajęta pracą, że nawet tego nie zauważyłam. Teraz analizuje i całą noc nie spałam....martwie sie....jak to jest z tą przerwą i okresem ?? 8-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie masz krwawienia z odstawienia od czasu jak zaczęłaś brać tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zanetka888
Witam. Kiedyś ktos mi powiedział że nie warto robić przerwy bo tylko wprowadzają zamieszanie jeśli jest to przerwa do 6 mies. Jeżeli chcecie zrobić to już na rok lub 1,5 roku I jeszcze jedno mi powiedziano to, to że my wszyscy robimy przerwe w czasie tych 7 dni i w skali roku wychodzi ileś tam czasu przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiennnka
trzeba,nie trzeba...nie mam pojęcia.w marcu minie rok jak już biorę Cilest.w zasadzie mój lekarz nic nie mówił na ten temat,i przypuszczam że od dr K.się tego nie dowiem,bo ma fatalne podejście do pacjentek-nawet tych w ciąży.także więc zastanawiam się,czt zrobić czy nie...co wy na to lejdis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiennnka
aa,właśnie słyszałam też,że okres regeneracji tj.powrót do płodności nie zaburzanej żadnymi środkami hormonalnymi trwa ok.miesiącau zdrowej kobiety.słyszał co kto na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziucha
NIE PRAWDA ! NIE JEST POTRZEBNA PRZERWA! JEŚLI NIE MA RZADNYCH POWIKŁAŃ TYPU ŻYLAKI NADMIERNY PRZYROST WAGI ITP NIE ZALECA SIĘ PRZERW! PRZERWA MOŻE TYLKO POKOMPIKOWAĆ NORMALNY I REGULARNY TYM BIESIACZKI! MOGĄ POJAWIAĆ SIĘ W CIĄGU BRANIA TABLETEK KRWAWIENIA PLAMIENIA ITP. DORADZAM NIE ROBIC PRZERW !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi8
ja biore 4 lata tabletki i tez zrobilam sobie przerwe zeby organizm odpoczol.wiecie jak tego zalowalam ,czulam sie bardzo zle caly czas bolal mnie brzuch,glowa ,mdlosci i wogule koszmar niemoglam normalnie funkcjonowac i jeszcze ten strach przed ciaza chociarz urzywalismy prezerwatywy,naszczescie po miesiacu dostalam okres i moglam dalej brac tabsy.niewiem kiedy odstawie tabletki chyba tylko kiedy to bedzie naprawde konieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×