Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maadziulka

tabletki antykoncepcyjne a przerwa

Polecane posty

CZeść kobitki;) ja od 2,5 roku biore tabsy jakis rok yasmin i od półtora yasminelle po pol roku brania yasminu zrobilam miesiac przerwy ale teraz od dwuch lat nie;/ nie bardzo chce mi sie za to zabrać bo jak pomyśle o moich bolesnych miesiączkach. Myslicie ze po 2 latach przerwa okolo 3 miesięczna jest potrzebna;*?? Pozrawiam Was wszytkie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciakicia
Ktos pytal o ginekologa ze Szczecina - polecam Rajewska! Super babka :) Co do przerwy, jestem wlasnie w trakcie przerwy po 5 latach brania Yasmin. Szczerze mowiac juz 2 ginekologow mi mowilo, ze powinno sie co dwa lata robic przerwy, chociaz 2-3 miesiace, zeby organizm odpoczal i zeby w koncu dostac prawdziwy okres. Poza tym, jak juz ktos pisal, jest to doskonaly moment na sprawdzenie wszystkich dolegliwosci, sprawdzenic trzeba czy z watroba wszystko ok, jak z okresem, czy jest bolesny, regularny itd. Ja juz jestem w trakcie 3 miesiaca, okres mam co 28-29 dni, wiec nie tak zle, bolesny jest tak jak przed braniem tabletek, ale leci ze mnie okrutnie. Rozumiem to, w koncu po 5 latach uwalniaja sie wszystkie paskudy z mojego organizmu zatrzymane przez hormony. Polecalabym kazdej kobiecie przerwe co jakis czas, ginekolodzy mowia, ze najlepiej co 2 lata. A polecalabym ze wzgledu na lepsze samopoczucie, libido wzrasta strasznie i mozna zobaczyc jak oglupiaja hormony, ale stres zwiazany z zabezpieczeniem jest nie do ogarniecia. Wracam do tabletek jak najszybciej, zeby miec spokoj psychiczny, ale wiem, ze przerwy robic bede raz na 2-3 lata, bo sama czuje, ze moj organizm tego potrzebuje. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g3i74r134u3f
hej!! mam pytanie. Brałam tabletki przez 3 miesiące,ale z tego względu że miałam pilny wyjazd to nie kupiłam następnego opakowania. i mój problem tkwi w tym czy zacząć znów brać tak jakby po miesiącu przerwy?? czy dopiero po 3?? dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunnnn
witam, brałam tabletki przez 3 miesiące, teraz na miesiąc przerwałam. W tym czasie uprawiałam seks z moim chłopakiem dwa razy, krótko, ale zawsze. Jaka jest możliwość, że zaszłam w ciążę? Większa, niż przed braniem tabletek? Jeśli pójdę teraz do ginekologa na badania, czy wyjdzie w badaniach, że przez miesiąc ich nie brałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssia
Dziewczyny, prosze Was bardzo o odpowiedz. Jestem teraz w pierwszym miesiacu przerwy od tabletek - do tej pory bralam Cilest juz od 3 lat. Wlasciwie to nei wiem czemu zrobila ta durna przerwe... chyba tylko za namowa lekarza :/ czekam teraz na okres... mial byc juz 3 dni temu (znaczy zawsze byl jak bralam tabsy regularnie) a teraz go nie ma... troche sie dzwinei czuje,n o wiecie :P Moze mi sie teraz wszysto spoznic? Kolezanak mowila ze jak przestala brac to dostala okres po 3 tygodniach dopiero. Po za tym popadam w jakas paranoje... Czuej sie jak 15 ktora czyta bravo :| Czy chlopak mogl preniesc plemniki na reku i teraz jestem w ciazy ? :| wariuje teraz jeszcze jak ten okres sie spoznia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes8291
Czesc, po braniu tabletek przez pol roku lekarz kazal mi zrobic przerwe na miesiac...zrobilam tak i teraz znowu biore Yasminelle... tabletki przyjmuje regularnie, czy jestem calkowicie chroniona przed zajsciem w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki to 99.9 % przy regularnym braniu bez biegunek wymiotow, antybiotykow, nie ma 100% zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkkaarola
hej dziewczyny, ja z kolei mam następujacy problem. od 5 miesięcy biorę tabletki, na początku Jasminelle teraz Regulon, niestety z każdym opakowaniem przychodzą nowe dolegliwości, najpierw zły nastrój, potem bóle podbrzusza, teraz nudności i bóle glowy. chce zaprzestać brania tabletek, tylko że zostało mi ich do końca tego opakowania 7. tu rodzi się moje pytanie: czy mogę przestać brać tabletki w trakcie brania kolejnego opakowania, czy powinnam zaprzestać ich łykania dopiero wraz z przyjściem przerwy 7 dniowej?? dziękuję z góry za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati0808
a ja biorę tabsy od roku...lekarz kazał mi zrobić dwu-miesięczna przerwę ale jak czytam te wszystkie posty to już żałuje ze zrobiłam tą przerwę;/ skoro dwa miesiące w zasadzie nie regulują organizmu to za miesiąc wracam do tableteczek:) chyba sfiksuję przez ten miesiąc czekając na okres;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfgxd
ja brałam yasmin 1,5 roku ja miałam przerwe pół roczną sama ją chciałam zrobić wkurzałam się z okresem że po miesiac pozniej dostalam niz powinnam , potem okresy standardowy jak to u mnie nieregularne ... teraz biorę novyenette jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarne
Dziewczyny,a ile miesiecy mozna brac tabletki bez tygodniowej przerwy pomiedzy nimi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memeja22
Witam Mam takie pytanie Biorę tabletki antykoncepcyjne przez 3 lata i postanowiłam zrobić sobie przerwę miesięczną. Po zakończeniu ostatniej miesiączki ipo 4 dniach przerwy od tabletek kochałam się z chłopakiem i pękłam prezerwatywa. Czy jest możliwość że jestem w ciąży?? Czy tak szybko mozna zajść w ciąże?? Proszę o jakąś szybką odpowiedz czy małyście taką sytuacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już było w czasie gdy powinnaś brać tabletki? jeśli tak to ryzyko jest duże. dlaczego odstawiłaś tabletki na miesiąc? lekarz tak zalecił czy sama wymyśliłaś? bo miesięczna przerwa jest bezcelowa; cyklu na pewno nie unormujesz a jeszcze bardziej zaszkodzisz organizmowi skokami hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memeja22
Tak to już było jak miałam brać tabletki!!! Zrobiłam przerwę dlatego iż byłam u lekarza i powiedziała mi że raz w roku mam zrobić miesięczną przerwę a ja od 3 lat nie miałam żadnej więc zrobiłam ją teraz. Czyli mówisz że ryzyko jest dużo?? Ale czy po 4 dniach okresu występują już dni płodne?? mam cykl 28 dniowy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co słyszałam od lekarza i co tu przeczytałam wynika, że miesięczna przerwa niczemu nie służy, a wręcz szkodzi. potrzeba min. 3 miesięcy żeby organizm się sam uregulował, co widać po wypowiedziach dziewczyn, które tabletki odstawiły. no i odstawienie tabletek powoduje, że jajniki biorą się szybko do roboty i dlatego ten czas jest szczególnie niebezpieczny. to już wszystko od organizmu zależy, ale chyba powinnaś liczyć się z ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memeja22
Dzieki Ci bardzo. teraz muszę tylko test zrobić i modlić się żey był negatywny... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memeja22
A jeszcze mam jedno pytanie. Gdybym jednak nie była w ciąży choć teraz liczę się z tym że jestem to muszę czekać do pierwszego dnia miesi.ączki z tymi tabletkami czy mogę wcześniej już zacząć??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktooos
najlepiej w pierwszym dniu miesiączki, bo wtedy jesteś zazwyczaj od pierwszej tabletki bezpieczna. a mam takie pytt do kobietek ktore biora tabletki, może niezbyt zwiazane z tematem. tabletki daja nam 99% gwarancji ze nei zajdziemy, wiec jest 1% niebezpieczenstwa. mimo to dajcie swoim facetom tak normalnie dochodzic w sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
~~ktooos~~jakbym miała się stresować czy facet zdąży się wycofać,czy nie to jaki byłby sens brania tabsów?Ryzyko jest zawsze...no chyba że nie współżyjesz...calkowity celibat to jedyna 100% metoda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość explosioooon
chciałam się zapytać czy jesli zrobie miesieczna przerwe czy muszę jesc tabletki tak jak pierwsze opakowanie? bo doktorka mi kazała zaczac brac w 5 dniu okresu, a chciałabym to zmienic na pierwszy dzien, poniewaz za pare miesiecy chce zaczac wspolzyc, a to da mi wieksza pewnosc ze nie wpadne. Teraz Nie jem teraz tabletek jako zabezpieczenie, miałam tylko problemy z hormonami itp. Zaczełam brac cilest poł roku temu. Moze mi sie teraz rozregulowac cykl ale, czy jesli tak zrobie bedzie to złe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolin6275
dziewczyny, zaczęłam brać Cilest niedawno bo jestem przy końcu pierwszego opakowania. w sobotę idę na wesele i nie chce mieć spierdolonego wesela przez okres bo dziś kończę opakowanie. Czy mam dziś wziąć dwie tabletki?? ostatnią z pierwszego opakowania i pierwsza z drugiego?? ratujcie szybko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga22
~~ karolin6275~~ absolutnie nie bierz dwóch tabletek w jeden dzien! Po prostu jak skończysz opakowanie to następnego dnia zacznij następne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agataniu
Cześć:) biore tablletki od pol roku;) Diane-35 jestesm z nich zadowolona;D powiedzcie mi czy bierze je moze ktoras z was i czy tez jest zadowolona z nich czy nie??;) i mam jeszcze takie pytanie:D czy jak nie zrobilam przerwy tygodniowej na okres i w 2 tygodniu wspolzylam z chlopakiem jest mozliwosc ze zaszlam w ciaze??? prosze powiedzcie:) Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja 21345654321
a ja mam takie pytanie. zostało mi 2 opakowania Cilest i we wrzesniu chcę zrobic przerwę na pół roku. to ile dni przed skończeniem opakowania powinnismy uzywac dodatkowe zabezpieczenie aby ucgrobić się przed ciążą?? dzięki z góry za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klatepia
Ci lekarze są naprawde do niczego( nie wszyscy) skoro tyle kobiet nie zna odpowiedzi na tak ważne pytania... Ja sama nie wiem co z tymi przerwami bo co lekarz to inna opinia. Wiem tylko że każda kobieta przeżyje przerwę inaczej (Jak wspomniano powyżej). Ostatnio znajoma podczas 2lat przyjmowania hormonów robiła regularnie badania itp a jak zrobiła przerwę to wylądowała na stole operacyjnym bo jej coś urosło na jajniku (szok dla organizmu). nie chce nikogo straszyć ale każdy jest inny. Mam nadzieję i bede sie modlić zeby ze mną było wszystko dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klatepia
taka ja 21345654321 -dobre pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sawa.wawa
Hej dziewczyny! Od prawie 6 lat biorę tabletki Harmonet. Od jakiegoś czasu męczę mojego męża że chcę mieć dziecko, ale on nie chciał aż do niedawna... Nad ranem gdy się kochalismy powiedział do mnie abym juz więcej nie brała tabletek... ucieszyłam się że wkońcu podjął tą decyzję..... ale mam jedno pytanie: jestem w trakcie brania tabletek i do końca opakowania zostało mi około 11 tabletek. Co by się stało jeżeli teraz bym przestała je brać? Kiedy bym dostała okres? Proszę o szybko odpowiedź - to dla mnie ważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawa.wawa -nie przerywaj w trakcie blistra, namieszasz w organiźmie i cholera wie co porobi Ci się z cyklem, możesz w ogóle potem nie mieć okresu jak i owulacji, dobierz spokojnie do końca- 11 dni Cię nie zbawi.Poza tym, generalnie powinno sie odczekać przynajmniej 3 miesiące z decyzją o dziecku po odstawieniu tabsów, a Ty brałaś długo, macica musi się odbudować.To moje zdanie.Najlepiej skonsultuj się z ginem.pozdrawiam:)Ale NIE ODSTAWIAJ W ŚRODKU BLISTRA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sawa.wawa
Wielkie dzięki za info :) dużo mi pomogło... W sumie masz rację, że 11 dni mnie nie zbawi. A mam jeszcze jedno pytanie: czy konieczne jest branie kwasu foliowego jeżeli się mysli o dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety już zwariowałam czytając te wszystko fora o braniu tebletek. Co osoba to inna wypowiedź. Biorę tebletki cilest od 15 miesięcy i nie wiedziałam o przerwach, dopiero dowiedziałam się o nich czytając Wasze wypowiedzi. Skoro miesiąc nic nie daje, a wiecej namiesza (bo tak z Was większość pisze) to zrobie sobie 3 lub 4 miesięczną przerwę i będziemy z moim partnerem stosować prezerwatywy. Niestety zapewne wróci mój lęk przed niechcianą ciąża, który dręczył mnie zawsze w okresie sprzed brania tebletek, ale skoro to ma pomóc mojemu organizmowi to się jednak zdecyduje. Poprostu sex rzadziej i "bardziej ostrożnie" + prezerwatywa (choć ich nie znosze i mój partner też). A tak w ogóle to powinien się tu jakiś lekarz w końcu wypowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×