Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona mama

zaparcia u niemowląt

Polecane posty

Gość gość
a jabłuszko podajesz? czesto pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze jest przepajać wodą małe dzieci. Czasami za mało płynów powoduje właśnie zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meksy
A ja też znam ten dicopeg junior a dla dorosłych jest dicopeg, moja mama go bierze. Ten dla dzieci to mama mojej siostrze daje jak ma zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej córki już lepiej po tym jak ograniczyłam jej kaszkę ryżową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam,Dicopeg-Junior przepisała nam pani doktor na zaparcia u mojego półtorarocznego synka.Łatwo go podać dziecku i mały nie męczy się z napiętym i bolącym brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZeniaZenka
Mój synek już od szóstego roku życia dostał zaparć,teraz ma półtora roku.Pani doktor powiedziała,że to reakcja na zmianę pokarmu i przepisała nam Dicopeg-Junior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka bez snu
u mojej córki sprawdził sie olej Holle (tylko po 4 miesiacu zycia mozna go stosowac) - niby on jest tez przeciw wysypkom i uczuleniom, ale działa tez regulująco na jelita i ułatwia wypróznianie. fajna sprawa zwłaszcza, ze jest ekologiczny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie się olej sprawdza, podobnie jak jedzenie śliwek ale dziecku dawałam wyłącznie apteczne środki typu dicopeg junior, bałabym się podać czegoś co i u mnie wywołuje gwałtowną reakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też miałam ten problem
Moja córeczka przez 2 miesiące męczyła się z zaparciami i kolkami miała też problemy z ulewaniem. Definitywnie pomógł nam NUTRITON polecony przez dobrego lekarza pediatrę!!! Nutriton to naturalny zagęstnik (mąka z chlebka świętojańskiego)dodawany w proporcjach łyżeczka na 100 ml mleka nie zagęści nam pokarmu a ulży dziecku w zrobieniu kupki bo ma w sobie błonnik.Niweluje również ulewanie.Lekarz odradził herb. koperkową bo ona przyspiesza prace jelit i kolkę pogarsza. Pomagały trochę masaże podczas kąpieli, nagrzewanie brzuszka suszarką. Kładliśmy ją również na nagrzanej wkładce laktacyjnej godzine przed jedzeniem. Wszystkie te rady są od położnej. Jednak Nutriton pomógł od razu dziecko sie wyciszyło i przez miesiąc odsypiała te dwa pierwsze koszmarne miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agattinaaaa
Drogie Mamy, przez dobre dwa dni mój 5 miesięczny Syn nie mógł zrobić kupki, prężył się strasznie, do tego stopnia że był bordowy na twarzy, płakał, miał twardy brzuszek. Podałam około 30 ml herbaty z kopru Hipp i zrobiłam masaż ...później to już nie miałam czym wycierać... :) Pomogło, uff:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaa25
Moja dwumiesięczna córeczka miała problem z zaparciami przez 4 dni. Przeraźliwie płakała i nie mogła sobie poradzić z kupą. Próbowaliśmy czopków glicerynowych, używaliśmy termometru, a nawet po wizycie u lekarza wkladaliśmy pały palec w pupę posmarowany wazeliną i nic. Aż do dzisiejszego dnia-podaliśmy malutkiej dwie łyżeczki kubusia o smaku marchewki,jabłka i banana. Po godzinie była kupka i malutka jest jak nowo narodzona. Polecam ten sposób- mało inwazyjny a działa cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Killona
Na zaparcia dla niemowląt skuteczny jest dicopeg junior, można go podawać już w 6 miesiącu życia . Jest delikatny i poprawia pracę jelit u dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek za trzy dni ma miesiąc od wczoraj rana nie może zrobić kupki brubuje ale nie może płacze ciągle podałam espumisan czekam może się coś ruszy a wy mamuśki jak sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam w piątek u chirurga dziecięcego z tym problemem. Mała ma prawie 10 miesięcy, a zaparcia zaczęły się jak skończyła 3 miesiące. Chirurg zalecił stosowanie 1 1/2 saszetki dicopegu junior każdego dnia i pojenie. Gdyby mała nie zrobiła kupki przez 3 dni, to wtedy mam zastosować melilax 5 g, który podobno jest bardzo skuteczny, bo czopki podrażniają. Dodatkowo mam smarować pupę małej proktisem-m 2 razy dziennie i po każdym wypróżnieniu. Za miesiąc kontrola i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam nadzieję,że komuś pomogę przy zaparciach u niemowlaków.Z doświadczenia wiem,że zaparcia powoduje to,że dzieci nie chcą pić bez smakowej wody tylko słodziutkie mleko. Przy karmieniu piersią, dobrze spróbować albo odciągnąć pokarm i dolać wody,niemowlak może na dzien wypić 150ml wody bo inaczej bedzie nie dożywiony.Przy karmieniu mlekiem mody. spróbować zrobić jedna miarkę mleka i wala więcej wody. Trochę odczekać nie zaraz pojedzeniu, ani żeby dziecko nie było bardzo głodne.ten sposob mozna tez zrobić przy karm.pierśią. A jesli to by nie pomogło jak najwcześniej wprowadzić mąke kukurydzią,jest lekkostrawna i zawiera dużo witamin zwłaszcza ŻELAZO bo jak jest anemia to jelito zawsze żle trawi.Ktoś powie jakaś nienormalna jestem,ale ja sie uchowałam od urodzenia na mące i moje rodzenstwo też i nic nam niema.Nie powino sie też podawać mleka modyfikowanego pózniej jak pisze, a latem tobym go wogóle nie odgrzewała.Po wprowadzeniu pierwszych zupek ,soków i owoców pilnować zeby nie pic sokow zaraz przed jedzeniem i po najlepiej soki rozpuszczać z wodą, bo przez błonnik żelazo sie nie przyswaja sie i powduje aniemię. I nie bać się dać napoczątku czopka nawet czasem wystarczy ćwiartka,lub pół nawet co trzeci czwarty dzień.Ja swojemu synkowi dawała nawet czasem co drugi dzień,aż przestał wstrzymywać dzić ma rok i nic mu się jelito nie uzależniło.Po prostu posłuchałam którzy dawali swoim dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego synka zaparcia zaczęły się w 9 miesiącu. Walczyliśmy z tym ponad miesiąc i teraz wreszcie się udało - od ponad 2 tygodni kupka jest codziennie! Pomogły zmiany w diecie: usunęłam ryż (mąkę ryżową także), gotowaną marchewkę, do minimum ograniczyłam banany. Za to wprowadziłam do diety synka kaszę jaglaną i gryczaną (zjada każdą min. raz w tygodniu do obiadku), jogurty naturalne, gruszki, śliwki (mały uwielbia zarówno suszone, słoiczkowe, jak i świeże). Uczę też małego więcej pić - pediatra zwróciła nam uwagę, że dziecko powinno wypijać ok. 50-80 ml wody na kg masy ciała. Początkowo tyle moje dziecko piło przez cały dzień, więc dodawałam do obiadku więcej wody, na podwieczorek wprowadziłam jogurt. Jeśli podawałam np. jajko to z pomidorem, żeby było bardziej "mokre". Teraz mały wypija nawet ok. 500 ml wody dziennie. Przy czym mój syn pije praktycznie tylko przegotowaną wodę - od urodzenia nie chce pić nic innego. Soku wypija 30-40 ml i to z łyżeczki. Więcej nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Panie :) Jestem studentką medycyny i wspólnie z kolegami z koła naukowego przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzamy badanie, które ma nam pomóc w zrozumieniu problemów z jakimi zmagają się matki w pierwszych miesiącach po porodzie. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety ;) Dzięki za poświęcenie nam chwili swojego czasu ! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfxkRt9A6PDuI2_Eq21IG105G35-dgCFdGNL6GRp5Vd1_Q5oQ/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warbeska55
U mojego synka też po jakimś czasie pojawił się problem zaparć. Długo nie wiedziałam co z tym zrobić, aż znalazłam w końcu mleko specjalistyczne Humana AntiColic. Trochę poczytałam i okazało się, że mleko ma na prawdę dobry i bezpieczny dla dziecka skład, a co najważniejsze jest typowo na takie dolegliwości i na prawdę działa. Po jakimś czasie stosowania zaparcia ustały i jak na razie nie wracają :). Możecie sobie poczytać o tym mleku na przykład tutaj https://humana-baby.pl/kategoria/mleka-specjalistyczne/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Witam,

Proszę o poradę. Mój 6 tygodniowy syn ma problemy z kupą. Apetyt ma, a kupa idzie dopiero po czopku, Jest rzadka, prawidłowa. Nie rozumiem tylko dlaczego sam nie może się wypróżnic tylko potrzebuje czopka,???? Prosze o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×