Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość patiiii_ _

sposoby na PLAMY !!! ...... !!!

Polecane posty

Gość gość
Plamy z farby do włosów na ręczniki odpierze sz dodając do prania ludwika do naczyń właśnie sprawdzone i odeprac a plama miała tydzień i nie ma po niej śladu, spodnie z okresu spróbować możesz zapraszamy szarym mydłem i szczoteczka, również spróbuj tym płynem, pamiętaj w zimnej wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszym sposobem na trudne plamy jest oddanie ubrania, tkaniny do pralni www.pralnia-perfekt.pl w Rzeszowie. Oni oferują pranie chemiczne i pranie ekologiczne. To jest bardzo dobry sposób na wyczyszczenie trudnych plam żeby nie zniszczyć materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markoteks
Pralnia nazywa się Iron Master - sprawdzona. Mam coś do wyprania, coś wymagającego, to oddaję do nich. 25 zł za kg, z dowozem. Raczej trudno znaleźć taniej, a nie ruszam się z domu. Przy czym i tak kluczowe, że każda wysylana rzecz jest dopierana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszeks
Ja zdecydowanie podobnie. Jeśli plama/ciuch są wymagające, to wolę iść do pralni. Po co mam ryzykować z plamami? Zniszczyć ciuchy? Nie ma to sensu, a jednak pralnię udało mi się znaleźć dosyć tanią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torelka39
Zdecydowanie vanish.Obecnie nie ma moim zdaniem skuteczniejszego środku na plamy. Jestem mamą 2 dzieci tak więc wywabianie plam to dla mnie jest niezłe wyzwanie praktycznie każdego dnia. Vanish radzi sobie z tym najlepiej.Domowe sposoby sa ok ale jedynie na te mniejsze zabrudzenia. Dodam,że zamawiam go tutaj: http://www.superkoszyk.pl/marka/vanish.html - w sieci obecnie są lepsze ceny niż w sklepach stacjonarnych tak więc możecie sobie same zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy moze ktos wie jak pozbyc sie plam z odzywki do paznokci z wanny emaliowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wielki kłopot. Podczas prasowania koszulki żelazko dotknęło krawędzi "napisu" wykonanego na koszulce jakąś żelową farbą, przez co pobrudziło żelazko i nieopatrznie wprasowałam to w koszulkę. Problem w tym, że koszulka jest biała, a napis czerwony i mimo wszystko widać. Czy jest jakikolwiek sposób by się tego pozbyć czy koszulka jest do wyrzucenia?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowitek888
Czasami nie da sie niczym plam usunac... ja tak wyrzucalam duzo rzeczy po moim dziecku az w koncu kolzanka mi podpowiedziala najprostsze rozwiazanie - oddanie rzeczy do pralni chemicznej :) I tak zaczelam oddawac - super pralnie polecam w Warszawie - http://fresh-clean.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tu kilka ciekawych sposobów, dzięki, którym ja też w domu usuwam plamy. Warto jednak wspomnieć, że te najbardziej uporczywe i jednocześnie największe warto poddac chemicznemu czyszczeniu przy użyciu specjalnego sprzętu, dlatego jeśli sama nie potrafię usunąć jakiejś plamy z dywanu to oddaję wtedy go do pralni chemicznej gdzie tam bez problemu się tym zajmują. sama mieszkam w Rzeszowie i tam dwukrotnie korzystałam z www.pralnia-perfekt.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam wielka tlusta plame na moim ulubionym dywanie i nie moglam jej niczym doczyscic. dopiero pani z http://www.mbt-engineering.pl/ udalo sie doczyscic i wyglada jak nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ciuch jest drogi, wymagający to zawsze oddaję to do pralni, ale akurat w Iron Master nie powalają stawkami na kolana - 30 zł za kg prania, czyli za tyle cały garnitur zrobią i jeszcze masz dowóz w cenie - nawet w małych miastach nie ma takich stawek, a jednak tutaj mówimy o Wawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duszelka
Obecnie najlepszą opcją np. jesli chodzi o dywany są firmy czyszczące - takie usługi są coraz tańsze, więc coraz więcej osób może bez problemów pozwolić sobie na coś takiego. We Wrocławiu np. klinika dywanów bierze grosze. Oczywiście nie ma sensu z każdą plamą do nich pędzić, ale my np. raz w roku wysyłamy i jesteśmy mega zadowoleni z takiej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że został poruszony temat dywanów ale moim zdaniem to całkowicie inna kwestia bo plamy na dywanach ciężko dobrać domowymi sposobami. Ja zawsze zawożę dywany do kliniki dywanów czyli naszej Wrocławskiej pralni. Tanio a bardzo skutecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie te plamy? moim zdaniem też pralnia chemiczna. Sama również korzystam z kliniki dywanów tylko po prostu oddaje tam dywany co jakiś czas aby ciągle były jak nowe. Pralnia chemiczna wypierze ci wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sposobów na wybawianie plam jest naprawde bardzo dużo. Ale jesli ma to być coś skutecznego to zdecydowanie polecam http://www.vanish.pl/aktualnosci-i-artyku%C5%82y/latte-cappuccino-mocha-jak-uporac-sie-z-plamami-z-kawy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy też od rodzaju plam. U mnie czasem vanish idzie w ruch gdy plama jest jakaś strasznie uporczywa ale na ogół wystarczy wyprać rzeczy w perłach piorących Perlux. Super radzą sobie z plamami a dodatkowy plus jest taki, że pranie długo i pięknie pachnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syllwai_fikk
Ogólnie perły perlux są super, ja w końcu nie mam problemu z dobraniem ilości proszku do prania, a pranie jest świeże i extra pachnie długo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja plamy na dywanie tapicerce samochodowej itp oddaje w ręce http://luxclean.com.pl/. Jeżeli chodzi o plamy na ubraniach obrusie itd to używam mydełka odplamiającego, poźniej Vanisha i po plamach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z tymi plamami na dywanie to faktycznie ciężki temat. Jeszcze zalezy od czego się taka plama zrobiła bo po winie z białego włosia to naprawdę ciężko usunąć. Ale po kawie już sobie poradziłam dość fajnie. Przydały się porady ze strony 7kd.pl/smartblog/111_jak-wyczyscic-plame-po-kawie-z-dywanu-kuchenn.html. Fanie opisane różne patenty żeby plamę zdjąć nie niszcząc samego dywanu.Z tymi plamami na dywanie to faktycznie ciężki temat. Jeszcze zalezy od czego się taka plama zrobiła bo po winie z białego włosia to naprawdę ciężko usunąć. Ale po kawie już sobie poradziłam dość fajnie. Przydały się porady ze strony 7kd.pl/smartblog/111_jak-wyczyscic-plame-po-kawie-z-dywanu-kuchenn.html. Fanie opisane różne patenty żeby plamę zdjąć nie niszcząc samego dywanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie o pielęgnacji dywanów piszą na 7kd.pl/smartblog/111_jak-wyczyscic-plame-po-kawie-z-dywanu-kuchenn.html . Tutaj jest akurat tekst o tym jak się pozbyć plamy po kawie. Są rózne sposoby tak naprawdę i nie ma się co stresować już na samym wstępie bo można się pozbyć takiej plamy dość prosto i jednoczesnie bez uszkadzania samego dywanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×