Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katerinka

Osoby studiujące FILOLOGIE ANGIELSKĄ

Polecane posty

Gość shovel
medycyna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllllllooo
tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w LO i bardzo lubie angielski ale boje sie ze na studiach sobie nie poradze:( boje sie , ze nie bede miala czasu na przyjemnosci. co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koloerowe
czy ktos moze powiedziec czy naprawde ejst az tak ciezko? jakie sa realia bycia studentem anglistyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shovel
jak jestes genialny to sobie radzisz:) jak jestes tepy to albo kujesz albo wylatujesz. jest pare osob ktore sie slizgaja ale raczej malo. btw. tepych sporo jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shovel
wlasnie pisze prace licencjacka. bueh bueh bueh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looooooooooo
no anglisci wypowiadac sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie. naprawde dasz sobie rade. tydzien nie wyglada tak strasznie jak go coniektorzy opisuja. naprawde mija bardzo szybko. realia sa takie: niektore wyklady sa ciekawe, inne (psychologia) wleka sie w nieskonczonosc. prawda jest ze narzekamy na gigantyczne okienka, ale w tym czasie mozna na browara wyjsc (poglebiac zycie towarzyskie) czy notatki pokserowac czy tez isc do dziekanatu i uzerajac sie z potworami tam siedzacymi zalatwic jakas sprawe. mozna tez usiasc i przesiedziec bezczynnie kilka godzin :] ja studiuje w gdyni grabówku na PWSH. i najbardziej narzekam na fonetyke-mysle ze to zmora wszystkich pierwszorocznych. reszta przedmiotow ujdzie. wykladowcy sa rozni. np moja babka od lingwistyki jest fantastyczna i nie dopusci do tego by student nie zaliczyl, a babka od fonetyki juz nie :/ jak wszedzie sa plusy i minusy. nie ma rzeczy doskonalych. ogolnie to polecam - choc czasami zadaje sobie pytanie \'co ja tu robie\' :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shovel
moze zalezy od uczelni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukukur
hej ja studiuje anglistyke i przyznam ze studia staly sie malo interesujace w tej chwili jestem na etapie pisania pracy mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veiloletki
kukukur dlaczego staly sie malo interesujace? tez sie boje ze mi sie odmieni ;/ a co zamierzasz robic po studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem jak trochę się rozgrzeję, to napiszę wam te pytania z zaliczenia z realioznawstwa. Własnie wróciłam z drugiej szkoły, miałam dwa egzaminy, myślałam, że zamarznę 😭 Na IV semestrze biorę drugą specjalizację, informatykę. To będzie najgorsze pół roku w moim życiu. Zajęcia od rana do wieczora i weekendy też i trzy sesje do zaliczenia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek
Dziewczyny czy macie moze pytania na egz lic z lit brytyjskiej na US? Help....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lollll
Studia są bardzo cieżkie ale przyjemne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Realioznawstwo 1. What does NHS stand for? 2. What does BBC stand for? 3. What is the other name for Northern Ireland? 4. What is the capital of Wales, Scotland Northern Ireland? 5. Has Britain got a written constitution? 6. What does MP stand for? 7. What is the oldest univerity in Britain? 8. Where did the Beatles come from? 9. What is the Commonwealth? Give names of a few its members. 10. Name the channels which the viewers in all Britain receive. 11. What is the Welsh art festival called? 12. What are the advantages and disadvantages of having a monarchy? 13. Explain the term connected with the British system of election: FPTP? 14. You can vote in Britain if ...... 15. If you want to stand of Parliament you ........ 16. Who are the House of Commons and the House of Lords? 17. What is the role of the monarch? 18. What courts does a person who has done a minor and serious criminal offence go to? 19. How often are elections held in Britain? 21. Who is the head of English Church? 22. What is the system of health care in Britain? 23. Where the NHS funds come from? 24. What is the age for retirement for women and men? 25. Which Archbishop is the senior clergyman of the Church of England? 26. Which countries make up the UK? 27. Which sea separates England from Ireland? 28. What is the longest river in Britain? 29. Scotland, England, Wales, Ireland a. decribe the flag b. give the plant symbol c. the capital d. languages spoken e. cultural events 30. What is the name of the British flag? 31. What features attract tourists to Scotland and Wales? 32. How is Ireland divided? 33. List the names of famous people from Scotland, Wales and England. 34. What are the stereotypical characteristics of the Irish. the Scots and the Welsh? 35. What is the climate like in the UK? 36. What do the letters stand for?: RP IRA RSPCA 37. Explain the term \'swinging Britain\' 38. Name the political parties in England, Wales and Scotland. 39. How many national parks are there in England? 40. Define the Lake District. 41. Name some examples of Scottish traditional food/ 42. List sports characteristic for each of the countries: Scotland Ireland England Wales 43. Define a Cockney.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shovel
nie czaje... kazdy mial wlasny zestawik czy jak? bo 43 pytania to chyba troche duzo na jedno kolo :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie studiuję filologię romańską i widzę spore podobieństwa, też mam fonetykę, łacinę, wstęp do jęzkoznawstwa i literaturoznawstwa. Łączę się w bólu :) Myślę, że takie studia językowe mimo że nie najłatwiejsze, to dają satysfakcję pod jednym jedynym warunkiem: że się naprawdę kocha dany język, bo jak nie, to będziesz uciekać gdzie pieprz rośnie :D Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madgosia dzieki Ci bardzo :* i tak nic z tego nie czaje ale przynajmiej wiem co mnie czeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak umiecie angielski to może któraś mogłaby mi przetłumaczyć parę zdań ? Ja jestem w LO ale słabo umiem ten język, zdecydowanie wolę niemiecki :) Byłabym wdzięczna! Pewnego dnia Julia spotkała Marka. Było to w wakacje nad morzem. Poznali się, ale dziewczyna już następnego dnia musiała wyjechać. Obiecali sobie że nie zapomną nigdy o sobie i po powrocie zadzwonią do siebie. Na pożegnanie chłopak pocałował Julię. Gdy wróciła do domu Mark zadzwonił do niej. Było tak każdego dnia, w końcu postanowił ją odwiedzić. Przyjechał do niej z daleka. Od tego czasu byli już zawsze razem. The end :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×