Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość sklepowa
do green-dworcowa no ja uważam że otwarcie butiku w obrębie 50km od Łodzi jest dosyć ryzykowne...no ale do odważnych świat należy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mieszkam wlasnie 50 km
od lodzi i jeszcze ma u nas powstac galeria - w ogole nie wiem co to sa za pomysły np. na galerie w piotrkowie w sasiednim miescie, moim zdaniem miasto za male, a calkowicie blokuje sprzedajacych w malych sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie odnośnie US
pozwólcie, że wetnę się w rozmowę. Mam pytanie odnośnie rozliczania się z US. Proszę o podpowiedź co się bardziej opłaca KPiR czy ryczałt. Jeśli będziecie takie miłe to uzasadnienie wyboru też poproszę. Nakreślę jeszcze co otwieram- Galeria Handlowa, kasa fiskalna będzie bo w galeri raczej ludzie chcą dostawać paragony. Lokal remontuję więc na tę chwilę zostałam przy KPiR bo koszty spore. Do 20 stycznia mogę przejść na ryczałt. Proszę o doświadczone osoby o wypowiedź w tym temacie i z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas kupcy blokują budowę marketów jak narzazie skutecznie :). Co do spodni męskich sprzedają się dobrze. Jednak nie do końca jest dobrym pomysłem by sklep miał odzież damską i męską. Ja się przekonałam, że nie jest to dobre ale jak widać na forum, w każdym mieście jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli bedzie duzo
kosztow to ksiazka, jesli nie to moze byc ryczalt, ale w takiej galerii to chyba tez jest drogi czynsz prawda? generalnie zalezy wszystko od profesjonalnego biznes planu w tym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno czynsz jest dużo większy ale i odbiorców dużo więcej. Mogę dać namiary na fajną firmę męską. może nie do końca są słowni ale się starają :). Gatunkowo dobra odzież może nie najtańsza ale warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie odnośnie US
czynsz będzie w granicach czterech tyś a co do biznes planu - galeria jest otwarta od września i niewiele osób o niej wie i ciężko mi powiedzieć czy ludzie się do niej przekonają. Na pewno dużo włożę w reklamę no i kosztów jak na tę chwilę już mam ok 20 tys. Wiadomo że otwierając sklep w każdy liczy na spore zyski i w taki sposób zarobek przerabiałam bym na koszty w postaci czynszu, zakupu towaru ale nie wiem czy dobrze myslę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miasta ida w zaparte
ze budowa galerii to wiele miejsc pracy - ale przede wszystkim pracy dla studentow i za marne pieniadze niestety, a dwa tym samym pozbawią wielu innych sprzedawców pracy...taka prawda niestety, nie powiem bo fajnie abyśmy mieli nowe kino, więcej knajp czy kręgielnię bo taka ma powstać, ale można zrobić to bez galerii, która moim zdaniem w tak malym miescie nie ma racji bytu i beda to ogromne pieniadze wyladowane w bloto...ale czas pokaze co z tego bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie odnośnie US
green- dworcowa z chęcią przyjmę każdą pomoc w postaci fajnych hurtowni, a ja od siebie powiem, że spore zakupy zrobiłam w outlet-hurt.com.pl mają fajne ciuchy (ja stawiam na młodzież, odzież bardziej sportowa + małe zakupy w Wólce, zobaczę w czwartek co mają w PTAKu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamietaj ze na reklame
aby zaliczyc ja w koszty mozesz wydac nie wiecej niz 0,25% przychodu, a to jest bardzo bardzo malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie odnośnie US
dziekuję za informację, widzę że bez kumatej księgowej się nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie odnośnie US
czyli bez względu na koszty lepiej jest być na ryczałcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bez wzgledu na koszty
koszty - to glowny czynnik - jesli nie podasz jakie bedziesz miala zalozenia finansowe - jaki przychod, jaki dochod, jakie koszty, nikt nie jest w stanie odpowiedziec na twoje pytanie :) dlatego powiedzialam, ze kluczowa role odgrywa biznes plan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotacja z UP a zmiana adresu??
Prowadzę sklep odzieży założony z dotacji z UP, sklep prowadzę od września tego roku. Chciałabym zmienić lokalizację, pozostaję w tym samym mieście ale znalazłam dużo lepsze miejsce na taką działalność. Czy mogę zmienić adres wykonywanej działalności, czy przez rok czasu muszę być w miejscu które wykazałam we wniosku składanym w UP? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
mozna zmienic miejsce. Najlepiej zadzwon do up i dowiedz sie jakie dokumenty musisz im doniesć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(Do betina ) To jedna i ta sama osoba powtarza się o PRL- u więc .. kit z nią i jej dogadywaniem nudnym ! *****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy macie namiary na ptaku
na fajne portfele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka-b
to ja pisalam muflon o tym chamulcu to pochodne od chama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
fajne portfele hala g Pierwszy boks po lewej stronie, wchodząc od strony bocznej spalonej hali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sportowej odzieży nie pomogę ale jakby kto chciał to polecam http://www.venerdi.pl/ skontaktować się z firmą umówią się przyjadą zaprezentują się ale nie jest to odzież sportowa. Co do zmiany lokalu będąc na dotacji trzeba napisać pismo z wyjaśnieniem dlaczego zmienia się lokalizacja. czekać na zgodę potem donosisz nową umowę o lokal i jak zmieniasz wpis do ewidencji to też trzeba im dostarczyć nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w sprawie dotacji
to nieprawda, ze trzeba urzad pytac o zgode zwiazana ze zmiana prowadzenia dzialalnosci - co za bzdura w ogole... NIE WOLNO tylko zawiesic dzialalnosci przed uplywem roku, a lokal w ktorym ja prowadzisz mozesz i w ciagu tych 12 m-cy zmienic nawet 100razy. Owszem jak sie go zmieni to nalezy zlozyc w urzedzie pracy kopie wpisu do ewidencji z aktualnym adresem i to wszystko. Nie trzeba sie pytac o zadna zgode i mozna sie przenosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelkie zmiany trzeba konsultować na piśmie z UP. Nie wypowiadam się na tematy o których nie mam pojęcia, zmieniałam lokal będąc na dotacji dlatego odpisuję. Oczywiście każdy UP rządzi się własnymi zasadami. Ja jednak jestem za tym by wszystko załatwiać pisemnie jak mam na piśmie nikt mi nie zarzuci, że robię coś niezgodnie z ustaleniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nawet w umowie napisane: Ewentualna zmiana profilu, siedziby lub formy organizacyjnej prowadzonej działalności przez Wnioskodawcę w okresie obowiązywania umowy wymaga uprzedniej zgody Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Więc czasem warto przeczytać umowę chyba ze u niektórych takiego punktu nie ma. :) Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w sprawie dotacji
Ale Ty piszesz o siedzibie, a nie o oddziale/filii , siedziba zawsze jest na adres domowy, adres gdzie jest sie zameldowanym. A ktos pytal o zmiane miejsca filii , a nie siedziby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale dajesz ciekawe
co ma adres zameldowania do siedziby firmy? chcesz to mozesz miec siedzibe pod adresem zameldowania, nie chcesz to mozesz miec w innym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Przechodziłam wczoraj przypadkiem obok sklepu który miał koszule DUET WOMAN, o których Wam pisałam wcześniej i tu ogromnie zaskoczenie NIE MA JUŻ TEGO SKLEPU, ostatni dzień mieli otwarte 24.12. Nie spodziewałam się, że znikną,zwłaszcza, że mieli sporo fajnych rzeczy, ale pewnie bardzo wysoki czynsz ich wykończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pierwszy remanent
Za kilka dni czeka mnie 1 remanent i mam problem bo nie wiem w jaki sposob powinnam spisac bizuterie, bo na wszystkich fakturach / kupuje bizuterie w jednym miejscu / nie ma konkretnych nazw kupowanych przeze mnie rzeczy , jest tylko posegregowane wg ceny i sztuk z danego fasonu. Np. bizuteria sztuczna 10 sztuk cena 20zl bizuteria sztuczna 20sztuk cena 100zl itd I co ja teraz w spisie mam np. napisac bransoletki , broszki, lancuszki, czy tez tylko bizuteria sztuczna i liczba sztuk i cena. I zrobic spis tylko wg cen, np. pierwszy podpunkt cala bizuteria sztuczna ktora sprzedaje po 10zl, kolejny cala bizuteria po 20zl itd czy moze powinna to spisac wg. fasonow... Jak to powinno wygladac ? To samo pytanie dotyczy bluzek , powinno sie to spisywac wg cen czy fasonow ? Prosze pomozcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do BLUEBERRY BARON ja też byłam wczoraj i niestety nic fajnego nie było wiele stanowisk gdzie czasami kupuję było zamkniętych , mają przerwę świąteczną ja na razie się rozkręcam i jak tylko się ociepli to wybiorę się albo do ptaka albo do wólki pozdrawiam podjedź do gwarka , może tam będzie większy wybór , gwarek jest czynny w grudniu do 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mój pierwszy remanent Piszesz nazwa towaru potem cena netto. Nazwę piszesz tak jak na fakturze. Oczywiście spisujesz towar niesprzedany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×