Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Do mój pierwszy remanent:w kolumnie wartośc wpisuje się wyliczenie ilości razy cenę jednostkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pierwszy remanent
Dziekuje. Znajomy znajomego jest ksiegowym i dowiedzialam sie wlasnie ze nievatowcy wpisuja w spisie z natury cene brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nowej w tym temacie:faktycznie poczytałam sobie i wynika z tego,że można samemu zmienić ustawienia stawek vat.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OUTLET ZONE
Witam wszystkie Panie. Podejrzewam, że jestem pierwszym facetem na tym forum prowadzącym sklep odzieżowy, więc proszę o wyrozumiałość. :) Miesiąc temu otworzyłem sklep z odzieżą outlet. W tej chwili muszę zrobić remanent. Nie wiem jak do tego podejść. Towar mam na fakturach albo zakupiony na kg i jest podana ilość kg bez liczby sztuk, inne faktury są np mix odzieży 1 komplet i wartość powiedzmy 4000 zł., a inne z wypisana liczbą sztuk np odzież włoska 40 sztuk, cena za sztukę i wartość. Dlatego teraz mam pytanie jak zrobić ten remanent. Czy wypisuje tylko liczbę sztuk jaka w rzeczywistości była w tych pakietach kilogramowych czy tez mixach odejmując liczbę sprzedanej odzieży i podając średnią cenę za sztukę, czy też mam to rozpisać w taki sposób, że pisze iż mam na stanie spodnie 30 szt kupione po takiej cenie z takiej hurtowni i z takiej faktury a potem znowu spodnie 10 szt z innej faktury i innej hurtowni i po innej cenie, i potem rozpisując tak na wszystkie możliwe rzeczy typu bluzka, top, marynarka, koszula, spódnica, sukienka kurtka i tak dalej. Dodatkowo niektóre rzeczy sam nie wiem jak je nazwać czy to bluzka, czy tunika, czy sweterek, bo są ciężkie do określenia. Mam nadzieję, że któraś z was mi pomoże. :) Nie wiem czy zrozumiale to napisałem i czy rozumiecie mnie o co mi chodzi, ale w razie czego postaram się coś rozjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OUTLET ZONE
Jeszcze jedna ważna kwestia. Kupując rzeczy w pakietach na sztuki czy też na kg płacę średnią cenę za sztukę. Np. kupując pakiet 40 szt odzieży płacę 1600 zł brutto czyli kupuję sztukę po 40 zł brutto. Niestety w outlecie jest tak, że część rzeczy sprzedaje się z marża np 200% a cześć sprzedaje się po cenie zakupu lub poniżej tej ceny. I jak wtedy zapisać te pozycje w remanencie? US się nie czepnie w razie czego takiej sytuacji, że kupiłem coś drożej a sprzedaje poniżej ceny zakupu. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czar-mała
tak, ten likwidacyjny, ale przy kontoli bieżącej też to biorą pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do OUTLET ZONE
nie ma problemu ze strony US gdy sprzedasz niechodliwy towar po np 1zł za szt. wykazanie strat też się zdarzyć może zwłaszcza w tym roku,wystarczy gdy przedsiębiorca nie łamie przepisów skarbowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do OUTLET ZONE
jeżeli chodzi o ujęcie składników pakietu w inwentaryzacji ,to możesz dowolnie ustalić cenę na jednostkę,byleby wyjść na sumę całego pakietu. jeżeli więc pasuje ci resztki z pakietu wycenić np po 1zł to możesz to zrobić . jeżeli pakiet kupiłaś na wagę to musisz przyjąć rzeczywistą wartość resztki mnożąc wagę przez cenę całego pakietu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do czarodziejko dlaczego
chyba się mylisz , do podstawowej inwentaryzacji należy dodatkowo wykonać inwentaryzację srodków trwałych i wyposażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie trzeba nic takiego robic
wyposazenie umuje sie jedynie w remanencie liwkidacyjnym, w remanencie na koniec roku nie ujmuje sie ani wyposazenia ani srodkow trwalych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaro_mała
W remamencie likwidacyjnym ujmuje się wszystko nawet kubek do picia herbaty w sklepie jeśli był wzięty na fakturę razem z czajnikiem..., a teraz liczycie tylko odzież, dodatki jak macie. Meble itd nie. Tutaj chciałam Wam zwrócić uwagę, abyście w miarę dobrze zrobiły remament, tak aby w przypadku likwidacji sklepu nie było problemów (oczywiście nikomu nie życzę likwidacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem przedstawicielem handlowym nowego importera odzieży z Włoch po atrakcyjnych cenach. Są to kolekcje z aktualnych sezonów oraz z sezonów poprzednich. Pierwsza dostawa zaplanowana na 2011 przełom stycznia i lutego, towar wiosenny. Zainteresowane współpracą butiki z odzieżą. proszę o kontakt pod adres tomaszk1975(małpa)wp.pl ,z podaniem miejscowości w której prowadzicie działalność. Odpowiem na wszelkie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że jesteśmy z Katowic. Więc interesuje nas szczególnie współpraca z punktami w miastach ościennych najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tychy Jak będziesz coś miał wyślij na maila jakieś zdjęcia coco21@go2.pl może będę mieć coś kasy żeby złożyć zamówienie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklep dziecięcy...........
witajcie, walczę z moim biznesem od marca tego roku, proszę niech mi ktoś napisze że będzie lepiej, bo jak narazie to ciągle dokładam do czynszu.... teraz siedzę załamana bo to co się sprzedaje to idzie w rachunki a na nowy towar brak... w styczniu pewnie będzie tylko gorzej dziś utarg ....nikt nie zgadnie - całe 30 zł.... to jakaś masakra:-( mam dziecięcy outlet bo postawiłam na jakość, ale widzę że trzeba naprawdę konkretne pieniądze na start... nie jakaś nędzna dotacja:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @sklep dziecięcy
A ja myślałam,że ciuszki dla dzieci sprzedają się lepiej niż dla dorosłych. Z tego co się szykuje widzę,że przyszły rok będzie tragiczny dla handlu i nie tylko. Może od wiosny coś się ruszy ,ale lata i jesieni to mało kto przetrwa. Moja znajoma ma luksusowy sklep sieciowy w jeszcze niedawno obleganym centrum handlowym w Wawie i od kilku miesięcy jedzie na stratach .Samego czynszu płaci ponad 15000 ,zatrudnia 6 pracowników. Teraz po grudniu jest zdesperowana ,bo w grudniu obroty spadły jej o prawie 40% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na koniec roku złożyła wymówienie umowy najmu , musi jeszcze przez 3 mce ponosić koszty najmu ,nawet gdy w styczniu zwinie interes. W takiej sytuacji jest mnóstwo firm ,im większa tym upadek bardziej kosztowny. Powiem wam,że większość przedsiębiorców jest w nieciekawej sytuacji. Ci którzy jeszcze dają radę w 2011r nie wytrzymają zwiększonych kosztów i też będą się zamykać ,bo popyt na dobra konsumpcyjne spadnie ,bo ludzie będą mieli mniejsze realne płace ,wielu zostanie na bruku ,a zasiłki socjalne to tylko na byle jakie żarcie starczą. Źle się dzieje w państwie polskim , bieda idzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sklep dziecięcy........... Ja też stawiałam na jakość i chciałam mieć rzeczy z outletu dla kobiet i powiem ci jedno zrezygnowałam z tego chociaż pakiety kupowałam na sztuki każdą mogłam wybierac to nie wiele z tego szło szły rzeczy które się czymś wyrózniały ,do teraz mam stojak wieszakowy zapełniony outletowym szajsem wiszącym od sierpnia ,pamietaj że w outletach towar jest już przebrany więc pozniej jest mniejsza szansa na sprzedaz powiem ci co ja zrobilam bo mialam taka sytuacje jak ty ze sprzedawalam towar placilam oplaty i wkoncu doszlam do tego ze na sklepie bylo nie wiele ,a ja nie mialam z czym jechac po towar wzielam pozyczke pojechalam na ptaka i do polskich hurtowni kupilam towar i jakos zaczelo sie znowu krecic nie biore tanich rzeczy z chin tylko polskie produkcje eleganckie i wloskie rozne torebki i mam wybor mam rozmiarowke sa to rzeczy dobre z tego sezonu wiec modne biore pare sztuk tego tego i tego wszystko w pelnym rozmiarze i idzie ,obok mojego miejsca jest dzieciecy sklep venice z dzieciecymi ciuszkami sa to ubrania z turcji powiem ci ze utargi sa tam hoho a ceny niskie bo np kurtka kosztuje 39 zl a czasami robia promocje i sa jeszcze tansze bo maja towar venice i inny tanszy i zawsze jest tam pelno ludzi wiec nie podawaj sie sprobuj cos wymyslic jeszcze trzymam kciuki a odnosnie dotacji masz racje ja tez mam dlugow pelno tylko dlatego ze dotacji nie moglam wykorzystac na towar wiec z tym co mialam to kiepsko i tak tutaj na towar tam na towar i dlug rosnie ale mam nadzieje ze teraz bedzie juz tylko lepiej i zycze tez tobie tego ,ps acha zapomnialalm dodac ze w sierpniu kupilam w tym venice t shirt moim corka z nadrukiem i maja to do dzisiaj a piore dosc czesto w 60 st i nic sie z tym nie stalo a jezeli chcesz bielizniane rzeczy polecam ci firme HIT MALINA najlepsze body i spioszki jakie mialy moje corki dwie przechodzily i ubranka sa dalej nie zniszczone i bardzo dobre gatunkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remanent - 1 pytanie
Witajcie. Mam pytanie dotyczące remanentu. Mam jeden rachunek w funtach na kilka torebek, jak to wpisać w tabele ? Też w funtach ? Za torebki płaciłam w zł, ale siedziba firmy mieści się w Anglii dlatego rachunek wystawiono po angielsku w ich walucie. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wygląda na import
hej,skoro faktura nie w zł i z siedziby z Anglii ,to chyba możesz być uznana za przemytnika jeżeli cła nie zaplacilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy w unii masz cło?
od kiedy w unii masz cło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy w unii masz cło?
rozliczając fakturę powinnas to wliczać jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru przeliczając po kursie z dnia faktury i zrobić dowód wewnętrzny po polsku, który podpinasz pod fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remanent - 1 pytanie
W UE nie ma cła ;) . Dziękuję za pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do BLUEBERRY BARON
fajna w zasadzie ta firma wenice :) czy ten sklep obok Ciebie jest partnerski pod marka wenice czy tylko biora od nich towar i maja jeszcze cos dodatkowo innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifajka
A jak pracuje Głuchów , Tuszyn I Ptak !!!!!! Kiedy jedziecie po pierwszy towar w Nowym Roku??????? Wszystkiego dobrego na 2011!!!! Tylko chyba jakiś CUD może uzdrowic nasz handel . powodzenia w NOWYM ROKU !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogie panie czy
ktoras z was sie orentuje w jakiej hurtowni bizuterii sztucznej mozna kupic zegarki na lancuszku do zawieszenia na szyje? szukalam juz w ptaku wczesniej ale nie znalazlam, bede wdzieczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Villi
Witam! Czy ktoś z Państwa orientuje się jak w najbliższych dniach pracują bazary i Ptak? Zależy mi na informacji bo mam do Łodzi 400 km i nie stać mnie na jazdę w ciemno. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butik1
Ptak pracuje normalnie a o Głuchow najlepiej zadzwoń do ktoregos producenta i zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×