Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość moj pierwszy remanent
Dziekuje. Nazwy musza byc identyczne jak na fakturze ? Mam troche rzeczy z UK i mam w takim razie napisac nazwy po angielsku, czy moge napisac po prostu sukienka, bluzka itd... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pierwszy remanent
Acha i ja nie jestem jeszcze na vacie i chyba w tej sytuacji musze spisac po prostu cene jaka mam na metce czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pierwszy remanent
Aaa i mam te bizuterie sztuczna podzielic wg cen, czyli np. mam dajmy na to 100 roznych fasonow broszek / na FV jest po prostu nazwa bizuteria sztuczna / ale wszystkie sprzedaje po 10zl , czy moze mam jeszcze zrobic podzial wg. fasonow czyli np. 10 sztuk broszek kwiatow i cena 10zl, 10 szt broszek kokardek i tez cena 10zl... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacznijmy od tego ze faktura
jesli nie jest w jezyku polskim to powinna byc przetlumaczona lub chociazby opisana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pierwszy remanent
FV mam w dwoch jezykach, ale to nie zmienia faktu ze pewnych nazw nie da sie przetlumaczyc na jezyk polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na przyklad
jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli chcesz zaplacic wiekszy
podatek to mozesz spisac sobie z metki - przeciez tlumacza ci ze masz spisac cene z faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pierwszy remanent
No NAZW ciuchow, nie podam ci teraz nazw konkretnych bo nie mam faktur ze soba, a wszystko tlumaczyl mi tlumacz przysiegly, wiec raczej na rzeczy sie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pierwszy remanent
Czyli ceny mam spisac z faktur , a nie ceny po ktorych sprzedaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robisz tak broszka sztuk 10= 28 zł broszka sztuk 8 =30 zł i teraz jak się mylę niech mnie ktoś poprawi ale wpisujesz ceny zakupu towaru. jeśli masz 50 bluzek w tej samej cenie wpisujesz ilość sztuk i cenę jeśli masz łańcuszki i biżuteria to tak jak by to były 2 różne towary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pierwszy remanent
Ale jesli na fakturze mam niezaleznie czy to broszka czy to naszyjnik tylko wpisane "bizuteria sztuczna" to mimo to w spisie mam pisac broszka, naszyjnik itd ? I jesli nie jestem vatowcem to pisuje cene zakupu to powinna byc cena netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz zeby ci pomoc
ale jak sie chce wyjasnic to jestes nieprzyjemna, wiec radz sobie sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie co do kwoty nie jestem pewna a nie chciałabym wprowadzać Cie w błąd. dla wszystkich co robią to pierwszy raz: pierwsza stronę podam później. strona druga to np taka tabelka pozycje to Lp, nazwa towaru, jednostka, ilość, cena (netto), wartość, uwagi. na zakończenie każdej strony podsumowanie strony, przeniesienie z poprzedniej strony, razem. Każdą stronę numerujemy i podpisujemy. na gorze każdej strony piszemy: Remanent typu "Remanent na dzień 2010-12-31"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Ja biżuterię sztuczną nie dzieliłam kiedyś na sztuki typu: kolczyki, bransoletka itd, skoro nie miałam tak na fakturze. Po prostu pisałam: pozycja nr 3 biżuteria sztuczna sztuk 19 itp. Nie wiem teraz jak zrobić remament tego co kupowaliśmy na giełdę... to będzie wyzwanie. :-( Czy liczyć na sztuki czy na paletki. Księgowy też nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza strona Arkusz spisu z natury Pieczęć .................................... rodzaj inwentaryzacji - za rok 2010 ( nazwa adres jednostki Sposób przeprowadzenia- Z NATURY inwentaryzacyjnej ) Skład komisji inwentaryzacyjnej: (zespołu spisującego) ........................................................ (imię nazwisko i stanowisko służbowe) ................................................................... (imię nazwisko osoby materialnie odpowiedzialnej) Spis rozpoczęto dn. 31.12.2010r spis przedstawiony jest w załączniku remanent typu "Remanent na dzień 2010.12.31" spis zakończono na pozycji ..... . wartość towaru: ...... . (słownie)..........................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze robisz jeśli kupisz coś co nazywa się biżuteria piszesz jako biżuteria w uwagach możesz sobie napisać ze chodzi o kolczyki, bransoletki itp. a teraz tak: to co na giełdzie jeśli są paletki napisz w paletkach a w uwagach ze sprzedajesz na sztuki i jaka cenę za sztukę. tak by cena paletki zgadzała Ci się z tym co podzielisz na sztuki, jak będziesz miała napisane w uwagach to będziesz pamiętała jak wyjaśnić US gdyby była kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli księgowa nie jest jakąś dobra znajomą to radziłabym zmienić na kogoś pomocniejszego w końcu za to się płaci :) no chyba, że masz u niej jakąś super zniżkę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Ja już jestem po 2 dużych kontrolach z US, jak na razie to było ok. Co do sztuki nie da sie policzyć, ale dla US najważniejsza jest marża z jaką sprzedajecie towar! Sami wyliczyli mi, że miałam chyba około 70 % - 100% marży i jak dla nich to była wystarczająca informacja, że wszystko jest w porządku przy sklepie z odzieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje jak każdego. a teraz z drugiej strony okaże się, że przy kontroli masz marże 5%. i zaczyna się kontrola wtedy już wszystko jest ważne. Dlatego tak poprawnie powinien wyglądać remanent :). Jednak nie robimy za dużych przekrętów :)))))))) i nawet jak jakaś sztuka nam umknie nic się nie stanie :) no chyba, że okaże się prawdą iż marża na odzieżowce to 5 % wtedy sprawdzą wszystko nawet odzież policzą czy aby w sklepie nie jest jej za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Nie płacę za księgową :-) Działalność podłączyłam pod jedną z dużych rodzinnych firm i jak do tej pory to zajmowała się zupełnie czymś innym, a nie drobiazgami, pewnie do tej pory jest zdziwiona po co mi to. W ramach pracy przy okazji i moje faktury rozlicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Przy 5% marży w odzieży można się spodziewać ogromnych kłopotów. Jeśli już spada poniżej 40% to dla US znak, że coś jest nie tak. Tutaj uważajcie!!! Pamiętajcie, że macie zus, czynsz, inne opłaty i przy niskiej marży po prostu nie miałybyście racji bytu nawet przez 2 mc. Tak zakłada US. Ja swój remament sama robiłam na koniec, że tak powiem na "chłopski rozum".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarodziejka_mała
Ja u siebie nie wiedziałam, że marża to nr 1 dla US. Po prostu chyba miałam wtedy dużo szczęścia, że wszystko jakimś cudem zrobiłam dobrze. Najlepszy moment był jak po kilku dniach poszłam do US odebrać skontrolowane dokumenty i dowiedzieć się co dalej a tu odpowiedź, marża prawidłowa, wszystko się zgadza. Były pytania np: co zrobiłam z krzesłem bo nie było go w końcowym remamencie to powiedziałam, że się połamało dawno temu .:-) Wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarodziejko o co chodzi z tą marżą ??? po co ona US i jak ja np na razie jestem na stracie wiadomo początki na początku koszty większe itd to może być jakiś problem .i jak mam np że na nie które rzeczy 100% na inne po przecenie jest już po pare % to ,wiem że chodzi o tą marże że na czymś musisz mięc kasę na opłaty itd i czy nie sprzedajesz bokiem ale jeszcze o coś i może jeszcze któraś z was może mi pomóc ,nie mam kasy wypisuję klientowi druczki samokopiujące czy te kopię muszę zostawiać na wypadek kontroli czy mogę wyrzucic ,oraz czy US patrzy na wydruki z terminala ,i czy któraś dzieczyna mająca OUTLET jak wpisywała w spisie natury że np mam napisane odzież nowa 5,98 kg ,odzież nowa 4,3 kg ,napisać sobie z tyłu faktury co było w tych kg ,i tam w spisie policzyć spodnie "zważyć " i napisać też odzież nowa ( spodnie ) 3 kg cena netto np 50 zł za kg betina byłam jeszcze też wczoraj pod wieczór w gwarku tam już coś kupiklam ale drogo w porównaniu z ptakiem jedynie jedna firma ładne rzeczy polskie i co najlepsze okazało się że z mojej miejscowosci producent i ceny były normalne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pierwszy remanent
Zapytam jeszcze raz bo wole sie upewnic, czyli spis z natury zawiera kwoty za jakie ja dane rzeczy kupilam, a nie za jakie sprzedaje ? I bede wdzieczna za informacje czy ceny powinny byc netto czy brutto /nie jestem vatowcem / .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCeny maja byc netto za jakies kupilas na fakturze juz ktos tutaj wspominal a jak nie jestes vatowcem to nie wiem najlepiej zadzwon jutro do US to bedziesz miec info z 1 reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA w tym temacie
Czy któraś z obecnych Pań posiada kasę fiskalną Posnet Bingo HS? Albo jakąkolwiek kasę fiskalną? Pytam bo właśnie sobie uświadomiłam, że za parę dni zmienia się stawka VAT i tu moje pytanie, czy mogę sama zmienić stawkę w kasie czy potrzebny jest mi serwisant? Jeśli mogę to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nowej w tym temacie:Absolutnie nie możesz zmieniać ustawień w kasie fiskalnej.Od tego jest serwis.Oni robią przeglądy itp.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA w tym temacie
A to dziwne bo właśnie znalazłam artykuł o tym, że przedsiębiorca może sam zmienić stawkę VAt w kasie: http://podatki.wp.pl/kat,71074,title,Przedsiebiorca-moze-sam-zmienic-stawki-w-kasie,wid,12558628,wiadomosc.html?ticaid=1b81c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×