Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość do MagdalenaTS
szkoda że nie macie grubszych bluz bez kapturów, takich praktycznych na codzień, pasujących do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kolorowesnymam
"proponuję zapoznać się dogłębnie z przepisami , ale to trudne dla takich jak ty . najlepiej idź do US i dopytaj " W przeciwieństwie do Ciebie byłem e US i się pytałem nawet dzwoniłem na infolinię i zawsze odpowiedź była jednoznaczna przesyłki trzeba nabijać na kasę fiskalną obojętnie czy kurierskie czy z Poczty Polskiej i ze stawką vat 23%. Znajomi też się dowiadywali w tej sprawie w US i oczywiście taką samą odpowiedź dostali. Niestety ja średnio przy 800 przesyłkach miesięcznie odprowadzałem ponad 1500 zł vatu za przesyłki pocztowe. Dlatego podpisalem umowę z firmą kurierską a z poczty zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no pewnie że tak
Tytuł: Czy kwotę za przesyłkę rejestruję na kasie? Pytanie: Sprzedaję towar na Allegro, rejestruję sprzedaż na kasie fiskalnej. Jeżeli klient płaci za przesyłkę, to czy muszę rejestrować tę sumę przesyłki również na kasie fiskalnej? Czy mogę również opakowania, w które towar jest spakowany do wysłania wrzucić sobie w koszty i odliczyć VAT? Czy Poczta Polska może mi wystawić faktury za przesyłki, które wysyłam i tym samym również sobie je mogę odliczyć? Odpowiedź nr 28863: Suma pobrana od klienta stanowi dla Pana obrót z tytułu wykonywanych czynności opodatkowanych VAT. Podlega ona w tym przypadku rejestracji na kasie fiskalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
wg mnie przesyłki zarówno pocztowej jak i kurierskiej nie nabija się na kasę . sprzedaż produktu powiększa się o wartość przesyłki i to jest faktyczna cena produktu opodatkowana VATem jaki przysługuje danemu produktowi. wiele firm sprzedających na allegro nie używają kasy fiskalnej , rozliczają podatki na podstawie dokumentów bankowych, pocztowych i dokumentów wewnętrznych . poczytajcie w necie , wszędzie pełno info na ten temat. np w linku poniżej...ale nie wiem może ja to wszystko źle rozumiem . jednak jakoś rozum mi mówi że usług transportowych nie świadczę więc chyba nie powinnam nabijać ich na kasę. http://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/logowanie.php5/artykuly/14_13295.htm?idDzialu=14&idArtykulu=13295

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kolorowesnymam
Widzę że próbujesz obrócić kota ogonem, wcześniej pisałaś że nie odprowadzasz vatu od przesyłek pocztowych że poprostu nie wprowadzasz ich do kasy fiskalnej a teraz piszesz ze doliczasz koszt wysyłki do ceny produktu. Więc jak to w końcu jest płacisz podatek vat od przesyłek wysłanych za pomocą poczty polskiej, czy nie ? Jeśli doliczasz koszt przesyłki do kosztu produktu to wszystko ok, ale co za tym idzie jednak odprowadzasz vat za przesyłki. Żeby koszt przesyłki nabić na kasę fiskalną osobno chyba nie trzeba świadczyć usług transportowych (choć miałem takie w PKD) wystarczy że masz wpisane sprzedaż wysyłkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama się gubisz już
poza tym osoba handlująca wyłącznie w necie i będąca VATowcem nie musi posiadać kasy . może księgować na podstawie dokumentów bankowych dowodami wewnętrznymi. podobnie jest ze zwrotami , które też księgowane są na podstawie dowodów wewnętrznych. i drugie istotne jest żeby uczciwie naliczać podatki , co ja czynię od zawsze . wg mnie przesyłki zarówno pocztowej jak i kurierskiej nie nabija się na kasę . sprzedaż produktu powiększa się o wartość przesyłki i to jest faktyczna cena produktu opodatkowana VATem jaki przysługuje danemu produktowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kolorowysenmam
Odpowiedziałaś osobie która jest vatowcem i posiada kasę fiskalna tak: "pobranej kwoty za transport pocztowy nie nabijasz na kasę." A teraz sama sobie zaprzeczasz pisząc że doliczasz koszt transportu do ceny produktu, dlaczego od razu tak nie napisałaś ? Doliczajnie kosztu transportu do ceny sprzedawanego produktu jest równoznaczne z nabiciem na kase fiskalna kosztu transportu bo jest on doliczony do ceny produktu za który zapłacił kilent. "przesyłki kurierskie nabija się na kasę bo to kwoty z vatem , a poczta jest póki co zwolniona z VATu." Następna sprawa z powyższej Twojej wypowiedzi wynika jednoznacznie że przesyłki kurierskie nabijasz na kasę fiskalną a przesyłek pocztowych nie. Więc proszę nie mąć już bo sama się w tym gubisz, następnie próbujesz obracać kota ogonem i zaczynasz co innego pisać. Nic ja spadam spać. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kofeina i cukier
żeby wpaść na dobry produkt, taki, którego oczekuje się na rynku nie wystarczy intuicja - a raczej wiedza.Żeby prowadzić sklep, też nie można działać przypadkowo, tylko ciągle się uczyć i rozwijać. Nie namawiam na czytanie książek, chociaż to tez w pewnym stopniu otwiera oczy. Ale jest mnóstwo cennych informacji w internecie, dzieki którym łatwo uniknąć błędów przy zakladaniu jakiegokolwiek biznesu. Polecam blogi i fora poswięcone prowadzeniu dzialaności, albo te z pomysłami na biznes. Sama Czytam mnóstwo na ten temat i dopóki nie poczuję się odpowiednio pewna siebie nie wystartuje z kolejnym biznesem (jeden już zamknęłam - trafilam z produktem, ale przeliczyłam sie co do swoich możliwości) także czytać i się dowiadywać: http://www.mlodybiznesmen.pl/ http://www.biznesforum.pl http://kreatywnepomysly.wordpress.com/ http://nabiznes.pl jeste jeszcze mnóstwo innych wystarczy poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
o Jezu , noc zawaliłeś/aś dla ciekawości jak ja co rejestruje i czy w ogóle. przestań analizować moje teksty bo z nich nie wynika co jak faktycznie robię . podatki naliczam i płacę . czy do końca dobrze rozumiem przepisy , czy robię wszystko na 100% prawidłowo , tego pewna nie jestem nigdy jak wszyscy w Polsce. ale wiem co zrobić żeby zgodnie z prawem kwota pobrana za transport nie wchodziła do podstawy opodatkowania VATem . oczywiście chodzi o transport za pośrednictwem poczty. trzeba spełnić dwa proste warunki i jest oki dostępne i legalne dla każdego. czy ja korzystam z tego dobrodziejstwa , czy spełniam te dwa warunki , to tylko moja sprawa . z reguły lubię dzielić się wiedzą z ludźmi , ale tej na tacy nie podam . mnie wychodzi na to że przepłacałeś korzystając z usług poczty i przechodząc na usługi kuriera przepłacasz jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moje pytanie
zaintrygowało mnie to, że część sprzedających nabija na kasę np: bluzkę i przesyłkę a część kwotę za sam towar bez kosztów przesylki czasami jak placę za coś np: 220 zł dostaję paragon na kwotę 140 zł - tak było już nie raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kolorowysenmam
Wali mnie jak i co Ty rejestrujesz i czy wogóle to robisz. Chodzi mi tylko o to że wprowadzasz innych w błąd, ogólnie strugsz mega znawcę i nie umiesz się przyznać do błędu. Wprowadzasz innych w błąd i obrażasz innych którzy prostują Twój błąd. Teraz troszkę podstudiowałaś temat i znowu myślisz że pozjadałaś wszystkie rozumy i próbujesz przekręcać to co pisałaś wcześniej, niestety dla Ciebie stare posty są na forum i można poczytać, każdy madry wie że gó... wiesz a się mądrzysz. I teraz nie pisz mi że działasz na zasadzie pełnomocnictwa bo żeby ono było ważne musisz mieć interpretację z US pod który podlegasz bez tego ani rusz... A że nie działasz na zasadzie pełnomocnictwa to też żadena tajemnica, na swoich aukcjach nie masz ani słowa na ten temat a bez tego nie można. Jesteś arogantką potwierdza to chociażby to co napisałaś przed chwilą że wysyłając kurierem jeszcze bardziej przepłacam, na czym swoją wiedze opierasz nie znajac mojej umowy z firma kurierską ? Ja jestem z jej usług i ceny bardzo zadowolony po odliczeniu vat i ceny opakowania które dostaję gratis od firmy kurierskiej nie wychodzi mnie drożej jak pocztą tym bardziej że w tej niskiej cenie mogę wysyłać paczki do 30 kg a coraz więcej mam klientów którzy robią duże zakupy u mnie. Kurier przyjezdza po odbiór przesyłek na umówiona godzinę i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaDog
kolorowysenmam spadaj na swoje forum tam możesz się madrzyć bez umiaru, tam jesteś guru dla swoich słuchaczek a tu sie tylko ośmieszasz swoja niewiedzą i pisaniem coraz to nowych bzdur. Kisście się tam w swoim sosie, niech smród nie wychodzi poza tamto forum hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wreszcie ktoś zjechał mądrale
Na tym ich forum to tylko się żalą i pocieszają nawzajem włascicielki upadajacych butików oraz kilka cwaniar próbuje im nadal wciskać stare szmaty które się nie sprzedały na zachodzie, następnie były jako na zachodzie jako outlet i dalej się nie sprzedały więc teraz ten szajs w polsce chcą upchnać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
to moje pytanie zaintrygowało mnie to, że część sprzedających nabija na kasę np: bluzkę i przesyłkę a część kwotę za sam towar bez kosztów przesylki ________________________________________ to zależy czy są uprawnieni do takiego działania , mogą i jedni i drudzy działać prawidłowo. dotyczy to tylko przesyłek za pośrednictwem poczty. jeżeli klient dostaje przesyłkę kurierem to powinien wraz z nią otrzymać paragon na łączną kwotę za towar i przesyłkę z VATem 23% to moje pytanie czasami jak placę za coś np: 220 zł dostaję paragon na kwotę 140 zł - tak było już nie raz _____________________________________________ z jednej strony podziwiam takich ludzi za odwagę . z drugiej strony mam w nosie czy dostanę paragon za zakupy w necie czy w sklepie stacjonarnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba idzie lato...
chyba idzie lato, bo się gorąco nawet na forum robi hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
ty co mnie od jakiegoś czasu nie lubisz skoro wiesz o sprawie pełnomocnictwa to czemu tu ludziom i mnie przy okazji nie powiesz co i jak żeby legalnie obniżyć koszty? skoro wiesz od dawna to dlaczego sam z tego nie korzystałeś , przecież prosta sprawa...dla mnie handel w necie to początki jak dla wielu tu. ale dla ciebie jak piszesz to spore źródło dochodu. więc kto tu ludziom w głowach mąci . ja może nie wgryzłam się we wszystko ale próbuję podnosić istotny temat . jeżeli źle coś interpretuję to można mnie wyprowadzić z błędu , będę wdzięczna . bez sensu taka zajadłość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moje pytanie
a o co chodzi z tym pełnomocnictwem? może ktoś coś więcej napisac? mnie też w zasadzie nie obchodzi że paragon jest zaniżony, ale jak to można wytłumaczyć w razie kontroli us?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanfashion
"mnie też w zasadzie nie obchodzi że paragon jest zaniżony, ale jak to można wytłumaczyć w razie kontroli us?" Też mnie dziwi, że ludzie nie boją się ryzykować w ten sposób. W razie kontroli nie ma żadnego wytłumaczenia, tylko kara, bo to zaniżanie dochodu, a tym samym podatków. US będzie miał czarno na białym, jakie kwoty wpływały na konto i jeśli będą się różnić od tych zadeklarowanych do opodatkowania - to leżysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vieviene
Ekskluzywna odzież damska do butików!!! Duży wybór sukienek; bluzek; spódnic; żakiecików topów w bardzo atrakcyjnych cenach. Oferowana przez nas odzież jest wysokiej jakości prestiżowych firm. Zapraszamy na zakupy.Gaudi Rich&Royal - te marki są przeznaczone dla kobiet nowoczesnych;seksownych; dynamicznych;wszelkie nowinki w modzie. Odważne fasony zarówno na wielką galę jak i na dyskotekę. Posiadam odzież marki Gaudi;Rich& Royal; Diesel Ysatis Body Acton .ubrania posiadają metki; pełne spektrum rozmiarów (kurtki; swetry; spodnie; tuniki; sukienki; koszule;bluzki itd). w przypadku zainteresowania proszę o kontakt meilowy nomma33@poczta.onet.pl prześle przykladowe zdjęcia. Hurtownia mieści sie w Katowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fashion Tierra
Witam, Prowadzę hurtownię odzieży Nowej i Markowej z Anglii. Zapraszam na www.ubraniazanglii.pl W swojej ofercie posiadam ubrania dla Kobiet, Mężczyzn i Dzieci. Bardzo atrakcyjne ceny! www.ubraniazanglii.pl lub email: kontakt@ubraniazanglii.pl Pozdrawiam, Karolina Kowalska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posiadam kontakt
posiadam kontakt do hurtowni angielskiej , z tego co wyżej oferuję ,nie przepłacaj zamawiaj sam , w anglii, szczególy na email

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich za niedlugo bede "nowa" w branzy obuwniczej w Polsce.Jak myslicie czy baleriny w cenie 25-28 zl od pary w detalu, baleriny gumowe za 10-12zl, japonki 10 zl maja szanse na Polskim rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do m9ni
a gdzie będziesz te buty sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Mam do odsprzedania odzież damską pozostałą z likwidacji sklepu odzieżowego-bluzki koszulowe Nife ,sukienki Nife Figl,spodnie daskie spódnice-bardzo atrakcyjne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania1111
Witam Zapraszamy do hurtowni odzieży dziecięcej Gatito, największej na południu Polski hurtowni odzież licencyjną. W stałej ofercie hurtowej np Monster High, Hello Kitty, Cars, Kucyk Pony, Spiderman i inne z Disney. Pracujemy 7 dni w tygodniu w centrum handlu hurtowego SCC Poland w Jaworznie. Wysyłamy paczki na terenie kraju. pozdrawiam Gatito S.C. Centrum Handlu Hurtowego SCC Poland boks D28/D29 ul. Wygoda 82 43-608 Jaworzno tel. 602235871,501486883,501314315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupię tanio odzież niesort z niemiec, anglii itp jusra2009@wp.pl mazowieckie Proszę o nie przysyłanie ofert jednej spódnicy za 400zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yapaxl
Czytam wypowiedzi i podziwiam bystrosc dyskutantow tego forum.Wiekszosc osob chcialaby otworzyc sklep z odzieza sprowadzana z chin lub anglii.Tymczasem trudno o klientow z grubym portfelem, wiec szansa na sukces w tym biznesie jest mala.Czy tak trudno jest dostrzec to ze kupujac azjatyckie towary ktorymi zalany jest Polski rynek sami sobie odbieramy prace?Fajnie jest kupowac tanie towary w biedronkach,ale takie sieci rujnuja rynek i poglebiaja bezrobocie zatrudniajac minimalna ilosc pracownikow za najnizsze stawki.Pracownikow biedronek raczej nie stac na robienie obfitych zakupow w butikach.Zastanowcie sie wiec jak to wszystko funkcjonuje i przestancie dzialac przeciwko sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oferta001
Ze wzgledow prywatnych od sierpnia lub wrzesnia likwiduje sklep odziezowy..Jesli ktos bylby zainteresowany odkupieniem ladnych mebli sklepowych i calego wyposazenia w dobrym stanie na powierzchnie okolo 100m2 to udostepnie wiadomosci na meila.. Ewentualnie mam tez do sprzedania towar ze sklepu odziez meska oraz damska.. meska marki takie jak Diesel,Calvin Klein, Versace, Tommy Hilfiger,Dniel Hechter itd... oraz Damska Diesel ,Calvin Klein,Tom Tailor, Ralph Lauren, Fressoul Jeans it...oraz troche zwklych ubran typu Made in Italy.. Sklep prowadze za granica Odziez kupuje w niemczech bezposrednio u producentow oraz z wloskich renomowanych hurtowni. Jesli ktos jest zainteresowany kupnem calosci (nie pojedynczych sztuk lub marek ale calosci!)po cenach hurtowych prosze o meila.przy dokonaniu udanej tranzakcji moge udostepnic oraz pomoc w nawiazaniu kontaktow z markowymi dobrymi hurtowniami w ktorych sie zama zaopatrywalam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann11
Cześć handlujący. Jak tam sprzedaż i utargi? Gdzie nie spojrzę to lokal do wynajęcia, wszyscy narzekają, że koszty są coraz większe a spada sprzedaż. Nie wiem jaki był u Was czerwiec ale ja porównałabym go do lutego. Tak czekałam na ten miesiąc. Zawsze był wyjątkowy, najlepszy, ale nie w tym roku. Sama zastanawiam się co będzie dalej z tym handlem. Pisuję z innymi kobietkami z całej Polski i niestety okazuje się , że wszędzie tak jest. Czy dotarł do nas kryzys? Euro się kończy, ciekawe co będzie z nami. Pozdrawiam i piszcie co u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, ja też ostatnio użyłam określenia że tegoroczny czerwiec to klasyczny luty.... jednak myślę że w moim przypadku to wynik Euro, pozamykane ulice, utrudniony ruch (centrum W-wy), niepokojące jest jednak to, że jak piszesz są to opinie z całej Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×