Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Naleśnik - Kochany jesteś! Dzięki wielkie za Twoją - naprawdę rzeczową - odpowiedź, konkretne wskazówki i namiary. 50000 na rozpoczęcie działalności? Dużo. Piszesz, że można taniej. Dobrze, że dajesz nadzieję, bo ja nie dysponuję taką kasą. Jedyne, na co liczę, to dotacja z UP, a później z funduszy UE. Niestety - biedna jestem. Naleśnik - czy myślisz, że założenie na początek sklepu internetowego, zdobycie pewnego kapitału i dopiero wtedy otworzenie sklepu stacjonarnego - ma sens? Czy myślisz, że można zarobić na sprzedaży w internecie /niekoniecznie odzieży, ale np.: kosmetyków/? Pozdrawiam - Loczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób szukałeś odpowiednich dostawców i lokalu na sklep /Internet, ogłoszenia w prasie.../? Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DANGER
WITAM WSZYSTKICH a ja myślę że PAN NALEśNIK trochę przesadza z tymi kwotami poza tym nic konkretnego tu nie powiedział ja też mogę napisać na początek wystarczy 30 000 tyś ale czy to musi być prawda sama tylko będę o tym wiedziała. 20 000 na meble to strasznie dużo szczerze mówiąc bałabym się takie kwoty na samym początku inwestować w sklep i towar drugie tyle trzeba mieć wyjście awaryjne i czerwoną lampkę --- co robić kiedy interes nie wypali ??? taka kwota utopiona ???!!!co zrobić z meblami które tyle kosztowały???? co z towarem który nie zszedł???. Wyznaję zasadę pomału, po trochu ,wyczuć i wtedy wkładać konkretny pieniądz. może jestem za bardzo ostrożna ale nie raz, nie dwa słyszało się o niewypałach i o tym jak ludzie załamywali ręce bo takie pieniądze poszły w błoto. przestrzegam tylko że ciuchów i sklepów z ciuchami jest bardzo dużo i trzeba spokojnie podejść do sprawy a nie szastać dziesiątkami tysięcy złotych w interes który przyznajmy się wszyscy nowością na rynku nie jest. 30 000 - 50 000 to dla mnie bardzo dużo pieniędzy może dla kogoś innego to pryszcz --- jedno jest pewne żeby takie pieniądze odpracować w sklepie na ciuchach trzeba mieć rewelacyjną sprzedaż plus rewelacyjny towar po rewelacyjnych cenach plus rewelacyjne miejsce sklepu. także drogie bizneswomen ostrożnie z kasą bo można przecholować a potem tylko płacz i zgrzytanie zębów. pozdrawiam i życzę dużo sukcesów :):):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja też właśnie jestem na etapie własnego interesu (sklepu z elegancka odzieza dla panow).chetnei nawiaze kontakt z osoba ktora juz dziala w branzy odziezowej badz niedawno rozpoczela dzialalność.vood-77@tlen.pl zapraszam na wymiane zdań i informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie z kraju.Coś tu puściutko?Zwiedziłam hurtownię we Włoszech,ale nie jest aż tak tanio jak myślałam.Teraz jestem na etapie szukania lokalu.Oszo,a jak tobie idzie?gotowa na otwarcie?towar zakupiony?pozdrowionka!pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Naleśnik
Wiatajcie! Nie było mnie trochę.....wyjazd w interesach :P Na początek do DANGER Może myślisz, że 50000 to dużo...jednak jeszcze nigdy nie spotkałem się z inwestycją, która zmieściłaby się z "biznesplanem"...a szczególnie w small biznesie. Nie liczcie na to, że będziecie mieć wszystko w terminie, że szklarze przyjdą kiedy powinni. Wszystko przeciąga się w czasie i w kosztach. Z jednym się jednak zgodzę. Można zrobić wszystko taniej. Tak jak napisałem meble mogą kosztować od 5000 do 10000 zł. Liczyć się trzeba z towarem...tutaj pójdzie kasy...zobaczysz sama :) Kwota 30000 to absolutne minimum, ze wszystkim (pieczątki, reklama, promocja, ciekawy wystrój, malowanie lokalu, farby itd..) DANGER jeśli chodzi o zasadę, że powoli itd, to błąd...nawet wielbłąd. Jeśli nie wejdziesz z pompą, to będzie Ci potem ciężko zbudować sobie IMAGE! Pamiętaj o tym! Jeśli coś nie jest od początku zrobione dobrze, to potem ciężko Ci będzie wszystko odbudować. Do LOCZEK80! Asie! To zależy jaki sklep i z jaką stroną :) Założenie sklepu internetowego nie jest tak proste, jak się pozornie wydaje. Problemem jest cały silnik strony. Jeśli umiesz sama zrobić taką stronę to spoko. Mój kolega ostatnio robił stronę sklep internetowy inwestorowi z jakimiś tam rzeczami turystycznymi. Jako, że się dopiero uczy i to było jego pierwsze zlecenie wziął tylko 4000 zł netto :) Po drugie wiesz jak to jest z kobietami...Ciężko jest coś sprzedać, czego się nie przymierzy i nie zobaczy. Wchodzi jeszcze do gry allegro. Tam też można się popróbować, ale czy da się coś wyciągnąć? Nie wiem, nie bawiłem się w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Naleśnik
Do LOCZKA80 Sprawa lokalu będzie najtrudniejsza! Pamiętaj, że o dobry lokal wielu się bije :) Absolutne minimum to ponad 30 m powierzchni sprzedażnej. PODSTAWOWA SPRAWA!!!!!! MUSI BYĆ PARTER!!!! Na piętrze można się wybić, ale to już trzeba mieć wiele szczęścia, trafić idealnie w rynek, obniżać ceny i kupę kasy w reklame wkładać....tak mi się wydaje! Jeśli się nie widzi witryny i tego co w niej stoi to ciężko zachęcić potencjalnych klientów...chyba że ceną :) TERAZ NAPISZĘ COŚ CIEKAWEGO I MEGA PRZEWROTNEGO SPECJALNIE DLA DANGER!!!!!!! JEST WIELE LEPSZYCH INTERESÓW DLA KOBIET, KTÓRE CHCĄ ZAŁOŻYĆ WŁASNY BIZNES...WIELE TAŃSZYCH, Z MNIEJSZYM RYZYKIEM, MNIEJSZYMI KOSZTAMI I TAK NAPRAWDĘ WYSTARCZĄ TYLKO TE PIENIĄŻKI, KTÓRE SIĘ DOSTANIE Z UP!!!!!!!!!!!! WIELE TO MAŁO POWIEDZIANE!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombka z choinki
Panie Nalesniku a gdzie pan prowadzi swoj interes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Naleśnik
Co więcej, te pomysły leżą na ulicy...trzeba tylko umieć je dostrzec. Wszystkie one dzieją się wokół nas, a tylko spotrzegawczość pozwoli z nich skorzystać. :) Wierzcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombka z choinki
dzieki za odpowiedz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naleśnik - dzięki, że poświęcasz nam swój czas i dzielisz się zdobytym doświadczeniem. Dobrze, że jesteś. Naleśniku, czy mógłbyś mi teraz napisać, w jaki sposób szukałeś odpowiedniego towaru? Jeździłeś po hurtowniach? P.S. Co masz na myśli pisząc, że my, kobiety, mamy możliwość prowadzenia o wiele lepszych interesów, niż sklepy z odzieżą? Przynajmniej w moim przypadku - interesy typu: fryzjerstwo, kosmetyka..., zupełnie nie wchodzą w rachubę. Pozdrawiam wszystkich - Loczek80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim pytaniu o metody szukania odpowiedniego towaru chodzi o to, na jakiej zasadzie dobierałeś hurtownie, do których warto pojechać? Czy korzystałeś z czyjegoś polecenia, czy może ciekawie wyglądających ofert w Internecie? Jak wygląda wizyta w takiej hurtowni? Przyjeżdżam, mówię, że chcę otworzyć własny sklep z odzieżą i w związku z tym przyjechałam zapoznać się z oferowanym asortymentem? Skąd taki hurtownik może mieć pewność, że nie jestem potencjalnym złodziejem, który przyjechał obejrzeć towar, lokal i zaplanować włamanie? z drugiej strony - skąd ja mam mieć pewność, że osoba, do której jadę to naprawdę uczciwy hurtownik, a nie złodziej albo oszust, który chce szybko pozbyć się skradzionego/uszkodzonego towaru za promocyjną cenę? Wybaczcie, że zadaję takie pytania - ale jestem z tym wszystkim absolutnie sama i jeżeli nie będę umiała sobie poradzić, to nikt mi nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalalalalalalalalalalala
hurtownia to często coś jak wieeeelki targ tylko pod halą. Nic nie musiz mówić. Idziesz, oglądasz, wybierasz, płacisz, wystawiają Ci fakturę i zabierasz towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Naleśnik
Lalalalalalalalalalala mówi prawdę... Aha! Jeśli masz obok siebie takie sieci jak: COCOMORE, BUTIK, EMPE, VERTUS, itp. to odpuść sobie Łódź... Oni częstwo w detalu mają takie ceny jak ty będziesz miała w hurcie. Wtedy musisz poszukać już stałych dostawców do współpracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Ja jestem na etapie szukania lokalu,ale ciężko mi z tym idzie,bo nic nie ma ciekawego w moim mieście.Panie Naleśniku mam pytanko.Piszesz,że ważny jest parterJeden lokal znalazłam,ale z tego co zauważyłam mało ludzi tam chodzi.Mam drugi do wyboru,ale w domu handlowym na 2piętrze.Te są akurat w rozsądnej cenie.Mam również jeden w dobrym punkcie,ale za 3000tyś,moim zdaniem trochę drogo.Noi co tu robić?czekać,czy brać co jest?????????????????????????????????????????????????????Ten w domu handlowym ma okno na ruchliwą ulicę,więc myślę,że można by było walnąć na zewnątrz jakąś porządną reklamę.Głupieje bo niewiem co mam robić.Doradzcie coś plisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Naleśnik
Siemka Asie! Tam gdzie nie chodzą ludzię odradzam, bo baaaardzo ciężko będzie coś z niego wycisnąć. Jeśli byłby to Twój lokal to spoko, bo koszty małe i możesz na wyniki czekać te 1,5 roku. Dom handlowy? Może i spoko rozwiązanie, stań tylko przed wejściem i zobacz ile ludzi do niego zagląda. Byłoby fajnie, gdyby w nim było jeszcze kilka sklepów z odzieżą, bo wtedy klienci, którzy przychodzą do tamtych sklepów zachaczyliby o Ciebie...oczywiście jeśli jesteście na jednym piętrze. Pamiętaj jeszcze o jednym. Wiesz dlaczego cena tamtego lokalu jest taka wysoka? Bo ma dobrą lokalizację. Postaraj się przeanalizować jakie sklepy były tam wcześniej i dlaczego im nie wyszło? Z jednej strony możesz dojść do wniosku, że powiedzmy towar był kiepski, słaba obsługa, wysokie ceny, duże koszty bo zatrudnieni dwaj pracownicy etc. etc. Z drugiej strony może dlatego inni upadali, że właściciel za dużo chce za lokal. Pójdź do biura nieruchomości, dowiedz się po ile mniej więcej stoją w tym miejscu lokale do wynajęcia. Jeśli cena tego lokalu będzie podobna do innych w tym miejscu, a inne się utrzymują, to znaczy, że jest szansa aby Twój się utrzymał. Dowiedz się jak najwięcej czy w lokalach obok są najemcy czy właściciele. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Naleśnik
Aha! Pamiętaj że oprócz lokalu musisz mieć już cały plan działania. Nikt nie pozwoli Ci na przejęcie lokalu i nie płacenie za niego. W momencie kiedy podpiszesz umowę zaczynasz płacić, a wynajmującego to nie obchodzi, że ty musisz go odmalować, wstawić meble, towar itd. Musisz być już gotowa przynajmniej z wystrojem i mieć zorganizowaną robotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DANGER
WITAM WSZYSTKICH PANIE NALEśNIKU co ma Pan na myśli o interesach dla kobiet mieszkam w mieście około 120 000 mieszkańców jest tu już wszystko począwszy od fryzjera po kosmetyczki itd. Sklepów z odzieżą jest mnóstwo z kosmetykami też. nie wiem co jeszcze można zrobić???????? jeżeli ma Pan pomysł gdyby nie byłoby problemu z małą podpowiedzią to proszę na jakąś wskazówkę. jak nie na forum to może na maila: madzik77028@wp.pl z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Panie Naleśniku.Nie napisałam wcześniej,że ten lokal jest dopiero budowany,nikt poprzednio tam nie był.Podłączają teraz gaz.Jednak obejrzałam go sobie jeszcze raz dokładni i stwierdziłam,że jestem na początku interesu i to by były dla mnie za głębokie wody.Oczywiście zgadzam się z tobą,że powinno się wejść z wielką pompą,jednak do tego potrzebna jest już większa kasa.Więc jeśli nie trafię na mniejszy i tańszy lokal to poczekam trochę.Zastanawia mnie jednak jaki podatek byłby dla mnie odpowiedni.Każdy doradza mi ryczałt,jednak żebym mogła nabywać towary we włoszech muszę być vatovcem.Także w związku z transportem miałabym dość spore koszty.Co byś doradził w takiej sytuacji?czekam na odpowiedź i jeszcze raz dziękuję.Oszo a ty czemu się nie odzywasz?????????????????????????????????????????????????????????pozdrawiam wszystkichppppppapapapapapapapa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dubluję radę, to przepraszam, nie przeczytałam całego topiku, ale.. jeśli mogę wam coś radzić - unikajcie kupowania hurtowego ciuchów. Np bluzy jednego fasonu bierzcie po jednej, dwóch z rozmiaru, a nie trzydzieści od razu ;) ludziom często zależy, by nikt więcej nie chodził w takim ciuchu, zwłaszcza, jeśli butik jest w małym miasteczku. To tylko taka moja mała rada życzę powodzenia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam fioletowo liliowa!może podzielisz się więcej swoimi radami.Ja jestem wam wszystkim bardzo wdzięczna za każde rady.Mam nadzieję,że nam wszystkim tutaj się dobrze powiedzie.Narazie mogę wam dać od siebie tylko psychiczne wsparcie,bo doświadczenie dopiero przedemną.Ppzdrowionka:)pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wita wszustkich.Z tego co zayważyłam to tylko ja tu się wpisuję najczęściej.Chyba zdecyduję się na ten lokal w domu handlowym.Jest tam ok.100m a na górze jest część mieszkalna.Jest on dość widoczny z głównej ulicy więc myślę,że odpowiednia reklama ściągnie klienta.Mam nadzieję,że się nie mylę.Jednak uważam,że jeśli nie spróbuję to będę żałowała do końca życia.jutro mam spotkanie z właścicielem,zobaczymy co z tego wyniknie.Trzymajcie kciuki!Naleśniku powiedz,że dobrze robię:)pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem na etapie otwarcia sklepu z elegancka odzieza dla mezczyzn i dodatki. wszystko jest juz prawie upalnowane nawet hurtownie znalazlem dzieki cudownemu internetowi :) ale musze powiedzieć ze najgorsze sa mysli ze sie nie uda ze sie wtopi pieniadze,ale odganiam te mysli-myslami ze przeciez wiele sklepow sie utrzymuje i to nawet w malym miescie 2-3 sklepy z tym samym towarem.Dzieki temu forum i ludziom znalazlem mebelki duzo porad wyczytalem i reszte pomysłow pomogł internet. Jeszcze mnie trapi nakładanie marży na towar na każdy inny czy jak?? jeszcze tego nie opanowałem do konca:) Dziekuje za wypowiedzi ktore mi pomogły i pozdrawiam wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tontita. jeśli moge zapytac jakie to miasto twoje czy duze male, srednie?? jaki czynsz i czy oplaty gaz prad itd zapewne osobno. ile za m.kw za wynajem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Naleśnik
Do Tottiny Asie, forma opodatkowanie to nie wiem za bardzo jaka będzie Ci odpowiadała... Ryczałt? Być może, ale to nie jest za ciekawa opcja dla handlu, może bardziej dla usług lub małej produkcji, ale dla handlu chyba nie za ciekawie... Może warto się zastanowić nad liniówką? 19 % dochodowego, koszty związane z firmą odchodzą... Aha! Nie musisz być watowcem Kasę fiskalną zakładasz po 20 tys. zł a watowcem stajesz się, jeśli Twoj obrót roczny przekroczy tam chyba ok 37 tys. zł. Podatek progresywny też może być ciekawy, ale tylko wtedy, gdy pi razy oko wiesz ile możesz zarobić i dodatkowo planujesz mieć jakieś większe koszty na firmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan Naleśnik
Ale mogę się mylić...Księgowa mi się tym zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DANGER
HELLO Wiecie z tymi hurtowniami to wesoło nie jest bo podoba się rzecz i karzą kupować jeden model po 10 sztuk a tam czasami a nawet często jakieś głupie kolory z resztą sami przyznacie że trzeba urozmaicenia a nie po 10 sztuk tego samego ciucha czy zna ktoś "normalne" hurtownie gdzie wybieram towar w dowolnej ilości dowolny model? jeśli tak to piszcie bo te popularne są strasznie zacięte. pozdrowiona :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.A wiec tak...Do vood-77,moje miasto jest raczej średnie ok.65tyś mieszk.Jeśli chodzi o wynajem to zależy w jakim miejscu znajduje się lokal.Ja słyszałam juz ceny od 600zł do 3000.I nie gra tu głównie metraż,jak właśnie lokalizacja.Widzisz ten lokal co mogę wynająć jest w dobrym punkcie,ale na 2piętrze,więc cena momentalnie schodzi w dół.Co do twojej obawy czy ci wyjdzie czy nie?jeśli się nie spróbujesz to możesz kiedyś żałować.A jeśli nie wyjdzie to przynajmniej próbowałeś.Fakt,że może kasa przepaść,ale to jest ryzyko.A zresztą to tylko kasa:)zawsze kiedyś ją odrobisz.Przestrzegam tylko przed braniem niepotrzebnych kredytów,moim zdaniem powinno się je brać tylko w ostateczności.I do ja tez muszę rozejrzeć się za dobrą księgową.A co do podatku to jak pisałam muszę być vatovcem,by ściągać towar zza granicy,bo inaczej go nie zakupię.Napewno księgowa mi coś doradzi.I mam pytanie do ciebie.Dlaczego nazywasz mnie ASEM!:)Chciałabym być taka mocna jak się z wierzchu wydaje,ale w środku czuję cholernego stracha.Czasami sama siebie się boję,ale jak moja połówka we mnie jeszcze wierzy to jest chyba okey,prawda?dobra rozpisałam sie.Pozdrowienia dla wszystkich.Oszo odezwij się,jak ci poszło otwarcie?papapapapapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie druga polowa byla do pana nalesnika,cos mi sie wykasowalo,sorry.papapapa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ehhhnie mam na nic czasu:) firma nibyjuz dziala ale sam sklep jeszcze zamknięty, chyba w przyszlym tygodniu ruszymy mam nadzieje, czekamy jeszcze na mebelki:) pozatym lokal juz gotowy, polowa towaru juz wisi wyceniona, polowa czeka na wycene:) torina> lokal na pietrze hmmm ja bym poczekała chyba na inny, napewno coś się znajdzie:) torino i danter podajcie swojego maila jesli mozecie, nie chcę żeby się kontakt urwał a na kafe mam coraz mniej czasu:) pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×