Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Super. Bicie serduszka! Rewelacja! To jeszcze przede mną. Niestety lekarz mówi, że mogą być kłopoty z dzieciątkiem, bo mam wadę wrodzoną macicy, to moja pierwsza ciąża i mogę stracić maleństwo. Za dwa tygodnie będę wiedziała więcej. Mam nadzieję, że też usłyszę bicie serca naszego maleństwa... W każdym razie bardzo się cieszę z Waszego szczęścia i trzymam kciuki za ruchliwe maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki czy może znacie jakiegos dobrego lekarza z Nysy do którego mogła bym sie udac na prywatna wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Nie jestem z Nysy, ale bazując na opiniach pacjentek z różnych portali znalazłam takich Marzena Wyszkowska http://www.rankinglekarzy.pl/lekarz/1080668/Marzena-Wyszkowska/ginekolog-ginekolog_poloznik/Nysa Edmund Lupa http://www.znanylekarz.pl/24458/edmund-lupa/ginekolog/nysa kilka propozycji z kolejnej wyszukiwarki http://elekarze.com/lekarze.html jeszcze jedna wyszukiwarka http://www.dobrylekarz.info/wyszukiwara/results/taxonomy%3A1650 Polecam poszukać na tych stronkach Nazwiska lekarzy, których znasz i poczytać opinie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdella
witam , muszę z kimś się podzielic moim przypadkiem mam nadzieję że któraś przeszła przez to samo i coś mi wyjaśni. okres spóźnia mi się już ponad tydzień zrobiłam 5 testów wyszły pozytywnie, dwie kreski. Byłam u gina ale nie wykrył pęcherzyka czy tomożliwe? to może byc końcówka 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorciae
magdella - jesli @ opóźnia Ci sie tydzien to jestes juz w 5 tc, a nawet w 6tc, okres ciazy liczy sie od pierwszego dnia miesiaczki. Miałas USG??? Jesli nie widac pecherzyka, moze byc on jeszcze niezbyt widoczny, gdyz zapłodnienie miało miejsce dosc późno albo pecherzyk utknał w jajowodzie co grozi ciaza pozamaciczna. Oczywiscie nie chce Cie straszyc, ale musisz miec to na uwadze dlatego zwróc uwage na wszelkie bóle brzucha oraz plamienia. Miejmy jednak nadzieje, ze to pierwszy wariant, za tydzien/dwa udaj sie ponownie do gin, pecherzyk powinien byc juz widoczny. Ale pamietaj, ostre bóle, jak do miesiaczki (nawet silniejsze) to zagrozenie ciazy, a nawet zycia, udaj sie wtedy do lekarza, a nawet do szpitala, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdella
miałam usg i powiedział gin że może byc za wcześnie na pęcherzyk, żadnych plamień nie mam a brzuch tak mnie pobolewa czasami tylko. dziś idę na bhcg czy jeżeli jest to ciąża pozamaciczna to na bhcg to wykarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mondziula
magdella miałam zupełnie taki sam przypadek jak ty niczym sie nie przejmuj u mnie też tydz spóźniała się miesiączka i nie było widać na usg a po tyg poszłam i już było teraz jestem w 11 tyg. Idz za tyd i będzie ok zobaczysz POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Mojego Maleństwa w 5 tc też nie było widać, ale w 6 już miałam zdjęcie naszego Szczęścia. Zrób beta HCG, a potem powtórz po 48 godzinach jeśli przyrost będzie o 100% lub więcej to znaczy, że wszystko ma się w najlepszym porządeczku. Jednakże gdybyś miała silne bóle brzucha, zwłaszcza w boku i/lub plamienia to szybciutko na izbę przyjęć do szpitala na oddział ginekologiczny, szkoda czasu na ginekologa w przychodni. Mam jednak przeczucie , że wszystko będzie w porządku i za kilka dni nam się pochwalisz, że widziałaś swoje dzieciątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdella
dziewczyny kochane jesteście tak od razu lepiej się człowiekowi robi na serduszku:) byłam właśnie na becie ale wyniki jutro dopiero. poza tym robiłam wczoraj test i tak jak w piątek wychodziły dwie kreski ale jedna taka słaba to wczoraj dwie grub i wyraźne myślę że to też świadczy o tym, że rośnie:) poziom hcg tak bynajmniej pisze na teście że grubośc czy kolor zależą od ilości hcg, więc mam nadzieję :) trzymajcie kciuki, jak tylko będę coś więcej wiedziała to zaraz się pochwalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Magdella masz rację jeśli druga krecha jest grubsza niż przy poprzednim teście (z tej samej firmy) to świadczy to o zwiększonej ilości beta HCG. Daj znać jak wyniki, czekam z niecierpliwością. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dlugo mnie tu nie bylo ale czas sledze wasze posty:-) ja od wczoraj biore bromergon na zbicie prolaktyny i mam nadzieje ze szybko sie uda i ze wlasnie ta prolaktyna jest powodem braku cazy, no aa jka prl jest zle to i automatycznie progesteron. magdella trzymam kciuki badz dobrej mysli a skoro ten test wychodzi coraz bardziej widoczny to musi to byc rosnąca fasolka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyf24687913
Witam, tematów tego typu było już mnóstwo na różnych forach, jeszcze więcej stron do przeczytania, tyle, że mój problem jest nieco chyba bardziej złożony. Otóż, drogie Panie, tak się pokomplikowały sprawy, że 23.10 wyjechałam nie zabrałam pigułek (biorę je od ośmiu miesięcy i raz, jeden, pełny cykl przed wyjazdem miałam przerwę). Wróciłam 25.10 skonsultowałam się z lekarzem powiedział, że różnie bywa, można wziąć zaległe pigułki i stosować dodatkowo prezerwatywy (dwie pigułki pominięte w drugim tygodniu). I zrobiłam najgorszą głupotę świata: wzięłam. I nagle pojawiło się krwawienie z odstawienia. Pomyślałam, że może to normalnie i wzięłam pigułkę jeszcze 28.10, a potem urządziłam samowolkę (nie linczujcie mnie, bo nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem) i odstawiłam pigułki. Właściwie uznaliśmy z partnerem, że co ma być to będzie, ale naprawdę bardzo dziwne zjawiska zaczęły mnie dotykać, wówczas. No i... około 11? Tak na pewno 11, specyficzne kłucie przez jakąś godzinę, tak bywało przed pigułkami, pomyślałam, że owulacja. Uprawialiśmy sex bez zabezpieczenia 4,7,8,11 listopada. Od kilku dni bolą mnie piersi, nic nadzwyczajnego niby skoro cykl odbywa się bez pigułek. Ból w dole podbrzusza od dwóch dni, kłucie w okolicy pachwin, raczej lewa lub naprzemiennie, i dodatkowo dziwny bólo-skurcz mniej więcej w okolicy wejścia do pochwy? hehe... nie no, głębiej trochę. Nie panikowałabym, ale dodatkowo przypałętało się do mnie cholerstwo, co się nazywa anginą, w dodtaku przechodzoną i dostałam antybiotyk. Ale, że zaczęły pojawiać się dreszcze i gorączka wylądowałam na dyżurze w szpitalu (co też z człowiekiem robi strach przed świńską grypą). Powiedziałam lekarzowi co i jak. I nie wiem, powiedział, że wybór należy do mnie, bo jak to ciąża to może się nie utrzymać przy antybiotyku (Dalacin), ale równie dobrze i przy grypie się nie utrzyma lub anginie. Moje pytania: a) kiedy zrobić test? myślę o strumieniowym z czułością 10ml. Drugie: czy w ogóle możliwe, że tak szybko doszłam do siebie po tym feralnym odstawieniu pigułek nagle? Aha, bo jak nie test domowy to myślałam o krwi, ale pewnie trzeba na wszystko czekać, a jak tu czekać jak ja mam w sobie jakieś paskudne bakterie i wirusy. No nic, tyle chyba. Nie, nie, wcześniej, przed pigułkami miałam cykle 28,29 dni. Pozdrawiam Was wszystkie. I czekam na opinie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdella
dziewczyny wynik beta hcg 378,7 :) to chyba dobrze nie:)?? wychodzi ze to okolo 4 ,5 tyd ciąży , czy te wyniki wykluczająciążę pozamaciczna ? bo gdzies wyczytalam ze przy ciazy pozamaccznej nie wychodzi beta. az boje sie cieszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdella
puk puk jest tam kto? czekam z niecierpliwoscią na wasze posty a tu jak na złośc nikt się nie odzywa:( dzwoniłam do gina powiedzial, zeby powtorzyc bete w poniedzialek i zadzw z wynikami zobaczymy co i jak , strasznie się denerwuję, tak bardzo boję się cieszyc..... pytalam czy to mozliwe ze przy tym stezeniu hcg moze nie byc widac pecherzyka powiedzial ze tak, na necie wyczytalam znowu, ze pecherzy moze byc widoczny dopiero od stezenia 1000 . mam nadzieje ze wszytsko bedzie w porzadku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Magdella bardzo bym chciała odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie, ale niestety ja nie robiłam Bety. Po pozytywnym jednym teście poszłam do gin i okazało sie, że jestem w 6/7 tyg ciąży:-). Ale czytając to forum to wnioskuję, że Betę masz dobrą i możesz się pomalutku cieszyć. pozdrawiam Może któraś z dziewczyn zaraz napisze Ci coś ciekawszego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Mam mały problemik i mam nadzieję, że cos doradzicie :) Otóż 17 sierpnia tego roku miałam zabieg łyżeczkowania (matwy dzidziuś 7tc:(), doszłam do siebie i właśnie za tydzień ma pojawić się 3 @ od zabiegu - choć mam nadzieję, że już nie przyjdzie, bo od 4trego listopada staramy się o maluszka. Od 13stego listopada mam mdłości, raz nawet tak, że prawie puściłam pawia w sklepie:/ Ponoć to niemożliwe, że tak szybko, ale ja je miałam. Ogromny ból jajników, najpierw lewy potem prawy, ostatnio to kłucie w pępku aż do dziś. No i dzisiaj zauważyłam białe upławy. Nie mogłam wytrzymać i zrobiłam dziś rano test - niestety, wyszedł negatywny wynik :( Może to za wcześnie... Albo aż tak sobie uroiłam?? Bardzo chciałabym,żeby test się mylił... @ mam dostać 27, 28go listopada, a cykle mam 28,29dniowe. Poczekam tydzień i jeśli @ nie przyjdzie to udam się do gin. Myślicie, że te objawy mogą dawać się we znaki tak szybko? Czy aż tak zgłupiałam na tym punkcie :/ Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdella
dzieki madzik najgorsze to stres i niepewnosc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
MAgdella odpowiedziałam Ci na Twoje pytanie kilka postów wyżej 11:30 [zgłoś do usunięcia] Bogi76 Mojego Maleństwa w 5 tc też nie było widać, ale w 6 już miałam zdjęcie naszego Szczęścia. Zrób beta HCG, a potem powtórz po 48 godzinach jeśli przyrost będzie o 100% lub więcej to znaczy, że wszystko ma się w najlepszym porządeczku. Jednakże gdybyś miała silne bóle brzucha, zwłaszcza w boku i/lub plamienia to szybciutko na izbę przyjęć do szpitala na oddział ginekologiczny, szkoda czasu na ginekologa w przychodni. Mam jednak przeczucie , że wszystko będzie w porządku i za kilka dni nam się pochwalisz, że widziałaś swoje dzieciątko. Beta w ciąży pozamacicznej oraz przy zespole pustego jaja płodowego wolniej przyrasta, jednorazowy pomiar wskazuje wyłącznie na wysokie prawdopodobieństwo ciąży - są również stany w których beta jest podwyższona ale nie mają z ciążą nic wspólnego. Więc zrób po 48 godzinach drugi pomiar i idź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Agnes mnie pierwszy raz zemdliło w 8 dniu po zapłodnieniu i myślałam, że się zatrułam, ale to już dawało znać nasze Maleństwo, że jest z nami. Dodatkowo miałam smaki na banana i marcepan - obu nigdy nie lubiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdella
wiem wiem bogi dzieki w poniedziedzialek ide na powtorna bete i zobaczymy co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
to czekam na wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny.w ubiegłym tygodniu byłam u lekarza i widziałam na USG moją małą fasolke:) to chyba najpiękniejszy obraz:) w przyszłym tygodniu pani doktor bedzie próbowała sprawdzic bicie serduszka mojego maluszka(9 t.c) troche mnie to zdziwiło ze przy tej wizycie było to nie możliwe. troche sie zaniepokoiłam ale nie wiem czy słusznie.poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi 76
Megan to może zależeć od sprzętu jakim dysponuje pani doktor, ja miałam robione na bardzo dobrym i nowoczesnym usg w 7 tygodniu ciąży i widać było bicie serduszka no i je słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdella
witam dziewczyny odebralam bete powtorna i 1607 poprzednio 378,7 :) rośnie rośnie badania robione w odstepie 86 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczne od poczatku w czym tkwi problem. okres od niedawna mialam regularnie co 30 dni 19 pazdziernika dostalam okresu ale to bylo takie lekkie plamienie trwalo 11 dni. od jakis 3 dni strasznie boli mnie w dole brzucha tak jak na okres ale okresu nie ma a powinnam dostac tak ok 20 listopada. piersi strasznie mnie bola i mam nudnosci ale nie wymiotuje i nie mam apetytu. czy to mozliwe ze moge byc w ciazy?? jestem za granica i do polski wracam za 4 tyg i do tego czasu musze czekac z wizyta u lekarza a z dnia na dzien zaczynam sie obawiac ze to jednak ciaza. chciala bym miec dzidziusia ale jednoczesnie sie boje tej calej sytuacji. prosze pomuszcie mi poradzcie cos moze ktos mial takie obiawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczne od poczatku w czym tkwi problem. okres od niedawna mialam regularnie co 30 dni 19 pazdziernika dostalam okresu ale to bylo takie lekkie plamienie trwalo 11 dni. od jakis 3 dni strasznie boli mnie w dole brzucha tak jak na okres ale okresu nie ma a powinnam dostac tak ok 20 listopada. piersi strasznie mnie bola i mam nudnosci ale nie wymiotuje i nie mam apetytu. czy to mozliwe ze moge byc w ciazy?? jestem za granica i do polski wracam za 4 tyg i do tego czasu musze czekac z wizyta u lekarza a z dnia na dzien zaczynam sie obawiac ze to jednak ciaza. chciala bym miec dzidziusia ale jednoczesnie sie boje tej calej sytuacji. prosze pomuszcie mi poradzcie cos moze ktos mial takie obiawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdella gratulacje:-)))) SUPER INFORMACJE;-) a ja biore bromergon i czekam na @, w sumie nie czuję się po nim zle i cale szczescie:-) pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogi76
Magdella moje gratulacje !!!!!! ciesz się ciążą i idź do lekarza, ach no i nie zapomnij o kwasie foliowym jeśli jeszcze go nie jesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linka5525
witam wszyskich :0 od pewnego czasu dziwnie sie czuje mam bole w podbrzuszu zwlaszcza rano... bola mnie ( szczypia, mrowienie) piersi @ powinnam dos11.11 i jak do tej pory nic..:) mam taki metaliczny posmak w ustach,bardzo czesto chodzilam do lazienki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wow linka to wygląda na ciąże:-))) tyle czasu ci się spoznbia z ty jeszcze nie robilas testu:-) zrob i to szybko i do lekarza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×