Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

Gość Hope25
Hej! Fade ja mam najpierw badanie LH i FSH, musze je zrobic jakos tak na dniach bo konczy mi sie @ a to badanie mam zrobic od 8 do 10 dnia cyklu..Pozniej ok 20-25 dnia cyklu musze isc na TSH, prolaktyne i progesteron...To juz powinno wystarczyc zeby sprawdzic co jest nie tak...Ja meza namowilam na badania bez problemu, oczywiscie sie stresowal i bylo mu strasznie wstyd ale robilismy je wieczorem w szpitalu gdzie nikogo oprocz jednego kolesia w laboratorium nie bylo wiec jakos to przezyl...Uwazam ze to nic takiego i skoro my musimy przechodzic badania ginekologiczne tak czesto to nasi faceci moga sie poswiecic ten jeden raz :)I przynajmniej jest pewnosc ze to cos siedzi we mnie...Bo ile razy sie zdazalo ze kobieta sie leczy i leczy a na koniec okazuje sie ze to facet ma problem i tyle czasu i nerwow straconych.Mam nadzieje ze namowisz Twojego mezczyzne na te badania i bedziecie to miec z glowy.Oczywiscie powodzenia zycze :) Asiu 26 ja tez miewam takie brudzenia o ktorych piszesz i bynajmniej w ciazy nie jestem...Z tego co wiem to takie plamienia moga sie zdazac jesli ma sie niedobor jakiegos hormonu (prolaktyny chyba), moja bratowa tak miala i wlasnie taki powod podal jej gin...Ja bede miala w najblizszym czasie te badania wiec sie przekonam czy u mnie jest to samo... Madzik na twoje dolegliwosci nie ma jednoznacznej odpowiedzi...Owszem ciaza jest mozliwa ale jej brak chyba jeszcze bardziej....Jesli nie jestes pewna to zrob sobie test, to powinno rozwiac Twoje watpliwosci...No i z doswiadczenia mam jedna rade - nie nastawiaj sie narazie za bardzo bo rozczarowanie boli....Oczywiscie zycze powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 22lata
od miesiaca nie mam okresu ; (( bylam dzisiaj u lekarza i powiedzial ze to wczesna ciaza. bola mnie troszke piersi i brzuch na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 22lata
od miesiaca nie mam okresu ; (( bylam dzisiaj u lekarza i powiedzial ze to wczesna ciaza. bola mnie troszke piersi i brzuch na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
czarna gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza22
Cześć dziewczyny, byłam dzisiaj na USG, to już 14 tygodni i 4 dni, dzidzia ma 13 cm, i jest zdrowa, co najważniejsze :) lekarz zrobił pomiary i wykluczył choroby genetyczne itp. więc jestem starsznie happy :) czarna - gratuluje to naprawde jest wielkie szczęście nosić pod sercem małą istotkę :) 3 majcie się cieplutko dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Czarna, zuza - gratuluję serdecznie! Hope - powodzenia na badaniach. Oczywiście zdawaj relację na bieżąco. A ja ostatnio latam po lekarzach Miałam usg i badanie i wszystko z dzidzią ok. Hania ma już 1200g i już się przekręciła główką w dół. Tylko mam mały problem, ginka kazała mi zrobić badanie obciążenia glukozą ( 75g), bo ostatnie wyniki wyszły mi trochę podwyższone. No i wyszło mi znowu za dużo ( po 1h - 167, po 2h- 147) i postraszyli mnie cukrzycą ciążową. Dali mi skierowanie do szpitala, żeby tam zdecydowali co dalej. No i w szpitalu powiedzieli, że trzeba jeszcze raz zrobić to badanie z obciążeniem 100g ( chyba ta glukoza będzie mi się śniła niedługo i mam nie jeść słodyczy i ogólnie być na niskowęglowodanowej diecie! Czy któraś z was miała taki problem? Jakie w ogóle są normy dla tego badania, bo nigdzie nie mogę znaleźć. Troch ę się boję o moją Niunię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Również gratuluję wszystkim przyszłym i obecnym mamusiom:-))) Dzisiaj robiłam test, ale wyszedł negatywny:-(. Nie wiem czy powinnam się nim sugerować, bo ostatnio lekarka powiedziała mi, że mam dziwną przypadłość, ponieważ wyniki mojej krwi niczego nie pokazują, więc test może też być nie prawdziwy. Miałam zapalenie wyrostka robaczkowego, lekki wyciek i krew niczego nie pokazała:-). Może jest jeszcze szansa, że jestem w ciąży? Dziewczyny co o tym myślicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadeintoyou
Zuza bardzo sie ciesze, ze z dzidzia wszystko oki. to wazne, ze na badaniach wyszlo wszystko dobrze. annya - moja kuzynka ma cukrzyce ciazowa - miala za wysoki poziom ale nie powiem ci jakie sa normy. jest teraz na diecie, musi uwazac na siebie i duzo nie moze jesc, ale ogolnie czuje sie bardzo dobrze i z dzidzia tez jest dobrze, wiec nie martw sie. ja takze chcialam nazwac swoja przyszla coreczke jak cos Hania :) to bardzo ladne imie. Madzik wszystko jest mozliwe, ale nie wiadomo. czas pokaze - zycze ci jak najliepiej. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_26
Witajcie! Hope25 ,czy ta Twoja bratowa jak miała te brudzenia,to okres dostawała potem normalnie? Bo mi @ spóznia sie juz 3 dzien.Wizyte u gin mam w pt.Boli mnie podbrzusze.Czy myslisz ,ze przed wizytą u gin powinnam zrobic sobie jeszcze test?Strasznie chciałabym usłyszec ze to nie przez braki prolaktyny miałam te brudzenia(bo były one tylko 4 dni)tylko przez dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie annya teraz niestety musisz uważać na to co jesz, bardzo ci współczuje tych badań (obciążenie glukozą ble) ja po 2,5h zwymiotowałam okropnie, ale na szczęscie jest ok. Teraz jestem w 32tygodniu a synuś ma 2kg, zaczął mi się strasznie dłużyć ten czas i oczekiwanie na niego. Niestety każde laboratorium ma inne jednostki u mnie po podaniu 75g po 2h przedział wynosi (6,70-7,80)mmol/l a mój wynik to 6,23 więc nie mam cukrzycy. Nie umiem pomóc niestety. Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymistka3791
Witam Przyjmuję od 16-go dnia cyklu luteinę,ponieważ staramy się o dziecko,a juz 3 razy miałam problem z utrzymaniem ciąży.W 28 dniu cyklu robiłam test.Negatywny.Dzisiaj jest 31 dzień cyklu i nawet nie plamię.Piersi mnie wcale,ale to wcale nie bolą!!!(a przed miesiączką zawsze okropnie mnie bolały).I się zastanawiam.Czy luteina mogła spowodować takie wydłużenie cyklu i wstrzymanie @,czy może mam mieć nadzieję?Podbrzusze zaczyna mnie pobolewać.Tak jak zawsze przed @.Ale nawet nie plamię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymistka3791
Witam Przyjmuję od 16-go dnia cyklu luteinę,ponieważ staramy się o dziecko,a juz 3 razy miałam problem z utrzymaniem ciąży.W 28 dniu cyklu robiłam test.Negatywny.Dzisiaj jest 31 dzień cyklu i nawet nie plamię.Piersi mnie wcale,ale to wcale nie bolą!!!(a przed miesiączką zawsze okropnie mnie bolały).I się zastanawiam.Czy luteina mogła spowodować takie wydłużenie cyklu i wstrzymanie @,czy może mam mieć nadzieję?Podbrzusze zaczyna mnie pobolewać.Tak jak zawsze przed @.Ale nawet nie plamię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_26
Witam! Dzis byłam u gin.W ciąży niestety nie jestem.Za to mam torbiel na jajniku.Dostałam Cilest niby na wyleczenie tego . Miałyscie te tabletki?Pomogły A tak liczyłam na ciąże a tu czeka mnie leczenie.Jest mi smutno. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Asia_26 głowa do góry. Nie używałam tych tabletek, ale są to antykoncepcyjne i musisz mieć nadzieję, że pomogą. Nie martw się jeszcze wszystko przed Tobą. Wyleczysz torbiela i znowu będziesz próbowała:-)) Ja też staram się o dzidziusia i niestety jakoś mi to nie wychodzi, a do gin idę dopiero 24 kwietnia, takie terminy:-((( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope25
Witam. Asia26 jesli chodzi o tabletki cilest to ja bralam je bardzo dlugo ale w celu antykoncepcyjnym...Wiem jednak ze tabletki takie pomagaja w regulacji cykli i takze w usuwaniu torbieli, cyst itp...Ja jak pisalam tez mialam te brudzenia i okazalo sie ze mam cyste na jajniku, gin kazal brac przez miesiac cilest (od stycznia nie bralam juz z mysla o planowaniu ciazy) i cysta mi zniknela wiec mysle ze u Ciebie tez bedzie podobnie.Oczywiscie wiem ze wkurzajace jest to ze chce sie zajsc w ciaze a tu ci kaza lykac tabletki antykoncepcyjne ale coz - najpierw trzeba wszystko wyleczyc zeby moz w ta ciaze zajsc wiec glowa do gory i cierpliwosci a wszystko sie ulozy.Moja bratowa i ja rowniez po tych brudzeniach dostawalysmy normalnie okres wiec teraz juz sie nie goraczkuje jak mi sie spoznia pare dni. Ja odebralam dzis wyniki badan na LH i FSH i wygladana to ze jest ok.Sadzac po normach jakie mam podane to mieszcze sie dokladnie w srodeczku wiec ok ale szczerze mowiac nawet niewiem co to za hormony i za co sa odpowiedzialne ( moze ktoras z Was wie?).Czekaja mnie jeszcze badania progesteronu i prolaktyny ale to dopiero ok 23 dnia cyklu mam zrobic wiec jeszcze duzo czasu zostalo.A tak chcialabym juz wiedziec co jest nie tak... Annya ja niestety nie znam sie na tym i nie moge pomoc...Ale oczywiscie zycze Ci wszystkiego dobrego i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok u Ciebie. Teraz zmykam spac bo mezus juz na mnie czeka i grzeje lozko hihihihi.Papa dziewczynki i zycze udanego i pogodnego weekendu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza22
Asia_26 nie przejmuj się też miałam Torbiel aż 6cm. i po dwóch miesiącach brania tabletek antykoncepcyjnych zniknął (brałam Dianę), i normalnie zaszłam w ciążę bez konplikacji jestem w 15tg. więc nie masz się co martwić. 3maj się cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Fade, Asiek, Hope - dzięki dziewczyny za wsparcie. W poniedziałek byłam w szpitalu na powtórce testu z glukozą. Wyobraźcie sobie, że oni tutaj zamiast glukozy dają Lucozaida!!! Przynajmniej lepiej się go pije:) Wszystko trwało ponad 3 godziny, ale potem dali kawkę, herbatkę i kanapkę! Ameryka normalnie. Przy okazji nakłuli mnie jak szlag,że wyglądam jak przykładna irolska narkomanka :) Powinny być 4 kłucia, ale że moje żyłki są wstydliwe i się chowają , to jak zwykle nie mogli ich znaleść i kłuli mnie 8 razy! Ale najgorsze jest to, że jednak wyszedł mi trochę podwyższony poziom. Nie wiem ile, powiedziała mi , że troszkę. W ogóle, to robią wszyscy z tych norm tajemnicę czy co? Nigdzie nie mogę się dowiedzieć! W przyszły piątek mam spotkanie z lekarzem, który ponoć ma mi coś tam poopowiadać o diecie czy cóś:) Trochę się stresuję tą całą sytuacją. Ale pocieszam się, że to nie jest duże przekroczenie i że Hania nie waży dużo ( co ponoć się zdarza przy cukrzycy). Dziś mam mieć glukometr, to będę sobie częściej mierzyć cukier.Najgorsze jest to , że nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś konkretnej diety, bo ponoć na każdego działa co innego. No nic, jakoś trzeba wytrzymać te 2 miesiące jeszcze! Asiek, Tobie też już dużo nie zostało, nie? Ja już bym mogła rodzić, bo brzuch mi coraz bardziej dokucza i tak jakoś słoniowato się czuję:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś1989
Mam pytanie.Okres spóźnił mi się 4 dni co wczesniej sie nie zdarzało.Podczas tych dni bardzo bolał mnie brzuch i się strasznie pociłam (tak jakbym miałą gorączke).Później okres trwał ok 5 dni wg mnie był normalny.Zrobiłam dwa testy wyszły negatywne.ale gdy spojrzałam po kilku dniach na test pjawiła się na nim 2 cieńka kreska.Po za tym pobolewa mnie ciągle brzuch,głowa no i nerki.Czy mogę być w ciąży?Czy poprostu mam takowe objawy bo chcę w niej być i poprostu sobie wmawiam?Proszę doradźcie coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negro1
Biegnij po jeszcze jeden test. Nie zaszkodzi wykonać jeszcze jeden dla pewności. Poprzednimi testami niestety nie możesz się sugerować. Test po 5 min przestaje być wiarygodny. Trzymam kciuki za dwie krechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta1978
Dziewczyny poradźcie mi co mam robić. Bardzo staramy się o dziecko. Obecnie jestem w 19 dc a zwykle cykle mam 23 dniowe. Od kilku dni mam dziwne uczucie w piersiach, czuje mrowienie i bolą mnie sutki. Do tego pobolewa mnie podbrzusze. Coś w stylu ciągnięcia no i boli mnie lędźwia. Nie miałam nigdy takich objawów przed okresem. Moja niechciana ma być choć nie chcę 11 kwietnia. Napiszcie mi proszę czy już mogę zrobić test czy jednak mam czekać do 11.04. Czy u którejś z Was w ten sposób rozpoczeła się piękna podróż z fasolką pod sercem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik_27
Witam. Marta 1978 moim zdaniem powinnaś poczekać do 11.04. Oczywiście nie rób testu od razu w ten sam dzień, bo jak to w życiu bywa czasami potrafi się spóźnić bez przyczyny, więc poczekaj kolejne 3-4 dni i dopiero wtedy rano wykonaj test. Życzę Ci powodzenia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny jak tu pusto...chciałbym się z Wami podzielić wspaniałą wiadomością, dziś widziłam bijące serduszko mojej maleńkiej fasolki, jestem w 8 tygodniu ciąży. Sama nie wiem jak do doszło do tego (tzn wiem) bo byłam juz na etapie lekarzy specjalistów, aż tu nagle taka niespodzianka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope25
No to KIKI gratulacje!!!Wyobrazam sobie jaka musisz byc szczesliwa teraz :)Duzo duzo zdrowka Tobie i fasolince zycze!Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_26
Serdeczne gratulacje kiki 1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_23
Czesc! Z moim samopoczuciem bywa roznie,teraz kiedy bylo lepiej moj zwiazek sie sypie.Mam same problemy,nie dosc ze hormonalne i musze sie leczyc to teraz w zwiazku.Dziecko owszem,ale chyba z innym mezczyzna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hope, asia dziękuję, czuję się dziwnie, tak inaczej. Największy problem mam z jedzeniem a mianowicie nic mi nie smakuje i nie wiem na co mam ochotę, jadłabym tylko kwaśne produkty no i spałabym cały czas. Naprawdę to inny stan i fizyczny i duchowy, dokuczający czasami ale i szczęśliwy. Zyczę wszytkim starającym wszystkiego naj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich ;) spoznia mi sie okres 4 dzien, robilam dzisiaj test ale byl negatywny. Wystepuja bole podbrzusza, momentami silniejsze tak jak na okres. Piersi nie bola a zawsze bolaly przed okresem. co do objawow to byla zgaga i awroty glowy jednego dnia ale to moze niekoniecznie ciza. moze ktos tez mial takie objawy? prosze o odp i dziekuje z gory ;) pozdrawiam wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza22
kiki1981 moje gratujecje, zobaczysz w 2 tymestrze bedzie duuuuzo lepiej, dolegliwości miną a Ty będziesz chciała góry przenosić :-) Angel1214 poczekaj jeszcze kilka dni i zrób ponownie test albo badanie B-HCG (pewnieszje) będziesz miała pewność, mnie tez bolał brzuch jak na okres tylko troszkę bardziej, jeśli chodzi o zgagę i zawroty głowy to nie miałam .... Mam nadzieję że Twoje dolegliwości są przez fasolkę życzę powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwewczyny z brzuszkami, martwię się bo czasami mam krótkie skurcze, nie są mocno bolesne ale mnie martwię. Czasami czuję tak jakby wzdęcie ale pod pępkiem, w macicy (?) Nie krwawię a lekarka mówiła ze to normalne ale czy napewno, boję się o dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Kiki - to normalne! Wszystkie kłucia, ciągnięcia ( dopiero się zaczną :) ), skurcze itp. są normalne, bo macica Ci się rozciąga. Jeśli są bolesna, to weź nospę. Dopiero jak Ci nie przejdzie po nospie, albo jak pojawi się jakiekolwiek krwawienie , to leć do lekarza. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×