Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pompon

lordoza

Polecane posty

Gość mariola433
Natknęłam się na świetną stronkę o ziołolecznictwie http://ziola.pisz.pl warto zajrzeć i zweryfikować swoją wiedzę o ziołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja nowak
Witam Panie Jacku. Mam do Pana pytanie, czy zniesienie lordozy lędzwiowej daje jakieś wskazania lub przeciwwskazania do porodu naturalnego lub cesarskiego cięcia. diagnozę zniesienia postawiono u mnie po badaniu RTG , krązki i przestrzenie międzykregowe pozostawaly wtedy bez zmian nadmieniam iz mialam wtedy 22 lata. Pani doktor orzekła ze w tym wieku to juz nic nie da sie zrobić zaleciła ćwiczenia rehabilitacyjne i zastrzyki przeciezapalne, przeciwbólowe. Na tą chwilę mam 30 lat i czeka mnie pierwszy poród a od całych czterech kregosłup mnie nie bolał :) jestem teraz w siódmym miesiacu i czasami odczuwam dość silny ból miednicy z prawej strony. Jest to taki sam ból jak wczesniej tylko nieco lżejszy (mogę poruszać sie w pozycji pionowej, nasila się przy wszelkich skłonach ).Nadmieniam, ze w póżniejszym czasie pani doktor nie zleciła juz zadnych dodatkowych badań ani RTG. Jezeli Pan jeszcze tu zaglada to bardzo proszę o odpowiedz. Serdecznie dziekuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobny problem co koleanka wyżej...mam 27 lat i czeka mnie poród. Słyszałam, że w trakcie ciąży krędosłup jest bardziej podatny na ćwiczenia rehabilitacyjne i że siedzenie pod ścianą w trakcie ciąży lub w trakcie karmienia piersią może trochę naprawić lordozę.....Pani Jacku czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaaga
Do Pana Jacka Witam opis badania MR na poziomie C5 -C6 obniżenie wysokości tarczy międzytrzonowej i centralne uwypuklenie tarczy grubości 1,5-2 mm z uciskiem worka oponowego bez ucisku rdzenia kręgowego. Na poziomiie C6-C7 centralne uwypuklenie tarczy międzytrzonowej grubości 2,5 mm z uciskiem worka oponowego. Na poziomie C7 - TH 1 centralne uwypuklenie tarczy międzytrzonowej grubosci 2 mm z uciskiem worka oponowego. na poziomie C5-C6 zwężenie otworów międzykręgowych obustronnie. Osteofitoza na przednich krawędziach trzonów jako zmiany zwyrodnieniowe Rdzeń kręgowy o zachowanym sygnale i objętości. na zdjeciach RTG zniesiona lordoza szyjna brak w opisie MR prosze o interpretacje i co z tym robic ? Dolegliwoscci: nudnosci ,zawroty głowy, dretwienie i ból prawej reki i nogi zwłaszcza ból łokcia i kolana .Dziekuje .mam 37 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanter
Do:jacekpb. Dzień dobry.Od wielu lat mam problemy z kręgosłupem - w zasadzie całym. Intensywnie się leczę: gimnastyka, sanatoria, rehabilitacja, leki p/bólowe i rozluźniające oraz wzmacniające układ nerwowy, akupunktura w Poradni Leczenia Bólu. Do od lutego 2004 r do 2008 roku miałam rentę czasową (za każdym razem na ok. rok).Od tamtego czasu do 2010 r. orzecznik dawał mi rentę, a komisja zabierała - ta zabawa powtarzała się kilkakrotnie - od 2009 roku trwa postępowanie przed sądem o prawo do renty. Nie mogę stać, siedzieć, drętwieją mi ręce (upuszczam przedmioty, mam problemy z krojeniem, pisaniem)i nogi mam nawracającą lewostronną rwę kulszową.No i te zawroty głowy i utraty przytomności. Mam kołnierz ortopedyczny(którego używam codziennie), specjalną poduszkę ortopedyczną) i gorset lędźwiowy.Rehabilitacja i akupunktura trwają od lat na okrągło przez cały rok z krótkimi 2-3 tygodniowymi przerwami. Wyniki badań odcinka L-S: Badanie TK kręgosłupa L3-S1, bez CM- kręgosłup 3 przestrzenie- z 24.03.2010 r.:na poziomie L4/L5 centralno-uboczna przepuklina krążka międzykręgowego na około 7 mm w kierunku kanału kręgowego z obustronnym spłyceniem zachyłków korzeniowych na tym poziomie. pogrubienie więzadeł żółtych obustronnie na poziomie L4/L5 (do 6,5 mm).Węższy kanał kręgowy na poziomie protruzji (w płaszczyźnie poprzecznej o wym. 13x14 mm). Wysokość przestrzeni międzykręgowych zachowana. Obraz struktur kostnych bez uchwytnych patologii. RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego ap+boczne z dnia 13.04.2006 r.:W odcinku lędźwiowym kręgosłupa wyższa przestrzeń międzykręgowa L5/S1. Przedni ześlizg kręgu L4 na ok. 6 mm. Drobne wyostrzenia przednich krawędzi kręgów lędźwiowych.Nasilone zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych dolnych segmentów lędźwiowych. Skupisko kilku zwapnień po stronie prawej na wysokości L3/L4 -na zdjęciu bocznym w ich rzucie-w nerce? (mam kamicę nerkową-dopisek mój). MRI kręgosłupa lędźwiowego bez kontrastu z 01.03.2012 r.: Lordoza lędźwiowa zachowana. Odwodnienie tarcz międzykręgowych L4/L5 i L5/S1. Na poziomie L4/L5 centralno-lewoboczna wypuklina krążka spłycająca lewy zachyłek boczny i zniekształcająca lewy otwór międzykręgowy. Średnica worka oponowego prawidłowa-nie mniejsza niż 13 mm. Segment L5/S1 z objawami prawobocznego uwypuklenia tarczy powodującej spłycenie prawego zachyłka bocznego. Worek oponowy w wymiarze strzałkowym mierzy 12 mm. W stawach międzywyrostkowych na ww poziomach przerostowe zmiany przeciążeniowe dodatkowo negatywnie wpływające na kształt otworów międzykręgowych.Pozostałe segmenty kręgosłupa lędźwiowego bez widocznych zmian. Wysokość trzonów kręgów i ich sygnałów w granicach normy. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. W porównaniu do badania TK z marca 2010 roku wypukliny krążków L4/L5 i L5/S1 są nieznacznie mniejsze. Odcinek Th: rtg z dnia 04.05.2006 r.: Wysokość trzonów kręgów oraz przestrzeni m-kręgowych w piersiowym odcinku kręgosłupa zachowane.niewielkie zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze na krawędziach trzonów w środkowej części kręgosłupa piersiowego. Odcinek C -Th3/Th4:MRI z dnia 17.03.2009 r.-badanie wykonane w sekwencjach echa spinowego i gradientowego w obrazach T1,T2-zależnych w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Odwrócenie fizjologicznej lordozy szyjnej z kyfotycznym zagięciem osi kręgosłupa. Cechy zaawansowanej dyskopatii w segmentach C4/C5/C6/C7 z obniżeniem i grzbietowym uwypukleniem krążków oraz osteofitycznymi wyciągnięciami krawędzi tylno bocznych.Zwyrodnieniowa przebudowa płytek granicznych trzonów C6/C7. W efekcie opisanych zmian widoczne: -zwężenie światła kanału kręgowego do najmniejszego wymiaru przednio-tylnego ok. 9 mm na poziomie krążka C5/C6 ze zniesieniem rezerwy płynowej i impresją worka oponowego, bez widocznych ognisk śródrdzeniowych; -obustronna stenoza otworów międzykręgowych. Dodatkowo widoczne grzbietowe uwypuklenie krążka na ok.2,5 mmm na poziomie Th3/Th4. Rdzeń szyjny o prawidłowym sygnale, bez widocznych zmian ogniskowych. Wysokość trzonów w normie. Na poniedziałek mam się ustosunkować do opinii biegłego sądowego z zakresu neurochirurgii (biegli reumatolog i neurolog wydali opinię o częściowej trwałej niezdolności do pracy)-sprawa o prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy (mam 59 lat). Oto istotne fragmenty tej opinii: Ubezpieczona obecnie nie pracuje....W 1992 r. miała wypadek samochodowy. Odczuwa bóle szyi, bóle lędźwiowe.Rozpoznawano zespół cieśni rowka łokciowego i łokieć tenisisty, jest pod opieką ortopedy.Operacji kręgosłupa nie było.W 2010 r. proponowano operacje kręgosłupa, ale stwierdzono przeciwwskazania internistyczne. Cierpi na neuralgię nerwu trójdzielnego, chorobę niedokrwienną serca...zawroty głowy, napady utraty przytomności. Przyjmuje leki przeciwbólowe, rozluźniające....Akupunktura pomaga. 1.Stan ogólny:.....mięśnie wykształcone prawidłowo,adekwatnie do typowej codziennej aktywności, bez zaników 2.Głowa i szyja: normokrania, objawy oponowe ujemne. Wzrok orientacyjnie obniżona ostrość okulary.Słuch orientacyjnie prawidłowy 7.Układ nerwowy:przytomna, kontakt łatwy, stanie na palcach i pietach (nieprawda-dopisek mój), skłon dłońmi do kostek, bez zaników, objaw Lasegue(-) obustronnie, odruchy kolanowe ++, podeszwowe++,słabsze czucie lewy dermatom S1 8.Narządy ruchu:chód sprawny, wstaje bez podparcia(nie było możliwości podparcia-wąskie krzesło, trzymałam się blatu biurka), skłon dłońmi do kostek, głowy nie przygnie do mostka. ROZPOZNANIE: bóle niekorzeniowe choroba wieńcowa jaska POCHP OPINIA: Powyższe zmiany chorobowe czynią stronę skarżącą: A) od strony neurochirurgicznej bez podstaw do stwierdzenia niezdolności do pracy UZASADNIENIE OPINII: Ubezpieczona ma wykształcenie do pracy umysłowej.Cierpi na bóle kręgosłupa niekorzeniowe.Brak nieskompensowanych objawów korzeniowych istotnych dla orzeczenia. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa widoczne w obecnych badaniach radiologicznych są mierne, o stopniu nasilenia adekwatnym do wieku - w MRI z dnia 01/03/2012 opisano mniejsze (nieznacznie!!!-dopisek mój) wypukliny krążków L4L5S1 niz na TK z marca 2010 r. Zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatyczne kręgosłupa są powszechne u ludzi w szóstej dekadzie życia.Brak wskazań do leczenia operacyjnego kręgosłupa. Przedmiotowo bez jednoznacznych cech niewydolności kręgosłupa czy układu nerwowego uzasadniających niezdolność do pracy od strony neurochirurgicznej. Proszę o: 1. wyjaśnienie tych wyników badań, tzn. przełożenie ich na zrozumiały dla mnie język 2. podpowiedzenie - jakich wyjaśnień można jeszcze zażądać od biegłego w opinii uzupełniającej albo na rozprawie Bardzo liczę na Pana odpowiedź po tym, jak przeczytałam odpowiedzi, jakich udzielił Pan wielu innym paniom mającym problemy z kręgosłupem. Serdecznie pozdrawiam hanter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzekutor77
spłycona lordoza ledzwiowa , skolioza lewoboczna , osteofity na krawedziach trzonów kregów dzisiejszy rezonans magnetyczny dał mi takie odpowiedzi przepukliny na L4/L5 a na L5/S1 dehydracja i duza 10 mm centralno lewoboczna przepuklina tarczy miedzykregowej uciskajaca worek oponowy i lewy korzen nerwowy zarówno w kanale kregowym jak i w otworze miedzykregowym . czyli juz po grze w piłke panie JACKU ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowotwór3232322
ja mam przejebaną hiperlordozę i nie uda mi się z niej już wyjść. nigdy. wygląd tragiczny, po prostu zrujnowało mi życie. trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulenka2110
P. Jacku proszę o interpretacje mojego badania MRI kręgosłupa lędźwiowego: Badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego w obrazach T1 i T2 - zależnych, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej. Zniesienie lordozy lędźwiowej. Odwodnienie krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Na poziomie L5/S1 grzbietowa przepuklina krążka międzykręgowego, położona mimośrodkowo, bardziej po stronie prawej. Uwypukla się ona do kanału kręgowego na głębokość 7mm i dotyka prawego korzenia S1. Niewielkie grzbietowe uwypuklenia do 2mm tarczy międzykręgowej L4/L5 Poza tym w obrębie kręgosłupa L-S nie widać zmian. Otwory międzykręgowe nie są zwężone. Sygnał trzonów prawidłowy. Stożek końcowy rdzenia kręgowego znajduje się na poziomie L1.. Dolny odcinek rdzenia bez ognisk o odmiennym sygnale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekpb
Przecież to było tłumaczone wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakaaga
Do Pana Jacka Witam dawno Pana nie było prosze sie wypowiedziec na temat powyżej kilka postów bardzo mi na tym zależy.Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie Jacku. Bardzo prosze Pana o zinterpretowanie opisu badania MR kregoslupa: -lordoza ledzwiowa zachowana -niewielka lewowypukla skolioza odcinka l/S kregoslupa -krazki m-k odcinka l/S kregoslupa z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci obnizenia sygnalu -zmiany zwyrodnieniowe wytworcze na krawedziach powierzchni stawowych i w stawach m-k -centralna wypuklina krazka L4/5 z modelacja worka oponowego i niewielkim przewezeniem obu otworow m-k -okrezna wypuklina krazka L5/S1 z modelacja worka oponowego i przewezeniem otworow m-k -ogniska zwyrodnieniowe tluszczow. w trzonach l -w kanale kregowym na poziomie S2 ognisko o podwyzszonym sygnale w obr. T2-zal. i obnizonym T1-zal. mogace odpowiadac torbieli okolokorzeniowej Bol zaczyna w czesci ledzwowej prawej,silny w prawawej pachwinie nieustajacy,promieniuje na noge.Mam 76 lat.Pozdrawiam.Dziekuje.Wiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. W wyniku ostatniej kilkumiesiecznej rwy kulszowej oraz wcześniejszej (10 lat wstecz) mam łukowate wygięcie kręgosłupa lędźwiowego w lewo z niewielką rotacją osiową kręgów w lewo. Spłycenie prawie zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. I to widać mam nierowne obojczyki, jedna miednica wyżej druga niżej, podobno kuleję, chociaż jak mnie akurat noga nie boli, mnie sie wydaję że ide prosto, ale w pracy zwracaja na mnie uwagę. Czy to jednak będzie się dalej pogłebialo, jak mozna temu zapobiec, czy mam szanse się wyprostować, pomimo nie do końca wyleczonej rwy (centralno-lewoboczna przepuklina z uciskiem worka op. i nerw. korz).?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylasobietakajedna
czy ktos mogl by mi zinterpretowac moj wynik rtg??? umowilam sie do lekarza,ale co nieco chcialabym juz dzisiaj wiedziec. "zniesienie lordozy lędzwiowej" "zwezenie tarczy miedzykregowej "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bylasobietakajedna
niema tutaj nikogo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BetiO3616
Używaliście preparatu o nazwie Sirdalud MR? Bo wyszukiwałam informacji na temat tego leku i nie wiem co myśleć. Może możecie cokolwiek opowiedzieć mi o tym prepearacie? Opłaca się go używać, próbowaliście jakichś zamienników? Tutaj przeczytałam trochę opinii o Sirdalud MR: http://www.listalekow.pl/sirdalud-mr/ - myślicie, że warto się tym zasugerować? Nie chciałabym się i roztrwonić bezsensownie sianko, dlatego pytam Was. Dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia_24_gosc
Witam, chciałabym uzyskać poradę odnośnie moich problemów z kręgosłupem. Mam 24 lata, 165cm, 52kg, nie rodziłam. Mam od 3-4 lat bóle w odcinku lędźwiowym, robiłam 2lata temu rtg któe wykazało ze kręgosłup jest bez zmian. Ale od ok. 1rok problemy z kręgosłupem lędźwiowym bardzooo się nasilily, jest coraz gorzej, nie moge normlanie funkcjonowac. A ostanio doszedł ból także odcinka szyjnego i między łopatkami. Jeśli chodzi o odcinek lędźwiowy wykonałam MR i mam takie wyniki: "Badanie wykonano w obrazach T1 i T2 w warstwach osiowych i strzałkowych. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Na poziomie L4/L5 minimalna okrężna wypuklina, modelująca więzadło podłużne tylne. Poza tym odcinek lędźwiowy kręg. bez cech dyskopatii. Rdzeń kręgowy w uwidocznionym odcinku wraz ze strożkiem rdzeniowym i ogonem końskim bez zmian, sygnał niezmieniony. Trzony kręgów prawidłowej wysokości, normosygnałowe" Byłam z tym wynikiem u ortopedy, ale zbył mnie ze rehabilitacja sie to leczy i nic więcej. Boli mnie bardzo odcinke lędźwiowy, przy pochylaniu się, długim staniu czy siedzeniu. Bolą mnie często pośladki i jakby ciągnęły mięśnie po obdu stronach, pośladki i prawa noga.Mam także bardzo duży problem z pęcherzem moczowym. Stałe parcia na pecherz. Jeden z rehabilitantów powiedział mi że tej wypukliny nie da się wstawić na miejsce ćwiczeniami itp. dlatego że jest okreżna, ze wielu ludzi taka ma nawet o tym nie wiedzac i ze nie bedzie sie bardziej wysówać tez dlatego ze ejst okrężna. Uznał ze parcia na pecherz wynikaja z faktu tej spłyconej lordozy, a nie tej wypukliny czy to prawda?? Pęcherz moczowy tez konsultowalam z urologiem, mam diete by zmniejszyc parcia, biore tez tabletki zmniejszajacy te parcia, ale on uznal takze ze spoey wpływ na stan pecherza ma wlasnie kręgoslup. Im bardziej mnie boli dolny odcinek tym z pecherzem jest gorzej. Staram się nie dzwigac, podnosic rozne rzeczy kucajac, odpowiednio siedziec ale tez nie wiem dokladnie jak ma to wygladac bo zaden fizjoterapeuta mi tego nie demostrowal. Dostalam zestaw cwiczen ale tez rehab. nie uczyl mnei jak mam je prawidlowo wykonywac. Zauwazylam ze cwiczenia ktore robie na brzuchy, np lezac na brzuchu z ugietymi łokciami unosze się prostyujac łokcie i sie odchylam do tylu i tak do granicy bóu utrzymuję taka pozycje, ze tego rodzaju cwiczenia cos na plus powoduja. Czy faktycznie to spłycenie lordozy powoduje te parcia na pecherz? No i jak to jest z ta wypuklina w moim przypadku??cwiczeniami da sie to "ogarnac" czy operacja jakas mnie czeka? A jesli chodzi o wspomniany bol odcinka szyjnego to boli mnie szyja i barki czasem ciarpna mi ręce, Boli mnie tez między lopatkami tak jakby naciągniete miesnie byly bardzoooo. Ale z tym jedyni robie cwiczenia i masaze nie robilam badań, choć w koncu powinnam prosze o jakies rady, będę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellka2
Polecam tez wymianę materaca , to naprawde nawet moze nei zdajecie sobie sprawy ale niesłychanie pomaga. A co do wyboru to szczególnie polecam takie http://heveamaterace.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hiperlordoza
Czy do Pana Jacka można jeszcze wysłać mejla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek skwarek
Dla wszystkich połamańców ciekawostka! Mój kręgosłup pół roku temu miał lordozę lędźwiową pogłębiona, po tym czasie zrobiłem nowy rezonans i wyszło....zniesienie lordozy. Czyli, że był krzywy w stronę brzucha teraz jest przeprostowany w stronę pleców. Tak źle i tak nie dobrze. Przez te pół roku co dzień ćwiczyłem zalecone ćwiczenia . I teraz nie wiem jak sobie pogłębić lordoze....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andżela888
Trzeba się dobrze wysypiać, bo w nocy kręgosłup się najlepiej regeneruje. Podstawą jest też dobry materac. Mnie rehabilitant zalecił Viscotherapy i faktycznie jest rewelacyjny. Polecam wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćTomasz
Potrzebuje namiarow na p.Jacka czy ktos zna kontakt email lub tel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekpb
o co chodzi panie tomku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekpb
Co z nią nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×