Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pompon

lordoza

Polecane posty

Gość Tomasz1976
Rozumiem. W takim razie zaczynam trenować ;-). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pioro
dzien dobry Ja mam taki masakryczny problem z moimi plecami. Mam niespojenie łuku l5, wypukline l5/s1 okrezna czesciowo zdehydrowatego krazka. Ponadto nie ma tego na zdjeciu ale mam jakby poziome ustawienie kosci krzyzowej. Jak leze na plecach to mam straszny dyskomfort gdy tak jakbym lezal na kosci krzyzowej, boli mnie wtedy./Jak chodze zwlaszcza w dzinsach to tez czuje dyskomfort jakby poziome ustawienie k krzyzowej;/ Mam dopiero 25 lat, od 7 lat boli mnie kregoslup ale od 3-4 miesiecy to sie baaaardzo nasililo. Byłem na jednej rehabilitacji ktora polegalo głownie na unoszeniu miednicy i napinaniu miesni brzucha, +fizykoterapia=niepomoglo. Potem MC Kenzie terapia polegajacach na przeprostach oraz mobilizacji rowniez nie pomogla;/ Teraz nie moge ustac kilku minut, czuje sie ze mam nadmiernie wyugiety kregoslup przez ta kosc krzyzowa. Bardzo to odczuwam i to mi dezorganizuje cale zycie. Pytanie co moze bc przyczyna: poziome ustawienie k krzzowej? -niespojenie łuku -wypuklina Po tych wszystkich przeprostach mi sie zrobilo troche gorzej, prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszta
Witam Może ktoś mi pomoże? Mam pogłębioną lordozę, a także dysplazję bioder (pierwszy rok życia spędziłam w szynach w szpagacie).Chce zrzucić kilka kilo a zwłaszcz zadbać o brzuch, ale podczas wykonywania brzuszków czuję ("słyszę") jakieś przeskakiwanie w odcinku piersiowym. Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać? Dodam że mam bardzo duży biust, a słyszałam że nie wszystkie ćwiczenia można wykonywaś przy dużym biuście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dopiero teraz przejrzałam całe forum i zrozumiałam że moje pytanie jest głupie. W najbliższym czasie udam się do lekarza na badanie. Dopiero teraz wiem jak powinno ono przebiegać i na co zwócić lekarzowi szczególną uwagę. Po badaniu odezwę się i być może pan Jacek będzie uprzejmy mi coś doradzić. Pozdrawiam P.S. Lekarze zwykle mnie onieśmielają i zwykle traktują człowieka ja debila, który pyta o coś oczywistego dla trzylatka. Chyba zapominają że nie każdy ma wykształcenie medyczne. Albo może po prostu w ten sposób chcą się jak najszybciej pozbyć pacjenta,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam bardzo bardzo proszę czy ktoś mi może objaśnić wynik rtg : Zniesienie lordozy szyjnego odcinka kregoslupa z tendencją do kyfozy. Zaostrzenia w stawach m-kręgowych. I czy da sie cos z tym zrobic- dokuczają mi zawroty głowy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, moja córka w 05.2009 (miał wtedy 6 lat) miała robione rtg, opis: prawostronne skrzywienie kręgosłupa piersiowolędźwiowego, lewy talerz biodrowy ustawiony wyżej o 10mm, pogłębienie lordozy lędźwiowej. Rtg zostało zrobione ponownie w marcu 2011, opis: prawostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją trzonów, brak spojenia łuku tylnego s1, lewy talerz biodrowy ustawiony wyżej o 16-17mm, krzywizny w projekcie bocznej prawidłowe. Oba zdjęcia robione były w tej samej pracowni, przez tą samą osobę. A więc skąd tak różne opisy (pomijam fakt wysokości talerza biodrowego)? Czy jest możliwa pomyłka podczas wykonywania zdjęcia? Dodam, że córka regularnie(raz w tygodniu) chodzi na basen, ćwiczy taekwondo (3 razy w tygodniu), wykonuje ćwiczenia rehabilitacyjne na koślawość kolan, nosi wkładki supinujące tyłostopie (prawa podwyższona o 5mm). Jak można jej pomóc, żeby zapobiec różnicy w długości kończyn? Co Pan sądzi o metodzie masażu Yumeiho, korygującej złe ustawienie talerza biodrowego? Czy może Pan polecić dobrego ortopedę w Warszawie? Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna1975
witam,od września walcze z dyskopatią.od pazdziernika męczę mckenziego do tej pory odczuwam ucisk na nerw kulszowy w pośladku.efektem ubocznym dłuższego stosowania tej metody jest napięty mięsień gruszkowaty,więc znowu mam problem z chodzeniem. mam skolioze i do tego dzisiaj jeszcze usłyszałam,że mam odprostowany kręgosłup.czy to jest to samo co spłycenie lordozy.czy to może być przyczyną spowolnienia zabliznienia dysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga96
Witam Panie Jacku, bardzo proszę o wyjaśnienie opisu badania RTG-Obniżenie wysokości krążków międzykręgowych w częściach tylnich C4C5, C5C6, lordoza kręgosłupa C ograniczona.... oraz badania MR Tylna szerokopodstawna wypuklina krążka C6/C7 modeluje worek oponowy, zniesiona lordoza w górnym odcinku kręgosłupa C ... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hal
proszę o wyjaśnienie opisu zdj. RTG:Odczyn sklerotyczny w tk. kostnej podchrzęstnej płytek granicznych trzonów kr L4-5, osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów L4,5, wydłużenie tylnej krawędzi trzonu L4. Czy takie zmiany mogą być przyczyną tego, że po 4 godzinach snu budzę się z olbrzymim bólem w dolnej części kręgosłupa, w zasadzie cały czas odczuwam rwę kulszową. Ponadto mam drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów Th8-10. Mam spuchnęte palce i cały czas drętwieją mi ręce, szczególnie prawa. Specjalistą będzie tu neurolog czy ortopeda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Listek12
czy moglb mi ktos to wyjasnic WYNIKI BADANIA RADIOLOGICZNEGO zdj. kr. szyjnego ; zniesienie fizjologicznej lordozy. Niielka rotacja.Zaostrzenia w stawach unkowertebralnych. Przestrzenie międzykregowe niezwezone. Mierne zmiany zwyrodnieniowe trzonow. W pochyleniu blok czynnosciowy. W odgieciu ograniczenie ruchomosci. Zwapnienie w wiezadle karkowym na poziomie 05/06. czy da sie to leczyc a jesli tak to w jaki sposób .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam 15 lat i znacznie poglębioną lordozę lędźwiową. Nie wygląda to zbyt ładnie bo gdy ściągnę koszulkę to wtedy to widać. Mam wystający brzuch i pupę. Chciałbym się tego pozbyć. Proszę o rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia19895
Witam. jestem po wypadku samochodowym, który miałam w ubiegłym roku we wrześniu. do tej pory mam problemy z kręgosłupem szyjnym. doskwierają mi również zawroty głowy, osłabienie, drętwienie kończyn. Otrzymałam wyniki z rezonansu i wyszły następujące: " Wygładzona lordoza szyjna z nieznacznym ki-fotycznym wygięciem na poziomie C5-C6. zniesiona lordoza w odcinku szyjnym z przeprostem na poziomie C5-C6. krążki międzykręgowe prawidłowe, nie stwierdza się obecności przepuklin krążków międzykręgowych. widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych." na te chwile lekarz stwierdził,że aby było dobrze konieczna jest operacja. czy oby na pewno to jest jedyne wyjście z sytuacji? proszę o pomoc. Mój adres e-mail: aleksandra-ladziak@wp.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krstk
Witam, Panie Jacku czy zaglada Pan jeszcze na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia-27
Witam!!!Mam pytanie i prosze o radę.Miałam robione Rtg i wyszło pogłebiona lordoza ledżwiowa.Zaznaczone zmiany przeciazeniowe.Cechy neoartrozy prawgo wyr.poprzecznego L5.Ortopeda dał skierowanie na jakies bioprady i przepisał tabletki i to wszystko.Pytałam jego czy cos mi moze pomóc ,zeby zmniejszyc ból pleców, a on powiedzial łykac tabletki i narazie to wszystko.Proszę moze ktoś doradzi cos.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JPH2
No to ciekawy człowiek z tego lekarza.W takim przypadku lepiej zrobic wywiad ,który ortopeda jest do rzeczy i iść do niego.Tabletki p/bólowe sprawy nie załatwią.Powinien zlecić ćwiczenia .Jeżeli terminy do ortopedy są długie to idż do lekarza pierwszego kontaktu,powiedz o swoich dolegliwościach i popros o skierowanie do gabinetu rehabilitacyjnego na ćwiczenia w przypadku lordozy pogłębionej.W każdym bądz razie nie wolno robić przeprostów do tyłu tj wyginać się do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam wynik rezonansu, który "mówi",że: spłycenie lordozy lędźwiowej. zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych pod postacią ich odwodnienia i obniżenia wysokości na poziomie L4- L5 i L5-S. na poziomie L4-L5 szerokopodstawna wypuklina centralna modeluje worek oponowy od przodu i nieznacznie prawe korzenie nerwowe. na poziomie L5-S1 niewielka centralna wypuklina bez wpływu na korzenie nerwowe. pozostałe krążki bez wypuklin. sygnał stożka rdzenia bez zmian. ortopeda wysłał mnie do neurochirurga. wizyta dopiero w lutym, a ja nie wiem co mi wolno a czego unikać, bo pracuję 100% fizycznie niestety. proszę kogoś o jakąś radę za co z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudinka
witam... od jakiegoś czasu mam straszne bóle kręgosłupa..:(czasami dzieje mi się tak że ciężko mi się oddycha,tak jak bym miała jakiś ucisk na serduszko...dretwieja mi nogi i ręce.poszłam do lekarza rodzinnego dostałam skierowania na zdjęcia całego kręgosłupa o klatki piersiowej...nie rozumiem troszkę opisu a bardzo się poję:(pomocy... Odcinek lędzwiowy kręgosłupa o zniesionej lordozie pozatym bez zmian...odcinek piersiwy kręgosłupa o spłyconej kifozie wykazuje zwężenie szczeliny międzykręgowej Th9/Th10 ze zmianami zwyrodnienionymi na krawędziach trzonów przylegających kręgów...pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysienka66
Lordoza to nic innego jak skrzywienie kręgosłupa, czeka Ciebie teraz rehabilitacja , która może zmniejszyć kąt nachylenia odcinka. Zajrzyj sobie , co może zdziałać dobry masaż ( tu masz zdjęcia przed i po terapii) . Bez obaw! http://www.fizjo.com.pl/index.php?s=2&p=4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekpb
Szanowna Marysienko.Jak żyję nie czytałem większej bzdury.W moim słowniku nie ma pojęć ,które mogą oddać Pani ignorancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majkaka
Ufff, ostatnio dopadły mnie bóle odcinka lędźwiowego. Masakra. Kilka dni nie mogłam chodzić. Wybierałam najbardziej dogodną pozycję i w niej tkwiłam. Ból w sumie ustąpił, ale pojawił się na odcinku piersiowym. Niej jest aż tak bardzo bolesny, ale jednak dokucza. Wyszła mi skolioza lewoboczna odcinka piersiowego z rotacjami trzonów kręgowych. Nie wiem za bardzo co to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Czy mógłby Pan wyjaśnić mi znaczenie wyniku badania radiologicznego: Niespojenie łuku kręgu S1. Lordoza lędźwiowa ograniczona z poziomym ustawieniem kości krzyżowej, Przestrzenie między trzonowe zachowane. Zarysy krawędzi trzonów bez istotnych zmian wytwórczych. Dyskretne zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomie L4-L5 i L5-S1. Niewielkie lewostronne uwypuklenie kości guzicznej. Czy powinnam się martwić? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolka1199
marysienka, dzięki ! byłam już na 2 masażach u Pana, którego poleciłaś w Gdańsku i powiem szczerze że jestem b. zadowolona! Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elegancik52
ja też chodziłem na zabiegi do tego gabinetu, jestem bardzo zadowolony, gdyż szybko powróciłem do formy po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinatom52
...na bóle i zmiany w kręgosłupie polecam!!!!masaże u P.Grudniewskiego.Już nie mogłam chodzić, noga była drętwa, stopy nie czułam...po 3 masażach mogłam wszystko!!! już po pierwszym wiedziałam, że mi pomogą. To była przepuklina w lędżwiowym.W CKI w Konstancinie miała mi pomóc TYLKO operacja. minęły 3 lata, chodzę nadal co 2-3 mieś.bo te masaże USTAWIAJĄ mnie rewelacyjnie. Polecam mam 60...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka-szy
witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka-szy
Panie Jacku mam do Pana prośbę czy mógłby Pan w miare możliwości prostym językiem zinterpretować mi wynik badania MR kręgosłupa: Kręgosłup piersiowy o kątowym tyłowygięciu na poz. Th6,7. Kliniowate obniżenie wys.trzonów Th6,76,8 i9 z dużymi przepuklinami dotrzonowymi blaszek granicznych kręgów. Prawostronne wypukliny tarcz m/kręgowych Th2-3,3-4 4-5 oraz uogólnione Th6-7,7-8,11-12 redukujące rezerwę płynową kanału kręgowego z pośrednim uciskiem rdzenia kręgowego. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w st.m/kręgowych. Osteofitoza krawędzi kręgów. Rdzeń kręgowy normosygnałowy. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekpb
choroba scheuermanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie Jacku bardzo proszę o interpretację wyniku badania MRI kręgosłupa szyjnego.Niestety termin do neurochirurga mam za 2 miesiące a troszkę się niepokoję tym bardziej że z bólu nie mogę normalnie funkcjonować Wynik Spłycenie lordozy szyjnej tendencją do kyfozy w środkowo-dolnym piętrze i skolioza prawoboczna. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciągnięcia krawędzi,zmiany zwyrodnieniowe w małych stawach. Trzon C5 przebudowany/zwyrodnienie,inne?/,izointensywny w T2 i T1 po kontraście oraz hypointensywny w T1 bez kontrastu. Cechy dehydratacji krążkam/kręgowego na wszystkich poziomach Rezerwa płynowa przednia i tylna zachowana. Nierówność płytek granicznych. Sygnał uwidocznionej części rdzenia kręgowego w normie. Na poziomie C2-C3 szerokość kostnych ograniczeń kanału 1,76 cm Na poziomie C3-C4 bulging 0,19 cm,szerokość kostnych ograniczeń kanału 1,67cm Na poziomie C4-C5 wypuklina tylno-pośrodkowo-prawoboczna,wielkości 0,42 cm z modelowaniem worka oponowego,ze zwężaniem prawego otworu m/kręgowego w przyleganiu do prawego korzenia,szerokość kostnych ograniczeń kanału 1,50 cm Na poziomie C5-C6 wypuklina tylno-pośrodkowa,lateralizująca w lewo,wielkości 0,30 cm z modelowaniem worka oponowego,ze zwężeniem otworu m/kręgowego lewego,szerokość kostnych ograniczeń kanału 1,45 cm Na poziomie C6-C7 bulging 0,19 cm,szerokość kostnych ograniczeń kanału 1,43 cm Z góry serdecznie dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryś39
Witam! Jak wszyscy mam problemy z kręgosłupem . DO PANA JACKA . Panie Jacku bardzo bym prosiła o parę słów na temat mojej dolegliwości . A opis rezonenansu jest następujący : zmiany w warstwie podchrzęstnej blaszek granicznych trzonów kręgów na poziomie L3-L4 I L4-L5 typu Modic II. Dehydratacja krążków międzykręgowych L3-L4, L4-L5 z obniżeniem ich wysokości. Wysepka tłuszczowa w trzonie kręgu L3 po stronie prawej. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w postaci osteofitów na przednich i tylno-bocznych krawędziach trzonów kręgów L3, L4, L5, zwężających otwory międzykręgowe i w stawach międzykręgowych na tych poziomach. Protruzja do prawego otworu międzykręgowego krążka międzykręgowego L3-L4 do tyłu i do otworów międzykręgowych na ok 3mm, częściowe zwężenie 5,2mm z uciskiem na lewy korzeń nerwowy L5. Poza tym prawidłowy obraz krążków międzykręgowych L1-L2 I L5-S1. ENG (30.11.2011r): Lewy nerw strzałkowy i lewy nerw łydkowy - Zmiany aksonalnodemielinizacyjne o char przewlekłym we włóknach ruchowych n strzałkowego. Uszkodzenie korzeni badanego nerwu. Rehabilitacja nie pomagała , nasilił się ostry ból . Zdecydowałam sie na zabieg operacyjny. Lekarz po dokładnym obejrzeniu początkowo zakwalifikował mnie do endoskopowej discektomii metoda Maxa More. W dniu operacji zmienił metodę na nukleoplastykę . Zastosowano nukleoplastyke . Po operacji czułam się dośc dobrze , jednak z czasem zaczeła mi mrowieć znów lewa noga . Od czasu do czasu pobolewa mnie łydka, wykonuję wszystkie zalecenia lekarskie . Odczuwam ból lędźwi i bioder.Po krótkim chodzeniu po mieszkaniu drętwieje mi prawa pięta. Mam wrażenie też że mrowi mnie prawa noga. niewiem czy to są takie objawy pooperacyjne i czy długo mogą się utrzymywać , jestem 4 tyg po zabiegu . Mam nadzieję że z czasem będzie lepiej . Jutro jadę na wizytę kontrolną. Nosze także gorset ortopedyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryś39
Witam! Jak wszyscy mam problemy z kręgosłupem . DO PANA JACKA . Panie Jacku bardzo bym prosiła o parę słów na temat mojej dolegliwości . A opis rezonenansu jest następujący : zmiany w warstwie podchrzęstnej blaszek granicznych trzonów kręgów na poziomie L3-L4 I L4-L5 typu Modic II. Dehydratacja krążków międzykręgowych L3-L4, L4-L5 z obniżeniem ich wysokości. Wysepka tłuszczowa w trzonie kręgu L3 po stronie prawej. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w postaci osteofitów na przednich i tylno-bocznych krawędziach trzonów kręgów L3, L4, L5, zwężających otwory międzykręgowe i w stawach międzykręgowych na tych poziomach. Protruzja do prawego otworu międzykręgowego krążka międzykręgowego L3-L4 do tyłu i do otworów międzykręgowych na ok 3mm, częściowe zwężenie 5,2mm z uciskiem na lewy korzeń nerwowy L5. Poza tym prawidłowy obraz krążków międzykręgowych L1-L2 I L5-S1. ENG (30.11.2011r): Lewy nerw strzałkowy i lewy nerw łydkowy - Zmiany aksonalnodemielinizacyjne o char przewlekłym we włóknach ruchowych n strzałkowego. Uszkodzenie korzeni badanego nerwu. Rehabilitacja nie pomagała , nasilił się ostry ból . Zdecydowałam sie na zabieg operacyjny. Lekarz po dokładnym obejrzeniu początkowo zakwalifikował mnie do endoskopowej discektomii metoda Maxa More. W dniu operacji zmienił metodę na nukleoplastykę . Zastosowano nukleoplastyke . Po operacji czułam się dośc dobrze , jednak z czasem zaczeła mi mrowieć znów lewa noga . Od czasu do czasu pobolewa mnie łydka, wykonuję wszystkie zalecenia lekarskie . Odczuwam ból lędźwi i bioder.Po krótkim chodzeniu po mieszkaniu drętwieje mi prawa pięta. Mam wrażenie też że mrowi mnie prawa noga. niewiem czy to są takie objawy pooperacyjne i czy długo mogą się utrzymywać , jestem 4 tyg po zabiegu . Mam nadzieję że z czasem będzie lepiej . Jutro jadę na wizytę kontrolną. Nosze także gorset ortopedyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×