Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
oliwiaaa

Jaką pralkę wybrać?

Polecane posty

Gość beengus
electrolux ewt 13620w Jestem szczęśliwą posiadaczką tej oto praleczki. Koszt - około 1700 zł ładowana od góry - uparłam się, bo testowane w mojej rodzinie były już przeróżne pralki, a te ładowane od góry ZAWSZE wypadają lepiej - prawie wcale się nie psuły, a te od boku - często (a mieliśmy dobre pralki - simens'a, czy miele, ale też zanussi) łatwa w obsłudze cicha można manewrować czasem prania i stopniem zabrudzenia rzeczy oszczędza wodę i prąd (a czas to już w ogóle!) max wirowanie 1300 obrotów - pranie praktycznie suche Mnie szczególnie zależało na możliwości samodzielnej regulacji temperatury prania (w zależności od rodzaju materiałów i mojego doświadczenia). Pralka sama też "podpowiada" jakie pranie (wełna, jeans, bawełna, ręczne, delikatne itd...) w jakiej temp. prać, ale nie narzuca kategorycznie temperatury. Moim zdaniem super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka77
cześć, Z tymi pralkami to niestety różnie bywa. Mój znajomy pracujący w serwise AGD powiedział mi ze najlepsze są pralki Miele ale cena jest odstraszająca :( . Ostatecznie zdecyduje się chyba na jakiś model Siemensa albo właśnie Indesit. Polecam lekturę tej stronki - sporo informacji o pralkach, klasach energetycznych, zabezpieczeniach itd. http://www.jakikupic.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amadea21
Ambasodorowa Ja mam lodówkę LG i tv. Obie rzeczy z najwyższej półki, polecam. Toż to pod półkami leży....:-D Najgorsze co można kupić... tv LG...:-D !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytelniczka_2008
mnie sie natrafily artykuly ktore warto chyba przejrzec, nie ujmujac nikomu wiedzy ale moze sie przydac, zwlaszcza przed wyborem pralki: dot. kupowania pralek ogolnie: http://www.okazje.info.pl/porada/sprzet-agd/kupujemy-pralki.html dot. programow pralek: http://www.okazje.info.pl/porada/sprzet-agd/programy-pralek.html dot. funkcjonalnosci pralek: http://www.okazje.info.pl/porada/sprzet-agd/funkcjonalnosc-pralek.html moze sie przyda a zawsze zostaje pranie reczne ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość road
Dla tych którzy nie są wybitnie wymagających polecam Whirlpool awg 912 . Co prawda od niedawna jestem właścicielem tej pralki ,dlatego napiszę tylko świeże wrażenia . Co do sprawy naistotniejszej ,czyli trwałości ,to będę mógł się wypowiedziec dopiero po paru latach .Niestety cudów nie oczekuje ,bo teraz w tych sprzętach ,podobnie jak w nowych samochodach ,części mają celowo, bardzo określoną trwałośc . Jeżeli coś padnie jeszcze na gwarancji to oczywiście nasze szczęście . Jeśli jednak póżniej ,to płacimy za to niemało . Naturalnie są firmy wyjątki ,ale to już znacznie wyższy przedział cenowy . Moje wymagania techniczne były takie 1200 obr/min ,5kg wsadu , głębokośc do 40cm ,tylko ładowana z przodu . No i jeszcze żeby jako tako wyglądała (to dodatkowy wymóg żony ) . Wrażenia - co do obsługi -jest prosta ,duży wybór programów ,możliwości regulacyjne ,pierze dobrze ,dopiera wszystko ,wirowanie o dziwo nie gniecie strasznie ubrań . Wyświetlacz pokazuje to co najważniejsze -czas do końca ,aktualną czynnośc . Zaletą jest duża średnica drzwiczek i nieco głębszy bęben niż w podobnych ,tego typu modelach .Ma to znaczenie przy wkładaniu prania . Teraz ,to co bardzo ważne czyli głośnośc . W czasie normalnego prania -bardzo cicha . W czasie wirowania niezbyt cicha ,ale nie można powiedziec że jest głośna . Dżwięk wirowania jest na poziomie mojej poprzedniej Candy (jakiś starszy model -ok 7lat) od góry ładowanej (nigdy więcej od góry). Bardzo małe drgania po uprzednim dokładnym wypoziomowaniu . Dżwięk pompy -odpompowywania ,także nie należy do cichego tzn. nawet trochę głośniejsza niż Candy . Coś jak moja jeszcze poprzednia Gracja . Krótko mówiąc pompa cicha nie jest ,to trzeba przyznac . Przy zamkniętych drzwiach łazienki ,słychac słabo ,ale jednak . W sumie do zaakceptowania .Trochę za mało wysuwająca się szufladka na proszek ,ale to nie jest wielki problem . Także na razie jestem zadowolony . Wcześniej celowałem coś w kierunku Bosh ,Siemens . Niestety po przeczytaniu kilku powtarzających się opinii na forum ,,elektroda'' i skonfrontowaniu tego z ceną , zrezygnowałem z nich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nzam sie za bardzo powiedzcie mi cos o tych danych, np. czy zuzycie wody nie jest zbyt duze? ;) albo poziom glosnosci? i czy ladownosc nie jest zbyt mala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość road
Myślę że ta wybrana przez Ciebie jest tez nie zla . Po tym jak zakupilem ww zaczynam dochodzic do wniosku ze parametry ,glosnosc pracy ,zuzycie pradu i wody ,wszystkie modele w tym przedziale cenowym maja podobne i zblizone . Inna natomiast moze byc ich trwalosc .To taki luzny wniosek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzedawca123
Miele(dla bogatych), Bosch, Ariston, Electrolux wyższy model proponuję Większość pralek robiona jest we Włoszech także ewentualnie Candy jak ma być taniej Beko i Polar odradzam Polary nie działają 20 lat tak jak kiedyś kiedy wy ludzie to zrozumiecie Nie ma pralek, które się nie psują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małamałamała
ja nie narzekam na swoja pralke - mala to mala, ladowana od gory lg, ma bardzo jasne programy nie mam zadnych watpliwosci co jak uprac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość superserio
A jaki to model LG konkretnie? I ile lat masz? Bo szukam i nie chce pralki na pół roku, tylko żeby parę lat działała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhhhhhhh
o naprawdę taka gwarancja?? długa to na cała pralkę tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneccczko
tak chyba tak, na 10 lat i chyba bez dopłacania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość br80
a co mozecie polecic dla mnie. szukam pralki dla rodzicow, najwazniejsze zeby byla prosta w obsludze ( bardzo prosta), trwala, dostepny serwis, no i dobra czylie te wszystkie broty i takie tam, przedzial cenowy do 1200zl dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supcio
Nie wiem dokładnie jak cenowo, ale bardzo proste programy prania mają lg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryyyla
mam sprzecik tej firmy i nie szwankuje zupelnie, spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kampanetto
hehehhee Miele dla bogatych ;) chyba własnie dla mniej zamoznych, bo to pralka na lata! Jedyny sprzęt, który jest, fakt- drogi, ale niezawodny. Po co kupować badziewie, jak wiadomo, ze zaraz się popsuje?, a pralka to w końcu sprzęt, który pracuje prawie non-stop ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreamin
ja miałam miele i wcale jakaś strasznie zadowolona nie byłam. teraz marzy mi się taka z opcją prania parowego albo z LG albo z Bosha, tyle, że ta z LG ma jeszcze fajniejsze i łatwiejsze "sterowanie". Muszę się przejść po sklepach i popatrzeć, wybór jest spory i na raty można zawsze wziać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdegustowany
witam ja wybrałem pralkę fagor-mastercook Ludzie nie kupujcie tych pralek na gwarancji psuła się trzy razy Kiedy gwarancja się skończyła pralka poddała się i zdechła tak tak zdechła !!!!! Podała kod awaria twika nikt nie wie co to znaczy tzn serwis nie ma instrukcji naprawy po polsku lecz po francusku ..... zresztą nawet w tej instrukcji nie ma hasła twika Więc normalka jak nie wiadomo co to jest to zmiana panela bagatela 700 zł plus serwisant i mamy prawie nową pralkę !!!!!!!!!! Chciałbym wspomnieć że pralka kosztowała w 2006r jedyne 2100zł bo jak kupować to dobrą i na lata tak mówił sprzedawca Więc trzy lata trzy awarie !!!!!!!!! Nie kupujcie mastrcooka !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście mam bosch maxx for kids-jest rewelacyjna, mam ją 4 lata, absolutnie nic się z nią nie dzieje i nie zamieniłabym jej na inną. obecnie szukam pralki dla teściowej(jestem ograniczona, jeśli chodzi o cenę)i zastanawiam się nad indesitem wisl105-czytałam o niej opinie i sa bardzo pozytywne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam ARISTON (już chyba HOT POINT)model AQUALITIS AQXXF 129 dla rodziny z dziećmi (duża pojemność 7.5kg) a dla niepotrzebujących tak dużej pralki jest też model o mniejszych rozmiarach. Pralki są łatwe w obsłudze, mają dużo przydatnych programów, są oszczędne i baaarrrdzo ciche. POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marion966
Ja mam gracje pdg 585 14 lat psuje sie i jest prawie cala we rdzy. Ale przy ostatnim praniu bardzo sie na niej zawiodlem. Po nastawieniu prania nic. glucha cisza. przelaczylem na plukanie a ta zaczela wirowac. przelaczylem na pranie to znowu cisza jak wlalem do niej wode (przez szuflade na proszek) to cieknela po kilku prubach uruchomienia tylko przeskoczyl programator z 3 razy i stop. teraz sie zastanawiam nad wyborem pralki ladowanej od gory. Moje wymagania są nastepujace: -1000 obr. wirowania -oszczednosc wody i pradu -wsad do 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alekn
Uwaga!!!!!!!!! Ostrzegam wszystkich przed zakupem pralki ładowanej z góry!!!!!!!!!!!!! Drzwiczki bębna są wyposażone w sprężyny, które czasami pękają po kilku latach. Nie da się ich wymienić, trzeba wymienić kompletne drzwiczki ok. 400zł, lub cały bęben ok. 600zł albo nowa pralka ok. 1000zł Ceny podałem na przykładzie pralki Electroluks EWT 832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala mila
Mój mąż i ja polecamy wam Pralke Bosch, bardzo dobra i wtrzymala pralka, wszystkie pozycje mozna na niej robić, polecam na pieska. super pralka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klawesyn
Sprawa wygląda tak, że pralki produkują następujący producenci: 1. Miele - absolutny hi-end, jednak jak nie macie od 5 tys. w górę na pralkę, to dajcie sobie spokój, chyba że z drugiej ręki co w przypadku tej marki nie jest głupim pomysłem. Urządzenia są konstruowane z myslą o bezawaryjnej pracy min. 20 lat. Robione wyłączenie w Niemczech i Austrii, firma robi wszystko we własnym zakresie nie posiłkując się podzespołami od zewnętrznych dostawców. Czołgi wśród AGD, również (a własciwie przede wszystkim) na rynku profesjonalnym. Dla wielu to zakup na większość życia. 2. Bosch/Siemens - właściwie to spokrewnione ze sobą urządzenia (jedna grupa kapitałowa) robiąca znakomite urządzenia o bardzo dobrej jakości i trwałości. Idealny wybór dla ludzi, których nie stać na Miele, a chcą mieć po prostu bardzo dobrą pralkę. 3. AEG/Electrolux - podobnie jak Bosch/Siemens, z tym że tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na AEG. Ta marka swego czasu była nawet postrzegana jako konkurent dla samego Miele, dzisiaj już tak wysoko nie stoi, ale trzyma bardzo dobry poziom w klasie wyższej. 4. Gorenje - wbrew pozorom ta słowieńska firma robi bardzo przyzwoite pralki. Może nie grzeszą zbytnia urodą, ale są porządnie, ciche i niezawodne. Jako nieliczne w swojej klasie cenowej są wygłuszane. Zaliczyłbym je do klasy wyższej średniej. 5. Reszta urządzeń to produkty pralkopodobne, oczywiście są rodzynki które się sprawują przyzwoicie, ale to wyjątki. Szerokim łukiem omijać wszelką włoszczyznę, czyli koncern produkujący np. Ardo/Indesit, albo markę Candy. Z Whirpoolem jest tak, że podobno w USA są niezłe, ale na Europę niczego sensownego nie proponują, są problemy z jakością. Wynalazków firm, które nie maja wieloletniego doświadczenia w produkcji pralek w ogóle nie brać pod uwagę: LG, Samsung itp. Nie da się wszystkiego robić na wysokim poziomie, a tzw. know how to podstawa, którą firma wypracowuje przez dekady działalności w danej branży. I pamiętajmy: bezawaryjność to jedna sprawa, ale jakość prznia to rzecz równie istotna. Zapewniam was, że dwie pralki o klasie prania A+ mogą zupełnie inaczej wyprać ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio kupilam whirlpool ladowana do 6 kg. Zadowolona jestem tylko na programie bawelna mozna wsadzic 6 kg a na inne tylko 3,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×