Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamanatalki

na co zwracac uwage przy kupnie fotelika samochodowego

Polecane posty

Gość mamanatalki

kochane mamy doradzcie na co zwracac uwage przy kupnie fotelika dla niemowlaka? czy cena jest wyznacznikiem jakosci? co to jest wkladka dla niemowlaka? czy noworodek bedzie w nim bezpieczny? czy 2 miesieczne dziecko mozna zabrac w 2 godzinna podróz. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm
ponoc najlepsze sa maxi cosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatalki
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatalki
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foteliczki
Teraz są takie foteliki, w których już rodzice odbierają niemowlaka ze szpitala, ale nie wiem jakiej firmy ja takiego nie miałam. Wkładka dla niemowlaka powinna być, żeby maluch "leżał", potem się ją wyjmuje i może jeździćkilkumiesięczne dziecko. Myślę, że możesz jechać w dwugodzinną podróż, ja raz - dwa w miesiącu jeździłam z maluchem ponad 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup raczej fotelik 0+ (do 13 kg), bo zdarza się, ze dziecko szybko rosnie, wyrasta z normalnego fotelika, a jeszcze nie potrafi pewnie siedzieć. Zwroć uwagę na tapicerke - musi byc z naturalnych włokien. Wkładka dla niemowlaka, żeby główka nie kiwała mu sie na wszystkie stronu jest konieczna. W lecie, gdy dziecko nie ma na sobie grubej warstwy ubrania, muszą byc rwniez ochraniacze na pasy, ale to chyba jest już w każdym foteliku. Zwróć tez uwagę na nachylenie fotelika. Niektóre sa nachylone pod tak dużym kątem, że dziecko raczej w nim siedzi niż leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwróć uwagę na mocowanie, niektóre mają takie, że aby wybrać dziecko trzeba wypinać pas którym fotelik jest przymocowany i bardzo wygodna sprawa to możliwość wpięcia fotelika do stelaża wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama mama79
1. Cena zależy tu oczywiście od marki (wzrost wraz z kosztami reklamy) 2. Wszystkie foteliki mają pod spodem sztuczne wypełnienie, po prostu steropian i takie tam. Ile nie zapłacisz, dziecko i tak będzie miało wilgotne pleckki po podróży (więc lepiej przygotować od razu bluzeczki na zmianę).Wszystkie dopusczone do sprzedaży foteliki maja atest. 3. Teraz są takie foteliki (do 18 kg, z wkładką dla dziecka do 6 mca), czyli 2 w jednym. Ale: jest jedna wada, takiego fotelika nie wybierzesz z samochodu i nie pobujasz w nim dziecka na plaży czy podczas wizyty u mamy, nie zabierzesz go też wygodnie na zakupy. Po prostu wkładasz do samochodu i tam zostaje. Może się też zdarzyć, że dziecko uleje w fotelikua lbo wywróci soczek. Tapicerkę trzeba prać, zdejmuje się bez problemu, ale potem nie ma już takiej jakości. A przez 1,5 roku może się dużo zdarzyć. Lepiej jest więc moim zdaniem kupić 2 foteliki jedne po drugim i zapewnić sobie i dziecki komfort, mimo że pojdzie parę złotych więcej. Polecam też: A. nosidełka w których można pokołysać dziecko (mają zaokrąglone podstawki, jak na biegunach). B. zwrócić uwagę na kolor kaptura nosidełka (czarny na lato raczej się nie nadaje) C. Rodzaj wykończeń (miękkość i jakoś matreiału, zszycia, wstawki na pasach),wygodę regulacji pasów. D. I chyba jedno z najważniejszych: czy producent (dla mnie w tym przypadku idiota) nie naszył wstawek w uwagami (Caution itp) po 2 stronach fotelika na wysokości główki dziecki. Wszywki są zazwyczaj wszyte tak ze mają osstre krawędzie i podrażniają twarz dziecka tym lub samy materiałem. E. I oczywiście trzeba sprawdzić, czy fotelik wygodnie się mocuje w samochodzie. To mi przyszło do głowy po eksploatacji pierwszego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam coneco
mam 3 miesięcznego synka jeszcze przed porodem kupilismy fotelik Coneco 0-13kg z wkładką dla niemowlat jesteśmy bardzo zadowoleni tymbardziej że jest to fotelik leżaczek i bujaczek, jeśli chodzi o cenę to zapewne jest to poniekąd wyznacznik marki ale mysle że warto dać pare złoty więcej i mieć gwarancję i pewność w końcu to dla maluszka:) nasz fotelik kosztował 170zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile waży ten Twój 3-miesięczny synek? Bo mój też tyle ma, więc musi leżeć, ale waży 8kg i ma 68cm, więc nie byłabym pewna czy taki na długo mi wystarczy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamierzam kupić wózek bolder 4 i dokompletować do niego fotelik. Może któraś a mam juz używała tego fotelika i wie coś na jego temat? Jest dosyć drogi, więc nie chciałabym wyrzucać pieniędzy w błoto. Będę wdzięczna za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×