Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość nikan

oliwa z oliwek

Polecane posty

Gość nikan

napiszcie , jakie lubicie najbardziej oliwy z oliwek i króre warto kupić, bo wiadomo, że dobra oliwa nie jest najtańsza. Ja sie ostatni nacięłam i kupiłam oliwe z oliwek z firmy Cezra tłoczona na zimno, i pół roku juz stoi, nie moge jej zużyć, ma dziwny posmak ( dodam, że taki posmak był od poczatku, nie jest to więć wynikiem zepsucia). Z góry dzięki za propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam oliwe Ybarra, te z czerwona nalepka, pol litra kosztuje ok 20 zl, wiec nie jest jakos wyjatkowo droga z czystym sumieniem moge tez zareklamowac Azeite - butelka w ksztalcie przypomina klepsydre, nalepka czerwona z kogutem - super jest, ale ja mam ja z Hiszpanii i nigdzie w Polsce jej nie widzialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikan
dzieki bardzo za info, ale pewnie za taka to bede sie musiała rozejrzec w wiekszym mieście, bo u mnie tylko kaufland, biedronka, i lidl,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, w lidlu tez kiedys kupilam dobra oliwe - tylko nie pamietam jak sie nazywala... :( w takiej smuklej butelce byla, kolorystyka chyba czarno - zielona. a tak przy okazji - w lidlu sa dobre pomidory w kartoniku, kosztuja chyba 1.40zl a nie roznia sie niczym od Primo Gusto itp..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikan
dzieki malinka. sprawdzę, a jeślijesteśmy przy lidku, to ja tam też jeżdżę po niektóre rzeczy, np fajne maja podpaski cienki Lady M, tampony , buraczki w słoiku takie ciete do zupy, albo jako dodatek do mięs i ziemniaków, za 1,19, dla mnie bomba, innych nie kupuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikan
a ta oliwa to w plastikowej butelce, czy w szklanej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko Extra Virginn z pierwszego tłoczenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szklanej,wlasnie taka z pierwszego tloczenia. ja w lidlu kupuje jeszcze makaron i platki sniadaniowe, czasami soki Siti (jak trzeba zrobic zapas na impreze) i powidla sliwkowe - wyprodukowane dla Lidla przez Materne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikan
AGAPI->Cezar też jest z pierwszego tłoczenia i jest okropna Malinka, ja własnie wczoraj byłam w lidlu, jest ta oliwa o której pisałas (0,75 l ) ale kosztuje 19,90 i akurat nie stykło mi kasy, więc kupię nastepnym razem. Soki też kupuje te same co ty, ale szkoda że są tylko pomarańczowe i jabłkowe. kupiłam też w kartoniku paste pomidorową, ale nie wiem czy o tym mówiłaś, a innego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, to ja chyba te oliwe jakos w promocji kupowalam, bo wydaje mi sie, ze tansza byla. A ten przecier w kartoniku chyba tylko jeden jest - Passata di pomodoro, firma Primadonna, wyprodukowane we Wloszech.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikan
te pomidory to te, firma sie zgadza, a może ta oliwe to w mniejszych butelkach kupowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakaś taka bylejaka
Nie pojemność ta sama,bo ja ją kupuję w lidlu i zawsze inna cena. Już kiedys zdarzyło mi się kupić w promocji po 14 złotych.Kupiłam wtedy 2 butelki.Ostatnio już była po 19 z groszami. Ja używam bardzo dużo oliwy i często tam zaglądam. Te przeciery o których piszecie też kupuję na sos do spagetti. I tyle z lidla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikan
to ja może zaczekam trochę i może trafi się promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalentka
A ja używam oliwy z oliwek extravergine do wszystkiego! Sałatki, potrawy gorące, zupy... Nie wyobrażam sobie mojej kuchni bez oliwy! Pamiętajcie, żeby wybierać oliwę najwyżswzej jakości! Słaba oliwa może swoim posmakiem popsuć każdą potrawę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda jest taka, ze prawdziwa oliwa kosztuje i to nawet ok. 50 -60 zl za 0.75 litra, wiec to co u nas sprzedaja to sa niestety tylko popluczyny oliwy extravergine i to tloczone na goraco mialam okazje sprobowac prawdziwej oliwy i jest kolosalna roznica, na codzien jednak zadowalam sie bertolli lub carbonell i dodaje jej prawie do wszystkiego: salatki, gotowanie, dipy, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie lubię oliwy z oliwek
Uzywam oleju z pestek winogron i oliwy z ryzu. Oliwa z oliwek odbija mi się i nie smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalentka
O tak, świeża oliwa. Ostatnio dostałam butelkę tunezyjskiej oliwy z oliwek, która była tłoczona tydzień wcześniej. CUDO!!! Nie smakuje zupełnie jak ta, którą można kupić w supermarkecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kavicons
Bo super i hipermarkety zadowalaja sie oliwa prawie rpzeterminowana, gdzie tu z wloch sprzedawana jest z pol ceny. Mialam okazje naocznie sie przekonac, wiec jakosc w tych miejscach nie jest najlepsza. Prowadze blog o oliwie www.oliwomania.blog.onet.pl, gdzie umieszczam info i ciekawostki ze swiata oliwy. Mieszkam na poludniu Wloch, gdzie oliwe uzywam do wszystkiego, taka z tloczni, ktorej smak w niczym nie przypomina tej sprzedawanej w polskich sklepach. Jesli ktos jest zainteresowany rposze o kontakt poprzez w/w blog, moge wyslac probki oliwy z tloczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie mieszkasz
na tym poludniu? Bo ja mieszkalam 11 km od Lecce i rodzina u ktorej bylam miala swoje oliwki. Czesc sprzedawano ,a czesc firma tloczyla dla nas. Smak niezapomniany i zadnego zapachu, o ktorym pisza dziewczyny.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kavicons
W Bari, czyli jakies 200 km od Lecce:). Jak to zero zapachu? piekny owocowy zapach unosi sie w calej tloczni:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie mieszkasz
Czesc. Bari piekne miasto.:) Ja w tloczarni nie bylam , chodzilo mi raczej o zapaszki w domu ,przy smazeniu czy gotowaniu.;) Pozdrawiam. Ps.Bylam na Twoim blogu i zauwazylam ze znam Cie z innego Twojego bloga. Byl czas ze przerwalas go pisac a szkoda :(. Wrocilas tam moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kavicons
Niestety blog ten skasowalam ze wzgeldu na jego popularnosc i informacje prywatne:). Mysle, ze styl starego bloga bede utrzymywac na tym nowym wiec zapraszam:). A jesli masz ochote podsunac mi ciekawe info z Puglii bardzo prosze:). A mozesz przypomniec mi Twoj nick moze Cie skojarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej oliwy nie znajdziecie w markecie. Na etykietkach widnieje informacja "mieszanka oliw z krajów UE". :-( Gdzie kupić dobrą oliwę? Przez internet :-) www.oliwnygaj.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwa z oliwek
hej, ja zrezygnowaalm z kupowania w tesco/carrefourze, czy innych supermarketach, bo jedno jest pewne, tak dobrej oliwy z oliwek sie nie dostanie. A ta co jest kreowana u nich na półkach jako lepsza, wcale taką nie jest, ale oczywiście 100 00000razy droższa.Od jakiegoś czasu jedyna, jedyną jakiej używam jest oliwa z pierwszego tłoczenia sierra solana. Polecam wam na prawde, wiem że to brzmi jak reklama, ale ja na prawdę innej już nie chce a dostać możecie ja na www.oliwagourmet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jakiś czas temu kupiłam pyszną prawdziwą oliwę oliwek z Włoch i do tej pory mi słuzy, choć staram się nie używać jej codziennie co codziennego gotowania tylko na jakieś lepsze dania :D Szkoda mi jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie grecka oliwa z Krety! :) ja zasmakowałem w Elmie - importuje ją jedna firma z Torunia ethnic world product (http://www.ethnicworldproduct.com/) , ale da się kupić w sieci, czy normalnych sklepach ze "zdrową żywnością" - szukajcie: ELMA w metalowej puszce - nie jest strasznie droga około 40-45zł / litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×