Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość re ni

Kawiarenka dla pań w średnim wieku.

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Poczytałam przed chwilą wszyskie zaległości i muszę powiedziec, że bardzo mnie podbudowałyście, martwiłyście sie o mnie, prosiłyście o odezwanie się. Bardzo, bardzo dziękuję, nawet nie sądziłam że osoby które znaja się tylko \"z pisanych literek\" potrafia bys tak dobre, zyczliwe. Dopiero teraz, po długiej nieobecności włączyłam komp. Namieszało mi sie w zyciu, nie, to ja sama namieszałam sobie w zyciu. I gdyby tylko sobie to byłoby dobrze. Wiem że sama musze to piwo wypicc, potrzeuje jednak kogos kto by mnie wysłuchał, a nawet nie tylko wysłuchał, kto by mnie chociaz troszkę zrozzumiał. Mam tu dwie przyjaciółki, które owszem wysłuchiwały mnie, utuliły, ale jednocześnie potępiły. Nie mam im tego za złe, jestem im wdzięczna że są. Ale mam taki mętlik w głowie, że chyba sama nie wiem czego chcę. W każdym razie Wy moje netowe przyjaciółki jesteście niezawodne i jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Kala! nareszcie! to jest, uważam niesamowite, człowiek żyje we własnym kręgu: praca, szkoła, dzieci, dom, mąż i nie wie się, jakie problemy, kłopoty może mieć inna osoba. Dopiero czytając Was wszystkie, rozrzucone po Polsce, mam świadomość, ile ludzie mogą mieć problemów, jakoś mnie to omijało troszkę, a ostatnio taka mnie refleksja naszła, że obcując z Wami, tak przeróżnymi i oddalonymi od siebie, dopiero zdaję sobie sprawę, ile ludzie mogą mieć i mają kłopotów i zmartwień. Kalunia, buziaczki, jakby co, to damy radę Cię rozweselić i ...możemy nawet wypić z Tobą to i inne piwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRACE - no widzisz jak to jest ? - Ty pracujesz w pocie czoła, a ja dziś bąki zbijam.Wzięłam się za robótkę szydełkową i siedzę sobie na balkonie. Wdowciu, Skorpionku - współczuję jeśli chodzi o \"te\"sprawy, mnie odpukać to nie dotyczy, ale córka przechodzi to okropnie. Malisanka - cieszę się ze jest już dobrze, to tak jak w przyrodzie - raz pada deszcz, raz słoneczko świeci. Ja często powtarzam sobie, ale niestety po czasie, że głowa to nie jest śmietnik. Rutkowski, Jagdusia - co z Wami ??? Kropeczko - jesteś chyba zaganiana w związku z wyjazdem ?, kto będzie nas rozbawiał dowcipami ? Asia, Skorpionku - jak tam działeczki ?- czy wszystko rośnie ?- zbliza się \"Zimna Zośka\" Kalusia - o Matko Boska dobrze że jesteś. Wiedz o tym że cokolwiek się wydarzyło jestesmy z Tobą. Nie martw się nie będziemy Cię oceniać, wręcz przeciwnie, jestesmy tu po to by się wspierać. Własnie przed chwilą myślałam co tu napisać żebyś się odezwała. Trzymaj się i BĄDZ DZIELNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalusia zapomniałam - buziak dla CIEBIE👄 i skromny kwiatuszek🌼 a może spróbujesz się uśmiechnąć mimo wszystko ?, Naprawdę się cieszę że się odezwałaś,kłopoty i problemy nie są mi obce, więc zapewniam że Cię rozumiem i mam nadzieję że niebawem wszystko Ci się jakoś poukłada Pa, Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala no nareszcieee.Jestes! sluchaj jak chcesz pogadac to prosze -pisz!.Jesli zechcesz skorzystac to Ci podam moj adres na tlenie - mozna pogadac a 4 oczy i jest wiecej prywatnosci(wiesz pomaranczowi)albo na GG.Jak zechcesz to napisz.Kazda z nas czasem musi cos wypic co sama nawarzyla-gorzko smakuje,ale jak mus to mus!Da sie przezyc-nie smakuje ale nie zabija!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam się przywitać i pozdrowić wszystich kawiarnianych gości. Czuję się okropnie ale parę rzeczy muszę napisać: Re-ni nareszcie czytam, że SIEDZISZ spokajnie bo zawsze piszesz, że musisz gdzieś lecieć. KALA - nareszcie !!!!!!!! Nawet jeśli narozrabiałaś to i tak Cię nadal lubimy więc głowa do góry. Grace- Florcia - bardzo ładnie bo kojarzy mi się z kwiatami. a nasze pieski to przecież nasze \"kwatuszki\". Acha - ja też wcinam rzodkiewkę w każdej ilości.Jak robię biały ser do chleba to rodzina się śmieje, że sera nie widać wśród rzodkiewki i szczypiorku. No właśnie - gdzie Jagdusia i Rutkowski ???? O naszych Panach nie wspomnę. Malisanka, Asia, Skorpionek, Kropeczka - {kwiatek]🌼🌼🌼🌼 O matko -chyba nikogo nie pominęłam ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kwiatuszki Umęczona jestem jak nie przymierzając koń po orce. Staram się pozakańczać wszystko w związku z pracą i pozałatwiać tłumaczenia na angielski różnych niezbędnych zaświadczen. Mam już tak mało czasu...2 tygodnie.Dopiero przed chwilką posadziłam swoje szanowne cztery litery na fotel po całym dniu biegania. Cieszę się ogromnie że Kalusia do nas wróciła...witaj dziewczynko , nosek do góry i ciesz się życiem ...rozwiązania problemów same przyjdą w najmniej spodziewanym momencie. Nie ma co się dołowac.Co ja Ci bede frazesy głosić...będzie lepiej. Reni jak ja Ci niesamowicie zazdroszczę tego leniuszkowania. Ja chyba odpoczne dopiero w samolocie. Pozdrawiam Was wszystkie i każdą z osobna 👄 ❤️ 🌼 Ojjjjjjjjjjjjj jak by mi się przydał masażysta. :-p :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała, Grace narobiłyście mi smaku aż ślina mi pociekła.Ja też uwielbiam rzodkiewkę.Jutro kupię ze 3 pęczki i zrobie sobie ze śmietanką...ale się nawcinam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak niewinnie napisałam o tej rzodkiewce w południe. I co się narobiło? Temat: rzodkiewka, do tego stopnia, że 🌼 Kropka leci jutro i kupuje 3 pęczki. A mnie się tak fajnie chrupało w pracy i czytało Was. Dobrze, że humorki dopisują wszystkim /mam nadzieję, że bez wyjątku/. 🌼Biała, ładnie porównałaś imię mojej piesi, podoba mi się. 🌼Reni, ale to było dla mnie fatalne, jak przeczytałam, że ja pracuję a Ty bąki zbijasz. Jak ja Ci zazdrościłam tej chwili, kobieto! A ja tylko papiery i papiery! I jeszcze siedzisz na balkonie, no to już żadnej sprawiedliwości nie ma. Ciekawe, co z pozostałym towarzystwem? gdzie się podziewa, że nie ma czasu zajrzeć do nas? Hę? towarzystwo? hop,hop!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grace - mnie nie ma bo ja się fatalnie czuję. Wpadłam sie pożegnać.Wstałam aby coś zjeść i idę już spać. Mam cichą nadzieje, że jutro będzie lepiej. Biedne my kobietki..... Złotych snów Kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wdowciu złotych jak złotych ale kolorowe sny to ja dzis bym sobie bardzo życzyła. Tylko jak jestem taka wymęczona to pewnie jakieś horrory będą mi się śnić. Dziewuszki a Wy gdzie, też Wam dzionek w kość dał i nie macie siły poklikać, czy dzieciątka ukochane okupują komputerki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼🌼🌼🌼 :):):):) Kochane dziewczyny bardzo Wam dziękuje za wsparcie ,pocieszenie,dobre słowo.Nawet nie wyobrażacie sobie jakie to było budujące zwłaszcza wtedy gdy coś człowieka bardzo gryzie,jak mu jest smutno i źle.Dobrze ,że u kazdej w Nas jest już uśmiech mimo niewyjaśnionych spraw dnia codziennego.Będzie dobrze i wszystkie złe chwile przetrzymamy bo jesteśmy kobiety ,które mają cieplutkie serduszka pozdrawiam bardzo mocno i przesyłam dużo buziaczków 🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej nocy i kolorowych snów - KOCHANE DUSZKI Pa,Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam.Ale zrobilo sie wczoraj w kawiarence kulinarno-wiosennie:) ;) .Ja rowniez uwielbiam wszelka zielenine-jak krolik.Rodzinka na szczescie tez!Wiec zajadamy sie salata ze smietanka ,z rzodkiewkami nooo uwielbiamy koper,szczypior,surowa pore(w surowce przepyszna).A na wiosne to jestesmy na takim\"glodzie\"surowek,ze ..kiedys probowalam zrobic salatke z mlodych lisci mniszka lekarskiego(znajoma tak robi i sie zachwyca),hmmm nam ona niezbyt smakowala! Mam nadzieje,ze dzis Wasze samopoczucie bedzie adekwatne do pogody-slonce,bezchmurne niebo! :) Macie racje co do podejrzen,dlaczego mniej klikam-syn \"ma dziewczyne\"na G.G wiec siedzi przylepiony do klawiatury i rozpacza ,ze go chce odpedzic i go nie rozumiem. Maz lata po swoich ulubionych stronach a ja.....jestem w mniejszosci!:) ;)Czasem to mysle sobie,ze chyba musialy by byc 2 komputery-dla rodzicow i dzieci!Bo tak jakos sie dziwnie dzieje,ze zawsze lub prawie zawsze przegrywamy walke z dziecmi.A ja juz czasem nie mam sily sluchac ponownych jekow\"maaaamoooo znowy chcesz na koooooompaaaa\"\"uzaleznilas sie czy coo?\" Milego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia 64
🖐️przyszlam sie tylko przywitac i pomachac do Was no i wypic poranna kawke i mnie niema Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku dziewczyny, serdeczne dzięki za wszystkie wasze dobre słowa. I tak się ucieszyłyście z mojego pojawienia. Skorpionku jeżeli chcesz mnie wysłuchać, tylko wysłuchać to prosze podaj mi adres mailowy. Re ni, juz sie usmiechnęłam, czytając wasze słówka nie sposób sie nie usmiechnąć. Biała wdowa, Grace, Wy tak jak ja widze że zajadacie rzodkiewki, teraz sa najsmaczniejsze, a serek ze szczypiorkirm i rzodkiewkami to prawdziwa pychotka. Biała wdowa, jak dzisiaj samopoczucie? życze dobrego zdrówka. Kropka, wyobrażam sobie ze padasz ze zmęczenia, te przygotowania do wyjazdu sa najtrudniejsze, ale wierze że przetrwasz to wszystko bez uszczerbku na zdrowiu, czego Ci z całego serca zyczę. Malisanka, będzie dobrze, uwierz a będzie, chociaż w tej chwili nie samej trudno w to uwierzyć, ale ja mam to co chciałam, zasłużenie. Ale to prawda, że po nocy jest zawsze dzień a po deszczu słońce, wie prosze, usmiechnij się. Wiosna w pełni, wszystko kwitnie, drzewa, krzewy, kwiaty. Muszę chyba wyjśc z tego marazmu i pojechac na działkę, nacieszyc oczy i ukoic duszę. Zycze wszystkim miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie milutko O mateńko najsłodsza jak mnie dziś boli krzyż i uda...mam regolarne zakwasy. To przez to że normalnie przemieszczam się autem a wczoraj była marszruta. Człowiek jak przywyknie do wygody to pózniej ma takie skutki oplakane heh . Muszę się poważnie wziąć za swoją kondycje bo mi zardzewieją panewki ha ha ha :-D Kalinko powiedziałaś bardzo mądrą rzecz o tym że jedziesz na działkę nacieszyć oczy przyrodą i ukoić duszę. Każdej z nas potrzebne jest takie wyciszenie i przemyślenia. Jedz ciesz się wiosną, odpocznij od problemów dnia codziennego i wracaj do nas radosna z kieszeniami pełnymi optymizmu.🌼 Dla wszystkich dziewczyn buziaczki i uściski. Biegnę do codziennego kieraciku...znowu mam dużo roboty heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście miało być kalu a tak mi sie jakoś zdrobiło ale ładnie prawda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to na dobry nastrój Co robimy jak złapiemy gumę ? Kobieta 1. Poczuć szarpnięcie 2. Zatrzymać się na poboczu, włączyć awaryjne 3. Wyjrzeć przez okno 4. Zauważyć przebite koło 5. Wyjąć z torebki komórkę 6. Zadzwonić po męża, przyjaciela albo po pomoc drogową. Mężczyzna 1. Poczuć szarpnięcie 2. Przejechać jeszcze około 1 km nasłuchując i obserwując przejeżdżające samochody, czy któryś nie złapał gumy 3. Zatrzymać się na środku jezdni, wysiąść i obejrzeć wszystkie koła 4. Zakląć i pokazać palec omijającym i trąbiącym kierowcom 5. Zjechać na pobocze i wysiąść 6. Wsiąść z powrotem do odjeżdżającego samochodu 7. Zaciągnąć ręczny i włączyć światła awaryjne 8. Wysiąść wprost w głęboką kałużę 9. Zakląć i pokazać palec przejeżdżającym samochodom 10. Wyjąć z bagażnika skrzynkę z narzędziami, teczkę, zakupy, jakieś papiery, szmaty, blachy, kawałek deski i inne śmieci 11. Wyjąć lewarek, klucz do kół i zapasowe koło 12.Zakląć na bud i smary, pokazać palec przejeżdżającej i trąbiącej ciężarówce 13. Zdjąć marynarkę, założyć rękawice 14. Wyjaśnić kierowcy ciężarówki, że to nie było do niego i że może schować swoją wielką łyżkę do opon i jechać dalej. 15. Podłożyć lewarek ukradkiem pokazując palec odjeżdżającej ciężarówce 16. Zacząć podnosić samochód 17. Zakląć na wgnieciony próg 18. Opuścić samochód, ustawić lewarek poprawnie 19. Podnieść samochód 20. Spróbować odkręcić koło 21. Zakląć i pokazać palec przejeżdżającym samochodom 22. Opuścić samochód 23. Poluzować śruby trzymające koło 24. Podnieść samochód 25. Odkręcić koło i zrzucić je na jezdnię 26. Dogonić toczące się koło i przewrócić je na pobocze 27. Zakląć i pokazać palec przejeżdżającym samochodom 28. Spróbować założyć zapasówkę 29. Rzucić wiązankę na pęknięte spodnie i pokazać palec przejeżdżającym samochodom 30. Założyć zapasówkę, przykręcić śruby 31. Wrzucić lewarek, klucz do kół, teczkę, narzędzia, rękawice i resztę śmieci do bagażnika 32. Z triumfem na twarzy pomachać przejeżdżającym samochodom, a potem i tak pokazać im palec 33. Wsiąść do samochodu, zwolnić ręczny, wyłączyć awaryjne, ruszyć 34. Przejechać 200 m, zatrzymać się, cofnąć 35. Wrzucić przebite koło do bagażnika 36. Zakląć na brak rękawic na rękach, pokazać palec przejeżdżającym samochodom 37. Wsiąść, ruszyć, po 5 km usłyszeć dziwny dźwięk, zatrzymać się 38. Wysiąść, przejść z powrotem ok. 500 m 39. Znaleźć odkręconą śrubę 40. Wrócić do samochodu, dokręcić wszystkie śruby we wszystkich kołach 41. Zakląć i pokazać palec przejeżdżającym samochodom 42. Wsiąść, ruszyć, przejechać 10 km, złapać następną gumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biala jestes suuper,nawet zakwasy Ci nie unieszkodliwily dobrego humoru i checi do zartow!Na zakwasy mnie pomaga ciepla kapiel-a znam ten bol,po zimowym\"zesztywnieniu\"i wiosennch pracach w ogrodku,przy wstawaniu z lozka potrzebuje dzwiguuu :) ;) tak wszystko mnie boli.Szelmowski maz twierdzi,ze jest to spowodowane pewnymi brakami w okreslonych cwiczeniach :) ;) ,ale mysle,ze cos tam zle kombinuje! Asia Ty to taka iskierka,wpadasz,znikasz ....ale milo,ze jestes choc na chwilee :) Kala oczywiscie,ze moge Cie wysluchac i dziekuje Ci za zaufanie0nie zawiode.Obiecuje!Jesli zechcesz i pozwolisz,to moze i cos doradze. Ale nic na sile.Ty decydujesz ,na co mi pozwolic. moj adres: wit-a_1@tlen.pl a numer gg to 7122470

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie robaczki Wy moje Pozdrawiam wiosennie. U mnie piękna pogoda od razu człowiek (czytajcie ja) ma promienny nastrój. Dzisiaj czuję się znacznie lepiej - więc jak się uda odgonić latorośl od kompa to dłużej z Wami poklikam. Życzę miłego dnia.🌼 Kropka - ha ha ha Byłam w takiej sytuacji i WIEM, że panowie NAPRAWDĘ tak reagują. Nawet pęknięte spodnie były w akcji. Całe szczęście, ze to nie był mój mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku kropeczko to o zakwasach to do Ciebie,pomylilam pseudo=wybacz o łaskawa :) ;) .Ale sie rumienie z zazenowania uuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Kropka!!!! Ale mi się to podobało, bardzo! Mmuszę swojemu mężczyźnie pokazać, jestem ciekawa co na takie porównanie zdarzeń powiedzą Buberek i Erlendek, ha! Dziewczyny, czy macie dziś uśmiech na buźkach? Bo ja tak, bo życie jest piękne, gdy się żyć umie.....itd. Czy jest zadowolenie w główkach? Tak? To fajnie i cieszę się, nie wiem sama z czego. Ale jak już pisałam ostatnio, coś się ze mną dzieje i jestem radosna. Tylko dlaczego? Miłego dzionka dla tych, co w pracy i dla tych, co na balkonach i dla tych, co w ogródkah!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grace ja chyba wiem czemu Ty taka radosna jesteś...TY SIĘ ZAKOCHAŁAŚ Dziewczyny skoro Wam się podobalo to jeszcze coś Wam podrzucę :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionku Ty się nie przejmuj pomyłką mnie się to często zdaza , a co do kąpieli to nici mam kabinę prysznicową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co robimy, gdy zatniemy się w palec? KOBIETA 1. myśli \"au!\" 2. wkłada palec do buzi, aby krew nie kąpała na dywan 3. druga ręką sięga po plaster, przykleja 4. idzie dalej MĘŻCZYZNA 1. wrzeszczy \"k...a j....a mać!\" 2. odsuwa rękę jak najdalej, bo nie może znieść widoku krwi 3. wola o pomoc 4. (w tym czasie tworzy się na dywanie plama krwi) 5. musi usiąść, bo nagle dziwnie się poczuł (w tym czasie nadchodzi pomoc, czyli ONA) 6. łamiącym się głosem wyjaśnia, ze o mało nie stracili ręki 7. odmawia przyklejenia plastra, bo \"na taka ranę jest stanowczo za mały\" 8. potajemnie sprawdza w Encyklopedii Zdrowia, ile krwi może stracić dorosły człowiek, a mimo to przeżyć (w tym czasie ONA leci do apteki po większy plaster) 9. z mężną mina znosi naklejanie plastra 10. prosi o duży stek na kolacje, aby przyśpieszyć tworzenie się czerwonych ciałek krwi 11. ostrożnie kładzie nogi na stoliku (w tym czasie ONA smazy stek) 12. stwierdza, ze przydało by się kilka piw, aby uśmierzyć ból 13. odkleja plaster, by zobaczyć, czy rana jeszcze krwawi (w tym czasie ONA jedzie na stacje benzynowa po piwo) 14. tak długo kombinuje przy plastrze, ze znowu zaczyna lecieć krew 15. zarzuca jej, ze nie umie opatrzyć rany 16. wzdycha i jęczy, kiedy ona odkleja stary i nakleja nowy plaster 17. stwierdza, ze dziś wieczorem musza zrezygnować z tenisa, ale za to całkiem przypadkiem w TV leci mecz Pucharu Europy w piłce nożnej (w tym czasie ONA trze plamę na dywanie) 18. w nocy kilka razy wstaje do łazienki, aby sprawdzić, czy nie tworzy się wokół rany zakażenie 19. z tego powodu następnego dnia jest zmęczony i rozdrażniony 20. zwalnia się z pracy dwie godziny wcześniej do lekarza, aby potwierdzić, ze nie wdało się zakażenie 21. w pracy kradnie potajemnie temblak z apteczki w pokoju sanitarnym 22. prosi mila koleżankę o zabandażowanie i napawa się jej współczuciem 23. podniesiony na duchu idzie z kolegami do knajpy wieczorem i napytania opowiada: \"DROBIAZG, NIE MA O CZYM MÓWIĆ!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,Heeeej !!! - pozdrawiam wszyściuśkich i miłego dzionka. ....Wiecie co Dziewczynki ?- tak się cieszę bo nareszcie udało mi się poopłacać zaległe rachunki - wyszłam na prostą - hura ! ....Pogoda oczywiście wyśmienita - jak patrzę na ten piękny niebieski bez przed balkonem to nie ma siły żeby się smucić. Piję sobie drugą kawkę i tak myślę że bardzo ważne jest by chcieć dostrzec i podziwiać piękno przyrody. Stąd czerpiemy dobre samopoczucie i zadowolenie z innych rzeczy. ....Muszę zmykać - podjęłam się zrobić tort dla siostry na imieniny. więc biorę się za pieczenie biszkoptu. .............T.RZ.Y M A J C I E....S I Ę........... Kropciu - DOBRE - ot i cały chłop, ale się uśmiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropciu,czasy zakochania się dawno minęły, męża mam 20 lat! To chyba słonko, ciepełko, ułożenie spraw, uśmiechy radość w pracy no i Wy, kochane dziewczyny. Odkąd jestem z Wami, śmieję się częściej. To jest prawda. Kropeczko, to też bardzo mi się podobało, lubię takie rzeczy, bo przecież tak bardzo rzeczywiście obrazują faceta. A faceci niestety tacy są!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buber, oczywiście Ty jesteś wyjątkiem! Albo może, przyznaj się co robisz, jak się skaleczysz? Dziewczyny, chcemy wiedzieć? Buber, pisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×