Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Wenus pamiętaj że to dużo kasy i tak naprawdę sama musisz podjąć tą decyzję. Ja jestem zadowolona ( mam baby comp) i to bardzo więc mogę polecić z czystym sumieniem ale na siłę nie ma co zachecać bo jak już mówiłam sama musisz spokojnie zdecydować. hmm a jak masz takie bardzo regularne cykle to chyba lepiej i może komputer dzięki temu będzie dawał więcej zielonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już sama nie wiem, czy jestem zadowolona z zakupu pearly czy nie...Może poczekam z oceną jeszcze parę cykli... W tym cyklu bez zachwytu zdecydowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenus0000
oryental kiz a jakie na ten moment masz + jakie - i jaki czas uzywasz tego cudenka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenus0000
dziewczyny mama klejne pytanie wyczytalam jedna z Was pisala ze LC mozna przerobic na BC u dystrybutora za oplata 500zl a jak jest z BC on przeciez nie sluzy tylko do planowania dzidziusia ale rowniez do antykoncepcji czy on nie wymaga przeksztalcenia w zaleznosci od potrzeb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oryental kiz spokojnie dopiero zaczynasz więc za kilka cykli już pewnie będziesz zadowolona. wenus ja mam baby comp i troche nie rozumiem twojego pytania w co go byś chciała przekształcić w lady comp??? BC ma w sobie wszystkie funkcje pearly, lady comp i jeszcze wiele dodatkowych więc w nic go nie trzeba przekształacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masha_24
Witam, BC i LC są to identyczne pod względem wyglądu urządzenia, różnią się ilością funkcji, poducent robiąc przekształcenie lc w bc zwiększa ilość funkcji komputera. Ja używam LC pierwszy miesiąc, dziś mam 24 dzień cyklu, czerwonych miałam 12, teraz są zielone. Z tym, że przed rozpoczęciem stosowania wprowadziłam do pamięci lc 4 ostatnie @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenus0000
katasha7 przepraszam za skaplikowane pytanie ale ja juz taka zmeczona bylam.... jednak doskonale mnie zrozumialas i odpowiedzialas na moje pytanko :) dziekuje przeczytalam juz chyba wszystkie fora na ten temat LC BC I P nawet zaczelam czytac o bioself i Persona ale pierwsze forum bylo juz o 3 dzidziusiach wiec podziekowalam Dziewczyny a czy Wy kogos znacie kto ma LC BC lub P i wpadl hmm... bo przyznam ze jeszce nie wyczytalam takiego przypadku / to bardzo dobrze :)/ i jeszcze jedno pytanko czy ktoras z Was planowala z kompkiem dzidziusia i planowala jego plec i sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wenus najważniejsze że się dogadałyśmy:) Co do twoich pytań to ja też jeszcze nie spotkałam się z kimś kto wpadł przez to ale dziewczyny przecież musicie pamiętać, że te komputery cyklu nie mają 100% skuteczności lecz 99,3 Znam za to osoby, które wpadły używając tabletek anty bo one też mają podobny wskaźnik pearla tylko jest ich więcej bo jednak tabletki są dużo bardziej popularne. Podsumowując zawsze jakieś szanse zajścia są tak jak i w tabletkach tylko, że są one minimalne i myślę, że nie należy się nimi przejmować. Jedyną 100% metoda jest abstynencja:P co do ciąży to było w tym wątku chyba kila kobitek lilid ostatnio chyba Masha jak masz już w pierwszym cyklu tylko 12 czerwonych to gratuluje ja w pierwszym miałam chyba z 16 ale nic nie wprowadzałam wcześniej więc to super początek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stonka_biedronka
Czesc dziewczyny. Mam probem. Właśnie kupiłam LC, naładowałam jak trzeba, ale teraz chce go wlaczyc i jak wciskam przycisk to tylko jest krotki dzwiek, a na wyswietlaczu nic... Wiecie moze co jest nie tak? pomocy :) z gory wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina 24
Stonka biedronka a na pewno naładowałaś 24h ?????? wiesz ja na początku jak ładowałam to nie do końca wcisnełam tą wtyczkę z ładowarki ( tzn te 2 części ładowarki nie do końca złożyłam) i też po tych niby 24 h urządzenie się nie naładowało ale zadzwoniłam tam do firmy i babka poradziła mi właśnie wciśnięcie wtyczki do końca aby była gładka powierzchnia i to pomogło:P Więc może masz coś podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenus ja używam pearly dopiero drugi cykl, ogólnie jedynym minusem jest duża ilość czerwonych światełek jak na razie. Podobno urządzenie uczy się pierwsze 3 miesiące, dlatego poczekam z oceną . Drugi cykl miałam nietypowo baaardzo długi, więc miałam ciągiem 20 parę dni czerwonych. Przed rozpoczęciem pomiarów wprowadziłam oczywiście poprzednie 3 @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenus0000
oryental kiz bede tu zagladac i czekac rowniez na Twoje relacje jak tam P choc ja myslalam o BC mimo wszytko dla mnie to obowiazek strasznisty co rano tego pilnowac i gumki dla mnei sa jak najbardziej ok jezeli bym sie zdecydowal to tylko dla mezusia dla siebie tez troszke :) generalnei dale przytlacza mi dalej cena ale jest to wydatek na lata i z tego powodu myslalam o P odstawilam tabletki ale salme metody NPR mnie raczej przytlaczaja wiec albo kompek albo zadnych naturalych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no mnie metody naturalne też troszke przerażały zawsze i zresztą do tej pory nie wyobrażam sobie robienia samemu wykresów no i badania się tzn śluzu szyjki macicy itp. Wiecie musiałam o tym słuchać na kursie przedmałżeńskim i tak się zniechęciłam. Pozatym pewnie bym się codziennie zastanawiała czy napewno dobrze zinterpretowałam swoje obserwacje grr jak dla mnie NPR jest za bardzo uciążliwy. Wenus a zobaczysz że codzienne mierzenie nie jest wcale uciążliwe. Wystarczy tydzień a już Ci wejdzie w krew :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakończyłam drugi cykl z pearly z wynikiem 17 zielonych (na początku i końcu cyklu) i 29 czerwonych (non stop w środku cyklu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wenus jesli chodzi o ilość światełek to nie ma znaczenia czy to pearly czy LC/BC, bo działają na identycznej zasadzie i jeśli masz mieć czerwone to będziesz mieć i z pearly i z BC/LC. BC ma więcej "bajerów", typu statystyka cyklu (która można samemu obliczyć) no i oczywiście funkcje planowania płci, ale czy to działa tego to chyba nikt nie wie poza producentem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina 24
O kurcze to jaki ty miałaś cykl 47 dniowy???? wiesz jak taki miałaś to nic dziwnego ze tyle czerwonych bo jednak urządzenia te muszą brać pod uwagę najkrótszy cykl. Ale kurcze coś się stało w tym miesiącu że aż tak ci się wydłużył ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oriental kiz jak masz dopiero 2 cykl z urządzeniem to normalne że na początku dużo czerwonych chyba każdy tak przechodzi a w szczególności dziewczyny o długich cyklach. Na początku trzeba mieć sporo cierpliwości ale lepsze to niż jakaś wpadziocha nie? 47 dni cykl nie źle, zawsze takie miałaś długie cykle czy teraz taki się trafił? wenus0000 z tymi pomiarami to niedługo się przyzwyczaisz na początku jest zabawa. Ja pamiętam, że budziłam sie przed budzikiem taka przejęta byłam a teraz to luzik :) a właśnie korzystasz z budzika? stonka_biedronka a gniazdko było sprawne? wiesz to wcale czasem nie jest takie oczywiste :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna8686
No to sporo Ci się spóźnił kurcze ja to bym juz się denerwowała że jestem w ciązy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czemu tak ci się wydłużył miałaś jakieś stresy infekcję wyjazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenus0000
madzia250 poki co budzik mnie nie dotyczy bo nie pracuje ale szukam pracy wiec majac stala prace jest latwiej po obudzeniu traktowac to jako dodatkowa czynnosc Prawde mowiac co wiecej do powiedzenia ma moj maz bo dla mnie gumka jest ok ale kompek tez nie wydaje mi sie przerazajacy w porownaniu z NPR ale jest to jakis obowiazek widze ze generalnie wszytkie sobie to cudo chwalicie i ja do samego sprzetu juz jestem przekonana ze dziala ze nie wymaga wiele ale do siebie nie czy mi sie bedzie chcialo bo generalnie dla osob ktore chca za pomoca kompka stosowac sie do NPR super sprawa nie obciaza tak kobiety w analizach i notatkach ale jak czlowiek dodatkowo w ploden dni uzywa gumek to i tak musi i tak wiec mnie igarnia lenistwo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina 24
hehe no tak w sumie jak Ci gumki nie przeszkadzają to nie masz aż takiej potrzeby używania LC. Ale weź pod uwagę że gumki są zawodne i jednak o wpadkę wcale nie tak trudno. Ja nie znoszę kochac się w gumkach więc dla mnie LC jest zbawianiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenus0000
Paulina 24 wiem ze gumki sa zawodne bo juz dwie w zyciu porwalismyna strzepy a nie tylkopekla ale ja i tak z nich nie zrezygnuje w dni plodne wiec tak czy siak ryzyko istnieje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenus0000
Dziewczyny czytam i cyztam i czytam w necie na temat tych wszytkich kompkow i natrafilam na termometr owulacyjny ktory rowniez wymaga 60 sekund rano / tyle ze wymaga recznych wykresow lub programu lub zalogowania na stronie / i oproczn tego ze LC BC i P maja baze danych innych kobiet i pamietaja nasza to juz niczym sie od tego termometru nie roznia : http://www.allegro.pl/item716655317_dokladny_termometr_owulacyjny_microlife_mt_16c2.html Generalnie mysle ze tajemnica tkwi ze za wpadke odpowiada kompek a niemy bo przeciez bylo zielone i nie musimy same interpretowac Co Wy na to dziewczyny wiem ze Wy juz macie Wasze kompki ale czy Ktoras z Was przeszla z NPR z termometrem owulacyjnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenus ja się coraz bardziej skłaniam ku opinii, że nie warto chyba tego kupować, szczególnie, jeśli gumki Wam nie przeszkadzają. LC niby uczy się naszego cyklu, ale i tak zwykle daje 5 dni zielonych na początku cyklu, potem dużo czerwonych (jak masz długie cykle to kapa...), potem po owulacji to wiadomo-niepłodność bezwzględna, więc nie potrzeba LC, żeby o tym powiadamiał...Wystarczy termometr elektroniczny i program/kartka papieru.. Wg. NPR jeśli masz cyklu dłuższe niż 26 dni to (po mierzeniu temp. przez 3 cykle) możesz przyjąć, że pierwszych 5 dni jest niepłodnych. Owulację zobaczysz na wykresie po skoku, zresztą możesz się zalogować na CTLife.pl lub kupić ich program, który wyznacza niepłodność wg. kilku metod NPR. Ja chyba nie dołączę do tych bardzo zadowolonych z zakupu pearly, bo mam mega dużo czerwonych...I jak widzę, ten wzorzec będzie sie powtarzał przez kolejne cykle...Nie ma nic więcej zielonych niestety...Jak mam sobie wypijać szklankę wody zamiast przez 20 lub więcej dni to dziękuję bardzo.. Przemyśl to sobie jeszcze, kupić zawsze możesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenus0000
oryental kiz dziekuje Ci slicznei za wyczerpujaco odpowiedz generalnie przy drgisz rzeczach to ja tak ze wszytkim na nie i musze sie 100% przekonac ze jest to warte swieczki:) ja mam cykle jak w zegarku 28 dni po odstawieniu tabletek kolejny miesiac / a odstawialam juz 2 razy/ 28 dni jak z tabletkami caly czas rozmawiamy zmoim lubym i szukamy za i przeciw bo cena mnie zabija jednorazowa Ty piszesz ze masz duzo czeronych i to po takiej kwocie jest przygnebiajace a jak juz wczesniej pisalam dla mnie gumki nie sa klopotliwe i nie wymagaja ode mnie nic nie oszukujmy sie mojemu mezczyznie tez tak strasznie nie doskwieraja / choc pamieta czasy z tabletekk hi hi i czasem teskni/ tak wiec dlatego nie szaleje z entuzjazmu Gdyby ten sprzet kosztowal max 500zl nie zastanawiala bym sie ... ale znam troche siebie i ta systematycznosc RANO troche mnie zneicheca na temat NPR tez mama minimum wiedzy bo nigdy sie tym mocno nie interesowalam .....ech..zawsze kobiety najbardziej obciazone tymi przyjemnosciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stosująca pearly
oryental kiz hmm trochę Cie nie rozumiem masz pretensje że w 2 cyklu masz tyle czerwonych a w dodatku twój cykl był ponad 12 dni dłuższy od poprzedniego. Ja wcześniej byłam zalogowana na portalu 28 dni i uwierz mi że jakbyś sama miała interpretować swój 2 cykl to i tak byś sobie dała więcej niż pearly czerwonych światełek. Dziewczyno NPR też bierze pod uwagę średnią długość cyklu i musi odwoływać się do najkrótszego cyklu więc przy takich wahaniach to normalne że okres niepłodny względny ciężej wyznaczyć, i potrzeba na to trochę więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oriental kiz spoko już pisałam Ci że pierwsze cykle takie są że czerwonego jest dużo ale to się zmieni mówię Ci to jakoś bardziej doświadczona stażem z kompkiem odnośnie LC a termometru owulacyjnego to ja tego bym w życiu nie porównywała wenus z tym termometrem to musisz i tak prowadzić swoje jakieś zapiski gdziekolwiek karta papieru czy jakieś strony www czy excelu i samodzielnie analizować porównywać obliczać i jak Ty sie pomylisz to zonk :( a z LC oprócz pomiaru nie robisz praktycznie nic patrzysz jaka jest lampka i gotowe a i radze Ci korzystać z budzika wtedy na 100 % nie zapomnisz zrobić pomiaru i jak sie robi je mniej więcej o tej samej porze to tez troszkę lepiej wychodzi. Ja robię o 6 rano i potem śpię dalej a pomiar robię na całkowitym śpiku taka mam wprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenus0000
No pewnie kupie to kompek bom strasznie leniwa rano maz gumki toleruje ale jak pomysli o perspektywie 20lat w nich to czasem by chcial odetchnac /tak sadze a jak nie to mu sie zachce :)/ Ale powiem szczerze ze te sprzeciki sa zbyt malo rozleklamowane u mnie z kolezanke to prawie zadna nie wie ze cos takiego istnieje a szkoda bo jezeli ktos stosuje NPR z powodow religijnych to to cudenko uwalnia kobiete od odpowiedzialnosc w pewien sposob:) aha no ja mysle cay czas o BC bo za jakies 2lata bede chciala dzidziusia /jeszcze tego nie czuje ale oki planuje :)/ wiec ta pomoc w terminie tez istotna :) A mam jeszcze pytanko gdzie nalepiej kupic ten sprzet i gdzie u nas w kraju robia wydruki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×