Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

heheh tak coś o tym wiem przy 2 dzieci wpadka nie wchodzi w grę więc dla mnie skuteczność też jest na 1 miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama1991
mam pytanie czy jeśli jest niewydolność ciałka żółtego to BC pokaże owulacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokarze bo niewydolność ciałka żółtego ma miejsce jak jest zbyt krótka faza lutealna, albo za mały skok tempki po owulacji, ale owulacja ma miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, powiedzcie mi proszę, jak to jest z tą pamięcią w komputerkach? te 99 lub 180 dni dotyczą tylko ewentualnych wydruków danych czy po prostu komputer będzie pamiętał moje cykle tylko z tego okresu? Bo myślałam, że jego "uczenie się" mnie ma polegać na zapamiętaniu moich cykli od początku użytkowania. I jeszcze mam jedno pytanko, ponieważ przeczytałam cały wątek i wychodzi na to, że zdarzyło się przy wpadkach, że kompiki zinterpretowały źle owulację i za szybko pokazały zielone. Dotychczas myślałam, że zielone przed owulacją są leciutko ryzykowne, ale żeby te po owulacji? Zaczynam już wątpić w ich skuteczność, no chyba, że po prostu tych prawdziwie bezpiecznych zielonych będzie może z 5 przed samym okresem. A jednak troszkę kasy kosztują, sama nie wiem. Proszę rozwiejcie moje wątpliwości. Wiosennie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na monitorze możesz sprawdzić dane z tych 99 czy 180 dni wstecz, ale zapamiętują wszystko. co do skuteczności to nic nie daje 100% pewności no chyba, że odstawisz współżycie na półkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny zastanawiam się nad kupnem komputerka. Wiem ze to wątek dotyczący lady compa, ale powiedzcie co sądzicie o cyclotescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialamasajka
Cyclotestu używam już 2 lata i jestem bardzo zadowolona. Nic złego się z nim nie działo, dni płodne wyznacza bardzo dokładnie, także polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merigold z podkarpacia
Dziewczyny może któraś mi podpowie , jestem w ciąży , używałam Perly , jak go wyłączyć na te kilka miesięcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jego się raczej nie da wyłączyć, schowaj w szufladzie, a jak przyjdzie czas powrotu do pomiarów to nastawisz budzik i mierzysz dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę nie zaśmiecajmy wątku pseudo reklamami cyklotestu bo to nie ma sensu już nie raz nie dwa w tym watku był poruszany ten temat. Co do wyłączenia Pearly podczas ciąży to tylko sobie budzik wyłącz i jak to zrobisz to schowaj Pearly i po ciąży możesz wrócić do pomiarów jak dostaniesz @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie fajne jest w komputerkach to ,że sama możesz zdecydować czego Ci potrzeba, jeśli znasz się trochę na npr to wystarczy Pearly ale jeśli starasz się o dziecko a masz problemy z cyklem to lepsze bedzie Babycomp, no i wyglądem się różnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiemzielona
Megi co ty za bzdury piszesz nie trzeba znać się na npr żeby używać pearly chyba nie bardzo masz pojecie jak pearly LC działają do jednego i drugiego nie trzeba wiedzy z zakresu npr nic nie trzeba analizować komp (pearly i LC) sam to robi po co takim wpisem siejesz zamęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fakt nie trzeba się znać na NPR ale w sumie dzięki kompowi ja nauczyłam się trochę zasad NPR. Jak kupowałam to byłam taka ciemna że nie wiedziałam że w cyklu sa nawet różne tempki dopiero używając kompa uczyłam się i poznawałam lepiej swój organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też się nauczyłam troszkę zasad NPR, ale jak napisałam troszkę :) i też należałam do tych osób, które nie wiedzą, że w cyklu są różne tempki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przypadkowy_przechodzień
Kilka dni temu "wpadłam" na necie na temat LC i BC. Ponieważ chcę odstawić hormony, które bardzo źle na mnie działają, zastanawiam się nad inwestycją w takie urządzenie. Jako, że mam już 3 dzieci - i nie planuję więcej - skuteczność jest dla mnie MEGA ważna. Powiedzcie, czy jest ktoś na forum, kto używa LC lub BC od kilku lat? Czy naprawdę to urządzenie jest takie dobre, jak opisują to producenci? Czy znacie przypadki, że komuś z użytkowników zdarzyła się wpadka? Kurczę - dla mnie to trochę jak czary-mary - tak dobrze to brzmi, że aż ciężko w to uwierzyć.. Naprawdę macie "zielone" przed owulacją i ze spokojnym sumieniem (mam na myśli obawę przed niechcianą ciążą) współżyjecie bez dodatkowych zabezpieczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do przypadkowy przechodzien najpierw polecam przeczytac cale to forum, poniewaz sa tam rzeczy istotne. mianowicie jest wpadka jest tez ciaza planowana . w moim przypadku plec zgadza sie ze wskazaniamo kompa. dla dlugich i nieregularnych cykli jest duzo czerwonych i zoltych lampek. ja kupilam baby comp z nadzieja na bezstresowa antykoncepcje. jak dla mie za malo zielonych lampek. ale zaleza one od cyklu i sumiennosci pomiarow. zycze dobrej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm, mam problem a nie mam pojęcia, gdzie mam instrukcję do pearly- może któraś z Was pomoże? jestem chora i używam jak termometru- wciskam długo prawy, czekam, aż się zaczną pojawiać te ósemki etc, wciskam dowolny przycisk i mierzę. Wszystko było ok, ale dziś w pewnym momencie zaczyna mi migać na zmianę mierzona temp i takie coś: F - -. Czy wiecie, co to znaczy? Zepsułam coś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypadkowy przechodzień ja używam Baby Compa od ponad 5 lat w tym 2 krotnie planowałam ciążę i to z bardzo szybkim poczęciem co wedle mnie znaczy że jesteśmy z mężem dość płodni :P Nie stosowałam żadnych innych zabezpieczeń w zielone gdyż jak dla mnie jest to pewnik także przed owu. Więcej dzieci również nie planuję i dalej ufam w skuteczność kompa i zamierzam go dalej stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natkalina
Witajcie kochane! Od kilku dni jestem posiadaczką Lady Compa, mam dwójkę dzieci i nie planuje juz więcej. Przed kupnem przeczytałam całe forum i zdecydowałam się właśnie na LC :) Mam pytanie do stałych uzywaczek.wstaje o 3 do dziecka, spałam godzinę do 4 a potem już nie mogłam spać tylko leżałam.czy w takim przypadku mogłam wykonać pomiar? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, zaczęłam używać Pearly, nie nastawiam budzika wbudowanego w urządzenie, korzystam z innego. Tak więc: włączam Pearly, potem znów naciskam okrągły przycisk (urządzenie pika) i lampka z termometrem zaczyna migać. Czy to tak właśnie powinno się odbywać? W instrukcji nie ma ani słowa o tym, jak to działa kiedy nie nastawia się budzika (oczywiście nastawiłam go za pierwszym razem, wtedy trzeba), ale czy to pikanie i powtórne wciskanie guzika po uruchomieniu Pearly jest normalne? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Gościa, tak, to pikanie jest jak najbardziej normalne, jak termometr miga, trzeba zmierzyć temperaturę. Zakończenie mierzenia temperatury też będzie oznaczone pikaniem, czyli w skrócie: trzeba włączyć pearly, nacisnąć okrągły guzik i będzie piknięcie, a temometr zacznie migać, zmierzyć temperaturę i znowu będzie piknięcie. Ja używam też pearly bez budzika i chyba dzięki temu nawet dłużej działa, bo bateria wytrzymała mi 3,5 roku:-) Miłego używania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natklalina w takim wypadku nie powinnaś dokonywać pomiaru bo pewnie był on nienaturalnie podwyższony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu, dziękuję za odpowiedź- to takie wspaniałe, że zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże i odpowie nawet na- wydawałoby się- nieistotną kwestię :) Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh wszyscy zajęci byli świętami a teraz niedługo majówka więc korzystają z zieleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś wysyp ciąż ostatnio w moim otoczeniu kolejna koleżanka zaszła w ciążę planowaną ale tym razem nie z BC ale z Pearly w końcu on też ułatwia zajście poprzez wskazanie okresu płodnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×