Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Gość gość
Cześć jestem nowa trochę tu grzebałam ale czasem jest tak że nie można znaleść jak na złośc czegoś czego sie szuka. Kupiłam lady comp i jestem po odstawieniu tabletek czekam na właściwą "m" i pytanie czy mogę sobie dokonywac pomiarów i "m" dodać jak sie pojawi? Czy czekać jak się pojawi "m" i dzień po tym dokonać pierwszego pomiaru i wprowadzić "do tyłu m"? Jeśli chaotycznie napisałam to przepraszam ale z góry dziękuję za jaką kolwiek odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz robić pomiary, a jak będziesz już miała właściwą "M" to zawsze możesz wykasować te pomiary, wprowadzić M i zacząć pomiary od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak możesz zrobić ale potem trzeba by było je wykasować aby Lady Comp nie uznał ich za twoje normalne tempki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki serdeczne za odpowiedź, skoro jesteście takie miłe mam jeszcze jedno pytanko na razie:) powiedzcie proszę czy do wpisania mojej prawdziwej "m" nie muszę mieć najpierw pomiaru temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowi00tka
Hej, dziewczęta. Jestem użytkowniczką LC od tygodnia. Teraz mam M i ostatnio nie dokonalam pomiaru. Zgodnie z instrukcją nastawiłam budzik na 6.00 na kolejny pomiar. Ale LC zaświecił mi termometr z limitem na pomiar liczony od ostatniego pomiaru. Przyznam, że tamten pomiar zrobiłam nieco bezmyślnie bo o 3. I ta lampka swieci mi się od północy do 6 nad ranem. Niestety nie mogę w tych godzinach odespac swoich 2-3 godzin, bez wstawania. Wtedy to byla jednorazowa sytuacja. Czy da sie jakoś zmienić ten limit? Bo pominiecie pomiaru i nowe nastawienie budzika nic nie dają. Czy muszę, że tak powiem "sztukować". Czyli nasawić budzik np. na 5. licząc że bedę może mogła dokonać prawidłowego pomiaru i wtedy, na kolejny dzień będę miała już limit od 2 do 8? czyli taki, który mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M możesz wprowadzić różnie tzn jeżeli nie dokonywałaś jeszcze pomiarów albo dokonałaś pomiar rano a M dostałaś nie wiem np. o 13 to wprowadzasz M sama . A jak wiesz że masz M robiąc pomiar to najlepiej wprowadzić je po pomiarze nowi00tka może najlepiej jak masz M i dopiero zaczełaś używać wykasować wczesniejsze pomiary i zacząć od nowa wprowadzając M ?? A jezeli nie to musisz najlpeiej pominąć jeden pomiar i nastawić budzik na kolejny dzień w limicie który Ci odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy cieszą się piękną pogodą :) A ja zastanawiam się nad powrotem do pomiarów po porodzie tylko chyba jeszcze poczekam aż mała zacznie dłużej w nocy spać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitta85
Czy lady comp potrafi za pomocą swojego oprogramowania przewidziec szybszą niż zazwyczaj owulację? Mam cykle 34 dni, czasem krocej czasem ciut dłużej, ale miesiąc temu chyba z powodu stresu w pracy był tylko ...25 dniowy. Czy komputer by sobie z tym poradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
Wiesz kompy na początku użytkowania uczą się twojego cyklu i nad wyraz się zabezpieczają przed owu dają bardzo mało zielonych więc byłabyś bezpieczna. A jak już zarejestruje że miewasz tak krótkie cykle to będzie zawsze brał to pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juilitta85
Dzięki Katasha za odpowiedź, widzę, że weszłam sprawdzić odpwiedź w tym momencie, w którym mi odpisałaś ;-) To dobrze, że kompy się zabezpieczają, choć jeśli taki zdarzy mi się dopiero za rok to nie wiem co on na to. No ale może też weźmie to po uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
hmm jakoś dziwnie teraz działa to forum niby się logowałam a i tak pokazało mnie na pomarańczowo hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie do osób które rodziły i po porodzie używały Lady Compa, kiedy najlepiej zacząć pomiary?? Urodziłam 2 miesiące temu i zastanawiam się nad kupnem Lady Compa ale nie wiem jak to jest po porodzie proszę o jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
musisz poczekać na miesiączkę bo bez miesiączki będzie świecił na żółto, jak już masz to ją wprowadź, nastaw i aktywuj budzika i możesz mierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magi1986
Dziewczyny trochę tutaj poczytałam i mam wątpliwości. Czy wy naprawdę korzystacie ze wszystkich zielonych lampek, czy są takie którym nie ufacie i sie dodatkowo zabezpieczacie? Czytam o LC od jakiegoś czasu i na forum wizaż wyczytałam, że jedna dziewczyna zaszła w ciążę już 2 raz, co roku od czasu jego stosowania. Byłam przekonana do kupna jego, ale mam teraz mętlik w głowie :/ Wydać ok 1850zł to nie mała sumka, mam już dwójkę dzieci i nie chcę trzeciego, a tabletek w życiu nie dotknę, staram się zdrowo odżywiać, więć tym bardziej tabletek nie mam zamiaru nigdy brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uzywamy z dziewczyna pearly od ok 3 lat i o ile nie jestesmy bezplodni to dziala ;) zauwazylem ze pearly dziala bardzo zachowawczo i jesli tylko dzieje sie cos z cyklem od razu jest duzo czerwonych dni (czasami po parenascie). pisze to dlatego, ze 3 lata temu sam szukalem informacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
Gościu spokojnie urządzenia są naprawdę pewne zresztą potwierdzają to badania. Ja stosuję je już w prawie 6 lat i korzystam ze wszystkich zielonych bez dodatkowych zabezpieczeń. do tej pory nie było wpadki nawet takiego ryzyka bo jak już ktoś tu pisał urządzenia zabezpieczają się nawet na wyrost jak nie są pewne. a wypowiedzi kogoś na forum i twierdzenie że wpadł 2 razy z kompem jak dla mnie mało wiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
spokojnie urządzenia są pewne, do mnie przemówiły badania, dużo pozytywnych komentarzy na forach, a teraz po ok 2 latach sama już mogę powiedzieć, że się sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie komputerki są pewne jak są to korzystam z zielonych po to go przecież kupiłam :) w przypadek podwójnej wpadki nie chce mi się wierzyć , chyba ,że wpadka nie była do końca wpadką;) i przytulanko, ale "tylko trochę" było w pomarańczowe albo czerwone, tak też się zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam od 4 lata, korzystam ze wszystkich zielonych (nie po to wydałam kupe kasy, żeby w to wątpić:) ) czasami korzystam tez z pierwszych czerwonych (szansa na wpadke jest, ale raczej minimalna). Znam tez kilka osób stosujących komputer cyklu, jak na razie z powodzeniem. Koszt jest całkiem spory (ja mam lady compa, pearly jest troche tanszy i mniejszy), ale czasem pojawiają się używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość5555555555555555555555
A mnie zastanawia cos innego, ale zaznaczam, ze nie mam zbyt duzej wiedzy. Jesli uprawiacie seks w dni nieplodne, to czy istnieje ryzyko, ze plemnik sie "przechowa"do dni plodnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
urządzenia uwzględniają 5-dniową żywotność plemników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
No tak urządzenie aż nadto się zabezpiecza i przyjmuje 5 dniową żywotność plemników choć zazwyczaj to tylko 72 h czyli 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatataa
No 5 dni, ale swoją drogą czy jak jest dzien niepłodny to ze względu na środowisko w pochwie plemniki nie obumierają po ok. 3 godzinach? Tak zawsze myślałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
hehe nie wiem jak to jest z dniami niepłodnymi więc się nie wypowiem wiem tylko że w dni płodne może przeżyć te 72 h więc dobrze że kompy się tak zabezpieczają zstąd ta skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moj chlopak powiedzial, ze nie wierzy w to urzadzenie, bo co jak mi temperatura podskoczy z powodu choroby albo czegos innego? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćitakitak
Dziewczyny, chcę kupić Baby Compa. Mam bardzo nieregularne cykle. Proszę o odpowiedź - czy muszę czekać na rozpoczęcie pomiarów do pierwszego dnia okresu, czy też mogę zacząć pomiar od pierwszego dnia zakupu, nawet jeśli to bedzie powiedzmy na tydzień przed okresem? (mówimy tutaj o normalnym okresie, nie o okresie fizjologicznym po odstawieniu tabletek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo1
możesz zacząć nie czekając na miesiączkę, jak wprowadzisz poprzednie to i tak będzie naliczał kolejne dni cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katasha7
No tak możesz zacząć od razu od zakupu ale do M będziesz miała czerwień ale już zaczniesz się przyzwyczajać do pomiarów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×