Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NEC

Oczyszczanie wątroby wg.Tombaka lub dr Clarka

Polecane posty

Gość Ferdia
Mam pytanie do osób, które stosowały metodę dr Clark - czy przed oczyszczaniem wątroby stosowaliście program usuwania pasożytów? i czy oczyściliście nerki jak zaleca to Clark?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aryjski niewolnik Makaratu
Witam, przeprowadziłem oczyszczanie za pomocą gorzkiej soli i oleju z grapefruitami wg Pani dr Huldy Clark. Gorzka sól-ohydna, trzeba wypić 4 porcje, masakra, ale da radę. olej ze sokiem w porównaniu do tego to miód.ale do rzeczy. Po wypróżnieniu 2gim i kolejnym na oko wyszlo ok 200szt pól centymetrowych 'kamyków' o konsystencji twardego żelka i kolorze ciemno zielonym. jako sceptyk zastanawiam się czy te złogi to ta zageszczona oliwa?a moze skrystalizowany sierczan z oliwą? nie wiem, ale pewne jest to ze troche tego wyszło! jeżeli to faktycznie 'moje' złogi od lat tkwiace w woreczku i przewodach zółciowych to super, bo faktycznie działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boulding
Witam, dr Clark zaleca oczyszczać wątrobę bedąc zdrowych tzn. bez grypy, przeziebienia, ja ma ciągły katar ból zatok etc. czy ktoś z Was oczyszczał wątrobe mając katar itp? I jeszcze jedno pytanie, jakiej wielkosci kamienie, maksymalnie mogą wypaść bez zatkania przewodów? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja1963
Witam. osobiscie oczyszczalam watrobe 3 razy i faktycznie w toalecie bylo pelno (chyba)tych kamieni.Mam jednak problem ,bo co miesiac mam ostre goraczki spowodowane (prawdopodobnie) zatrzymaniem zolci lub zarzucaniem tresci pokarmowej do watroby.Moze to dziwnie brzmi,ale nie mam woreczka i mialam dwie operacje naprawcze.Poniewaz nigdy nie wiem kiedy dopadnie mnie choroba trudno wybrac termin na oczyszczanie z tygodniowym piciem soku jablkowego,dlatego spróbuję oczyszczanie bez przygotowania.Czytalam,ze jest to możliwe.Czy ktos tego próbował?Podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma sposób na wypicie soli gorzkiej albo może da się to czymś zastąpić? Ja przełykam sól z ogromnym trudem, rano następnego dnia wcale nie jestem w stanie tego wypić. Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja1963
Witam. Chyba nie ma sposobu na sól ale mnie osobiscie pomoglo pow wypiciu troche cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sudi
Witam. Przygotowuję sie do metody dr Clark. Zrobiłem usg i wyszło, że mam woreczek żółciowy zawalony złogami. Oczywiście od razu dostałem skierowanie na laparoskopowe usunięcie woreczka. Ale moje pytanie brzmi, czy z wypełnionym woreczkiem żółciowym mogę swobodnie przeprowadzać te kurację? Nie będzie żadnych skutków ubocznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja1963
Witam. Ja stoasuje metode Andreasa Moritza.Ogólnie te wszystkie metody sa podobne,czyli kwas i oliwa.Nie mam juz woreczka,ale mam kamienie wewnątrz wątrobowe.Płukanie robiłam pięciokrotnie i tylko raz miałam po zabiegu ból,podobny do ataku woreczka.Troche sie obawiałam przed następnym plukaniem,na szczęście wiecej się to nie powtórzyło.Własnie na sobote planuje zabieg.Ja nie mam woreczka juz 18 lat i bardzo żałuje,że tak szybko mi go usunieto(,z wielkimi powiklaniami).Teraz coraz częściej moźna przeczytać,że po usunieciu woreczka nadal moga robić sie kamienie.I co wtedy??tego nie wie nikt jem na rozpuszczenie kamieni(URSOFALK ).ale mimo to poszukałam w necie i wybrałam kuracje Moritza.Mysle,że warto spróbowac.Tak że życze powodzenia i wytrwałości.Pozdrawiam,Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferrrum
Robiłam oczyszczanie wątroby wg. Tombaka. Dokłanie zastosowalam się do zaleceń - dieta roślinna, 3 dni samych soków, wieczorem trzeciego po rozgrzewaniu wątroby wypiłam oliwę z oliwek i sok z cyrtyny - w sumie 5 łyżek. 12-tej zrobilam lewatywę. I nic. Poszlam spać. Około 4-tej nad ranem obudziłam się, bo dziwnie się czułam. Poszłam do toalety z nadzieją na wypróżnienie. Siadłam na sedes i zaczęło się - zobilo mi się zimno, oblały mnie poty i....zemdlałam. Ocknęłma się chyba natychmiast po upadku, byłam bardzo słaba. Usiadłam znowu na muszlę i znowu zaczęły się poty i słabość. Zemdlalam ponownie, tym razem juz przy mężu. potem wylało się ze mnie sporo, ale w kolorze czerwonym (skutek picia soku z buraka). Nie miałam odwagi na poranną lewatywę i na więcej na Tombaka się nie zdecyduję. Jeszcze po 2 tygodniach czuję ucisk watroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sudi
Ja jestem po pierwszej kuracji oczyszczania wątroby. Wejdź sobie na mapę zdrowia, tam jest opisany krok po kroku sposób oczyszczania wątroby i woreczka. Mi się udało wydalić kilkanaście mniejszych i kilka większych kamyczków. Ale żeby kuracja oczyściła cały układ ze złogów, musi być przeprowadzona kilkakrotnie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viesia
mam porade na temat pobrania soli. Otoz ja to robilam juz pare razy I za kazdym razem bez problem - dziala. Nie wiem czy mozecie dostac puste kapsulki. Tutaj na iherb.com mozna zamowic jak mozecie http://www.iherb.com/Now-Foods-1-Gelatin-Caps-500-Empty-Capsules/887 Wkladasz ta sol w kapolki (4 lyzki to w zaleznoci jakie sa wielkie kapsulki) to wychodzi ponad 40 kapsulek. Dzelisz to na 3 I wowczas bierzesz te kapsulki wypelnione sola I popijasz szklanka wody. Nie ma najmniejszeko probelmu - to dziala bo robilam to juz kilka razy. Ja nie wiem czy mozecie u siebie dostac puste kapsulki ale iherb.com jest super. Tam zamawiam wszystkie witaminy I preparaty. Jak macie ochote zamowic te kapsulki to mozecie uzyc moj kod KER412 to dostaniecie znizke $5 lub $10 jak zamawiacie pierwszy raz. Ten referral code tylko pracuje jak zamawiacie z iherb.com pierwszy raz. Jeszcze raz moj referral code: KER412. Ja rozposzczonej soli uzywal tylko 1 raz. To bylo tak okropne ze drugi raz bym tego nie zrobila wiec znalazlam Forum na ktorym mi poradzili wlozyc to w puste kapsulki. Teraz te przeczysczenie robie bez problemu. Wlasnie robie to w tej chwili. Jestem po 1 dawce. Ide brac druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam płukanie wątroby według Mortiza czuje sie super, więcej na nowym forum Ashkara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sudi i jak po oczyszczaniu? co z woreczkiem i kamieniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej to Ostropest to my znamy ale to trzeba systematycznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariannaanna
Zastosowałam metodę Tombaka do oczyszczania wątroby i nie wypróżniłam się do następnego dnia do wieczora, nie było żadnego parcia koreczków itp. rzeczy, trochę mnie około godz. 23,00 mdliło, odbijało się i trochę czułam słabość i na tym się skończyło. Raczej już tej metody nie zastosuje. Mam 59 lat i myślę, że przez tyle lat już się tam coś nazbierało w tej wątrobie skoro odczuwam ucisk za prawym mostkiem. Stosowałam zgodnie z instrukcją. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było wypić a owcy jeszcze 60ml oleju i by poszło. Kurację trzeba powtórzyć, zapewniam, że się uda Www.facebook.com/tombakfanclub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania333
Witajcie, pare lat temu robiłam 3 razy oczyszczanie wątroby w/g Tombaka i byłam zadwolona z efektów.Teraz chce powtórzyć i jeszcze nie podjełam decyzji w/g jakiej metody będę to robić.Interesuje mnie bardzo sprawa pasożytów.Trzeba je usunąć przed oczyszczaniem wątroby.Macie jakieś doświadczenia,podpowiedzi?( tylko nie Siemionowa)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alien67
Bardzo łatwo jak do każdego smaku można się przyzwyczaić. Myślę że osoby które zjadają sałatki z dodatkiem oleju, nie mają żadnego problemu, podobnie i ta zmiana nastąpiła u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bogumiła 2008.07.13 Jestem po pierwszym oczyszczaniu wątroby wg.Tombaka i jestem bardzo rozczarowana efektem końcowym,dodam że solidnie się do niej przygotowałam.Drugiego razu raczej nie będzie----bo takich zabiegow trzeba przeprowadzic kilka aby zadzialalo.U niektorych dziala od razu,pierwszego dnia a u niektorych dopiero po kilku razach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam usunięty woreczek i jeden kamień .moi rodzice też a ey piszecus że Bóg wie ile tych kamieni.to dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widzę żadnego sensu w przeprowadzaniu tego typu kuracji. Przede wszystkim dlatego, że wątroba, która prawidłowo funkcjonuje, oczyszcza się samodzielnie. Wszelkie zanieczyszczenia są z niej usuwane wraz z żółcią do pęcherzyka żółciowego, a stamtąd do dwunastnicy. Nie widzę powodu, aby stosować tak drastyczne metody, jak ta Huldy Clark. Jej skuteczność jest moim zdaniem wątpliwa. Nie potrzeba wypijać aż tak dużo oliwy – dla pęcherzyka żółciowego bodźcem do opróżnienia jest zwykły posiłek z odrobiną tłuszczu. Owszem, osobom, które mają skłonność do zalegania żółci w pęcherzyku, poleca się kurację, która polega na piciu na czczo łyżki oliwy z sokiem cytrynowym. Jednak żeby pobudzić pęcherzyk żółciowy do pracy, z pewnością nie musi być tego tłuszczu pół szklanki. Wręcz przeciwnie! Nawet roślinny tłuszcz w tak wielkich ilościach może spowodować stłuszczenie wątroby. A jeśli na tę przypadłość nałoży się jeszcze coś, co dodatkowo ten narząd osłabia (np. niektóre leki, alkohol, ciężkostrawne smażone potrawy), to efektem może być (bardzo bolesny!) ostry stan zapalny, jego z kolei konsekwencją – nieodwracalne uszkodzenie wątroby. Tego rodzaju kuracje odradzałbym w szczególności osobom, które mają kamienie w pęcherzyku żółciowym. Z całą pewnością nie jest to sposób na to, by się ich pozbyć. Jeśli kamień jest duży i wypełnia cały pęcherzyk żółciowy, to żadna ilość oliwy nie pobudzi go do skurczenia się. A jeśli nawet kamienie są małe, to pod wpływem zabiegu mogą przytkać przewód żółciowy i spowodować żółtaczkę mechaniczną albo, co gorsza, zapalenie trzustki, czyli jedną z najpoważniejszych i najbardziej niebezpiecznych chorób przewodu pokarmowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiu
Jestem po 4-tej kuracj ..po 1-szej kamienie sypaly sie jak korale NIE DOWIARY...ale efekt byl po 4 oczyszczeniu tak miałem watrobę zawaloną tzn ..odstawiłem tabletki na nadciśnienie , po 2 tygodniach zrobilem badanie na cholesterol z 250...spadł na 190 jem normalnie piję gorzałę i super żyję ...teraz oczyszczanie co rok POLECAM ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiu
A ten pesymista ,który opisuje negatywny skutek oczyszczania watroby metodą TOMBAKA to bez pojęcia ....nadmienię ,że miałem problemy z kolanami / skierowanie na wymianę/ a po oczyszczeniu kości i stawów metodą TOMBAKA / lisciem laurowym / śmigam na nartach . Teraz podchodze do kuracji czarną rzepą ...POLECAM WSZYSTKIM ...te negatywne oceny to opinie niedorobionych "doktorow"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam kamienie ale ich nie usuwam, staram się rozpuścić. Woreczek jest bardzo ważny, bez niego człowiek jest jak uposledzony, same problemy i choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćElza
nie próbujcie żadnych oczyszczań wątroby bez epsomu, ta sól ma za zadanie rozluznić przewody żółciowe, a olej powoduje wyrzut żółci, która zabiera ze sobą kamienie, przy nierozlużnionych przewodach duże kamienie mogą utknąć, ważna jest też całkowicie beztłuszczowa dieta przynajmniej dwa dni ,która zatrzymuje żółć w woreczku i wątrobie i zwieksza ciśnienie żółci, oczyszczanie z pasożytów wręcz nie wskazane, jeżeli będą przywry , to też zostaną wydalone i ważne nie zaczynać za wcześnie jeść po wszystkim --- polecam stronę oczyszczanie wątroby instrukcja krok po kroku , i soku nie piję bo to bzdura,że zmiękczają kamienie , niby jak?, jestem na diecie piątek i sobotę , wieczorem zaczynam i jest OK, epsom piję przez rurkę i jak mdli to parę kropel soku z cytryny na język świetnie pomaga - powodzenia , bo warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×