Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Do za37.Witam .Bardzo fajnie napisals.Ja mam podobna sytuacje rowniesz 2 dzieci i kochajacego meza.Ale nie trace nadzieji moze medycyna pojdzie do przodu.Zamierzam umowic sie na konsultacje do Dr Zukowskiej.Mam nadzieje ze da sie z tym cos zrobic.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martawd
Witam wszystkich!!!! Mam pytanie dlaczego nikt nie chce mieć przeszczepu.......Mogę polecić Ci szpital w Waszawie na czarniakowskiej to jest chyba jak dobrze pamiętam klinika chirurgi plastycznej coś takiego już nie pamiętam dobrze, a bym zpomniała wiek nie gra roli w typu takich operacji ja mniałam pierwszą w wieku 15-stu lat.miałam w tym szpitalu dwie operacje..... na innych osobach końcowe wyniki widziałam i były super o swoim wyniku nie mam co opowiadać z tego względu, że mam tendencję do wygórowań.jak to jeden lekarz powiedział nawet po porodzie mogę mić bliznę .w tym szpitalu zajmowała się doktorka nie pamiętam imienia i później był profesor john

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paki
Witam , Na wstepie chce napisać : ] że w pełni rozumiem was rozumiem . Sam miałem popażenie 3 stopnia i to w wieku 9 mięsiecy ;/ wiec chyba nikt wczesniej tego nie doświadczył . Cudem przeżyłem i z dziekuje Bogu że tak szybko nie odeszłem z tego świata. Teraz mam 17lat chodze na plaże , mam dużo kumpli i nie obchodzi ich moje blizny . Lubią mnie takim jakim jestem. Kiedyś odczuwałem lekki dyskonfort ale to nie jest powód by odrazu sie wieszać . Trzeba poprostu iść do przodu przez świat , czesto widze jak przechodzący obok ludzie patrzą sie na moje blizny ( 2rece , troche klatki i noga) i jakoś mi to nie przeszkadza. Zamiast marnować czas na jakieś zabiegi , chodze na siłownie , opalam sie i ciesze sie życiem xD. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta.belka joluslawawp.pl
Witam, mam 24lata i 22-letnia bliznę pooparzeniową na lewym ramieniu, dekolcie oraz szyi. Nigdy nic z tym nie robiłam ale zamierzam. Mieszkam pod Krakowem. Jeśli jest ktoś o podobnym problemie i zamierzałby szukać pomocy w Krakowie (lub już to robi) proszę o kontakt mailowy. Odpiszę na każdego maila. megi222, jesteś jeszcze na forum?? Pisałaś, że wycinasz blizny po kawałku w Ars Medica w Krakowie (jeden zabieg 700 zł). Bardzo proszę Cię o jakiś kontakt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta.belka mailjoluslawawp.pl
Witam, mam 24lata i 22-letnią bliznę na lewym ramieniu, dekolcie oraz szyi. Nigdy nic z tym nie robiłam, ale zamierzam. Mieszkam pod Krakowem i tam chciałabym szukać pomocy. Jeśli są tu osoby, które podobnie jak ja rozmyślają o usunięciu/korekcie blizn w Krakowie zapraszam do mailowania! Chętnie popiszę z ludźmi o podobnym poblemie. megi222 jesteś jeszcze na forum ??? Pisałaś, że usuwasz blizny kawałek po kawałku (jeden zabieg 700zł) w Ars Medica w Krakowie. Bardzo proszę Cie o jakiś kontakt! Pozdrawiam wszystkich poparzonych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta.belka
Korekta bo powyżej nie wypaliło;p Mój mail:joluslawa@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta.belka
Poprawka: Mój mail to joluslawa@wp.pl P.S. Chcę szukać pomocy jak najwięcej na NFZ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta.belka
Poprawka: Mój mail to joluslawa@wp.pl P.S. Chcę szukać pomocy jak najwięcej na NFZ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta.belka
Poprawka: Mój mail to joluslawa@wp.pl P.S. Chcę szukać pomocy jak najwięcej z dofinansowania NFZ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta.belka
Poprawka: Mój mail to joluslawa@wp.pl P.S. Chcę szukać pomocy jak najwięcej z dofinansowania NFZ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta.belka
Poprawka: Mój mail to joluslawa@wp.pl P.S. Chcę szukać pomocy jak najwięcej z dofinansowania NFZ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do anika8271 .Napisz cos wiecej na ten temat.Naprzyklad gdzie to robilas kto to robil jka dlugo sie goilo i czy sa efekty.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do anika8271 .Napisz cos wiecej na ten temat.Naprzyklad gdzie to robilas kto to robil jka dlugo sie goilo i czy sa efekty.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do anika8271.Napisz cos wiecej gdzie mialas robiony przeszczep kto robil i czy jest poprawa .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do anika8271.Napisz cos wiecej gdzie mialas robiony przeszczep kto robil i czy jest poprawa .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do anika8271.Napisz cos wiecej gdzie mialas robiony przeszczep kto robil i czy jest poprawa .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miqa
chciała bym się zapytać pięknie piszecie o przyzwyczajeniu do swoich blizn.Ja też takie mam na rece piersi i pod nią.Na szczęście mam pierś:) Mam pytanie czy ma któraś z was dziecko i jak sie zachowała skóra popażona podczas ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja mam blizne na polowie dekoldzie i na piersi i bylam 2 razy w ciazy wszystko normalnie bylo tylko troche blizny mnie ciagneły noi troche jest roznica w wielkosci piersi b ta ladna sie rozciagnel nie tak bardzo ale ja widze a ta brzydka zostala taka jak byla pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakas00
Przyzwyczajenie do blizn? Ja od 14 lat się do nich nie przyzwyczaiłam ani nie zaakceptowałam! I nie zamierzam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jak wasze samopoczucie bo ja łapie doła, robi się cieplutko a ja jak zwykle będę się kryła pod ciuszkami. Ale to jest męczące. Naprawdę podziwiam osoby które nie wstydzą się swoich blizn. Ja niestety chyba nigdy nie zdobędę się na odwagę żeby wyskoczyć w bikini czy topik. Buźki i wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilla55
ja tez sie nie przyzwyczailam do tych blizn i tez czasami lapie dola i tez podziwiam innych co sie nie wstydza tych blizn pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do hana24: hej i jak tam? umówiłas sie na wizyte w Siemianowicach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO lenka Narazie nie moge umawiać się na wizyty, wszystko przełożyłam na jesień bo prowadze działalność i w tym czasie nie mam czasu na cokolwiek związanego ze swoją ,,urodą\". Pochodzę z okolic wrocławia więc tutaj będę szukała lekarzy. no i raczej prywatnie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniucha86
mam blizne na nodze a chciałabym założyć sukienkę na przyjęciny do kuzynki, pomóżcie mi-jak mogę ukryć te bliznę??? jest jakiś dobry podkład który mógłby zakryć bliznę?? po za tym pozdrawiam wszystkich!! to bedzie moje pierwsze lato z okropną blizną na nodze i nie mam pojęcia jak to wytrwac...:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do aniucha 86. Ja ci proponuję (chociaż wiem że to nie jest łatwe) żebyś nie ukrywała tej blizny na nodze bo jak zaczniesz ją od początku chować tak będziesz kryła się z nią cały czas. Piszę Ci tak bo sama wiem po sobie jak to jest. Mam dwie blizny jedną na ramieniu a drugą na szyi w naprawdę widocznym miejscu. tej na szyi nigdy nie chowałam i nikt praktycznie nie zwraca na nią uwagi a tą na ramieniu nigdy nie pokazywałam i pewnie się nie odważę bo mało kto z moich znajomych wie o niej. Z ukrywaniem się byłam tak dobra że nawet siostry nie wiedzą o tej bliźnie na ramieniu, poprostu myślą że mam już taki styl ubierania (zawsze rękawek nie za krótki). Męczą mnie te ciągłe pytania (a czemu nie ubierzesz bluzki na ramiączkach albo bikini, krzywo się opalisz z tym rękawem itp...) Naprawdę dobra rada to sie nie ukrywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xslicznotkax
Bylam w CLO w Siemianowicach na konsultacji. Mam sie zglosic na 3 tyg pobyt w szpitalu refundowany przez NFZ, podczas ktorego zastosuja mi rehabilitacje oraz serie zabiegow. NFZ sfinansowywuje 2x do roku taki pobyt. To ma mi pomoc w rehabilitacji ramienia , na ktorym mam przeszczepiona skore... Pozniej rehabilitacja samemu rano i wieczorem + 2x w tyg rehabilitacja u specjalisty. W sumie 2 lata pracy... nie wiem co robic... mam szybko sie zdecydowac, wybrac wolny termin bo jest tylko 10 łózek... Mieszkam jakies 70 km od Siemianowic. Czy ktos tam lezal? Jak tam jest? Nie chce znowu lezec w szpitalu... Po wizycie caly dzien zle sie czulam, potwornie bolala mnie glowa i bylo mi niedobrze... Stres??? Powrot wspomnien??? Lekarz nie byl zbyt mily (poswiecil mi 10 min) ale rehabilitanka bardzo duzo mi pomogla. Porozmawiala ze mna co bardzo bylo mi potrzebne. Slyszalam, ze w PL trzeba w swoim zakresie kupic ubranka uciskowe francuskie (ok 8tys zl). Mi moje belgijskie 3 komplety o roznej intensywnosci uciskania sfinansowalo holenderskie ubezpieczenie (10tys euro). Mam takze maske uciskowo-silikonowa ale w PL nie stosuje sie jeszcze tego typu leczenia tylko "kominiarke" z materialu. Dalej wiec czekaja mnie podroze 1200 km na kontrole z maska do Maastricht ale rehabilitacja w PL. Przepisali mi cepan na blizny. Podobno na poparzenia jest tez dobra masc Dr Mariana Owoc. Dostalam tez cynk na masc, ktora zmniejsza swedzenie. Nazywa sie Prurigo. Pełna głowa myśli... Powoli akceptuje mysl, ze zostana blizny... najgorsze jest to ze tak kochalam sie opalac, kochalam lato a teraz... niech jest juz jesien!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola2323
Diianka1 odezwij sie do mnie na emaila : sweetniki@o2.pl ja rowniez jestem z londynu, wlasnie jestem na etapie poszukiwania specjalistow z londynu, mam nadzieje, ze pojdzie ok od kilku lat mam blizne poparzeniowa na nodze i chce sie jej pozbyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duśkaaaa
cześć w wieku 3 lat miałam wypadek czego efektem było poparzenie. dzisiaj mam 22 lata i bliznę po przeszczepie od połowy prawego przedramienia przez prawą pierś i 10 cm pod piersią. Blizna rozciąga się też na sutek. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jakie są sposoby usuwania blizn (moja nie jest mocno pomarszczona) i czy istnienie jakiś sposób na odzyskanie normalnego kształtu sutka? i czy znane wam sposoby są skuteczne? Chciałabym pozbyć się w końcu tych strasznych kompleksów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika8271
witam!!!! właśnie zaczęlam nosic tą kamizelkę uciskowa jest strasznie mam w niej być 1.5 roku teraz jest ciepło a ja juz nie daję rady co to będzie dalej nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×