Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość triple-five

blizny po oparzeniu

Polecane posty

Gość xslicznotkax
Anika trzymam za Ciebie kciuki!!! Ja juz sie poddalam. Sa efekty po noszeniu ubranek uciskowych ale nie mam tak silnej woli by wytrzymac w takim uscisku i teraz dodatkowo w takim goracu. Widzialam zdjecia pacjentow, ktorzy nie stosowali tego typu leczenia i widac duza roznice. Ja swoje ubranka poobcinalam i nosze jedynie rekawki. Z checia oddam moje 4 komplety ubran uciskowych + silikony + kosmetyki do czyszczenia ubranek.... lato:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbuuu
ja kiedy miałam sześć lat poparzyłam się na kolana, kawą od razu zalaną...miałam bąble...mineło już osiem lat a ja mam blizny na kolanach. kiedy miałam 9lat poparzyłam się żelazkiem ostro nagrzanym w ręke...mineło 5lata, a ja mam blizne kiedy miałam 10lat poparzyłam się, kiedy otwierałam piekarnik ręką dotknełam dzwiczek od piekarnika, mineło 4 lata ja nedal mam blizne. kiedy miałam 10lat, poparzyłam sobie noge wrzątkiem, nadal mam blizne. mama mi opowiadałam, że kiedy miałam 3lata, włożyłam dwa palce do kawy pani w przedszkolu, mineło 11lat i ja mam blizny. moi znajomi mówią że blizny schodzą po pewnym czasie, ale to nie prawda one zostają do końca życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamos889
Witam wszystkich serdecznie:) Jakieś 3 miesiące temu uleglem wypadkowi (poparzyłem sie) w skutek którego na moim brzychu, nogach i łokciu pozostały głownie gładkie przebarwienia w różowym kolorze.Jednak na brzuchu mam bardzo brzydką,czerwoną blizne oraz na nogach kilka owalnych blizn po przeszczepie skóry.Sa one w kolorze fioletowo-brązowym.Stosuje masc Tointex i Medi-Gel na noc.Prosiłbym Was o radę do jakiego specjalisty się udać aby poprowadzil cale leczenie i korygowanie tych blizn bo podobno gdy od początku leczenie bedzie odpowiednie to nie powinny pozostac wieksze slady.Czy mam udać sie do chirurga plastycznego czy tez dobrego dermatologa???Z góry dziekuje za pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamos889
Witam wszystkich serdecznie:) Jakieś 3 miesiące temu uleglem wypadkowi (poparzyłem sie) w skutek którego na moim brzychu, nogach i łokciu pozostały głownie gładkie przebarwienia w różowym kolorze.Jednak na brzuchu mam bardzo brzydką,czerwoną blizne oraz na nogach kilka owalnych blizn po przeszczepie skóry.Sa one w kolorze fioletowo-brązowym.Stosuje masc Tointex i Medi-Gel na noc.Prosiłbym Was o radę do jakiego specjalisty się udać aby poprowadzil cale leczenie i korygowanie tych blizn bo podobno gdy od początku leczenie bedzie odpowiednie to nie powinny pozostac wieksze slady.Czy mam udać sie do chirurga plastycznego czy tez dobrego dermatologa???Z góry dziekuje za pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
wutam wszystkich! jestem 20 letnią dziewczyna. Od dawna borykam się z tym samym problemem co wy wszyscy. Uległam poparzeniu 2 miejscami 3 stopnia w wieku 7 lat. Mam blizny na szyi i, ramieniu i górze pleców. Szczerze powiem ze nauczyłąm sie z nimi jakos zyć ,pomimo szpecących blizn nigdy nie narzekałam na zainteresowanie sie mną płci przeciwnej aktualnie jestem od 5 lat w stałym związku z bardzo przystojnym męzczyzną któy zaakceptował bezproblemowo mnie taka jaka jestem ;) ubieram sie normalnie latem zakłądam topy chodze na plaże w sumie nie wstydze sie tego co mnie spotkało. Potrefie docenic to ze jestem w pełni sprawna umysłowo i fizycznie a innym nie było to dane ;( do rzeczy ... w związku z nagłym rozwojem medycyny estetycznej i dostepnymi na rynku metodami usuwania blizn pooparzeniowych jestem wstanei zdecydowac sie na korekte moich blizn .... bardzo bym prosiła o polecenie mi dobrej sprawdzonej kliniki , lekarza dodam ze jestem z radomia ... słyszałam o pani "ewie jurczak" z radomia ale nie wiem jakim się ona sprzetem posługuje bo w tych czasach nie idze o podróbki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
i z tego co udało m isie do tej pory dowiedziec tonie warto decydowac sie na oparacje plastyczne mozna bło to robic 10 lat temu ogólnie mnie przysługuje darmowa taka operacja i wiem ze napewno sie na nia nie zdecyduje bo nie warto to beda kolejne przeszczepy czekanie czy skóra sie przyjmie pozniej miesiace spedzone w domu i czekanie az wszystko sie zagoi, ja czytałąm o laserze fraxel m.in. ogólnopolskei kliniki maja go włąsnie w ofercie do usówania blizn i pytanie do was czy to jest tlyko jedna i jedyna zm ozliwosci usuniecia blizn ? czy sa jakeis inne lasery i jakie to sa te orginalne ??? czy jest ktos poinformowany dobrze w tym temacie bardzo mi zalezy na waszej pomocy wiec prosze- odpisujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy byłam u chirurga plastyka spytałam się o fraxel i powiedział mi, że nie daje on prawie żadnej poprawy jeśli chodzi o blizny. Pomaga podobno jedynie dermabrazja np. laserem co2 lub erbowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
Papuzeczka a czy Ty tez planujesz zrobic cos ze swoimi bliznami w najbliższym czasie ? i moze masz rozeznanie cenowe dokłądniejsze noi lekarzy .....bo ja dopiero od niedawna zaczęłam interesowac sie na powaznie usunieciem ich i nie jestem bardzo zorientowana w temacie ... widze ze Ty odwiedziąłs plastyka ? a co z dermatologami estetycznymi ? który lepszy który wiecej zdziała ? plastyk tez posługuje sie laserem itp czy to juz kogos innego zadanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria95
doskonale rozumiem to co przeszliscie .. mając 2 lata również opażyłam sie jakos mi to nie przeszkadzało różne osoby mnie sie pytały co mi sie stało . nauczyłam sie z tym zyć . jednak dopiero teraz gdy mam 14 lat zaczeło mi to przeszkadzać i boje sie ze przez to ludzie sie będą smać . mam rekę w bliznie i nie moge zakładac bluzek z krótkimi rekawkami . jesli ktos zna chirurga który zoperował by mi rekę prosze o podanie namiarów .. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika0505
czesc.jestem pierwszy raz na tej stronie.czytalam wasze wiadomosci i bardzo dobrze was rozumiem.mam 30 lat gdy mialam 9 miesiecy wylalam na siebie wode mam oparzona cala reke,przeszlam trzy operacje plastyczne,ale blizny dalej sa bardzo duze i widoczne do tego mialam dwa przeszczepy czyli mam dodatkowe dwie blizny.jak do tej pory nie znalazlam skutecznej masci a na laserowe usowanie blizn mnie nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia0505
czesc.jestem pierwszy raz na tej stronie.czytalam wasze wiadomosci i bardzo dobrze was rozumiem.mam 30 lat gdy mialam 9 miesiecy wylalam na siebie wode mam oparzona cala reke,przeszlam trzy operacje plastyczne,ale blizny dalej sa bardzo duze i widoczne do tego mialam dwa przeszczepy czyli mam dodatkowe dwie blizny.jak do tej pory nie znalazlam skutecznej masci a na laserowe usowanie blizn mnie nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planuję następne zabiegi laserem albo wstrzyknięcie tłuszczu pod bliznę, jeszcze się zastanawiam. Byłam u dermatologa estetycznego na konsultacji i tam doradzili mi kwasy, ale plastyk stwierdził, że to jest mniej skuteczne i wymagałoby o wiele większej liczby zabiegów, bo laser złuszcza skórę bardziej niż kwasy. Zabieg laserem jest refundowany przez nfz, płacić trzeba ewentualnie tylko za opatrunki (zależy od szpitala). Za 1 zabieg laserem zapłaciłabym normalnie ok. 600, 700 zł (mają powierzchnię ok. 70 cm2). Za kwasy trzeba płacić, dokładnie nie wiem ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
a jak dokłądniej działa laser ? jak cały ten zabieg by sie odbywał on poprostu zrywa skórę czy ja wycina czy powoduje ze sama się złuszcza bo najgorsze jest to by nowe blizny nie powstały i to jeszcze gorsze od tych poparzeniowych i jaka jest łasnie gwarancja ze nie powstaną ... a tu mnie milezaskoczyąłs ze laser jest refundowany .. ciekawe tylko ile by na to trza było czekać nie orientujesz sie ? i laserem posługuje się plastyk czy dermatolog estetyczny wtedy ? Papuzeczka ja to mam prośbe do Ciebie jak bedziesz cos wiecej na ten temat sie dowaiadywałą czy jakies kroki apropo leczenia poczynisz naprzód to daj znać okis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Promieniowanie jest absorbowane przez wodę znajdującą się w naskórku i brodawkowej (zewnętrznej) warstwie skóry właściwej i te warstwy zostają odparowane. Głębszych warstw nie można usunąć, bo wtedy może powstać bliznowiec, jest bardzo niewielkie ryzyko nietrwałych lub rzadziej trwałych przebarwień. Laserem posługuje się i plastyk, i chyba także dermatolog. Czas oczekiwania zależy od szpitala, z tego, co wiem, w Siemianowicach trzeba czekać ok. rok, w Bielsku ok. 4 miesiące, w Polanicy podobno nawet parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koles94
Witajcie mam 15 tak niecały rok temu poparzyłem się i mam kilka małych kropek ( białych) na ręce nie są one duże ( największa jest o średnicy 3 mm) i mam pytanie czy jakaś maść na to pomoże bo blizna nie jest taka stara i nie jest duża. Czy dobra by była maść ACEPALAN lub CONTRACTUBEX?? proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
koles94 ta maścią contractubex to smarowali mnie rodzice odrazu po zdjęciu bandarzy i odpadnięciu strupów bardzo długa ja stosowałąm może nawet do roku czasu i cięzko mi powiedziec czy cos mi pomogło bo blizny mam i tospore ale dziwne by nie było ich po przeszczepie ..... ta maćs druga aceplan to dziaął na tej samej zasadzie co contractubex tylko smierdzi cebula i jest tańsza moim zdaniem te masci w zasadzie to żele to taka maja konsystencje ci juz nie pomoga bo to sie stosuje na świeze blizny odrazu po operacjach .. spróbuj krem no-scar nie jest drogi 30 zł 50 ml ponoc jedne z lepszych na blizny ... mnie tez nie pomógł ale jak stosowałam ten krem to rozjaśniał mi strasznie blizny moze na twoje milimetrowe plamki pomoze tylko trzeba go długo i regularnie stosowac pół roku to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naznaCzona
Witam wszystkim Cieplutko..;) ( bo Stety/niestety na polku powli robi sie nam upalne lato...) Chciałam opowiedziec troszke o mojej historii, która jest podobna do.. SeteK innych, mając dwa latka jakos tak niefortunnie Zamiast do brzuszka , rosołek trafił na...klatkę piersiową i lewą rękę, no coz.. Zalu nie mam do nikogo, z dziecinstwa pamietam Tylko białe fartuchy, a reszta to opowiadania mojeej mamy.. ale nie o Tym chciałam napisac.. Watek LASERA- bardzo dobra sprawa, jestem już po trzech takich zabiegach w CENTRUM LECZENIA W SS. (CLO), powiem tak- Za pierwszym i za drugim razem Efekty był niewidoczny! myslałam ,ze.. to głupota siedziec na zwolnieniu 2 tygodnie ( zabieg trwa kilka minut, jest pod narkozą, potem zazwyczaj spedza sie dobę w szpitalu- który ponadto jest bardzo dobrze przystosowany, a personel bardzo miły , to nie jest taki ZWYKLY szpital, to specjalistyczna placówka , w któej mozna pozbyc sie WSTYDU blizn.. /ludzie wyglądają tam róznie............/ ale wracając do zabiegów to.. w lutym przeprowadziłam trzeci ( miałam dosc długa przerwę, bo była ustawa ,ze kolejny moge miec juz po skonczeniu 18-stego roku zycia) po laserze blizna jest czerwona, czasami pojawia sie ropa, ale to głownie wtedy Gdy Człowiek za bardzo nie uwaza na.. ten bandażyk.. ;) po zdjęciu opatrunków- trzeba przyjechac do placówki po 10 dniach blizna jest bardzo delikatna, posiada jeszcze małe ranki, ale.. juz po pierwszej kapieli, takim domowym peelingu, mozna zauwazyc efekty... JA ZAUWAZYŁAM.. i to prawda ,ze.. dopiero po 3-4 razach sa widoczne...! mam nadzieje ,ze przede mną jesZcze przynajmniej dwa bo mam wielkie oczekiwania, i.. byc moze sie sprawdzą bo widze poprawe.. NAPRAADE, blizna jest jasniejsza, gładsza, jest po prostu INNA, o niebo lepsza.. Zabieg jeSt refundowany, wiec.. chyba warto spróbowac! lekarz podczas pierwszej kontroli (zdjęcia opatrunku) zapisuje na następny zabieg.. - ja mam akurat termin jakos na.. stycznien, jest zazwyczaj rok, pól przerwy..( bardzo duzo chetnych) polecam Serdecznie! ( spotkałam sie tez z osobami które juz były PO całej kuracji i... ciesza sie z efektów.. wiec..;) ) Co do.. zycia pRywatnego.. hmmmm... ja kryje blizny, to fakt- nigdy nie mogłam sie przełamac.. to dziwne, ale nawet przed rodzicami i rodzenstwem czuje dystans.. Mam chłopaka, zreszta nie pierwszego, który bardzo chce poznac moją "tajemnice", pokochac ją.. wiem ,ze powinnam sie przemóc, ale... czekam na odpowiedni moment, to wszystko kwestia słabej silnej woli.... i strachu przed Tym ,ze ktos nie zaakceptuje... Tak naprawde to..... ludzie jezdza na wózkach, nie mają rąk, nóg - w porównaniu z nami, którzy mamy na tych rękach czy nogach blizny.. To... dla nich TYLKO blizny... ;) pozdrawiam i jak bede mogła w czyms pomóc to chetnie...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camille17
Cześć wam! Dokładnie wiem o czym mówicie, też mam niestety blizny już 16 lat, a mam 17 :( Mam je na dekoldzie. Niby chodzę normalnie na basen, w bikini i wogóle noszę bluzki z dekoldami, ale jednak mam takie momenty kiedy naprawdę jest mi ciężko jak widzę piękne dekoldy dziewczyn w moim wieku. Też chciałabym zrobić sobie operację plastyczną na TO. Poradźcie mi coś, bo nie orientuję się co i jak. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koles94
No tak ale u mnie te blizny są jaśniejsze od skóry a na tych wszystkich kremach itp. jest napisane że to rozjaśnia blizny nie wiem co mam o tym myśleć ale i tak teraz nie kupie tego kremu bo jest słońce dopiero na jesieni zacznę go używać może coś to da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
naznaCzona Brdzo sie ciesze ze pojawiła sie na forum osoba doświadczona pod względem lasera . Ja jestem strasznie ciekawa każdego szczegółu z nim związanego. Odrazu po Twoim poście starałam sie wyszukać kliniki w którrej masz przeprowadzane zabiegi ale nie bardzo wiem o jaka chodzi czy mogłabyś rozwinąć skróty ?:) albo może klinika ma swoja stronę internetową ? mam prośbę do Ciebie czy mogłabys mi opisac cała Twoja historie jak to sie zaczeło z laserem, gdzie się związku z nim z głosiłaś od czego tak naprawdę zaczełaś. Ja jestem z pod Radomia i jeżeli by była taka możliwośc to odrazu bym zgłosiła się na zabieg :) tylko nie wem od czego zacząć , do jakiego lekarza sie zgłosić ? czy plastyka czy dermatologa estetycznego , czy jeszcze do jakiegos innego ? bo to chyba trzeba zacząć od rodzinnego tak i wziąśc od niego skierowanie do dalszego lekarza ? a jak jest z tym refundowaniem jakie trzeba zebrac dokumenty i gdzie się znimi zgłosić ? po prostu mam tyle pytań do Ciebie i bardoz chciałabym o ile jest taka możliwośc bys mi pokolei przedstawiła cały ten tok zakwalifikowania sie do zabiegu ;) tak na początek ;) bo ja chyba mam milio pytan do Ciebie jak sobie tak pomyśle ile ja rzeczy chciałabym sie dowiedzieć już od doświadczonej Kobiety po zabiegach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
naznaCzona Tobie chodzi o Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich dizeki Tobie dowiedziałam sie ze tkaie centrum w ogóle istnieje i jest chyba jednym w Polsce takim Centrum specjalistycznym ... kurde tylko ze ja od siebie to mam z 300 -400 km ale czego by sie nie zrobiło dla zdrowia :).. a Ty ze Śląska jesteś tam z okolic ? odrazu się tam zgłosiłaś ? czy była długa droga do tego wszystkiego ? bo ja sobie myślę ze jak to jedyna taka klinika to tam naprawde m usi byc dużo chętnych to im predzej bym sie tam zgłosiłą to szybciej dostąłabym sie na laserówkę ciekawe ile Ty czekałas na pierwszy zabieg ? :) ale czuję ze to i tak długo potrwa cala ta dokumentacja ustalenie czy mi sie w ogóle należy refundowanie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naznaCzona..
Do gaguni : ;) bardzo ciesze się,że zainteresował Cie moj post..;) a wiec po kolei.. mam dopiero 18 lat /wiec z pierwszego mojego razu TAM szczerze mówiac duzo nie pamietam bo był przeprowadzony jakies 4 lata temu.. / potem była długa-4 letnia przerwa poniewaz weszła jakas DZIWNA i głupia, jak dla mnie ustawa ,ze zabiegi laserowe mozna wykonywac dopiero po osiągnieciu dojrzałosci.. Wiem ,ze o CenTruM leCzenia oparzen w Siemnianowicach Sląckich dowiedziałam sie od...lakarza rodzinnego..( a raczej moi rodzice..) , chociaz jesli mam byc szczera to nie jestem pewna... najpierw proponowano mi zabiegi w Krakowie 200zł / za jeden.. ( z opinii mozna było wywnioskowac ,ze to tylko zdzierstwo i tak naprawde nic nie dają.. ) a w siemianowicach była tzw. "promesa" sama nie wiem dokładnie co to znaczy ale to chyba własnie jakas refundacja.. Teraz zabiegi sa na kase chorych ,ale to chyba głownie dotyczy BLIZN, takich powazniejszych... bo Za.. np. blizny po tradziku ( pfff) trzeba płacic i to chyba 2000 za kilka milimetrów.. ( z tego zwględu TEZ widac ,ze to swietna metoda..) Kolejka do lasera jest.. Masakryczna.. to fakt.. ja na nastepny zabieg czekam rok,... [ miałam robiony w lutym, kolejny termin- choc zazwyczaj dają za poł roku.. niestety przeciągnął sie na styczen.. /akurat jakos po studniówce , bo z bandazem nie zamierzałam sie na nią wybierać.. / pierwsze Dwa zabiegi nie dają zbyt duzego efektu.. jestes zasypiana, skóra jest tak jakby.,, hmmm.. "spalana" ta brzydka skóra, zniszczony naskórek.. łuszczony, i po wszystkim wygląda jak jedna wielka rana....... ale.. to tylko pozory... bo po ok. 10 dniach robi sie o niebo bledsza, gładsza i... ładniejsza..;) zeby zapytac o laser i zaczac starania powinnas chyba ppo prostu zadzwonic na recepcje... podam ci numer na centrale - (032)2292000 lekarz który wykonywał mi zabieg to piotr Sopolski i numer do niego - 0601230292 jest to specjalista chirurg który ocenia najpierw stan skóry i.. własnie termin przyjecia.. po prostu pierwszym krokiem jest wizyta tam.. potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego i ozywiscie ksiązeczki ubezpieczeniowej ( ja mam jeszcze ksiązeczke rodzinną,- mojej mamy czy taty- sZCZERZE to... nie znam sie na tym za bardzo, ale wiem ,ze ZAWSZE musisz miec dokument ubezpieczeniowy, innym razem po prostu Cie nie przyjmną..) Co do odległosci.. to ja moja droga jestem z okolic.. nowego sącza/szczawnicy/zakopanego wiec... mowie Ci - odległosc nie jest taka straszna... a waRTO! zreszta są tam ludzie z całej polski... ostatnio lezałam na sali włąsnie z dziewczynami : jedna była z łodzi, druga z warszawy.. i fakt- jest to jedyny taki osrodek.. jest specjalistyczny.. zajmuje sie TYLKO i wyłacznie oparzeniami.. a stronka internetowa szpitala to : Do gaguni : ;) bardzo ciesze się,że zainteresował Cie moj post..;) a wiec po kolei.. mam dopiero 18 lat /wiec z pierwszego mojego razu TAM szczerze mówiac duzo nie pamietam bo był przeprowadzony jakies 4 lata temu.. / potem była długa-4 letnia przerwa poniewaz weszła jakas DZIWNA i głupia, jak dla mnie ustawa ,ze zabiegi laserowe mozna wykonywac dopiero po osiągnieciu dojrzałosci.. Wiem ,ze o CenTruM leCzenia oparzen w Siemnianowicach Sląckich dowiedziałam sie od...lakarza rodzinnego..( a raczej moi rodzice..) , chociaz jesli mam byc szczera to nie jestem pewna... najpierw proponowano mi zabiegi w Krakowie 200zł / za jeden.. ( z opinii mozna było wywnioskowac ,ze to tylko zdzierstwo i tak naprawde nic nie dają.. ) a w siemianowicach była tzw. "promesa" sama nie wiem dokładnie co to znaczy ale to chyba własnie jakas refundacja.. Teraz zabiegi sa na kase chorych ,ale to chyba głownie dotyczy BLIZN, takich powazniejszych... bo Za.. np. blizny po tradziku ( pfff) trzeba płacic i to chyba 2000 za kilka milimetrów.. ( z tego zwględu TEZ widac ,ze to swietna metoda..) Kolejka do lasera jest.. Masakryczna.. to fakt.. ja na nastepny zabieg czekam rok,... [ miałam robiony w lutym, kolejny termin- choc zazwyczaj dają za poł roku.. niestety przeciągnął sie na styczen.. /akurat jakos po studniówce , bo z bandazem nie zamierzałam sie na nią wybierać.. / pierwsze Dwa zabiegi nie dają zbyt duzego efektu.. jestes zasypiana, skóra jest tak jakby.,, hmmm.. "spalana" ta brzydka skóra, zniszczony naskórek.. łuszczony, i po wszystkim wygląda jak jedna wielka rana....... ale.. to tylko pozory... bo po ok. 10 dniach robi sie o niebo bledsza, gładsza i... ładniejsza..;) zeby zapytac o laser i zaczac starania powinnas chyba ppo prostu zadzwonic na recepcje... podam ci numer na centrale - (032)2292000 lekarz który wykonywał mi zabieg to piotr Sopolski i numer do niego - 0601230292 jest to specjalista chirurg który ocenia najpierw stan skóry i.. własnie termin przyjecia.. po prostu pierwszym krokiem jest wizyta tam.. potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego i ozywiscie ksiązeczki ubezpieczeniowej ( ja mam jeszcze ksiązeczke rodzinną,- mojej mamy czy taty- sZCZERZE to... nie znam sie na tym za bardzo, ale wiem ,ze ZAWSZE musisz miec dokument ubezpieczeniowy, innym razem po prostu Cie nie przyjmną..) Co do odległosci.. to ja moja droga jestem z okolic.. nowego sącza/szczawnicy/zakopanego wiec... mowie Ci - odległosc nie jest taka straszna... a waRTO! zreszta są tam ludzie z całej polski... ostatnio lezałam na sali włąsnie z dziewczynami : jedna była z łodzi, druga z warszawy.. i fakt- jest to jedyny taki osrodek.. jest specjalistyczny.. zajmuje sie TYLKO i wyłacznie oparzeniami..Do gaguni : ;) bardzo ciesze się,że zainteresował Cie moj post..;) a wiec po kolei.. mam dopiero 18 lat /wiec z pierwszego mojego razu TAM szczerze mówiac duzo nie pamietam bo był przeprowadzony jakies 4 lata temu.. / potem była długa-4 letnia przerwa poniewaz weszła jakas DZIWNA i głupia, jak dla mnie ustawa ,ze zabiegi laserowe mozna wykonywac dopiero po osiągnieciu dojrzałosci.. Wiem ,ze o CenTruM leCzenia oparzen w Siemnianowicach Sląckich dowiedziałam sie od...lakarza rodzinnego..( a raczej moi rodzice..) , chociaz jesli mam byc szczera to nie jestem pewna... najpierw proponowano mi zabiegi w Krakowie 200zł / za jeden.. ( z opinii mozna było wywnioskowac ,ze to tylko zdzierstwo i tak naprawde nic nie dają.. ) a w siemianowicach była tzw. "promesa" sama nie wiem dokładnie co to znaczy ale to chyba własnie jakas refundacja.. Teraz zabiegi sa na kase chorych ,ale to chyba głownie dotyczy BLIZN, takich powazniejszych... bo Za.. np. blizny po tradziku ( pfff) trzeba płacic i to chyba 2000 za kilka milimetrów.. ( z tego zwględu TEZ widac ,ze to swietna metoda..) Kolejka do lasera jest.. Masakryczna.. to fakt.. ja na nastepny zabieg czekam rok,... [ miałam robiony w lutym, kolejny termin- choc zazwyczaj dają za poł roku.. niestety przeciągnął sie na styczen.. /akurat jakos po studniówce , bo z bandazem nie zamierzałam sie na nią wybierać.. / pierwsze Dwa zabiegi nie dają zbyt duzego efektu.. jestes zasypiana, skóra jest tak jakby.,, hmmm.. "spalana" ta brzydka skóra, zniszczony naskórek.. łuszczony, i po wszystkim wygląda jak jedna wielka rana....... ale.. to tylko pozory... bo po ok. 10 dniach robi sie o niebo bledsza, gładsza i... ładniejsza..;) zeby zapytac o laser i zaczac starania powinnas chyba ppo prostu zadzwonic na recepcje... podam ci numer na centrale - (032)2292000 lekarz który wykonywał mi zabieg to piotr Sopolski i numer do niego - 0601230292 jest to specjalista chirurg który ocenia najpierw stan skóry i.. własnie termin przyjecia.. po prostu pierwszym krokiem jest wizyta tam.. potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego i ozywiscie ksiązeczki ubezpieczeniowej ( ja mam jeszcze ksiązeczke rodzinną,- mojej mamy czy taty- sZCZERZE to... nie znam sie na tym za bardzo, ale wiem ,ze ZAWSZE musisz miec dokument ubezpieczeniowy, innym razem po prostu Cie nie przyjmną..) Co do odległosci.. to ja moja droga jestem z okolic.. nowego sącza/szczawnicy/zakopanego wiec... mowie Ci - odległosc nie jest taka straszna... a waRTO! zreszta są tam ludzie z całej polski... ostatnio lezałam na sali włąsnie z dziewczynami : jedna była z łodzi, druga z warszawy.. i fakt- jest to jedyny taki osrodek.. jest specjalistyczny.. zajmuje sie TYLKO i wyłacznie oparzeniami.. a stronka intwernetowa szpirtala to http://www.clo.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naznaCzona..
heh, widze ze wkleiło mi sie niepotrzebnie dwa razy to samo.. [ sorry] jeszcze co do samego zabiegu to trwa naprawde krótko, i jest bezbolesny... tzn.. moze nie do konca, ale ból odczuwa sie jedynie w pierwszej dobie, a raczej jest to szczypanie i pieczenie.. / niektórzy z nas sa do tego rodzaju bólu juz przyzwyczajeni wiec... ;) / to nic strasznego...! warunki w szpitalu sa bardzo dobre.. ;) lekarze znaja sie na rzecczy!! a to wazne.. ( gdy pierwszy raz sie tam pojawiłam po przeszczepie , usłyszałam ,ze ktos na mnie robił eksperymenty...... ze spartaczył robote.. ze oni zerobili by to inaczej bez niepotrzebnego bolu i sciągania dodatkowej skory z posladka.. ) po laserze dostaje sie zwolnienie na 10 dni, wracasz do domu , njuz nastepnego dnia po zabiegu, bo raczej nie ma mozliwosci komplikacji...;) Wszystko jest raczej w pełni bezpieczne i co wazne Daje efekty.. widoczne UWAGA - zazwyczaj dopiero po 3 zabiegu... ( to wazne, bo czesto ludzie licza na cuda od razu.... i zniechecają sie..) aj jestem jeszcze młoda i MAM NADZIEJE ,ze na swoim slubie juz pojawie sie bez.. krępacji w sunki bez ramion..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naznaCzona
lecznie blizn wymaga przed wszystkim cierpliwosci.. tyle jeszcze moge dodac od Siebie... nie warto sie co prawda łudzić ,ze.. kiedys nasza skóra bedzie wyglądała jak pupcia niemowlecia i.. lasery, przeszczepy nam pomogą bo... doskonała jest jedynie natura i tylko ona moze stworzyc cos nieskazitelnego... wiec.. MY -czyli wszystkie kobiety NAZNACZONE powinnismy w koncu.. docenic moze ten , jakby na to nie patrzec ( równiez ) daR.. bo nic nie dzieje sie bez przyczyny.. mamy blizne moze po to by innych na nią uwrazliwić.. by inni uwazali.. by sprawdzic siebie.. zwłaszcza w okresie dojrzewania kiedy to.. bluzeczki i spodniczki nam w głowach.. ;p no cóz.. ja jeszcze mam blokade, czekam na moment przełomowy kiedy w koncu popatrze na to COS z innej perspektywy... ;p moze sie doczekam..... pozdrawiam i jak cos.. to.. ;) pisac..;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naznaCzona
apropo chiałam jeszcze zapytac o krem z masy perłowej.. podobno dobry.. stosował ktos..? sa jakies SZYBKIE efekty..? ( jakiekolwiek)..;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
naznaCzona dzieki Ci bardzo za wyczerpujace notki ;) widze ze mamy wiele ze sobą wspólnego : podobny wiek ja mam akurat 20 lat tak samo jestem po przeszczepie pobierano mi skórę z pod pupy ale o dziwo wszystko mi sie pięknie tam zagiło i nie mam w ogóle blizn ale blizny sa straszne na ramieniu szyi i górze pleców jak widzisz mam strasznie rozległe to poparzenie ;( ..... odrazu po twoim poscie poleciałąm do mamy by z nia porozmawiac o całej tej laseroterapii i co nowego dowiedziałam się to ponoc miałam po poparzeniu bezpośrednio jecha do Siemianowic do kliniki tylko według oceny lekarzy pierwszego kontaktu bym tam nie dojechała żywa ;/ wiec szybko eksportowano mnie do szpitala radomskiego i tam tez miałam robiony przeszczep ...... także mojej mamie nie jest obca klinika w Siemianowicach tylko ona poprostu nie spodziewała się ze tak medycyna poszła na przód ze mozna jeszcze na dodatek dzieki refundacji i laseroterapii poprawic wygląd blizny.Kiedy ja uległam poparzeniu w wieku 7 lat to moj lekarz prowadzacy powiedział mi włąsnie bym po ukończeniu 18 lat zgłosiła się do niego na operacje plastyczną .... noi tak czas leciał i leciał a ja sobie dałam spokoj z niepotrzebna operacja plastyczna tzn po co robic kolejne blizny taka operacje to 50% niepowodzenia wiec sie nauczyłam żyć i zaakceptowałam siebie taka jaka jestem ...ale skoro swiat sie rozwija i juz nam w naszej zacofanej Polsce za friko przysługuje laserek to czemu by nie skorzystac ;) :D:D noi tak sobie myśle ze po skończonej sesji kiedy odciążę się już od książek zgłoszę sie bankowo do tej kliniki ale chciałabym bardzo pozostac z Toba w stałym kontakcie w razie co by sie dopytać jeszcze o rózne formalności które mogą wyniknąć jeszcze przed zabiegiem ... tylko właśnie doradz mi jak jest z ta 1 wizyta wiesz zeby lekarz ocenił moja skórę itp no to na nią tez trzeba czekać ? czy to ja dzwonie np dzisiaj i juz dajmy na to w przyszłym tygodniu mogę jechać do Siemianowic ? czy tez sie czeka ze 2 miesiace albo i wiecej ? bo takto bym odrazu dzwoniła do kliniki ... i jeszcze jak jest z doborem lekarza oni sami mi kogos wybiorą ? czy ja sobie wybieram jakiego chce miec lekarza ? bo takto trzeba rozeznanie w terenie zrobić ... ten Twoj naprawdę dobry ? ktos Ci go polcił czy poprostu na niego trafiłas ? i wiesz czego się ja jeszcze obawiam .. już mnie mama nastraszyła ... ze jak ja mam ta szyje poparzona i tam blizna jest bardzo widoczna to ze ja prawdopodobnie tam bym nie mogłą meic robionego zabiegu bo to przy tętnicy i skóra jest tam strasznie delikatna co o tym sądzisz ? może lekarz Ci wspominał o istniejących miejscach nie mogących byc poddanych zabiegom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
a ten krem z masy perłowej to jest własnie ten no-scar to i ja go stosowałąm i moja mama tylko ze ona na blizny potrądzikowe a ja na blizny oparzeniowe to szczerze powiem ze wygładzenia nie zauwazyłam ale napewno jak go stosowałąm to rozjasniał mi blizne własnie ta najbrzydsza bo najciemniejsza na szyi ale chyba lepiej przeznaczyc na 50 ml no-scarl 30 zł niz na 30ml tubkę "MELA-D" La Roche -Posay 90 zł z kolei moj tata to stosuje na plamy po słońcu i z tego co się przyglądam to nie widzę absolutnie żadnej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naznaCzona..
Szczerze mówiac myslałam ,ze jestes Troszke starsza ale.. miło mi..;) i wiesz co...? sAdze ,ze jesli zaraz po oparzeniu udałabys sie własnie tam ( gdyby nie było tego zagrożenia zycia) to.. twoja Blizna wyglądałaby o wiele lepiej.. Tak sądzę, bo szpital szpitalem, ale szpital SPECJALISTYCZNY to jednak co innego.. co do "doboru" lekarza- jesli o to chodzi to nie masz uprawnien doboru..;) zostaje Ci przydzielony.. zresztą laser wykonuje,maszyna.. ;) lekarz oczywiscie jest obecny.. i takich włąsnie lekarzy jest chyba 2-3 ( specjalizujących sie w tym) w Tym jedna pani- Wiśniewska ( nie pamietam imienia) ale jest to pani ok 60letnia , bardzo doswiadczona i.. głownie do niej Zawsze sa kolejki / jesi chodzi o operacje, / bo laser to tak jak mówie , nie wymaga chyba zbyt duzej precyzji.. Dokłądnie nie wiem jak to wszystko wyglada.. bo po prostu jestes zasypiana, ale po sciągnieciu opatrunku mozna zauwazyc na skorze takie odciski, podobne do odcisków po zelazku.. po prostu jakby Cie ktos przypiekł na nowo...... ale jak wspominałam wczesniej - tylko pozornie..;) Mysle ,ze powinnas z miejsca - dzis zadzwonic na recepcje.. i tyle.. Tam dowiedziec sie o całej reszcie informacji.. moi rodzice chyba tak własnie zrobili. mówisz skad jestes, ze chciałabym sie zapisac na.. wizytę , bo jestes po oparzeniu , które obejmuje (........) i jestes zainteresowana leczeniem laserowym.. mysle ,ze nie powinnas na samą wizyte długo czekac, choc nie moge Ci powiedziec, ale sadze ,ze.. to dopiero PO ,zaczyna sie czekanie, wiem jedynie ,ze na jesien juz miejsc nie ma, mogłabys sie wcisnąc tak na styczen-luty ( zabiegi sa wykonywane tylko w zimie i jesienią!!!!!) z racji tego ,ze blizny nie mozna opalac ani.. "przegotowac" pod opatrunkiem/... Załoga jest przystosowana do tego co robi wiec nie musisz sie naprawde obawiac kto Ci zostanie przydzielony.. zapewniam Cie ,ze ktos NAJLEPSZY z najlepszych..;) ja Tego pana doktora nazwisko miałam na pieczątce po wypisie.. on robił mi "przegląd", badania ( takie podstawe-serce,tetno) no i on sam chyba tez przeprowadzał zabieg.. jesli chodzi o powierzchnie gdzie jak mówisz-skóra jest cienka to sądze ,ze nie jest to jakis problem, choc duzo nie moge powiedziec, ale naprawde.. z tego co widziałam tam, a widzialam duzo, to.. ZADNE z miejsc nie jest nieodpowiednie... / ostatnio w szpitalu lezała pani z ...wypalonymi gałkami ocznymi...! - ja tu nie strasze, i nie mówie ,ze bedzie miała laser, ale.. to tak dla przykładu- ze.. tamci lekarze niczego sie nie boją.. i nie jest im nic obce..) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naznaCzona..
no i przy okazji, skoro juz wspomniałas.. ;) to zycze powodzenia na sesji..;) i wiesz.. co do tych pierwszysch wizyt no to trudno mi powiedziec, moge jedynie tak własnie obiektywnie... mniej wiecej.. bo jak sie juz leczy laserowo, to nie trzeba dzwonic, pytac.. tylko jest tak : laser,kontrola(zdjęcie opatrunku) i od razu przydzielenie nowego terminu zabieguu... a po tej długiej przerwie którą miałam ostatnio miedzy zabiegami, po prostu wykreciłam numer na centrale, potem pani mnie przełączyła chyba na jakis wewnętrzny numerek i.. zapisała.. ;) [!!!! EUREKA] hehe, przypomniałam sobie..!!! Wcale nie musiaałam długo czekac..;) !!!!! chyba nwwet niecałe dwa tygodnie, pytała który dzien mi pasuje a który nie..;p wiec.. do dzieła!! jak sie nie uda bedziesz chociaz miała swiadomosc ze próbowałas..;) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaaa
nnaznaCzona a czy szpital obejmuje może jakieś noclegownie dla rodziny jadącej z daleka? bo kurcze sama na Śląsk na pewno nie pojadę i będzie problem z rodzinka gdzie ic h ulokować ale pewnie są jakieś hotele ? to ja mówisz ze sie 2 tygodnie czeka na 1 wizyte to jednak sie wstrzymam i troszkę w kolejce poczekam niestety :(. .... a ile w sumie można mieć wykonanych tych zabiegów laserowych ? czy jest jakis limit ? czy to sie wykonuje do puki skóra będzie nas zadowalać ? bo ja gdzieś czytałam ze to trzeba około 10 zabiegów więc tak sobie licząc kazdy miej wiecej na rok to bede miec 30 lat juz ;/ ...i w związku z zabiegami to tez juz jesteśmy skazane na wieczną bladość .. czyli na nie opalanie i osłanianie skóry przed słońcem ? bo to wszystko sie od nowa zacznie ....pamietam jak pływać musiałam w koszulce białej , jak jakies apaszki na szyje wiecznie nosiłam ;/ ... także z jednej strony fajnie a z drugiej strony tez trzeba wielu ograniczeń i wyżeczeń ale cóz trzeba ustanowić co jest dla nas ważniejsze a chyba logiczna sprawa jest ze blizny ;) :):):):):):) ale ja Cie zamęcze tymi pytaniami co ? :P ale dzieki ze mi odpisujesz:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×