Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
endorfinkaa

Makijaż permanentny - doświadczenia

Polecane posty

Gość AleksOla
tu jest link do zdjecia kresek robionych w Nelle, sorry za jakosc ale mam zepsuty aparat i robiłam telefonem, mam nadzieje ze widac. kreski sa cienkie ale takie wlasnie chcialam. https://picasaweb.google.com/107903503623930444582/809 Jak patrze na zdjecia aguu to mam wrazenie ze robila nam kreski inna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlekOla a pamiętasz może kto Ci robił kreski? bardzo dziękuje za zdjęcia! nadal mam sporo obaw czy to dobry pomysł.. wolałabym nie żałować parę lat... a powiedzcie mi, trzeba robić te poprawki, czy zrobiłyście raz i już są te kreski? bo sporo osób pisze tutaj coś, że ten kolor im znika zaraz i muszą robić znowu.. kurczę trochę to nieprzemyślane kupować tego typu usługi na kupony, coo?:) tak się podekscytujesz że taniej a potem się zastanawiasz czy to w ogóle dobry pomysł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksOla
Robiła taka szczupła, ładna pani i wydaje mi się że tak jak ja miała na imie Ola, ale głowy nie dam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za zdjęcia. Cyba do nich zadzwonię i zapytam do kogo jestem zapisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksOla czyli nie miałaś poprawek żadnych? a będziesz robiła? to zdjęcie, które wysłałaś robiłaś jest ile dni po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksOla
Tak, na korektę bedę szła tak jak napisałam pod zdjęciem, a zdjęcie zrobione tydzień po zabiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellowrose
Mam pytanie. Czy majać chorobę Hashimoto tj. autoimmunologiczna choroba tarczycy mogę sobie zrobić kreski na powiekach, czy raczej jest to bezwzględne przeciwwskazanie do zabiegu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie twoja choroba nie jest przeciwskazaniem, pod warunkiem ,że nie jesteś leczona sterydami albo twojej chorobie nie towarzyszy popularna cukrzyca. Natomiast jeśli twoja skóra notorycznie jest sucha lub skłonna do łuszczenia przy tej chorobie musisz mieć na uwadze fakt, że makijaż będzie krócej się utrzymywał, szybciej dojdzie do spłukania barwnika np już po 8 miesiącach do roku. TAK CZY OWAK PRZEDYSKUTUJ TO JESZCZE Z ENDOKRYNOLOGIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biała Niedziela !
Biała Niedziela Drzwi Otwarte w gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce ! http://www.feelbeauty.eu/news/show/id/66/180911-biala-niedziela-drzwi-otwarte-w-gabinetach-medycyny-estetycznej-w-calej-polsce.html 18 września w godzinach od 10:00 do 18:00, już po raz drugi w tym roku, Certyfikowani Lekarze Medycyny Estetycznej w całej Polsce otworzą swoje gabinety, by udzielać bezpłatnych porad i konsultacji wszystkim zainteresowanym. Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnych konsultacjach w ramach Białej Niedzieli Estetycznej, proszone są o uprzednią rejestrację w wybranym przez siebie gabinecie. http://www.feelbeauty.eu/news/show/id/66/180911-biala-niedziela-drzwi-otwarte-w-gabinetach-medycyny-estetycznej-w-calej-polsce.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksOla
@pati778 Chyba korektę też zrobię w Nelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
miesiączka nie jest przeciw wskazaniem zdrowotnym tylko komfort mniejszy. Lepiej sobie wziąć jakąś przeciwbólową tabletkę, wiele kobiet jest wrażliwszych podczas zabiegu z miesiączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lobsan
Od zabiegu w Nelle minął wczoraj tydzień i mogę szczerze powiedzieć, że jestem zadowolona :) Na początku nie wyglądało to zbyt pięknie, ale jak zeszła opuchlizna, zaczerwienienie i nadmiar barwnika to efekt jest w 100% satysfakcjonujący :) Co prawda również wybieram się na korektę, ponieważ w jednym oku barwnik w dolnej kresce nie przyjął się w zewnętrznym kąciku oka. W ogóle tego nie widać (jeśli ktoś nie wie :) ), ale jak mam taką możliwość i wiem, że będę miała kreski na parę lat, to lepiej poprawić, żeby było idealnie. Polecam po zabiegu naprawdę systematycznie smarować powieki Alantanem, jak smarowałam 3 razy dziennie i w ogóle nie miałam widocznych strupków ani ranek. Tylko dzień po zabiegu jak wstałam miałam tak opuchnięte oczy, że ledwo mogłam je w ogóle otworzyć :) ale to ponoć normalne. Po kilku dniach, kiedy zaczęłam już malować rzęsy również nadal nakładałam maść na powieki (po nałożeniu tuszu patyczkiem). Co do osoby, która robiła mi zabieg, to nie pamiętam, jak ta Pani miała na imię, ale była to szczupłą, dość wysoka brunetka. Mogę ją naprawdę polecić. Znosiła mój nerwowy słowotok :) z uśmiechem i dostosowywała kolejne etapy "rysowania" kresek do moich uwag. Jak tylko zrobię zdjęcia to wrzucę, żebyście mogły zobaczyć :) Dodam jeszcze, że przed zabiegiem, jak trafiłam na to forum również mocno zastanawiałam się czy w ogóle iść na wizytę, ale ostatecznie jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alantan nie jest do stosowania na oczy i okolice, zarówno maść jak i krem, to już lepiej tribiotic pod warunkiem ,że nie ma uczuleń na neomecynę lub każdy inny lek z końcówką "-cyna" zawarty w kremach lub maściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1tygrysek
ano własnie, spuchnięte mocno oczy miałaś po alantanie, który zastosowałaś na powieki !!! Z oczami się aż tak nie eksperymentuje... Pewnie zwykła wazelina byłaby lepsza, bo chodzi o zwykłe natłuszczenie miejsca potatuowanego... ale niech się wypowie Edytka, żebym przypadkiem ja coś nie pokręciła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lobsan
W takim razie przepraszam za wprowadzanie w bląd... pani robiąca mi kreski poradziła mi tę maść ostrzegając, żeby nie dostała się do oczu :/ najwyraźniej nie była aż tak świetna jak myślałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1tygrysek
Maść alantan jest dobra na trudno gojące się rany i owrzodzenia jednak jest zastrzeżenie z tego, co wiem, by unikać okolic oczu ze wzgledu na uczulający składnik czynny : alantoinę. Ja często mam podpuchnięte oczy rano po pudrze alantan, mimo iz stosuje go rozrobionego wodą, tylko na cerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
Maść sama w sobie jest świetna, sama polecam ludziom z niskim budżetem na pękające pięty pod okluzję. To naprawdę dobry specyfik za niewielką cenę na wszelkie otarcia, rany, skórę do silnej regeneracji po czymś... ale nie do oczu lub okolic, ponieważ: zawiera parafinę i glikol propylenowy. parafina zawarta w kosmetykach maściach kremach, nie wchłania się z jelit i skóry.Zapycha pory, absorbuje kurz, bakterie, hamuje wymianę gazową i metaboliczną w skórze stwarzając beztlenowe warunki sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych.. A glikol propylenowy zatyka pory w skórze wywołując wysięk wokół gruczołów łojowych i apokrynowych, takie kosmetyki w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, pieczenie swędzenie opuchnięcie powiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
Kontynuując temat pigmentacji, dziś mowa o znieczuleniach stosowanych, zanim przejdę do pigmentacji regionalnej czyli z osobna brwi oczy usta. Znieczulenia miejscowo stosowane mają za zadanie obniżyć lub zniwelować doznania bólowe podczas zabiegu. Niestety podając znieczulenie nawet podczas mikropigmentacji przez pocieranie lub smarowanie środkiem trzeba mieć choć minimalne pojęcie co może się zdarzyć, jakie może mieć konsekwencje podanie znieczulenia, kiedy podawać go nie można. Znieczulenia mają taki ogólny podział z adrenaliną czyli te silnie działające dające , dające komfort podczas pracy za równo pracującej jak i klientowi, oraz te krótkotrwale działające- ulotne nie wspomagane adrenaliną oraz innymi substancjami pomocniczymi . Nie mniej każde znieczulenie czy słabe i powierzchowne, czy powierzchowne ale silne ma swoje plusy i minusy dla organizmu. Ja w swojej pracy używam tylko lidokainy stabilizowanej alkoholem minus taki ,że jest krótkotrwała oraz czasem emli kremu jako rozpoczęcie zabiegu, bo po rozdrapaniu naskórka emla szybko przestaje działać i trzeba położyć środek który działa znieczulająco na otwarty naskórek a nie działa na zamknięty jak np.właśnie lidokaina. lidokaina działa tylko na błony śluzowe bez rozdrapywania, jeśli chodzi o naskórek musi zostać przerwany aby środek wniknął w głąb. Zawsze należy zapytać czy klient nie jest uczulony na lidokainę. Charakteryzuje się małym wpływem depresyjnym na mięsień sercowy i nie wpływa na częstość akcji serca. Metabolizowana jest w wątrobie i wydalana w 90% w formie nieaktywnych metabolitów. Może powodować obrzęk zblednięcie lub zaczerwienienie skóry pieczenie świąd drgawki porażenie ośrodka oddechowego nudności wymioty oraz czasem może dojść do methemoglobinemii w przypadku dużych dawek lub stężeń (najczęściej są to już osoby z taką przypadłością czyli jedna cząsteczka żelaza przyłącza się nieprawidłowo do hemoglobiny i nie transportuje tlenu w głąb) Przeciwskazania do używania lidokainy to nadwrażliwość na amidowe leki znieczulające i właśnie methemoglobinemia, bradykardia, blok przedsionkowo-komorowy II i III stopień ,zaburzenia czynności węzła zatokowego i nie stosować w przypadku ryzyka przeniknięcia do ucha środkowego. Ale ogólnie jest to jeden z bezpieczniejszych znieczuleń. Czasem jednak oprócz lidokainy niby 2% okazuje się że w danym preparacie są jeszcze inne specyfiki o czym nie mówi się w pierwszym rzucie, np środek Blue Ice w podstawie ma owszem lidokainę ale oprócz tego ephinephrynę która jest adrenaliną. Natomiast jeśli zapytać co to za znieczulenie to dowiadujesz się ,ze spoko szeroko stosowane zawiera lidokainę tyle co w stomatologicznym żelu. wszystko prawda tylko jak poczytasz skład chemiczny z bliska to ma swoje niespodzianki. i łapy niech bronią przed stosowaniem tego w okolicach oczu. Blue Ice jest 3krotnie mocniejszym niż tradycyjny krem z lidokainą gdzie lidokaina stanowi 4% składu całego znieczulenia. z bezpieczniejszych jest jeszcze tylko emla choć po prawdzie kosmetyczka nie powinna nakładać tego kremu, bo w ulotce jest wyraźnie napisane ,ze nakłada wykwalifikowany personel medyczny. Tu jednak chodzi o uwzględnienie dużych obszarów jak odcinki do 10cm2 i wtedy już trzeba dobrze liczyć wagę ciała plus grubość skóry i obszar znieczulania. Nie powinna być stosowana w okolicach oczu ale to właśnie tam najczęściej jest stosowana. Trzeba bardzo pilnować żeby nie dostałą się do oka jeśli już ktoś nakłada i bardzo cienką warstwę na krótko 15-20 minut, potem dokładnie zmyć. dostanie się do oka może spowodować znieczulenie rogówki, spojówki. Natomiast 15-20 minut przed zabiegiem cienka warstwa przy minimalnym obszarze jak do wykonania kreski na oku nie powinna zaszkodzić z uwzględnieniem przeciwskazań. Jeśli natomiast zaraz po nałożeniu klientka czuje pieczenie i ból i tak należy natychmiast zmyć emlę z powierzchni. W żadnym wypadku nie należy dodawać znieczulenia do barwników o czym już też słyszałam. No i to na tyle z "bezpiecznych" znieczuleń bez adrenaliny i pochodnych, które są właściwie bezpieczne poza małymi wyjątkami i zawsze należy zapytać w wywiadzie czy jest uczulenie na środki znieczulające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
Wracając do znieczuleń. Ten podział na pochodne estrowe kwasu paraaminobenzoesowego (PABA) i podziała gdzie w jednej grupie będa kokaina prokaina tetrakaina benzokaina nowokaina a w drugiej pochodne o typie amidów i tu w drugiej grupie lignokaina bupiwakaina , artikaina, mepiwakaina, ropiwakaina. Substancje najczęściej dodawane do roztworów leków znieczulających miejscowo środki konserwujące i wspomagające metylparaben E218 metabisulfity, antyoksydanty to pierwsza grupa, a druga to aminy presyjne w dawkach zwężających obwodowe naczynia krwionośne noradernalina (zwęża naczynia obwodowe natomiast rozszerza naczynia wieńcowe w sercu działa trochę słabiej niż adrenlina. Działanie adrenaliny na poszczególne narządy: nerki- zmniejsza przepływ nerkowy, czynność skurczowa macicy I faza cyklu miesiączkowego i I połowie ciąży wywołuje skurcze zaś w II fazie cyklu i II połowie ciąży rozkurczająco. Metabolizm- przyspiesza glikogenolizę, zmniejsza wydzielanie insuliny, na skutek czego dochodzi do zwiększenia stężenia glukozy, triglicerydów, fosfolipidów, mleczanów we krwi Wątroba- uwalnia potas, zwiększając stężenie we krwi Narząd wzroku rozszerzenie źrenic, wytrzeszcz gałek ocznych Mięśnie- zmniejszenie napięcia mięśni gładkich przew. pokarmowego Roztwory z adrenaliną ostrożnie muszą być stosowane przy nadciśnieniu, chorobie wieńcowej, niewydolności naczyń mózgowych lub cukrzycą oraz nadczynnością tarczycy. co może się zdarzyć podczas zabiegu po złej tolerancji na takie znieczulenie lub korelacji z chorobą lub przyjmowanymi innymi lekami" wstrząs anafilaktyczny, problemy z wydolnością serca, skoki ciśnienia, utrata przytomności, a nawet zgon. Podczas stosowania w oklicy oka, może dojść do poparzenia gałki ocznej, zatrzymanie gałki ocznej, dłużej niż 30 minut to już jest intensywna okulistyka w szpitalu, bo może dojść do częsciowej utraty wzroku lub całkowitej utraty (przy stosowaniu np. alkainy) to stosuje wyłącznie lekarz okulista lub chirurg do drobnych zabiegów okulistycznych z ciągłą kontrolą anestezjologiczną aby nie przedawkować preparatu ale istotnie znieczula tak , że nie czuć nic), stosując takie znieczulenia w okolicy oka może dojść do uszkodzenia rogówki, odklejenia siatkówki lub częściowego jej odklejenia. Przy oku ze skokami ciśnienia wewnątrzgałkowego stosowanie takiego znieczulenia może doprowadzić do utraty wzroku lub częściowej utraty przez nieodwracalny skutek zbyt dużego skoku ciśnienia na skutek choroby plus dodatkowo znieczulenia z adrenaliną, może dość do usunięcia gałki ocznej, w dalszym etapie, bo np. w drugim oku dojdzie do niebezpiecznie wysokiego ciśnienia i osłabienia narządu wzroku w drugim oku. I tu ma znaczenie rodzaj znieczulenia oraz ilość podanego znieczulenia. oko to oko drogie panie, narząd niewymienny, można nosić potem protezę. trzeba się dobrze zastanowić u kogo chcesz wykonać zabieg, na jakim sprzęcie, na jakim znieczuleniu, na jakich barwnikach. Stosowanie dużych dawek lidokainy z domieszką ephinepryny niestety też może być żałosne w skutkach, bo czysta lidokaina to czysta lidokaina, a lidokaina z domieszkami to już zupełnie inny środek znieczulający. W takiej kompozycji jest silniejszy, obkurcza naczynia komfort pracy dla dwóch stron lepszy, ale kiedy nie czuć żadnego bólu, pigmentacja nie jest kontrolowana i zazwyczaj odbywa się głębiej, a dochodzi potem do mikrowylewów w okolicach oczu pod lub nad wykonaną kreska, bo barwnik dostała się do naczyń i przysłowiowo połknęły pigment i trzymają pod skórą...i to nie są siniaki pozabiegowe które znikną za dwa tygodnie, to zostaje na zawsze lub jest możliwość usunięcia laserem choć nie zawsze. jeśli to są usta, często dochodzi do tak silnego obkurczenia naczyń , że nie mogą już wrócić do swojej funkcji i obumierają. Dochodzi do tkz martwicy naczyń i wtedy są czarne kontury, granatowe, fioletowe, albo czarne lub grafitowe plamy przebarwienia. To jest wynik często silnego znieczulenia z adrenaliną i do tego silna pigmentacja bo nie bolało to dałąm sobie fory, próba zakończenia zabiegu na maksymalnie jednej korekcie. znieczulenie stomatologiczne na usta nieco nadaje opuchnięcia, które schodzi po czasie i t może dojść do zdziwienia, bo po zejściu stomatologicznego znieczulenia nie zgadza się kontur z naturalnym kształtem warg. Brwi mocno znieczulane mega znieczuleniami plus agresywna pigmentacja, kończą się kształtem narysowanym i drugim kształtem wylanym poza obrzeżami rysunku brwi. To tak w skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
O i własnie , pytała dziewczyna czy z chorobą Hashimoto można wykonać zabieg, odpisałam tak . Teoretycznie można ale nie można go wykonać przy użyciu znieczuleń z adrenaliną i pochodnymi, ze względu na zaburzone działanie gruczołów tarczycowych i być może tu dochodzi jeszcze cukrzyca, bo często jest dodatkową chorobą przy już istniejącej. Czasem dziewczyny przy stabilnej cukrzycy wykonują zabieg oczywiście na odpowiedzialność klienta, którą powinien podpisać, ale w takiej sytuacji stabilna cukrzyca ze znieczuleniem z adrenaliną jest nieporozumieniem , bo może dojść do hipoglikemii podczas zabiegu. Tak czy owak konsultacja z endokrynologiem i tak jest konieczne w przypadku Hashimoto dla własnego dobra. I widzicie prosty przykład, odpisując dziewczynie na maila odpisałam pod siebie bo nie używam znieczuleń z adrenaliną i odpisałam dobrze, ale nie pomyślałam, że może pójść do gabinetu gdzie używają innego rodzaju znieczuleń i mogą dziewczynie zrobić krzywdę, a żal mogłaby mieć do mnie. O właśnie!!! Widzicie jednak zawsze trzeba myśleć jak kierowca mówić za siebie ale mieć ograniczone zaufanie do pozostałych uczestników w tym przypadku nie ruchu ale kobiet zawodowo zajmujących się pigmentacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
A inne środki używane do znieczuleń zawierające naprzemiennie efinefryne tetracaine benzocaine i inne cudactwa dające mega komfort podczas wykonania makijażu byle jakim sprzętem, które szarpie, rwie naskórek i ryje do przysłowiowej krwi, choć jej nie widać przy użyciu środków 21 wieku to losowo wymieniam: Triple-X , X-IT Gel, Ultra DAB duration, Painaway w płynie ,Blue Eye , Num Quick Gel, Num Quick Pink, Prepcaine, Super Trio, Eyz A Blue, Swipe, Sustaine, Blue Gel , Tag#45, Tag#48, DOTC Blue Gel Num Fast, i pewnie dużo innych których jeśłi nie można kupić w Polsce to można za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Edyto czy lidokaina jest wystarczajaca przy robieniu ust aby zniwelowac bol?mam slaby prog a tym beda robic na targach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
Ja też robię tylko lidokainą i wszyscy dają radę więc i Pani da. Przyjemny zabieg może to nie jest ale wytrzyma Pani na pewno. W moim przekonaniu oko jest bardziej wrażliwe, przy robieniu kresek ale to moje subiektywne odczucie. Są klientki , które mówią , ze to zaledwie drapanie. Na wszelki wypadek jeśli jest Pani spanikowana proponuję wziąć przed zabiegiem przeciwbólową tabletkę poza aspiryną i paracetamolem. Bać się nie ma czego, tym bardziej ,że wiem kto będzie te usta Pani robił;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksOla a jak będziesz robiła korektę w Nelle mogłabyś się zapytać o imię i nazwisko osoby, która robiła Ci kreskę? ja będę szła dopiero w październiku a chciałbym mieć pewność, że zrobi mi kreski ta sama pani co Tobie, bo Twoje mi się podobają, właśnie takie chcę:) będę bardzo wdzięczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje,ze wytrzymam Pani Edytko:)wlasnie dzis maja dzwonic i ustalac godz,a bedzie robila Pani L:)dam znac na maila po powrocie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×