Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
endorfinkaa

Makijaż permanentny - doświadczenia

Polecane posty

Gość Edyta LTL
<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mile panie linergistki, czegos tutaj nie rozumiem. Prawie wszystkie jestescie zadowolone ze szkolen, z super szkoleniowcami tymi polskimi i tymi psedo miedzynarodowymi, a jednak gdzies tkwi jakas luka.Wciaz sa pytania i problemy jak nie z kolorami to ze znieczulaczami, a przeciez to sa podstawy. Ukonczenie takiego szkolenia daje wam owszem prawo do wykonywania zawodu, ale na tym przeciez edukacja nie powinna sie konczyc. Zrobicie jeden kurs mniej lub wiecej udany a co z reszta? Makijaz permanentny jest jednym z nowszych zawodow i ciagle sa jakies nowosci,eksperymenty a o wyprobowanych metodach wykonywania mp szkoleniowcy w Polsce nie chca za duzo powiedziec bo szkola przeciez konkurencje. Zalosne. Czytam wasze posty bo po prostu lubie. Byly pytania odnosnie szkolen i jakos wtedy nie bylo konkretnych odpowiedzi, ale teraz jedna zadowolona byla u jakiejs akolor to pojawil sie nowy super szkoleniowiec z She Spa, to znowu z Perfect Glamour, a za chwile beda znowu pojawialy sie prosby o rady, niezadowolone klientki placzace z bolu lub zle wykonanego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę niezrozumienia chyba pojawiło się w tym ostatnim poście gościa. Bardzo wiele jest tu postów dziewczyn rozczarowanych szkoleniami i takich, które dopiero po przystąpieniu do samodzielnej pracy zorientowały się, że całej masy spraw nie poznały. I nawet najlepsze szkolenie nie wyczerpuje całości tematu, bo po prostu nie ma takiej możliwości - właśnie dlatego ciągle się doszkalamy, czasami dopytujemy na forum bardziej doświadczone koleżanki, które z racji stażu miały często do czynienia z problemami, z którymi stykamy się po raz pierwszy... I tylko się cieszyć, że ktoś poleca dobrego szkoleniowca i pisze dlaczego poleca - właśnie takich informacji wiele z nas tu szuka. Masz rację gościu, że niektórzy szkoleniowcy są nimi tylko z nazwy - mają wielkie doświadczenie, ogromną wiedzę - tylko faktycznie nie bardzo chcą się nią dzielić. Dla miłej odmiany "jakaś Akolor" potrafi się dzielić swoim doświadczeniem. I szczerze mówiąc zupełnie nie odczułam, żeby miała zapędy do zachowywania tajników swojej pracy, zdobytych za ciężką kasę i spory nakład czasu, tylko dla siebie - to chyba kwestia osobowości - po prostu lubi szkolić. Ja w każdym razie po doszkalaniu się u niej zupełnie inaczej zaczęłam patrzeć na to, co robię i odkryłam, że ta praca może być naprawdę nie tylko pracą ale i frajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
Teoria...nawet ta najlepsza to jedno, a praktyka i doświadczenie to zupełnie inna sprawa. Doświadczenia nie można się nauczyć tak jak teorii, trzeba je zwyczajnie zdobyć ciężką pracą i ciągłymi obserwacjami, szybką weryfikacją z posiadaną teorią i ciągłym wyciąganiem wniosków, które mają podwyższać kwalifikacje. Prosto było by gdyby był jeden producent barwników i urządzeń, a w innej z goła sytuacji trzeba ciągle poszukiwać, dopytywać, sprawdzać, upewniać się. Klientki po Polsce chodzą z barwnikami na twarzy kilkunastu różnych firm o różnym składzie chemicznym, o różnym procesie wybarwiania i złuszczania plus różnorodne typy skór do tych wcześniej wspomnianych barwników. To jest na prawdę trudne. Mój barwnik położony na każdy inny barwnik inaczej będzie się zachowywał niż położony integralnie. Do tego wszystkiego cała masa kosmetyków nowej generacji, które stosują klientki, a wchodzą w reakcję z barwnikami różnych firm, w różny sposób. I cała gama zabiegów fizykalnych dostępnych na twarz, poprawiające kondycje skóry, które też mają znaczenie i wchodzą w reakcję z barwnikami ...różnie w zależności od firmy. To naprawdę ciężka praca wbrew pozorom. I ja cieszę się jeśli mogę spotkać kogoś kto choć ciut podzieli się wiedzą i można wymienić doświadczenia. A czy to będzie forum, czy spotkania przy kawie czy wymiana mailowa...jest mi to obojętne. Spotkania dwa razy do roku na targach i sympozjach to trochę mało. Warto mieć kogoś na podorędziu. A szkoleniowcy.....hmmm często zbywają ...zapraszam na doszkolenie;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulaaa12
Czy nie doradzi ktoś gdzie najlepiej zrobić permamentny w Chrzanowie, Libiążu lub Trzebini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saphire83
Edyta zgadzam się z Tobą. Alebardzo ważne jest aby zacząć z dobra teoria. Doskonale wiem że taki solidny grunt daje bardzo dużo. A od czegoś trzeba zacząć i lepiej zdobyć dobra wiedzę teoretyczna i praktyko wać niż g...no wiedzieć po szkoleniu i brać się za praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saphire83
Edyta zgadzam się z Tobą. Alebardzo ważne jest aby zacząć z dobra teoria. Doskonale wiem że taki solidny grunt daje bardzo dużo. A od czegoś trzeba zacząć i lepiej zdobyć dobra wiedzę teoretyczna i praktyko wać niż g...no wiedzieć po szkoleniu i brać się za praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saphire83
Edyta zgadzam się z Tobą. Alebardzo ważne jest aby zacząć z dobra teoria. Doskonale wiem że taki solidny grunt daje bardzo dużo. A od czegoś trzeba zacząć i lepiej zdobyć dobra wiedzę teoretyczna i praktyko wać niż g...no wiedzieć po szkoleniu i brać się za praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saphire83
Edyta zgadzam się z Tobą. Alebardzo ważne jest aby zacząć z dobra teoria. Doskonale wiem że taki solidny grunt daje bardzo dużo. A od czegoś trzeba zacząć i lepiej zdobyć dobra wiedzę teoretyczna i praktyko wać niż g...no wiedzieć po szkoleniu i brać się za praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saphire83
Edyta zgadzam się z Tobą. Alebardzo ważne jest aby zacząć z dobra teoria. Doskonale wiem że taki solidny grunt daje bardzo dużo. A od czegoś trzeba zacząć i lepiej zdobyć dobra wiedzę teoretyczna i praktyko wać niż g...no wiedzieć po szkoleniu i brać się za praktykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saphire83
Przepraszam tel mi się zacial i wkleilo się kilka razy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak DOPROWADZIC do rozjasnienia zbyt ciemnych brwi ? Moje drogie , wszedzie piszecie jak dbac i pielegnowac makijaz a czy ktos powie co robic by jak najszybciej zniszczyc brwi ? Mam nowe ale za ciemne , ordynarne brwi. Wstydze sie ich. Chcialabym by wyblakly , nie rzucaly sie tak w oczy i jak najszybciej wygladaly jak stare , aby pokryc je nowym barwnikiem , chocby i brazowym czy jasniejszym . Obawiam sie , ze teraz jasniejszy nie zlapie. Prosze o jakies wskazowki wprost przeciwne do tych zalecanych po makijazu ... Prosze . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laser, Rejuvi to takie lepsze opcje- żeby najpierw trochę wybarwić brwi a potem dopiero korygować kolor. Korektory zawierające m.in. biały pigment są gorszą opcją, za 2-3 lata jak ciemne pigmenty będą znikać to biały, którego cząsteczka jest większa może zostać i wtedy dopiero będziesz miała dziwny kolor na brwiach. Tyle z teorii bo praktyki w maskowaniu za ciemnych brwi nie mam na razie niestety. Słyszałam też o paniach,które próbowały rozjaśnić brwi stosując środki złuszczające, ta konkretna osoba, która utkwiła mi w pamięci stosowała chyba glyco-a - to jest chyba taka wskazówka o jaką prosiłaś ale nie wiem jak skuteczne będzie takie rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej planuje sobie zrobic makijaz brwi a pozniej ust jestem z Katowic moze moglybyscie mi polecic kogos ?:) i zalezy mi na tym zeby kontur byl ciagle wyrazny a nie wygladal jak wyplukana henna wiec na pewno nie zdecyduje sie na metode wloskowa mozecie mi tez cos doradzic w tej kwesti ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz sobie w katowiacach Studio body control... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tynka89
Witam - mam nie typowe pytanie. Ponad 2 m-ce temu robiłam makijaż permanentny brwi i oczu.. Byłam na 2 korektach - ostatnia w ubiegla środę i jakos nie jestem zadowolona z oczu... I tu jest problem :(... nie wiem co robic.... Brwi wyszły ładnie ale gdy się bardzo przyjże nie są równe kontury i miejscami mam małe kropeczki jasne... - ale generalnie kształt i itp jest fajny. Kreski - to jak dla mnie MAKABRA !!.... i w tej kwestii chciałabym poradę/instrukcję - zrobiła mi kreski które za pierwszym razem z dolnej powieki nic nie zostało, a z górnej troszeczkę, byłam na poprawie w środę i z dołu znowu mi się jednego oka już to nie trzyma - pigment jakby w ogole nie był pod skórą :( , smaruje zgodnie z ustaleniami (masc z wit. a i e)tak jak pokazała i co 2-3 godziny bo akurat pracuje sobie w domu i mogę na to pozwolic... Martwię się bo w prawdzie mam te kreski górne jeszcze tak jak zrobiła ale nie są do końca takie jak chciałam bo jest tak cienkie że praktycznie jej nie widac... Powiedzcie co zrobic? pooczekac miesiąc i pojechac gdzie indziej zrobic ?? jeszcze raz do niej pojsc ?? no ja już nie wiem, rece mi opadają....... Jesli gdzies indziej pojsc na koretkę to gdzie polecacie? Jestem z Katowic i jestem w stanie nawet pojechac 100 czy 200 km ale zeby ktos zrobił to tak jak chcę i by zostało mi na oku :( a nie smarowac 2 tyg i d**a.... - chodzi o oczy, bo brwi ładnie się goiły strupki itp, dodam że brwi są brąz, a kreski czerne) Z góry dziekuje za odp, porady i polecena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexaxoxo
Tynka89 brwi to siostry a nie blizniaczki a wiec minimalna roznica czyni je bardziej naturalne w wygladzie. Co do kropeczek brakujacego pigmentu jezeli Ci to przeszkadza to koniecznie popraw. Ty musisz byc zadowolona z tego co widzisz i nosisz nie ktos inny.Jezeli chodzi o kreski to wydaje mi sie ze pani ktora je wykonywala nie ma doswiadczenia.Widzialas moze jej prace kresek ktore juz wykonala? Byc moze pigment osadzil sie bardzo plytko i w rzesach dlatego przez momet byl, Nie wiem jak kolezanki ale ja proponuje zaczekac, wygoic dobrze miejsca, ( pamietaj ze skora na powiekach jest bardzo delikatna, cieniutka i za kazdym razem process gojenia jest dluzszy) na pocieszenie lepiej ze masz tego mniej niz jak niektore za duzo lub rozlany pigment. Dodac koloru czy grubosci jest znacznie latwiej niz odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexaxoxo
Do gość z ciemnymi brwiami.Nic nie wspomnialas czy rozmawialas na ten temat z Twoja linergistka i co ewentualnie ona proponuje. Domyslam sie ze ksztalt lubisz. Domowe nie inwazyjne sposoby ktore moga pomoc a nie zaszkodza to np. kremy rozjasniajace, pilingi czy sok z cytryny oczywiscie na wygojony naskorek. Inne to tak jak juz napisala Asia.23 usuniecie laserem lub produktami do usuwania(oczywiscie wiaze sie to z dodatkowymi kosztami). Korektory tez dzialaja ale powinny byc wykonane na produktach tej samej firmy co pigment a nie przypadkowej.Jezeli jest odpowiednio zrobiony da oczekiwane efekty. W zaleznosci od producenta niektore korekty mozna wykonac jednorazowo, to znaczy w jednym dniu nalozyc korektor i pigment inne w kilka zabiegow;korektor-wygojenie-pigment dlatego jest to wazne jezeli chcialabys isc do kogos innego z tym problemem lub wypytac o szczegoly Twoja linergistke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saphoire83
Witam dziewczyny Czy któras z was rozsyłała moze oferty podjecia współpracy do gabinetów kosmetycznych pod kątem mp.? Chodzi mi o gabinnety w ktorych nie maja takiej usługi w swojej ofercie ,bo nie maja osoby przeszkolonej w tym kierunku. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saphire83
Witam dziewczyny Czy któras z was rozsyłała moze oferty podjecia współpracy do gabinetów kosmetycznych pod kątem mp.? Chodzi mi o gabinnety w ktorych nie mają takiej usługi w swojej ofercie ,bo nie maja osoby przeszkolonej w tym kierunku. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saphire - ja niedługo będę szukać czegoś. Pojutrze mam egzamin licencjacki więc chciałam się na razie skupić na nauce, ale jak już zdam to nic mnie nie będzie rozpraszać. Dam później znać jak mi pójdzie to szukanie, jeśli byłabyś zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sila..
Witam pare dni temu robiłam brwi permamęntne, pierwszy raz, a za dwa tygodnie ide na korektę, i się boję że będę znów to przechodzić :-(okazało się że jestem uczulona na krem znieczulający, musiałam lecieć do lekarza bo się okazało że mam uczulenie na preparat znieczulający,i opuchła i zaczerwieniała mi twarz w okolicy brwi oczu, masakra, od razu w przychodni dostałam zastrzyk i silne leki. :-( czy jest możliwy inny preparat na ten zabieg i czy można znieczulić zastrzykiem np. takim jak u dentysty ??? Proszę o odpowiedz, z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saphire83
Asia.23 podaj jakis namiar do siebie na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam,3 tygodnie temu robilam brwi,bylam super zadowolona z ksztaltu koloru i wogole,wczoraj mialam poprawke i jestem zalamana,za zbyt szerokie,przody za kwadratowe i zbyt ciemne,czy da sie cos z tym zrobic,jakos to poprawic? prosze o maila na Tatalka@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
sila napisz do mnie na edycjaj@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
Tatalka podeślij zdjęcie brwi na maila to może coś podpowiem a tak na wyobraźnię to strasznie trudno doradzić cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sila..napisalas to za ogolnie, nie podalas nazwy produktu jakim bylas znieczulana. Uczulenia dostalas juz przed zabiegiem przy pierwszym znieczuleniu, czy po tym na otwarta skore. Srodkow znieczulajacych jest wiele.A jak miejsce? Wszystko sterylne, czyste bez zarzutu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×