Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cacharelll

Mamy siedzące w domu z dziecmi

Polecane posty

E.w.k.a. dzięki. Ja natomiast trochę inaczej robię te całe \"koszone\" ogórki. Do słoików to wkładam mniej więcej to samo + jeszcze koniecznie gorczyca (ma właściwości konserwujące). Ale zalewam to zimną zalewą (z wody gotowanej lub surowej) dając na litr wody 2 łyżki soli do przetworów. Jak ktoś lubi marynowaną paprykę to też mam sprawdzony sposób. Podam później jak którąś interesuje, teraz idę kończyć te nieszczęsne żeberka. No i mam też kilka dobrych przepisów na sałatki, ale to już trzeba się trochę urobić. A jeśli chodzi o bolącą rączkę po szczepieniu to my smarujemy (od razu po szczepieniu i później) Altacetem w żelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmana oliwia przespala noc z jedna prezrwa na karmienie i lekarstwo.musialam jej podac paracetamol bo miala38.9 to dosc wysoka.dzisiaj jest juz lepiej, spi prawie caly czas, a najwyzsza goraczka to bylo 37.9,podalam jeszcze mala dawke i mysle ze to juz ostatni raz, zobaczymy jak bedzie wieczorem. Ja nie \"kosze\"ogorkow bo babcia meza robi najwspanilsze ogorki na swiecie, ma jakis tajemny przepis,no i bardzo sie ucieszyla kiedy ja poprosilismy zeby nam zakisila.Mowila ze bedzie kisic nam co roku,i tak juz 3 rok mija....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja popijam gorącą herbatkę,cebulki posadziłam i zaglądam tu do Was by myśli zająć. Zuziu30-właśnie ta kwaśna woda to altacet-tylko ja zapomniałam tej nazwy-czyli stosujemy to samo.mnie to teściowa doradziła.jak masz jakieś fajne przepisy sałatkowe-to ja bardzo chętnie z Tobą na ten temat:)w zeszłym roku to eksperymentalnie(za radą teściowej)dodałam do tych ogórków liście laurowe i ziele ang.i też zjadliwe było:D a z tą solą to my lubimy takie mniej słone i dlatego ja daję mniej-w książce to pisze nawet 7dad na litr.ale ja nie mam wagi bo jak mój Paweł raz poważył.....tak koniec i ciągle zapominam kupić nową. Paula24-ja z księżmi nigdy nie miałam na pieńku,ale ten twój proboszcz.....!co to kogo obchodzi czy wy jesteście małżeństwem czy nie?przecież to chodzi o chrzest dziecka a nie wasz.ja nie bardzo rozumiem-przecież ile jest takich par bez ślubu i co dziecko ma nie być ochrzczone bo ksiądz akurat ma takie poglądy a nie inne?no bo skoro drugi nie robi problemu to wychodzi na to ,że to nie jakieś przepisy tylko zwykły kaprys.znam osobiście kilku naprawdę fajnych księży-takich z powołaniem,i w sumie nie mam nic do nich,to też są ludzie,mają swoje wady jak każdy,ale ten twój proboszcz to przegiął.pozostaje mi tylko życzyć Ci powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie skonczylam malowac okno w lazience :D Mamka, te kupki to chyba w normie, a jesli chodzi o sen, to nie mam pojecia czemu zle spi: moze jest glodny? albo ma alergie na cos co mu podajesz? Brzuszek? A ma staly rytm dnia? Naprawde nie wiem co Ci poradzic... Musisz w dzien podrzucac na 1-1,5 godz, Alanka tatusiowi, niech sie pobawia w domu czy ida na spacerek, a Ty nie wtedy w gary tylko do lozka i odsypiac noce, bo inaczej sie wykonczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,wiecie mnie to się udało z Pawełkiem:) on tak płakać to mi zaczął po roku.do roku to ja nie wiedziałam co to znaczy płaczące dziecko.on jak był głodny albo miał mokro to tak kwilił cichutko,wiercił się i tyle.kolek nie miał.ze spaniem nie miał nigdy problemu,nawet jak zrobi sobie drzemkę popołudniu to idzie spać ok.22-23.i śpi do rana (9).no i do niedawna to był przegrzeczny[wszyscy mi mówili,że takiego grzecznego to jeszcze nie widzieli.] za to teraz jest podwójnie niegrzeczny!a już z 3 miesiące to mu się poprzestawiało-generalnie wszystkie moje zakazy ma gdzieś,pyskuje,brzydkie słowo też mu się zdarzy,kiedyś to musiałam z kościoła wyjść bo wstyd.kary żadne nie działają,lania nie mam sumienia mu zrobić....po sto razy mu tłumaczę,a na drugi dzień sto pierwszy i tak w kółko.oj czasem to brak mi cierpliwości.... nie wiem co poradzić mamom,których dzieci mają problemy ze snem,bo u nas tego nie było.życzę Wam cierpliwości i pomocy tatusiów,byście mogły choć trochę odetchnąć:) pomimo zmęczenia-nie ma piękniejszej rzeczy niż bycie mamą🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e.w.k.a.mojej szwagierki synek tez sie urodzil 08.09.2003r. i jak czytam twoja wypowiedz to tak jakbym o Kubusiu czytala.Tylko on gdzies do 2 latek byl zlotym dzieckiem, a teras to doslownie masakra.Napewno twoj Pawelek jest grzeczniejszy, bo ja sie boje o wiktorie jak sie razem bawia bo naskakuje na nia od tylu i ja przewraca albo zlapie za szyje i ja dusi, popycha, gryzie i wyrywa zabawki.Po prostu go nie poznaje, moze to taki okres i mu przejdzie, oby tak bylo......Szwagierka ma jeszcze drugie dziecko w wieku mojej oliwii(4 mies.)tez chlopczyk,dlatego ma przewalone z takim rozbujnikiem.Ona mieszka z rodzicami ale przyjezdza do nich ciotka do pomocy bo nie daja sobie rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki-ja to myślę,że Paweł i Kuba poprostu jeszcze nie są świadomi,że swoją zabawą mogą zrobić komuś krzywdę-dla nich to zabawa-takie popychanie,rzucanie zabawkami.przynajmniej ja tak widzę po Pawełku,on nie jest złośliwy-uwielbia inne dzieci.dlatego ja zawsze pilnuję go jak się bawi z innymi u nas na podwórku,bo on najmłodszy.jeszcze z rok i myślę,że się połapie że czasem można kogoś skrzywdzić zabawą.chociaż ostatnio syn sąsiadki (5lat)rzucił kamieniem i byłby wybił oko drugiemu takiemu małemu jak mój,więc nie wiem a przeciez pilnowali.przy takich małych dzieciach to trzeba mieć oczy dookoła głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko \"dobranoc\" i zmykam, jestem padnięta. E.w.k.a. przepisy podam jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jejku ile wy piszecie jestem z córeczkami 24h i jakoś ostatnio nie mogę się nimi nacieszyć :) dzisiaj doszły nowe słowa: Kompałam młodszą i przyniosłam ją w ręcznikach zawiniętą do starszej córki, ona się chwilę powygupiała, porobiła do niej miny i zaczęła wyrodną matkę pouczać :) \"ubrać\" nie wiem skąd jej się to wzieło, nigdy ją tego nie uczyłam jestem z nich taka dumna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka_23 nie ma cie w tabelce, a ja nie jestem tu od poczatku.W jakim wieku są twoje córeczki?????Napisz cos wiecej o sobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja byłam dziś z Kamilkiem na szczepieniu...zniósł to dzielnie... Pediatra powiedziała,że ona uważa,ze jego rozwój przebiega jej zdaniem jak najbardziej prawidłowo....oczywiście poza mową,która jest opóżniona...ale że pewnie ruszy z kopyta w przedszkolu...:) A jutro przyjeżdża do mnie na weekend mama i mężulek aż do poniedziąłku ma wolne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w tabelce :) wpisywałam się jakoś na 58 str jak paula_24 chyba :) wyjeżdżała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzecia od końca :) Zielna.33/Małgosia-31.05.2002-4 l., Ala--09.11.2005-7 ms./pomorskie Gumijagoda.29/Julka-5.12.2000 5,5roku. ,Bartuś-15.09.2005.11m-cy/Dolny Śląsk Luiza....28.../Jakub-17.05.2002-4 lata....................../Krakowskie Monika....../Nikodem--15.08.2003.Miłosz-17.07.2006............................/małopolska Brylka.29 /Ola-20.06.2001, Marcin i Przemek 25.11.2002......./ Elbląg VIKI2...28/ Wiktoria--25. 04.2004.. ,Oliwia--01.05.2006......../Krosno MARGARET777..26/ Iza 01.08.2003-3l, Ola 02.02.05-16ms./małopolskie Zuzia 30/Paulinka 23.03.2005....................................../lubelskie Asmana.26...Natalia30.09.2002, Iza29.04.2006................../Olsztyn Marteczka77.28...../Kamilek i Damianek-10.04.2006.............Zielna.33/Małgosia-31.05.2002-4 l., Ala--09.11.2005-7 ms./pomorskie Gumijagoda.29/Julka-5.12.2000 5,5roku. ,Bartuś-15.09.2005.11m-cy/Dolny Śląsk Luiza....28.../Jakub-17.05.2002-4 lata....................../Krakowskie Monika....../Nikodem--15.08.2003. Miłosz-17.07.2006............................/małopolska Brylka.29 /Ola-20.06.2001, Marcin i Przemek 25.11.2002......./ Elbląg VIKI2...28/ Wiktoria--25. 04.2004.. ,Oliwia--01.05.2006......../Krosno MARGARET777..26/ Iza 01.08.2003-3l, Ola 02.02.05-16ms./małopolskie Zuzia 30/Paulinka 23.03.2005....................................../lubelskie Asmana.26...Natalia30.09.2002, Iza29.04.2006................../Olsztyn Marteczka77.28...../Kamilek-16.09.2003-2,9m-cy i Damianek-10.04.2006-2m-ce/Lublin Patipaula-/Patrysia i Paulinka 22.04.2000........................./Gdańsk Mama_zuzi-26/ zuzia- 07.05.2002 - 4 l........................./ Göteborg Mamka/Magda 26/mama Alanka - 06.04.2006................./Warszawa E.w.k.a-Pawełek 08.09.2003 ............................./okolice Krakowa Paula24 - Patryk 01.06.2006 ......................................../ Poznań mamusia_23/ Ewa 10.11.04i Justynka 30.01.06................../Poznań Cypryjskie słoneczko/Weronika 06.01.06......................./Limassol Kasjo/Wiktor............................................................./Lublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze zerknęłam....oj ten komputer! cześć Ania-ja to do tej pory zachwycam się jak Paweł coś nowego wymyśli,zawsze z mężem biliśmy brawo i on to chętny do wszystkiego.pisz więcej jak będziesz mieć czas,ja też tu od niedawna i już się wciągnęłam:) Brylka-jak tam grzybki?a na tej stronie co podałaś to byłam i nawet jest tam mój przepis:) zmykam ,bo mąż woła:D dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka23 - tez jesteś z Poznania? A jaka dzielnica? Ja jestem z Winograd. e.w.k.a. - co do chrztu to jeszcze w przyszłą środę musimy jechac do proboszcza żeby z nim porozmawiać bo okazało się że kuzynka ktora miała zostać chrzestną dostała od swojego proboszcza zaświadczenie do chrztu ale napisał tam że nie chodzi do kościoła i nie przyjmuje kolędy. A ona chodzi do kościoła co niedzielę ale do innej parafii bo mówi że własnie ten ksiądz jest głupi i nie lubi tam chodzić. Więc teraz czeka nas rozmowa z naszym proboszczem czy przyjmie takie zaświadczenie, a jak nie to czekają nas poszukiwania nowej matki chrzestnej!!!!!!!!!!!!!!!! Masakra!!!!!! A my wczoraj byliśmy u kolejnego szczepienia i moje maleństwo w nocy dostało big goraczkę :( więc od 4 rana juz dzisiaj nie śpię. Padam na pysk!!!!! Właśnie piję kawkę i próbuję dojść do siebie. Dałam mu w tej nocy czopek efferalganu i troche mu spadła ale teraz znowu mu wzrosła :( Nie chce jeść tylko wypija niesamowite ilości herbatki. Ale i tak jest dzielny bo nie płacze, jest strasznie rozpalony ale nie marudny. Już zdążyłam od rana być w US a po kawce jadę na uczelnię odebrać w końcu dyplom, bo coś mi nie wychodzi od 1 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja na chwilkę przywitać się bo zaraz zmykamy do lekarza z Iza do kontroli, i na kontrolne usg układu moczowego. gumijagoda ja znowu bedę Cię nudziła, odnośnie papierkowej roboty. Co wpisywałaś w tym oświadczeniu???? e.w.k.a. nie czytałam wszystkich postów, ale wiem że podałas przepis na ogóreczki \"koszone\" i pewnie je zrobię . Teraz zmykam się ubierac papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja dziś w zdecydowanie lepszym nastroju niż wczoraj :) Paulinka dała mi pospać do 8.30, za oknem piękne słońce, nie mam na dziś zbyt wielu zaplanowanych prac, w kuchni królują zamarynowane wczoraj pomidorki, na obiad robię jedną z moich ulubionych potraw (ryż zapiekany z jabłkami :) )... Zaraz chyba wybierzemy się z małą na przejażdżkę rowerową... Że większość dziewczyn jest zapracowanych i zagląda tu z różną częstotliwością to noramalne, ale dlaczego tak długo nie ma Gumijagody??????????????? Czyżbym przegapiła jakąś wzmiankę o wyjeździe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry Kobitki :D U nas pogoda tez przepiekna :) Chyba dzis wyjde z Zuzia na dwor, mimo ze nos ma zawalony, ale goraczki juz nie ma :) Zuziu, wiesz ja tez sie zastanawiam co co z Gumijagoda, nic nie pisala o wyjezdzie. Mam nadzieje ze wszystko u niej w porzadku!!! Paula, a nie lepiej wziasc zaswiadczenie od tego ksiedza z tej parafii gdzie chrzestna chodzi do kosciola? (Boziu!!! podziwiam za cierpliwosc, ja bym nie wytrzymala z ta biurokracja koscielna). Ja kiedys rozmawialam ze znajomym proboszczem na ten temat i mowil ze takie zezwolenia to tylko i wylacznie kwestia sumienia ksiedza. Nie maja w tej kwestii zadnych przepisow, ktorych by sie musieli trzymac. Asmana, milej wizyty u lekarki 🌻 Cypryjskie sloneczko, co u Ciebie??? pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo zuzi - niestety tamten ksiądz nie może jej takiego zaświadczenia wystawić :( a wszystkie chętne mamusie zapraszamy na naszą stronkę na bobasach - nowe fotki z wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim mamom! ja na razie nie popiszę,bo tak mnie głowa boli,że dosłownie nie wiem jak się nazywam.to chyba to słabe ciśnienie na polu na dodatak ja jestem niskociśnieniowcem no i skutek widać od razu:( wielka ciemna chmura nad naszą okolicą :( na dodatek sąsiadka zapaliła ognisko i już taki zapach jesieni się unosi,że aż mi smutno.jak mi przejdzie z tą głową to zajrzę no i może w końcu pokażę wam mojego Pawełka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka, ja tez jestem niskocisnieniowcem wiec wiem o czym piszesz... bole glowy mam dosyc czesto..... i czesto nic nie pomaga :( No i koniecznie pokaz nam swojego Skarba, bardzo jestem ciekawa jak wyglada :) Paula, a Twoj syneczek, to niezly facet rosnie, i podobny bardzo do tatusia :) Gumijagoda, hop, hop, hop!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mnie tez dzoisiaj strasznie boli glowa, tez jestem niskocisnieniowcem, do tego pije kawe bezkofeinowa bo karmie piersia, czasem zasypiam na stojaco...... Paula24 a po pierwszym szczepieniu twoje dzieciatko tez mialo goraczke?????Oliwia za pierwszym razem czula sie super, tylko po drugim szczepieniu dostala goraczke,naszczescie miala ja tylko jeden dzien, dzisiaj jest juz super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie mam dla Was przykrą wiadomość. Jutro wyjeżdżam do rodziców na tydzień, więc nie będę się mogła z Wami spotykać 😭 Ale mam nadzieję, że Wy będziecie dzielnie podtrzymywać topik; dziś to pewnie taki jednodniowy odpoczynek ;) Dla zainteresowanych podaję przepisy. Sałatka ogórkowa: 3kg ogórków, 1/2kg cebuli, kilka marchewek. Ogóki obrać, pokroić w plastry, posolić i odstawić na 2 godz. razem ze startą marchewką. Cebulę pokroić, posolić i odstawić osobno. Po 2 godz. wszystko odcisnąć i wrzucić do zalewy. Zalewa:1/2 l. octu zagotować z 35 dag cukru. Wrzucić warzywa i gotować 2-3 min. Wkładać do słoików, zakręcać na gorąco i odstawiać do góry dnem. Papryka marynowana: Paprykę minutę obgotować w osolonej wodzie. Wkładać do słoików: gorczycę, 3 ziarenka pieprzu, ząbek czosnku i paprykę. Zalewać gorącą zalewą i odwracać słoiki do góry dnem. Zalewa:1/2 l. octu, 2 l. wody, 1 1/2 szkl. cukru, ziele angielskie, liść laurowy. Sałatka paprykowa z koncentratem: 1 kg papryki i 3 cebule pokroić, posolić i odstawić na 1 godz. Zalewa: 1/2 szkl. wody, 1/2 szkl. oleju, 1/2 szkl. octu, 5 łyżek cukru, 6 łyżek koncentratu pomidorowego, 10 ziaren pieprzu, 10 ziaren ziela angielskiego, liście laurowe. Wszystko gotować 10-15 min. Wkładać do słoików i odwracać do góry dnem. Jak będziecie chciały to inne podam za tydzień, bo teraz idę się pakować. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Grzybków mam juz bardzo dużo suszę i mrożę. Teraz pujdziemy w poniedziałek bo w wekendy ludzi bardzo dużo jak w super markecie przed świętami. Paula 24 my jak chrzciliśmy to zawsze bez zaświadczeń jak ksiądz pytał o nie to mój mąż wchodził na ulubiony temat naszego księdza o pieniążkach i jakoś się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×