Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rybka 27

dermatix,veraderm ktos uzywal?

Polecane posty

Gość stefka487
jest warta, wcale nie kosztuje 200zl, w aptekach internetowych po ok 103 zł !! np. tutaj: http://www.i-apteka.pl/p/pl/2434/dermatix_zel_silikonowy_15g.html kasuja tutaj linki, wiec kto zdąży ten zobaczy. Szkoda ze odbiera sie Wam wszystkim mozliwosci dowiedzenia sie ze mozna ta masc kupic o ok 70zl taniej niz w tradycyjnych aptekach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polka2341
jest warta, wcale nie kosztuje 200zl, w aptekach internetowych po ok 103 zł !! np. tutaj: http://www.i-apteka.pl/p/pl/2434/dermatix_zel_silikonowy_15g.html kasuja tutaj linki, wiec kto zdąży ten zobaczy. Szkoda ze odbiera sie Wam wszystkim mozliwosci dowiedzenia sie ze mozna ta masc kupic o ok 70zl taniej niz w tradycyjnych aptekach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejwi
mam kilka małych keloidów - po szczepieniach, ale tez takich ktore utworzyly sie same. zaluje ze wczzesniej sie za nie nie zabralem. stosowalem Cepan, Alcepalan (tani, ale trzeba bardzo regularnie stosowac), nawet dermatix (ok 2 miesiace). po dermatixie nie zauwazylem jakiejs wielkiej poprawy - moze za krotko stosowalem. ale daje bardzo komfortowe uczucie - blizny nie swedza, nie czuje sie ich. teraz uzywam Veraderm - jest tanszy (90 zl) ale ma gestsza konsystencje, jest lepki i dluuuugo wysycha. zobaczymy jak z rezultatami. sprobuje jeszcze no scar, moze on bedzie lepszy. mam pytanie odnosnie zelow silikonowych (dermatix, veraderm): czy nalezy wmasowywac zel, czy tylko anlozyc cienka warstwe? (z veradermem to trudne bo jest gesty i lepki). dzieki i zachecam do walki z bliznami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes...
Witam! Już jakieś 4 lata temu miałam wycinane znamiona na twarzy i piersi. Lekarz polecił mi wtedy VERADERM, wtedy był nawet droższy niż obecnie. Powiem szczerze, że to działa na twarzy praktycznie nie mam śladu, na piersi też. Stosowałam ten żel ok. 6 miesięcy i było warto! Przez jakiś czas próbowałam używać CONTRACTUBEX ale po smarowaniu się tym specyfikiem strasznie mnie swędziało i blizna czerwieniała. Nie wiem może jestem uczulona na coś z jego składu...Ale uważam że VERADERM warto polecić!!!Teraz jest już dostępny w aptekach a w tamtym czasie tylko u importera można go było nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keloidka
Dermatix kosztuje 95zł w aptece "Kwiaty Polskie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alda1
poradźcie proszę do jakiego lekarza mam się udać z bliznami u mojej 2,5 - letniej córeczki. Jestem z Lublina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnulka**
Witam wszystkich. 2 miesiące temu miałam usuwane znamie z twarzy a dokładnie z nosa. Od miesiąca używam żelu silikonowego dermatix i rezultaty są powalające. Blizna zmniejszyła się, zgrubienia wyrównały się ze skórą. Blizna stała się bladoróżowa, a była czerwona. Mnie udało się kupić za 99 zł ale wiem, że ogólnie jest droższy. Polecam go bardzo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
ja tez usuwałam pieprzyka z twarzy, pare tygodni temu, od 2 tyg. uzywam dermatixu i rowniez jestem zadowolona :) blizna jest coraz jaśniejsza, ma ładny kształt, naprawdę wygląda coraz lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomość do Emilka 122. Proszę o informację gdzie kupowałaś żel zerader. Szukam go po aptekach ale jest tylko veraderm a ten jest podobno gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolibus
Wiatm Kupiłam dzisiaj Dermatix w aptece szpitala MSWiA ul. Wołowska 137 w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolibus
Cena w tym szpitalu 110 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jest lepsze
dermatix czy contactubex??? na blizne pooperacyjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta123456
Stosowalam veraderm, okolo rok czasu. Efekty małe. Po pierwszym zabiegu z laserem ( planuje 4) blizny stały się miękie i mniej widoczne. Cena podobno jakby podliczyc te wszystkie smarowidła.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luzy
Veraderm jest nieco lepszy od dermatixu, ale oba są żelami silikonowymi. Ważne jest nakładanie żelu silikonowego!!! Nie można go rozsmarowywać po bliźnie, gdyż blizna się "rozjedzie" i nie zagoi ładnie !!! Trzeba nałożyć żel na bliznę, po czym przez folię "wgniatać" ten żel opuszkami palców. Metoda sprawdzona i zalecana przez chirurga plastyka. Polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam ostatnio
Luzy, a uzywalas i jednego i drugiego? Dlaczego veraderm jest lepszy? i nie rozumiem za bardzo tej metody ;) po co przez folie, nie mozna opuszkiem palca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luzy
Używałam Dermatixu, teraz przeszłam na Veraderm. Mam bliznę po operacji kręgosłupa 1.5 cm na 10 cm. Blizna ładnie się goi, zjaśniała i zrobiła się miękka i płaska. Przeszłam na Veraderm ponieważ widziałam jego efekty u koleżanki, która po wypadku leczyła blizny na twarzy. Miała dużo brzydkich blizn, nierówności itp. Teraz po leczeniu veradermem i nałożeniu lekkiego makijażu zupełnie nie widać, iż miała jakikolwiek wypadek. Veraderm został mi też polecony przez znajomego chirurga plastyka. Powiedział, że generalnie poleca żele silikonowe do leczenia blizn. Ale bez względu na jaki żel się zdecydujecie (veraderm, dermatix) ważna jest metoda nakładania. Dlaczego należy "wciskać" żel opuszkami palców przez folię?? Dlatego przez folię, żeby żel wnikał w bliznę a nie w paluszki ;) P.S. Zeraderm zmienił nazwę na Veraderm (po połączeniu firm farmaceutycznych). Pozdrawiam, Luzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
Witamy!Mamy poparzone dziecko(1,8 mies.).Przeszczepy skóry przyjęły się nieźle.Poza jednym.Na tę chwilę wygląda to jak zelówka buta przyklejona do skóry na ramieniu.Zdecydowaliśmy się na specjalistyczną odzież obciskającą.Dodatkowo lekarz zalecił stosować Dermatix na blizny.Zresztą producent tej odzieży zaleca też Dermatix pod ten "gorsecik".Mówimy tu oczywiście o Dermatixie w sprayu(w ulotce napisano,że przeznaczony do stosowania pod odzież specjalistyczną),bo tubka wystarcza ledwie na 1,5 blizny.Szukam kogoś kto miał podobne problemy i może nam coś poradzić,opisać skuteczność spreyu,ewentualnie w połączeniu z taką odzieżą.Może ktoś zna jakieś inne,być może skuteczniejsze środki.Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alwaritta
ja mam bliznowca na brzuchu i prawej piersi od 18 lat, operacja plastyczna raczej nie wchodzi w gre gdyz lekarze stwierdzili ze w moim przypadku nie ma pewnosci ze bliznowiec nie zrobi sie jezcze wiekszy (blizna powstala jakies5 - 6 miesiecy po wypadku ). czytajac wczesniejsze wypowiedzi zaczelam sie zastanawiac nad kupnem veradermu lub Dermatixu, ale nie wiem czy cos wogle pomoze na tak stare blizny. dodam ze jestem uczulona na wszystkie masci zawierajace wyciag z cebuli czyli cepan i tym podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do alwaritta
żel silikonowy powinien spłaszczyć i rozjaśnić bliznowiec, ale trzeba regularnie stosowac z masowaniem przez co najmniej kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz masowac
oliwka a oprocz tego wcierac albo wklepac dermatix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cepan do bani
Mam bliznowca na twarzy od 10 miesięcy. Stosowałem lampę Bioptron przez 2 miesiące, codziennie. Może coś to dało, ale chyba raczej "od wewnątrz", bo jak sądzę bliznowiec jest dość głęboki. Bliznowiec miał 1 centymetr, zmniejszył się chyba o 2 milimetry w czasie leczenia. Leczę go do dzisiaj Cepanem i muszę powiedzieć, że to beznadziejny krem. Kosztuje 20 złoty, za dość dużą tubkę, ale co z tego jak nie pomaga prawie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa82
Witam. A co powiecie o masci NO-SCAR??? Jest to maść przeciw bliznom... Stosował może ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
Witam ponownie.Naszą córcię smarowaliśmy już wszystkim.Co Wy wiecie o bliznach? Co powiecie na bliznę wielkości jajka na łuku żuchwy,drugą,na udzie o rozmiarze 8 na 20(miejsce pobrania przeszczepów),i trzecią 15 na 4 cm na barku i klatce piersiowej (u 22-miesięcznego dziecka).Leczymy ją od 3 miesięcy,i przy bliznach tego formatu,efekty widać od razu.Piszę więc:Contractubex-bardzo dobry(choć keloid się zapadł,a brzegi zaostrzyły),Dermatix-rewelacja(szczeólnie spray,ale już nie produkują,co wiemy z pierwszej ręki z wytwórni w USA.Zostało kilkanaście sztuk w Holandii,i kilka w Anglii-podobno(?)),Opatrunki silikonowe(my stosujemy specjalistyczne-CodoSil)-bardzo dobre(ale uczulają po ok. 4-5 dniach).Obecnie testujemy No-Scar i na dziś efekt jest taki sobie,ale to dopiero 1 tydzień stosowania(blizna wyraźnie zjaśniała).Dla bardziej zainteresowanych:ubranka uciskająco-silikonowe CodoPress-wygładziły blizny tam,gdzie miały bezpośredni z nimi kontakt.Jeśli ubranko nie uciska na bliznę(np.zagłębienie podobojczykowe),efektu brak.Czemu zmieniamy tak często maści skoro są dobre? Nie zmieniamy.Najpierw szukaliśmy tych najlepszych,a teraz stosujemy trzy.Blizny też są 3,więc,jak łatwo się teraz domyślić,na każdą stosujemy inną maść. UWAGA! POJAWIŁ SIĘ NOWY DERMATIX ULTRA (TUBKA 60g).Naszym zdaniem jest lepszy od poprzedniej wersji w 15g tubeczkach.Niestety na razie można go sprowadzić tylko z zagranicy(my sprowadzamy z Niemiec(120 euro),chociaż jest produkowany w Stanach).W Polsce na tę chwilę próżny trud szukać.Nikt o nim nie słyszał.Za jakiś czas napiszę o dalszych obserwacjach w leczeniu keloidów.Pozdro. P.S.Proszę Was.Jeśli chcecie tragizować na forum w temacie blizn,czy keloidów,to piszcie wtedy chociaż o poważnych przypadkach,a nie o 0,5 cm bliźnie gdzieś na ciele pod odzieżą.Później zastanówcie się jak wyjaśnić dziecku,że nie może zdjąć ubranka na plaży wśród innych dzieci,bo blizny opalają się 10razy szybciej,a poparzenia słoneczne występują już po 10-minutowym pobycie na Słońcu przy obecnych temperaturach w Polsce. Nie chodzi mi o to,że wasze problemy są mało ważne.Są bardzo ważne.Ale czy w każdym przypadku stanowią aż tak dużą tragedię.Znamy przypadek osoby mającej ok.12 blizn na twarzy(0k.0,5 cm każda) po ospie.To poważny przypadek.Wy natomiast piszecie czasem o 1 bliźnie na szyi po jakimś wielkim pryszczu.Który przypadek jest bardziej tragiczny?Zostawiając Was z tematem do rozważań serdecznie żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
Ach!Zapomniałem.Stosowaliśmy jeszcze na początku laser,żeby blizny się zagoiły.Teraz już mi się nie chce wozić z pracy aparatu,a poza tym córcia bała się tego sprzętu i były przejścia podczas terapii.Ale od jutra spróbuję terapii światłem spolaryzowanym(Bioptron,Solaris itp.).Mówiąc szczerze jestem sceptykiem ,bo,jako specjalistę,teoria lecznicza tej nowatorskiej metody światłoterapii nie przekonuje mnie,ale zobaczymy.Napiszę o efektach.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bioptron mi np. nie
pomógł, po 3 miesiacach naświetlania blizny sie wręcz powiększyły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
Witam!Dziękuję za odzew,bo myślałem,że rzadko ktoś to czyta.Wiesz,spróbuję z tą lampą.Już piszę dlaczego.Dlatego,że mam możliwość porównać działanie Bioptronu i Solarisu.Niby to samo,a producenci piszą,że nie.Zaproszono mnie niedawno na konferencję-sympozjum na temat Bioptronu,i po wykładach byłem jednoznacznie przekonany(jak i wielu moich kolegów i koleżanek),że to lipa.Ostatnio natomiast,wielu chorych cierpiących na różne dolegliwości,przekonuje mnie o wspaniałych zaletach leczniczych tej lampy.Chcę to sprawdzić.Z własnych doświadczeń wiem,że na sprawy zabużeń krążenia(otwarte żylaki) i pourazowe(lekkie) jest rewelacyjna.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
2 tydzień stosowania NoScar.Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamar
Miałam usunięte znamię (ok 5 cm na wielkość). Lekarz polecił mi dermatix spray, ale niestety nie mogłam go nigdzie dostać i używam w żelu. Mam takie pytanie, ponieważ wybieram się nad morze i chciałabym wiedzieć czy mogę z taką blizną się opalać? Czy mimo ego, że będę mieć jednoczęściowy kostium, to może to nie jest wskazane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phizjo
Do Kamar.Dermatixu w sprayu nigdzie już nie znajdziesz.Tak jak pisałem we wcześniejszych wpisach,nikt go już nie produkuje od ok.4-5 miesięcy.Były jeszcze zapasu w niektórych hurtowniach,ale już koniec-sprayu nie ma i nie będzie.W jego miejsce produkować zaczęto Dermatix Ultra.Tuba 60 g.Niestety nie jest on na razie dostępny w Polsce.My sprowadzamy z Niemczech.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×