Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rybka 27

dermatix,veraderm ktos uzywal?

Polecane posty

witajcie, moja corka tydzien temu rozciela sobie glowe, lekarz skleil rozciecie, jest na nim strupek. poniewaz mieszkam w holandii i dermatix jest refundowany, wiec poprosilam lekarza domowego o recepte i dostalam i zel i plastry dermatix. doradzcie mi prosze co lepiej stosowac ( rana jest na czole ) i kiedy rozpoczac stosowanie, od razu po odpadnieciu strupka czy nalezy jeszcze poczekac? bardzo serdecznie dziekuje za wszelkie sugestie i pozdrawiam, anya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawski 22
witam, czy dermatix stosuje sie tak samo jak Cepan? cepan z tego co pamietam trzeba bylo masowac na blizne dosc mocno... a do tego ja sciskac... czy tak samo trzeba robic z dermatixem? czy tez wystarczy nalozyc, rozsmarowac dwie minuty i gotowe, a uciskac nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawski 22
aha, jeszcze jedno, podobno witamina K pomaga w procesie gojenia, czy ktos moze to potwierdzic? ale czy vitamina K jest dostepna w aptece, normalnie w tabletkach?? dodam, ze mi chodzi o blizny, nie bliznowce wspolczuje tym, ktorym wytworzyly sie bliznowce albo inne blizny hypertroficzne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawski 22
no i ostatnie pytanie... czy dermatixem mozna smarowac sie czesciej niz te dwa razy dziennie? czy to pomoze? czy moze zaszkodzic? bo na ulotce jest napisane, zeby smarowac rano i wieczorem, a ja mam czas i moglbym smarowac czesciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
ciekawski - mozna częściej, nie zaszkodzi, ale po co? Wystarczy dwa razy dziennie. Nie wciera sie tego tak jak cepan bo ma inna konsystencje, najlepiej blizne masować np. na oliwke, potem ja zmyć, nałozyć cienka warstwę dermatixu, poczekać aż wyschnie i dopiero założyc ubranie. Ja stosowałam dermatix ponad 8 miesięcy, ale juz mi się znudziło :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
a witamina K odpowiada chyba raczej za krzepliwość krwi, jeśli chodzi o skóre to raczej wit E albo A, i może produkty z kolagenem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablos1208
Witam czy ktoś stosował maść na blizny ZERADERM ?? Mam bliznowca na kolanie (operacja 3 miesiące temu) i ktoś mi ją polecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
chyba chodzi Ci o Veraderm? To cos takiego jak Dermatix - maść silikonowa, ale z tego co wiem jest troche tańszy. Podobno te maści spłaszczają bliznowce, ale to wiem tylko teoretycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablos1208
Nie, chodzi mi o maść Zeraderm, zresztą "suche dane" można znaleźć w necie wpisując w wyszukiwarce nazwe maści. Jest ona również dostępna w aptekach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam ostatnio
A to przepraszam, myślałam, że Z Ci się z V pomyliło i to literówka, a nie inna maść. Ja używałam Dermatixu, ale z tego co wiem to wszystkie te maści maja podobne działanie i prawie identyczny skład. Mi Dermatix na małego bliznowca w ogóle nie pomógł, stosowałam przez ok. 8 miesięcy. Czytałam teraz w necie o tych maściach i tak naprawde to wszystko jedno i to samo. Chodzi głównie o to, że maść tworzy na bliznowcu taka warstewke, która jakby przez przyleganie i jakis tam nacisk ma go spłaszczyć. Ale tak naprawde powiem Ci że więcej właśnie daje uciskanie i masaż, ew. plaster silikonowy niz te maści, które są do tego piekielnie drogie - przynajmniej Dermatix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katik
No ja sie zaliczam do osob, ktore maja uczulenie na mascie, zawierajace ...cebule. Ostatnia jaka stosowalam, to byl zel silikonowy firmy Oceanic, na niego tez mam uczulenie. Mam blizne po operacji tarczycy, jestem po operacji 2 miesiace. A blizna caly czas jest napieta, swedzaca i czerwona. Bardzo uwaznie czytalam watek i rady lekarzy i jedno jest pewne, ze najlepsze sa zele na bazie silikonu. Teraz tylko mam zagwostke czy wybrac Veraderm czy Dermatix... Ale poszukam w necie ifo z ultoki i porownam sobie. Acha i dodatkowo moj chirurg zalecil miedzy samrowaniami natluszczac blizne linomagiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata500
Ciekawski 22 - jeśli chodzi o tę częstotliwość stosowania Dermatixu, to wydaje mi się, że jest to kwestia indywidualna. Moja córka ma kilka blizn na twarzy. Te umiejscowione na policzku czy skroni spokojnie wytrzymują pod Dermatixem od porannego do wieczornego zastosowania. Ale z jednej, nad górną wargą, z powodu żywej mimiki i różnych innych "aktywności" typowych dla dziecka (oblizywanie, gryzienie ołówków i inne typowo szkolne "dłubania" przy buzi) warstewka Dermatixu szybko się ściera czy wykrusza. I tę bliznę smarujemy częściej - 3-4 razy na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katik
Zakupiłam Dermatix. I od soboty rozpoczęłam stosowanie, jedno, co od razu zauważyłam, to to, że nie mam uczucia ściągania blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Corsa86
witam od około 6 lat mam blizne na dekolcie po wycisnieciu pryszca. zajebiste co?? teraz to juz jest keloid. czyli wielka kulka na samym srodku dekoltu...rok temu zdecydowalam sie cos z tym zrobic, chodzilam chyba ze 4 miesiace na pixel laser zaplacilam za to w sumie z 2 tys i nic...zadnych rezultatow. lekarz tylko bral ode mnie kase tlumaczac ze trzeba cierpliwie czekac....nie wytrzymalam i wiecej juz tam nie poszlam. wtedy poszlam do innego lekarza i zalecil on wstrzykniecie sterydow. bylo to tego lata. wstrzykniety steryd mialam 2 razy blizna sie zmniejszyla, splaszczyla ale i tak nie jest idealnie, tak jakby chciala...poza tym smaruje mascia Zeraderm chyba juz ze 2 miesiace i tez jakos efektow nie widze....coz pozostaje nam sie chyba przyzwyczaic do tych blizn, a przez moja glupote bede miala pamiatke po tym pryszczu do konca zycia :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata500
Corsa 86, praca nad 6-letnią blizną wymaga dużo więcej cierpliwości, ale nie można się poddawać. Cierpliwość i systematyczność to podstawowe warunki, które trzeba spełnić, żeby doczekać się jakichś rezultatów. W sprawie blizn mojej córki zaufałam tym, którzy polecali Dermatix (preparat analogiczny do Zeradermu) i trzymałam się tego, mimo że przez ponad 3 miesiące nie działo się zupełnie nic. To znaczy działo się, ale jak w kalejdoskopie - raz dobrze, raz źle, raz blado, raz czerwono, bilans wychodził na zero. Dopiero od jakichś 3 tygodni widzę, że coś się zmienia bardziej trwale, blizna najbardziej rozległa, ale za to po stosunkowo płytkim urazie, prawie przestaje być wyczuwalna pod palcami i wyraźnie blednie. I ten stan utrzymuje się przez większość czasu. Blizna głębsza zrobiła się wyraźnie miększa i bledsza. Najgłębsza, tam gdzie były przecięte mięśnie, wciąż jest twardawa, ale blednie i mam nadzieję, że z czasem - na skutek regularnych masaży - zmięknie. Pewnie, że nikt mi nie powie, czy przypadkiem nie byłoby tak samo, gdybym nic nie robiła. Ale czy ktoś zaryzykuje, żeby to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggan
Hej. jestem tu nowa i mam pytanko do wszystkich. Mam duzo wypuklych , malych blizn po tradziku na brodzie i ostatnio wyczytalm na temat Dermatixu same dobre rzeczy. Jak myslicie czy pomogl by mi na takie blizny? I jeszcze jedno pytanko, jestem w 10 tyg. ciazy i czy moge spokojnie stosowac Dermatix, czy sa jakies przeciwskazania??? Na ulotce nic nie jest napisane o zadnych przeciwskazaniach dotyczacych ciazy??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia 28
hej mam blizne na stopie to znaczy na gornej czesci stopy od 1.5 miesiaca od skaleczenia mam pytanie czy lepiej smarowac ja dermatixem czy cepanem? podobno dermatix lepszy ale jego trzeba tylko lekko nalozyc i posmarowac a cepan trzeba wcierac a na stopie jak skora jest bezposrednio dotykajaca skarperty, to obawiam sie, ze ten nalozony dermatix moze za chwile zostac roztarty podczas gdy cepan bylby mocniej wtarty w srodek tej blizny hm co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katik
gosia28.... Ja na masci z cebula miałam uczulenie (sa chyba ze 3 rodzaje, jak nie więcej), i zdecydowałam sie na Dermatix....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss_white
Jestem po usunięciu włókniaka z piersi. Sznit będzie zapewne ogomny. contractubex jest srednio skuteczny... czy warto zakupic dermatix??? prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata500
Miss_white, moim zdaniem warto, ale nastaw się na długie oczekiwanie na efekty. Używam go czwarty miesiąc i sądzę, że będę używać jeszcze kilka dalszych miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katik
DO ... miss_white Czy warto używać, to musisz przeczytać cały wątek , wiele razy było tam pisane o Dermatixie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diianka1
czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diianka1
czesc wam wszystkim,ja che napisac ze uzywalam,no scar i cepanu i plastrow silikonowych na keloida.kicha nic mi nie pomoglo.plastry byly bardzo drogie bo ok 200zl jeden a ja co miesiac zmienialam na nowy ,bo sie niszczyl strasznie.nie polecam pieniazki w bloto.teraz chodze na ostrzykiwanie sterydami narazie jakos sie nie splaszcza,a ja mieszkam w londynie i tutaj jest strasznie drogo.Wykonczy mnie ta blizna psychicznie i finansowo.aha poszukajcie masci w chinskiej medycynie,podobno sa najlepsze sama musze sprubowac.PROSZE JESZ\CZE ZEBY MI KTOS NAPISAL CZY MNA MLODA BLIZNE POMAGAJA ZASTRZYKI .blizna ma ok 11miesiecy.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shshshhsl
jestem po operacji na kolanie juz 1,5 mies. Mam blizne na dlugosc 13 cm i szer 0.5 mm. Co robić???? blizna jest czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pablos1208
hej mam taka samą blizne tylko ze ok 0,5cm a nie mm :-) Na początku używałem contratubex a od dwóch miesiecy uzywam Zeraderm. Efeft jest taki po zeradermie ze blizna zrobila sie bardziej elastyczna i miekka pozatym jakby troche mniej czerwona i wypukła. Z tego co uslyszałem od lekarza to szału nie bedzie i blizna co by nie robić nie zniknie ani za bardzo sie nie zmniejszy (podobno mam skłonności do bliznowca) ważniejsze jest aby była ona właśnie elastyczna i nie powodowała ograniczenia ruchowego rzepki wiązadeł itp. Tak wiec co do efektów wizualnych to proponowalbym sie uzbroic w wieeelką cierpliwośc i nie oczekiwac cudu po zadnym specyfiku a lepiej skupić sie na masowaniu blizny i zapewnieniu ruchomości rzepce i całej nodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo jestem
Dzień dobry. W wieku dwóch lat poparzyłam się wrzątkiem mleka. Byłam bardzo ruchliwym dzieckiem co zostało mi do dziś. Moje oparzenie było III stopnia. Znajdowało się na szyji , klatce piersiowej i częściowo na twarzy. Dziś już tylko na szyji i klatce piersiowej. Oparzenie jest bardzo rozległe ponad 15 na 6 cm i na klatce i około 12 na 4 cm na szyji. Stosowałam Cepan i Alantan a jeszcze jako małe dziecko mama kompała mnie w szarym mydle. Mineło juz ponad 11 lat ale blizna do dziś jest bardzo widoczna , choć kolor juz zbladł. Zostały mi tylko tzw,,baty" , choć z perspektywy czasu teraz jest o niebo lepiej. Zwracam się do was z zapytaniem jakie maści bądź kremy mogę jeszcze stosować zarówno na zmniejszenie blizny jak i na jej uniewidocznienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo jestem - na tak zastane blizny (i rozległe) maści nie pomogą - przydałaby się laseroterapia albo coś w tym stylu (może jakieś metody dermabrazyjne).. wybierz się z tym do dermatologa lub chirurga plastycznego - specjaliści najlepiej ci doradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodział
mam na boku bliznę dlugosci ok. 30 cm i szer. 2 cm po operacji kręgosłupa, była zszywana metalowymi zszywkami, dlatego po obydwu stronach blizny są dodatkowo po nich kropki, od operacji mineło podan 1,5 roku, blizna trochę przybladła, ale nadal jest widoczna. Długo stosowałam contractubex (jakieś tam efekty były), teraz uzywam no-scar (blizna trochę zjasniala). Moj lekarz zaproponował mi kolejna operacje kręgosłupa połączoną z wycięciem blizny i zszyciem ja szwem ciągłym. Czy miał któs może wycinaną bliznę i może mi powiedzieć, jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam blizn wyciananych (na szczęscie) ale to jest tak, że wycianają ci cała starą bliznę (skalpelem tną wokół niej) i potem zszywają nową ranę - pewnie już inną metodą żeby jakoś to u ciebie zminimalizować. przy nowej bliźnie będziesz miała szanse zacząć ją \"leczyć\" od nowa, jakimiś laserami czy czymś - może warto spróbować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam problem z bliznowcami NA TWARZY. mam okolo 30 blizn jakby (tak wygladaja) po osobie (w rezultacie po oparzeniu przez glistnik). Na czole sa zanikowe, na brodzie same bliznowce, w pewnym stopniu na policzku tez powoli sie robia i pod nosem. Blizny mam od 8lispoda 08r, od poczatku byly leoczne przez dermatologa, na bliznowce dostalam jakis steryd robiony w aptece, wiem napewno ze na bazie collastidium (czy jakos tak podobnie), ogolnie uzywalam no-scar (dobry na poczatku na blizny, szczegolnie te wklesle, stosowalam przez ok 2.5 miesiac, pozniej nie daje juz efektu, albo takie efektu jak wczesniej), teraz zamowilam zeraderm i czekam az przyjdzie, bo podobno na bliznowce niby lepszy,ale mysle ze to to samo co to ten dermatix. Poszukuje jakiegos specjalisty od bliznowcow ( w miare mozliwosci, jakiegos lekarza, ktory mial z nimi stycznosc, a nie tylko uczyl sie o nich). Narazie umowilam sie do dr.hab. Adamoskwiego i Bowszysca, tylko to poznan, a ja jestem z Katowic, ale juz nie wiem co robic:( to moja twarz...od kad to mam, moje zycie stracilo sens:( prosze, jesli ktos zna jakiegos specjaliste, chodzby na drugim koncu swiata prosze o pomoc. Zwracam sie rownie do phizjo o namiery na tego dr. z Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×